صدای معلم

« صدای معلم » بارها خواهان برگزاری نشست رسانه ای این نهاد قانونگذار و پاسخ گویی در مورد عملکرد و شفاف سازی در مورد رویکردها شده است

وزیر آموزش و پرورش : ستاد ملی کرونا یک مرجع قانونی است ؛ باید قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را متناسب با شرایط و مقتضیات روز تهیه و تدوین کرد

گروه اخبار/

« صدای معلم » از زمان تعطیلی مدارس ( ابتدای اسفند 1398 ) در گزارش های متوالی بر وجود خلا در مورد قوانین و آیین نامه های لازم در مورد آموزش مجازی و ارزشیابی غیرحضوری اطلاع رسانی و هشدار داده است که آخرین آن مربوط به نشست رسانه ای مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش است .

هنوز وزیر آموزش و پرورش به عنوان « دبیر شورای عالی آموزش و پرورش » به آخرین گزارش این رسانه در مورد عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش پاسخی ارائه نکرده است . ( این جا )

در این گزارش آمده است :

« اگر اعضای حاضر در شورای عالی آموزش و پرورش و کمیسیون های ذی ربط برخاسته از متن آموزش و پرورش بوده و ذی نفعان در آن قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی داشته باشند دیگر چه نیازی به اقدامات پوپولیستی می باشد که اطلاعیه دهند افراد پیشنهادات و نظرات خود را به این شورا ارسال کنند ؟

" مشارکت " در آموزش و پرورش نیاز به بازتعریف جدی و بازخوانی موسع در رویکردها و کارکردها دارد .

فرضا ، با آوردن 3 نفر در ترکیب شورای عالی آموزش و پرورش و یا اقدامات ظاهری و. غیرکارشناسی مشکلی حل نخواهد شد .

اگر شورای عالی آموزش و پرورش  به عنوان " مرجع سیاست گذار " به وظایف و کارکردهای خود به صورت جامع و صحیح عمل کرده بود دیگر وزارت آموزش و پرورش متهم به اقدامات غیرقانونی ، سلیقه ای و حتی دور زدن قانون نمی شد .

دیگر نیازی بود که مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در برابر پرسش های صریح و قانونی مدیر صدای معلم مجبور شود بگوید که این اقدامات ناشی از " اضطرار " بوده است !

چه بسا ممکن است در آینده هر بی قانونی و یا دور زدنی از قانون تحت شرایطی این چنین  تعبیر و تفسیر شود و البته این در نهایت منجر به شکنندگی بیشتر و اضمحلال سیستم خواهد شد . »

« صدای معلم » بارها خواهان برگزاری نشست رسانه ای این نهاد قانونگذار و پاسخ گویی در مورد عملکرد و شفاف سازی در مورد رویکردها شده است .

 

جایگاه قانونی ستاد ملی مبارزه با کرونا و فقدان قوانین در مورد آموزش مجازی و ارزشیابی غیرحضوری در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد باید قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را متناسب با شرایط و مقتضیات روز تهیه و تدوین کرد تا در آینده در آموزش دانش‌آموزان به مشکل بر نخوریم.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش، نهصد و هفتادو ششمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این جلسه با اشاره به لزوم تهیه و تدوین آئین نامه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در دوران بیماری‌های واگیردار، گفت: «این آئین نامه در کمیسیون اساسنامه‌ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده و در چندین جلسه آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و پس از تایید در این کمیسیون اکنون برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی شورای عالی آورده شده است.»

وی بیان کرد: «هدف ما از تهیه و تدوین این آئین نامه به رسمیت شناختن فعالیت‌های آموزشی و پرورشی از طریق تلویزیون، فضای مجازی و... برای آموزش‌های حضوری و غیرحضوری دانش‌آموزان است تا در موقعیت‌های مختلف مانند بیماری‌های واگیردار، آلودگی هوا، حوادث غیرمترقبه و... بتوان از این نوع شیوه آموزش استفاده کرد.»

حاجی میرزایی افزود: «گسترش آموزش‌های مجازی در آموزش و پرورش یک سیاست تحولی است که باید به آن پرداخته شود و استفاده از شیوه‌های ترکیبی در آموزش دانش‌آموزان یک نیاز اساسی و جدی در عصر حاضر است که برای رسمیت بخشیدن به آن نیازمند مقررات و آئین نامه متناسب با شرایط آن هستیم تا بتوانیم در شرایط مختلف از آن استفاده کنیم.»

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: «با توجه به اینکه با یک شرایط عدم اطمئنان در برنامه ریزی‌های آموزشی و پرورشی به صورت حضوری روبه رو هستیم و هیچ چیزی را نمی‌توانیم به صورت قطعی پیش بینی کنیم بنابراین نیازمند یک آئین نامه و مقررات منعطف برای ادامه آموزش دانش‌آموزان هستیم.»

وی اضافه کرد: «ستاد ملی کرونا یک مرجع قانونی است که به ما اجازه آموزش مجازی داده است ولی برای اینکه این نوع فعالیت آموزشی به رسمیت شناخته شود باید از طریق شورای عالی به وزارت آموزش و پرورش مجوز داده شود.»

وی ادامه داد: «آموزش و پرورش از این شرایطی که به وجود آمده است باید نهایت استفاده ببرد و به یک مسئولیت قانونی در آموزش و پرورش تبدیل شود که همه معلمان و مدیران مدارس در شرایط بحرانی و غیر منتظره بر اساس آن اقدام کنند.»

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به زمان بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: «پیشنهادهای خود را به ستاد ملی کرونا ارائه کرده‌ایم و این ستاد بازگشایی مدارس را از تاریخ 15 شهریور ماه اعلام کرده است و ما تابع تصمیمات این ستاد هستیم.»

در ادامه این جلسه آئین نامه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در دوران بیماری‌‌های فراگیر(با تاکید بر شیوع بیماری کرونا) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی آن به جلسه آینده موکول شد.

پایان پیام/


جایگاه قانونی ستاد ملی مبارزه با کرونا و فقدان قوانین در مورد آموزش مجازی و ارزشیابی غیرحضوری در آموزش و پرورش

سه شنبه, 17 تیر 1399 14:43 خوانده شده: 116 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/17 - 18:08
باید بی باید
باید از وزارتخانه رفت و اینهمه باید باید نکرد
باید به اندازۀ گدایی وزارتخانه شعار داد
گداخانه ای که قدرت تحویل سیم کارت و موبایل یا سیستم به معلم خود را ندارد و فقط هنر باید باید دارد
پاسخ + +2 0 --
دبیر مفت 1399/04/17 - 18:44
به ستاد ملی کروناتون بگید اول یه فکری برای حق و حقوق ما کنه بعد برای شروع مدارس از 15 شهریور تصمیم بگیره.
ابلاغ امسال ما تا آخر شهریوره. اگر خیلی مایلید زودتر سال آینده رو شروع کنید باید حق الزحمه این دو هفته رو بدید اگر به توافق رسیدیم قبول میکنیم.
گوسفند نیستیم که هرچی خواستید انجام بدید.
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1399/04/17 - 19:36
وقتی آموزش وپرورش کشوری ضعیف باشد بقیه بخش ها قوی نخواهند شد در بحران کرونا شاهد هستیم پزشکانی که حقوق های چندده میلیونی می گیرند در کاهش تعداد افراد مبتلا وفوتی ها عاجز هستند نیاز به یک باور جدی واقدام عملی برای ارتقای آ.پ کشور وجود دارد تا بتوانیم از بحران ها عبور کنیم همانطور که کره جنوبی وسایر کشورهای موفق درزمینه کنترل کرونا از این بحران عبور کرد ند
درضمن آموزش مجازی با سخنرانی محقق نمی شود نیاز به اینترنت پرسرعت وتجهیزات مناسب دارد که تهیه تجهیزات از توان اکثرمعلمان ودانش آموزان خارج است چون قیمت بسیار بلایی دارند با حقوق زیرخط فقر نمی توان تامین کرد
پاسخ + +2 0 --
ف 1399/04/20 - 10:20
کرونا دروغی برای پیشرفت اهداف ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور