صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" اصل اعزام بر اساس تحقیقات اولیه خلاف قانون بوده است "

آخرین وضعیت پرونده مرگ ۲ دانش آموز یزدی در اردوی گرجستان

گروه اخبار/ رییس کل دادگستری استان یزد با تشریح آخرین وضعیت پرونده مرگ ۲ دانش آموز یزدی در اردوی گرجستان گفت: ابعاد مختلف پرونده شامل اعزام غیرقانونی، سودجویی، تحصیل مال نامشروع و عدم مراقبت از دانش آموزان است.

جزییات مرگ دانش آموزان یزدی در اردوی گرجستان

بررسی های مقدماتی در پرونده اعزام غیرقانونی دانش آموزان یزدی به گرجستان و مرگ 2 دانش آموز در این سفر نشان می دهد که مسوولان مدرسه فوتبال با انگیزه دریافت ارز مسافرتی مقدمات این سفر را فراهم کرده اند و چند نفر نیز بازداشت هستند.

رییس کل دادگستری استان یزد با تشریح آخرین وضعیت پرونده مرگ ۲ دانش آموز یزدی در اردوی گرجستان گفت: ابعاد مختلف پرونده شامل اعزام غیرقانونی، سودجویی، تحصیل مال نامشروع و عدم مراقبت از دانش آموزان است.

محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد با تشریح اقدامات دستگاه قضایی در رابطه با پرونده فوت ۲ دانش آموز یزدی، افزود: بلافاصله بعد از انتشار این خبر و اطلاع دستگاه قضایی، پرونده با نظارت مستقیم یکی از معاونین دادستان مرکز استان یزد تشکیل و با اختصاص بازپرس ویژه بر بررسی همه جانبه ابعاد پرونده تاکید شد.

وی گفت: بر اساس تحقیقات اولیه، این باشگاه برای تاسیس مجوز داشته و تحت عنوان باشگاه ورزشی آرمان کویر یزد از آغاز سال جاری و زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان فعال بوده و این درحالی است که این اداره کل و حراست آن اعلام کردند این باشگاه برای اعزام به عنوان اردوی ورزشی مجوز نداشته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: این باشگاه اگر قرار بود تحت عنوان اردوی ورزشی نوجوانان را اعزام کند باید مجوز اخذ می‌کرد که در این زمینه تخطی نموده و اصل اعزام بر اساس تحقیقات اولیه خلاف قانون بوده است.

حبیبی با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌دهد که بیشترین انگیزه به خاطر موضوع استفاده از ارز و دریافت معادل ریالی آن بوده است، ادامه داد: ظاهرا بابت هر نفر از دانش آموزان ۵۰۰ یورو ارز دریافت کرده‌اند و شاید یک دهم این مبلغ برای دانش آموزان هزینه شده باشد، پولی هم به دانش آموزان تعلق نگرفته است، علاوه براین حسب اظهار تعدادی از اولیای دانش آموزان، قسمتی از هزینه‌های اردو به عهده خانواده‌ها واگذار شده و آن‌ها را وادار کرده که ۵۰ دلار از بازار تهیه نمایند.

وی با اشاره به ابعاد مختلف پرونده گفت: اعزام غیرقانونی، سودجویی، تحصیل مال نامشروع و عدم نظارت درست بر دانش آموزان در کشور گرجستان صورت گرفته؛ چرا که با توجه به سن نوجوانان لازم بود مراقبت ویژه و خاصی از آن‌ها انجام شود. ظاهرا این موارد رعایت نشده که همین امر منجر به غرق شدن نوجوانان در برابر دیدگان مربیانشان شده است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده نیز افزود: یک متهم تاکنون بازداشت شده و حکم جلب متهم دیگر صادر گردیده است. یک نفر دیگر که همان روز همراه با نوجوانان در گرجستان بوده نیز در همانجا بازداشت است که از طریق اداره بین الملل قوه قضاییه پیگیر موضوع هستیم و برای بازگرداندن اجساد این نوجوانان مکاتباتی با این اداره کل انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان یزد در پایان تاکید کرد: دستگاه قضا با قاطعیت و دقت موضوع را پیگیری می‎کند و قرار شد همه ابعاد از جمله ورود غیرقانونی، مسایل مالی و عدم مراقبت منجر به فوت دانش آموزان مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : میزان

پنج شنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 13:01 خوانده شده: 222 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
شهروند 1397/05/18 - 13:30
این هم آخر عاقبت اعتماد کردن به دلارجهانگیری.
در حال حاضر نه از دلارجهانگیری خبری است ونه
از خود جهانگیری که دلار را 4200اعلام کرد.
باعث تاسف عمیق برای از دست دادن جان این دو نوجوان.
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1397/05/18 - 13:30
این هم آخر عاقبت اعتماد کردن به دلارجهانگیری.
در حال حاضر نه از دلارجهانگیری خبری است ونه
از خود جهانگیری که دلار را 4200اعلام کرد.
باعث تاسف عمیق برای از دست دادن جان این دو نوجوان.
پاسخ + +1 0 --
شهروند 1397/05/18 - 13:30
این هم آخر عاقبت اعتماد کردن به دلارجهانگیری.
در حال حاضر نه از دلارجهانگیری خبری است ونه
از خود جهانگیری که دلار را 4200اعلام کرد.
باعث تاسف عمیق برای از دست دادن جان این دو نوجوان.
پاسخ + 0 0 --
آرش حقیقت نظر 1397/05/18 - 13:40
مگر مدرسه فوتبال مجوزش رو از آموزش و پرورش می گیره.بعد هم اولیا نمی تونن جلوی بچه هاشون بگیرن..یا داغ فوتبال و بنام شدن هستند...مقصر اصلی خود اولیا هیتند که اعتماد بیش از حد می کنند...
پاسخ + +1 0 --
مهرپور 1397/05/18 - 13:41
ای وای.....بازی با جان دانش آموزان.ای بزرگترها،ای سودجوها،لعنتی ها با جان دانش آموزان و بچه ها بازی نکنید شماها که هر کاری تو این مملکت نفرین شده و ویران شده انجام می دهید از بچه ها و دانش آموزان دور شوید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/18 - 14:19
سلام
رواج پول پرستی . هر کس در حد توان و شعور خود بر
سر این سفره خیره کننده می نشیند تا لقمه های طمع
خود را بیفزاید. شما فقط دام های لازم برای این اهداف
را تعبیه کنید مریدان پول خود می دانند چه کنند امروز
با این طریق و فردا از طریقی دیگر.
به قول آقای حقیقت نظر ، اولیا از هیچ چیز عقب نمانید و هر ترفندی را تجربه کنید . خلایق هر چه لایق .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور