صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

واکنش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به اظهارات اخیر محمود فرشیدی

به بهانه فتنه، بر طبل تفرقه نکوبیم !

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به یادداشت اخیر آقای محمود فرشیدی ، وزیر اسبق آموزش و پرورش با عنوان " اصحاب فتنه در کمین آموزش و پرورش!   از سوی " توضیحاتی را ارائه کرده است که می خوانید :

(  توضیح این که محتوای این نوشته به عملکرد معاونت پرورشی و فرهنگی وزارتخانه بر می گردد )

الف- تربیت سیاسی اجتماعی،‌ یک ساحت مهم تربیت

آقای فرشیدی در ابتدای نوشته خود از ضرورت مبارزه با اصحاب فتنه سخن گفت و از جمله نوشت: «جامعه فرهیخته فرهنگیان به دلیل تأثیرگذاری کیفی و گستردگی کمی و اخلاص و صداقت و صمیمت، همواره مورد طمع‌ورزی فرصت‌طلبان سیاسی بوده‌اند. چنان که اخیرا نیز اصحاب فتنه تصمیم گرفته‌اند از پنجره آموزش و پرورش به صحنه سیاست کشور بازگردند.» وی سپس به مواردی اشاره می‌کند که به نظر وی، از جمله نمونه‌های نفوذ جریان فتنه!‌ به آموزش و پرورش است. متاسفانه یکی از این موارد از نظر وی، انتشار «ضمیمه سیاسی اجتماعی ماهنامه تربیت» است که از ابتدای سال تحصیلی 93 در دستور کار معاونت پرورشی و فرهنگی قرار گرفت.

بدیهی است که انتشار ماهنامه تربیت سیاسی اجتماعی بخشی از رسالتی است که قانون و «سند تحول» بر دوش مسئولان امور تربیتی قرار داده است. همچنان که در سرمقاله اولین شماره ماهنامه تربیت سیاسی اجتماعی (منشور ما) نوشتیم: «در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یکی از ساحت‌های شش‌گانه تعلیم و تربیت؛ «تعلیم و تربیت اجتماعی و سیاسی»‌تعیین شده است. هر چند در این سند، محوریت با «تعلیم و تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی» است اما در مرتبه بعد، تعلیم و تربیت اجتماعی و سیاسی قرار دارد که سخت به تعلیم و تربیت اعتقادی و عبادی و موحد و مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت‌ها و وظایف در برابر خدا، خود، دیگران و طبیعت، حقیقت‌جو و عاقل، عدالت‌خواه و صلح‌جو، ظلم‌ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر و وطن‌دوست، مهرورز، جمع‌گرا و جهانی‌اندیش، ولایت‌مدار و منتظر و تلاشگر در جهت تحقق حکومت عدل جهانی،‌با اراده و امیدوار، خودباور و دارای عزت‌نفس، امانتدار، دانا و توانا، پاکدامن و با حیاء، انتخابگر و آزادمنش، متخلق به اخلاق اسلامی، خلاق و کارآفرین و مقتصد و ماهر، سالم و بانشاط، قانون‌مدار و نظم‌پذیر و آماده ورود به زندگی شایسته فردی، خانوادگی و اجتماعی بر اساس نظام معیار اسلامی)، در آن صورت باید بخش مهم فعالیت‌های پرورشی را به ایجاد دانش، بینش و گرایش سیاسی - اجتماعی در دانش‌آموزان اختصاص داد. طبعا مقدمه ضروری برای تحقق و عملی شدن این هدف، ایجاد همین بستر در سطح معلمان و مربیان و همه کسانی است که در درون مدارس کشور با نسل جوان سروکار دارند و مسئولیت تربیت همه جانبه دانش‌آموزان را بر دوش گرفته‌اند. انتشار ضمیمه سیاسی اجتماعی ماهنامه تربیت که امیدواریم در آینده به صورت نشریه مستقلی منتشر شود، تلاشی اولیه برای رسیدن به این هدف متعالی و تدارک راهکاری برای ایجاد شور و شعور و بینش سیاسی و اجتماعی در جمع معلمان و مربیان و اولیاء مدرسه است و امید که کامیاب شود».

متاسفانه به خاطر نوع عملکرد مسئولان این نهاد مهم در چند دوره گذشته و بالا رفتن هزینه کار سیاسی در جامعه، اینک فضای خمودی و رکود بر حوزه‌های گوناگون تعلیم و تربیت حاکم شده است و غالب دانش‌آموزان و حتی مربیان و معلمان و اولیای مدرسه حاضر به اندیشیدن و اظهارنظر درباره مسائل سیاسی نیستند. طبعا شکستن این فضای نامناسب و ایجاد انگیزه و تفکر سیاسی و اجتماعی در دانش‌آموزان و کادر آموزش و پرورش، تلاش مضاعفی را می‌طلبد.

مقام معظم رهبری سال‌ها قبل، در انتقاد از نبود زمینه کار سیاسی در دانشگاه‌ها و مدارس کشور، معترضانه فرموده بودند: «بنده دلم می‌خواهد این جوانان ما، شما دانشجویان، چه دختر، چه پسر و حتی دانش‌آموزان مدارس،‌روی این ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید. گیرم که تحلیل هم بدهید که خلاف واقع باشد؛ باشد!‌خدا لعنت کند آن دست‌هایی را که تلاش کرده‌اند و می‌کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، اصلا توی باغ مسائل سیاسی نیستند، مسائل سیاسی دنیا را نمی‌فهمند، جریان‌های سیاسی دنیا را نمی‌فهمند و تحلیل درست ندارند. مگر چنین کشوری می‌تواند بر دوش مردم، حکومت و حرکت و مبارزه و جهان کند؟». (12 آبان 72)

این موارد را گفتیم تا تاکید کنیم که کار انتشار یک نشریه با محتوای سیاسی و اجتماعی آن هم با رویکرد آموزشی و تحلیلی، بخشی از رسالت و ماموریت وزارت آموزش و پرورش و معاونت پرورشی و فرهنگی است.

ب- تربیت سیاسی بله، کار حزبی خیر!

مقام معظم رهبری در عین حال که به کار سیاسی در سطح مدارس معتقدند و آگاه‌سازی و صاحب تحلیل شدن دانش‌آموزان را مطلوب می‌دانند اما از دخالت احزاب سیاسی در این فعالیت‌ها و استفاده ابزاری از دانش‌آموزان و معلمان ناخرسندند. در همین زمینه ایشان در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش در اردیبهشت ماه امسال تاکید کردند: «داشتن نگاه‌های جریانی و سیاسی و حزبی و جناحی و این چیزها، برای آموزش و پرورش سم است».

معاونت پرورشی و فرهنگی هم به تربیت سیاسی را به معنای برخورد حزبی و خطی و جناحی با مسائل نمی‌داند. درباره رویکرد فراجناحی و فراحزبی ماهنامه تربیت سیاسی اجتماعی هم در سرمقاله اولین شماره تاکید کردیم:‌«ضمیمه سیاسی اجتماعی ماهنامه تربی، ارگان یک حزب و جریان سیاسی نیست و بنابراین از هیچ گروه و طیف سیاسی خاص، جانبداری نخواهد کرد. بر این بارویم که کار تربیت اعم از اعتقادی و اخلاقی یا سیاسی و اجتماعی، بسیار ارزشمندتر و شریف‌تر از کار حزبی و جناحی است و نباید فعالیت برای آموزش مسائل سیاسی و اجتماعی را با کار جانبدارانه خطی و گروهی اشتباه کرد. از سویی بر این باوریم که همه امکانات موجود اعم از فرصت آموزشی، امکانات مادی، فضای مدرسه و اداره، نیروهای فعال در نظام آموزش و پرورش و ...، بخشی از بیت‌المال محسوب می‌شوند و هیچ کس حق ندارد از این امکانات عمومی برای فعالیت حزبی و جناحی خود بهره بگیرد. البته در مقابل، آموزش و پرورش هم باید امنیت شغلی کسانی را که همکار ما در نظام تعلیم و تربیت هستند اما در بیرون از چارچوب نظام اداری، اقدام به فعالیت سیاسی جانبدارانه می‌کنند، مراعات کند. این یک تعهد دوجانبه است و طبعا دست‌اندرکاران نشریه تربیت سیاسی اجتماعی ، پیش‌ و بیش از همگان به این اصل وفادار خواهند ماند».

متاسفانه در سال‌های گذشته به خصوص در دولت قبل، سوء‌استفاده‌های فراوانی از امکانات و فرصت‌های موجود در آموزش و پرورش از سوی جریان‌های سیاسی صورت گرفت و طبعا بخشی از این امر نیز مربوط به دوره مدیریت آقای فرشیدی است که برای پرهیز از اقدام تلافی‌جویانه، از مطرح کردن‌ آنها خوداری می‌شود.

ج ـ این نقد است یا بهانه‌جویی؟

آقای فرشیدی در نقد خود از محتوای ضمیمه سیاسی ـ اجتماعی ماهنامه تربیت نوشته است: «در نخستین شماره نشریه تربیت سیاسی، شاهد هستیم که تکیه اصلی بر دامن زدن به اختلاف دیدگاه‌ها بین قوای سه‌گانه و نهادها و نمایش آنها به عنوان چالش‌های سیاسی نظام است و از آن جمله مقالاتی است در ارتباط با اختلاف دیدگاه برخی دولتمردان با صدا و سیما یا انتقاد به قوه قضائیه یا نقد عملکرد مجلس شورای اسلامی در زمینه استیضاح وزیر علوم و همچنین مطلبی در معرفی و تبلیغ یکی از تشکل‌های جدید اصلاح‌طلب!»

توضیحاً باید بگوییم که در شماره اول نشریه، مطالب متعددی درباره سلفی‌گری و داعش، جایگاه امور تربیتی در نظام آموزش و پرورش و آسیب‌شناسی فعالیت‌های پرورشی، تحلیل رخدادهای عراق، افغانستان، ترکیه و جنگ غزه، کارگروهی در مدارس، دفاع از آرمان فلسطین و نقد شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، تحلیل مسائل اقتصادی روز و چندین مطلب خواندنی و مفید دیگر را شاهدیم و طبعاً برخی از مطالب هم به موضوعات داخلی مربوط است. باید بگوییم که طرح این مطالب از سوی آقای فرشیدی بعید بود زیرا ایشان سابقه کار مطبوعاتی دارد و از رویه‌کار مطبوعات مطلع است. ماهنامه تربیت سیاسی اجتماعی، دارای رویکرد آموزشی و تحلیلی ـ تبیینی است و در سه حوزه جهانی، منطقه‌ای و داخلی، موضوعات مهم روز را مورد توجه قرار می‌دهد و چون نشریه خبری نیست، مجبور است به موضوعاتی بپردازد که در طول ماه درباره آن موضوع، مطالب متنوعی مطرح شده باشد. ما حق نداریم بسیاری از موضوعات جدی را به این بهانه‌ها کنار بگذاریم و به آنها نپردازیم، مگر می‌شود رئیس‌جمهور به عملکرد صدا و سیما اعتراض کند و صدا و سیما هم به آن پاسخ بدهد و همه رسانه‌ها هم آن را منعکس کنند، اما وقتی ما به سراغ آن می‌رویم، «دامن زدن به اختلاف دیدگاه‌ها بین قوای سه‌گانه و نهادها» معنا شود؟ آیا تهیه گزارش از استیضاح وزیر علوم و انعکاس همه مطالب مطرح شده اعم از نظرات مخالف و موافق، باید «نقد عملکرد مجلس» تفسیر شود؟ آیا تهیه گزارش از استیضاح وزیر علوم و انعکاس همه مطالب مطرح شده اعم از نظرات مخالف و موافق، باید «نقد عملکرد مجلس» تفسیر شود؟ آیا نوشتن درباره یک تشکل تازه‌تأسیس مدعی اطلاح‌طلبی که خیلی از اصلاح‌طلب ها هم تشکیل آن را نقد کرده‌اند، ایراد دارد؟ ظاهراً آقای فرشیدی نذر کرده بودند که انتقاد کنند و به همین دلیل، به جای نقد جدی و درست، بیشتر بهانه‌جویی کرده‌اند که در شأن ایشان نبود.

د) تفسیر متفاوت از رخدادهای سال 88

بیشترین اعتراض آقای فرشیدی به این دلیل است که در برخی از گزارش‌ها و تحلیل‌های ماهنامه تربیت سیاسی ـ اجتماعی یا در اخبار خبرگزاری پانا، اسامی یا اخبار برخی از چهره‌های سیاسی مورد انتقاد ایشان آمده است. واقعیت این است که دوستانی مانند آقای فرشیدی با تعمیم ناروای مفهوم فتنه به بخش بزرگی از نیروهای انقلاب در حال «دفع حداکثری» هستند و این چیزی نیست که مورد قبول دیگران باشد، البته هستند کسانی که مسئله فتنه را به دکانی برای کسب یا حفظ قدرت سیاسی خود تبدیل کرده و هر منتقد و مخالف و حتی اطلاح‌طلبان جامعه را که یک بال انقلابند، فتنه‌گر معرفی می‌کنند، اما این تحلیل، مورد قبول اکثریت جامعه نیستو این واقعیت را نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 به عیان نشان داد. این رویه غلط اگر اقدامی برای قدرت‌طلبی نباشد، بی‌شک هراسی موهوم درباره بخشی از نیروهای سیاسی کشور است و نتیجه آن خلاف مصلحت و نیاز این مقطع از حیات انقلاب.

افراد مورد انتقاد ایشان در کشور ما دارای سوابق فراوان اجرایی و سیاسی هستند و بخشی از تاریخ کشورمان به نام آنان پیوند خورده است و بنابراین نمی‌شود و مطلوب هم نیست که اسامی آنان را حذف کنیم. اینکه ما در مقاله‌ای در معرفی امام جمعه مرحوم شمیرانات، اشاره به تغییر مواضع سیاسی وی بکنیم و از جمله بگوییم که در انتخابات سال 88 مدافع یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری بوده، چه اشکالی دارد؟ همین امر درباره دیگر چهره‌های سیاسی کشورمان صادق است. چهره‌هایی که ممکن است برخلاف نظر ما و شما بخشی از نیروهای سیاسی جامعه آنها را قبول دارند و برخی دیگر مخالفند و طبعاً بدون آنکه هیچ حکم قضایی و قانونی برای محدودیت آنها وجود داشته باشد، نمی‌توان اخبار ایشان را نادیده گرفت، این در حالی است که برخی از افراد مورد اشاره نویسنده از اصلی‌ترین چهره‌ها و محور یکی از جریان‌های سیاسی کشور تلقی می‌شود یعنی دست کم نیمی از نیروهای سیاسی فعال کشور، آنها را قبول دارند و ما حق نداریم با روش «دفع حداکثری» به همه کسانی بتازیم که خود را مدافع نظام و انقلاب و ولایت می‌دانند ولو آنکه در برخی از مسائل، تحلیل ما و شما را قبول نداشته باشند.

اگر این رویه غلط «دفع حداکثری» مبنای عمل باشد باید به کسانی بپیوندیم که همه تشکل‌ها و جریان‌های غیر از خود را و حتی افراد شاخصی مانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و یادگار امام سیدحسن خمینی(ره) و کل دولت کنونی را به فتنه نسبت می‌دهند در حالی که می‌دانیم این نگاه چقدر ظالمانه، غلط و خلاف واقع است.

مقام معظم رهبری در مرداد 92 در پاسخ به دانشجویی که از اختلاف تحلیل دانشجویان از رخدادهایی مانند حوادث انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 نگران بود و آن را مایه بروز کدورت میان دانشجویان می دانست، تأکید کرده بودند: «یکی از دوستان اشاره کردند که بین دانشجویان به خاطر اختلاف در تحلیل درباره مسائل گوناگون، کدورت‌هایی وجود دارد. من جداً می‌خواهم این را خواهش کنم که همه کوشش کنند که اختلاف‌نظر در تحلیل، در برداشت، در تلقی از واقعیت‌ها، به کدورت نینجامد، به دعوا نینجامد. خب، مثل محیط‌های علمی، دو نفر ممکن است نظرات علمی متفاوتی داشته باشند؛ این لزوماً به درگیری و مخالفت و دشمنی نخواهد انجامید؛ خب، دو تا نظر است. در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی هم به نظرم می‌رسد که وقتی در چهارچوب‌ها شما متفق و متحدید، این جور باید برخورد کنید؛ نگذارید به کدورت بینجامد. بله، ممکن است کسانی باشند که از لحاظ اصول و مبانی با شما دشمنی کنند؛ خب آن یک مقوله دیگری است، یک بحث دیگری است؛ اما اختلاف‌نظر نباید به دعوا و کدورت و احیاناً خشونت بینجامد. امام (رضوان الله علیه) ـ البته نه به دانشجویان ـ مکرر به سیاست مداران و نمایندگان و مسئولان و فعالان سیاسی توصیه می‌کردند و می‌گفتند مثل مباحثه طلبه‌ها رفتار کنید. طلبه‌ها در هنگام مباحثه، گاهی اوقات علیه هم عصبانی می‌شوند ـ حالا مضمون هم می‌گویند به طلبه‌ها، می‌گویند کتاب تو سر هم می‌زنند! که البته چنین چیزی نیست ـ بحث می‌کنند، داد می‌کشند؛ کسی نگاه کند خیال می‌کند اینها می‌خواهند مثلاً همدیگر را تکه‌پاره کنند؛ در حالی که نه، مباحثه که تمام می‌شود، بلند می‌شوند می‌روند با همدیگر سر سفره می‌نشینند و آبگوشت‌شان را می‌خورند، با هم حرف می‌زنند، با هم دوستند، رفیقند.

امام می‌گفتند: سیاسیون ـ چه در مجلس، چه در دولت، چه در حزب جمهوری اسلامی که آن وقت ما داشتیم، یا بقیه عرصه‌های سیاسی ـ این جوری با هم رفتار کنند. ممکن است اختلاف‌نظر هم باشد، بگومگو هم باشد، اما نگذارید کدورت و دشمنی به میان بیاید».

هـ) ما نیازمند «منشور برادری» هستیم

سخن خود را با کلامی از پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) موسوم به «منشور برادری» به پایان می‌بریم که سخت مورد نیاز امروز جامعه ماست. تأکید می‌کنیم این پیام را حضرت امام خمینی(ره) در هنگامی منتشر کردند که آقای فرشیدی و دوستان‌شان از یک سو و جریان‌های تند موسوم به چپ از سوی دیگر، درحال حذف و کنار گذاشتن یکدیگر بودند و به «اختلافات سیاسی» خود، «شکل عقیدتی» می‌دادند و تاب تحمل برادران انقلابی و دینی خود را نداشتند. رویه‌ای که هنوز هم از سوی آنان تداوم دارد، در حالی که امام خمینی(ره) بر این باور بودند که باید مواضع خدمت نیروهای انقلاب را به یکدیگر نزدیک کرد.

«اختلاف اگر زیربنایی و اصولی شد، موجب سستی نظام می‌شود و این مسئله روشن است که بین افراد و جناح‌های موجود وابسته به انقلاب اگر اختلاف هم باشد، صرفاً سیاسی است ولو اینکه شکل عقیدتی به آن داده شود، چرا که همه در اصول با هم مشترکند و به همین خاطر است که من آنان را تأیید می‌نمایم. آنها نسبت به اسلام و قرآن و انقلاب وفادارند و دلشان برای کشور و مردم می‌سوزد و هرکدام برای رشد اسلام و خدمت به مسلمین طرح و نظری دارند که به عقیده خود موجب رستگاری است.

اکثریت قاطع هر دو جریان می‌خواهند کشورشان مستقل باشد، هر دو می‌خواهند سیطره و شرّ زالوصفتان وابسته به دولت و بازار و خیابان را از سر مردم کم کنند. هر دو می‌خواهند کارمندان شریف و کارگران و کشاورزان متدین و کسبه صادق بازار و خیابان، زندگی پاک و سالمی داشته باشند. هر دو می‌خواهند دزدی و ارتشا در دستگاه‌های دولتی و خصوصی نباشد، هر دو می‌خواهند ایران اسلامی از نظر اقتصادی به صورتی رشد نماید که بازارهای جهان را از آن خود کند، هر دو می‌خواهند اوضاع فرهنگی و علمی ایران به گونه‌ای باشد که دانشجویان و محققان از تمام جهان به سوی مراکز تربیتی و علمی و هنری ایران هجوم آورند. هر دو می‌خواهند اسلام قدرت بزرگ جهان گردد. پس اختلاف بر سر چیست؟ اختلاف بر سر این است که هر دو عقیده‌شان است که راه خود، باعث رسیدن به این همه است... اگر آقایان از این دیدگاه که همه می‌خواهند نظام و اسلام را پشتیبانی کنند به مسائل بنگرند، بسیاری از معضلات و حیرت‌ها برطرف می‌گردد، ولی این بدان معنا نیست که همه افراد تابع محض یک جریان باشند. با این دید گفته‌ام که انتقاد سازنده، معنایش مخالفت نبوده و تشکل جدید، مفهومش اختلاف نیست. انتقاد به جا و سازنده باعث رشد جامعه می‌شود. انتقاد اگر بحث باشد، موجب هدایت دو جریان می‌شود. هیچ‌کس نباید خود را مطلق و مبرّای از انتقاد ببیند. البته انتقاد غیر از برخورد خطی و جریانی است. اگر در این نظام کسی یا گروهی خدای ناکرده بی‌جهت در فکر حذف یا تخریب دیگران برآید و مصلحت جناح و خط خود را بر مصلحت انقلاب مقدم بدارد، حتماً پیش از آنکه به رقیب یا رقبای خود ضربه بزند، به اسلام و انقلاب لطمه وارد کرده است».

خداوند مفاسد امور مسلمین را اصلاح کند و همه را در نزدیک کردن مواضع خدمت نیروهای انقلاب به یکدیگر، یاور باشد و آخر و عاقبت همه را ختم به خیر کند.

علیرضا جدایی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی

-

پنج شنبه, 29 آبان 1393 ساعت 16:19 خوانده شده: 3152 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 -6 --
مربی تربیتی 1393/08/29 - 23:00
اقای جدایی بهتره یه سری به منطقه دو تهران بزنه و سیاسی کاری مسوولش رو ببینه نه اینکه غلط های نشریه سیاسی را که به همت دوستانش نوشته شده توجیه کنه
پاسخ + +13 -3 --
ایمانی 1393/08/29 - 23:09
بهتره در مورد بیمه پلاستیکی فرهنگیان هم بنویسی چون شما مسوول روابط عمومی وزارتخانه هستی نه وزیر
پاسخ + +4 -13 --
مظاهر احمدی 1393/08/29 - 23:36
درود بر روابط عمومی تنها بخش اصلاح طلب وزارت . آفرین به شرفشان با این جواب محکم به فرشیدی
پاسخ + +4 -3 --
همکار منطقه 2 1393/08/30 - 10:01
کاش میشد عکس تو رو دید ببینیم واقعا هویت تو چیه که به خودت اجازه میدی واژه زیبای اصلاح طلبی را به هر ... نسبت بدی!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم... 1393/08/30 - 16:34
پدر من مسئول روابط عمومی اداره کل آ.پ یکی از استان ها در سال های 80 تا 84 بود و با آقای جدایی که اون زمان مدیرکل روابط عمومی وزارت خونه هم بودند کار کرده،خودم هم فرهنگی هستم و پدرم همیشه میگه واقعا اصلاح طلب تر از آقای جدایی نیست.درود به شرفش
پاسخ + 0 0 --
نادیان 1393/08/30 - 19:59
سلام عزیزم به ابوی گرامی سلام دوستان بیست ساله آقای جدایی را ابلاغ بفرمایید و بگویید درست فرمودید تا سال ۸۴ درود بر شرفشان!!!
اما بگید یه اصلاح طلب فرهنگی هیچ وقت در حیاط خلوت مدیران سرهنگی جایی نداره اگه جاش دادند هر آدم عاقلی بایست به خودش شک کنه اون چیه این چیه؟!
با این حال باید احترام پدرتون رو نگه دارید ولی اجازه ندید یه عده از صداقت فرهنگی ها سواری بگیرن
شبتون بخیر
پاسخ + +6 -6 --
معلم از مشهد 1393/08/29 - 23:44
دکان شدن فتنه / بال انقلاب بودن اصلاح طلبان /سو استفاده یک جریان خاص از آموزش و پرورش / اصرار به استمرار انتشار نشریه مورد نظر / این که افراد ی که فرشیدی اسم برده بخشی از تاریخ انقلاب هستند / چه شجاعتی به خرج دادند دوستان روابط عمومی واقعا دستشان درد نکند سال ها بود در آموزش و پرورش کسی این گونه از حیثیت سیاسی و اجتماعی معلمها دفاع نکرده است . احتمالا به زودی فشار ها به این دوستان زیاد می شود .
پاسخ + +8 -8 --
پیرزاده تهران 1393/08/29 - 23:50
بالاخره فانی خودی نشان داد . این روابط عمومی با این نامه نه تنها جواب مهندس که جواب کاسبان فتنه را داد . اقای روحانی باید این روابط عمومی شجاع را تشویق کند /
پاسخ + +5 -5 --
مهدیه پور جعفر تهران 1393/08/30 - 00:34
دوستان بهتر است که موضوعات را با هم خلط نکنند. این که بیمه مشکل دارد یا حقوق ها کم هست همه حرف های درستی است و تنها اطلاع رسانی این مشکلات با روابط عمومی است . این که روابط عمومی این چنین شجاعانه جلوی جریان اقتدار گرا و گرو های فشار و باقی مانده نیرو های حاجی بابایی ایستاده و یک تنه جور معاونت ها و حتی تشکل ها را کشیده است و پای آرمان ها ایستاده است و به خاطر این رویه قطعا هزینه هم خواهد داد را باید ستود و مراقب کرد که فانی تسلیم گروهای فشار نشود و وزارت را از این افراد مردمی و مدافع معلمان خالی نکند . البته این وظیفه تشکل ها و نویسندگان چیره ای مثل اقای پور سلیمان هم بود که به هر حال غفلت شد و دوستان شجاع روابط عمومی جبران کردند ایول
پاسخ + 0 -2 --
روابط عمومی ... 1393/08/30 - 10:44
خانم مهدیه پور جعفر تهران
لطفا این کامنتی که منتشر کردی پرینتشو بگیر به رییستون نشون بدید یه 10 ساعت اضافه کاری بتون بده!!!
پاسخ + 0 0 --
محسنی 1393/08/30 - 19:18
حتما مردم فقط تویی! ما مردم نیستیم. گروه فشار شما هستی با این تفکری که سرشار از توهم توطئه است.
پاسخ + +2 -5 --
مهدیه پور جعفر تهران 1393/08/30 - 00:37
خیلی خوبه که دمب خروس بیرون زده و معلوم شد فتنه گران در کجای وزارت هستند >>>روابط عمومی > روابط عمومی درود بر مهندس فرشیدی که با این نوشته کلونی فتنه را نمایان کرد
پاسخ + +2 -8 --
دانشگاه فرهنگیان 1393/08/30 - 00:42
به نظر من امکان نداره فانی اجازه دهد با این دوستان شجاع بر خورد شود چون خودش می داند تنها بخش اصلاح طلب در وزارتش که از دولت روحانی دفاع می کنند روابط عمومی هستند . نوشته های پاپایی را اگر سرچ کنید مشخصه که این نامه با ادبیات او طاق میزنه به هر حال دست همه درد نکند هر چند از وضع مدیریت مهر محمدی دلخوشی نداریم اما گاهی این اتفاقات خوب به وزش نسیم امیدی کمک می کنه . البته شجاعت سخن معلم هم در انتشار این نامه شایسته آفرین ها است و نشان داد که انتقاد و تمجید بر اساس عملکرد است
پاسخ + +6 -2 --
فعال صنفی 1393/08/30 - 00:46
امضا جدایی زیر نوشته پاپایی به کام کفاش برنده نهایی فانی
پاسخ + +9 0 --
فعال مدنی 1393/08/30 - 07:19
نقد حق مخالف وپاسخ وظیفه مسوولین است. آموزش وتربیت سیاسی هم از وظایف فراموش شده آموزش وپرورش است.
فرشیدی باید پاسخ سرکوب سال 85-86 رابدهد.معلمان فراموشکار نیستند
پاسخ + +4 -3 --
آفتاب 1393/08/30 - 09:16
دوستان زودباور صنفی و اصلاح طلب و فرهنگی:
همین سادگی ماهاست که دکان فرصت طلبانی چون جدایی رو رونق میده
اگه شرافت دارن چرا جواب حاجی بابایی رو نمی دن؟ آخه فرشیدی زدن داره؟ فرشیدی رو اصولگراها هم قبول ندارن ضمنا متن نامه کجاش به اصلاح طلبی می خوره؟
جناب پورسلیمان لطفا به خاطر اینکه سایت شما ابزار دست جدایی نشه نگذارید یه نفر چندتا کامنت بزاره چون طبق اخبار موثق بازهم جماعت خشن و فرصت طلب روابط عمومی دارن برای خودشون دلستر و پپسی و کانادا باز می کنن!!

***********************
سخن معلم :
سلام
این سایت جایی برای گفت و گو و تفکر نقادی است .
با احترام به این اصول ، هر کسی در بیان نظرات خویش آزاد است و سخن معلم محدودیتی در این مورد اعمال نمی کند .
پایدار باشید .
پاسخ + +7 -3 --
کارشناس اداره ... 1393/08/30 - 09:52
خنده دارترین چیزی که شنیدیم اینه که به روابط عمومی فانی میگن اصلاح طلب!!!!!!!!!!!!!!!!!
...این بیانیه هم نتونست کاری کنه ترسوترین روابط عمومی تاریخ آموزش و پرورش
فاتحه مع الصلوات
پاسخ + +7 -2 --
ساحل آرام 1393/08/30 - 10:16
روزگاریست نازنین!
اصولگراها و فرشیدی ها اگه تو را بفریبند تکلیفت معلوم است مساله وقتی بغرنج می شود که ... و به نام اصلاح طلب می خواهند تو را به دام همراهی با خود بیندازند.
ما فریب شما فریبکاران را نمی خوریم و هر چه گشتیم و گشتیم اصلاح طلبی نیافتیم در این دیر فانی!
پاسخ + +6 -1 --
صنفی اصفهان 1393/08/30 - 10:50
آخه فرشیدی هم بیانیه دادن داره ترسوها؟
یه بیانیه دادن صدبار اسم مقام معظم رهبری و امام راحل را بردند که جای خودشونو محکم کنن همتون بزدل و ترسویید
پاسخ + +2 -3 --
پروانه گهر دزفولی 1393/08/30 - 11:07
آقای پور سلیمان به درستی گفتند هر کس در نظر آزاد است و حرف دقیقی است . بودن با قالیبا ف مهم نیست علت جدا شدن مهم است و زمان جدا شدن . دوست عزیزی که بر این نکات اصرار می ورزی بودن در این صنف یا صنف و این گروه وآن گروه مهم نیست .
علی مطهری اصول گرا است اما بیش از بسیاری از چهره های اصلاح طلب از اصول انسانی و حقوق شهر وندی دفاع کرده است !! خزعلی هم همین طور و.... سابقه جدایی در اصلاح طلبی روشن است اگر اشتباهاتی داشته است و در مسائلی مثل تجاوز به دانش اموزان سکوت کرده باید چرایی این سکوت بررسی شود کدام روابط عمومی علیه خودش بیانیه می دهد ؟ در بحث سو استفاده از کنکور که این کار را کرد و مانع کاسبی عده ای از افراد در وزارت شد کدام اصلاح طلب در حمایت او و مرکز قلمی زد و جمله ای نوشت ؟؟؟!! اگر با جدایی یا روابط عمومی مشکل دارید اگر زخم خورده تصمیمات او هستید اگر از او تنفر دارید در اظهار نظر حداقل حر و آزاد باشید .
بیانیه و جوابیه محکم امیدوار کننده و خوب است و قطعا پاسخ حاجی بابایی را هم خواهند داد اگر عملکرد فانی و تیمش کمی قوی تر و در جهت مدرسه و معلم ها باشد .
پاسخ + +4 -5 --
کارشناس ارزیابی ... 1393/08/30 - 11:19
از سخن معلم که بدون گزینش اقدام به انتشار نظرات می کند تشکر دارم . به نظر من شهرداری یک نهاد مردم نهاد است و کار کردن در ان ایراد ندارد اما هشت سال کار کردن در نهاد ریاست جمهوری با دکتر احمدی نژاد و بعد رنگ عوض کردن و اصلاح طلب شدن آخر حقه بازی است .
پاسخ + +3 -3 --
روزنامه نگار وطنی1 1393/08/30 - 12:00
اینکه معلمان چنین فضای خوب وبی طرفی دارند امیدوار کننده است وباید از گردانندگان تشکر کرد . در طول سال ها کار در نشریات در حوزه آموزش و پرورش نوشته هایی از آقای شیرزاد عبدالهی بودم کم کم آثاری از آقای پاپایی هم به دستم رسید و ما در مطبوعات خوشحال بودیم که که کسی به یاری شیرزاد آمده است .
اندک اندک ترس معلمان ریخت و بهلولی و نیک نژاد و پورسلیمان و این اواخر برخی معلمان شهرستانی از اصفهان و تایباد و..نوشتند تا جایی که اگر شیرزاد و پاپایی هم مطلبی نمی نوشتند صفحات اجتماعی از نگاه معلمی خالی نبود . ااینها را عرض کردم تا بگویم انصاف نیست که سوابق دوستان خودرا و تلاش هایی که در راه دفاع از حقوق معلمان و بهبود نظام آموزشی انجام دادند نادیده بگیرید و چون مدت کوتاهی به وزارت رفته و مسولیت گرفته اند به هزار و یک دلیل که شاید درست باشند آن ها را تضعیف کنید .
پاسخ + 0 0 --
دالوند 1393/08/30 - 16:07
جناب روزنامه نگار وطنی!!!
اولا شجاعت داشته باشید خودتونو معرفی کنید
دوما شما نبودی چند وقت پیش با همین عنوان کامنت می گذاشتی اون موقع شیرزاد و پورسلیمون اخ و بد بودن حالا شدند آدم خوبه؟
چرا نمی تونید با خودتون صادق باشید؟
شما و طیف شماها نبودید می گفتید روزنامه نگار آمریکانشین و چه و چه که نثار پورسلیمان نکردیدی حالا اینا شدن آدمای خوب؟
دست بردار آقای ... !!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +2 -7 --
فعال صنفی کانون 1393/08/30 - 12:12
من به عنوان صنفی و فعال مدنی از زحمات آقای جدایی و آقای پاپایی تشکر می کنم و آگاه هستم که در طول این مدت در برخی مراکز تصمیم گیری به خوبی از معلمها دفاع کردند.
برخی امور هم هم حتما دست آنها نیست و افرادی مثل کفاش و بطحایی و نوید همه کاره هستند . هر وقت مراجعه ای داشته ام یا مشکلاتی از معلمان اعلام کرده ام دوستان به جد پی گیر بوده اند و انجام داده اند . وفادار به فانی هستند اما نگاه انتقادی هم دارند و قرار نیست منافع کل سازمان را فدای این حزب یا آن حزب و یا صنف خاصی کنند ، حتما گلایه هایی از این عزیزان هم هست و حتما آنها هم دلایلی دارند که مصلحت نمی دانند بیان کنند ویا از خود دفاع کنند . به هر حال این بحث ها خوب و مفید است و امید وارم که از دایره انصاف خارج نشوند به هر حال عده ای با این دوستان مخالف هستند. گروهی چند ماه آنجا مسئولیت داشتند وبه هر دلیلی نتوانستند در ان سنگر به معلمان خدمت کنند و به جای بهتری رفته اند و الان ممکن است اینجا کامنت هایی بگذارند که خیلی بر اساس عملکرد و بر اساس انصاف نباشد. آن هم اشکال ندارد
پاسخ + +6 -2 --
باران 1393/08/30 - 12:34
عجب!!!!
پای منافع خودشون که میشه شهرداری و قالیباف هم میشه مردمی و مردم نهاد؟
واقعا که پستی و رذالت را به اوج رسوندید
پاسخ + +5 -3 --
باران 1393/08/30 - 12:37
با نظر دوست محترمی که از اصفهان پیغام گذاشتن موافقم لحن نامه روابط عمومی بسیار از روی ترس و متمایل به ادبیات اصول گرایی است ما نباید گول بخوریم
پاسخ + +6 -1 --
دوست دوران حاجی 1393/08/30 - 12:45
واقعا که چه منطقی و چه برهان قاطعی جناب سرهنگ!
چون شما در شهرداری بودید قالیباف شد مردم نهاد؟
شکسته نفسی فرمودید همکار قدیمی ام!
شما در شهرداری کارنکرده اید شما در حیات خلوت قالیباف بودید و هنوز این یک معماست که چطوری بعد از دولت اصلاحات برای شما در فرش قرمز پهن کردند و رفتید در کنار سرهنگ قالیباف و به ریش فرهنگیان خندیدید؟!
پاسخ + +5 -3 --
کارمند 1393/08/30 - 13:08
برادر خوب آقای پورسلیمان
سایت جدید مبارک باشه
من عضو هیچ دسته ای نیستم ،یه کارمند ساده آموزش پرورشم. ما از آقای آیت اللهی را دیدیم تا مرحوم زاده حسین و فرهادی و این جدیدا که اومدن
یه زمانی آقای جدایی که روابط عمومی بودن زمان آقای حاجی روابط عمومی خیلی بهتر از الان کار می کرد اما کسی در وزارتخانه روابط عمومی را دوست نداره این یه واقعیته اولش فکر می کردیم خیلی قوی تر می خوان ظاهر بشن ولی برعکس شده
پاسخ + +3 -3 --
سالاری 1393/08/30 - 13:20
چرا ما همدیگرو تحمل نمی کنیم؟ چرا انگ می زنید به هم ؟
واقعا توی این فضا میشه کار کرد؟
چرا دعواهاتون رو به رسانه می کشید؟
جناب پورسلیمان شما نباید نظرات شخصی را منتشر کنید چون نه کمکی به بهبود کار ها می کنه نه فایده ای داره
پاسخ + +9 -2 --
ودادی 1393/08/30 - 13:24
معلم ها نه فرشیدی دوست داند نه فانی را، فرهنگیان فقط خودشون رو دوست دارند که زیر این سیاسی بازی ها با حقوق اندک دارند له میشن. لعنت بر این زندگی که من معلم باید شرمنده زن و بچه ام باشم فقط به روح وزیرانی که باعث و بانی این کمی حقوق هستند لعنت می فرستم
پاسخ + 0 -2 --
سعید 1393/08/30 - 15:21
خوب است آقای فرشیدی از جانب خودش اظهار فضل کند ایشان قیم فرهنگیان نیستند و در انتخابات تهران ثابت شد
پاسخ + 0 -2 --
سعید 1393/08/30 - 15:21
عجب رویی داره ها دستور دستگیری و تنبیه معلمان رو میده بعد هم از طرف اونا توهمات خودش رو منتشر می کنه
پاسخ + 0 -1 --
سعید 1393/08/30 - 15:23
امورتربیتی را در هشت سال احمدی نژاد به اسم احیا نابود کردید حالا که به لطف دولت تدبیر و امید و اعتدال رو در سطح کشور به اقرار جامعه بزرگ و فهیم پرورشی کشور زنده کرده است به حسادت گرفته اید مطمئن باشید امورتربیتی افتخار خود را تبعیت می داند و بس اما نه از جنس مدعیان قبل قبل
پاسخ + +1 -2 --
مربی تربیتی 1393/08/30 - 15:25
مجلات تربیت سیاسی فوق العاده بود .در استان قم ما توزیع نشده از خواهرم در یکی از مناطق تهران گرفتم مطمئن باشید بیشترین طرفدار و حامی را در قم داری
پاسخ + +1 -4 --
معلم منطقه 2 1393/08/30 - 15:28
من از آقای جدایی که این بیانیه را منتشر کرد و از آقای کفاش که مجله تربیت را با عکس زیبای سید منتشر کرد متشکرم . آقای فرشیدی فراموش کرده اند در دوران ایشان برای معلها 100سال زندانی وحبس در سر تاسر کشور اعلام شد
پاسخ + +2 -1 --
مربی تربیتی 1393/08/30 - 15:30
هنوز ما امورنربیتی ها در آتش عملکرد هوس آلود مدیران پرورشی ستادی دوران وزارت فرشیدی می سوزیم و هر لحظه به خدا پناه می بریم توهم فتنه و طبل آن پیش کش
پاسخ + +2 -1 --
مربی تربیتی 1393/08/30 - 15:32
من به این دعواهای به نظر شخصی وفردی کاری ندارم مطلب داعش در مجله تربیت ترکونده بود من که حال کردم با این جواب
پاسخ + +3 -1 --
معلم 1393/08/30 - 15:40
من حرفم با آقای فرشیدی وزیر سابق آموزش و پرورش است .
اگر اصحاب فتنه در آموزش و پرورش جمع شده اند جواب این سوال چه می شود: در حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش 50 درصد عناصر اصول گرای دولت قبل سرکار هستند !!! یعنی این ها هم فتنه گر هستند؟!! جز چهار تن از مدیران ارشد بقیه از تیم قبلی هستندکه البته مورد نقدکامنت نویسان سخن معلم نیزهستند
پاسخ + +1 -7 --
مهدی 1393/08/30 - 16:31
درود به این اصلاح طلب شجاع،آقای جدایی دوست داریم،دوستان درست گفتن تنها بخش اصلاح طلب وزارت خانه در دست شماست،پاینده باشید.
پاسخ + +4 -1 --
معلم ایرانی 1393/08/30 - 19:33
آقای جدایی بهتره بره ببینه در آموزش و پرورش شهر تهران توسط چهار بند چه ظلم هایی که داره میشه و آبروی اصلاح طلبان را داره میبره
پاسخ + +4 -2 --
مربی تربتی منطقه 2 1393/08/30 - 19:36
واقعا تعجبه دولتی که مدعی اعتداله بدترین و افراطی ترین آدم ها را اورده منطقه 2 به عنوان مسئوول...
پاسخ + +1 -3 --
محمد فعال صنفی 1393/08/30 - 20:06
ای کاش جواب فرشیدی را که ظلم زیادی به فعالان فرهنگی و صنفی کرد یه مرد واقعا اصلاح طلب می داد نه کسی که ماکت و مدل کاغذی اصلاح طلبی هست
یکی از دوستان به خوبی گفته که ما فریب این فریبکاران را نمی خوریم
آری! راه بر فرصت طلبانی که تنها هنرشان خوب تلفظ کردن واژه های اصلاح گرایانه است مسدوده
پاسخ + +1 -1 --
سهرابی 1393/08/30 - 20:22
کدام شجاعت ?
آیا آقای بداغی که آزاد شد برخورد شایسته ای از جانب نشریه نگاه و در آن مشاهده نمودید، چقدر ساده اید.
پاسخ + +2 -2 --
علی قلی زاده 1393/08/30 - 21:27
از جناب آقای جدایی عزیز تشکر می کنم به خاطر این جواب به "کسانی که مسئله فتنه را به دکانی برای کسب یا حفظ قدرت سیاسی خود تبدیل کرده و هر منتقد و مخالف و حتی اطلاح‌طلبان جامعه را که یک بال انقلابند، فتنه‌گر معرفی می‌کنند".
پاسخ + 0 -1 --
مربی منطقه 7 1393/08/30 - 23:57
با سلام
آقای فرشیدی بسیار مدیر خوبی بود و به خوبی تشخیص داد که گاهی باید با افراد زیاده خواه که به مصالح شخصی به جای ملی فکر می کنند باید مشت آهنین نشان داد . درست بودن آن مشت در همین نوشته ها هست حتی یک نفر به اظهارات مهندس که به خوبی هشدار زذه فتنه گران در کمین آموزش و پرورش هستند و می خواهند از برخی سران آن چهره ای محبوب بسازند انتقاد نکرده است و همه کامنت ها بحث های شخصی و جدل با یکی دو نفر از روابط عمومی می باشد .
البته سطح اندیشه ورزی اغلب معلمان هم همین است .نمونه رفتار های بزرگان اصلاح طلب هم همین است عدم تحمل یکدیگر . به هر حال باید مراقب فتنه بود که در آموزش و پرورش نفوذ نکند
پاسخ + +2 -1 --
دبیر بازنشسته 1393/09/01 - 08:56
چه شجاعتی دوست عزیز؟
ما با دیدگاه فرشیدی مخالفیم ولی اجازه نمی دیم که امثال جدایی بخوان اعتماد معلما رو مصادره به مطلوب کنن
عملکرد جدایی در برخورد با تشکلها معلومه و نیاز به توضیح نداره

************************
سخن معلم :
سلام
دوست عزیز
نوشته ای که آقای فرشیدی مرقوم فرموده است ، به عملکرد پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه بر می گردد .
انتظار این است که دوستان در مورد محتوای نوشته آقای فرشیدی و موضوعات مطروحه قلم بزنند و نقادی کنند .
حتی نقد عملکرد معاونت پرورشی نیز در این مقوله منطقی و قابل طرح است .
متوجه کردن نوک نقد و نقادی به سوی دایره ای از وزارتخانه که مد نظر آقای فرشیدی و حتی معاونت پرورشی نبوده است نه منطقی و نه قابل پذیرش است .
اگر چه سخن معلم در یادداشت های اخیر مانند نوشته جناب دکتر نهضت و نیز جناب آقای رضا مرادی و.. به نقد عملکرد این مجموعه پرداخته است .
حتی سخن معلم در زمانی که آقای کفاش عهده دار مسئولیت این بخش بودند انتقادات تندی را مطرح و به صراحت خواهان تصمیم جدی آقای فانی در مورد عملکرد این مجموعه گردید ...
سخن معلم از همه دوستان انتظار دارد تا منصفانه و اخلاق مدارانه و البته در احاطه موضوع سخن بگویند .
با تقدیم احترام /
پاسخ + +2 0 --
مولایی 1393/09/01 - 09:04
جمع بندی کنیم دوستان فرهنگی:
آقای فرشیدی به بهانه فتنه می خواد کاسبی سیاسی کنه و مسؤلان وزارتخونه به بهانه مقابله با فرشیدی و حاجی بابایی می خوان برای خودشون آبرو و اعتباری بدست بیارن
جواب هردوتاشون اینه:
راستگو باشید و کنار معلم بمانید
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1393/09/01 - 18:57
بی تردید! بدون شک و بدون کمترین ملاحظه ای! هرگز هرگز! گول اصلاح طلبان کاغذی .... را نخواهیم خورد
از ظلم فرشیدی منزجر و از فریب شما شبه اصلاحاتی ها متنفرتریم
بیانیه های تو و باند تو قطعا نظر من و خانواده ام که بیست ماه حبس من را تحمل کرد و با نداری هایم ساختند عوض نمیشه
روزهای خوش تو درکنار سردارقالیباف روزهای تیره و تار ما بود پشت میله ها
ننگ بر ما اگر فریب شما را بخوریم
رونوشت؛ وزیر ساکت و بیحال آقای فانی
رونوشت ؛ به همه دردکشیده ها بداغی ها و داوری ها و خاکسارها و پورسلیمان ها و هاشمی ها و باغانی ها
پاسخ + 0 0 --
زعفرانی 1393/09/01 - 23:53
آقای فرشیدی باید بیاد بیاورد که در سال 85 چه بر خوردی با معلمان که می خواستند از حق خود دفاع کنند آورد و آقایانی که در سازمان ووزارت خانه مشغولند باید دقت داشته باشند راه خطا رفته گذشتگان را تکرار نکنند وبه مشکلات پرورشی وساعات درس پرورشی که گاها به دلیل جذب درآمد در متن برنامه های درسی فدا گردیده وبه جای ساعات پرورشی دروس تخصصی جایگزین ان گردیده اشراف پیدا کنندو به دنبال راهکار برای رفع این معضل باشند زیرا که رانت وبی عدالتی وزیاده خواهی موجود در جامعه کنونی وخصوصا آموزش وپرورش نشات گرفته از این احمال کاری میباشد باید دست به دست همدیگر دهیم تا ارزش های واقعی اسلامی وملی را که جایشان با ضد ارزشها عوض شده با توکل به خداوند منان به جایگاه اصلی باز گردانیم

**********************
سخن معلم :
سلام
جناب زعفرانی
از این که در موضوع صحبت کردید ، بی نهایت سپاسگزارم .
پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
علی رحیمی 1393/09/02 - 23:32
فتنه چیزی جز اتهام بی اساس به دیگران .ریا مقدس ماّبی.غارت بیت المال اختلاس های هزاران میلیاردی.اسید پاشی رو ی دیگران قتل های زنجیره ای تبعیض وبی عدالتی.سوء استفاده از دین ومقدسات نفاق ودورویی دروغ گویی نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/09/19 - 18:58
خنده داره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور