صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ؛عضو کمیسیون فرهنگی مجلس :

" آقای بطحایی به این سوال پاسخ نداد چرا با وجود 35 سال سابقه کاری در مدیریت کلان و میانی سیستم آموزشی کشور تغییراتی که بیان شد، در وزارت آموزش و پرورش اعمال نشد ولی امروز که بعد از 35 سال در رأس هرم قرار گرفته‌اید، داعیه‌دار تغییر در سیستم هستید ؟! "

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است که اگر مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان برطرف شود بسیاری از مسائل آموزشی کشور بهبود خواهد یافت/ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بر حل این مشکل و معضلات معیشتی معلمان تأکید کرد اما مشخص نکرد که منابع مالی این دو مسئله را از چه منبعی تأمین خواهد کرد/ همگان به مشکلات و ضعف سیستم آموزشی کشور واقفیم و می‌دانیم که این سیستم نیاز به روش‌های نوین و ‌سازی دارد اما اینکه افرادی از درون سیستم که مسئولان مدیریتی میانی و کلان در حوزه آموزش و پرورش داشته باشند و امروز نیز به این روش منتقد باشند، جای سوال دارد/ فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان مشکل بزرگی در سیستم آموزش و پرورش ایجاد کرده است و این مسئله با توجه به اینکه سلامت مالی وزرا یکی از مسائل مهم مد نظر در فراکسیون امید مجلس است حتما این مسئله در فراکسیون با جزئیات بیشتر با حضور آقای بطحایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت

گروه اخبار/

عملکرد محمد بطحایی و انتقاد عضو کمیسسیون فرهنگی مجلس

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست امروز (شنبه 21 مردادماه) کمیسیون فرهنگی مجلس با محمد بطحایی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، گفت: در این نشست موضوعات مختلفی درباره وضعیت آموزشی دانش‌آموزان و امنیت شغلی و معیشت معلمان مطرح شد که نمایندگان و وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نظرات خود را درباره این موضوعات مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است که اگر مشکل معیشتی و امنیت شغلی معلمان برطرف شود بسیاری از مسائل آموزشی کشور بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بسیاری از معلمان کشور هنوز تعیین تکلیف نشده و امنیت شغلی آن‌ها با مخاطره همراه است، افزود: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بر حل این مشکل و معضلات معیشتی معلمان تأکید کرد اما مشخص نکرد که منابع مالی این دو مسئله را از چه منبعی تأمین خواهد کرد.

سیاوشی اضافه کرد: در ادامه این نشست با توجه به سوالاتی که از آقای بطحایی مطرح شد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از نابرابری‌های آموزشی انتقاد و تأکید کرد که با مدل‌های نوین آموزشی تلاش می‌کنیم دانش آموزان در سراسر کشور از فرصت برابر برای تحصیل برخوردار باشند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر که در کمیسیون از سوی اعضا مطرح شد تأکید بر این مسئله بود که آموزش و پروش صرفا به مباحثی آموزشی می‌پردازد و موضوع پرورش دانش آموزان کاملا رها شده است که وزیر پیشنهادی نیز در این مسئله با برخی اعضا که این مسئله را مطرح کردند، هم‌نظر بودند و نتیجه این شد که به مسائل فرهنگی و به ویژه آموزه‎های دینی برای تقویت بعد پرورشی دانش آموزان برنامه‌های جدی در نظر گرفته شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه در این نشست آقای بطحایی به این سوال پاسخ نداد که چرا با وجود 35 سال سابقه کاری در مدیریت کلان و میانی سیستم آموزشی کشور تغییراتی که بیان شد، در وزارت آموزش و پرورش اعمال نشد ولی امروز که بعد از 35 سال در رأس هرم قرار گرفته‌اید، داعیه‌دار تغییر در سیستم هستید.

سیاوشی با بیان اینکه این مسئله به عنوان نقد نظریات مطرح شده از سوی  وزیر پیشنهادی آموزش و پروش مطرح شد و پاسخ روشنی هم در این زمینه داده نشد، ادامه داد: همگان به مشکلات و ضعف سیستم آموزشی کشور واقفیم و می‌دانیم که این سیستم نیاز به روش‌های نوین و ‌سازی دارد اما اینکه افرادی از درون سیستم که مسئولان مدیریتی میانی و کلان در حوزه آموزش و پرورش داشته باشند و امروز نیز به این روش منتقد باشند، جای سوال دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: در این خصوص انتقاداتی به گزینه پیشنهادی دولت وارد بوده که با توجه به اینکه این مسئله درد عمیقی از قشر فرهنگی جامعه است ضرورت پاسخ گویی و شفاف‌سازی بیشتر در این زمینه احساس می‌شود.

وی اظهار کرد: فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان مشکل بزرگی در سیستم آموزش و پرورش ایجاد کرده است و این مسئله با توجه به اینکه سلامت مالی وزرا یکی از مسائل مهم مد نظر در فراکسیون امید مجلس است حتما این مسئله در فراکسیون با جزئیات بیشتر با حضور آقای بطحایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: با توجه به حضور برخی نمایندگان استانی در کمیسیون فرهنگی مجلس باقی وقت جلسه به طرح مشکلات و مسائل حوزه انتخابیه  نمایندگان و انتقال این مشکلات به آقای بطحایی گذشت.

پایان پیام/

شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 23:50 خوانده شده: 571 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -1 --
معلم 1396/05/22 - 00:47
به این دولت امیدی نیست .
بیچاره معلمان دل به چی و به کی خوش کرده بوریم
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/05/22 - 09:05
بطحایی باید پاسخگو

اتفاقات در صندوق ذخیره باشد

جوابگو 35 سال مدیریت ناتوان

حالا منتقد هم شده خنده دار است


ما معلمان بطحایی را نمی خواهیم
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/24 - 08:47
انشاا...با رای منفی نمایندگان بطحایی که گویا بدل فانیست و ربیعی و رحمانی رای نیاورند
پاسخ + +2 -5 --
خانم فرهنگ 1396/05/22 - 00:59
بطحایی وزیر نخواهد شد. چون مجلس ودولت در پس پرده با هم عهد بستند که او را بازیچه قرار دهند تا به فرهنگیان بگویند ما به حرف شما وصدای معلم گوش کردیم ومنتی باشد برای جلوگیری از تجمعات بعدی. چرا که با این کار هم دل فرهنگیان را به دست می اورند وهم گوشز میکنند که سعی کنید همیشه‌از طریق صدای معلم اعتراض کنید تا ما هم شنونده اعتراض سما باشیم
پاسخ + +1 0 --
مهدی محمدی 1396/05/22 - 01:14
سلام بر دوستان عزیز من بارها این سوال را از خود پرسیده ام اما هیچ وقت نتوانسته ام جواب قانع کننده ای به آن بدهم اجازه بدهید از اینجا شروع کنم که وقتی یک بیمارستان چه دولتی یا خصوصی در کشور ما تاسیس میشود هدف اصلی آن ارائه خدمات بهداشتی درمانی است و ریاست آن بیمارستان به شخصی مرتبط با حوزه پزشکی درمانی سپرده میشد اما دغدعه های ریاست این بیمارستان در بیشتر موقع هیچ ارتباطی با مفروضات ذهنی او که در دوران تحصیل آموخته است ندارد مثلا دغدغه این آقای رئیس هزینه های جاری بیمارستان ، تهیه تجهیزات بیمارستان ، فضا وساختمان بیمارستان ، توسعه خدمات ، افزایش بهره وری و ........ است که در بیشتر مواقع ریاست این بیمارستان هیچ معلوماتی در این زمینه نداشته بلکه به صورت اکتسابی از محیط دریافت میکند اما با این وجود سیستم درمانی ما هیچ وقت مدیری را که آموزش های لازم در زمینه های ذکر شده را دیده انتخاب نمیکند بلکه شخصی از بدنه نظام پزشکی کشور ( لزوما پزشک ) را انتخاب کرده و بر مسند قدرت سوار میکند
اما در آموزش پرورش ما .........
من نمیگم خودتون لطفا نظر بدید
پاسخ + +5 -1 --
صالحی 1396/05/22 - 01:14
رحمت به شیر پاکت و شادی روح آ.پ فاتحه
پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1396/05/22 - 01:32
خاتم محترم حالا که بطحایی گفت مشکل معلمان معیشت است تو میگویی بودجه از کجا؟ ؟؟؟بودحه که زیاده فروش نفت و بریدن دست اختلاسگران و آقا زادگان میلیاردر ایران ثروتمندترین کشور جهان است میتواند بودجه سه میلیون معلم را هم بدهد اینقدر ریخت وپاش نکنید بودجه سفر به مریخ هم آماده میشود همین الان شما مخالف معلمان هستی باز خوبه نظرات شما معلوم میکنه که .تا میگن معلم میگید بودجه نداریم چطور نجومی هست ولی برای معلمان نیست اصل مشکل معلمان همین مجلس است اول بعد بقیه
پاسخ + +3 -1 --
مهدی محمدی 1396/05/22 - 01:33
ببخشید دوستان عزیز من در مورد انتخاب آقای بطحایی به عنوان وزیر نظر ندادم و وارد بحث حاشیه ای شدم با عرض پوزش بابت کوتاهی و انحراف از موضوع اصلی
خدمت دوستان عرض میشود آقای بطحایی در تمام دوران خدمت خود در نظام آموزشی کشور نتوانسته دیدگاه وزیر و مدیران رده بالای کشور را نسبت به اهمیت نظام آموزشی تغییر دهد به نظرتان الان میتواند ؟
اگه میخواد این کار را انجام بده پس خدا کمکش کنه چون قدرت منشی یه پزشک تو شهر ما بیشتر از مدیر آموزش پرورشه
پاسخ + +3 -1 --
دبیر 1396/05/22 - 02:13
وعده های دروغین ...
بدون هیچ منبعی از رفع مشکلات معیشتی معلمان سخن می گویند .
آزموده را آزمودن خطاست...
پاسخ + +7 -3 --
سیناسلیمی 1396/05/22 - 09:15
خود معلمان هم فاقد انگیزه و شاخصهای تغییر و بهبود اوضاع هستند . معلمی که مثل سایر عوام الناس بدون مطالعه و تحلیل وبر مبنای جو و غوغای های تبلیغاتی رای میدهد چه انتظاری دارد که از جانب حاکمیت جدی گرفته شود .
پاسخ + 0 0 --
مهدی محمدی 1396/05/22 - 18:35
کاملا با نظر شما موافقم معلمان و فرهنگیان عجله کردند خیلی زود تصمیم گرفتند به آقای روحانی بدهند باید منتظر میماندند که جناب آقای روحانی در مناظره های انتخاباتی تضمین میدادند بعد به او رای میدادند
پاسخ + +8 -1 --
شهاب 1396/05/22 - 09:33
خانم نماینده فرزندان شما کجا درس می خوانند در مدارس دولتی با تراکم 30 یا40 نفره بادرودیواری کثیف ومیزونیمکت های فرسوده خانم نماینده شما چقدر حقوق می گیری 10 میلیون 20 میلیون آیا می دانی زندگی با حقوق زیر دومیلیون برای معلمی که باید فرزندان این کشور را تربیت کند چقدر سخت است همانطور که پدر بی پول از چشم فرزند می افتد معلم بی پول نمی تواند تربیت کنند و آموزش دهنده باشد چرا با این حرف ها سعی می کنید نشان دهید که افراد پرتلاشی هستید واقعیت اینگونه نیست امروز مسئله بطحایی یک مساله جزئی است مسئله اصلی ویرانه شدن آ.پ که باید پرسیدآیا فقط وزرا مسئول آن بوده اند یا همه ی مسئولان خصوصا نمایندگان مجلس
پاسخ + +8 0 --
چغندربگ 1396/05/22 - 12:42
یکی از مهم ترین مشکلات معلمان عریض و طویل بودن سیستم اداری آن است چرا در تهران این همه منطقه؟ اصلا نیازی نیست با استفاده از سیستم جامع اینترنتی و اتوماسیون اداری فقط همان اداره کل کافی است. چرا بطحایی این را نگفته؟ چون اصولا اینها عافیت طلب و رانت طلب و باند طلبندو صندوق ( صندوق ذخیره فرهنگیان) طلبند!!!!! و دنبال کار اساسی و جدید و بروز و با بهره وری بالا نیستند. و فقط دروغ می گن و بدبخت کسانی که این دروغها را باور می کنند. اگر من چغندر وزیر بودم با همین صندوق ذخیره فرهنگیان خیلی از مشکلات معلمان را حل می کردم! خیلی من چغندر!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/22 - 15:22
درود بر چغندر بیگ
پاسخ + 0 0 --
مهدی محمدی 1396/05/22 - 18:42
جغندر بیگ اساسا سازمانها باید در حیطه وظایف و اهداف تعربف شده باید حرکت کنند شما باید سدی شوید در مقابل قرارگاه خاتم الانبیا و بانک قوامبن و......... نباید نظام مقدس جمهوری اسلامی بین چند قشر خاص تقسیم شود وگرنه شما میشوید چغندر ما هم میشویم برگ چغندر
پاسخ + 0 0 --
سیناسلیمی 1396/05/22 - 20:49
در شأن یک فرهنگی نیست که نام " چغندربیک" را برای خود برگزیند ، یا از اسم واقعی خود استفاده کنید یا اگر مایل هستید ناشناخته بمانید حداقل یک اسم با مسمی برای خود انتخاب کنید .
کسی که برای خود احترام قائل نیست نباید از دیگران انتظار احترام داشته باشید .
در حدیث معصوم هم آمده که از کسی که برای خود شأن و احترام قائل نیست بپرهیزید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/22 - 22:01
مگر چغندر چیز بدی هست؟؟خاصیت فراوانی دارد از بعضی ها بیشتر همین قندوشکر که میخوری از چغندر است .یا سلطان سلیم یا سلطان چغندر چه فرقی دارد ؟؟..
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/05/24 - 08:50
اولا درست که بطحایی گزینه اکثریت معلمان نیست
میبخشید اما چرا نام مستعارتان چغندربک ؟؟!!
پاسخ + +1 0 --
حسن مجید 1396/05/22 - 22:28
«بزرگی سَراسَر به گُفتار نیست / دو صَد گُفته چون نیم کِردار نیست». فردوسی
حل مشکل و معضلات معیشتی معلمان!
فرصت برابری تحصیل برای تمام دانش آموزان!
یک حرف حساب رهاشدن موضوع پرورش در آموزش و پرورش.
آموزش و پرورش درد عمیق جامعه،آنقدر عمیق که شاید دیگر حس نمی شود!
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1396/05/23 - 14:49
معلمی یعنی گدایی وبدبختی آخرش رفتن به دیوانه خانه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/05/23 - 20:12
بامدعی مگویید اسرارعشق مستی
تابی خبربمیرددردردخودپرستی
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1396/05/24 - 22:29
https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Firanianuk.com%2Fdb%2Fpages%2F2016%2F10%2F20%2F010%2Fzimg_001_12.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Firanianuk.com%2F20161020104233010%2F%25D8%25B3%25D8%25B1%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25B4%25D8%25AA-%25D9%2585%25D8%25AA%25D9%2581%25D8%25A7%25D9%2588%25D8%25AA-%25D8%25AF%25D9%2588-%25D9%2585%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2585-%25D8%25B5%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2588%25D9%2582-%25D8%25B0%25D8%25AE%25DB%258C%25D8%25B1%25D9%2587-%25D9%2581%25D8%25B1%25D9%2587%25D9%2586%25DA%25AF%25DB%258C%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25DB%258C%25DA%25A9-%25D8%25B1%25D9%2588%25D8%25B2&docid=nlMkCuUFoVz_AM&tbnid=aVPa4Q6pN9WLzM%3A&vet=10ahUKEwjNh-vO5NnVAhXhCpoKHTqWBM4QMwgqKAAwAA..i&w=600&h=399&bih=555&biw=1024&q=%D8%A8%D8%B7%D8%AD%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D8%BA%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%84%DB%8C&ved=0ahUKEwjNh-vO5NnVAhXhCpoKHTqWBM4QMwgqKAAwAA&iact=mrc&uact=8
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1396/05/26 - 17:55
حق التدریسها کجا رفت؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور