صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سیدمحمدجواد ابطحی ؛ عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی :

در این روزها دانش‌آموزان رفتاری از خود بروز می‌دهند که از دانش‌آموزی که در مدرسه جمهوری اسلامی با ارزش‌های حاکم تربیت شده است بعید است

متاسفانه گسست بین نسلی در حال اتفاق است و نهاد و سازمانی نیز به دنبال برطرف کردن این مشکل نیست

گسست نسلی و ویژگی های دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی گروه اخبار/

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با  با اشاره به گسست موجود بین نیازهای جامعه و آموزش‌هایی که آموزش و پرورش ارائه می‌شود، گفت: اگرچه بیشتر مشکلی که در این خصوص وجود دارد را باید در مقطع آموزش عالی کشور جست و جو کرد اما آنچه در اینجا مطرح است آموزش‌های مهارتی و عملی در دوران مدرسه است که متاسفانه این روزها این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه آموزش‌ها در مدارس به گونه‌ ای است که دانش‌آموزان با وجود اینکه در دورس خود نمره های خوبی به دست می‌آورند اما از نظر علمی و مهارت‌های اجتماعی در سطح مناسبی نیستند؛ دانش‌آموزان پس از پایان مدرسه حتی نمی‌توانند ساده‌ترین فعالیت‌های اجتماعی را نیز انجام دهند به طور مثال آیا یک دپیلمه امروزه می‌تواند نامه اداری ساده‌ای بنویسد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش باید به دنبال آموزش مهارت‌های زندگی مانند تعامل فرزندان با خانواده، جامعه و ... باشد درحالی که این وزراتخانه در ایجاد بسترهای لازم برای پرورش افراد اجتماعی غفلت کرده است.  

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز فضای تعلیم و تربیت کشور مجازی شده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش غیررسمی بر آموزش و پرورش رسمی غلبه کرده است که ممکن است استفاده از فضاهای مجازی یکی از عوامل اثرگذار در این زمینه باشد؛ در این روزها دانش‌آموزان رفتاری از خود بروز می‌دهند که از دانش‌آموزی که در مدرسه جمهوری اسلامی با ارزش‌های حاکم تربیت شده است بعید است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه گسست بین نسلی در حال اتفاق است و نهاد و سازمانی نیز به دنبال برطرف کردن این مشکل نیست؛ آموزش و پرورش باید در این زمینه وظیفه اساسی خود را به درستی انجام دهد.

پایان پیام/

خبرنگار خبرگزاری خانه ملت

سه شنبه, 07 فروردين 1397 ساعت 12:40 خوانده شده: 424 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1397/01/07 - 13:00
معلم فقط فرصت تدریس دارد خیلی هنر کند کتاب حجیم درسی را تمام کند سعی کنید حجم کتاب درسی را کم کنید تا فرصت تربیت اجتماعی هم فراهم شود گرچه اینگونه موارد بیشتر به خانواده مربوط به خانواده است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/07 - 13:09
سلام

یا لطف کنند وظیفه پرورش معلمان را به خودشان

بازگردانند.
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1397/01/07 - 20:48
کی به فکر ماست که حالا ما به فکر دیگران باشیم.
من که کنار خیابان سیگار وتنباکو دوسیب می فروشم در آمدش از آموزش وپرورش هم بیشتره. استراحت هم میرم کلاس
پاسخ + 0 0 --
mid term 1397/01/08 - 10:22
سیدمحمدجواد ابطحی از قدیم گفته اند کسی را که پدر و مادرش تربیتش نکنند زمانه تربیتش میکند. گویی که شما را زمانه دارد تربیت میکند دلیلش هم اینکه در.....نعره میزنی. برو بخواب . هنوز ظهر نشده ناهارخوری بسته است!
پاسخ + +3 0 --
دبیر م 1397/01/07 - 13:51
وقتی بودجه مناسب برا ا.پ مدرسه معلم و دانش اموز نباشد و انگیزه کار برا غالب معلمان و دانش اموزان فراهم نیست و....
شما اول بفکر مواردی مثل سازمان نظام معلمی رتبه بندی یا نظام هماهنگ و عادلانه پرداخت و ...و یا لااقل استیضاح جناب بطحایی باشید ممنون
پاسخ + +5 0 --
معلم 1397/01/07 - 14:43
تا معلمان برای دانش آموزان الگو نباشند از جهت درآمد ، معیشت وسیله نقلیه،مسکن و... آب در هاونگ کوبیدن است نمایندگان مجلس زحمت کشیده به نزدیکترین دبیرستان محدوده مجلس تشریف ببرند و از دانش آموزان بخواهند که چند تن از شما می خواهید در آینده شغل معلمی را بر گزینید؟ تا حساب کار دستشان آید .چرا که مدیران آینده همین دانش آموزان هستند . یک مجری صدا وسیما برای یک مراسم بین چهار تا دوازده میلیون می گیرد آیا انصاف است معلم ماهانه دو تا چهار میلیون حقوق دریافت کند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز متوسطه دوم 1397/01/08 - 13:28
شما در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که کلمهٔ نمی‌دانم و بلد نیستم کمتر از هر کلمهٔ دیگری به گوشتان می‌خورد. چطور جماعتی تا قبل از اینکه بدانند که نمی‌دانند، به دنبال دانستن خواهند رفت... مگر ممکن است؟
نامه دیگر چه صیغه ای است؟

ترفند جدیدی ست؟
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/01/07 - 14:55
وقتی که از مدیر می خواهند آمار کذب ارائه وگرارش کند وقتی که مردودی نباشد وقتی که مرداد و جبرانی باشد وقتی که نظارت نباشد وقتی که امنیت شغلی دبیر بستگی به آمار قبولی دانش آموزانش باشد وقتی که کمبود وجبران خرجی ومعیشت معلم با کلاس خصوصی و بعضا فروش سوالات امتحان باشد وگاها تهدید معلم برای گرفتن نمره در میان باشد .نتیجه همین است آقای نماینده مجلس که دیپلمه که سهل است فارغ التحصیل دانشگاهش از عهده نوشتن یک رسید بر نیاید. آری اینچنین است ای برادر !
پاسخ + +11 -1 --
شاهی 1397/01/07 - 16:35
سلام
جناب آقای فراکسیون ولایی!
اولا لطف کنید دغدغه موضوعی که بشما ارتباط چندانی ندارد را نداشته باشید
چرا شماها فقط هی ابراز تآسف میکنید و مشکلات رو بیان میکنید؟ اینو که همه بلدند!
وظیفه شما وضع قوانین انسانی و مناسب وضع و حال آموزش و پرورش است تا ازین خموگی و بیخاصیتی بدر آید
معلم را دریابید که بدون اوضاع مناسب نه خودش توانایی راهبری دارد نه دانشی تولید میشود و نه دانش آموزی تربیت میشود و نه جامعه ره بسلامت خواهد برد
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1397/01/07 - 16:57
کارمند دولت و دهیار و شورا و بخشدار استاد دانشگاه و ... بطور مستند غلط دیکته ای ننویسند زیاد نگران ناتوانی یک دیپلمه برای نوشتن یک نامه ساده اداری نباش چون اولاً دیپلمه کم و لیسانسه زیاد شده
ثانیاً یک کلاس نهمی جمع یک رقمی را یاد داشته باشد مهمتر است
ثالثاً از کوزه همان طراوت که در اوست
رابعاً فعلاً هنر آ.پ اینست که با داشتن چند فوق لیسانس صرفاً به جرم عبور از 40 سالگی بی ارزشت کنند!
خامساً فعلاً هنر آموزش و پرورش اینست که بگویند مهد کودک راه انداخته ای! یعنی می گویند چرا کودکی سه ساله سوره می خواند و کودکی چهار ساله اعداد تک رقمی را جمع می کند
سادساً فعلاً هنر آ.پ اینست که کلاسی آموزشی فرهنگی 50 نفره را با رضایت اولیاء و شاگردان تعطیل کنید چون ممکن است ادعای استخدام کنید، ما از مرکز استان با مینی بوس معلم بیاوریم بهتر است
سابعاً فعلاً هنر معلم آ.پ اینست که بگوید چقدر میگیری کلاس برگزار نکنی تا آبرویم نرود!
ثامناً از مربیان پرورشی و کم هنری آنان مگو!!
تاسعاً ....
پاسخ + 0 -1 --
رنجبر 1397/01/07 - 21:52
نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای سید محمد جواد ابطحی
با سلام و احترام
سال نو را به شما و خانواده گرامیتان تبریک عرض می نماییم
با استناد به تمام شواهد و قراین دال بر جذبهای نامتعارف و خلاف قانون و وجود مصوبه 95/6/3 مبنی بر جذب به صورت حق التدریس از میان چهار گروه مشمول متاسفانه وزارت قانون تصویب شده را شفاف نمی داند و با وجودی که دو سوم از متن قانون را بنا بر مصلحت خویش اجرا کرده است از جذب آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به بهانه های واهی امتناع نموده است. این قانون لازم الاجرا تا 31شهریور ماه 1395 بوده است ولیکن با توجه به تمام مکاتبات صورت گرفته تاکنون هیچ پاسخ کتبی به ما داده نشده است و مکالمات تلفنی و بیان شفاهی در حضور همکاران ما در وزارت تنها جمله ای که هر بار وزن آن متناسب با شرایط آن روز وزارت متغیر است اینگونه بیان می شود که تا مجلس به ما دستور ندهد شما را جذب نمی کنیم.
وزارت اصرار دارد که به جای آنکه کج فهمی های خود را نسبت به قانون تصویب شده از قانونگذار بخواهد این مطالبه را در قالب درخواست استفساریه از جانب آموزش دهندگان ببیند.
پاسخ + 0 -1 --
رنجبر 1397/01/07 - 21:54
آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بارها با نمایندگان برای این واسطه گری و حل معضل ایجاد شده رایزنی کردند ولی همانطور که مستحضرید بایستی این درخواست در صورت ایجاد ابهام از سوی نیروی انسانی و امور اداری وزارت باشد. مع الاسف باید بگوییم که لجاجت بر سر گرفتن قدرت و کشیدن طنابی که سر منشا آن مشخص نیست ما را در گره کوری قرار داده است که با هر کشش تنفس برای ما سخت تر می شود. عمر و جوانی ما در کش و قوس بیداد ناعدالتی در وزارت خانه ای که باید داعی تعلیم و تربیت باشد و عدالت محوری را آموزش دهد چنان در گلوگاه گیر کرده است که نگرانی ها را بیشتر از پیش می کند.
پاسخ + 0 -2 --
رنجبر 1397/01/07 - 21:55
گرفتن نیروی شسته رفته از نظر وزارت امری بسیار مهم می باشد ولیکن نیرویی که تاکنون هیچ سابقه کاری نداشته است و صرف داشتن رابطه در قالب ضابطه به جای مشمولین جذب می شود امری پسندیده نمی باشد. با وجود شکایات متعدد آموزش دهندگان نسبت به این موضوع ثقل مشکلات باز هم برگردن ایشان بود و حتی باعث گردید از ادامه همکاری منع گردند.
امیدواریم نمایندگان خانه ملت از قانونی که با علم و اندیشه به تصویب رسانده اند حمایت و حفاظت کنند و از مجریان قانون بخواهند به جای دور زدن قانون و طفره رفتن از حدود موازین وضع شده و لحاظ روابط دوستانه و ارجاع دستورهای خارج از ضابطه آنچه در سیطره عدالت اجتماعی و احترام به حقوق شهروندی می باشد را اجرا کنند.
لذا از شما مقام مسئول و خدوم محترم خواهشمندیم تا قبل از آنکه حقوق قانونی ما ضایع گردد ما را یاری کنید.

با سپاس از حسن توجه شما
آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی
پاسخ + 0 0 --
رنجبر 1397/01/07 - 21:58
جناب آقای ابطحی ما بلدیم نامه بنویسیم.ما بلدیم حرف بزنیم.
اگر مسئولین ما را با مسایل پشت پرده در تنگنا قرار داده اند و مرتب حرفهای تکراری را تحویل ما می دهند باید بدانید ما می فهمیم.می دانیم.
دانش آموزان امروز هم می فهمند.خوب می بینند حتی بیشتر از زمانی که ما می دیدیم.شاید اگر ما هم به اندازه آنان جیارت داشتیم الان هیچ کدام از مسئولین بی لیاقت در این کشور بر کرسی قدرت ننشسته بودند که به این راحتی ما را نابود کنند و عمر و جوانی ما را نادیده بگیرند.
پاسخ + 0 0 --
رنجبر 1397/01/08 - 12:23
جسارت صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/09 - 18:09
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟

مسئولین همه نیک می دانند که مدارک ما از دانشگاه های
روزانه کشور عزیزمان ایران است و مشکلی ندارد و صد
البته شیوه نامه نوشتن و بیان کردن اسامی موزه هارا بهتر
از بعضی بزرگواران می دانیم اما متاسفانه و متاسفانه
پارتی نداریم و مسئولین محترم هم خودشان را به خواب
عمیق و عمدی زدند .
پاسخ + +2 0 --
هما 1397/01/07 - 22:04
تشریف بیاورید ببینید چه مدارکی از دانشگاه آلبرتا و فلوریدا گرفته اند
دانش آموزان ما که نمی توانند با این افراد رقابت کنند.بالاخره اونجا کجا و اینجا کجا!
همین که دو خط سواد داشته باشند که مارک سیگارها و مواد مخدر را بشناسند کافی ست.همین که هولشون بدن زوری برند پای انواع صندوق ها کافی ست.
نباید باسواد باشند که بتونند تشخیص بدن کیا دارند بهشون زور میگن که!
پاسخ + +2 0 --
كارشناس دفتر بودجه 1397/01/08 - 11:16
جناب ابطحي از آموزش و پرورشي كه معاون وزيرش در مورد مدارك تحصيلي خود مثل آب خوردن دروغ مي گويد و آب از آب تكان نمي خورد چه انتظاري در مورد دانش آموزانش داري؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/08 - 12:26
جناب آقای ابطحی به عنوان نماینده مجلس سعی کنند طرح جامعی را تدوین و تصویب کنند که وضعیت نیروی انسانی وزارت را به اهدافی که در سند تحول بنیادین آمده برساند. نه نظام گزینش و تربیت معلم درست است، نه توزیع نیرو براساس نیازهای مناطق با توجه به رشته و جنسیت و مقطع و... و نه شرایط حقوق و مزایا. رتبه بندی که در سال 92 و اواخر وزارت آقای حاجی بابایی پیش نویس آن منتشر شد علی‌رغم همه انتقادات می توانست در صورت اجرای درست تحول اساسی در وضعیت حرفه ای و معیشتی معلمان ایجاد کند.
ادامه در نظر بعدی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/08 - 12:28
ادامه
این که معلم را از نظر قوانین استخدامی و اداری مانند سایر کارمندان دولت بدانیم خطایی فاحش است که سالهاست دولت و مجلس و سایر نهادها مرتکب می شوند. از طرفی وضع معیشتی و رفاهی معلم حتی از همان کارمندانی که از نظر قوانین با آن ها یکسان است نیز بسیار بدتر است. پرداختی هایی که در فیش های حقوقی سایر کارمندان است ولی در حکم درج نمی شود این ادعا را تأیید می کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/08 - 12:35
ادامه
به بحث محتوای کتب درسی و مهارت آموزی و گم شدن اهداف نظام آموزشی و سیطره آزمون و کنکور بر مدارس هم نمی پردازم که مثنوی هفتاد من کاغذ می شود.
کجای این نظام آموزشی درست است که معلم دلخوش به کارش باشد؟
نظام اداری پر از تبعیضش؟ شرایط کاری پر از استرس و فشارش؟ وضع حقوق و مزایایش؟
هر روز یک محدودیت جدید و یک فشار جدید. یک روز محدودیت اعمال مدرک تحصیلی، یک روز محدودیت مأمور به تحصیل، یک روز قطع فلان بند حقوق و مزایا در حکم، روز دیگر شنیدن خبر احتمال عدم احتساب سنوات تحصیلی و تربیت معلم و...
دولت یازدهم و با این روال دوازدهم، نمره قبولی در حوزه آموزش و پرورش نمی گیرد. دولت تدبیر و امید در این حوزه قطعاً مردود است.
پاسخ + 0 0 --
مرادی 1397/01/08 - 13:04
ویکتور هوگو میگه:

خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد یا کتابهای خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند

خب بفرمایید بچه های ما به کدام یک از این دو متوسلند؟
از همه جا گریزانند!

از کلاس درس
از نصیحت
از جستجو و کنکاش
حوصله بحث و جدل هم که ندارند!

تقصیر هم ندارند کی اعصابشونو داره؟!
نامه برای کی بنویسند؟
اونا عاقل ترند که لااقل یاد نگرفتند که بنویسند
وقتی نامه های روی میز در سطل قرار می گیرد و جواب ندارد و کسی هم حاضر نیست جواب دهد برای که بنویسند؟
الان آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی برای آقای سلیمانزاده نامه نوشتند در همین رسانه هم چاپ شد جواب گرفتند؟؟؟؟
خب مگه آزار داریم فکر دانش آموزان را درگیر کاری کنیم که در این کشور بازی خسته کننده ای است و روح و روانشان را آزرده می کند!
خدا خیرتان دهد
بگذارید آنان راهی که خود انتخاب کرده اند را بروند اجبار را چاشنی تربیت نکنیم.
پاسخ + 0 0 --
....... 1397/01/08 - 15:59
ژان ژاک روسو هم می گوید:

هر ملتی لایق حکومتی است که بر آنها حکومت می کنند.
پاسخ + 0 0 --
م .ع 1397/01/08 - 13:07
بعنی قانونی که شفاف بوده برای وزیرمحترم قابل اجرا نمی باشددلیل این بی اعتنایی نسبت به اجرا نکردن یک مصوبه از مجلس توهین به قانونگذاران بوده وتعللدر اجرای صحیح قانون نشانه بی نظمی در کار وزارت هست
پاسخ + 0 0 --
سامیار 1397/01/08 - 13:24
ارزیابی عملکرد و بازرسی ویژه هنوز پاسخی به اعتراض آموزش دهندگان نسبت به خطای فاحشی که وزارت انجام داده است نداده اند.


نامه هایی که جواب ندارد جناب ابطحی یعنی توهین به نویسنده
ما به حرمت تلاش و پشتکارمان اراده داریم وگرنه بی غیرت نیستیم که این دهان کجی ها را نفهمیم.

وقتی حراستی در قانون نباشد مسلما وضع آن بازی است تا در مجلس برای نمایندگان دورهمی باشد و برای سایر مسئولان هم انداختن تاس برای اینکه کدام زودتر بازی را شروع کنند.
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1397/01/08 - 13:19
با سلام و عرض ادب و احترام
من چه دیدم به عیان آنچه بگویم به زبان

جناب آقای ابطحی ، زمانیکه وزارت آموزش و پرورش برای جذب و استخدام نیروی بدون سابقه و بدون دوره آموزشی در قالب ضابطه گری اصرار و پافشاری دارد و نیروی با سابقه ی بالای ٨ سال را با بهانه های مختلف از رده جذب و بکارگیری دور میکند ، همچین اوضاعی دور از تصور نیست
نیروی زحمت کشیده و با سابقه و دارای قانون لازم الاجرا را چرا باید نادیده گرفت و دنبال کیفیت آموزش گشت؟؟؟!!!!
افت کیفیت آموزشی را در لابه لای همین مسائل باید جستجو کرد
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 23:03
آزمون یک راه تشخیص است
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/01/09 - 19:40
آزمون اگر راه تشخیص هست راه درستی نیست چون
چیزی که در آن وجود ندارد تشخیص درست هست در سایه
پارتی ها ، راه تشخیص درست و عادلانه می تواند گزینه های
دیگری باشد .
پاسخ + +3 0 --
کلاس نهم هستم 1397/01/08 - 13:42
سلام
عید همه مبارک
ما یه نامه نوشتیم به مدیرمون گفتیم ما حرفهای معلم زبان را نمی فهمیم.ما داریم آموزشگاه زبان میریم یکی بیاد که به ما خوب درس بده
اومدند گفتند فردا این کلاس بدون حضور اولیا نیان مدرسه.از انضباط هممون پنج نمره هم کم کردند.
نامه ما خیلی محترمانه بود نشون خود معلم زبانمونم دادیم.
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 22:58
عزیز دلم تازه کجاهاشو دیدی! ده ها مثال بدتر از این می خوای برات مثال بزنم؟
اینکه نوشتی یکی بیاد که به ما خوب درس بده، نشان از امکان وجود شایسته ترانی در درون یا بیرون سیستم آ.پ و غیر شایستگانی درون سیستم آ.پ هستند.
اینها به جای اینکه از نیروی های متعهد و متخصص قابل دسترس استفاده کنند به زوز مشغول تربیت نیروی های ضعیف و کم استعداد خود هستند به عنوان مثال در مقاطع ارشد در درس عربی یک همکلاس داشتم که با سابقه بیست و چند سال تدریس عربی درسشو افتاد، منی که معلم نیستم چرا نیافتادم! شبیه همین تجربه رو عیناً در دروس ریاضی و ... تجربه کرده ام!
مدتیست تدریس کم می کنم مگر به نیتی دیگر! مثال در مسجد با فلان شاگرد قرآن و ریاضی و ... کار کردم وقتی در منطقه رتبه آورد به فلان معلم قرآن مدال شایستگی دادند در حالی که وقتی هر دو بطور همزمان در مؤسسه ای دورۀ مربیگری قرآن می دیدیم آقا نمره بسیار کمتر از من آورد!
دیدم آموزش من در مسجد شده نردبان ترقی برخی معلمان! پس آموزش ممنوع!
پاسخ + +2 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 21:55
البته دوستان توجه داشته باشند تمام سوابق ورود در حوزۀ تدریس محدود به مدارس و آموزشگاه ها نمی شود.
به عنوان مثال کسانی هستند که هیچ سابقه ای در آ.پ ندارند و لیکن از بی سوادی تا رفع اشکال دروس دانشگاهی سابقه غیر بیمه ای تدریس دارند؛ خود بنده به عنوان مثال مکان آموزش آن 50 نفری را که در متن بالا اشاره کرده ام مربوط به یک سوله متروک و یک مسجد مطلوب است.
پاسخ + 0 0 --
......... 1397/01/09 - 08:59
سلام

آقای مدرس آزاد شنا همان آقای صادقی مشاور هستید ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/08 - 22:12
با سلام و تبریک سال نو، امسال به نام حمایت از کالاهای ایرانی نامگذاری شده است کاش نیروهای مشمول تبصره ها و قانون ها هم مورد حمایت قرار میگرفتن چرا که باید نیرویی وجود داشته باشد تا از کالایی حمایت کند،اتفاقات بیشتری در مدارس رخ خواهد داد چرا که نیروهایی وارد عرصه آموزش میشوند که به نوعی با مسئولین نسبت دارند افرادی که براحتی وارد عرصه آموزش میشوند و برایشان اهمیتی ندارد چه تاثیری بر نسل این مرز و بوم خواهند گذاشت،قلبا برای مسئولین جای تاسف دارد که نظام آموزشی را با چنین چالشهایی مواجه کرده است،آقایان اگر لحظه ای از کرسی قدرت خود فاصله بگیرند و اجازه دهند حق به حقدار برسد بسیاری از معضلات حل خواهد شد،چرا بنا به مصلحت و منفعت حق و حقوق افرادی که سالها با اشتیاق درس خوانده اند را نا حق میکنید،نسل جدید چشم بینا و گوش شنوایی دارند وقتی شرایط افرادی مثل ما را می بینند کاملا مشخص است که دیدگاه شان تغییر نماید و فاصله ای دو چندان بگیرند،گاهی باید وجدان ها بیدار شوند تا جلوی بسیاری از مسایل گرفته شود...
پاسخ + +2 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 22:28
البته جالب اینجاست، در سوله آموزش می دادیم و رفع اشکال درسی می کردیم گفتند بیایید داخل مسجد، رفتیم داخل مسجد، بعد از مدتی گفتند مسجد را مدرسه کرده ای!! گفتیم مگر امامان صادق(ع) و باقر(ع) در مساجد علوم نمی گفتند!! گفتند برایت کلاسهایی از مدرسه جور می کنیم. رفتیم مدرسه بعد از مدتی گفتند در مدرسه نمانید چون ادعای استخدام خواهید نمود؛ فرض را هم بر ادعای استخدام بگیریم آیا از شایستگی کم داشتیم؟ و ترجیح می دادند با مینی بوس کیلومترها معلم جابه جا کنند!! حال نمی دانم ادعای استخدام باطن این تفکر معیوب بود یا ظاهر آن؟ آیا باطن ضعف معلمان مدرسه در مقایسه با مربیان گمنام و آزاد به اصطلاح بی سابقه ولی ماهیتاً توانمند و سابقه دار نبود؟
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 22:28
البته جالب اینجاست، در سوله آموزش می دادیم و رفع اشکال درسی می کردیم گفتند بیایید داخل مسجد، رفتیم داخل مسجد، بعد از مدتی گفتند مسجد را مدرسه کرده ای!! گفتیم مگر امامان صادق(ع) و باقر(ع) در مساجد علوم نمی گفتند!! گفتند برایت کلاسهایی از مدرسه جور می کنیم. رفتیم مدرسه بعد از مدتی گفتند در مدرسه نمانید چون ادعای استخدام خواهید نمود؛ فرض را هم بر ادعای استخدام بگیریم آیا از شایستگی کم داشتیم؟ و ترجیح می دادند با مینی بوس کیلومترها معلم جابه جا کنند!! حال نمی دانم ادعای استخدام باطن این تفکر معیوب بود یا ظاهر آن؟ آیا باطن ضعف معلمان مدرسه در مقایسه با مربیان گمنام و آزاد به اصطلاح بی سابقه ولی ماهیتاً توانمند و سابقه دار نبود؟
پاسخ + +2 0 --
مدرس آزاد 1397/01/08 - 22:30
خیر سرشون سال 89 آزمون برگزار کردند، چشممان به جمال کارنامه اش تا کنون روشن نشد و سال 96 ما انسانهای جویده شده، هنرمند و با تجربه و با سواد را با وجود اینکه رزومه و شواهدی درخشان (مثل رتبه اول در آزمون علمی 94 در فلان دستگاه را داشتیم که به بهانه ای شاغل قراردادی باید استخدام می شد) را داشتیم قانوناً به جرم عبور از 40 سالگی تف شدیم و به مصاحبه دعوت نشدیم! دل شکستگان رفتند حال می گویند از آن یکصد نفر شاگرد کسی هست که به مسجد بیاید؟ و مردم دربارۀ آ.پ می گویند ....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور