صدای معلم

" کارشناسان دولت از الگوهای ریاضی برای درک نحوه انتقال ویروس استفاده می کنند. این خود ایراد بزرگی به شمار می رود چرا که تا اندازه زیادی به پیش بینی رفتار افراد بستگی دارد "

نظر رییس تیم بینش رفتاری و عضو کمیته مبارزه با کرونا در کابینه انگلیس در مورد تعطیلی مدارس

گروه رسانه/

نظر رییس تیم بینش رفتاری و عضو کمیته مبارزه با کرونا در کابینه انگلیس در مورد تعطیلی مدارس

۵۶ ملیون نفر در چین و کل شهرهای ایتالیا برای مقابله با ویروس جدید کرونا قرنطینه شدند. اما گویا دولت انگلیس شیوه متفاوتی در پیش گرفته است. دولت انگلیس از مردم نخواسته که در خانه هایشان بمانند بلکه استراتژی دیگری اتخاذ کرده است.
گروه ناشناخته ای از مشاوران متخصص و روانشناسان اقدامات نخست وزیر انگلیس در بحران کنونی را هدایت می کنند. آنها بر این باورند که به جای ممنوعیت تردد و سفر و قرنطینه باید روی مساله مهم تر و رایج تر دیگری دست گذاشت: شیوه هایی برای متقاعد کردن مردم به شستن دست ها ایجاد کرد.
بلومبرگ در گزارشی به رویکرد دولت انگلیس برای مهار کرونا پرداخته است.
تیم بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بر این باورند که این شیوه کم شتاب تر از اقدامات کشورهای دیگر است اما بر پایه الگوی پیشرفته ای تنظیم شده و این الگو احتمالا در نهایت منجر به کاهش آمار مرگ و میر کرونا بین گروه های آسیب پذیر به میزان یک سوم می شود.
البته این رویکرد خطراتی نیز دارد. مساله اصلی این است که اگر اقدامات دولت برای جلوگیری از شیوع کرونا در چند هفته و ماه آینده کارساز نباشد همه تقصیرها گردن جانسون می افتد.
دیوید هالپرن رییس تیم بینش رفتاری و عضو کمیته مبارزه با کرونا در کابینه انگلیس گفت «ما با شیوه نوین برای استفاده از همه ابزارهای در دسترس مثل راهکارهای پزشکی و ورزشی و نیز رفتاری تلاش می کنیم».
با وجود ابتلای نادین دورس معاون وزیر بهداشت انگلیس به کرونا اما دولت کوتاه نیامد و به رویکرد توصیه های عمومی ادامه می دهد. تیم جانسون پس از ابتلای دورس به کرونا گفتند که تست کرونا نمی دهند و همه از جمله نخست وزیر دست هایش را مرتب می شویند.
این استراتژی بر این پایه تنظیم شده که چنانچه کرونا همه گیر شود اغلب مردم مبتلا می شوند.
کارشناسان تیم جانسون می گویند که آنها برای کند شدن فرآیند انتقال ویروس و کاهش افراد مبتلا تلاش می کنند تا پیک این بیماری را تا تابستان به تاخیر بیندازند. هدف این است که سرویس خدمات همگانی یا ان اچ اس بار اضافی به دوش نکشد.

از این رو، گروه مشاوران دولت در شرایط اضطراری تا حالا از اعلام اقدامات بیشتر مثل برگزاری مسابقات فوتبال بدون تماشاچی یا تعطیلی مدارس خودداری می کنند.
کارشناسان دولت از الگوهای ریاضی برای درک نحوه انتقال ویروس استفاده می کنند. این خود ایراد بزرگی به شمار می رود چرا که تا اندازه زیادی به پیش بینی رفتار افراد بستگی دارد.
دیوید کامرون نخست وزیر اسبق انگلیس نیز ده سال پیش واحدی برای اجرای استراتژی اقتصادی بر مبنای نظریه ریچارد تیلر تشکیل داد. این گروه در آن زمان «سقلمه» نامیده می شد.
این واحد در راستای بینش رفتاری فعالیت می کرد. اقدامات این گروه تا بیش از ۳۰ کشور جهان گسترش یافت. یکی از این اقدامات این بود که به عنوان مثال با ارسال پیامک به مردم زمان دقیق پرداخت مالیات هایشان را یادآوری می کردند.
هالپرن در یک گفت و گو گفت «این الگو به شدت بر مبنای رفتار مردم در آینده تنظیم شده است.. آیا مردم توصیه ها را اجرا می کنند؟ یا چه اندازه به آن پایبند هستند؟ اگر بچه ها به مدرسه نروند چه اتفاقی می افتد»؟
او افزود «اگر مدرسه ها تعطیل شوند بچه ها بیشتر وقتشان را با پدربزرگ ها و مادربزرگ ها سپری می کنند. در این صورت این گروه که دولت در راستای محافظت از آنها در برابر انتقال ویروس تلاش می کند در معرض خطر بزرگ تر قرار می گیرد».
همچنین اگر مسابقات و رویدادهای ورزشی بدون تماشاگر برگزار شوند در این صورت کارشناسان می گویند فرد ناقل نمی تواند ویروس را به تعداد زیادی از اطرافیانش انتقال دهد. اما اگر مردم مسابقات را به جای ورزشگاه ها مثلا در کافی شاپ ها تماشا کنند امکان سرایت ویروس بیشتر است.
تیم دولت انگلیس بر این باور است که یکی از نتایج ایجاد محدودیت های زودهنگام برای مردم این است که مردم کلافه می شوند و اگر وضعیت خطرناک شود دیگر توصیه ها را جدی نمی گیرند.
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه (۱۲ مارس) گفت «احتمالا تعداد افراد مبتلا به کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از حدود ۶۰۰ نفری است که تست کرونای آنها مثبت بوده است».
به گزارش خبرگزاری آلمان جانسون در نشست خبری گفت «تعداد افراد مبتلا به کرونا افزایش قابل توجهی خواهد داشت. حتی در شرایط کنونی نیز آمار مبتلایان احتمالا بسیار بیشتر از تعدادی است که نتایج تست آنها مثبت بوده است».
جانسون گفت «پیک شیوع کرونا در بریتانیا «چند هفته آینده» خواهد بود».

نظر رییس تیم بینش رفتاری و عضو کمیته مبارزه با کرونا در کابینه انگلیس در مورد تعطیلی مدارس

شنبه, 24 اسفند 1398 10:25 خوانده شده: 389 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/24 - 11:34
فرهنگ سازی ریسک آمیز!!
اگر جواب نداد نخست وزیر مواخذه خواهد شد ، عجب شهامتی. او می خواهد به یک ملت و حتی جهان درس شعور اجتماعی دهد. به نظرم اگر خطری حماقت انگیز است
از طرفی جسارتی تحسین برانگیز است.
او می گوید : معلول را در وجود خود جستجو کن.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/25 - 19:44
عقب نشینی نخست وزیر امروز با افزایش
مبتلایان آغاز شد. ایشان نیز تسلیم شدند.
من می گویم ویروس فرا قدرت !
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/24 - 20:41
شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به ۲۱ نفر رسید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/02 - 07:46
فوت کرونایی امروز ۱۸۴ نفر در انگلستان.
نخست وزیر به تعطیلی مدارس و...... تسلیم شد!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/08 - 19:58
نخست‌وزیر انگلیس کرونا گرفت/وزرای بهداشت و دارایی به قرنطینه رفتند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور