صدای معلم

" بی شک عدم نظارت و مطالبه گری اعضای محترم انجمن اسلامی در سراسر کشور نسبت به عملکرد شورای مرکزی موجب ظهور و بروز مشکلات و ضعف‌های جدی تری خواهد شد "

انتقاد انجمن اسلامی معلمان لرستان از عملکرد شورای مرکزی

گروه تشکل ها/

« انجمن اسلامی معلمان استان لرستان » در بیانیه ای عملکرد شورای مرکزی این تشکل را مورد انتقاد قرار داده و خواهان پاسخ گویی این نهاد فرهنگی شده است .

متن کامل این بیانیه که در اختیار « صدای معلم » قرار گرفته است به شرح زیر است .

انتقاد انجمن اسلامی معلمان لرستان از عملکرد شورای مرکزی

تجربه بشری و توسعه فرهنگی جوامع نشان می‌دهد تحزب و فعالیت نهادهای مدنی نقش موثر و بی‌بدیلی در عرصه سیاسی و اجتماعی خواهند داشت. لذا تاریخ سیاسی ما به عنوان کشوری که همواره مسیر مبارزه در جهت تحقق آزادی های اجتماعی و مدنی را در طول قرن ها به همراه خود دارد، با فراز و فرودهای بسیار مواجه بوده و در ادوار گذشته شاهد ظهور و سقوط احزاب متعدد و متنوعی بوده‌ایم .

انجمن اسلامی معلمان به عنوان یک تشکل صنفی سیاسی که قدمت و تاریخچه ی ریشه دار در کشور ما دارد و همواره مامن و ماوای  مقبول و قابل اعتنایی در میان احزاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته و می توان به جرات گفت بسیاری از رخدادهای مهم سیاسی و اجتماعی معاصر کشور برآمده از نقش و جایگاه این تشکل در عرصه سیاسی ایران بوده است و این پتانسیل و ظرفیت برآمده از ساختار تشکیلاتی و بسترفکری و شخصیتی این تشکل که برآمده از روشنفکران و اندیشمندان عرصه ی تعلیم و تربیت و نظام سیاسی در کشور بوده ،که بی‌شک نقش این قشر در تزریق خوراک فکری و اندیشه‌ای نسبت به دیگر تشکل ها و احزاب بی رقیب و بی همتا می باشد . اما چندی است که این تشکل صنفی سیاسی دچار یک انحراف و کرختی در عرصه‌های مختلف گردیده و نشان می دهد با توجه به عملکرد اخیر این تشکل صنفی سیاسی و حضور چندین نفر از شورای مرکزی انجمن اسلامی در عرصه‌های مدیریتی و سیاسی کشور که بی شک این دستاوردها نه از توانمندی شخصی افراد، بلکه استفاده از نام و جایگاه انجمن اسلامی برای رسیدن این افراد به منصب های دولتی و سیاسی  بوده است . در این میان جنابان داوود محمدی ، حسن خلیل آبادی و رضا فولادوند ، از ظرفیت و جایگاه انجمن به ترتیب در مسند نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نمایندگی شورای شهر تهران و مدیر کلی آموزش و پرورش تهران تکیه داده ؛ اما حضور این افراد نه تنها موتور حرکتی انجمن اسلامی و اعضای وفادار به اصول و اساسنامه انجمن را قوت نبخشیده ، بلکه باعث نا امیدی ، بی انگیزه گی و افول جایگاه انجمن در میان احزاب ، تشکلها و همچنین بی اعتمادی جامعه سیاسی ایران و فرهنگیان دغدغه مند بوده است .
چرا که معتقدیم آن چه حال و روز انجمن را بیمار و خموده کرده سوء استفاده های شخصی و نگاه ابزاری به جایگاه و بهره‌مندی های فردی از این نهادِ ارزشمند و ریشه دار بوده و در یک بزم یک طرفه به مکیدن شیره ی جان انجمن اسلامی  از سوی برخی انجام گرفته ، در حالی که تشکل مشابه و نو پایی  توانسته اند در زمان بسیار کوتاه و بدون داشتن کوچکترین ظرفیتی از انجمن اسلامی  معلمان بسیار قوی تر و موثرتر در ساختار مدیریتی ،  اجرایی  کشور نقش ایفا نماید .

لذا از کلیه شاخه‌های مناطق و استان‌های فعال و عضو انجمن اسلامی خواستاریم در یک اقدام مدنی و اجتماعی از  اعضای شورای مرکزی پی گیر پاسخ گویی و گزارش عملکرد در عرصه‌های مختلف باشند .

بی شک عدم نظارت و مطالبه گری اعضای محترم انجمن اسلامی در سراسر کشور نسبت به عملکرد شورای مرکزی موجب ظهور و بروز مشکلات و ضعف‌های جدی تری خواهد شد.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد انجمن اسلامی معلمان لرستان از عملکرد شورای مرکزی

شنبه, 14 تیر 1399 14:30 خوانده شده: 163 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
فرخی 1399/04/14 - 19:57
انجمن یه نهاد رانتی برای امثال فولادوندومصلحی بوده ببینیدین انجنی هاچکونه و چرا درساختار قدرت جا گرقفتن
پاسخ + 0 0 --
راستین 1399/04/15 - 13:17
انجمن اسلامی شهرری که مدیر ناحیه 2 شهرری را همچون .... در اختیار دارد و هر کاری که بگوید مدیر ناحیه 2شهرری انجام میدهد و حتی اختیار انتصاب یک مدیر کانون را هم تدارد...و ری به چه روزگاری مبتلا شده که یک مدیر غیربومی باید برای فرزندان شایسته ری عوامل و خرده فرمایشات مافیای انجمن اسلامی معلمان ری را انجام دهد!!همان بهتر که امثال یزدیخواه از پس این انحصارطلب ها خوب برمی آیند!!
پاسخ + 0 0 --
انصاف 1399/04/15 - 17:24
اقای یزدان پناه مدیری عالم و اندیشمند است . هر فردی امکان دارد اشکالاتی داشته باشد ولی دلیل نمی شود دیگران به وی حمله کنند .
انجمن اسلامی معلمان ری تشکلی شفاف است که شورای آن بار ای اعضای آن انتخاب می شوند .
گرتو بهتر می زنی بستان وبهتر از انجمن اسلامی باش
پاسخ + 0 0 --
حمیدرضا عربی 1399/04/16 - 08:04
عالم و اندیشمند یا سرسپرده و منفعل؟!!عالم و اندیشمند هستند چون شما می فرمایید؟!این آقا در روز روشن با یک همکارشایسته توافق کردند که ایشان مدیرکانون شهید رجایی شوند!!بعد کلاً حرف و قول خودشان را فراموش و نقض کردند چنین فردی شایسته است؟!اساساً این مدیرغیربومی و نا؟آشنا به قبله ی تهران در شهر ما چه می کند؟!اگر در شهر و ولایت خوش جایگاه و پایگاهی ندارد ما باید ایشلن را در شهرمان تحمل کنیم جناب انصاف؟!انصاف یعنی اینکه هرکی را شما دوست دارین بر گرده ی فرزندتن شایسته ری تحمیل کنند؟!!خود ری استعداد نداشت و نیروی شایسته نداشت؟!این گروهک انجمن اسلامی معلمان ری با آموزش و پرورش ری چه کرده است؟!چرا هرکسی که کوچکترین نقدی بر انجمن اسلامی معلمان شهرری داشته باشد باید اینگونه مورد ایذاء و آزار ایشان قرار بگیرد؟!البته حساب انجمن استان و کشور کاملا جداست و افراد فرهیخته و ارزشمندی هم در آن ظرفیت ها حضور دارند!!
پاسخ + 0 0 --
123 1399/04/16 - 12:55
سرسپرده و منفعل و غیره نیزامند اثبات است . اگر فردی از شما استفاده نکرد سرسپرده و منفعل نیست.
شما لیست مدایران ادارات ری را بنویسید و بعد بنویسید همه آن ها فرزند شابسته ری هستند؟یا فقط روسای آموزش و پرورش باید اهل ری باشند" یااگر به توافقشان عمل کرده بوند نیازی نبود اهل ری باشد.
درمورد عملکرد انجمن اسلامی معلمان ری هم میتوانید شفاف و صریح نقد کنید و حتما در تصحیح روند موثر است .
پاسخ + 0 0 --
124 1399/04/16 - 13:41
در مورد انجمن اسلامی معلمان ری از بس گفته ایم و مورد توجه قرار نگرفته است دیگر چه نقدی؟!ضمن آنکه بابت همین کامنت ها هم باید تاوان پس بدیم و صدجا زی آبمون رو میزنند و عواملشون در معاونت پرورشی ناحیه یک ری شب نامه هم پخش می کنند...در مورد این رئیس برگشت خورده از پاکدشت هم که دیگر نیازی به اثبات نیست ثمرات مدیریت ایشون در پاکدشت در دوران مدیریت منفعل و متزلزل ایشون کاملاً هویدا بوده و هست و اینک هم که به قبله ی تهران ری تحمیل شده اند و در مورد فرزندان شایسته ری تحت تاثیر مافیای انجمن اسلامی معلمان ری نظر عوض می کنند...خیل یبرای فرزندان ری زور داره که طرف از پاکدشت بیاد بهشون تحمیل بشه و حتی ثبات نظر و عقیده هم نداشته باشه و روی حرفش نشه حساب کرد...قدیما میگفتم مرد سرش بره حرفش نمی ره اما مدیران پروازی امروزی آدم رو به خیار می فروشند!!من هم مثل شما فکر می کردم فرد اندیشمندو قابل احترامیه اما انصافا بعد از تزلزل نظرش سر یک موضوعی که توافق باهاش شده بود متوجه ضعیف النفس بودن و کوچک بودنش شدم.
پاسخ + 0 0 --
Morteza 1399/04/15 - 22:36
انجمن اسلامی ها فقط نامی نیکو دارند ولی عملکرد قابل قبولی ندارند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/04/16 - 08:54
متاسفانه انجمن اسلامی معلمان ایران مانند مجمع فرهنگیان اسلامی محلی برای چانه زنی و گرفتن امتیاز از دولت در جهت اخذ پست برای افراد مد نظر خودش شده است. و وقتی در منصب جایگاه مدیریت قرار می گیرند فعالیت مدنی و جایگاه انجمن را فراموش می کنند و در فکر ارتقاء شخصی خویش هستند.این نوع حرکتها به فعالیتهای مدنی آسیب می زند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور