صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

یادداشت مدیر مسئول /

"مطالبات معلمان " و گاف های رسانه ای مسئولان وزارت آموزش و پرورش !

 بحث افزایش 20 درصدی حقوق معلمان ابتدایی از ماه ها پیش بر سر زبان ها افتاده است .

قرار بر این بود که این قضیه در مهر ماه امسال اجرایی شود اما به دلایلی که به نظر می رسد مهم ترین آن عدم تخصیص بودجه و یا اعتبار باشد ، جامه عمل به خود نپوشید .

با قوت گرفتن بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش که  نوک پیکان آن متوجه " مطالبات معلمان " است ، مسئولان این وزارتخانه سعی کردند تا گامی در جهت بهبود وضعیت معیشت معلمان به ویژه ابتدایی که البته واقعا استحقاق آن را هم دارند ، بردارند و این موضوع  به نوبه خود جای تقدیر و قدردانی دارد .

از مدت ها پیش این بحث به صورت جدی مطرح بود که هرگونه افزایش حقوق فرهنگیان و معلمان با توجه به تبعات آن " رسانه ای " نشود و حتی مسئولان وزارت آموزش و پرورش اکیدا از مسئولان دوایر و مناطق خواسته بودند که این مساله  کاملا رعایت شود .

farsspecial2 اخیرا خبرگزاری فارس خبری را از مدیر کل دفتر وزارتی  با محتوای زیر منتشر نمود :

« مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس خبر داد

حقوق معلمان ابتدایی ۲۰ درصد افزایش یافت/ اعمال افزایش حقوق از پایان دی

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از تحقق افزایش ۲۰ درصدی حقوق معلمان ابتدایی از پایان ماه جاری خبر داد.

 خبرگزاری فارس: حقوق معلمان ابتدایی ۲۰ درصد افزایش یافت/ اعمال افزایش حقوق از پایان دی

محمد فاضل، مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا افزایش 20 درصدی حقوق معلمان ابتدایی تحقق یافت؟»، اظهار داشت: بله، این افزایش حقوق مربوط به آموزگاران مقطع ابتدایی است و تحقق یافته است.

فاضل افزود: این افزایش حقوق از پایان ماه جاری در حقوق آموزگاران مقطع ابتدایی نمایان خواهد شد.

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش تصریح کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش این نیست که این گونه مسائل را خبری کند و به همین دلیل به دنبال اعلام این مطالب نیست؛ اما فرهنگیان بدانند آموزش و پرورش در تمام موارد به دنبال استیفای حقوق معلمان است.»

این نحوه اطلاع رسانی در تضاد با سیاست های اعلام شده بود و حتی با اعتراض سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز روبه رو گردیده است ...

 jamaranهم زمان سایت خبری – تحلیلی جماران خبری را با محتوای زیر منتشر نمود :

« احکام افزایش حقوق معلمان ابتدایی صادر شد/امتیاز فوق العاده شغل معلمان ابتدایی از 800 به 1500 افزایش یافت

کد خبر: 69754 | تاریخ خبر: 17 / 10 /93  نسخه چاپی | ارسال به دوستان

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

احکام افزایش حقوق آموزگاران صادر شد. به گزارش خبرنگار جماران به نقل از شهرام شهبازی کارشناس امور اداری آموزش و پرورش حقوق معلمان ابتدایی به مبلغ 844900 ریال افزایش پیدا کرد که این افزایش  ناشی از بالا رفتن امتیاز فوق العاده شغل از 800 به 1500 امتیاز است.به گفته شهبازی این افزایش فقط جهت همکارانیست که درمقطع ابتدایی مشغول تدریس هستند و شامل کادر اجرایی مانند مدیر و معاون ،مربی بهداشت و پرورشی  و معاون آموزگاران مدارس ابتدایی نمی شود . به گفته وی تاریخ اجرای حکم اول دی ماه سال نود سه است .»

با انتشار این اخبار مسئولان وزارت آموزش و پرورش درصدد بودند که این دو خبر که  در صدر اخبار پر بازدید هر دو سایت بود حذف شوند که تاکنون چنین مساله ای محقق نشده است !

حتی خبرگزاری فارس که در زمره " رسانه های مخالف دولت " محسوب می شود و برخی از مسئولان این وزارتخانه تمایل عجیبی برای گفت و گو با این رسانه و یا رسانه های مشابه را دارند  ؛ این خبر را علی رغم  تمایل  و اصرار مسئولان وزارت آموزش و پرورش هم چنان در صدر صفحه اجتماعی خود قرار داده است !

این وضعیت موید این مدعاست که متاسفانه وزارت آموزش و پرورش فاقد یک نظام اطلاع رسانی منسجم ، هوشمند و یک پارچه است . همچنین فقدان یک اتاق فکر مشخص و هدف مند موجب گردیده است تا مسئولان این وزارتخانه مشی مشخصی در برابر مدیریت مطالبات فرهنگیان و معلمان نداشته و هر فرد و یا مدیری متناسب با نظر و سلیقه خود عمل کند  .

حل این مساله نه نیاز به روش های سنتی و کد خدامنشانه که محتاج  برنامه ریزی و مدیریت بر اساس شاخص های یک مدیریت پاسخگو و علمی است .

پنج شنبه, 18 دی 1393 ساعت 11:58 خوانده شده: 5343 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -1 --
امید 1393/10/18 - 13:55
وقتی بخشنامه می کنند و روی سایت می گذارند مشخص بعدش هم بخشنامه هیت وزیران که فوق العاده شغل همه کارمندان دولت افزایش پیدا کنه آموزش و و پرورش بی قانونی کرده که تا الان اجرا نکرده و حالاهم که اجرا کرده برای بعضی از معلمان اجرا کرده این وظیفه سخن معلم که از حقوق معلمان دفاع کند.!؟
پاسخ + 0 0 --
رضا 1393/10/18 - 14:29
آقای امید
سلام
شما مثل این که منظور سخن معلم را متوجه نشدید !
یک بار دیگر با دقت یادداشت را بخوان !
پاسخ + +6 0 --
فرهنگی 1393/10/18 - 14:32
این سوال پیش می آید که آیا دیگر فرهنگیان نباید افزایش حقوق داشته باشند واین تبعیض را مجددا در آموزش وپرورش تکرار کردند. با وجود داشتن تقلیل کار هفته ای بیست و شش ساعت کار می کنم به عنوان طرح جدید در مقطع دبیرستان دوره اول بدون هیچ اضافه کاری آیا این حق وانصاف است آخر ما درد دل خود را به چه مرجعی باید بگوییم .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/10/18 - 18:13
برای اینکه صدای معلمان در نیاد هر از چندگاهی از مسئولان رده پایین تا وزیر باید بیاند و بگند که 99 درصد بودجه صرف حقوق معلم میشه و به جامعه القا کنند که معلمان زیادی می خواند.
این کار جدید هم در این راستا صورت گرفته.
درضمن ظلم بزرگتر اینه که می خواند جامعه معلمان را تیکه پاره کنند و به یکی بدند و به دیگری ندند تا بین معلما فاصله ی فکری ایجاد کنند تا اصل حقشون را نخواند.
معلمین باید نسبت به این سیاسی کاری زننده مسئولان آگاه باشند.
پاسخ + +2 0 --
رحیمی 1393/10/18 - 15:54
جالبه همه کارمندان از حق نوار مرزی و حق مناطق محروم برخوردارند و ما معلمان متاسفانه در شهر محروم تایباد که در پانزده کیلومتری مرز نا امن افغانستان قرار داریم از آنها محروم هستیم. البته قبلا می دادند و اخیرا قطع نموده اند.
نمی.دانم چرا باید فشار کمبود بودجه و تحریم ها فقط بر گرده معلمان وخانواده های آنان باید اینقدر سنگینی نماید.
پاسخ + +10 0 --
حسینی 1393/10/18 - 16:21
بابا سر جدتون درست مقاله رو بخونید آخه جونم :چه کشکی ؟چه پشمی؟اضافه حقوق کدومه؟
پاسخ + +1 -1 --
احمد 1393/10/18 - 16:23
معاون آموزگاران تمام وقت تدریس می کنند شش پایه وچند پایه
پاسخ + +16 0 --
علی یاری 1393/10/18 - 16:26
آقای پورسلیمان
عالی بود !
زدی به هدف !
قابل توجه مدیران و رئیسانی که وقتی موبایل شان زنگ می خورد و آن طرف خبرنگار فارس ، تسنیم و... ؛ کم بوده یک هویی بروند داخل شیشه میز شان !!
پاسخ + 0 0 --
حافظه!! 1393/10/20 - 14:48
آقای محترم اولین کسایی که در دولت تدبیر و امید قرار بازدید اختصاصی وزیر با فارس گذاشتن همین برادران زحمتکش روابط عمومی بودنا یادت رفت؟
پاسخ + +3 0 --
رحمان 1393/10/18 - 21:02
اگر معاون وزیر عذر خواهی در همان رسانه نکند بنده نسبت به افزایش 20 درصدی حکم خودم به دیوان شکایت و مستندات سایت را به آنها ارائه خواهم کرد
پاسخ + +1 -2 --
تیمور دانشفر 1393/10/18 - 21:16
چرا مدیران را شامل نمیشود
پاسخ + +13 0 --
صداقت نژاد 1393/10/18 - 22:22
با سلام
برخی از مدیران و روسای ستادی وزارت آموزش و پرورش مصداق بارز " مدیران مرعوب " هستند .
پاسخ + +5 -1 --
هاوری رستمی 1393/10/18 - 23:34
من نمی دانم چرا هروقت می خواهند مبلغی ناچیز را برای معلمان اضافه کنند تمام دنیاباید خبر دار شود وبه دنبالش غوغا در بازار ولی برای سایر ادارات کسی مطلع نمیشود
پاسخ + 0 -10 --
دکتر رحیمی تهران 1393/10/19 - 13:13
اقای پور سلیمان اتفقا یک عقلی بعد از مدتها امده و مانع اعلام مطالبات معلمان و تحقیر انها شده و این کاری حرفه ای و در راستای احترام به معلم ها است حالا شما توضیح دهید کجای این کار بد است . ضمنا این که کسی در جای پرتی از کرمانشاه حرف زده چقدر مهمه که یک سایت مثل جماران بهش پرداخته ؟؟!!! شما دیگر چه جور کار شناس و مدیر مسئولی هستی که این کار قشنگ که آرزوی بسیاری از معلمان هست که افزایش حقوق و مطالبات انها اعلام نشود را به تمسخر گرفته اید ؟؟ آدم حیرت می کند از شما دوستان لطفا این را تایید کنید و سانسور نکنید
پاسخ + 0 -10 --
زهرا آ رستمی موزگار 1393/10/19 - 13:18
ما نفهیمدیم شما به معلمها هستید یا با خودتان به نظر می رسد کینه جویانه وشخصی تحلیل کردید ما معلمها نمی خواهیم درباره حقوق ما و مطالبات اطلاع رسانی بشود کار روابط عمومی درسته معلومه معلم هستند
پاسخ + 0 -11 --
معلم 1393/10/19 - 13:33
من یک معلم روزنامه نگار هستم این روابط عمومی علمی ترین روابط عمومی تاریخ اموزش و پرورش است و همیشه هم چپ ها ازش دلخورن و هم راستی ها البته افراطی های هر دو گروه دیشب در مراسمی که اپ به ابتکار این وروابط عمومی داشت از معلمهای فداکار تقدیر شد جالب است بعد از مدتها همسر شهید همت وفرزندش هم حاضر شدند جالب است برخی مسئولان از حضور همسر این سرباز و سردار اسلام عصبی بودند بعد شما تا این خد تحلیل های ساده دارید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/10/20 - 14:38
راست میگی باید اینا وزیر می شدن خیلی حیف شد بنده های خدا
پاسخ + +1 -12 --
ستادی 1393/10/19 - 14:40
سلام آقای پور سلیمان
از تلاش های شما ممنونم من کارمند روابط عمومی هستم و سال هاست در این وزارت خانه کار کرده ام هیچ جا از عیب و نقص دور نیست مرکز هم به همین شکل مبرا از اشکال نیست اما خدارا شاهد می گیریم در طول 20سال گذشته این اولین بار است که مدیران ما بخصوص در بخش رسانه و شخص اقای جدایی رسانه را می فهمند و می دانند که اطلاع رسانی یعنی چه من خواننده سایت شما هستم لطفا بدون کینه و غرض باشید وبدون بغضتان نسبت به اقای پاپایی که بی شک از معدود مدیرانی است که به شایستگی در جای خود قرار گرفته به تحلیل روابط عمومی بپردازید تا حرفتان خریدار داشته باشد . معلمان زیادی از این که روابط عمومی تلاش می کند مدیران یاد بگیرند اخبار پرداخت چند غاز مطالبات را اعلام نکنند تا تلویزیون صدا وسیما و روزنامه ها بار ها وبار ها آن را تکرار نکنند . این نوشته شما نشان می دهد که لج بازی به هر شکل برای شما مهم تر از منافع کلان معلمها است منتظر جواب شما هستم
پاسخ + 0 0 --
همکار 1393/10/20 - 14:58
به چه حقی از طرف همکاران روابط عمومی حرف می زنی؟ یا نترس و اسمتو اعلام کن یا بیخود از بقیه خرج نکن
پاسخ + 0 0 --
روابط عمومي استان 1393/10/20 - 21:35
خيلي تابلو برا خودتون پپسي باز كردين
پاسخ + +4 -1 --
د. همكار 1393/10/19 - 17:57
چشم مسولان وزارتخانه به عملكرد آقاي رييس مركز روابط عمومي دوخته شده است كه وقتي با افتخار دست وزيرو ميگيره مي بره خبرگزاري هاي خاص مثل فارس و تسنيم و عكس يادگاري مي گيرن!!!
يه كم فكر كنيد معلوم ميشه فرش قرمزو براي فارس چه فرصت طلباني پهن كردند!!!
مدير ارجمند سخن معلم
اميدوارم سهم رفقاي رسانه اي خودتونو توي اين گاف ناديده نگيرين
پاسخ + +10 0 --
معلم پرسشگر 1393/10/20 - 00:09
من نمی فهمم چرا برخی از دوستان پشت مطالبات معلمان قایم می شوند ؟!
یک جوری صحبت می کنند که انگار سخن معلم مخالف مطالبات است در حالی که سخن معلم بیشترین مطلب را در این مورد داشته است .
موضوع این یادداشت اصلا مطالبات معلمان نیست . ایشان به فقدان یک نظام اطلاع رسانی منسجم اشاره کرده اند و این که چرا آقای فاضل وقتی قرار است مطالبات معلمان رسانه ای نشود و خود ایشان هم به این مساله اشاره می کنند بار هم آن را رسانه ای می کنند ؟!
نکته مهم این که برخی از همکاران اصلا طاقت انتقاد ندارند .
آیا سخن معلم حق ندارد از برخی از دوستان و یا دوایر انتقاد کند ؟
بایدسعی کنیم ظرفیت خود را بالا ببریم .
با آرزوی موفقیت .
پاسخ + +8 0 --
آدینه وند - لرستان 1393/10/20 - 09:04
با سلام
با تشکر از اطلاع رسانی سخن معلم
دلم فقط برای آقای روحانی می سوزد که دلش را به چه کسانی خوش کرده است ...
موفق باشید .
پاسخ + +11 0 --
نیما محمدپور 1393/10/20 - 14:44
متاسفانه مسئولان وزارت آموزش و پرورش اخبار خود را از طریق رسانه های مختلف دولت به گوش فرهنگیان می رسانند اما برای مشروعیت بخشی به جایگاه خودشان و در زمان انتخابات دست به دامان سایت هایی مثل سخن معلم و فعالان صنفی و...می شوند !
پاسخ + +10 0 --
محمد قاسمی 1393/10/20 - 15:05
باسلام
این که مطالبات معلمان رسانه ای بشود و یا نشود نیاز به بحث و کارشناسی دارد .
اما اگر مسئولان وزارت آموزش و پرورش ( چه این دولت و یا دولت های قبلی ) کارشان را درست ، منطقی و دلسوزانه انجام دهند نباید در این مورد نگرانی داشته باشند .
با تشکر از گروه سایت سخن معلم و جناب مدیر مسئول .
پاسخ + +2 0 --
عسجدي 1393/10/20 - 21:15
قضيه بومرنگه عزيزان برادر! اينا همش نتيجه نزديكي زياد از حد روابط عمومي وزارتخونه با فارس و نسيم و تسنيمه
پاسخ + +1 0 --
دانشجوي تربيت معلم 1393/10/20 - 21:16
به نظر من تفكر معامله گري با رسانه و خبرنگار كارو به اينجا كشانده
پاسخ + +1 -1 --
نوسازي استان 1393/10/20 - 21:24
در دانش ارتباطات مقوله "دروازه باني خبر" يك مهارت اساسي براي كنش گران روابط عمومي به حساب مي آيد كه از اين منظر ما با مشكل جدي روبه رو هستيم
مسولان محترم روابط عمومي، خبرنگاران و رسانه هاي مستقل و منتقد را يا دشمن قطعي مي دانند يا دوست مطلق. يك روابط عمومي نبايد دچار جزم انديشي بشود و قبل از بروز اشتباه بايد مديران را آگاه كند.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1393/10/20 - 21:41
خشخاشي را مظلومانه كشتند ولي از خونوادش دعوت نكردن فقط دارن نمايش بازي مي كنن به خدا
ادعاشونم گوش فلكو كر كرده
پاسخ + +4 -1 --
کارشناس بودجه 1393/10/20 - 22:10
گل گفتی نویسنده:
"متاسفانه وزارت آموزش و پرورش فاقد یک نظام اطلاع رسانی منسجم ، هوشمند و یک پارچه است . همچنین فقدان یک اتاق فکر مشخص و هدف مند موجب گردیده است تا مسئولان این وزارتخانه مشی مشخصی در برابر مدیریت مطالبات فرهنگیان و معلمان نداشته و هر فرد و یا مدیری متناسب با نظر و سلیقه خود عمل کند ."
پاسخ + +1 0 --
علي 1393/10/21 - 11:59
چرا اين افزايش شامل مديران و معاونان نخواهد شد ؟
آيا اين افراد در مقطع ابتدايي كار نمي كنند ؟ مگر عملكرد آنان در كلاسهاي درس هيچ گونه تاثيري ندارد ؟ برنامه ريزي اين كلاسها در دست كيست ؟ مگر تمام روزهاي هفته در مدرسه حضور ندارند ؟ امسال هم به لطف وزير محترم 6 ساعت اضافه كار اجباري و بدون هيچگونه مزايايي را به مديران و معاونان تحميل نمودند و كمبود نيروي انساني را اين گونه جبران خواهند كرد به راستي تمام برنامه هاي ايشان در جهت نارضايتي و بي انگيزشي نيروهاي آموزش و پرورش تدوين شده است .
خواهشمند است اين نوع تبعيض ها را برداريد .
پاسخ + 0 0 --
علی 1393/10/24 - 15:55
همکاران عزیز خوب میدونید چه کسانی در اداره کل و وزارت خانه. کارمی کنند ، کسانی که دنبال پست هستند و تدریس ازشون برنمیاد جالب اینکه هر کس از هرجا باهر عقیده ای میره تو این ویرانه پست. میگیره راستی میشه یابا نوشتن بخشنامه های من درآوردی سبب آزار واذیت همکاران پایین دستی میشه و از حقوق همکاران اصلا دفاع نمیکنه.
وزارتخونه خرفتخوته و فراموشکده شده نه برنامه ای نه ایده ای نه توان چانه زنی نه روابطی هرکس به پستی رسید برش داشتن از اداره منطقه میبرنشان اداره کل از اونجا برشون دارن کسر شان. میشه بیان مدارس. بیانم کارنمیتونن انجمن بدن میبرنشون وزارتخونه. خرابشده سرطان گرفته کارش نمیشه کرد اینا بدونید ماشینی که داره میره ته دره که رانندشا عوض نمیکنن فانی یا funnyهرکس بیاد اگر بتونه هم کاری با این نیروهای زیادی وحقوق بگیرآن که کاری ازشون برنمیاد نمیتواند بکنم پس براین سیستم آموزشی فاتحه.
دبیر ۱۵سال سابقه. از شهرکرد
پاسخ + +7 -1 --
ح .ر -اذربایجان شرقی 1393/10/27 - 19:42
با عرض سلام :
راستی آقای وزیر مگر معاون آموزگاران ابتدایی که در مقطع ابتدایی تدریس نمی کنند با این همه گرفتاری ومشکلات تدریس در کلاسهای چند پایه ابتدایی روستایی چرا افزایش 20درصدی افزایش حقوق معلمان ابتدایی به این قشر زحمت کش تعلق نمی گیرد ؟
آیا این افزایش حقوق در احکام سایر عزیزان معلم تبعیض واجحاف در حق معاون آموزگاران مقطع ابتدایی نمی باشد وتاثیر سویی در رو حیه این عزیزان و بالطبع در پایین آوردن کیفیت آموزشی که مغایر با سیاست های ان وزارتخانه ی محترم می باشد نیست خواهشا"به این موضوع رسیدگی نمایید تا حقی از کسی تضییع نشود .
پاسخ + 0 0 --
محمود 1394/01/04 - 03:48
چرابه معاون اموزگارانی که 20سال به بالا سنوات دارند نه اضافه کار میدن نه یک روز تقلیل که حق قانونی هر همکاری هست نه 20 درصدی که به همه اضافه شد جدیدا در حالی که 25 ساعت درهفته مثل همکاران دیگه کار میکنیم درحالی که خودشان بخشنامه کردند به همکارانی که تمام وقت کار میکنند تعلق میگیره چرا پس به ما معاون اموزگاران تمام وقت باچند پایه اضافه ندادید حر فی که میزنید عمل کنید خواهشا

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور