صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" کاش مسئولین و کارشناسان اداره به جای اینکه برگه امتحانی را به گروههای آموزشی بفرستند که سطح دشواری آن را بررسی کنند ریشه ای تر مشکلات را بررسی می کردند "

انتقاد یک دانش آموز سمیرمی از معلم فارسی

انتقاد از معلم فارسی در آموزشگاه چمران سمیرم

معلم فارسی متوسطه اول آموزشگاه چمران سمیرم نمره قرائت فارسی بیشتر بچه های یک کلاس را زیر ده داده است یعنی تقریبا تمام بچه ها زیر ده گرفته اند اما چند نفری با همان نمره زیر ده قبول خرداد شده اند. در بررسی هایی که ظاهرا در منطقه انجام شده است عده ای گفته اند سوالات امتحانی سخت بوده است و عده ای این نظر را رد کرده اند. اما سوالی که در این مورد به ذهن می رسد این است که چرا عنوان درس حتی در کارنامه قرائت فارسی است ؟!

چطور آزمون کتبی ملاک نمره قرائت قرار گرفته است؟

قرائت یعنی خواندن نه نوشتن. مشکل از معلم بوده است یا برنامه ریزان آموزشی ؟
دیگر اینکه چطور ممکن است دانش آموزی املای فارسی 20 و انشا 15 شود اما قرائت 6 ؟

یا دانش آموزی تمام نمراتش بالای 18 باشد ولی قرائت فارسی 6 . در حالی که هر کتابی که جلو همین دانش آموز بگذاری روان می خواند. کاش مسئولین و کارشناسان اداره به جای اینکه برگه امتحانی را به گروههای آموزشی بفرستند که سطح دشواری آن را بررسی کنند ریشه ای تر مشکلات را بررسی می کردند.
ممکن است معلم مشکلاتی داشته باشد که دانش آموزان و اولیا از ترس اینکه ممکن است سال آینده هم با او کلاس داشته باشند مطرح نکنند. وقتی معلم تمام وقت کلاس را به مباحث غیردرسی می پردازد از دانش آموز چه انتظاری باید داشته باشد؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 28 تیر 1397 ساعت 15:14 خوانده شده: 649 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -2 --
شنگول 1397/04/28 - 17:56
اینکه چیز مهمی نبید، از این بدترشم دیده شده بید
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/04/28 - 21:50
مهم نبود یعنی چی؟ مشکلات ما از همین جزییات شروع می شود که می رسد به تجاوز و قتل و فساداخلاقی و ...... قرار نیست اگر موضوعی برای یک نفر مهم نباشد برای دیگران هم چنین باشد.
پاسخ + +3 -6 --
همکلاسی 1397/04/28 - 20:55
خوب حتماً خدشه می نویسی و خطشه می خوانی که قرائت نمره نمی آوری که بسیار مذموم است و باید در مقابل آن ایستاد.
پاسخ + 0 0 --
دوست 1397/04/28 - 22:25
خدشه نمی خوانم. فقط کلاس فارسیم از اول تا آخر پای سخنرانی جناب افشاری هستم که به جای ادبیات از سیاست می گوید
پاسخ + +4 -1 --
فرهنگی 1397/04/28 - 21:53
متاسفانه معلم مورد نظر مشکلات بسیاری دارد از زمانی که در ابتدایی معلم بوده کسی رضایت شغلی از ایشان نداشته است. امیداست اصلاح شود
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1397/04/29 - 08:55
جای بحث سیاسی سر کلاس درس نیست .بچه ها برای یادگیری چیزی مهمتر از سیاست سر کلاس می نشینند مسلما بحث سیاسی را خودشان مفصل در خانواده پیگیر هستند پس بهتره سر کلاس به آموزش درس تخصصی خود بپردازیم...
پاسخ + +9 -2 --
... 1397/04/29 - 10:36
وقتی بازدید گروههای اموزشی شهرستان محدود ب مدارس دخترانه میشه و هزار عیب و ایراد میگیرن و ب مدارس پسرانه حتی یکبار هم سر نمی زنند و ب همکاران اقا با وجودی ک میدونند از لحاط تدریس خواسته یا ناخواسته ضعیف عمل میکنن هیچ تذکری نمیدهند نتیجه اش میشه همین... متاسفانه اکثر همکاران اقا کاری به کلاس و تدریس ندارن و همه درگیر کلاس خصوصی هستند در صورتی ک دانش اموزان پسر شهر بسیار باهوش و تلاشگر هستن و عملا در مدارس و زیر دست این همکاران اینده ای نخواهند داشت
پاسخ + +7 -3 --
محمد 1397/04/29 - 15:04
با کمال تاسف معلمای آقا تو این جور مسایل هوای همدیگر را خیلی دارند. معاون پرورشی این مدرسه که متاسفانه امسال مدیر می شود به شدت طرفدار معلمان متخلف مدرسه است شاید دلیلی داشته باشد. خود این آقا از جمله کسانی است که بارها به دانش آموز برچسب بد بودن زده است یا بدون آگاهی از مشکلی قضاوت نابجا می کند و دانش آموزی را عامل اغتشاش میداند که خودش در جریان موضوع نبوده است. امیدوارم اداره انتخاب درستی کرده باشد.
پاسخ + +4 -1 --
صابر 1397/04/30 - 10:08
مدارس راهنمایی پسرانه همیشه درگیر چنین مشکلاتی هستند و کسی هم کاری ازش ساخته نیست. معلم معتاد و بی اخلاق و ناسازگار را نباید تدریس داد . مرکز تحقیقات معلمان سمیرم به اندازه کافی جا برای این افراد دارد عجیب است چرا این فرد تا به حال آن جا نرفته است. به بهانه وردست مدیرگروه درسی، مسئول پژوهش و ...... این شخص را هم آنجا ببرند. بخدا همه راضیند
پاسخ + 0 0 --
ن 1397/05/02 - 00:08
معلمان معتاد و بی اخلاق و ناسازگار را باید تدریس داد
بلکه باید ضرفاً به جرم عبور از 40 سالگی لایق آزمون و استخدام ندانست
لعنت الله علی القوم الظالمین
پاسخ + +1 -1 --
دبیر 1397/05/04 - 12:21
حالا مگه بررسی سطح دشواری سوالات علمی و کارشناسانه انجام میشه باور کنید یه معلمو که فکر میکنند معلم خوبیه می فرستن مدرسه ظاهر سوالاتو می بینه و بعد میگه سخت بوده یا راحت. کسی نمیدونه معلم تو کلاس چطور کار کرده است .کیفیت کار مهم است که زیاد به چشم نمی آید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور