صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

متاسفانه برای اینجانب سوالاتی پیش آمده که کسی پاسخ گو نیست !

انتقاد ولی یک دانش آموز از آزمون تیزهوشان و چند پرسش از وزیر آموزش و پرورش ؟

سعید/ آذربایجان شرقی

آزمون تیزهوشان و انتقاد ولی دانش آموز از وزیر آموزش و پرورش

بعد از ثبت نام فرزندم در مدرسه فقط یک چیز را به گوشزد می کردم  :

باید دکتر  شوی و 2 قانون را رعایت کنی :

1-هر کس پول ویزیت یا جراحی ندارد از او نگیر .

2- تا وقتی که مریض در مطب هست ویزیت کن حتی 2 شب باشد !

فرزندم بزرگ شد تا به سال ششم رسید  .در قلم چی و المپیاد اندیشمند جزو نفرات برتر بود و آماده رفتن به مدارس تیزهوشان که یک دفعه وزیر آموزش و پرورش از حذف مدارس سمپاد خبر داد .

ما اولیا 2 بار در سال تحصیلی 96-97 شوکه شدیم و صدمه جبران ناپذیری خوردیم  .خودمان هیچ ! چه کسی پاسخگوی روحیه ضعیف شده و شکست خورده فرزندانمان خواهد بود که دیگر روحیه درس خواندن ندارد ؟

می گوید برای چه این همه کتاب را درمغز من کردید ؟  آیا نمی دانستند سوالات نیازی به ساعت هوشمند و ماشین حساب ندارند که نوشته بودند مجاز نمی باشد !

کاش بازی می کردم !

اینجانب مثل خیلی ها تمام توانم را کارکرده و صرف آموزش فرزندم کردم . در سال ششم حدود 32 کتاب کمک درسی فقط در درس ریاضی را کار کردیم .

وزیر محترم !

به علت حذف استرس درسی سمپاد را حذف کردند و بعد از مدتی آزمون هوش (استرس جدید ) گذاشتند .

متاسفانه برای اینجانب سوالاتی پیش آمده که کسی پاسخ گو نیست و از شما به عنوان یک رسانه خواهشمندم مراتب را پیگیری و شفاف سازی کنید :


1- اگر قرار بود آزمون حذف شود چرا این امر وسط سال (بهمن96) اعلام شد ؛ نمی توانستند اول مهر 96 آن را اعلام کنند؟


2- آیا طراحان سوال می دانستند که تست هوشی که آقای وزیر جایگزین سوالات کردند ملاک درست و کاملی نبوده و به جای سنجش هوش کلامی و هیجانی و...فقط هوش تصویری رامی سنجد؟

آزمون تیزهوشان و انتقاد ولی دانش آموز از وزیر آموزش و پرورش


3- آیا طراحان سوال نمی دانستند تست ریون 80 سال پیش برای کودکان کم هوش استفاده می شده و حدود 15سال پیش استفاده از این تست ممنوع شده و آیا نمی دانستند هوش بچه های امروز (عصرتکنولوژی وفناوری) را نمی توان با تست 80 سال قبل مقایسه کرد؟

 چرا وقتی آقای وزیر اعلام کردند سوالات نیاز به مطالعه ندارد بلافاصله آزمون برگزار نشد و 2 ماه بعد انجام شد ؟ آیا نمی دانستند سوالات نیازی به ساعت هوشمند و ماشین حساب ندارند که نوشته بودند مجاز نمی باشد !

آیا روی پاسخنامه را خوانده اند به جای اینکه بنویسند 3 پاسخ غلط یک پاسخ درست را حذف خواهد کرد ؛ نوشته بودند به ازای هر پاسخ غلط یک سوم جوابهای پاسخ نامه حذف خواهد شد (یعنی هر دانش آموز 4 غلط داشته باشد در واقع نمره منفی خواهدگرفت ) ؛ دانش آموز با دیدن این جمله دچار استرس شدند!


4- آیا اشاره به تعداد سوالات (60 سوال هوش ) نوعی تقلب به موسسات نبوده چون تست هوش ریون 60 سوال دارد !


5-چرا وقتی آقای وزیر اعلام کردند سوالات نیاز به مطالعه ندارد بلافاصله آزمون برگزار نشد و 2 ماه بعد انجام شد ؟

مگر آقای وزیر نمی خواستند بچه ها دچار استرس نشده و به کلاسهای تقویتی نروند ؟ ظاهرا  صورت مسئله عوض شد ! کلاسهای تقویتی درسی به کلاسهای هوش تبدیل شد . 2 ماه هم به انواع و اقسام کلاسها رفتیم . طولانی کردن این مدت جز برای موسسات و فروش سوالات و ایجاد استرس بیشتر (برخلاف سخنان وزیر محترم) فایده ای برای ما نداشت .


6- آیا هدف آموزش و پرورش این بودکه یکبار هم افراد دارای هوش کمتر به سمپاد راه یابند ؟
بیایید نخبگان را از دست ندهیم .

فرزند من دیگر حوصله درس خواندن ندارد . او دوازده سال دارد . آرزو داشت دکتر شود .

به خدا قسم روزی 12ساعت درس می خواند ولی امروز 3 روز است گریه می کند حتی تصمیم به خودکشی گرفته خیلی می ترسیم !


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 12:38 خوانده شده: 429 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/05/09 - 14:41
بايد كساني كه آزمون ريون را انتخاب كردند پاسخگو باشند. در اين شرايط تشويش اذهان جامعه و ايجاد نارضايتي براي والدين آب به آسياب دشمن ريختن است.
پاسخ + +5 0 --
حقی 1397/05/09 - 14:53
پیش فرض نویسنده این است که پزشک شدن نشانه موفقیت یک انسان است . پزشکان هم مثل بقیه مشاغل طیف وسیعی دارند. پزشک خوب وعالی ،پزشک بد وبیسواد ،پزشک پول پرست وخائن و......
واز طرفی به یک نکته توجه ندارند که رزق وروزی مقدر خداوند است وبستگی به شغل ندارد.
در بسیاری از کشورهای توسعه یافته برعکس کشور ما پزشکان درآمدی معولی دارند وبقیه رشته علمی توانایی تولید ثروت دارند.
خداوند می فرماید:
ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‌ها و قبیله‌ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ (اینها ملاک امتیاز نیست،) گرامی‌ترین شما نزد خداوند پرهیزگارترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است!
پاسخ + 0 -2 --
باران 1397/05/09 - 15:59
من حال نویسنده محترم راخوب درک می کنم چون خودم یک فرزند کلاس ششمی دارم که وقتی سوالات را بعد از آزمون درسایت ها دید شوکه شد .هرچند امیدوار است قبول شود ولی می دانم درصورت عدم قبولی ضربه سنگینی خواهد خورد .واقعا نهایت بی دقتی وبی عدالتی در این آزمون وجود داشته است هرچند که وزیرمحترم وسایرین حقیقت را انکار می کنند. چون هیچ نگرانی برای فرزندان خودشان ندارند.
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1397/05/09 - 19:22
من به عنوان یک مشاور با 28 سال سابقه کار با این دانش آموزان عزیزم و اولیای محترمشان اظهار همدردی می کنم و بر این وزیر و مسئولین بی کفایت و .... خدا ما و فرزندانمان را عاقبت به خیر کند و از....انشا الله
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/10 - 03:00
شماکه مشاورهستیدمیتونیدمنوراهنمایی کنیدکه آیاآموزش وپرورش اجازه گرفتن تست mmpiروازدانش آموزی داردبدون مشورت واجازه ازوالدین؟اون هم تست کامل حدود۴۰۰سوالی رو
پاسخ + +1 0 --
نثرت 1397/05/09 - 19:56
بیمه تعالی
آیا با سنجش هوش شناختی می توان ادامه تحصیل بچه را با برنامه درسی تحصیلی تضمین کرد آیا این هوش بیانگر استعداد بچه ها در آموزش دروس ریاضی و علوم ودروس دیگر است و وظیفه آموزش وپرورش شناخت استعداد تحصیلی برتر است نه یک موسسه روانشناسی برای تشخیص هوش افراد ،این آزمون در راستای اهداف آموزش پروش نیود
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/10 - 09:07
باسلام درپاسخ نفراول بایدبگویم چرا وقتی شخصی میخواهدحقش رابگیریدشما به دشمن و...ربط میدهید چون فرزندنتان درگیرموضوع نیست آقای وزری محترم باید درانتخاب افراد وکاربلد بیشتر دقت می کرد البته همینکه قبول کردند سال بعد اصلاح شود خوب است ولی امسالیها چه کنند خیلی ها به امیداینکه فرزندشان یک غلط درآزمون دارد نگران نیستند ولی وقتی بدانند عده زیادی آزمون را100%زده اند ناراحت خواهندشد
پاسخ + +1 -1 --
كارشناس 1397/05/10 - 09:56
ولي محترم:
خود شما از سر دل سوزي و محبت ولي به غلط يك هدف گذاري را كرده اي كه به هزار عامل پيدا و پنهان ديگر وابسته است،‌
جلوتر از وزير و وكيل و مسئول خودمان نگاه غلط به زندگي را درمان كنيم.
بنده به عنوان يك كارشناس كوچك مي توانم بگويم كه با چند سياست گذاري،‌و يا تغيير در اولويت هاي اقتصاد سياسي، مي توان افق ديد مبتني بر تمناهاي فروخورده خانواده ها را تغيير جهت داد و در آن روز شما مي مانيد و بچه هاي بيگناهي كه به اصرار شما در اين راه قدم گذاشته اند.
پس اجازه دهيد بر اساس يك فرآيند درست فرزندتان با راهنمايي به جاي شما مسيرش را طي كند، سعادت فرزندتان هم لزوما از تيغ جراحي به دست نمي آيد، نوك قلم، ضربه چكش، سوت چنگ و تار، اراده قوي، ذهني جوال و توانمند،‌... هم راه هاي ديگر خوشبختي خودشان و مردمشان هستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/10 - 10:47
دوست عزیز منهم فکرمیکنم نباید پزشک شدن را هدف گذاری غلط نامید شاید سوت چنگ وتارشما غلط باشد عقیده هرکس محترم می باشد زود قضاوت نکنید
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/05/11 - 22:19
متاسفانه شرایط در جامعه ی ما به گونه ای است که برخی مشاغل ارزش واعتبار بالای اجتماعی دارند وبسیاری از مشاغل ارزش واعتبار پایین به همین نسبت هم دستمزدشان متفاوت می شود وتفاوت ها بسیار زیاد است به نظر من برای برداشته شدن علاقه ی کاذب به برخی مشاغل باید فرهنگ سازی شود که کارچندان سختی نیست واین کار باتصویب نظام جامع حقوق ودستمزد که با نظر کارشناسان شاغلین هربخش ونمایندگان مجلس تدوین می شود باعث خواهد شد همه ی مشاغل ارزشمند باشند وافراد از قرار داشتن در آن جایگاه احساس افتخار کند وبراساس علاقه وتوانمندی شغلی را انتخاب کند به امید روزی که این کار مهم انجام شود واین تفاوت بسیار زیاد دستمزد وحقوق هرچه زودتر کاهش یابد
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/05/15 - 12:38
سلام: درپاسخ به سوال فرزندتان که می گویدچراین همه کتاب رادرمغرمن کردید؟بفرماییدهم ماوهم آموزش وپرورش اشتباه کردیم اماماهی راهروقت ازآب بگیریم تازه است من هم به عنوان کسی که مدتهادراین مدارس تدریس ومدیریت می کردم به شمامی گویم اشتباه کردم وازخداوندتقاضای بخشش دارم ،ولی محترم باورکنید قبول نشدن شمادراین مدارس یعنی خوشبختی فرزندتان لطفأاجازه دهیدفرزندتان درکناردانش آموزان معمولی رشدکند ، اگروزیرمحترم هرزمانی آزمون راحذف می کردنداین انتقادرابه ایشان واردمی کردندمن به آقای وزیرانتقادات زیادی دارم اما دراین موردایشان به درستی به دنبال حذف مدارس تیزهوشان هستند
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/06/24 - 18:57
بنده از کارشناسان یه سوال دارم ایا امکان دارد دانش اموزی که برای اولین بار تست ریون را سر جلسه امتحان دیده توی زمان محدود صددرصد درست بزند بسیاری از کسانی که قبول شدن صد زده بودن
پاسخ + 0 0 --
حسام 1398/01/18 - 00:00
چرا شرط ثبت نام کارنامه پنجم هست چرا به طور یکسان به تمام بچه های دبستانی این حق قاعل نمیشن توازمون محک بخورن کی گفته کارنامه خیلی خوب ملاک هست شاید دانش اموزی بنا به دلایلی نتونسته پنجم خیلی خوب بگیره ایا باید از امتحان محروم بشه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور