صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

دموکراسی ، مدرسه و الگوی مطالبه گری

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

" پایه هایی که برای نیک و بد گزارده شود باید آن را سست نگردانید " ( 1 )

اوایل  اسفندماه ماه یکی از سال ها بود .

وارد کلاس شدم .

هوا نسبتا سرد بود و 3 پنجره کلاس تماما باز بودند .

نکته جالب این بود که برخی از دانش آموزان با کاپشن پشت نیمکت ها نشسته بودند .

دانش آموزی را دیدم که در گوشه ای از کلاس کز کرده و کلاهی روی سرش کشیده و کلاه کاپشن اش را هم روی آن کشیده بود .

به مبصر کلاس گفتم دو پنجره را ببندد و یکی از آن ها باز باشد .

خیلی سریع دانش آموزان واکنش نشان داده و با حالت اعتراض گفتند که هوا گرم است .

نخستین پرسشی که از آن ها کردم این بود که اگر هوای کلاس گرم است چرا کاپشن پوشیده اید ؟

گفتم اگر هوا گرم است نماینده کلاس با معاون مدرسه و یا مدیر صحبت کند تا درجه شوفاژ مدرسه را کم کنند .

پاسخ آن ها سکوت بود .

زمانی که پنجره ها بسته شد یکی دو نفر از دانش آموزان طوری که من متوجه نشوم با کنایه گفتند که مگر دیکتاتوری است ؟

از آن دو نفر خواستم که بلند شده و دلایل خود را بیان کنند .

اما کسی از جایش بلند نشد .

دوباره حرفم را تکرار کردم اما پاسخ سکوت بود .

یکی از دانش آموزان جلوی کلاس گفت مگر دموکراسی رای اکثریت نیست ؟ این جا همه موافقند که پنجره ها باز باشند .

گفتم درست است اما تکلیف " اقلیت " چه می شود ؟

آن دانش آموزی که سرما خورده و با آن وضعیت در کلاس نشسته است تکلیفش چیست ؟

نتیجه گرفتم که دموکراسی رای اکثریت با در نظر گرفتن حقوق اقلیت است .

از آن ها پرسیدم کسی کتابی در مورد دموکراسی خوانده است ؟

حال این پرسش مطرح  است در چنین سیستمی با این تعریف و مختصات می توان به شکل گیری دموکراسی و الگوهای مطالبه گری امیدوار بود ؟ از حدود 30 نفر کسی دستش را بلند نکرد .

انگار این ها هم در کوچه و خیابان و یا شبکه های مجازی چیزهایی را جسته و گریخته شنیده و آن ها را تکرار می کردند .

به آن ها گفتم دموکراسی به درد آدم های ترسو نمی خورد ! آن هایی که نمی توانند حتی نظر خود را بیان کنند .

هر سال انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس برگزار می شود و تعدادی از سوی دانش آموزان به عنوان نماینده آنان در این شورا انتخاب می شوند .

از شورای دانش آموزی فقط نشست هایی است که در مدارس با مدیر و یا معاونین مدرسه انجام می شود و البته برون داد و یا نتیجه خاصی هم ندارد .

اکثرا شنیده ام که دانش آموزان منتخب شورای دانش آموزی از این که حرف شان خریدار ندارد و کسی به نقطه نظرات آنان توجهی ندارد گلایه مند بوده و انتقاد می کنند .

می گویند که گهگاهی جلساتی تشکیل می شود و می نشینیم و صحبت می کنیم . صورت جلسه ای امضا شده و به اداره ارسال می شود اما نه مصوبه ای داریم و اگر هم پیشنهادی مظرح می شود خیلی جدی گرفته نمی شود و تغییری در اوضاع به وجود نمی آید .

وقتی از دانش آموزان می پرسم که چرا از روند موجود انتقاد نمی کنید و یا پی گیر مطالبات خود نیستید با بی میلی وناامیدی تاکید می کند که از تبعات بعدی آن می ترسند و ممکن است روی " نمرات "  آنان تاثیرات سوئی بگذارد ...

حتی برخی از دانش آموزان مصرا می خواهند که من معلم پی گیر مطالبات آنان باشم !

الگوی روابط بین فردی در میان دانش آموزان درنظام آموزشی ما نه از جنس مشارکت که عمدتا بر مبنای " رقابت " است .

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

موضوع تاسف برانگیز آن است که مسئولان مدرسه و حتی معلمان از " رقابت " به عنوان عاملی مهم برای مدیریت و اعمال " اقتدار  " خود در کلاس و مدرسه استفاده می کنند .

برخی اوقات احساس می کنم که زندگی ایرانی ها با " رقابت " و " چشم و هم چشمی " عجین شده و به  یکی از پایه های اصلی و تشکیل دهنده " فرهنگ " تبدیل شده است . همه قابل تغییرند به شرط آن که واقعا مطالبه گری و مفاهیم اولیه در " مدرسه " به عنوان " واحد  و سلول بنیادی "  جریان آموزش توسط متولیان جدی گرفته شود

زندگی ایرانی ها به یک مسابقه " چه کسی بیشتر دارد " تبدیل شده است و معنا و مفهوم زندگی در آن رنگ باخته است .

الگوهای مشارکت و کار تیمی در مدارس ما مفاهیمی ناآشنا و عجیب و غریب به نظر می  رسند و سعی تمامی عوامل مدرسه در این است که مدرسه ساکت و بدون حاشیه باشد غافل از آن که اگر افراد در مدرسه الگوهای زندگی را نیاموزند به احتمال زیاد در مراحل بعدی هم دست شان خالی خواهد بود .

این جا دیگر نخبه و غیرنخبه مطرح نیست .

در گفت و گویی که با « فاطمه مهاجرانی »  داشتم ؛ ( این جا ) پرسیدم :

" گفته اید :

" همین الآن می توانم برای شما اسم آدم هایی که اثر گذار در همین مملکت هستند و مقامات بالای وزارت اطلاعات از بچه های سمپاد هستند حیف که نمی توانم اسمشان را ببرم .

 از بچه های موثر بنیاد نخبگان ، وزارت علوم و  دانشگاه ها از بچه های سمپاد هستند. متاسفانه مانند خیلی از جاها که ما خودزنی می کنیم اینجا هم خودزنی کردیم .

استحضار دارید در حال حاضر حدود 100 بحران و 10 تا 15 ابَر بحران در کشور داریم .

اگر واقعا این مقامات حامل این ویژگی ها هستند پس این همه بحران و ابربحران از کجا آمده است ؟ "

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

البته ایشان در پاسخ چنین می گوید :

" بحران یا ابربحران های ما ناشی از گسست سیستمی است . ناشی از این است که وقتی من مهاجرانی به این اتاق می آیم در را می بندم و احساس می کنم بناست که همه مسائل را باید من یکی به تنهایی حل بکنم. بپذیریم در کشورمان ایجاد کارهای بین سیستمی مان مشکل  وجود دارد . مشکل اساسی ما این است که یک، کمتر به علم اعتقاد داریم. ما به سلیقه اعتقاد داریم. ما لزوما به همان چیزی که دیگران می گویند اعتقاد داریم.

 حتی پس از انتشار این مدارک برخی افراد و نیز اعضای تشکل ها با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارتخانه جلسات مخفیانه هم گذاشتند ! وقتی یک موضوعی به عنوان یک تصمیم به فرض علمی اتخاذ می شود چه دلیلی دارد منی که حوزه ام هیچ ربطی به این موضوع ندارد بخواهم آن را تایید بکنم ؟ شما اسم این رفتار را چه می گذارید؟"

در واقع در مدرسه و نظام آموزشی ما افراد در حین آموزش نه به بالندگی ( Becoming ) فردی نائل می شوند و نه توانایی گفت  و گو و تفکر نقادی و تاب آوری را آموزش می بینند .

از " مهاجرانی " می پرسم :

" یعنی سیستم ما کوتوله پرور است؟ "

او در پاسخ می گوید :

" بپذیریم که ما تاب آوری مان کم است. تاب مان در مقابل شنیدن نقدها کم است. تفکر واگرا نیاز به تاب آوری بالا دارد. سقف اندیشه هایمان باید بالا برود و نیست !

 به محض این که یک نظر کارشناسی داده می شود، یک فضای مشوش درست می شود که این با این مخالف است ... نه ! "

کتابخانه فعال که به عنوان " قلب مدرسه " باید نقش اساسی را در روند آموزش ایفا کند در اکثر مدارس ما به موضوعی " مهجور " و " دست چندم " تبدیل شده است .

محتوای موضوعی کتاب ها در اکثر کتابخانه مطابق نیازهای واقعی دانش آموزان و زندگی آینده و الزامات توسعه پایدار پیش بینی نشده است .

در این جا نیز دست چین و فرآورده های فکری مافیای کنکور و آزمون ها خودنمایی می کنند .

شاید بتوان گفت عنصر و حلقه مفقوده در نظام آموزشی ایران همانا " تفکر " است .

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

نه اجازه فکر کردن داده می شود و البته استمرار منطقی این قضیه موجب خواهد شد که افراد به علت همان " تربیت های اولیه و طبیعی " از تفکر نیز گریزان باشند .

همان برخوردی که با موضوع " دموکراسی " داشتند و فراموش کرده بودند که رای اکثریت در غیاب احترام به " حقوق اقلیت " نوع دیگری از خود رایی و دیکتاتوری را باز تولید می کند .

در این نظام آموزشی انتقاد و مخالفت تحمل نمی شود چون هدف فقط کسب نمره و تحصیل است و فرآیند آموزش به فراموشی سپرده شده است و اراده ای برای بازیابی مشکلات سیستمی نیز دیده نمی شود .

در چنین سیستمی طرح مسائلی مانند حذف آزمون و... بدون طرح و حل این گره ها فقط نوعی آدرس اشتباهی دادن برای پاک کردن صورت مساله خواهد بود .

مبنای دموکراسی مشارکت و تمرین و پذیرش اشتباهات و داشتن الگوی " صداقت " در روابط میان فردی است .

مساله ای پیش می آید .

فرد و یا افرادی در مظان اتهام قرار می گیرند .

 در این حالت در جامعه ما عکس العمل ما اکثر افراد چه خواهد بود ؟

تجارب نشان می دهند که کنش افراد در برابر آدم های خاطی و ناقض قانون در بهترین حالت  "سکوت " است .

کم نیستند افرادی که به علت همان " تربیت غلط اولیه و پایدار " حتی روابط مخفیانه ای با " فرد خاطی " برقرار می کنند و به اصطلاح " قانون " را دور می زنند .

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

چندی پیش « صدای معلم » با مستندات و مدارک نشان داد که معاون وزیر آموزش و پرورش  آقای علی الهیار ترکمن مدرک دکتری ندارد و به افکار عمومی دروغ گفته است .

در یک جامعه سالم و توسعه یافته با نهادهای مدنی قدرت مند و رسانه های مستقل و حساس به محض انتشار این خبر توجه سایر رسانه ها و افراد و نهادها جلب شده و فرد مورد نظر حداقل استعفا می داد .

اما پس از گذشت دو ماه اتفاقی نیفتاده است .

حتی پس از انتشار این مدارک برخی افراد و نیز اعضای تشکل ها با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارتخانه جلسات مخفیانه هم گذاشتند ! ( این جا )

در این نشست حتی افراد این نشست زحمت  یک سوال کوتاه در مورد این موضوع را به خود هم ندادند .

در واقع افراد در مواجهه با یک " مساله " ابتدا مساله را از لحاظ برخورد با منافع فردی و شخصی خود اسکن می کنند .

برخی از این ها هم تصور می کنند که در این اوضاع می توانند بهتر و بیشتر " امتیاز " بگیرند و روابط خود را با فرد خاطی حفظ و حتی توسعه می بخشند .

برخی  نیز چون خود بیکاره اند و تربیت نشده اند و دیگران را هم مانند خود فرض می کنند ( حکایت ماشین دودی ) و از مرحله کودکی و تمایلات آن عبور نکرده اند حداکثر سعی  خود را می کنند تا افکار عمومی را دچار گسست و تردید کنند تا شاید دیگران را نیز مانند " خودشان " کنند چون در زندگی شان فقط رقابت و اثبات خود از طریق نفی دیگران را آموخته اند ...

دموکراسی و تعلیم و تربیت و مطالبه گری

آیا می توان در چنین جامعه ای به تثبیت و تعمیق " سرمایه و اعتماد اجتماعی " امیدی داشت ؟

در واقع این گونه افراد در مدرسه مشارکت و دموکراسی را یاد نگرفته و سعی می کنند بدون توجه به " منافع جمعی و گروه " مقاصد خود را دنبال کنند .

حال این پرسش مطرح  است در چنین سیستمی با این تعریف و مختصات می توان به شکل گیری دموکراسی و الگوهای مطالبه گری امیدوار بود ؟

شخصا امید زیادی برای ارائه پاسخ مثبت به این پرسش اساسی و راهبردی ندارم . کنش افراد در برابر آدم های خاطی و ناقض قانون در بهترین حالت  "سکوت " است

اما به یک عامل باور دارم .

" تغییر " .

همه قابل تغییرند به شرط آن که واقعا مطالبه گری و مفاهیم اولیه در " مدرسه " به عنوان " واحد  و سلول بنیادی "  جریان آموزش توسط متولیان جدی گرفته شود .

شرط لازم و کافی برای حصول تغییر آن است که مدعیان و حاملان تغییر خود به عصاره تغییر دست یافته باشند .

در غیر این صورت باید  همواره منتظر ظهور بحران های جدید و  تبدیل بحران ها به ابر بحران ها و  نهایتا افزایش گسست سیستمی باشیم .

( 1 ) کتاب نیک و بد ، چاپ دوم ص 28

شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 22:43 خوانده شده: 461 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
کارشناس 1396/12/13 - 01:09
جناب آقای زرافشان در برنامه‌های زنده رسانه ملی (پرسشگر و مناظره) بارها تاکید کردند این تصمیم‌گیری عقبه‌ای چهارساله دارد! چنین ادعایی چگونه با مصوبات و اقدامات وزارتخانه قبل از آقای بطحایی هم‌خوانی دارد؟ لازم به ذکر است که در زمان وزارت آقای دانش‌آشتیانی، پیشنهاد احیای هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از طرف وزارتخانه به دفتر ریاست‌جمهوری فرستاده شد؛ یا در زمان وزارت آقای فانی، شورای عالی آموزش‌وپرورش در مصوبه قبلی خود، استمرار فعالیت مدارس سمپاد را در هر دو دوره اول و دوم متوسطه به رسمیت شناخته بود.
پاسخ + +2 -1 --
کارشناس 1396/12/13 - 01:22
حذف مدارس تیزهوشان نادرست است
یک مدرس دانشگاه فرهنگیان و مربی مدارس تیزهوشان حذف این مدارس را غیرعلمی و نادرست ارزیابی کرد.


محمدرضا میبدی در حاشیه مناظره حذف مدارس تیزهوشان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: حذف این مدارس به سبب تصمیم شتابزده و اقدام پژوهی نادرست همچنین مکانیزم‌های غیرمعمول، جنجالی و نادرست است.

وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش که منجر به حذف مدارس تیزهوشان می‌شود، افزود: توجه ما به عدالت آموزشی برای نخبگان کم بضاعت است.

میبدی گفت: دانش آموزان نخبه در صورت حذف مدارس تیزهوشان سه گروه خواهند شد.

وی اضافه کرد: گروه نخست حتی با ایجاد شرایط دشوار اقتصادی برای خانواده‌ها به مدارس غیردولتی خواهند رفت و گروه دوم نیز در همان دوران تحصیل به خارج از کشور خواهند رفت و پدیده فرار مغز‌ها را دامن خواهند زد و متأسفانه گروه سومی از نخبگان بی بضاعت بدون هیچ آموزشی ادامه تحصیل خواهند داد
پاسخ + +1 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/13 - 08:28
سلام

دوست عزیز کارشناس ناشناس

از نظر شما سپاسگزارم .


الفبای کاشناسی در موضوع صحبت کردن است .

پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
مطلع 1396/12/13 - 08:20
با سلام بنده هم یک معلم هستم
اما همه وزرا دروغگویی بیش نیستند برای حفظ صندلی و حقوق ۲۰ میلیونی وزارت خانه
بطاابی بعد دوسال هنوز در حال تدوین جزئیات رتبه بندی هست

من از پارسال به بازار آزاد رفتم و خدا رو شکر الان به حقوق معلمی مثل پول توی جیبی نگاه میکنم وقتی برای کاری ارزش قائل نیستند به خودتان زحمت ندهید

پاینده باشید
پاسخ + +1 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/13 - 08:34
سلام

دوست عزیز مطلع

مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری بعید می دانم آقای بطحایی حقوقی معادل مبلغ ادعایی شما داشته باشد .

اگر مدرک و یا مستنداتی دارید برای صدای معلم ارسال کنید .

افرادی که وارد شغلی معلمی می شوند عقلا و منطقا شرایط آن را مطالعه کرده و آگاهانه آن را انتخاب کرده اند .

نگاه دست چندم به حرفه معلمی پایمال کردن حقوق دیگران و زیر پا گذاشتن معیارهای حرفه ای است .

( داشتن حرفه مکمل ایرادی در حال حاضر ممکن است نداشته باشد اما نباید معلمی در رده های آخر محسوب شده و حق دانش آموزان ضایع گردد . )

البته این گزاره به معنای نفی کوشش و مطالبه گری برای احقاق حقوق قانونی نیست و باید منتقدانه مسئولان را وادار به پاسخ گویی کرد .


شاید اگر سازمان نطام معلمی درست و منطقی تاسیس شود خیلی از این مشکلات حل شده و افراد باانگیزه و توان مند تر وارد این حرفه مهم معلمی شوند .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1396/12/13 - 13:02
معاونت محترم آموزش ابتدایی وزلرت آموزش وپرورش وقتی می بینند نظریه استرس زا بودن مدارس تیز هوشان ونمونه دولتی دچار شکست شده نظریه تربیتی را این معاونت محترم مطرح می کنند که حذف آزمون هدف تربیتی دارد ؟!آیا هزینه های سر سام آور مدارس غیر انتفاعی استرس زا نیست ؟!آیا جدا کردن دانش آموزان از طبقه ضعیف جامعه از طبقه مرفه جامعه جزء اهداف تربیتی است ؟!که از توسعه مدارس غیر انتفاعی حمایت تمام قد می کنید وهر روز بر تعداد مدارس غیر انتفاعی اضافه وتنها مدارس رقیب آنها یعنی تیز هوشان ونمونه دولتی را حذف می کنید آیا این با اصل سی ام قانون اساسی مغایرت ندارد؟ ناراضی کردن مردم بدون اقدام به نظر سنجی جز ءاهداف تربیتی است ؟!چرا به توسعه مدارس غیر دولتی حذف نمی کنید تا مردم چه مرفه چه متوسط وفقیر در یک نیمکت در س بخوانند چرا وچرا...اعتراف به اشتباه در این تصمیم بهتر از ناراضی کردن مردم است ومایه گذاشتن از دین که این خود گناه بزرگی است
پاسخ + +2 0 --
رضایی ر 1396/12/14 - 01:32
سلام مطالب مفیدی ست.ولی اما دارد.جناب پورسلیمان جامعه ای که بعد40سال هنوز حزب ندارد ولی بودجه وسوبسید دریافت میکنند کشوری که گعده ای هدایت میشود وبخاطر همین خودی وناخودی کردند و کاربه انجام امور بیخود منتهی شد کشور که در مقابل سوال سکوت و بایکوت را انتخاب میکنند (با انگ وبازداشت و...)کار ندارم.اگر بمیلشان باشد تشویق هم نکنند پوشش خبری میدهند وای اگر میلشان نباشد.خودتان هن فرمودی در مقابل کلر صدای معلم وارائه مدارک در مورد مدرک معاون وزیر بجای پاسخ عذرخواهی وسوال بایکوتتان کردند.و فراماسون وار جلسه گذاشتند و دلداری شان دادند وشما. توقع یک سوال داشتید که نشد.نمونه زیادست فاکتور گرفته و. از حضرتعالی میپرسم که در چنین جامعه ای تربیت نسلی مطالبه گر بدون وجود سیستم پاسخگو باعث ایجاد نسلی سرخورده و... میگردد و زمانیکه دنیا بدنبال اینترنت ازاد ومجانیست اینان بدنبال میرزای شیرازی میگردند. ایا در این وضعیت اموزش دموکراسی و مطالبه گری بایجاد گرفتاری و دردسر برای فرزندانمان منتهی میشود
پاسخ + +3 0 --
پدر دانش آموز 1396/12/15 - 08:25
سهیلا جلودارزاده در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف مدارس سمپاد) برای اقشار آسیب پذیر جامعه و محرومین و برای اینکه استعداد های درخشان آن ها و فرزندان مستعدشان در مدارس دولتی که به دلیل شکل گیری مدارس غیرانتفاعی از نیورهای مجرب خالی شده بودند، مدارس نمونه دولتی تشکیل شد و مدارس تیزهوشان نیز که از قبل بود مقداری گسترش پیدا کردند.

وی ادامه داد: این فضای آموزشی می تواند خلاء آموزشی را که در مدارس دولتی به وجود آمده برای بچه های دارای هوش خوب و عالی پر کند و اکنون با استدلالی که درست به نظر نمی‌رسد، بچه ها برای آزمون ورودی این مدارس استرس دارند، آزمون ورودی را حذف کرده اند و مشخص نیست که این مدارس چه سرنوشتی پیدا می کنند .
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1396/12/20 - 12:14
جناب آقای پورسلیمان
بنده ازآغازفعالیت سایت شما به جمع شماعزیزان پیوسته ودرآغازهم مقاله هایی راارسال نمو.دم وشماهم زحمت کشیده وآنهارامنتشرنمودیدلیکن اکنون باقراردادن تمام تخم مرغهایتان درسبدمدارس مافیایی سمپاد خواسته یاناخواسته واردکمینگاهی شده ایدکه بیرون آمدن ازآن دشواراست من به عنوان یک فرهنگی که اکنون درحال بازنشستگی هستم نمی خواهم که شخصیت جنابعالی بعدازسالها تلاش وزحمت شبانه روز، خدای ناکرده توسط مافیای سمپادتخریب شده وسودجویان پشت پرده به ریش همه مابخندند(یکی ازمدیران سمپادکه تازه نام شماراشنیده است با پوزخندبه من اعلام کردماهرکس رااراده کنیم درخدمت خودمی گیریم )........
باتشکر ارادتمندشما عزیزی
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/12/20 - 17:23
سلام

دوست عزیز

خوشحالم که همواره صدای معلم را پی گیر هستید .

رسانه ها نیز مانند دیگران باید مورد نقد قرار گیرند و مدیران آن نیز باید به افکار عمومی پاسخ گو باشند .

اتفاقا بنده و رسانه صدای معلم به کرات و دفعات از حافظه محوری و ماشین و ابزار انگاشته شدن انسان انتقاد کرده ایم .

این که مدرسه باید به کارکرد اصلی خود بر گردد و نباید مانند یک " دکان " مورد بهره برداری قرار گیرد .

حتی بنده به روند دست چین کردن دانش آموزان و المپیاد محوری معترض بوده و نقدهای اساسی داشته ام .


در گفت و گویی که با خانم مهاجرانی داشتم سعی کردم به جزییات اشاره کنم .

روند رشد قارج گونه و سرطانی مدارس سمپاد را در زمان وزارت حاجی بابایی به نقد کشیده ام .


اما مسئولان وزارت آموزش و پرورش را در این مورد صادق نمی بینم .


آن ها جز پست و صندلی و امتیازات به چیز دیگری نمی اندیشند ...

حتی جرات دفاع صریح و قاطعانه از مصوبه خویش را ندارند !

هر کس مجاز است نظر خود را بگوید .

بنده هم بر اساس دریافت ها و مستندات سخن می گویم و برای آن از کسی اجازه نمی گیرم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/12/20 - 19:37
باسلام ودرودبه دوست ویارخستگی ناپذیر(جناب آقای پورسلیمان) کاملا برافکار، اندیشه ورویکردصادقانه شما درطول این مدت آشنابوده واعتقاددارم که به چیزی بجزخیروبرکت وپیشرفت جامعه فرهنگی وفرزندان این مرزوبوم نمی اندیبشید نیک می ذانید الگویی که مابه آن می اندیشیم باآنچه درحال رخ دادن است دوپدیده متفاوت ازیکدیگرند،ما معلمان سالهاست که باپوست وگوش واستخوانمان چنین وزیرانی راتجربه کرده ایم اما درشرایط کنونی اگرشجاع ترین فردفرهنگی رابعنوان وزیرانتخاب کنیم بدون پشتیبانی همکاران فرهنگی ورسانه های موثر مانندشما درهیچ حرکتی موفق نخواهدبود
ازلحظه ای که موضوع حذف مدارس خاص وسمپاد مطرح شد دریکی ازجلساتی که با همکارن فرهنگی داشتیم محورسخن اکثزیت همکاران موافق حذف مدارس سمپادبوداما معتقدبودندباتوجه به شرایط بداقتصادی که درآن قرارگرفته ایم تعطیلی دکان هایی که جنابعالی به آن اشاره نمودید کاردشواری است ووزارتخانه توانایی اجرای آن رانداردآنهاحذف مدارس خاص راگامی مهم برای تقویت مدارس عادی وفشار آوردن برمدارس غیرانتفاعی خاص می دانستند
شادوپیروزباشید عزیزی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور