چاپ کردن این صفحه

" محمد دستورانی یک بار منشور حقوق شهروندی را بخواند ! "

سخنان مدیر کل آموزش و پرورش سمنان در مورد سند 2030 و سند تحول بنیادین و یک یادآوری !

گروه گزارش/

9 آذر 1396 نامه ای از سوی یک معلم سمنانی در صدای معلم با عنوان : " آقای وزیر ! چرا در آموزش و پرورش سمنان به مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و سند تحول بنیادین در خصوص « شرایط احراز مدیریت مدارس » عمل نمی شود ؟ چرا کار به کاردان سپرده نمی شود ؟ ( این جا ) منتشر شد .

در این متن انتقادی آمده بود :

" بررسی سامانه های رسیدگی به شکایات وزارت متبوع در این استان و پرونده های ایجاد شده در این سامانه و حتی حوزه تخلفات اداری مرکز استان در دو یا سه سال اخیر موید این قصه غم انگیز و پرملال می باشد. مدیرانی که فقط به زعم انتقاد از طرح ها و برنامه ها به حاشیه رانده شدند و حتی حاضر به ترک خدمت از این سیستم با قبول ضررها و زیان های آن به صورت تعجیل شدند ؛ چرا باید توسط برخی از مسئولین سیستم تعلیم و تربیت استان سمنان که مروج و آموزش دهنده اصول اولیه روانشناسی، روابط انسانی ،گفتمان رودرو می باشند به راحتی اصل لیاقت و شایستگی کنار گذاشته شود و فقط به صرف هم خط نبودن و منتقد یک مدیر را عزل و یا تنزل پست دادند در حالی که در اجرای ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوری ، راهکار 6-22 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر گزینش مدیران در سطوح مختلف بر اساس شایسته سالاری و اجرای دقیق مصوبه ی ششصد و هفتاد و سومین جلسه ی شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص ،« شرایط احراز مدیریت مدارس دستورالعمل شماره 96594-25/5/94  » وزارت متبوع صراحتا آمده است .کمیته ی انتخاب و انتصاب مدیران واحد های آموزشی در هفته اول اسفند ماه هر سال ضمن بررسی وضعیت مدارس تحت پوشش، نسبت به مشخص نمودن آن دسته از مدارسی که به دلایل قانونی از جمله: (جدیدالتاسیس بودن، بازنشسته شدن مدیر ، استعفای مدیر، جابه جایی مدیر و یا ضعف عملکرد مدیر) (با ارائه مدارک و مستندات ضعف عملکرد) نیازمند مدیر جدید می باشند، اقدام می نماید.

حال بررسی کنید در این استان در این سه سال اخیر مدیرانی که به انحاء مختلف و صرفا بر اساس فشارهای سیاسی و بعضا غیرسیاسی و سلیقه ای و انتقادات وارده به مدیران مناطق کنارگذاشته شدند و یا تنزل پست داده شدند. هیچ گونه از مولفه های تصریح شده در بندهای فوق را شامل نمی شدند. درکدام ظرف و سبد اقدامات مدیریتی منتسب براصل شایسته سالاری قراردارد ؟ مدیری که نه استعفا داده است .نه بازنشسته شده است .نه ضعف مدیریتی داشته است ؛ چرا به راحتی باید کنار گذاشته شود و این گونه با احساسات و روحیات این مدیران بازی شود. "

اداره کل آموزش و پرورش سمنان هیچ گاه به این نامه ی معلم سمنانی پاسخ نداد .

مدیر کل آموزش و پرورش سمنان به تازگی گفته است :

" بارها در مصاحبه ها و تریبون ها و در قول و عمل اعلام کرده ایم که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که امضای نظام را دارد قانون اساسی نهاد تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی است و تمام فعالیت ها و برنامه های ما فقط در این چارچوب و مطابق با آن تدوین و اجرا می شود "

مدیر کل آموزش و پرورش سمنان و سند 2030

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، محمد دستورانی در حاشیه جلسه کارگروه کودک، نوجوان و جوانِ هفته دفاع مقدس در مورد سند «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» گفت: این سند منسوخ شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نظر و منویات رهبر انقلاب را فصل الخطاب دانست و افزود: سند 2030 با فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال 96 برای همیشه منسوخ شد و در کشور و استان سمنان محلی از اعراب ندارد.
وی ادامه داد: بارها در مصاحبه ها و تریبون ها و در قول و عمل اعلام کرده ایم که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که امضای نظام را دارد قانون اساسی نهاد تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی است و تمام فعالیت ها و برنامه های ما فقط در این چارچوب و مطابق با آن تدوین و اجرا می شود.
محمد دستورانی، معلمان و محصلان را انقلابی ترین و نجیب ترین اقشار جامعه در صیانت از انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: دامن زدن به سند 2030 وقت گذرانی است و هیچ مصداقی از اجرای آن در ایران اسلامی و استان دین مدار و دانش پژوه سمنان وجود ندارد.

پایان پیام/


مدیر کل آموزش و پرورش سمنان و سند 2030

جمعه, 15 شهریور 1398 21:16 خوانده شده: 548 دفعه

در همین زمینه بخوانید: