صدای معلم

« صدای معلم » ضمن یادآوری مسئولیت های قانونی و اخلاقی به « مجتبی زینی وند » رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی از ایشان دعوت می کند در جهت اقناع افکار عمومی دلایل خود را توضیح دهد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی : فعالیت مدارسِ بدون مجوز از جمله مدارس طبیعت و .... غیرقانونی می باشد !

گروه گزارش/

پس از تعطیلی غیرمنتظره مدارس طبیعت ، « فرنوش اعلامی » عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی نوشت : ( این جا )

" اولین مدرسه طبیعت با عنوان مدارس طبیعت کاوی کنج در سال ١٣٩٣ در مشهد و با ابتکار، خلاقیت و سال‌ها پژوهش دکتر وهاب‌زاده تأسیس و طی تفاهم نامه‌ای با آموزش‌ و پرورش فعالیت خود را آغاز نمود.

در این مدارس، کودکان به‌طور غیرمستقیم در معرض آموزش‌های طبیعت‌گرایانه قرار می‌گیرند.

این مدارس که فقط عنوان مدرسه را به خود گرفته‌اند در واقع مکان‌هایی در سطح شهرند که معمولاً کنار مراکز گیاه شناسی و پارک‌های بزرگ دایر گشتند و کودکان ۴ تا ١٢ سال به تعداد روزهایی که ثبت‌نام می‌شوند از صبح تا ظهر در فضای کاملاً طبیعی و به‌صورت آزادانه مشغول فعالیت‌های متنوعی می‌شوند که خود انتخاب می‌کنند؛ از تاب‌هایی که با درخت و طناب درست شده، بازی در آب، غذادادن و مراقبت از پرندگان و حیوانات، تا اتاقک‌هایی که فعالیت‌های هنری در آن تعریف شده است.

نکتۀ جالب این مراکز، دستشویی‌هایی است که در طبیعت تعبیه شده است.همچنین اتفاق مهم در این مراکز این است که بچه‌ها کمی به جسمشان ریاضت می‌دهند، پیاده باید مسافتی را طی کنند، زیر آفتاب باشند، غذاهای ساده، مفید و ارگانیک نوش جان کنند، زباله‌ها را جمع کنند و مفهوم بازیافت را بهتر درک کنند.

جالب اینجاست که همۀ کودکان تحمل ماندن در آن فضا و تحمل سختی‌های آن را ندارند اما اگر تحمل کنند تجربۀ فعالیت‌های جالبی را به‌دست می‌آورند.این مدارس و یا شاید بهتر بگویم این مراکز و یا کانون‌ها، تسهیل‌کننده و تکمیل‌کنندۀ کار مدارس‌اند و آموزش‌ و پرورش و سازمان محیط زیست باید از حضور این مراکز استقبال کنند که کمی از سنگینی وظایف آن‌ها بکاهد و رسالتی که آن‌ها دست‌کم گرفته‌اند را این نهادهای مردمی به‌دوش بکشند!

تعجب‌آور است که به‌ناگهان در پشت‌پرده چه رخ می‌دهد که سازمان‌ها و نهادهای دولتی از جمله آموزش‌ و پرورش، محیط زیست، مراجع تقلید و وزارت اطلاعات غیرقانونی و غیرشرعی‌بودن آن را اعلام می‌کنند! یا نکتۀ دیگر این مدارس ارتباط با سگ‌ها است. حضور سگ به خودی خود در محیط طبیعی غیرشرعی است! سگ‌هایی که در طبیعت بزرگ شده‌اند و شما تنها باید نحوۀ سازگاری با آن‌ها را بیاموزید. تعامل دختر و پسر زیر سن نوجوانی هم غیرشرعی است! این قدر تفکیک را زیاد کرده‌ایم که کودکان ما تجربۀ چگونگی تعامل با جنس مخالف را ندارند و به سن دانشگاه که می‌رسند انتظار داریم اولین فردی را که دیدند رفتار مناسب را نشان دهند! دل نبندند! فریب نخورند! فریب ندهند!

هنوز دلیل و یا استدلال قانع کننده ای از سوی مسئولان ذی ربط  به ویژه وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس طبیعت به افکار عمومی ارائه نگردیده است .

« صدای معلم » ضمن یادآوری مسئولیت های قانونی و اخلاقی به « مجتبی زینی وند » رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی از ایشان دعوت می کند در جهت اقناع افکار عمومی دلایل خود را توضیح دهد .

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و تعطیلی مدارس طبیعت

نشست فصلی شورای موسسان مدارس غیردولتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی نشست فصلی شورای هماهنگی مدارس غیردولتی کشور ، شنبه مورخ 9 / 6 / 1398 با حضور مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان و اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان شورای موسسان مدارس غیردولتی استان ها در محل سالن شهید حججی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی برگزار گردید.

در این نشست هر یک از اعضای شورای موسسان ،  گزارشی ارائه نموده و در خصوص مسائل مربوط به حوزه ی مشارکت های استان موضوعاتی را مطرح نمودند و رئیس هیئت مدیره تعاونی تامین نیاز مدارس غیردولتی نیز به نشریح فعالیت های تعاونی پرداخت.

همچنین محمد محسن بیگی با اشاره به سامانه های ایجاد شده توسط سازمان و ارائه گزارشی از وضعیت آن ها ، گفت : سازمان مدارس و مراکز غیردولتی تلاش می نماید تا اداره این سامانه ها به شورای موسسان مدارس در استان ها واگذار گردد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و تعطیلی مدارس طبیعت

در ادامه این نشست رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با ترغیب و تشویق موسسان به استفاده بیشتر از ظرفیت قانونی خود ، از حاضرین خواست که ضمن پیگیری مصوبات استانی توسط روسای شوراها ، کارگروه های حقوقی ، کیفیت بخشی و .... فعال شود.

زینی وند گفت : رئیس شورای موسسان هر استان در شورای آموزش و پرورش استان حضور و عضویت افتخاری خواهد داشت.

وی در ادامه تصریح نمود که فعالیت مدارسِ بدون مجوز از جمله مدارس طبیعت و .... غیرقانونی می باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با تاکید بر اهمیت یاری موسسینی که نیاز به همراهی شورای هماهنگی دارند ، گفت : این مشارکت می تواند موجبات رشد آنان را در پی داشته باشد.


رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و تعطیلی مدارس طبیعت

یکشنبه, 10 شهریور 1398 08:01 خوانده شده: 224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1398/06/10 - 08:45
خوب کار سختی نیست مجوز صادر کنید اگر ندارد، مگر آن که دلیل مخالفت با چنین مدرسه ای ، عدم اعتماد و اطمینان شما به آموزش باز ، خلاق و
نوآوارانه است. شما از تزریق تازه ها به آموزش و پرورش می هراسید چون در آن صورت مغز کهنه و سنتی شما باید کنار گذاشته شود. پس عامل مخالفت ترکیب جنس و سن و..... نیست عامل اصلی
میز معاونت و قدرت گرایی مادام العمری تان است.
عامل جاه طلبی تان است نه خیر و مصلحت جامعه و کشور. عامل خود خواهی و تنها خوری تان است.
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1398/06/10 - 23:37
1- آنکس که با دست حسین(ع) بیعت نکرد با پای حجّاج بیعت کرد

2- العلم لا یحل منعه ؛ ممنوعیت آموزش و آموختن علوم حلال نیست

3- با مجوز خدا پیش از دستور رهبری کسانی با چنان کیفیتی به افاغنه آموزش می دادند که نتایج مسابقات ، ایرانی را نیز جذب آن کلاسها کرد، فرمانده ای از سپاه مانع نشد، پس چرا آموزش و پرورش مانع شد! مقام رهبری برای افاغنه پدرانه دستور آموزش صادر کردند و آنها را مورد عنایت قرار دادند! و چه مدرسان آزادی که فراموش شدند و یتیم ماندند!
ما از غیر معصوم چگونه انتظار معصوم داشته باشیم، در حالی که خواب رحلتش را دید و بر جانش نگران شد و بینی او را بزرگ دید و دیری نپایید که رئیس قوه قضائیه که دارای بینی بزرگتریست را مرحوم دید؛ سیاه جامگان چه شبیه یکدیگرند!
و کسانی ترسو و سانسور کننده و نگران؛ چون مشمول
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1398/06/13 - 21:41
تقدیر بر این واقع شد که بقیه متن از قلم افتاد
پاسخ + +1 0 --
زهراحیدری 1398/06/13 - 12:46
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1398/06/13 - 21:41
سکوت دنیایی حرف است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور