صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

قائم مقام سازمان دانش آموزی :

" حدود یک سوم بوفه مدارس دارای مجوز هستند ؛ سازمان دانش آموزی مسئول صدور مجوز و کار مدیریتی برای بوفه است "

گروه اخبار/

آمار بوفه مدارس دارای مجوز و مسئولیت سازمان دانش آموزی

محمود علیگو در خصوص وضع نظارت بر بوفه مدارس اظهار کرد: با توجه به برآوردها باید ۵۰ هزار مجوز برای بوفه مدارس صادر شود اما تاکنون حدود ۱۸هزار مجوز  صادر شده است که یعنی حدود یک سوم مدارس دارای مجوز هستند بنابراین در برخی مدارس که بدون مجوز هستند وجود خوراکی‌های غیرمجاز مشاهده می شود.

وی با اشاره به اینکه صدور مجوز قانونی است اما ابلاغ وزیر برای اجرایی شدن را ندارد، ادامه داد: از وزیر درخواست کردیم تا این ابلاغ انجام شود که از این طریق مدیران موظف باشند مجوز برای فعالیت بوفه های مدارس را مورد توجه قرار دهند.

قائم مقام سازمان دانش آموزی تصریح کرد: در سازمان دانش آموزی طرح بوفه سالم را داریم که هدف آن تامین تغذیه سالم برای دانش آموزان با خوراکی هایی مانند میوه است.

علیگو با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی مسئول صدور مجوز و کار مدیریتی برای بوفه است،  بیان کرد: معاونت تربیت بدنی هم با سازمان همکاری کرده و مسئول بهداشت بوفه ها بوده و در شرایط بروز اقدامی غیربهداشتی این معاونت می‌تواند فعالیت بوفه را متوقف کند و سازمان دانش آموزی لغو مجوز را انجام دهد.

 آمار بوفه مدارس دارای مجوز و مسئولیت سازمان دانش آموزی

وی افزود: برای بوفه های مجوزداری که خارج از ضوابط هستند سیاست های تنبیهی از قبیل تذکر، تعطیلی موقت و لغو مجوز در نظر گرفته شده است و هر زمان که اعلام تخلف از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت انجام شود، اقدامات نظارتی انجام می شود.

قائم مقام سازمان دانش آموزی یادآور شد: از امسال در فرآیند صدور مجوز امضای مسئول بهداشت منطقه هم باید در مجوز وجود داشته باشد تا مسئولیت نظارت بر کار تشدید شود. ( پانا )

پایان پیام/

شنبه, 11 آذر 1396 ساعت 10:11 خوانده شده: 371 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/09/12 - 01:29
چرا سود این بوفه ها بین معلمین تقسیم نمیشه؟بیان اول سال به معلم بگن سرمایه بذار بعدش که بوفه به سوددهی رسید بر اساس سرمایه به معلم سود تعلق بگیره.در کشور عراق که یه کشور جهان سومی هست همین کار رو میکنن .
پاسخ + +2 0 --
حسن درویشی 1396/09/12 - 06:58
بوفه ی سالم؟؟؟؟؟؟؟؟ دبستانی می شناسم که در بوفه ی آن به دانش اموزآن چیپس ، پفک، و نوشابه فروخته می شود . دانش آموز ساعت نه صبح در حال خوردن چیپس و نوشابه است جلوی چشم مدیر ومعاون، ولی به خاطر کمی سود بیشتر اعتراضی به مسئول بوفه نمی کنند . از والدین بچه ها هم که می پرسی می گویند بچه هایمان جانشان در می رود برای نوشابه وچیپس و پفک و بستنی و.... تا وقتی در بوفه ی مدرسه می بینند هر چه هم بگوییم نخورید فایده ندارد . احتمالا در بیش از هشتاد تا نود درصد بوفه های مدارس کشور اوضاع به همین منوال است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور