صدای معلم

سازمان معلمان ایران در بیانیه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی :

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این مدت توانست اعتماد فرهنگیان را جلب کند ؛ امیدواریم در این آزمون صداقت و احساس مسئولیت و پاسخ گویی برنده اصلی باشید !

گروه تشکل ها/

پیش تر ؛ مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در بیانیه ای حمایت کامل خویش را از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعلام کرد . ( این جا )

در بخشی از این بیانیه چنین آمده بود :

" در پی پذیرش استعفای سید محمد بطحایی، از طرف رئيس جمهور، دكترسيدجواد حسيني به عنوان سرپرست وزارتخانه آموزش و پرورش معرفی شد. اگرچه معرفی دکترحسینی با بازتاب های مثبت فرهنگیان و تشکل های صنفی- سیاسی مواجهه شد و توقع اين بود كه دكتر حسيني براي اخذ راي اعتماد معرفي شود ولی شرایط و تقدیر به گونه ای دیگر رقم خورد.

این تشکل در پایان آورده بود :

با عنایت به موقعیت کنونی کشور،  ویژگی ها و خصایص فردی آقای حاجی میرزایی؛ شورای مرکزی "مجمع فرهنگیان ایران اسلامی" تصمیم گرفت حمایت خود را از جناب آقای محسن حاجی میرزایی اعلام نماید و در جهت معرفی هرچه بیشتر او برای کسب راي اعتماد از مجلس شورای اسلامی نهایت تلاش خود را به عمل آورد. "

« صدای معلم » از این تشکل پرسش کرده بود :

" لازم است اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی شفاف توضیح دهند که ارتباط و دوستی سیدمحمد بطحایی با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که زمانی معاون ایشان نیز گردید و نیز حضور علی اللهیار ترکمن از سازمان برنامه و بودجه که در حال حاضر به مدت 2 سال معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد ؛  چه حاصل و یا دستاوردی برای معلمان و مطالبات آنان داشته است ؟

چرا مجمع فرهنگیان ایران اسلامی » در برابر فرهنگ امنیتی ایجاد شده در وزارت بطحایی و شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل موضع " سکوت " را انتخاب کرد ؟ "

« صدای معلم » در پایان آورده است :

" از فردی که آمدن خود به این مجموعه بزرگ و مهم را محصول و دستاورد " تقدیر " می داند خیلی نباید انتظار تحول و خلاقیت داشت .

خیلی نمی توان روی استقلال ، صلابت شخصیت ، شهامت و کارآمدی وی حساب باز کرد .

خیلی روی مدیریت علمی و اشاعه آن آن که حلقه مفقوده در نظام روابط فردی و میان فردی جامعه و کلید پویایی و  توسعه آن است حساب نکنید ! "

« سازمان معلمان ایران » در بیانیه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود پرسش هایی را مطرح کرده است :

" یا هدف اکتفا به وضع موجود است ؟ آیا بناست وزیر فقط وزارتخانه را اداره کند و چرخش را بچرخاند؟

آیا اطلاعات دقیق و تخصصی ای از وضعیت این وزارتخانه و مشکلات عدیده آن موجود است ؟

رای و نظر جامعه فرهنگیان و تشکل های معلمی و صاحب نظران از اهمیت برخوردار است؟  تجربه و تخصص و خلاقیت وشایسته سالاری ، فقط شعار است ؟ 

تعلیم و تربیت چهارده میلیون نفر سرمایه انسانی ، اهمیت دارد؟ "

متن کامل این بیانیه که در اختیار این رسانه قرار گرفته است به شرح زیر است .

 

بیانیه سازمان معلمان ایران در مورد انتخاب وزیر آموزش و پرورش و جلب اعتماد فرهنگیان

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامی

با امید به موفقیت در ایفای وظایف نمایندگی ملت، لازم است در مقدمه یاد آور شویم که دیدگاه اکثر علمای توسعه و تجارب کشورهای در حال توسعه وتوسعه یافته ، همگی حکایت از آن دارد که توسعه پایدار یک کشور تنها از مسیر توجه همه جانبه به سرمایه گذاری در تربیت نیروی انسانی و توجه به شایسته سالاری در آموزش وپرورش می گذرد .
سیاست های اعمالی بر وزارتخانه پرجمعیت آموزش وپرورش با حدود دو میلیون نفر معلم شاغل و بازنشسته و چهارده میلیون دانش آموز تحت تعلیم و تربیت در 105 هزار مدرسه، بیش از چهل میلیون نفر از جمعیت کشور  را متاثر می سازد . به همین دلیل سیاست های اعمالی در این وزارتخانه را شدیدا مورد توجه جامعه فرهنگیان و تشکل های مرتبط و مدیران و کارشناسان و دانشگاهیان و دلسوزان توسعه کشور قرار می دهد.
پس از استعفاي سیدمحمد بطحايي ؛ سرپرست وزارتخانه ، سید جواد حسینی سه ماه فرصت داشت تا اهداف، برنامه ها و ميزان توان مديريتي خود را به جامعه فرهنگيان و نمايندگان مجلس بشناساند و توانست اعتماد فرهنگیان را جلب نماید.
در آخرين لحظات با وجود ضیق وقت و در نهايت تعجب و ناباوري، بی تدبیری و سیاسی کاری و اعمال نظر ها ، گزينه ای جديد و ناآشنا را مقابل جامعه فرهنگيان و نمايندگان قرار داده اند و نمايندگان محترم را با آزموني سخت مواجه کرده‌اند .

 

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي

آیا هدف اکتفا به وضع موجود است ؟ آیا بناست وزیر فقط وزارتخانه را اداره کند و چرخش را بچرخاند؟

آیا اطلاعات دقیق و تخصصی ای از وضعیت این وزارتخانه و مشکلات عدیده آن موجود است ؟

رای و نظر جامعه فرهنگیان و تشکل های معلمی و صاحب نظران از اهمیت برخوردار است؟  تجربه و تخصص و خلاقیت وشایسته سالاری ، فقط شعار است ؟ 

تعلیم و تربیت چهارده میلیون نفر سرمایه انسانی ، اهمیت دارد؟

عدم توجه  به سرمایه گذاری و نظر جامعه فرهنگیان و شایسته سالاری و انبوه مشکلات تلنبار شده تاریخی ، پرسش های فراوانی را برای جامعه مطرح کرده است .

سازمان معلمان ایران معترض و منتقد وضع موجود است و از نمایندگان محترم مجلس توجه ویژه به وزارت آموزش وپرورش و اصلاح سیاست های اعمالی را انتظار  دارد.
 اکنون از شما  انتظار داریم فارغ از دعوای سیاسی و جناحی و سهم خواهی از وزیر آینده، همسو با افکار عمومی فرهنگیان نسبت به مطالبات برحق فرهنگیان که حداقل آن انتخاب وزیری توانا ، شایسته، کارآمد و آگاه به مسائل و مشکلات فرهنگیان است، نهایت سعی و تلاش خود را به عمل آورید و نقش مهم خود را در این خصوص به خوبی ایفاء و اعمال نمائید.
  تردیدی نداریم که بدنه فرهنگیان و کنشگران مدنی و صنفی و فعالان رسانه ای این حوزه و کارشناسان و صاحب نظران نگران هستند و چندان امیدی به چشم انداز این انتخاب ندارند .

ما مسئولیت انتخاب و یا عدم انتخاب و عواقب آن را نخست بر دوش کمیسیون آموزش سپس فراکسیون فرهنگیان و بعد تک تک نمایندگان می دانیم و امیدواریم  نمایندگانی که رای اعتماد می دهند متعهد به حمایت باشند و مخالفان نیز متعهد به مطالبه گری.
سازمان معلمان در راستای وظایف مدنی و صنفی خود عملکرد دولت و مجلس را رصد و از حقوق دانش آموزان و والدین و فرهنگیان و نهاد مدرسه دفاع خواهد نمود و هیچ خط قرمزی غیر از آن ندارد.
امیدواریم در این آزمون صداقت و احساس مسئولیت و پاسخ گویی برنده اصلی باشد و تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش بیش از هر کسی و جایی بهره مند شود.

سازمان معلمان ایران
١١ شهریور ۹۸


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بیانیه سازمان معلمان ایران در مورد انتخاب وزیر آموزش و پرورش و جلب اعتماد فرهنگیان

دوشنبه, 11 شهریور 1398 21:51 خوانده شده: 272 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/06/11 - 23:09
فقط گفتمان شایسته سالاری باید در جامعه رواج پیدا کند و تعلیم وتربیت دغدغه و اولویت اول کارگزاران سیاسی ونمایندگان مجلس باشد وقتی متخص و صاحب نظر در حوزه تعلیم و تربیت هم در میان معلمان و هم درمیان دانشگاهیان به وفور یافت می شود، دولت نباید فوق لیسانسی از نهضت سواد آموزی بیاورد و برای سکانداری کشتی تعلیم و تربیت پیشنهاد بدهد.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/06/12 - 14:08
جناب حاج میرزایی با ۲۰۰ موافق و ۵۰ مخالف رای اعتماد گرفت
حالا تکلیف مطالبات و رتبه بندی و بیمه طلایی و...چی میشه؟!
پاسخ + +2 0 --
دبیر مهربان 1398/06/11 - 23:20
اینها حامی معلمان و دبیران هستند یا حامی...
۷ماه حق التدریس دبیران رسمی و...و...پرداخت نشده و مطالبات و ...رقم بزرگی شده
بیمه تکمیلی طلایی حالا ارزش حلبی هم ندارد و..‌
خدایا...
پاسخ + +3 -2 --
حسین رمضان پور 1398/06/12 - 01:10
درود بر دوستان سازمان معلمان ایران که همانند برخی دلالان جایگاه مدنی خود را با چند پست و مقام معامله نکردند و موضع عدلانه و حق طلبانه ای اتخاذ نمودند. دست م
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/14 - 08:23
مجمع فرهنگیان ایران اسلامی تا بحال از حقوق معلمان دفاع کرده یا برای چاپلوسی و ....ایجاد شده.خداوندا زندگی با شرافت نصیب ما کن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور