صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

بیاتیه سازمان معلمان ایران

تحصن و تجمع معلمان در شرایط کنونی زمینه ساز بازگشت تفکرات دولت گذشته بر عرصه کشور است

sazmansp پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

سازمان معلمان ایران با صدور بیانیه ای، ضمن بر حق دانستن اعتراضات صنفی معلمان ، تحصن و تجمع در شرایط کنونی را زمینه ساز بازگشت تفکرات احمدی نژادی بر عرصه کشور دانستند. در بخشی از این بیانیه خطاب به معلمان کشور  آمده است :«می دانیم مطالبات انباشته شده ی معلمان سال هاست همراه ماست. از اولین تجمع معلمان در 25 دی ماه 1380 که سازمان معلمان ایران آن را شکل داده بود تا امروز پی گیر جدی و صادقانه مطالبات بر حق تان بوده و هستیم .»
به گزارش جماران، سازمان معلمان ایران با بیان این که تجربه فعالیت صنفی - مدنی در سال های گذشته ، این درس را آموزانده است که در مسائل اجتماعی الزاما کوتاه ترین فاصله میان دو نقطه ، خط مستقیم نیست می افزاید :« تجمع و تحصن تنها راه پی گیری مطالبات انباشته شده مان نیست .»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است :«« قدرت را قدرت تغییر می دهد » تا زمانی که «  قدرت اجتماعی » حامی دولت منتخب ، بسیج نشود و در عرصه حیات اجتماعی حضور نداشته باشند و رویکردها تغییر نکند ، به صرف جا به جا شدن یک مدیر ( حتی در حد ریاست جمهوری ) اتفاق مهمی رخ نخواهد داد .ما با مشارکت سازمان دهی شده ی خود باید اوضاعی را رقم  بزنیم که مسئولان در نهاد آموزش و پرورش و فراتر از آن ناگزیر به تغییرات و اصلاح شوند .»

این بیانیه می افزایدما در سازمان معلمان ایران آهسته اما پیوسته حرکت می کنیم زیرا می خواهیم به دور دست ها برسیم ، مسائل اجتماعی را پیچیده تر از آن می دانیم که با راه حل های ساده و کوتاه بتوان آن ها را حل کرد ، تجربه شکست خورده ی گذشتگان را تکرار نخواهیم کرد ، رویکردمان اصلاح طلبانه است و تغییر گام به گام و اصل مشارکت جویی را پذیرفته ایم .»

سازمان معلمان خطاب به معلمان و فرهنگیان کشور می گویدما نیک می دانیم در جوامعی چون ایران که نهادهای مدنی ضعیف بوده و سنت گفت و گو میان مردم و حکومت و مرجع قضاوت کننده مستقل وجود ندارد ، متاسفانه سرنوشت مطالبات در " خیابان ها " تعیین می شود و راه گفت و گو برای سازش و تفاهم دشوار یاب است ، بنابراین گروه ها مطالبات خود رابه سطح خیابان می کشند و برای رسیدن به اهداف خود نیازمند افراد و حامیان بیشتری هستند و البته آن ها که شعارهای رادیکال تری بدهند پذیرفتنی تر خواهند بود .با توجه به این شرایط طبیعی است که اجازه ی برگزاری تجمع داده نشده و نمی شود .»

این بیانیه می افزایدما حق اعتراض را برای همه ی اقشار از جمله معلمان فرض مسلم می دانیم و لیکن در شرایط کنونی که اقتدار طلبان با تکیه بر امکانات عمومی ، در مسیر حرکت دولت منتخب مردم ناهمواری هایی ایجاد کرده و می کنند ؛ تحصن و تجمع نه تنها گره از کار آموزش و پرورش نمی گشاید که زمینه را برای بازگشت امثال " معجره هزاره ی سوم " فراهم خواهد نمود .»

در پایان این بیانیه از فعالان صنفی و فرهنگیان کشور خواسته شده است با نهادینه کردن مشارکت درسرنوشت خود ، فضای عمومی و رسانه ها را از حضور خود لبریز نمایند و با معلمان سایر نقاط جهان ارتباط برقرار کرده و از تجارب آن ها جهت تعالی تعلیم و تربیت استفاده کنند و با حضوردر تشکل های موجود و یا تشکل های جدید سازمان دهی شوند و با بهره گیری از  « منطق و عقلانیت »  و با اولویت بندی خواسته ها و تحلیل شرایط کشور آینده ی بهتری را برای خود و آینده سازان این مرز و بوم رقم بزنند .

انتهای پیام /*
 
چهارشنبه, 06 اسفند 1393 ساعت 01:24 خوانده شده: 1733 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1393/12/06 - 07:41
بابا تو چکاره ای مردک ناحسابی ؟؟!!مگه کسی از شماها نظر خواسته که خودتون رو نخود هر آشی میکنین یکبار برای همیشه آویزون گوشتون کنین : امثال شماها عددی نیستین که برای معلم تعیین تکلیف کنید ؛ افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +6 0 --
رحمان 1393/12/06 - 14:07
سازمان معلمان .....
پاسخ + +13 -1 --
رضا 1393/12/06 - 14:21
جمع کن بابا
پاسخ + +5 -1 --
احمد نوری 1393/12/06 - 16:07
احمدی نژاد بلایی برسر آموزش وپرورش آورد که شما سالها بعد نتیجه آن را خواهید دید تصور نکنید که احمدی نژاد در فشار آوردن به معلمان موفق بوده الآن دانش آموزان ودانشجویان کاملا بی سواد که وزیر نیز به آن اشاره کردند نتیجه تفکرات ناسالم احمدی نژاد است مطمئن باشید اگر به فنر فشار بیش از حدی برای جمع کردن بیاوری روزی با فشار زیادی باز خواهد شد.
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1393/12/06 - 18:05
در زمان آقای احمدی نژاد چه اقداماتی انجام شده که باعث بی سوادی دانش آموزان بوده واین اقدامات در زمان هشت سال دولت هاشمی و هشت سال دولت خاتمی وجود نداشته است ؟
لطفا اقدامات خوب دو دولت قبل احمدی نژاد و دولت روحانی را بیان کنید.کم تر از دو سال دولت روحانی چه تعداد از معلمان به قتل رسیده اند یا مجروح شده اند؟ آیا همین تعداد قتل معلم در زمان 8 سال دولت احمدی نژاد سراغ دارید؟ عندالله میزان افزایش حقوق فرهنگیان ومقایسه ی آن با افزایش قیمت ها در زمان روحانی را با هم مقایسه کنید. همکاران فرهنگی ! شما خود خوب می دانید که مشت نمونه ی خروار است هر مقدار که در این مدت کوتاه از اقدامات خوب روحانی نصیب فرهنگیان شده در ایام باقی مانده نیز نصیب می شود. بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد.
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1393/12/06 - 18:22
بسه بابا معلما از شما هیچ خیری ندید...همش میدانیم میدانیم..شماها هیچی نمیدانید جز منفعت خودتون و اطرافیانتون
پاسخ + +4 0 --
محمد 1393/12/06 - 22:25
تفکرات دولت گذشته و دولت فعلی در مورد آموزش و پرورش هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو معتقدند که تقویت آموزش و پرورش مساویست با تضعیف جهل مردم و جامعه !!!
نتیجه اینکه در دولتهای بعدی هم تغییری در مورد آموزش و پرورش نخواهد بود.
پاسخ + +4 -1 --
محمد 1393/12/06 - 23:32
((این بیانیه می افزاید :«ما در سازمان معلمان ایران آهسته اما پیوسته حرکت می کنیم زیرا می خواهیم به دور دست ها برسیم ))
خوب می دانیم که منظورتان از دور دستها آن بالا بالاهاست و قطع برای رسیدن به آن بالاها قصد دارید معلمان را نردبان خود کنید.
کور خواندید
پاسخ + +3 -1 --
امین 1393/12/07 - 08:18
مطالبات معلمان قانونی است و تنها راه رسیدن به این حق تجمع و تعطیلی کلاسهای درس تا حصول نتیجه اس
پاسخ + +2 -1 --
سچاد 1393/12/08 - 18:00
شماها کی هستید که معلمان از وجودتان خبر ندارند . 36 سال است که به معلمان می گویند شرایط و وضعیت فوق العاده است ، حالا نوبت شما ست که بگویید در شرایط حاضر اعتصاب و تحصن به نفع احمدی نژاد است پس کی معلمان دردهایشان را بیان کنند دستمزد یک معلم لیسانس با 20 سال سابقه خدمت از یک عمله سر گدر کمتر است پس خفه شوید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/12/10 - 15:46
فکر کردی الان چه گلی به سر ملت زدند که بازگشت به دوره احمدی نژاد است این دولت خودش صدتا احمدی نژاده هردوره ای خودشونا پشت ه قایم می کنند.!!!!!!
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1393/12/12 - 10:26
دولت ها را محکوم نکنید شما نگارنده متن وماها مقصریم .وقتی انتخاباتی می شود اولین نفر معلمها صندوق ها را به دوش گرفته وجلو می روند. من وتو هستیم که سرنوشت خودمان را اینجور کردیم.شما دولت ها را از ابتدا تا آلان نگاه کن .همه سرنوشتشان یکی بوده .یا دزد یا کارنکن. بیاییم انصافا با وجدان قضاوت کنیم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور