صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

بیانیه انجمن اسلامی معلمان دشتستان در خصوص عزل مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

tribunspecial  گروه اخبار /

 انجمن اسلامی معلمان شهرستان دشتستان در خصوص عزل اصغر حصیری از مدیرکلی آموزش و پرورش استان بوشهر، بیانیه ای منتشر کرده است.

متن این بیانیه ای بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انی بعثت لاُتمم مکارم الاخلاق
درود و سلام بر پیامبر عظیم الشأن که انگیزه برانگیخته شدنش را تکمیل درجات اخلاقی بشری عنوان می کند. آنچه که نوع انسان را از دیگر موجودات برتر جلوه می دهد اخلاق انسانی و اسلامی آن است. اخلاق را می توان در یک جمله کوتاه از مولی الموحدین علی بن ابیطالب بیان کرد که می فرماید: هر آنچه به خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و هر چیزی که برای خویشتن نمی پسندی برای دیگر انسان ها هم ناپسند بدان. در فرهنگ اسلامی حوزه نظری مقام و منزلت معلم بسیار بالا رفته است که فرموده اند معلمی شغل انبیاست. یعنی آن قدر جایگاه آن رفیع و بلند است که تا سطح پیامبران خدا بالا رفته است اما آیا این نظریه را در حوزه عمل نیز پیاده کرده ایم.
مدیر کل آموزش و پرورش هر استان چکیده ای از معلمانی است که در استان به شغل رفیع آموزش و پرورش فرزندان این میهن عزیز مشغول هستند. جدا از تفاوت ها، توانایی ها و دیگر پارامترها، هنگامی که در میان چندین هزار معلم یک نفر را به سمت مدیر کلی استان انتخاب و منصوب می کنند چنین به ذهن انسان خطور می کند که از بهترین ها را یافت کرده اند، ذره بین گذاشته اند دقیق بوده اند تا در میان این همه گوهر درشت ترین، زیباترین و با ارزش ترین ها را برگزیده اند. آن مقام محترم هم  با هزار افکار و اندیشه و با تمام توان به امر مدیریتی در حوزه کاری مشغول می شود آن هم با سلیقه خود در چهارچوب قانون چرا که در روز محاسبه نمره ارزشیابی را به ایشان خواهند داد.

اما متاسفانه اتفاقاتی از هنگام تصدی پست مدیرکلی آموزش و پرورش استان بوشهر به جریان افتاد که مسببانش در حوزه آموزش و پرورش هیچ سررشته ایی نداشتند و فقط چون سلیقه ایشان اعمال نشده بود پافشاری و اصرار داشتند که به جای زید و عمرو را باید منصوب می کردند همین تفاوت سلیقه موجب ناگوارترین اتفاق در این حوزه شد و آن هم عزل مدیر کل آموزش و پرورش به بدترین شکل که نه احترام معلمان را رعایت کردند و نه شأن انسانی را چرا که بی احترامی به مدیرکل بی احترامی به همه معلمان استان بوشهر می باشد و لذا ما نمایندگان معلمان دشتستان چنین شیوه تغییری را ناپسند دانسته و محکوم می کنیم ، بنابراین از جناب دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش قاطعانه خواستاریم که جلوی چنین شیوه های عزل مدیران خود را گرفته و برای خوشنودی کسانی که در جهت آموزش و پرورش هیچ هزینه ای را متحمل نشده اند حتی زحمت درس خواندن را هم به خود  نداده اند شخصیت های فرهنگی و فرهیخته این استان و دیگر استان ها را لگدمال ننماید  ؛ چرا که اگر بستر فرهنگی تضعیف شود دیگر فاتحه همه حوزه های کاری را باید خواند.

بدین سان ما فرهنگیان دشتستان حمایت کامل و قاطع خود را از همه مدیران با کفایت و با درایت و محبوب استان و شهرستان اعلام می داریم. سربلندی ایران عزیز را از خداوند قادر خواستاریم./

اتحاد جنوب

 

boushehr2

 

 

پنج شنبه, 30 بهمن 1393 ساعت 20:53 خوانده شده: 1601 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
رحمان 1393/12/01 - 11:35
فانی آموزش پرورش را به فنا خواهد کشید . ببینید
پاسخ + +6 0 --
چامبلي رفيق تنسي 1393/12/01 - 12:22
قابل توجه آقاياني كه به فاني دلبسته اند.براي فرار از استيضاح قرباني به قربانگاه فرستاد.يكي از مخالفين سرسخت فاني يكي ازنمايندگان محترم همين استان است.وباز قابل توجه كه 80 درصد بدنه اجرايي مال دولت قبل هستش.درضمن مثل اينكه به آقاي بركنارشده پست بسيار مهم مشاور وزير بهش دادند ولي وي با بزرگي تمام نپذيرفته.
پاسخ + +1 0 --
مانی 1393/12/01 - 23:58
چنانچه این خبر صحت داشته باشد که وزیر آموزش و پرورش برای بقای خود مدیر کلش را قربانی کرده است؛ باید به حال این وزیر و دولت روحانی گریست!
پاسخ + +1 0 --
مانی 1393/12/02 - 00:00
قربانی کردن مدیر کل برای ابقاء وزیر در هر وزارتخانه ای اگر پذیرفتنی باشد – که نیست – در وزارت آموزش و پرورش که درس اخلاق و جوانمردی به فرزندان این مرز و بوم می دهد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
پاسخ + +2 0 --
باران 1393/12/02 - 00:03
جناب فانی دنیا و ما فی ها برای هیچکس مانا نبوده است؛ همه فانی اند؛ میز وزارت نیز برای شما ابدی نخواهد بود؛ کاش به جای تحقیر دولت و طرفداران دولت در مقابل زیاده خواهی های غیر قانونی بعضی نمایندگان شکست خورده در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ ، راه عزتمندانه “فرجی دانا” را در پیش می گرفتید و محبوب قلوب میلیونها ایرانی می شدید.
پاسخ + +1 0 --
باران 1393/12/02 - 00:05
جناب فانی می دانید با این شاهکارتان چقدر مایه سرشکستگی همکاران فرهنگی تان در استان بوشهر شده اید؟!
جناب وزیر حتی اگر توجیه تان مصلحت کابینه باشد و نه تلاش برای بقای فانی در پست وزارت؛ باز مردم از شما نخواهند پذیرفت.
پاسخ + +1 0 --
فریاد 1393/12/02 - 00:07
آقای فانی؛ مردم و بخصوص فرهنگیان کشور از سالها معاونت شما در وزارت آموزش و پرورش، خاطره مثبت و موفقی داشتند که با عملکرد ضعیفتان آن همه سوابق درخشان را نیز نابود کردید. آقای فانی کاش وزیر نمی شدید!

جناب فانی؛ شما حامیان دولت روحانی را به مخالفان دولت تدبیر و امید فروختید. آقای وزیر؛ شما وزیر دولت روحانی هستید نه وزیر آقای جلیلی که مردم در انتخابات ۲۴ خرداد به ایشان نه گفتند.
پاسخ + +2 0 --
مانی 1393/12/02 - 00:09
آقای فانی معامله ای کردید دوسر باخت! شاید با امتیازات سنگینی که به مخالفان خود در مجلس داده اید از استیضاح نجات یابید؛ ولی یقین بدانید اکنون در پیشگاه ملت فهیم و نکته سنج ایران استیضاح شده اید.
پاسخ + +2 0 --
مانی 1393/12/02 - 00:11
آقای فانی؛ در آزمون سیاست و اخلاق مردود شدید!
پاسخ + 0 0 --
مهناز 1393/12/06 - 08:04
آقای فانی! حصیری را فدای ماندگاری خودت در پست وزارتت کردی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور