صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

« فانی » در برابر « مجلس نشینان » تسلیم شد ! عزل مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

fanisp1 اصرار موسوی نژاد برای برکناری مدیر کل آموزش و پرورش استان در پی آن صورت گرفت که حصیری حاضر نشد به خواسته های نماینده دشتستان در باره برکناری مدیران آموزش و پرورش دشتستان و سعدآباد گردن نهد.

خبرعزل مدیر کل اصلاح طلب آموزش و پرورش استان بوشهر دو روز گذشته به یک باره در فضای رسانه ای استان پیچید. اولین نکته مهم در انتشار این خبر آن بود که سایت وابسته به موسوی نژاد نماینده نزدیک به جبهه پایداری پیش از همه این خبر را انتشار داد. اندک زمانی بعد مشخص شد که چرا این سایت در انتشار خبر عزل مدیر کل آموزش و پرورش پیش دستی کرده است. بنا به اطلاعات به دست آمده، نماینده دشتستان پس از آن که نمایندگان وزیر آموزش و پرورش صورت جلسه قبول عزل حصیری را امضا می کنند، خبرش را بلافاصله به سایت منسوب به خود مخابره می کند.اصرار موسوی نژاد برای برکناری مدیر کل آموزش و پرورش استان در پی آن صورت گرفت که حصیری حاضر نشد به خواسته های نماینده دشتستان در باره برکناری مدیران آموزش و پرورش دشتستان و سعد آباد گردن نهد. حصیری بارها در مقابل اصرار موسوی نژاد گفته بود عزل مدیرانی را که چند ماه از انتصاب آنان گذشته است آن هم بدون هیچ دلیلی و تنها به خاطر فشارهای سیاسی نماینده، اخلاقی نمی داند.

boushehr

تاکید حصیری بر اخلاقی نبودن عزل بدون دلیل مدیران خود شاید از آن روی صورت می گرفت که او تصور می کرد وزیر کهنسال آموزش و پرورش که مدیر کل آموزش و پرورش استان بارها از او به عنوان استاد اخلاق یاد می کرد و همچنین معاونان و مشاوران آقای وزیر به همان اندازه پای بند اخلاق و متعهد به دفاع از مدیران زیردست خود هستند که او بود اما واقعه دیروز نشان داد که تصور آقای مدیر کل از اخلاق گرایی وزیر و اطرافیانش چندان واقع بینانه نبوده است و آنان حاضر نیستند حتی به بهای قربانی کردن مدیرانی که تنها گناه شان پایداری در برابرخواسته های نابه جای تندروترین نمایندگان مخالف دولت است، جز به بقای خویش بیندیشند.

عزل مدیرکل آموزش و پرورش در حالی که وزیر بزرگترین و مهم ترین وزراتخانه آن هم به تحقیرآمیزترین شکل در جمع چند نماینده تندرو نه چندان دارای پایگاه اجتماعی حاضر شود و برای چند روز بقای بیشتر، مدیران زیر دستش را به قربانگاه زیاده خواهی های چند نماینده ببرد، نه تنها باعث نومیدی و سرخوردگی و احساس شکست همه هواداران دولت به ویژه جامعه بزرگ و عزت مند آموزش و پرورش خواهد شد، بلکه نشان از ساده لوحی و دست پاچگی دست اندرکاران وزارت آموزش و پرورش به ویژه معاون پارلمانی وزارتخانه و مدیر کل امور مجلس آن نیز دارد که گمان می کنند با راضی کردن افرادی چون نماینده دشتستان می توانند ادامه وزارت وزیر را تضمین کنند.

این اتفاق اگر هم رخ دهد، چنین ماندنی در برابر رفتار غیر اخلاقی آقایان و معامله آنان فاقد ارزش بود، چه رسد به این که همه قرائن نشان می دهد با توجه به حجم مطالبات نمایندگان و موارد متعدد در نامه استیضاح، درخواست عزل یک مدیر کل تنها یک درمان موقتی و پنهان کردن آتش زیر خاکستر است. ضمن آن که تن دادن به هر رفتاری برای بقای آقای فانی، زمینه استیضاح وی را در افکار عمومی به ویژه فرهنگیان، این بار به جای تعدادی معدود از نمایندگان فراهم آورده است.

این همان چیزی است که احتمالا نمایندگان افراطی مخالفان دولت در پی آن اند.آنان با گذاشتن چنین شرط هایی پیش پای وزرای در معرض استیضاح، آنان را در برابر آزمونی اخلاقی قرار می دهند اگر همچون فرجی دانا، وزیر اخلاق گرای علوم، مقاومت کردند، به عزل شان رای می دهند و به قیمت قهرمان ساختن از وزیر معزول هزینه اش را هم در برابر افکار عمومی پرداخت می کنند. کم هزینه ترین اقدام برای آنان اقدامی همچون عزل مدیر کل آموزش و پرورش است. هم به هدف خویش رسیده اند، هم کم پشتوانگی اخلاقی و معامله گر بودن وزرای دولت را عیان کرده اند و هم به هدف بزرگتر که سرخورده و مایوس کردن حامیان دولت است، نایل آمده اند.نهایت این که عزل بی دلیل و فاقد هر توجیه اخلاقی و قانونی مدیر کل آموزش و پرورش استان تنها برای راضی کردن یک نماینده تندرو مخالف دولت، آن هم صرفا برای چند روز بقا در پست وزارت چیزی جز اهدای قربانی به نماینده دشتستان برای بقای چند روزه آقای فانی نبود./

اتحاد جنوب

 

پنج شنبه, 30 بهمن 1393 ساعت 18:00 خوانده شده: 2347 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +17 0 --
ناشناس 1393/11/30 - 18:49
بهترین کار فانی استعفا ء هست
پاسخ + +13 -1 --
دبیر 1393/11/30 - 18:49
ولاا هر کی جای این فانی بود تا حالا صد مرتبه از وزارت میکشید این آقا داره رای های اقای روحانی را به باد میده
پاسخ + +15 -2 --
علیرضا 1393/11/30 - 19:56
درود بر شیرمردی که زیر بار خواسته های نامشروع تند روها نرفت خود استیضاح شد تا افرد شایسته ای را برکنار نکند ،کاش فانی راه دانشمند فرزانه و وزیر با لیاقت وزارت علوم دکتر فرجی دانا را می رفت وبا استیضاح وبرکناری نزد عزیزترین ونجیب ترین قشر جامعه فرهنگیان عزیز می شدی ،نه .......
ترسم ای اعرابی به کعبه نرسی چون این راهی که می روی به ترکستان است....
پاسخ + 0 0 --
فرخنده قربانی 1393/12/01 - 01:49
درود بر شیرمردی که زیر بار خواسته های نامشروع تند روها نرفت خود استیضاح شد تا افرد شایسته ای را برکنار نکند
پاسخ + +11 0 --
باران 1393/11/30 - 21:08
ترسم ای اعرابی به کعبه نرسی چون این راهی که می روی به ترکستان است....
پاسخ + 0 0 --
عبدالرضا خسروی 1393/12/01 - 16:33
درود بر آقای حصیری که نشان داد صندلی مدیریت چقدر لرزان است و با این کارش نقاب را از چهره بعضی نمایندگان و مدیران برداشت
پاسخ + +9 0 --
چامبلي رفيق تنسي 1393/12/01 - 12:30
زياد سخن هست ولي اين سخن بس است:امیرالمومنین علی( ع ) می فرماید: «حب الریاسه رأس المحن»؛ طلب ریاست و دوست داشتن آن سرسلسله محنت ها و غصه ها و اندوه ها می باشد.» کسانی که تمام هم و غم خود را تنها مصروف به دست آوردن جاه و مقام و ریاست قرار دهند مورد لعن و نفرت خداوند قرار می گیرند.جاه طلبان توقع و انتظار دارند دائماً مدح آنها شود، کمترین نقد و نکوهش از آنها به عمل نیاید، انتظار دارند در مجالس همه آنها را احترام کنند و کسی بالاتر از آنها ننشیند، در اثنای سخنان آنها سخن نگوید و به اصطلاح سخن آخر، سخن آنها باشد.
(صحیفه امام ج 16، ص183)
اخلاق در قرآن اثر آیت الله العظمی مکارم شیرازی
پاسخ + +5 0 --
مانی 1393/12/01 - 23:59
چنانچه این خبر صحت داشته باشد که وزیر آموزش و پرورش برای بقای خود مدیر کلش را قربانی کرده است؛ باید به حال این وزیر و دولت روحانی گریست!
پاسخ + +5 0 --
مانی 1393/12/02 - 00:00
قربانی کردن مدیر کل برای ابقاء وزیر در هر وزارتخانه ای اگر پذیرفتنی باشد – که نیست – در وزارت آموزش و پرورش که درس اخلاق و جوانمردی به فرزندان این مرز و بوم می دهد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
پاسخ + +3 0 --
باران 1393/12/02 - 00:02
جناب فانی دنیا و ما فی ها برای هیچکس مانا نبوده است؛ همه فانی اند؛ میز وزارت نیز برای شما ابدی نخواهد بود؛ کاش به جای تحقیر دولت و طرفداران دولت در مقابل زیاده خواهی های غیر قانونی بعضی نمایندگان شکست خورده در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ ، راه عزتمندانه “فرجی دانا” را در پیش می گرفتید و محبوب قلوب میلیونها ایرانی می شدید.
پاسخ + +4 0 --
باران 1393/12/02 - 00:05
جناب فانی می دانید با این شاهکارتان چقدر مایه سرشکستگی همکاران فرهنگی تان در استان بوشهر شده اید؟!
جناب وزیر حتی اگر توجیه تان مصلحت کابینه باشد و نه تلاش برای بقای فانی در پست وزارت؛ باز مردم از شما نخواهند پذیرفت.
پاسخ + +2 0 --
فریاد 1393/12/02 - 00:07
آقای فانی؛ مردم و بخصوص فرهنگیان کشور از سالها معاونت شما در وزارت آموزش و پرورش، خاطره مثبت و موفقی داشتند که با عملکرد ضعیفتان آن همه سوابق درخشان را نیز نابود کردید. آقای فانی کاش وزیر نمی شدید!

جناب فانی؛ شما حامیان دولت روحانی را به مخالفان دولت تدبیر و امید فروختید. آقای وزیر؛ شما وزیر دولت روحانی هستید نه وزیر آقای جلیلی که مردم در انتخابات ۲۴ خرداد به ایشان نه گفتند.
پاسخ + +3 0 --
مغلم 2 1393/12/02 - 00:08
آقای فانی معامله ای کردید دوسر باخت! شاید با امتیازات سنگینی که به مخالفان خود در مجلس داده اید از استیضاح نجات یابید؛ ولی یقین بدانید اکنون در پیشگاه ملت فهیم و نکته سنج ایران استیضاح شده اید.
پاسخ + +4 0 --
مانی 1393/12/02 - 00:10
آقای فانی؛ در آزمون سیاست و اخلاق مردود شدید!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1393/12/07 - 12:31
فانی استعفا استعفاااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
پاسخ + +1 0 --
حقیقت 1395/05/23 - 00:16
وزیری که شجاعت ندارد فانی و رفتنی است.دولت تدبیر و امید مردم را نامید کرد پس این دولت هم فانی و یک دوره است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور