صدای معلم

محمود فرشیدی : تلاش کنید که حضورتان به عنوان سخنگوی جامعه فرهنگیان و صدای معلم مرجعیت بیشتری پیدا کند و باید دوستان کانون تربیت اسلامی در این زمینه بیش از پیش فعال شوند

اظهارات وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش

گروه اخبار/

اظهارات محمود فرشیدی وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش سید جواد حسینی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، صبح امروز جلسه هم اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی با حضور جمعی از مسؤولان و نمایندگان کانون تربیت اسلامی شهرهای مختلف کشور در دبستان الفبای تربیت اسلامی برگزار شد.

محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی در ادامه این مراسم گفت: تصمیمی که ما در برابر سیاسیون خود داشتیم را باید تجدیدنظر کنیم و دیدگاه‌هایمان را در دفاع از جامعه فرهنگیان و نقش آنها را بیشتر باید مطرح کنیم با توجه به اینکه یک مقدار خستگی بین مردم از کشمکش‌های سیاسی وجود دارد.

وی در رابطه با وضعیت کشور در عرصه بین‌المللی نیز بیان کرد: از بعد از موضع‌گیری مقاومت و رهنمود مقام معظم رهبری بعد از دورانی که طی کردیم و سرمایه خود را در معامله با دشمن از دست دادیم که همان زمان رهبری فرمودند که شما به این دلیل به شما اعتناء می‌کنند که غنی‌سازی ۲۰ درصد دارید و نگران این موضوع هستند که متأسفانه این موضوع معامله شد.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی در ادامه گفت: به حمدالله الان با عنایات الهی دوباره این عزت به ما برگشته و اقدامات مختلفی انجام دادیم. نمایندگان جمهوری‌خواه به ترامپ گفتند یک ضرب شستی به ایران نشان دهید و پنتاگون به شدت مخالفت کرد و اعلام کرد که بحث منطقه‌ای است. قضیه مقاومت، آزادسازی کشتی نفتکش و ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سقوط یک پهاد نبود، سقوط یک تمدن و به وجود آمدن یک تمدن جدید بود و این یک نقطه عطفی بود.

فرشیدی در مورد مسائل نفتی ایران در منطقه و بین‌الملل نیز گفت: اخیراً یک فرد نفوذی در وزارت نفت دستگیر شد که این فرد هر معامله‌ای که ما انجام می دادیم او به آمریکایی‌ها لو می‌داد. اگر احیاناً ضربه‌ای قرار باشد بخوریم از این زاویه و احیاء و به وجود آوردن دو قطبی در جامعه است.

وی افزود: ما از غدیر یک پیامی می‌گیریم که حقانیت علی بن ابی‌طالب بیش از پیش روشن شود. نارسایی‌هایی که وجود دارد نیاز به زمان دارد و بصیرت معنی‌اش همین است.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی در خصوص بحث مفاسد اقتصادی که دامن مردم و جامعه فرهنگیان را گرفته، بیان کرد: این مفاسد از وجود اینکه در یک کشور اسلامی وجود دارد، دردناک است. تحلیل مقام معظم رهبری برخلاف بعضی که می‌گویند فساد سیستماتیک شده بوده هست و رئیس قوه‌ قضائیه هم بنای بر مبارزه با فساد را دارند.

فرشیدی در ارتباط با مسائل روز آموزش و پرورش نیز گفت: افراد مختلفی در این ایام با کانون هم رایزنی‌هایی می‌شد در مورد پیشنهادها دیدیم که نتیجه‌ای نمی‌دهد و سراغ کسانی که اهداف قدرت طلبانه عده‌ای سیاسی را تأمین میی‌کنند پیش می‌آورند مانند بحث آقای چهاربند.

طبق آخرین اخبار بحث سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش برای تصدی جایگاه وزیری این وزارتخانه منتفی است و امیدواریم که آموزش و پرورش از این بلاتکلیفی نجات پیدا کند و امیدواریم که به آموزش و پرورش آنطور که باید توجه شود.

وی در مورد اینکه بحث وزارت حسینی (سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش) نیز بیان کرد: به خاطر موضع‌گیری‌های ایشان بحث وزیر بودن ایشان منتفی است ضمن اینکه یک ملاحظاتی هم ارکان نظام دارد.

دبیرکل کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه کانون تربیت اسلامی تلاش دارد که مسائل آموزش و پرورش را رصد کند، اظهار کرد: راجع به بودجه و مسائل فرهنگیان تعامل‌ها و دیدارهایی داشتیم و ۱۷ بیانیه در مورد مسائل مختلف صادر کردیم و موضع‌گیری داشتیم.

فرشیدی در رابطه با بحث راه اندازی شاخه جوانان کانون تربیت اسلامی نیز گفت: با تأکیدی که مقام معظم رهبری دارند ما همه باید احساس تکلیف کنیم و نسل‌های بعدی باید به صحنه بیایند و جوانان باید ما را بیشتر تحمل کنند. اساسنامه کانون براساس قانون جدید احزاب تشکیل شد و در قانون احزاب آمده که احزاب ملی و احزابی که در بیش از یک سوم استان‌ها دفتر داشته باشند حزب ملی محسوب می‌شوند الحمدلله ما در ۲۶ استان دفتر داریم و دوستان باید نشانی دفاتر خود را به وزارت کشور اعلام فرمایند.

وی خطاب به نمایندگان شهرستان‌های حاضر در جلسه گفت: تلاش کنید که حضورتان به عنوان سخنگوی جامعه فرهنگیان و صدای معلم مرجعیت بیشتری پیدا کند و باید دوستان کانون تربیت اسلامی در این زمینه بیش از پیش فعال شوند.

پایان پیام/


اظهارات محمود فرشیدی وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش سید جواد حسینی

پنج شنبه, 31 مرداد 1398 21:23 خوانده شده: 504 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1398/05/31 - 23:09
یعنی هر کی که امثال فرشیدی و حاج بابایی و فارس و تسنیم و اصولگراها باهاش مخالف باشند باید از دایره کاندیدایی خارج شوند؟؟
کجا رفت ایران برای همه ایرانیان فارق از رنگ و مدهب و ...
پاسخ + +1 -1 --
دبیر مهربان 1398/05/31 - 23:09
جناب فرشیدی متاسفم از تنگ نظری و افراط و..‌.برخی اصولگراها
پاسخ + 0 -3 --
دبیر مهربان 1398/06/01 - 06:12
یادش بخیر
دولت سید اصلاحات؛مظفر حاجی
دولت عدالت و پاکدستان؛ علی احمدی فرشیدی و حاج بابایی
دولت اعتدال و...؛ فانی بطحایی و حسینی
دولت ...؛...
پاسخ + 0 0 --
سیمایی 1398/06/02 - 13:38
هیچکدوم تز اینها اصلاح طلب و چپی نبودند همه راست و اصولگرا و تحمیلی به دولت خاتمی و روحانی بودند و خواهند بود.
پاسخ + +2 0 --
معلم ستمدیده 1398/06/01 - 07:51
OK
پاسخ + +2 0 --
نجفی 1398/06/02 - 17:52
این اقا چکاره است که نظرش را نظر جامعه فرهنگیان میدونه .
یکی حالیش کنه که خودش از وزیران بی کفایت درزمان مدیریتش بوده ، بعدش دررابطه با اقای حسینی کدوم موضع گیری مد نظر فرشیدیست ،
اینا وزیری میخوان تا جاده صاف کن انتخابات آینده براشون باشه ، بحث اموزش وپرورش حتی در فرع هم مطرح نیست
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/06/02 - 18:43
آقای فرشیدی سلام
ممکن است بفرمایید شما که با آقای دکتر حسینی موافق نیستید هم حزبی ویار غار شما آقای ذوعلم معاون پژوهشی همین دولت هستند.
این همراهی دولت اصلاحات با اصول گرای تندی مانند آقای ذوعلم آن هم در مسند ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دلیل برانصاف و عقلانیت آقای حسینی و دولت تدبیر و امید و شخص دکتر روحانی نیست ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
پرستو اسلامی 1398/06/03 - 19:21
خدا عاقبتتون رو به خیر کنه - میخوان دوباره احمدی نزاد رو رییس حمهور کنن
پاسخ + 0 0 --
معلم مشهدی 1398/06/04 - 09:31
همین الانشم حداقل آموزش پرورش و بویزه حراستی ها همه احمدی نزادی هستند...
پاسخ + 0 0 --
فرهنگیان 1398/06/06 - 23:56
فرشیدی .... . از قدیم گفته اند دو کلام از مادر عروس بشنوید. بدبخت تو که احمدی نزاد بیچاره ات کرد با جناحش و... بعد .....مرده سیاسی نزدیک انتخاباته نکند هوس مجلس کردی مثل حاجی بابایی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور