صدای معلم

" رفتار برخی از مردم خیلی عجیب است، فرزندان خود را به مدرسه نمی‌فرستند تا کرونا نگیرند، اما برای تفریح راهی شمال می‌شوند ! "

معاون کل وزارت بهداشت : اثر جدی از کرونا بعد از بازگشایی مدارس ندیدیم

بازگشایی مدارس و رفتارهای دوگانه مردم

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درخصوص میزان استفاده از ماسک در کشور بیان کرد: روند استفاده از ماسک کشور ما در حدود ۴۸ الی ۵۰ درصد است و پیش‌بینی می‌شود که متاسفانه در همین حد نیز باقی بماند. ژاپن، کروه جنوبی، ویتنام که توانستند ویروس کرونا را کنترل کنند، بیش از ۹۹ درصد از مردمشان از ماسک استفاده می‌کردند. در این کشور‌ها استفاده نکردن از ماسک به معنای یک انگ اجتماعی، خلاف و بی احترامی به عموم و بی فرهنگی تلقی می‌شود.
او ادامه داد: برخی از شهروندان ایرانی در پاسخ به اینکه چرا ماسک نمی‌زنید می‌گویند که اعتقادی به این کار نداریم یا می‌گویند در جیبمان است. ماسک از هنگام خروج از خانه تا رسیدن به خانه بدون وقفه باید استفاده شود و هیچ بهانه‌ای غیر از موارد خاص و برای افراد خاص بر انجام ندادن این عمل وارد نیست. زدن ماسک به یک چانه، یا آویزان کردن از گوش و کار‌های این چنینی اسمش ماسک زدن نیست؛ اگر استفاده از ماسک توسط مردم به ۹۵ درصد برسد اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: رفتار برخی از مردم خیلی عجیب است، فرزندان خود را به مدرسه نمی‌فرستند تا کرونا نگیرند، اما برای تفریح راهی شمال می‌شوند. برخی از افراد واقعا رعایت می‌کنند و درخانه مانده‌اند، اما در مقابل، برخی اصلا رعایت نمی‌کنند و مدام در گردش‌اند. روند کاهش استفاده از ماسک و کم شدن رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط مردم در آمار صعودی مبتلایان به کرونا بسیار ملموس است و اهمیت توجه به شیوه‌نامه‌های بهداشتی با سهل انگاری مردم بیشتر و بیشتر می‌شود.
او درخصوص تاثیر بازگشایی مدارس بر افزایش مبتلایان به کرونا ادامه داد: خوشبختانه با سیستم شاد و آموزش مجازی و استقبال حدود ۱۰ درصد از دانش‌آموزان برای حضور در مدارس، هنوز اثر جدی بعد از دو هفته از بازگشایی مدارس ندیدیم.
حریرچی درمورد اعمال رفتار‌های بازدارنده بر افرادی که در تردد‌های خود مراقبت بهداشتی ندارند، گفت: توصیه مراکز بین‌المللی جریمه‌ است. در کشور‌های دیگر شاهد جریمه‌های سنگین نقدی و حتی حکم زندان درعوض دور زدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم. باتوجه به شرایط اقتصادی در ایران نمی‌توانیم جریمه سنگینی را اعمال کنیم، اما ادارات را موظف کردیم که به افرادی که رعایت بهداشتی ندارند ارائه خدمت ندهند.

پایان پیام/


بازگشایی مدارس و رفتارهای دوگانه مردم

سه شنبه, 01 مهر 1399 09:40 خوانده شده: 170 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/07/01 - 11:08
انتخاب خانواده ها تغییر نکرده ،همونهایی که شمال و پارک رفتن بچه هاشونوفرستادن مدرسه ،خانواده هایی که چندماه است پروتکل ها را رعایت می کنند از ترس گروه اول از اموزش مجازی استفاده کردند
تدبیر خانواده ها به داد وزارت بهداشت رسید
پاسخ + +3 -1 --
دبیر 1399/07/01 - 13:08
خوشبختانه با آموزش مجازی اثر جدی ندیدیم ،یعنی اذعان می کنند که آموزش مجازی بهشون کمک کرده وگرنه مبتلایان بیش از این بود
جهت گیری یکطرفه صدای معلم و عناد وزری شان بی نظیر است قسمتهایی را پر رنگ می کنند که به نوعی به مخاطب القا کنند اموزش حضوری بی ضرر است
مثلا جمله آمار صعودی کرونا ملموس است، یک جمله مهم در این متن محسوب می شود که وضعیت شیوع بیماری را نشان می دهد ولی پررنگ نشده !
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/07/01 - 16:27
شناسایی ۳۳۴۱ بیمار جدید کووید۱۹ / فوت ۱۷۷ بیمار در شبانه روز گذشته در کشور
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/07/01 - 19:57
اثر جدی از کرونا بعد از بازگشایی مدارس ندیدیم (متن)

یعنی اثر غیر جدی دیدیم !!

چه چیزی جدی است و چه چیزی جدی نیست؟!

ثروتمند، فقیر ؟! موبایل به دست، بی موبایل؟

شایسته سالاری معلم، موبایل سالاری معلم؟

بطور جدی آنکس که جدی تر بود عموما از اثر جدی کرونا گریخت و آنکس که جدی تر نبود نگریخت؟

جدیت بی رابطه است با اهمیت؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور