چاپ کردن این صفحه

واکنش دبیر کل سازمان معلمان ایران به بیانیه ی رئیس دانشگاه فرهنگیان ؛

آیا چنین فردی شایستگی مسئولیت دانشگاه تربیت فرهنگیان را دارد؟! وزیر آموزش و پرورش برخورد کند !

گروه تشکل ها/

بیانیه « حسین خنیفر » رئیس دانشگاه فرهنگیان ( 1 ) در مورد مکتوبات خدیجه گلین‌مقدم معاون مدیرکل آموزش و پژوهش این دانشگاه در صفحه اینستاگرام خود واکنش های متعددی در میان فرهنگیان داشته است .

نخستین بار « صدای معلم » در گزارشی به اظهارات رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرگزاری آنا واکنش نشان داد. ( این جا )

این رسانه از حسین خنیفر پرسش کرده بود :

"  تکلیف افرادی که در محیط کار و شغل با خروجی پایین و عملکرد ضعیف موجب کاهش کارآمدی سیستم می شوند اما سعی می کنند با تظاهر و پوپولیسم آن را بپوشانند چیست ؟

تا کی و کجا باید بدانیم و بفهمیم که حوزه شخصی و اعتقادی افراد با کارشان متفاوت است و باید بین آن دو تفکیک قائل شد ؟

کی باید متوجه شویم که خروجی یک فرد برای سیستم چیست و آیا نظام ارزیابی  عملکرد شایسته و متناسب با آن را طراحی کرده ایم ؟

آیا نظام ارزیابی عملکرد علمی و " فاخر "  در دانشگاه فرهنگیان به عملکرد و خروجی کار افراد و اعضای سازمان نمره می دهد و یا عقاید شخصی آن ها ؟

هزینه های این آزمون و خطا را چه کسانی باید بدهند ؟ "

« طاهره نقی ئی » دبیر کل سازمان معلمان ایران نیز از بیانیه رئیس دانشگاه فرهنگیان انتقاد و خواهان برخورد وزیر آموزش و پرورش با ایشان گردیده است .

واکنش سازمان معلمان ایران به بیانیه حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان

سایت سازمان معلمان ایران نوشت :

در پی انتشار بیانیه ای منتسب به رئیس دانشگاه فرهنگیان و انعکاس گسترده آن در شبکه های مجازی طاهره نقی یی دبیرکل سازمان معلمان نیز به آن واکنش نشان داده و با تاسف بار خواندن این اقدام خواستار واکنش شخص وزیر به این اقدام غیر منطقی و ناقض حقوق فردی افراد شده است.

دبیرکل سازمان معلمان در این باره به سخن معلم گفت:

وقتی در جریان این بیانیه قرار گرفتم و متن آن را خواندم تصور کردم یک اقدام بسیار گسترده و عمیق و یک توهین و افترا آشکار صورت گرفته است که با چنین عبارات و جملاتی بیانیه ای صادر شده است که در آن هم اتهام وارد شده و هم قضاوت صورت گرفته هم حکم صادر شده است.

وی در ادامه گفت:پس از بررسی متوجه شدم مساله شخصی است و این بیانیه در واکنش به یک متن انتقادی استاد گلین مقدم صادر شده است لذا به سراغ متن ایشان رفتم و با چند صاحب نظر مشورت کردم که همگی متفق القول از نظر شکلی و محتوایی نوشته خانم گلین مقدم را یک اظهار نظر شخصی دانسته و واکنش آقای خنیفر را از هر جهتی بی مورد و بی ارتباط می دانند.

طاهره نقی یی در ادامه به سخن معلم گفت:لذا با تاسف و تاثر شدید اعلام می کنیم که از رئیس یک دانشگاه بعید است که توان تشخیص و تفکیک جایگاه حقیقی و حقوقی افراد را نداشته باشد و چنین برخورد تند و توهین آمیز داشته باشد لذا این سوال مطرح می شود که آیا چنین فردی شایستگی مسئولیت دانشگاه تربیت فرهنگیان را دارد؟!

نقی یی در پایان با اشاره به مسئولیت شخص وزیر گفت:انتظار می رود وزیر آموزش و پرورش برخورد و واکنش متناسبی داشته باشد تا چنین رفتارهایی از سایر مدیران و مسئولان سر نزند.

 

( 1 ) اطلاعیه دکتر حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان کشور:

 به هتاکان فضای وحشی وبی وطن مجازی در خصوص عاشورای حسینی و آیین سوگواری و اتمام حجت با این هتاکان مستاصل

بسمه تعالی
 شانه العزیز

وَ لَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْکُمْ عَنْ مَقامِکُمْ و َاَزالَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ الَّتى رَتَّبَکُمُ اللهُ فیهاْ


(۱)
ساحت قدسی آقا اباعبد الله الحسین وخاندان پاک پیامبر (علیهم آلاف التحیة والثناء)
رفیع تر و پاکیزه تر از آن است که قلم به مزدان و روغن فکران و مردم فریبان و افساد گران  و نیش مداران و  بوم صفتان و *جاهلان مرکب ویا مرکب جاهلان بخواهند خشی کوچک و تردیدی حقیر بر آن اقیانوسهای عمود ایستاده بر زمین وارد کنند.
(۲)
به برکت نام 
و رهروی این خاندان فراز گام،  هماره تاریخ ۱۴ قرن اخیر را هویت آسمانی گرفته ایم و به این عزت ابدی افتخار می کنیم.
(۳)
شیعه بودن در عصر بارش فتنه، و وزش قلمهای مسموم یعنی بصیر بودن و تشخیص رنگ شیطانی ارتداد و  پایش منکران حقیقت و رسوایی گروندان به حقه است.
به قول آقا
 امام علی (ع)
فَاقِد البَصَر،فاسِد النَظَر
کسی که بصیرت وبینش ندارد ،نظر و رای اش بی ارزش است.
(۴)
دانشگاه شریف فرهنگیان که مفتخر است در نظام تعلیم و تربیت  که وارث ۳۶،۰۰۰ دانش آموز شهید
۴،۰۰۰معلم شهید
۱۲۰۰دانشجو معلم شهید 
 ۱۳،۰۰۰ معلم آزاده 
۱۸،۰۰۰معلم جانباز
و....
هماره رهرو خط شهادت وایثار بوده وهست و نصب العین این رهروی، قیام مقدس کربلا  وحماسه جاودان عاشوراست. و همچنین *حفظ و محافظت از حریم و حرمت و حرم آل الله از هر اسائه ادب است.
(۵)
این دانشگاه پاک و شریف به هیچ احدی اجازه تجاسر وتَجَّری به ساحت مقدس خاندان نبوت و طهارت و ارزشها ونمادهای مقدس و خون شهدا و اجازه اسائه ادب به کوچکترین جزء قرآن کربلا یعنی علی اصغر (علیه السلام) که نماد معصومیت تاریخ انسانهاست را نخواهد داد وبر سر این آرمانها وارزشها و خطوط قرمز خویش با هیچ احدی مماشات نخواهیم کرد.
(۶)
عزت و هیبت و شرف انسانی وآسمانی ما شیعیان از خاندان پیامبر نشات می گیرد و تاسی و انرژی و اتحاد و همدلی و رشادت و شهامت و شهادت را از این خاندان کسب نموده ایم و ساحت شان پاک تر از آن است که مذبذبینی بی اعتقاد بخواهند با قلمهای سمی بزک شده گرد وخاکی بکنند.وهماره تاریخ جز رسوایی ،وطرد منفعتی از این تجاسرها نبردند
(۷)
قرنهاست نام مولایمان حضرت امام حسین(ع) و طریق ذلت شکن این امام، عامل انسجام و وحدت آفرینی وجلای روح وروان ماست و تمام فِرَق و ادیان به داشتن این امام و آرمان جاودان ما شیعیان غبطه می خورند.
(۸)
تعظیم شعائر اهل البیت  (علیهم السلام) امری جاودانه است ومستشرقینی مانند ه.س.نیبلت اذعان می دارد که بزرگترین شب تاریخ انسانها، شب عاشورای حسینی است و باید تا ابدیت تاریخ جزء جزء آن پاس داشته شود
(۹)
در طول تاریخ شیعه ، در جامه های مختلف و مناصب رنگارنگ قلم به مزدانی از قبیله رنگرزان و خردسوزان و کینه توزان و عقل قوزان و اخگرافروزان و پاپوش دوزان در تخریب واقعه طف سال ۶۱ هجری عمر فرسودند و آتشِ سَمِّ قلم افروختند و تلخینه وجاهلانه و ناشیانه سخن راندند و هیچ طَرفِی نبستند و ذلت دنیا وسوء عقبی خود را دیدند و چیدند و خریدند  که هماره به عدم و فراموشی رسیدند.
(۱۰)
دنیا مملو از عبرت هاست و متاسفانه کجروان و بی خردان کج اندیش،قصد عبرت گیری ندارند
و به قول آقا امیرالمومنین(ع) 

مَا أَکْثَرَ الْعِبَرَ وَ أَقَلَّ(قلة) الِاعْتِبَارَ(حکمت ۲۸۹)
- چه بسیار است عبرتها و پندها (از روزگار و پند دهندگان) و چه کم است پند پذیرفتن
اما
این جماعت کج اندیش بدانند که شوخی و سخره و توهین به ساحت قدسیان الهی و خاندان نبوی و بالاخص مقدسات آیینی وشعائر دینی و مذهبی عاقبت سختی در دنیا وآخرت برایشان رقم خواهد زد .
فاعتبروا  
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
مصادف با ۸ ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ ه. ق


حسین خنیفر
رییس دانشگاه فرهنگیان کشور


واکنش سازمان معلمان ایران به بیانیه حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان

سه شنبه, 19 شهریور 1398 19:21 خوانده شده: 1230 دفعه

در همین زمینه بخوانید: