صدای معلم

پاسخ به یادداشت " احمد حج فروش "

"با ذهنیت چهل سال پیش درباره کنکور اظهارنظر نکنید"

شایان محمدی/ دانش آموز

صدای معلم - گروه رسانه/

چندی پیش یادداشتی با عنوان : "
170 نماینده مجلس در تله مافیای کنکور ؟!
شورای سنجش با تصویب تأثیر قطعی 60 درصدی سابقه تحصیلی، نمایندگان را از دام مافیا نجات دهد ! به قلم " احمد حج فروش " منتشر گردید . ( این جا )

ضمن تشکر ؛ « شایان محمدی » نقدی بر این مطلب نگاشته است .

نقد یک دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی و پاسخ به احمد حج فروش

به تازگی 170 نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به وزیر علوم خواستار تجدید نظر فوری درباره مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر تاثیر قطعی 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 98 شده اند. هم چنین چندین نماینده دیگر با ارسال تذکری کتبی به وزرای علوم و آموزش و پرورش ، زیر ساخت های لازم برای تاثیرگذاری قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری را مناسب ندیده اند و آن را بر خلاف عدالت آموزشی دانسته اند. این مصوبه به قدری ناعادلانه است که صدای اعتراض سازمان های مردم نهاد از جمله دیده بان شفافیت و عدالت و طیف گسترده ای از دانش آموزان را نیز بلند کرده است. 
اما در این میان فردی که " بدون ارائه هرگونه سابقه و رزومه ای " خود را پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت معرفی میکند ، به شدت در تلاش است تا صدای این اعتراضات را خفه کند. این فرد تصور می کند "استاد همه چیزدان" است و بدون هیچ مدرکی ، نمایندگان مجلس و سایر معترضان به این مصوبه را افرادی در دام مافیای کنکور معرفی می کند. اما این فرد در اثبات نظر خود مبنی بر لزوم تاثیرگذاری قطعی سوابق تحصیلی ( که البته نمیتوان نام سوابق تحصیلی بر آن گذاشت چون تنها نمرات نهایی یک سال تحصیلی را شامل می شود و بهتر است آن را " سابقه تحصیلی " بنامیم ) دلایلی را ارائه می دهد که نشان از عمق نا آگاهی ایشان از فضای واقعی امتحانات نهایی است و کسانی که در بطن برگزاری امتحانات نهایی بوده اند ( از جمله دانش آموزان ) به راحتی می فهمند که این اظهارات تخیلات و رویاهای نویسنده است.

این فرد وقتی که در مناظره روز جمعه مورخ 12مرداد با مخالفت گسترده مردم و دانش اموزان با تاثیر قطعی سابقه تحصیلی در نظرسنجی برنامه مواجه شد ( پیوست1)، اظهار کرد " مافیای کنکور عوامل خود را برای شرکت در نظرسنجی این برنامه بسیج کرده است ". در جواب ایشان باید گفت 51 هزار نفر در آن نظرسنجی شرکت کردند ، مافیای کنکور چگونه می تواند این چنین جامعه آماری بالایی را بسیج کند؟ اصلا برفرض که حرف ایشان درست باشد . آیا در نظرسنجی رسمی سازمان سنجش که در روز کنکور برگزار می شود هم مافیای کنکور شرکت کرده اند؟ مگر نه اینکه این نظرسنجی از دانش اموزان حاظر در جلسه کنکور با شماره داوطلبی مشخص به عمل می آید؟ نتیجه چه بود ؟ "85 درصد دانش آموزان با تاثیر قطعی سابقه تحصیلی مخالف اند " وزیر علوم آمار این نظرسنجی را ارائه میدهد تا از منبع آن مطمئن باشید و خدای ناکرده به آنان نیز برچسب مافیای کنکور نچسبانید.(پیوست2)
مگر نه اینکه قانون حذف کنکور که البته در سال 92 لغو شد و به جایگزینی سوابق تحصیلی به جای کنکور رسید ، به منظور برداشتن فشار کنکور از دوش دانش آموزان و خانواده هایشان وضع شد؟ اما نتایج این نظرسنجی رسمی که چیز دیگری را نشان می دهد ! دانش آموزان می گویند بگذارید کنکورمان را بدهیم و بچه غول دیگری در کنار کنکور برایمان نتراشید . به قول سعدی علیه رحمه " ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان ! " چه چیزی اشکال دارد؟
اولین دلیلی که این پژوهشگر خودخوانده حوزه تعلیم و تربیت بسیار روی آن تاکید می کند تا تاثیرگذاری قطعی سابقه تحصیلی در کنکور را موجه جلوه دهد این است که سوالات کنکور سطحی ، غیرعلمی و ترفندپذیرند در حالی که سوالات امتحانات نهایی عمیق و علمی هستند ! این اظهارات نشان می دهند که این فرد تا کنون دفترچه سوالات کنکور و امتحانات نهایی را از نزدیک ندیده است و ذهنیت ایشان درباره سوالات کنکور مربوط به دهه چهل و پنجاه است که به تازگی مفهوم " تست" اختراع شده بود! البته شاید ایشان بیش از حد تحت تاثیر هرز آموزان و تاجرانی قرار گرفته باشند که صدا و سیما را قرق کرده اند و به دروغ ادعا می کنند که سوالات کنکور را چشم بسته و در کسری از ثانیه حل می کنند !

باری ، هرکس سوالات سال های اخیر کنکور را دیده باشد می فهمد که پاسخگویی به آن ها نیارمند تسلط کامل به لایه های عمیق کتاب درسی است و ترفند ها و فرمول های تستی که هرزآموزان ارائه میدهند فقط جنبه تجاری دارد. هم چنین گاهی سوالات کنکور به قدری عمیق و علمی می شوند که بین اساتید دروس هم اختلاف نظر پیش می آید و درصد 100 در دروس کنکور به شدت نادر است. این درحالیست که سوالات امتحانات نهایی به قدری سطحی هستند و تکراری شده اند که دانش آموزان می توانند با حل کردن و حتی حفظ کردن مجموعه سوالات سال های قبل به راحتی نمره بالای 19 کسب کنند. هر ساله چندین هزار نفر در این امتحانات نمره 20 می گیرند. همین عامل که هر سال چندین هزار نفر معدل 20 کسب میکنند باعث می شود درصد تمیز سابقه تحصیلی پایین باشد و این موضوع باعث می شود تا حتی کسی که معدل 20 هم دارد ، این معدل 20 در کنکور به ضررش تمام شود! این دیگر چه جور عدالتی است؟ توضیح بیشتر درباره این اشکال فنی در این مقال نمیگنجد ولی باید بگویم این اشکال فنی وحشتناک توسط رییس سازمان سنجش آموزش کشور ، مشاور آماری ایشان و رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش تایید شده است.
ایشان می گویند مصوبه اخیر به ضرر مافیای کنکور است در حالیکه هر کس اندکی فکر کند به راحتی  پی می برد که دقیقا برعکس است و این مصوبه، در کنار کنکور بازار جدیدی برای این موسسات به وجود آورده کمااینکه ما می بینیم این موسسات درحال فروش کتاب ها و پکیج های ترمیم معدل نهایی و تبلیغ این محصولات در رسانه ملی و فضای مجازی هستند. ( مدارک آن به پیوست 3 و 4 تقدیم می شود که در صورت صلاحدید می توانید در سایت قرار دهید )
ایشان ادعا می کنند که در بسیاری از کشورهای پیشرفته ، از سابقه تحصیلی به جای آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو استفاده می شود. درصورتی که این ادعا صحیح باشد باید بگویم که در کشور ما ،وزارت آموزش و پرورش نتوانسته است سوابق تحصیلی معتبری از دانش آموزان تهیه کند زیرا تنها چیزی که در ایران از آن به عنوان سوابق تحصیلی یاد میشود نمرات امتحانات نهایی سوم دبیرستان و چند درس پیش دانشگاهی است و این امتحانات نهایی به دلایل متعدد صلاحیت تاثیرگذاری در آینده دانش آموزان را ندارند. اولین دلیل این است که ما شاهد بودیم امتحانات نهایی قبل از برگزاری لو می رفتند و این موضوع را مسئولان آموزش و پرورش هم تایید کردند. ولی متاسفانه مسئولان آموزش و پرورش برای تعدیل این اتفاق ناخوشایند می گفتند که سوالات فقط در فضای مجازی یک استان لو رفته اند ! این هم از عجایب روز است . مگر فضای مجازی دیوار دارد ؟ مگر فضای مجازی مرز دارد؟ مگر تقسیمات کشوری دارد؟ به هر حال آنچه که ما دیدیم لو رفتن سوالات در سطح کشور بود ولی حتی اگر به قول مسئولان محترم آموزش و پرورش، سوالات در یک استان هم لو رفته باشد ، همین هم برای رد صلاحیت تاثیرگذاری امتحانات نهایی در آینده دانش آموزان کافی است. دومین دلیل برای اثبات عدم صلاحیت امتحانات نهایی دخالت عامل انسانی در تصحیح اوراق امتحانی است. آقای حج فروش می گویند که دو نفر برگه ها را صحیح میکنند و در صورت اختلاف به مصحح سوم مراجعه می کنند. در جواب باید بگویم که حتی اگر صد نفر هم اوراق را تصحیح کنند باز هم خطای انسانی به صفر نمی رسد و هم چنان وجود دارد. دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارند که فعلا به این موارد بسنده می کنم.
اما در نهایت باید بگویم که در بین دانش آموزان این ذهنیت شکل گرفته است که این پژوهشگر تعلیم و تربیت خاطره خوبی از کنکور ندارد و اکنون در حال عقده گشایی از کنکور است یا منافعی در قبال تاثیر قطعی سابقه تحصیلی  دارد. خوب است ایشان جهت تنویر افکار عمومی سابقه و رزومه خود را منتشر کنند.

( 1 )
نقد یک دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی و پاسخ به احمد حج فروش

( 2 )

نقد یک دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی و پاسخ به احمد حج فروش

( 3 )

نقد یک دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی و پاسخ به احمد حج فروش

( 4 )

نقد یک دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی و پاسخ به احمد حج فروش


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعه, 19 مرداد 1397 19:35 خوانده شده: 2899 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -24 --
ناشناس 1397/05/19 - 20:10
یاد انشاهای قدیم افتادم که اولیا می نوشتند و دانش آموزان در خواندن آن هم به زحمت می افتادند و هم خودشان را لو می دادند. اگر این متن را حقیقتا یک دانش آموز نوشته ،تبریک می گویم.
نگران نباشید عدالت آموزشی نیست که بخواهند تأثیر معدل را بیشتر کنند. شاید موافقان حذف کنکور خواستند مانوری بدهند تا ببینند عکس العمل کارشناسان و اولیا و دانش آموزان به حذف کنکور چیست؟ از این بازیها زیاد صورت می گیرد. باز عرض می کنم نگران نباشید 30 در صد هم زیاد است چه رسد به 60 درصد.
پاسخ + 0 0 --
ما کودک نیستیم 1397/05/20 - 09:30
اولا همه ی کسانی که در کنکور شرکت میکنند دانش اموز نیستند نصف بیشتر داوطلبان کنکور هر سال فارغ التحصیل هستند خصوصا در حال برای کنکور تجربی افراد با سنین بالاتر هم شرکت میکنند.دوما چرا نسل جوان رو دست کم میگیرین و فکر میکنین سطح اگاهیشون پایین هست، شعور فکر کردن ،انتخاب کردن ندارن، چرا فکر میکنین ما نمیتونیم یک متن برای دفاع از خودمون منتشر کنیم؟من از زمانی که راهنمایی بودم انشاهایی مینوشتم که دبیر سختگیر ادبیاتم تعجب میکرد و ازم سوال میکررد خودت نوشتی؟در زمان جنگ افراد هم سن و سال ما فرمانده جنگ بودند همین مسئولین امروزی در سن ما بالاترین سمتها را گرفتن، اما نوبت به ما که رسید تا چهل سالگی هم ما را کودک فرض میکنند،و مدام به ما برچسب میزنند که اینها داوطلبان معصوم و کم اگاه کنکور نیستند اینها مافیا هستند که این مطالب و نظرات را مینویسند این مافیا هستند که در نظر سنجی شرکت میکنند و کمپین راه می اندازند
پاسخ + 0 0 --
سمیرا 1397/05/20 - 10:17
احتمالا نویسنده این متن خود شما هستین چون این متن سرشار از استدلال های دروغین است ودر رده مطالب طنز باید رده بندی شود چون دقیقا مثل این متن در کانال تلگرام لیدر این ماجرا که دلال اموزشی است به نام هامون سبطی منتشر شده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 10:23
جناب بزرگ ، عنوان را نگاه کنید نوشته شده دانش آموز پس مثل شما کارکشته نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 10:28
برای این که وزیر این جامعه کلمه را غلط می نویسد با این که در گذشته تحصیل کرده است اما این دانش آموز با آموزش امروز نمی تواند چنین متنی را بنگارد.
ما معلمان اوراق زیادی اصلاح کرده ایم حد و توان یک دانش آموز را به خوبی می شناسیم. چرا مغلطه می نمایند با شهامت فرد نویسنده خود را معرفی نماید.
چه اشکالی دارد اگر ولی او نوشته باشد ما معلمان از همراهی اولیا خوشحال هم می شویم.
پاسخ + 0 0 --
ما کودک نیستیم 1397/05/20 - 12:04
منم دارم بهت میگم، چه دانش اموز چه داوطلب فارغ التحصیل کنکور، ابله و ساده لوح نیستیم .خیلی بهتر از ان چیزی که در مخیله شما بگنجد میتوانیم یک متن شیوا در دفاع از خود بنویسم.
پاسخ + 0 0 --
poker face 1397/05/20 - 12:07
من یک دانش اموز هستم خودم با چشمان خودم دیدم که بجه ها سرجلسه امتحان به سادگی تقلب میکردند حق من افرادی مثل من چه میشود تاثیر قطعی معدل ناعدالتیست چون امتحانات استاندارد نیست
پاسخ + 0 0 --
معلم بدبین 1397/05/20 - 12:29
وقتی یک جامعه ای همچین معلمی داشته باشد با همچین نگاه سیاه و تاریک و بدبین و وحشتناکی به دنیای اطرافش!!وقتی اینقدر ذهن محدودی داشته باشد که بر اساس ذهن محدود خود توانایی دانش اموزان این کشور را انقدر دست کم بگیرد !!!بله وضعیت کشور ما اینطوری میشه!!به جد باید یک دوره درمانی برای بعضی معلمان با افکار بیمار گونه گذاشته شود وضعیت خیلی نگران کننده است
پاسخ + 0 0 --
حاجیه سمیرا 1397/05/20 - 13:42
نخیر نویسنده متن من نیستم!داری میبینی که اسمش نوشته شایان محمدی. در کامنتهام مشارکت داره مگه ما چیز پنهونی از شما داریم؟ترسی داریم که بگیم کی متن رو نوشته؟بله این متن اقای شایان محمدی در کانال دکتر سبطی که شما حج فروشا شدید پیگیرش هستین منتشر شده .اینکه متن کی طنز هست رو بسپارین به شعور مردم.خود مردم خیلی اگاه تر از شما هستن که حس عالم بودن داری.یک فکر برای افکار نارسیستیت بکن خیلی نگران کننده ای
پاسخ + 0 0 --
معصومه 1397/05/20 - 22:14
واقعا براتون متاسفم که انقدر دانش اموزارو عقب مونده فرض میکنین که حتی نمیتونن یه متن بنویسن، میدونین مشکل ما دانش اموزها نیستیم مشکل کوته فکری شماها و امثال مثل شماست که نمیدونید یه دانش اموز خیلی با عرضه تر از شماهاست که برای گرفتنه حقش احتیاجی به پنهون کردن خودش یا ناشناس معرفی کردن خودن خودش یا اینکه یکی دیگه بیاد از دهن ما حرف بزنه نیستیم نداره این حق ماست ماهم حقمونو میگیریم بشینینو ببینین همین هایی که نمیتونن یه متن بنویسن حقشونو میگیرن
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/05/20 - 22:22
مثل این که شما دانش اموزارو خیلی دست کم گرفتین
جناب نوشتن این متن با روشنگری هایی که انجام شده کاری نیس که الان چهل سال پیش نیس که قانون گذار هرچی گف مردم هیچی نفهمن ... یکم خودتو اپدیت کن دوران انشا خیلی وخته تموم شده الان سطح سواد و علمی دانش اموزا نسبت به چهل سال پیش خیلی بیشتر شده نمیدونم چرا نمیخوای قبول کنی
خنده داره واقعا
پاسخ + +37 -1 --
عضو هیات علمی 1397/05/20 - 00:28
نقدی بجا و وارد است. جناب حج فروش بدون توجه به عوارض حذف کنکور، بر حذف آن اصرار می ورزد. اگر آزمون ورودی دانشگاه معتبر نباشد، بطریق اولی سابقه تحصیلی اعتباری ندارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/05/20 - 09:00
سلام
موافقم . جایگزین مناسب و فاکتور علمی دیگری برای کنکور در کشور ما وجود ندارد. سیستم آموزشی ما محکوم به برقراری کنکور است و گرنه کمیت و کیفیت آموزش در کشور ما از شرایط فعلی هم متزلزل تر خواهد بود. و آموزش عالی نیز به عقب افتادگی های آموزش و پرورش مبتلا خواهد شد.
پاسخ + +15 -2 --
امامی 1397/05/20 - 09:04
دانش آموزان علاقمند می توانند یادداشت زیر را در صدای معلم مطالعه نمایند:

آقای لاریجانی ؛ حذف کنکور عامل حذف مدرک گرایی نیست ... مشکل جای دیگری است ! در 4 دیماه 96
پاسخ + 0 0 --
معلم خوب 1397/05/20 - 15:16
ما داوطلبان از شما معلم خوب و مسئول با فکر روشن ممنونیم..دنیا به ادمایی مثل شما نیازمنده نه پژوهشگر تاریک بین
پاسخ + +3 -16 --
احمد 1397/05/20 - 09:20
سلام
1- اگر این مطلب نوشته یک دانش اموز در نظام آموزشی حافظه محور وکنکور زده باشد من سر تعظیم در مقابل آن خم میکنم البته که نوشته دانش اموز نیست
2- شما چه دانش آموز پشت کنکوری هستی که از ذهنیات چهل سال پیش اطلاع داری.مگر چند سال پشت کنکور مانده ای
3- مافیای کنکوری که مبالغ میلیادردی جهت تبلیغات هزینه می کند می تواند شایعه لو رفتن سوالات امتحانات نهایی را مدیریت کند شاید برخی افراد هم با متنعم شدن از خوان مافیای کنکور از داخل سیستم آموزش و پرورش با آن ها همنوایی می کنند.
پاسخ + 0 0 --
پارانویا مافیایی 1397/05/20 - 09:41
باز شما حج فروشان افکار پارنویایی را شروع کردین.چرا فکر میکنین در عصر ارتباطات و اگاهی اطلاعات ما پایین هست؟ما به خوبی میدانیم سطح سوالات کنکور امروز با 40 سال قبل تغییر کرده البته کنکور 40 سال قبل هم برای افراد زمان خودش سخت بوده. از سال 89 به بعد سطح سوالات کنکور به طور ویژه متحول شده و بالا رفته..لطفا داوطلبان کنکور رو بیشعور فرض نکنید
پاسخ + 0 0 --
پارانویا مافیایی 1397/05/20 - 09:42
!!اولا همه ی کسانی که در کنکور شرکت میکنند دانش اموز نیستند نصف بیشتر داوطلبان کنکور هر سال فارغ التحصیل هستند خصوصا در حال برای کنکور تجربی افراد با سنین بالاتر هم شرکت میکنند.دوما چرا نسل جوان رو دست کم میگیرین و فکر میکنین سطح اگاهیشون پایین هست، شعور فکر کردن ،انتخاب کردن ندارن، چرا فکر میکنین ما نمیتونیم یک متن برای دفاع از خودمون منتشر کنیم؟من از زمانی که راهنمایی بودم انشاهایی مینوشتم که دبیر سختگیر ادبیاتم تعجب میکرد و ازم سوال میکررد خودت نوشتی؟در زمان جنگ افراد هم سن و سال ما فرمانده جنگ بودند همین مسئولین امروزی در سن ما بالاترین سمتها را گرفتن، اما نوبت به ما که رسید تا چهل سالگی هم ما را کودک فرض میکنند،و مدام به ما برچسب میزنند که اینها داوطلبان معصوم و کم اگاه کنکور نیستند اینها مافیا هستند که این مطالب و نظرات را مینویسند این مافیا هستند که در نظر سنجی شرکت میکنند و کمپین راه می اندازند
پاسخ + 0 0 --
عرفان 1397/05/20 - 09:46
مثل این که تفکرات خود شما هم مربوط به 100سال پیش است زیرا از این نکته که امروزه با یک جستجو میتوان کنه هر موضوعی را برسی کرد بی اطلاع هستید.سعی کنید شرایط پیشرفته دیگران نسبت به خود را با این نظرات پوچ آشکار نکنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 10:23
احسنتم
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/05/20 - 11:36
لو رفتن سوالات نهایی سشایعه نبوده و همگی واقعیت داشته و ثابت شده آقای به اصطلاح محترم حج فروش شما میخواین یا این کار شود مافیا رو بیشتر کنید؟؟؟ ما نسل جوان بچه نیستیم که با این حرف های مسخره گوناگون بزنید
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 12:55
وزیر و مسئولان آموزش و پرورش خودشون اقرار کردن که بارها سوالات امتحانات نهایی لو رفته. مدارک بسیار محکمی در اثبات این موضوع وجود داره. اونوقت شما میکید این شایعه ی مافیای کنکوره؟ لطفا خودتون رو به خواب نزنید و فرزندان ملت رو نادان فرض نکنید
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 12:55
وزیر و مسئولان آموزش و پرورش خودشون اقرار کردن که بارها سوالات امتحانات نهایی لو رفته. مدارک بسیار محکمی در اثبات این موضوع وجود داره. اونوقت شما میکید این شایعه ی مافیای کنکوره؟ لطفا خودتون رو به خواب نزنید و فرزندان ملت رو نادان فرض نکنید
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/05/20 - 17:50
شک ندارم خود حج فروش هستی چون مثل خودش حرف میزنی، آقای پژوهشگر ما منتظر رزومه شما هستیم معدل دوره دبیرستان سه سال آخر و رتبه کنکور و معدل دانشگاهتون و سایر فعالیتهای شما در حوزه آموزشی؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
معصومه 1397/05/20 - 22:20
همین دانش اموز هایی که به قول شما و امثال شما عرضه نوشتن چنین متن هاییو ندارن بهتره بدونین کسی که خودشو کارشناس تعلیمو تربیت معرفی کرده نتونست یه دلیل قانع کننده برای دانش اموزها که هیجی حتی دانشجو های پزشکی مخالف این مصوبه بیاره
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 19:51
بازم یه حج فروش دیگه
ببین ما مخالف های این قانون که همه گی دانش اموز هستیم و از داهل داریم به این قضیه نگاه میکنیم میبینیم که چطور تقلب میشه
نکته دیگه این که مافیای کنکور صددرصد موافق قطعی شدن هستن چون که هم مینتونن محصولات امتحانات نهایی رو بفروشن و هم کنکور . نشونشم این که دو روز بعد ازز اعلام اینکه تاثیر قطعی خواهد بود این محصولات عرضه شدن
پاسخ + +2 -19 --
محمد 1397/05/20 - 09:28
هر کس تنها به قاضی رود خوشحال باز می گردد
نظر سنجی که سازمان سنجش انجام می دهد اظهرمن الشمس است که نتایج آن در راستای نیت خودش باشد.
وقتی کنکور جمع شود در ودکان توکلی ها هم تخته می شود
پاسخ + 0 0 --
عرفان 1397/05/20 - 09:40
واقعا انسان خیلی موجود ساده لوحی میتونه باشه.یعنی واقعا شما فکر میکنید اگه کنکور برداشته بشه این به اصطلاح مافیا نمیتونن وارد این ماجرای ترمیم معدل و این حرفا بشن؟
تنها کسی که این وسط نتضرر میشه اون داوطلبیه که یه عمر زندگیشو دست یه سری نادان میبینه.لطفا نظرات پوچتون رو قبل بیان کردن بررسی کنید.
پاسخ + 0 0 --
عرفان 1397/05/20 - 09:47
پس نظرسنجی که در برنامه مناظره صورت گرفته نیز در پشت خواسته های سازمان سنجش صورت گرفته است.بله؟
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/05/20 - 11:00
مگه قراره ما هممون 18 ساله باشیم گرچه 18 ساله های الان از 60 ساله های قدیم بیشتر میفهمند و تحقیق میکنند...این حج فروش برگشته به زمان انسانهای اولیه ...میگه باید بچه ها رو ببرن کارخونه بهشون بگن یه صفحه انشا بنویسین...ما همین در تصحیح دو خط یک سوال مشکل داریم و این همه سلیقه اتفاق می افته اون وقت با یک صفحه تشریحی چه اتفاقی خواهد افتاد. الله اعلم. کمتر ما رو بخندونید با این حرفهای پراز حرص و طمعتون برای سود بیشتر
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:26
دقیقا صحبت های حج فروش رو تکرار میکنی نحوه ی بیان خیلی آشناست
پاسخ + 0 0 --
سعیدی 1397/05/20 - 11:37
ولی در دکان امتحانات تشریحی باز میشود و پر پول تر اینقدر به فکر منافع خودتون نباشید چیزایی دیگه ای هم جز پول وجود داره
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 19:54
اصلا اینجور نیست بازهم هستند و اتفاقا بیشتر هم میشوند
نمیشه به خاطر اینکه کاسبی یه عده رو خراب کنیم گند بزنیم به اینده دانش اموزان وداوطلبان کنکور
درضمن این موضوع به هیچ وجه باعث نمیشه که مافیای کنکور برداشته بشه
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 19:54
اصلا اینجور نیست بازهم هستند و اتفاقا بیشتر هم میشوند
نمیشه به خاطر اینکه کاسبی یه عده رو خراب کنیم گند بزنیم به اینده دانش اموزان وداوطلبان کنکور
درضمن این موضوع به هیچ وجه باعث نمیشه که مافیای کنکور برداشته بشه
پاسخ + +2 -21 --
محمد 1397/05/20 - 09:32
اری به تاثیر قطعی معدل...بسیاری از سوالات کنکور هنوز هم متکی به روش های تستی است وظاهرا نگارنده مطلب نیز خودش به این تکنیک های تست زنی واقف است و طبق امار اکثر رتبه های خوب کنکور از مدارس سمپاد وغیر انتفاعی هستند پس معلوم میشود که برای شرکت درکنکور باید به این تکنیک ها مسلط بود
پاسخ + 0 0 --
عرفان 1397/05/20 - 09:44
این نظرات نظرات کسانی است که سعی دارند کاهلی خود و کم کاری خود را با بهانه بپوشانند.
اگر روش تست زنی برای همه تست ها وجود داشت و تنها عامل موفقیت بود
نابغه های مناطق محروم که حتی کتاب تست هم گاهی ندارند به رتبه های تک رقمی نمیرسیدند.کسی که از مناطق محروم با معدل 11 به رتبه یک کنکور میرسد این را اثبات میکنید که کنکور سطح علمی داوطلب را میسنجد نه امتحانات حفظی و چند خطی تشریحی با سوالات پیش پا افتاده.
پاسخ + 0 0 --
افکار متناقض 1397/05/20 - 09:48
عجب پس طبق استدلال شما افراد تک رقمی و دو رقمی کنکورهای سراسری کسانی هستند که کمتر از همه به مفاهیم مسلط هستند و بیشتر از همه حافظه محور و ترفندی تر هستند!!یعنی سواد بسیار پایینی دارند کسانی که سالها به عنوان افراد موفق معرفی شده اند.کسانی که در کنکور در درسی درصد بالا می اورند انقدر در ان درس مسلط هستند که میتوانند مثل یک معلم تدریس کنند..از طراحان کنکور از بهترین و سالم ترین معلمان کنکور از مشاوران تحصیلی از رتبه های برتر سوال کنید چه کسی با ترفند و بدون درک عمیق مفاهیم در کنکور موفق شده است؟لطفا اقای حج فروش با ادله و مستند ان ترفندهایی که به واسطه ان در کنکور میشود موفق شد رو به ماهم معرفی کنند تا دیگه اینقدر به زحمت نیفتیم
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:14
به خاطر تکنیک تست زنی نیست برادر من در مدارس سمپاد و غیرانتفاعی به جای گیر دادن به مسائل انضباطی به مسائل درسی گیر میدن.اینو دیگه باید قبول داشته باشی که بهترین دبیران هر شهر در مدارس سمپاد و غیر انتفاعی تدریس میکنن.
پاسخ + 0 0 --
کوثر 1397/05/20 - 11:43
من دقیقا نمیدونم شما کی هستین و برای چی اینکارو میکنین اما اگه بخاطر پوله واقعا ارزش نداره بخاطر اون مبلغی که دریافت میکنین حاضر بشین زندگی چندمیلیون داوطلب کنکور نابود شه.مطمئن باشین ما از حقمون کوتاه نخواهیم اومد و تا حقمون رو نگیریم ساکت نمیشیم.اینو مطمئن باشین گفتم که یه وقت فک نکین ما خسته میشیم این حیاتی ترین مسئله زندگی ماست این فکرو که ما خسته شبم از سرتون بیرون کنین
پاسخ + +2 -20 --
ابراهیم 1397/05/20 - 09:34
همین که لیدر مخالفان رئیس دو انتشارات است معلوم میشود که مافیای کنکور احساس خطر کرده اند اقای حج فروش به هیچ موسسه ای وابسته نیست سابقه ایشان نیز همین را نشان میدهد
پاسخ + 0 0 --
مافیا 37 میلیاردی 1397/05/20 - 10:03
اقای کاتب نماینده مجلس میگه یک مافیا برای تبلیغات در تلویزیون زمان بازی های جام جهانی 37 میلیارد هزینه کرده و کارشون قانونی بوده ،کاتب میگه تقصیر صدا و سیما نیست که اینها در تلویزیون مشغول به کار هستند و کارشون قانونیه ،چرا اون انتشارات 37 میلیاردی و بقیه دی وی دی فروشها و انتشاراتیا احساس خطر نمیکنند و به میانه میدان نمی یان؟چرا اونها با خونسردی در حاشیه امن خود ،هم محصولات تشریحی و ترمیم معدل و هم کنکور خود را به فروش میرسانند؟
پاسخ + 0 0 --
امین 1397/05/20 - 10:58
کدوم سابقه؟
پاسخ + 0 0 --
راد 1397/05/20 - 11:39
خودتون اینو میگید ولی انگار واقعیت چیز دیگه است
پاسخ + 0 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 11:46
نه تنها سابقه آقای حج فروش اینو نشون نمیده بلکه هیچ چیزی رو نشون نمیده ، اگه راست میگه کل سوابق به همراه سابقه تحصیل شون رو بیارن ببینیم اسم پژوهشگر رو کی به ایشون دادند
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:00
والا ما از این آقای حج فروش سابقه ای پیدا نکردیم.شما اگه پیدا کردی منتشر کن تا ما هم مطلع بشیم. من بعید میدونم این آقا حتی تحصیلات متوسطه داشته باشه
پاسخ + 0 0 --
.... 1397/05/21 - 07:13
حج فروش امام جمعه اسالم اینارو فکر کنم خطاب به شما و چند تن دیگه گفتن.((امام جمعه اسالم با بیان اینکه متاسفانه آنچه امروز خودم به عینه می بینم و می شنوم وجود مافیای عجیب و غریب برای کنکور است، گفت: از قانون تاثیر گذاری قطعی سوابق تحصیلی بوی مشمئز کننده تبعیض و بی عدالتی به مشام می رسد . این قانون جدید یا سفارش مافیای پنهان استعمار دانش آموزان است یا مولد مافیاهای جدید استعماری است، در هر حال به نظر می رسد در این قانون جدید همه جوانب در نظر گرفته نشده است.
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 19:59
اگر دقت کرده باشید نظر های موافق تاثیر قطعی معدل با اختلاف زمانی 2-3 دقیقه ای فرستاده شدن بسته به میزان متن
این یعنی تمام این کامنت هارو یک نفر نوشته
اگر هم دقت کرده باشین کسی توی ریپلای موافق قطعب بودن معدل نیست
اینم جالبع
پاسخ + +2 -22 --
على 1397/05/20 - 09:35
سلام ما همه ميدانيم كه اين مقاله به دستور نگارشى جناب آقاي هامون سبطي نوشته شده است. ايشان رييس دو تا انتشارات بزرگ كنكورى هستند و قطعا از وجود كنكور سودى بسيار فراوان ميبرند و هميشه سعي در اين داشتند كه ثابت كنند حذف كنكور عوارض زيادى دارد. اما اينطور نيست. تمام عالم و آدم ميدانند كه اگر تاثير سوابق تحصيلى بسيار بيشتر هم بشود كيفيت پذيرش دانشجويان طبق اظهارات وزارت بهداشت بسيار بهتر ميشود.
پاسخ + 0 0 --
حج فروشان 1397/05/20 - 09:54
ما هم به خوبی میدانیم این کامنتها افکار بیمار گونه چه کسی است؟کسی که با عینک مافیا به دنیا نگاه میکنه و مرتب به ما داوطلبان میگه دست نشانده مافیا ، کسی که مارا بیشعور قلمداد میکند و خود را دانای کل..چه قانون معدل باشد ، چه نباشد ، چه کنکور باشد چه هر ازمون دیگه ای با اسم دیگه ای جایگزین ان شود ،تمام موسسات و دبیران سالم و ناسالم کنکور با توجه به تغییرات جدید و تقاضای جدید خدمات خود را عرضه میکنند پس تفکر اینکه با این قانون دیگر موسسات و مولفان کنکور تعطیل میشوند ساده لوحانس اگر برچسب میزنید هوشمندانه بزنید نه اینقدر ابتدایی!!
پاسخ + 0 0 --
حج فروشان 1397/05/20 - 09:58
در ضمن درست است بعضی دلال نماها و معلم نماها در بازار کنکور مشغول هستند اما قرار نیست به هر شخص زحمت کشی که در این فضا فعال هست برچسب مافیا بودن بزنیم ، این توهینی به همه مولفین و دبیران خوب کنکور است ،اقای سبطی یک معلم با سواد و باسابقه کنکور هستند که به خوشنامی بین شاگردانشون معروف هستن ، معلم مسئولی هستند که نه تنها در زمینه تدریسشون بسیار موفق هستند همیشه در صف دفاع از حق و مظلوم هستند ،انقدر سابقه این معلم پاک و شفاف هست که چیزی پیدا نمیکنید در ان و مجبور به هزیانگویی میشوید..
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:28
جناب حج فروش بیا بگو ترمیم معدل رو رایگان کنند ودفعات شرکت را نامحدود مثل کنکور ما قبول میکنیم
همچنین اصلاح سلیقه ای را چیکار باید کرد
من درشهزی هستم که پدرم ۲ بار ورقه ای رااصلاح میکند یعنی چی !یعنی اینکه اموزش وپرورش بخاطر اینکه هزینه ای به دبیر دیگر ندهد میخواد همان یک نفر اوراق یک درس را تصحیح کند
پاسخ + 0 0 --
رادنصریناصری 1397/05/20 - 11:42
اگر آقای سبطی به فکر منافع خودشون بودن به جای این که به فکر ما باشن و خودشون به آب و آتش بزنند برای لغو این مصوبه الان پکیج ترمیم معدل باید می نوشتن شما دارید به نماینده دیده بان شفافیت و عدالت توهین میکنید
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:06
دقیقا کی وزیر بهداشت همچین حرفی زده؟ وزارت بهداشت اگه با چنین بی عدالتی ای موافق بود و اون رو باعث بالا رفتن سطح علمی پذیرفته شدگان در کنکور میدونست,تاثیر مثبت رو در جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد نمیداد. فقط آموزش پرورش موافق این مصوبه است که اونم بخاطر اینه که با هزینه ای که در قبال ترمیم معدل میگیره جیب خودشو پر از پول میکنه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:06
دقیقا کی وزیر بهداشت همچین حرفی زده؟ وزارت بهداشت اگه با چنین بی عدالتی ای موافق بود و اون رو باعث بالا رفتن سطح علمی پذیرفته شدگان در کنکور میدونست,تاثیر مثبت رو در جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد نمیداد. فقط آموزش پرورش موافق این مصوبه است که اونم بخاطر اینه که با هزینه ای که در قبال ترمیم معدل میگیره جیب خودشو پر از پول میکنه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:07
دقیقا کی وزیر بهداشت همچین حرفی زده؟ وزارت بهداشت اگه با چنین بی عدالتی ای موافق بود و اون رو باعث بالا رفتن سطح علمی پذیرفته شدگان در کنکور میدونست,تاثیر مثبت رو در جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد نمیداد. فقط آموزش پرورش موافق این مصوبه است که اونم بخاطر اینه که با هزینه ای که در قبال ترمیم معدل میگیره جیب خودشو پر از پول میکنه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:07
دقیقا کی وزیر بهداشت همچین حرفی زده؟ وزارت بهداشت اگه با چنین بی عدالتی ای موافق بود و اون رو باعث بالا رفتن سطح علمی پذیرفته شدگان در کنکور میدونست,تاثیر مثبت رو در جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد نمیداد. فقط آموزش پرورش موافق این مصوبه است که اونم بخاطر اینه که با هزینه ای که در قبال ترمیم معدل میگیره جیب خودشو پر از پول میکنه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:07
دقیقا کی وزیر بهداشت همچین حرفی زده؟ وزارت بهداشت اگه با چنین بی عدالتی ای موافق بود و اون رو باعث بالا رفتن سطح علمی پذیرفته شدگان در کنکور میدونست,تاثیر مثبت رو در جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد نمیداد. فقط آموزش پرورش موافق این مصوبه است که اونم بخاطر اینه که با هزینه ای که در قبال ترمیم معدل میگیره جیب خودشو پر از پول میکنه
پاسخ + +2 -22 --
کاظم 1397/05/20 - 09:35
کسی که نتواند در امتحان تشریحی با وجود فرصت مجدد ترمیم معدل نمره خوبی کسب کند لایق پزشکی نیست چون نشان میدهد ذهن خلاقی ندارد وفقط بر تست تسلط دارد
پاسخ + 0 0 --
وشکا 1397/05/20 - 10:22
بسیار صحیح
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/05/20 - 11:27
شما دارید اینهمه المپیادی و بچه های روستایی رو که معدل پایین دارند رو نادیده میگیرید
در حالی که اونا افتخار آفرین های کشور ما هستند
نه کسانی که با پارتی و پول نمره می‌خرند و معدل ۲۰ میگیرند و به خودشان افتخار میکنند!
در ضمن شما حق قضاوت در مورد دیگران رو نداری
اینکه کی لایق هست و کی نیست
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:09
این قانون به ضرر همه است حتی اگه معدلت 20 باشه. سواد خود رو از نحوه ی تاثیر قطعی بالا ببرید
پاسخ + 0 0 --
Nahid 1397/05/20 - 20:39
اخه شما یا سوالا رو خریدی یا دانش اموز نیستی و از ی جا خط میگیری وسط این همه دغدغه مردم اون دانش اموزی ک مناطق محروم درس خونده بییشتر درساش با ی دبیر تدریس شده دبیر زیست انگار داره روزنامه میخونه رو با کسی ک تو استان یا شهرای تاپ درس خونده و بهترین دبیران داشته یکیه؟ حالا اون میخاد تبعیضی ک واسش قائل شدن با زحمت خودش جبران کنه خیلیا هزینه و وقت ترمیم معدل ندارند خیلیا نصف روز سرکارن و نصف بقیشو درس میخونن ای کاش ی ذره درکمونو ببریم بالا با اینده جوونامون بازی نکنیم
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 20:03
این چه حرفیه
اگر کسی بخواهد ترمیم شرکت کنه باید چیزی بین 300-500 تومن خرج کنه حالا من که پدرم کارگره باید چیکارکنم
بعدشم به دیپلمه های نظام قدیم گفته شده بود تاثیر معدل مثبت هستش ولی الان بهشون میگن شما هم باید باتاثیر قطعی کنکور بدین
پاسخ + +3 -19 --
کاظم 1397/05/20 - 09:36
کسی که نتواند در امتحان تشریحی با وجود فرصت مجدد ترمیم معدل نمره خوبی کسب کند لایق پزشکی نیست چون نشان میدهد ذهن خلاقی ندارد وفقط بر تست تسلط دارد
پاسخ + 0 0 --
کاظم حج فروش 1397/05/20 - 10:05
شما کی باشین که تعیین کنین چه کسی لایق چی هست ، لایق چی نیست؟شما کی باشین که میزان خلاقیت ادمها رو تعیین کنین؟
پاسخ + 0 0 --
رض 1397/05/20 - 10:52
تا وقتی که تصحیح سلیقه ای است صد بار هم امتحان بدهیم ممکن است 50 بار نمره کامل نگیریم....امتحانات تشریحی در حدی نیستند که صلاحیت کسی را تعیین کنند
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:12
کنکور دهه شصت رو میگی که به حفظی متکیه الان امتحان نهایی کلا حفظی و حافظه محوره و هیچ نیازی به خلاقیت ذهنی نداره و تمام سوالات کپی پیست سالهای گذشته است آموزش پرورش که نمیاد سال طرح کنه مثل سوالای تیزهوشان فقط کپی پیست میکنه همیکنه آقای حج فروش انقد به تکاپو افتادن که میان این کارای مضحک رو انجام میدن و دستشون تو برنامه مناظره میلرزید خودش نشان از واقعیت داره الان سطح کنکور خیلی خیلی بالاست و اصلا قابل مقایسه با کنکور زمان حج فروشان نیست الان با درصد اختصاصی بالای ۶۰ جزو دو هزار نفر برتر در کشور میشید که این خودش نشان از سخت بودن کنکور داره وگرنه ۲۰ گرفتن در امتحان نهایی که هر سال بالغ بر ۲۰ هزار نفر در اون ۲۰ میگیرن ارزشی نداره و این امتحان ملاکی برای سنجش نیست
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:18
شما پول ترمیم معدل‌رو به دانش آموزانی که نمیتونن این پول رو پرداخت کنن میدی؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/20 - 11:24
هزینه ی ترمیم معدل بسیار بالاست و همه ی داوطلبان کنکور نمی توانند در ترمیم معدل شرکت کنند . در ضمن پاسخگویی به سوالات سطحی امتحان نهایی که فقط بر مطالب حفظی تاکید دارد نیازی به خلاقیت ندارد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:31
از نظر شما نشانه ی ذهن خلاق شرکت در ترمیم معدل است؟؟؟
آقای حج فروش گفتن برای سوال امتحان نهایی بگیم ی کار خونه هست آنچه ک مشاهده کردید بنویسید....فک کنم ایشون امتحان نهایی رو با زنگ انشا اشتباه گرفتن
شما هم آیت انشا رو بنویس تا مشخص بشه ذهن خلاقیت دارید
پاسخ + 0 0 --
کوثر 1397/05/20 - 11:48
شما هم دستیار آقای حج فروشی؟این نظرات رو از کجا میارین؟یکم شرم کنین اگر حتی زندگی یه نفر بخاطر نظرات نابخردانه شما نابود شه شما مسئول زندگی اون هستی.وقاحت هم حدی داره والا.شما خودت پزشکی؟یا جسارت نباشه عقده پزشکی دارین؟احساس میکنیم از اینایی هستین که خودشون نمیتونن برن بالا پای اینو اونو میکشن غافل از اینکه خودشونم میان پایین.در یک جمله از خدا بترسین
پاسخ + 0 0 --
معصومه 1397/05/20 - 23:45
ببین ما از ترمیم معدل نمیترسیم کسی که از پس کنکور بر میاد ترمیم معدل عینه اب خوردنه اما مشکل شما و امثال مثل شما که از محاسبات ریاضی چیزی سر در نمیارین همینه که متوجه نمیشین این مصوبه از نظر محاسبات ریاضی چون تراز مدرسع با کنکور هم خونی نداره کاملا تلفیق کردن این دوتا تراز باهم اشتباه محضه و از طرفی شما یا نمیخاین بفهمین یا یه کاری کردن که تفهمین چون خیلی ساده دانش اموزی که حتی با ترمیم معدل معدلشو 20 کنه درصد های کنکورشم 80 باشه از دانش اموزی که دیپلمه رشته های انسانی و ریاضیه با درصد 80 کنکورش عقب میوفته چون دانش اموز دیپلمه رشته های دیگه یا 84 به قبل این سی در صد براشون اعمال نمیشه
پاسخ + +22 -2 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 09:37
لایک به وجودت کل متن رو خوندم. عالی بود. آقای حق فروش باید مدارک از سوابق کنکوری و تحصیلی بعبارتی عقده گشایی خود ارائه دهند
پاسخ + 0 0 --
وشکا 1397/05/20 - 10:23
این هم سطح ادب مخالفان که نشان میدهند رتبه کنکور انها در حد کارت شارز شده وتخلیه هیجان میکنند
پاسخ + 0 0 --
مظهر ادب:حق فروش!! 1397/05/20 - 12:08
سطح ادب پژوهشگر اموزشیتون رو هم در مناظره دیدیم،پرخاشگر،عصبی،لجوج،خودخواه،خود بزرگ بین....به راستی چه کینی از جوانان این کشور دارد؟
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:11
این آقای حج فروش اگه سواد و سابقه ی آموزشی داشت تا الان 1000 بار مدارکشو تو بوق و کرنا میکرد. من بعید میدونم این آقا حتی دیپلم داشته باشه
پاسخ + 0 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 13:56
.... البته حق داری حقیقت تلخه!!!!!!
پاسخ + +2 -15 --
مریم 1397/05/20 - 09:41
اگر قرار است میزان رای ملت باشد برای سهمیه های کنکور برای نذاکره با امریکا برای حجاب نیز باید نظر سنجی انجام شود در مسائل کارشناسی میزان رای کارشناسان است چرا که احساسی نظر نمیدهند وقتی کنکور تبدیل به عسل شده چرا اصلا باید نظر سنجی انجام شود ان هم نه از دانش اموزان که سازمان سنجش طی اقدام محیرالعقول این نظر سنجی را از داوطلب کنکوری که سرجلسه نشسته و دوران دبیرستان اصلا به معدل اهمیت نداده انجام داده
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/05/20 - 10:19
والا برای بی حجابی و مذاکره با آمریکا مردم اینقدر خودشان را به آب و آتش نمیزنند که خیل عظیم مخالفین تاثیر قطعی معدل میزنند شما هم اگر میخواهید بی حجاب باشید یا با آمریکا مذاکره کنید مثل ما مخالفین تمام تلاشتون رو کنید تا صداتون به گوش مسئولین و نماینده ها برسه تا حقی از شما ضایع نشه همونطور که ما نمیگذاریم حقی از ما ضایع بشه البته اینو بدونید که میزان رای اکثریته
پاسخ + 0 0 --
مریم .... 1397/05/20 - 10:22
لابد کارشناس این کشور جناب حج فروش پژوهشگر .... است که افکارش مربوط به دهه های قبل از انقلاب است و بیشتر از اینکه در نقش پژوهشگر تعلیم و تربیت ظاهر شود در نقش جلادی است که میخواهد داوطلبان را شکنجه دهد نسل جوان ایران چقدر بدبخت و بیچاره هستند که کارشناسش ادم گمنام و بی هویت و بی روزمه ای باشد که یکهو از غار اصحاب کف در تلویزیون ظاهر شده.واقعا ادم دلش برای مردم این کشور میسوزد
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:15
میزان رای ملت است بعد اونم نماینده های ملت در مجلس رای دادن تمامی مشاوران بزرگ و کار بلد و کارشناسان هم رای دادن که در این شرایط پیش نیاز حذف کنکور فراهم نیست لو رفتن امتحانات و فروش اونها که دیگ نظر کارشناسی نمیخواد سلیقه ای تصحیح شدن نظر کارشناسی نمیخواد آبکی بودن سوالات نظر کارشناسی نمیخواد ما نظر کسی رو نمیخوایم که افکارش مال زمان عصر حجر هست و میاد بدون هیچ ‌اطلاعی از وضعیت فعلی حرف میزنه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:28
دقیقا بازهم شاهد تکرار صحبت های حج فروش هستیم روی طرز بیان بیشتر کار میکردی
پاسخ + 0 0 --
به صدای معلم 1397/05/20 - 12:18
صدای معلم چرا نظرات رو سانسور میکنی ؟کامل بزار
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 05:58
از نگاه علی (ع) تمام مردم با هم در حقوق و حدود برابرند و به یک میزان از خزانه مسلمین سهم می برند . بنابراین تقسیم بیت المال بر مبنای عدالت می بایست صورت پذیرد . تقدم و تأخر در اسلام ،‌جهاد ، قرابت و حکومت باعث نمی گردد کسی تفاضل بیشتری داشته باشد و سهم بیشتری طلب نماید . در سیره عملی علی (ع) راجع به ریشه های بیمه های اجتماعی سخن به میان آورده است . علی (ع) برای اجرای عدالت با دشواری ها و سختی های زیادی روبرو بوده است . تا جائیکه اقربای ایشان نیز در مقابل این شیوه مقاومت می نمایند .
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 05:58
و باز زمانیکه امام (ع) علل اعتراض طلحه و زبیر رااز ایشان سؤال فرمود اظهار داشتند ،‌که تو حق ما را در تقسیم بیت المال با غیر ما مساوی قرار دادی ، امام در پاسخ فرمودند این شیوه رسول خدا (ص) بود که حکم قرآن نیز هم این است . رسول خدا (ص) کسانیکه در راه خدا با جان و مال جنگیده بودند در تقسیم بیت المال با دیگران مساوی قرار داد. (ابن ابی الحدید ،‌شرح نهج البلاغه . صص ۴۲-۴۱)
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 06:01
مساوات در تقسیم بیت المال
وقتی به حضرت علی علیه السلام خرده گرفتند که چرا به کسانی که در اسلام، سابقه بیشتر دارند و در جنگ ها شرکت جسته اند و به آنان که دارای حسب و نسب عالی هستند، بیش از دیگران، از بیت المال، بخشش نمی فرماید (6) ، فرمود:

أتأمرونی أن أطلب النصر بالجور فی من ولیت علیه؟ ! و الله! لا أطور به ما سمر سمیر، و ما أم نجم فی السماء نجما.لو کان المال لی، لسویت بینهم فکیف و انما المال مال الله؟

حضرت علی علیه السلام فرمود: آیا به من فرمان می دهید تا از راه ستم کردن به کسی که مرا، به او ولایت داده اند، پیروزی به دست آورم؟ نه، به خدا سوگند! تا دهر افسانه ی بقا سراید و اختران در پی یکدیگر بچرخند، به چنین کاری نزدیک نگردم.اگر مال، از من بود، همانا میان مردمان به مساوات پخش می کردم، چه رسد که مال، مال خدا است.نهج البلاغه، خطبه .126
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 06:07
اگر ما در کشورمان دموکراسی داشتیم ،شاهد این همه حق خوری ها، ظلمها، دروغ ،ریا، پارتی بازی، فساد اختلاسها نبودیم.حج فروشها یا حق فروشها خوب این سخنان را بخوایند اینها صحبتهای من،اقای دکتر سبطی،بالای 85 درصدا داوطلبان،یا مافیا نیست!!!اینها کلام حضرت غلی (ع)است همان مردی که در دین شما بزرگترین مرد عالم است،که اگر وقاحتتان اجازه میداد حضرت علی را هم مافیا خطاب میکردین.اگر سهمیه دادن خوب بود چرا حضرت علی نگفتن به کسانی که در راه خدا جنگیدن بیشتر بدهید؟جنگ هشت سال دفاع مقدس از جنگ در رکاب حضرت علی (ع)بالاتر بود؟ننگ بر شما باد
پاسخ + 0 0 --
.... 1397/05/21 - 06:10
کارشناسی شما این است از بودجه بیت المال خروار خروار بخشش کنید..به اسم دین؟کدام دین؟شما نه انسانین نه دیندار.دین وسیله بازی برای شما شده است.کارشناسان شما از عدل حضرت علی بالاتر رفته اند که تشخیص این سهمیه ها را میدهند؟طبق نظر کارشناسان شما فرزندان مسئولین که در کشورهای همسایه مشغول خواندن پزشکی هستند بعد از چند ترم و با پرداخت 20 میلیون میتوانند بیان در کنار کسانی که از کنکور سخت تجربی گذشته اند در یک کلاس بشینند!طبق نظر کارشناسان شما برای فرزندان هئیت علمی سهمیه وجود دارد!ننگ بر شما ننگ بر شما .این نظر کارشناسی شماست؟گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 06:13
جهاد یعنی در راه خدا و برای رضای خدا از جانت بگذری این معامله ای در راه خداست و پاداشش هم باید از خود خدا بگیری.این یعنی اخلاص.در همین کتاب دین و زندگی سال سوم راهنمایی خواندیم حضرت علی وقتی امدن بیت المال را تقسیم کنند گفتند همه برابرند اما عده ای اعتراض کردند گفتن ما در جنگها شرکت کردیم و خدماتی برای اسلام داشته ایم حضرت علی گفتند جنگ کردید که کردید برای خدا کردید پاداشتان را از خود خدا بگیرید در تقسیم بیت المال برابرند در کتاب دین و زندگی دبیرستان میخوانیم در ایه قران خدا به پیامبر گفته پاداشش شهادت انقدر بالاست که از خود خدا بگیرین کسی غیر از خدا نمیتونه پاداشش را بده
پاسخ + 0 0 --
حضرت علی 1397/05/21 - 06:16
ممکنه کسی فررزند شهید و ایثارگر باشه اما خانواده خوبی داشته باشه پدری داشته باشه که بهش افتخار کنه کسانی در کنکور شرکت میکنند که در پرورشگاه زندگی میکنند تیم اند،فقیر و محروم اند از نقاط دور افتاده،بیمارند طرف سال کنکورش فهمیده خودش یا عضوی از خانواده اش سزطان دارد خلاصه همگی جوانان با کلی مشکلات و گرفتاری ها از شمال شهر تهرانش تا روستای دور افتاده اش وقتی رقابت علمی است باید بر مبنای علم باشه اگه هزار عامل دیگه رو بخوایم دخیل بدیم دییگر این رقابت علمی نیست انگار مسابقه دویی است که قبل از شروع مسابقه یک عده رو سه چهارم نهایی گذاشته اند بعد سوت پایان را زدند
پاسخ + 0 0 --
... 1397/05/21 - 06:17
اگر پدر کسی بزرگترین فرد عالم باشه بزرگترین خدمات را نه تنها به ایران بلکه به بشریت کرده باشه دلیل نمیشه وظیفه از روی دوش فرزندش برداشته باشه فرزندش مسئول زندگی خودش هست و در یک رقابت برابر او هم باید مثل بقیه زخمت بکشد..
پاسخ + 0 0 --
... 1397/05/21 - 06:19
حج فروش میبینی کتابهای درسی دبیرستانم را چه خوب یاد گرفته ام؟
پاسخ + 0 -22 --
زهرا 1397/05/20 - 09:45
نگارنده مطلب میگوید سوالات امتحان نهایی سطحی است اگر سطحی است پس چرا نمره خوب نگرفتید؟اگر هم اینطور باشد این به نفع دانش اموزان مدارس دولتی است چون این سوالات از کتاب میاید ونیازی به هیچ کتاب کمک درسی وشرکت در کلاس های پر خرج نیست پس عدالت اموزشی خیلی بیشتر رعایت میشود
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:08
در گذشته این قانون نبوده و یک ماهه تصویب شده ،در ضمن با وجود این قانون نمره خوب و بد معنی پیدا نمیکند هر نمره ای غیر از بیست ضرر است و صدمهای نهایی در حد تقدس بالا میرود چون فقط چند هزار معدل بیست داریم ،در کنکور سال 96 که تاثیر مثبت بود اقای ابراهیم خدایی میگفتند حتی معدل 19.25 معدل براش تاثیر مثبت نداره چون بالای 17 هزار نفر هستند که معدلی بالاتر از او دارند و رتبه او 17000 هزار میشود!!!!!!چطور میتونه همچین قانونی عادلانه باشه که معدل 19 هم دیگه شانس ورود به رشته و دانشگاه خاص نداشته باشه
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:11
ادم امروز همون ادم 17 ساله اش نیست ادمها در زندگی خود دچار تغییر میشوند شاید ادمی امروز تصمیم گرفته درس بخواند و سطح زندگی خود را ارتفا دهد چرا باید فرصت ازش گرفته بشه؟بله این امتحان سطحی و پوچ است و به راحتی میشود در ان نمره ی بالا گرفت ولی موضوع این است فقط شما نیستی که نمره بالا میتوانی در ان بگیری و احساس نخبگی کنی چند هزار نفر دیگر هم هستند که دران میتوانند نمره بالا بگیرند اگر این قانون تصویب بشود تعداد خیلی بالاتر میرود اما چطور چند هزار بیست رو میشه تفکیک کرد؟فرض کینم همین فردا کنکور رو حذف کردیم کدوم یکی از بیستها بره بشینه سر کلاس پزشکی تهران برق شریف؟
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:12
در این امتحان شاید یک دانش اموزی به هر دلیلی خطای بی دقتی داشته باشد نمره اش بیست نشود ،ممکن است سلیق و خطای مصحح اتفاق بیافتند که حتما می افتد چون عامل انسانی با خطا همراه هست و هر نمره ای غیر از بیست چندهزار نفر جا به شدن و فرصت رشته و دانشگاه خوب رو از دست دادن..این قانون دیوانگی است!!
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:14
در امتحانات نهایی بچه ها از سال 84 تا 87 در امتحانات با سختی و اسانی متفاوت شرکت کردین به اضافه اینکه افراد مردودی و ترمیم معدلی در فصلی دیگر امتحان مجزا دادند خوب وقتی امتحانا متفاوت باشه تراز اونها متفاوته بیست امتحان سخت ارزشش برابر بیست امتحان اسان تر نیست!!!اما کنکور یک امتحان واحد و در یک زمان برای داوطلبان همان سال است
پاسخ + +1 -18 --
زهرا 1397/05/20 - 09:45
نگارنده مطلب میگوید سوالات امتحان نهایی سطحی است اگر سطحی است پس چرا نمره خوب نگرفتید؟اگر هم اینطور باشد این به نفع دانش اموزان مدارس دولتی است چون این سوالات از کتاب میاید ونیازی به هیچ کتاب کمک درسی وشرکت در کلاس های پر خرج نیست پس عدالت اموزشی خیلی بیشتر رعایت میشود
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/05/20 - 10:49
عزیزم معدل پایین بودن ربطی به آسون بودن سوالات نهایی نداره اتفاقا چون خیلی آسونه بچه ها باهوش ممکنه بهش بها ندهند و خودشون رو سرگرم فعالیتهای مفیدتر در دوره دبیرستان کنند اما به کنکور که رسید همین معدلها پایینها توانایی های خودشون رو نشون میدهند، اصلا در گذشته به معدل بها نمیدادند و ما خیلی ها رو میبینیم که امروز بهترین دکتر و مهندس و معلمند ولی معدل دبیرستانشون کمه
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:16
بله که سطحی است و هر سال بالاتر از ۲۰ هزار نفر در این امتحانات ۲۰ میگیرن مسئله اینجاست که فرد با معدل ۱۹ که یک معدل عالی در نهایی محسوب میشه دیگ نمیتونه توی هیچ رشته تاپی و دانشگاه تاپی تحصیل کنه که این مغایر با عدالت آموزشی هست
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/20 - 11:18
با تاثیر قطعی معدل حتی اگر دانش آموزی معدل 20 هم داشته باشد بر نتیجه ی کنکور او تاثیر منفی دارد . در ضمن با تاثیر 30 درصدی سابقه ی تحصیلی بازار کنکور از میان نرفته است بلکه فقط درآمد مافیای کنکور دو چندان میشود
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:26
دانش آموزان سال دوازدهمی که امسال امتحان نهایی دارن اگر نتونن به هر دلیلی سر جلسه امتحان حاضر بشن باید چکار کنن تاثیر براشون حساب بشه،حساب‌نشه؟اونا باید چکار کنن؟
شمایی که موافق تاثیر سابقه تحصیلی هستین جواب بدین.
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/05/20 - 11:43
شما اصلا نمیدانید تاثیر قطعی چگونه است فقط اظهار نظز میکنید.من معدلم نوزده است اما به ضرر من هم هست این قانون ایا معدل نوزده گرفتن توی شهر محروم کمه توی تهران با پول همه بیست میشن خداوکیلی حرفاتون خنده داره
پاسخ + 0 0 --
زهرا پژوهشگر 1397/05/20 - 12:26
میدونی چرا با اینکه امتحان نهایی خیلی اسونه معدلامون افتضاحه ؟میدونی چرا زمان دبیرستان درس نمیخونیم و تنبلیم؟ اما کنکور رو به قول شما 6 ماهه با معدل کم قبول میشیم و نخبه میشم؟؟چون مدارس شما، سیستم اموزشی شما، کتابهای درسی شما ،تدریس معلمان شما افتضاح است.مدرسه رفتن فایده ای که ندارد همان استعداد و توانایی هم که داشتیم نابود میکند، ما را افسرده و بی انگیزه میکند. اما خداروشکر بعد از اینکه مدرسه تمام شد و فارغ التحصیل میشویم، فرصت میکنیم نفس بکشیم، ذهنمان باز و ازاد میشود،خلاقیتمان گل میکند،خودباوریمان به اوجش میرسد. خودمان خوداموز مفاهیمی که در 4 سال دبیرستان یاد نگرفتیم و فقط طوطی وار حفظ کرده بودیم ،عمیق و مفهومی یاد میگیریم ،تازه می فهمیم درس خواندن چیست؟ برنامه ریزی چیست؟ شیوه درست یادگیری چیست ؟لذت یادگیری رو تازه درک میکنیم ،کارهایی که در مدارس شما هرگز نیاموختیم...
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:16
والا طبق این قانون معدل 20 ها هم ضرر میکنن. نکنه انتظار دارید ما 21 بگیریم؟
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 20:27
حق فروش عزیز
این قانون اتفاقا به ظرر روستایی ها هستش چون با امکاناتی که دارند نمیتونند نمره خوبی در کنکور بگیرند که این قضیه در کنکور درست نیس
مطلب دوم تو بحث تصحیح هستش چون خیایا با پول و رابطه ای که با مصحح دارند نمره میگیرند
مطلب سوم اینکه اگر شما معدلت 19 باشه که معدل خیلی خوبیه شانس قبولی خودتو به صفر رسوندی
پاسخ + 0 -24 --
سوسن 1397/05/20 - 09:49
میگویند مافیای ترمیم از اون سمت میگویند سوالات نهایی سطحی است این تناقض بزرگ نشان دهنده سردرگمی این افراد است چون اگر سوالات سطحی است چه نیازی به کتاب کمکی وکلاس های پرخرج دارد؟مطلب نگارنده درسطح مطالب خنده اور وطنزقلمداد میشود
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:17
چون وقت و حوصله نداریم درگیر دو امتحان دوگانه بشیم برای داوطلبان نظام قدیم که این قانون نبوده اصلا و عطف به ما سبق هست ، داوطلب نظام جدید هم بنده خدا باید برای کنکور بخواند چرا باید زحمت و فشار روحی 100 برابر بهش وارد بشود که هم برای امتحان نهایی واو به واو کتاب درسی را حفظ کند که خدای نکرده کمتر از بیست نگیرد که از دور رقابت کنار رود ،هم باید برای امتحان سخت و مفهومی کنکور که حفظیات طوطی وار در ان جایی ندارد اماده شود ما نمیخوایم پول و وقتمان را برای این امتحان پوچ هدر بدیم
پاسخ + 0 0 --
امتحان پوج محور 1397/05/20 - 10:19
ماهیت امتحان نهایی با کنکور متفاوت است امتحان نهایی برای این است داوطلب در حد قبولی نمره بگیرد و به پایه بالاتر رود اما کنکور برای جداکردن 5 درصد 2 درصد برتر است ،وقتی دو امتحانی ماهیت متفاوت دارند نمیشود انها را باهم ترکیب کرد ،سطح سوالات کنکور انقدر بالاست که رتبه تک رقمی هم همه درسهارا صد نمیزند شاید ما یک صد هم در فلان درس در یکسال نداشته باشیم ،وقتی کسی در کنکور درصد بالا می اورد و با درصدش اثبات میکند عمیق و مفهومی بیش از هر بیستی بر ان درس مسلط است چرا باید تراز با ارزشش را با چند هزار بیست بی ارزش شریک شود و فاتحه تراز خوبش خوانده شود
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/05/20 - 10:53
بله که سطحی است..برای کنکور باید حداقل دو سال خوند ولی برای امتحان تشریحی دوروز بشینی حفظ کنی کافیه
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:19
مافیای ترمیم از آن جهت هست که هر فردی برای یک آزمون آسان هم که تاثیر گذار باشه خرج میکنه چون تلاش برای معدل ۲۰ هست و یک درس هم ۱۹.۷۵ بگیری دیگ باید با دانشگاه خوب هم خداحافظی کنی از این جهت استرس هزار برابر رو به دانش آموزان وارد میکنه مگر شما طرفدار ارزشیابی تدریجی نیستید این چه ارزشیابی هست که فقط امتحانات یکسال آن هم ترمیم معدلی که فرد یک شب میخونه این ارزشیابی تدریجی به درد لای جرز میخوره
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:19
سوسن خانم .................. آها ببخشید میشه بگید مشکل کارتون کجاست خب سوال ها سطحی چون حفظیه تعداد افراد که نمره بیست در همه دروس دارند ۳ هزار نفره و تعداد افرادی که در مجموع یک درس رو ۲۰ گرفتند توجه کنید ۱۹.۵ هم نه بیست ۱۵ هزار نفره تهداد کسایه که کنکور رو ۱۰۰ ۹۰ یا ۸۰ یا ۷۰میزنن چند نفره این عزیزان رتبه های زیر هزار کشورند پس کدوم سطحی اگه همچی با موسسات حل میشد خوب سوالای کنکور که آبکی به قول شما ۳۰۰۰ نفر ۱۰۰ درصد یا ۹۰ داشتیم حداقل البته طبق ادعا هایی که شده مثل اینکه سطح امتحان نهایی بالاتره
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:18
ما داریم میگیم 20 هم بگیریم ضرر میکنیم . شنا چرا خودتونو به خواب زدید؟ واقعا نمیدونم چرا یه سری بیسواد که دو دو تا چهار تا هم بلد نیستن نظر میدن
پاسخ + 0 0 --
مرده 1397/05/20 - 17:34
یعنی قشنگ مشخصه که مافیای کنکور داره به شدت کامنت میزاره در جهت حمایت از حج فروش. موافقهای تاثیر قطعی فقط جواب دوتا سوال رو بدن.سوال اول اینکه داوطلبایی که تو مناطق محروم و فقیرنشین هستن و نون شب ندارن با کدوم پول باید ترمیم معدل شرکت کنن؟ سوال دوم هم اینکه چرا یک نفر که معدل نهاییش نوزده و هشتاد صدم شده حق نداره رشته پزشکی یا مهندسی دولتی قبول بشه؟ فقط به این دوتا سوال جواب منطقی بدین. در ضمن سوالی که راجبه رزومه و سابقه و رتبه کنکور حج فروش شده هم همچنان به قوت خودش باقیه. چون کاملا مشخصه فقط افراد بیسواد که از علم و تحصیل نفرت دارن با کنکور مخالف هستن. چون کنکور جاییه که درس خونها و باهوش ها و مخ ها داخلش موفق میشن.
پاسخ + 0 0 --
سوسن تناقض 1397/05/21 - 11:23
شما هم میگی کنکور یک امتحان سطحی و حافظه محور است و رتبه شدن در ان کاری ندارد از ان طرف از مافیای کنکور صحبت میکنی.اگر کنکور سطحی است و تکیه بر حافظه اس چه نیازی به کتاب و کلاسه؟چرا معدل بیستیهای شما راحت در ان موفق نمیشوند؟اما صحبتهای حج فروش شما نه تنها طنز نیست بسیار تلخ است!!
پاسخ + +4 -26 --
اکبر 1397/05/20 - 09:53
این تصمیم توسط شورای سنجش وپذیرش دانشجو در سطح وزرا ومعاونین گرفته شده یعنی تصمیم در رده بالای نظام اتخاذ شده ان هم نه با عجله پس از پنج ماه کارکارشناسی حالا یکی که خودش رئیس دوانتشارات بزرگ است خود را از تصمیم نظام بالاتر میداند چون منافع خودش خطر افتاده بنده وکیل دادگستری هستم وقصد دارم از ایشان به اتهام نشر اکاذیب وتشویش اذهان عمومی وزیر سوال بردن تصمیم نظام شکایت کنم هرچند تا الان مدعی العموم یعنی دادستانی باید به این قضیه ورود پیدا میکرده
پاسخ + 0 0 --
کارشناسی عمیق 1397/05/20 - 10:33
اوه اوه چه کارشناسی عمیقی شده که قانونی که در گذشته به اشتباه فاحش ان اعتراف شده بود را دوباره از قبر بیرون اوردند ،در سال 96 در تلویزیون رسما اقای ابراهیم خدایی اعلام کردن طرح تاثیر معدل قابل اجرا نیست و اشتباه است چون ماهیت این دو امتحان متفاوت است امتحان نهایی برای این است که دانش اموزی در حد قبولی نمره بگیرد و برود به پایه بالاتر اما کنکور برای جدا کردن چند درصد برتر است در ان فیلم اعلام شد حتی معدل 19.25 هم با توجه با این قانون تاثیر منفی میگیرد و رتبه اش بالای 17 هزار میشود!!!وزیر اموزش و پرورش بطحایی در اسفند ماه اعلام کردند تا دو سال اینده هیچ تغییر در تاثیر معدل ایجاد نمیشود پس هیچ برنامه ریزی بلند مدتی پشتش نیست ، فقط بی برنامگی و شتاب زدگی و بی فکری و طرح غیر اجرایی هست ،در ضمن برو شکایت کن ما از این تهدیدها نمی ترسیم..کسی که در راه حق مبارزه میکنه مثل شیر بی باکه
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:07
این کارای کارشناسی چیه چرا هیچکی نمیگه اینا مدارکش کجاست کجای عدالت میگه کسی که نمره نهایی نداره که تعدادشون ۶۵ هزار نفره باید مفت مفت از من جلوتر باشه کجای عدالت میگه کسی که از ریاضی میاد و کافیه فقط زیست بخونه به جای ۲۵ درصد دیپلم ۱۹ درصد تاثیر براش اعمال بشه به قول شما لیدر ما سابقه علمیش مشخصه آقای حج فروش چه کارست آقا خیلی سخته مدارک شون رو منتشر کنن ایشون فقط میگه من از این شنیدم از اون شنیدم آقا مدرک دارید حرف بزنید خاله زنک بازی رو که همه بلدن چرا حج فروش رو آوردن یکی رو از سر کوچه میاوردن
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:22
خیلی جالب هست توی همین جلسه سه رای بر ۳۰ درصد تاثیر مثبت بوده و تنها آموزش پرورش بخاطر درآمدش از ترمیم معدل آن هم با آن تقلب گسترده و پخش سوالات در تلگرام قبل امتحان درخواست ۵۰ درصد قطعی را داده بود که نهایتا شد ۳۰ درصد قطعی این چه نوع رای گیری هست که نظر یک نفر بر سه نفر دیگر و ۸۵ درصد از دانش آموزان تحمیل می شود این سوال ماست سه نفر از چهار نفر رای شون ۳۰ درصد مثبت بوده کدام دست پشت برده باعث شد که نتیجه جلسه به ۳۰ درصد قطعی برسه ما باید بخاطر این نتیجه کذب شکایت کنیم بعد هم ۱۷۵ نفر از نمایندگان مجلس و ۸۵ درصد از دانش آموزان مخالف این مصوبه هستن
پاسخ + 0 0 --
سامانآ 1397/05/20 - 11:28
شما دارید زندگی مارو نابود میکنید معلوم نیست دستتون از چه مافیایی اب میخوره ما از شما نمیگذریم خدا نیز ازتون نگذره
پاسخ + 0 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 11:31
دیگه دارین شورشو درمیاری آقای به اصطلاح پژوهشگر حج فروش همه رو خودت داری مینویسی. برو شکایت تنظیم کن ببینیم چیکار میکنی تهدید میکنی هی میگی علیه نظام علیه نظام ، کی علیه نظامه تو که بخاطر پول توی جیبت داری خودتو میکشی و عدالت رو زیر پا میذاری یا ۸۵ درصد دانش آموزی که برای آینده خودشون دارن اعتراض میکنن؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:34
بله ولی یادتون باشه جناب لاشکی چ گفتند...2 وزارت خانه ی علوم و بهداشت و خود سازمان سنجش موافق تاثیری 30 درصدی مثبت هستند و وزارت آموزش و پرورش موافق تاثیر 50 درصدی قطعی من متوجه نمیشم چطوری رای 3 به 1 منجر ب تاثیر 30 درصدی مثبت شده مافیا اینجا مشخص میشه دوست نسبتا محترم
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1397/05/20 - 11:41
شما کی باشی که بخوای شکایت کنی...!!! اندازه یک کشور دانش آموز و داوطلب کنکور پشت دکتر سبطی هستند...همون طور که ایشون پشت همه داوطلبای مظلوم کنکور هستن... انشاالله خدا به بدترین مصیبت ها گرفتارتون کنه و سر فرزندان خودتون این بلاها بیاد که با روح و روان ما داوطلبای کنکور اینطور بازی میکنید... این همه داوطلب کنکور که مخالف تاثیر قطعی معدل هستن هم مافیا هستن؟؟؟!!! و میخوان مثل شما ازین راه پول دربیارن؟؟!! پس برو از اینهمه داوطلب کنکور هم شکایت کن ....
پاسخ + 0 0 --
کوثر 1397/05/20 - 11:51
جناب ۱۷۵تا نماینده رده های پایین نظامن که به این مصوبه اعتراض کردن؟خودشم وزارتخونه ای به این مصوبه اصرار داره که وزیرش طی ۳ ۴ماه چندتا تذکر گرفته و حالا قراره ازش طرح پرسش هم بشه.توروخدا یکم فکر کنین حرف بزنین بابا ما خندمون میگیره.
پاسخ + 0 0 --
محدثه 1397/05/20 - 11:56
فعلا که نمایندگان مجلس هم با ۱۷۰ امضا به این مصوبه معترض شدند!
بعدشم مگه وحی منزل که هیچکس نباید بهش معترض باشه؟ فعلا که طبق دو نظرسنجی اکثرا مخالفند و برخلاف موافقین حرفشون رو با سند ومدرک می زنند...به جای تهمت زدن به یک شخص به فکر ارائه دلایلی باشید که ندارید!
درضمن گویا این مصوبه منافع انتشاراتی هایی رو تامین میکنه و سودشون رو بیشتر که هنوز صداشون درنیومده..خب راضین لابد نه؟دارن پکیج معدلشون رو هم میفروشن چرا راضی نباشن!!!
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:23
اکثریت مردم مخالف این طرح ظالمانه هستند و نماینده های محترم ما در مجلس میتونن اختیاری رو که خودشون به شورای سنجش و آموزش دادن پس بگیرند و حتی میتونن قانون پذیرش دانشجو رو تغییر بدن. وزیر آموزش پرورش هم باید نظر مجلس رو اجرا کنه وگرنه مثل آقای ربیعی با یه استیضاح میره و میشینه خونشون
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:23
اکثریت مردم مخالف این طرح ظالمانه هستند و نماینده های محترم ما در مجلس میتونن اختیاری رو که خودشون به شورای سنجش و آموزش دادن پس بگیرند و حتی میتونن قانون پذیرش دانشجو رو تغییر بدن. وزیر آموزش پرورش هم باید نظر مجلس رو اجرا کنه وگرنه مثل آقای ربیعی با یه استیضاح میره و میشینه خونشون
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:23
اکثریت مردم مخالف این طرح ظالمانه هستند و نماینده های محترم ما در مجلس میتونن اختیاری رو که خودشون به شورای سنجش و آموزش دادن پس بگیرند و حتی میتونن قانون پذیرش دانشجو رو تغییر بدن. وزیر آموزش پرورش هم باید نظر مجلس رو اجرا کنه وگرنه مثل آقای ربیعی با یه استیضاح میره و میشینه خونشون
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:23
اکثریت مردم مخالف این طرح ظالمانه هستند و نماینده های محترم ما در مجلس میتونن اختیاری رو که خودشون به شورای سنجش و آموزش دادن پس بگیرند و حتی میتونن قانون پذیرش دانشجو رو تغییر بدن. وزیر آموزش پرورش هم باید نظر مجلس رو اجرا کنه وگرنه مثل آقای ربیعی با یه استیضاح میره و میشینه خونشون
پاسخ + +2 -25 --
سمیرا 1397/05/20 - 09:57
به عنوان یک معلم دبیرستان دارم مشاهده میکنم که دانش اموزان از سر کلاس درس ومدرسه فرارمیکند ودر کلاس های مافیای کنکور شرکت میکنند تاقیر معدل باید قطعی باشد تا حق کسانی که در کلاس درس به مفاهیم اهمیت میدهند نادیده گرفته نشود تاثیر مثبت فرمالیته وبی اثر است
پاسخ + 0 0 --
وشکا 1397/05/20 - 10:24
بله ما هم شاهد هستیم
پاسخ + 0 0 --
مدرسه اسیب زا 1397/05/20 - 10:36
عجب در کلاسهای درس مفاهیم اموزش داده میشه؟چیزی که تجربه ما میگه در مدرسه به ما چیز به درد بخوری اموزش نمیدهند برای همین است که اینقدر از ان سیستم فراری هستیم و به دنبال این هستیم که خودمان بیرون از مدرسه خوداموز مطالعه کنیم ،خداروشکر بعد از اتمام مدرسه از ان زندان رهایی پیدا میکنیم خودمان با وجود کتابهای خوب خوداموز درسها را به طور مفهومی میخوانیم و برای کنکور اماده میشیم تازه میفهیم ان مطالب طوطی وار که در مدرسه در مغزمان کردند قضیه اش چی بود
پاسخ + 0 0 --
نیما 1397/05/20 - 10:37
جناب حج فروش بجای نشستن توی این صفحه خبری و پاسخ دادن به تک تک کامنت های بحق بچه ها اونم با نام های مستعار و مختلف، سعی کنید برید و کمی سطح علمی و سواد تون رو در مورد کنکور و امتحانات نهایی ارتقا بدید چون توی چهل سال پیش گیر کردید و افکارتون بوی خاک گرفته و فقط سعی دارید غرض ورزانه و بودن هیچ استدلال عقلی و وجدانی پافشاری بر حرف های خودتون کنید. شما یک نفر هستید و ما 3 میلیون. برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه اینجا واسه شما آبی گرم نمیشه
پاسخ + 0 0 --
نازنین زرافشانی 1397/05/20 - 11:13
خودتون هم خوب میدونید کنکور تا مفاهیم رو بلد نباشید به هیچ یک از سوالات نمیتونید جواب بدید برای کنکور دادن باید یکسال به طور مفهمومی درس خوند تا تونست رشته خوبی قبول شد واما مدرسه ای که شما میگید ما ازش فراری هستیم جناب وقتی حدود 80/0دبیرامون بلد نیستن درس بدن دانش اموز سوال میپرسه میرن تو شوک واسه جواب دادن اون سوال خودشون واسه اینکه بتونن جواب سوال بچه هارو بدن میرن کتاب های مفهمومی کنکور رو میخونن چهارتا امتحان که استاندار هم نیست از دانش اموز میگیرن اون دانش گهر بارشون رو
پاسخ + 0 0 --
خان رفعتی 1397/05/20 - 11:21
اگر راست میگی مدارکت رو مستند بزار اینجا همه ببینیم چه چکاره ای؟؟
الباع اگر راست میگی :)
پاسخ + 0 0 --
سامان 1397/05/20 - 11:24
شما فکر کنم از دانش اموزانی هستی که در تهران و مدارس برتر تحصیل کرده باشی و فکر ما شهرستانی ها که در مناطق محروم درس میخوانیم و معلمان نابلد به ما درس میدادند رو نکرده باشی من خودم معلم فیزیکم که معلم امادگی دفاعی هم بود سر کلاس برایمان فیلم های سینمایی پخش میکرد این معلمان مانع از این شدند که من نمره خوب در امتحانات نهایی کسب کنم و الان میخام حقمو از کنکور بگیرم شما و افراد دیگر با این نظر های از روی نادانی خود زندگی هزاران نفر رو نابود میکنید
پاسخ + 0 0 --
سراج 1397/05/20 - 11:26
بعنوان یک معلم دبیرستان مشاهده نمیکنید لو رفتن سوالات فروخته شدن آنها نمره پدادن نهایی به دانش آموزان و آقای حج فروش خجالت نمیکشید با چندین اکانت میاید و نظر کذب میزارید هیچ کدوم از پست های این سایت انقد نظرات مخالف نداشته و همه نظرات با ادبیاتی کاملا یکسان گذاشته میشن مطمئنم الانم مثل روز مناظره دستات داره میلرزه و لیوان اشتباهی رو برمیداره مثل همون روز داری داد و بیداد میکنی با اکانت های مختلف
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:36
و ب نظر شما اگه تاثیر قطعی بشه فرار نمیکنن؟؟؟تازه بیشتر فراری میشن هم برن معدل رو بالا ببرن هم کنکور رو خوب بدهند...دلیل فراری بودن دانش آموزان رو در خودتان هم جستجو کنید و بعد موسسات رو متهم سازید
پاسخ + 0 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 11:37
این همه درس و کلاس رفتیم یه جوری حرف از زحمت و مفاهیم زدین که انگار دارین کوه میکنین آقا علیرغم احترامی که برای بعضی معلم هام دارم اکثر معلم های کلاس ما داشتن چرت میزدن وقت صحبت هم حرف از پرداخت نشدن معوقه ها بود کدوم مفاهیم؟؟
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:44
شما که میگی دبیر هستی الان هم داری به خودت و هم آموزش و پرورش توهین میکنی.دبیران این آموزشگاه ها که از فضا نیومدن همشون دبیران آموزش و پرورش هستند‌.مورد دوم اگر این آموزشگاه ها خوب نیستن چرا آموزش و پرورش بهشون مجوز میده.
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1397/05/20 - 11:46
پس ازین پس هم شاهد فرار دانش آموزهاتون از سر کلاس درستون و شرکت در کلاس های مافیای ترمیم معدل باشین.... چی میگین خانوم؟؟!! اون معدل 20 هم با تاثیر قطعی در کنکور ضرر خواهد کرد؛ چه برسه به معدل های پایین تر!! کنکور و سوالات کنکور سطح علمی بسیاااار بالایی دارد و از امتحانات نهایی خیلی سخت تر و معتبر تر است و کنکور است که میتواند معیار درستی برای تفکیک داوطلبان باشد... همانطور که در طی سالیان همین ثابت شده است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 12:00
با کدوم زیر ساخت؟جز بدتر کردن شرایط چی داره؟
وقت تونستید طی چند سال امتحانات استاندارد با رعایت عدالت آموزشی برگزار کنید بیاید از این نظرات بدید!
فعلا که با مافیای ترمیم معدل رو به رو شدیم
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/05/20 - 12:14
همین وزارتخونه آموزش پرورش مسبب این مشکلاته، وقتی جزوه های معلمهای مدرسه ام رو کنار سوالات کنکور میگذارم میبینم که به سختی میشه در هر درس به ده تا سوال جواب داد چون نیاز به یادگیری مفاهیم عمیق تری است که معلم در مدرسه یاد نمیده و اونموقع است که نیاز به کتب و کلاس کنکوری احساس میشه البته وضعیت بعضی مدارس بهتره ولی در کل عدالت آموزشی وجود نداره، وقتی وزارت آموزش پرورش تو انجام مسئولیت خودش ضعف داره همچین مشکلاتی هم به وجود میاد، همه مسئولین هم متفق القول میگن که کنکور حذف شدنی نیست، پس کلاس کنکور همیشه وجود داره مشکل از سیستم آموزشی ماست یه کم دایره دیدتون رو وسیعتر کنید خانم معلم ، هر چند که بعید میدونم معلم باشید
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:29
حتما کلاس درس شما فاقد سطح علمی مناسبه. متاسفانه برخی از معلمین خودشونو به روز نمیکنن و فاقد سطح علمی لازم هستند. اونوقت انتظار دارند من دانش آموز وقتمو با کلاسای پیش پا افتاده ی اونا تلف کنم. خب سطح علمیتو ببر بالا آقای معلم. حتی برخی از معلما امروز سواد پاسخ گویی به سوالات درسی دانش آموزان رو هم ندارند
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:31
حتما کلاس درس شما فاقد سطح علمی مناسبه. متاسفانه برخی از معلمین خودشونو به روز نمیکنن و فاقد سطح علمی لازم هستند. اونوقت انتظار دارند من دانش آموز وقتمو با کلاسای پیش پا افتاده ی اونا تلف کنم. خب سطح علمیتو ببر بالا آقای معلم. حتی برخی از معلما امروز سواد پاسخ گویی به سوالات درسی دانش آموزان رو هم ندارند
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:31
حتما کلاس درس شما فاقد سطح علمی مناسبه. متاسفانه برخی از معلمین خودشونو به روز نمیکنن و فاقد سطح علمی لازم هستند. اونوقت انتظار دارند من دانش آموز وقتمو با کلاسای پیش پا افتاده ی اونا تلف کنم. خب سطح علمیتو ببر بالا آقای معلم. حتی برخی از معلما امروز سواد پاسخ گویی به سوالات درسی دانش آموزان رو هم ندارند
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 13:31
حتما کلاس درس شما فاقد سطح علمی مناسبه. متاسفانه برخی از معلمین خودشونو به روز نمیکنن و فاقد سطح علمی لازم هستند. اونوقت انتظار دارند من دانش آموز وقتمو با کلاسای پیش پا افتاده ی اونا تلف کنم. خب سطح علمیتو ببر بالا آقای معلم. حتی برخی از معلما امروز سواد پاسخ گویی به سوالات درسی دانش آموزان رو هم ندارند
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/20 - 14:12
بهتر است به جای انتقاد از دانش آموزان کشور کیفیت کلاس های درس خود را بالا ببرید چون متاسفانه در بسیاری از موارد دانش آموز در کلاس های کنکور میفهمد درسی را که در مدرسه خوانده اصلا در مورد چه چیزی بوده است و همین درآمد مافیای کنکور را دو چندان میکند . با تصویب قانون تاثیر 30 درصدی تاثیر معدل درآمد مافیای کنکور دوچندان می شود چون کنکور همچنان پابرجاست
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/20 - 14:19
تاثیر قطعی معدل دارای اشکالات ریاضی است شما که ادعا میکنید معلم هستید بهتر است کمی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید چون همان مافیایی که شما میگویید از تصویب این قانون دو چندان سود میکند
پاسخ + 0 0 --
موش آزمایشگاهی 1397/05/20 - 17:45
والا ما که سر کلاسای درس هیچی یاد نمیگرفتیم. به شخصه شیمی رو با کتابای بهمن بازرگان و ادبیات رو با کتابای هامون سبطی یاد گرفتم. درس ریاضی و فیزیک هم اگه انتشارات مبتکران نبود فک کنم هیچ وقت چیزی یاد نمیگرفتم. کلاس درس تو کشور ما واقعا مسخره ست. معلما نود درصدشون پولکی شدن و سر کلاس اصلا انرژی نمیزارن تا دانش اموز مجبور بشه کلاس خصوصی بگیره.
پاسخ + +6 -24 --
رضا 1397/05/20 - 10:01
پاسخ دادن به سوالات امتحانات نهایی با تکنیک های تست زنی و دوپینگ های موسسات کنکور امکان پذیر نیست شما با تکنیک های تست زنی می توانی به تمام سوالات مربوط به احتمالات پاسخ دهید اما این به منزله درک مبحث احتملات نیست
متعرضان به تأثیر سوابق تحصیلی به جای متوسل شدن به معجزات و کرامات موسسات کنکور سعی کنند معدل خود را بالاتر ببرند به همین راحتی
حال اگر از این موسسات مبلغی دریافت کرده اید که به عنوان سخنگوی آن ها عمل کنید گوارای وجودتان ولی تلاش خودتون رو برا بالا بردن معدل انجام بدین حتما موفق می شوید نا امید نشوید
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/05/20 - 10:55
اگر معلم بودی و مافیا نبودی نمی نوشتی ( تاقیر)می نوشتی تغییر....برو بشین سر جات مافیای ترمیم معدل
پاسخ + 0 0 --
بنده خدا 1397/05/20 - 11:01
واقعا چرا وجدانتون رو خاموش کردین.اینکه یه دانش اموز معدل بالا هستین یا یه اجیر شده رو نمیدونم.اما خیلی وقته کنکور از سوالات تشریحی هم وقت گیر تر و مفهومی تر شده.جای اه و ناله و تقلب در انتحانات نهایی بهتره یکم رو هوش و یادگیری کار کنیم تا متوسل به حق خوری نشیم
همتون یه نفر هستین که کامنت مخالف میذارین ولی بدون این نونا خوردن نداره...
پاسخ + 0 0 --
رضا .... 1397/05/20 - 11:09
اگر ذره ای با سوالات کنکور آشنا بودی میفهمیدی که هر سوال تستی را بخوای بزنی باید حداقل به 10 سوال تشریحیمسلط باشی...ما هم دوست داریم کنکور نباشه ولی نه اینکه به جاش امتحانات تشریحی با تصحیح سلیقه ای باشه....هر وقت امتحانات تشریحی تونست مثل کنکور الکترونیکی تصحیح بشه و در حد سواللت کنکور دشوار بود اون موقع میتونن سوالات تشریحی را جایگزین کنند...این عدالت نیست کسی به فامیلش 20 بده ولی یه نفر با تلاش خودش 19 بگیره
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:11
چرا باید نمرات خود را بالاتر ببریم در امتحانی که آموزش و پرورش ناحیه دو تهران تقلب در آن را به طور رسمی قبول کرده قانون مگر وحی منزل است اگر فردا قانون بگذارند که باید هرچه دارید به نام دولت کنید تا زنده بمانید باید قبول کنید در هر کشوری اگر اکثریت با آن قانون مخالف باشند آن قانون به کوری چشم برخی افراد لغو میشود فعلا تنها کسی که میگه این قضیه خوبه معلوم نیست در کنکور اصلا مجاز به انتخاب رشته شده یا نه .یا حق
پاسخ + 0 0 --
..... 1397/05/20 - 11:11
همون مثلا معلمهایی مثل توهستند که نمره ما رو میخورن ..میدونیم که معلم نیستی مافیا هستی ولی به آرزوت نمیرسی...خدا با ما است و رو سیاهیش برای شما میمونه که میخواید با آینده ما بازی کنید
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:17
شما اگه یکم احتمال واسه کنکور خونده باشی واگه درباره موضوع تاثیر قطعی و اثرات مخربش مطالعه کنی دیگه این مهملات رو از دهان مبارکت بیرون نمیاری من خودم معدل 19/30 هستم امتحانات نهایی رو میشه با خوندن سوالای سالای قبل و یه جزوه ده پونزده صفحه ای بیست شد چون هر ساله از مباحث مشخصی سوال میاد و نمیتونه معیار مناسبی واسه سنجش دانشجو ها باشه در ضمن شما فرمودید تکنیکای کنکور من باید بهتون بگم که اگه یه شخص بخاد از تکنیک استفاده کنه ( البته تکنیک وجود خاجی نداره و امثال اقای حج فروش و.. بزرگش کردن) قبلش باید شناخت و مطالعه کاملی از اون مبحث داشته باشه که بخاد از دو تا فرمول خارج از کتاب درسی استفاده کنه وگرنه اگه بحث تکنیک فقط بود هشتاد درصد داوطلبا ریاضی رو منفی نمیزدن تکنیک هیچ وجود خاجی نداره فقط بعضی موسسه های کنکوری واسه خالی کردن جیب شما و امثال شما که راحت این چیزارو باور میکنید این داستانو راه انداختن
پاسخ + 0 0 --
علی 1397/05/20 - 11:38
حتما کسی ک ب سوالات نهایی مبحث احتمال پاسخ میده مطلب رو متوجه شده؟؟؟یا ن سوالات رو خریده یا سر جلسه تقلب کرده؟؟؟پاسخگویی ب نهایی نشان از فهم درس نیست و صرفا توی کنکور دیگه تکنیکی جواب گو نیست اگر دانش آموزی بتونه 270 تکنیک برای 270 سوال حفظ کنه نخبه هست دوست عزیز
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/05/20 - 11:40
با لو رفتن سوالات امتحانات نهایی نمیشه جواب داد؟با تقلب تو حوزه های تصحیح چی؟ نمیدونم شما خودتون رو بخواب زدید؟
پاسخ + 0 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/20 - 11:40
اونوقت ما نظام قدیم ها چیکار کنیم که کسی بهمون در مورد تاثیر ۳۰ درصدی قطعی نگفته بود چیکار کنیم؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1397/05/20 - 11:56
نه؛ این شما و هم نظرهای شماها هستن که مبلغ هایی دریافت کرده اید که روبروی 90 درصد داوطلبان کنکور بایستید و با این افکار و اظهار نظرها همه جا را سم پاشی کنید. داوطلبان کنکور هیچ منفعتی قرار نیست ببرند؛ شماها انقدر جاهل هستین که نمیدونید نمیشه با چهار تا تکنیک، تو کنکور رتبه خوبی آورد... و این بار علمی داوطلب هست که در کنکور تعیین کننده ست... سطح علمی و سختی سوالات کنکور در این چند ساله به قدررری بالا رفته که تنها راه پاسخگویی به سوالات، تسلط کامل بر مباحث و یادگیری عمیق مطالب درسی است... و اینقدرر بی خبر هستین یا خودتون رو به بی خبری میزنید که نمیدونید معدل های بالا هم در این طرح تاثیر قطعی، در کنکور ضرر خواهند کرد... برید یکم اطلاعاتتون رو در این زمینه بالا ببرید. تاثر قطعی معدل، اجحاف و ظلم بزرگی به داوطلبان کنکور است و چیزی جز بی عدالتی و نابود شدن آینده هزاران هزار جوان ایرانی و تشکیل مافیای دوم به عنوان مافیای ترمیم معدل و ناامید شدن و بی انگیزه شدن داوطلبان نخواهد داشت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 12:06
همین شکلی فقط به دانش اموزان و کنکوری ها تهمت می زنید و اونها رو اجیر شده مافیا خطاب میکنید!
بله پول بدید و معدلتون رو بیست کنید در حالی که این مصوبه از بیخ مشکل داره و معدل بیست ها هم ضرر میکنن درش چه برسه به نوزده ها و باقی!
چرا ما نباید شما رو اجیر شده مافیا بدونیم؟این مصوبه که به سود مافیاس چون سود بیشتری براشون داره هم کنکور هم معدل!چه شود!
بدون زیرساخت های لازم این مصوبه ظلمه!نیاز به چندین سال برگزاری امتحانات درست با رعایت عدالت اموزشی داره اگر بخواد برقرار بشه!
پاسخ + 0 0 --
Sephr 1397/05/20 - 16:26
سوالات نهایی جوریه که با یه دور خوندن کتاب راحت میشه 20 گرفت و مفهومی نیست بعد شما میگی میشه ازش برای سنجش فهم دانش اموزا ازش استفاده کرد؟
در صورتی که برای جواب دادن به تست باید کاملا به کتاب و مفهوم اون درس مسلط بود
پاسخ + +1 -12 --
وشکا 1397/05/20 - 10:20
کسی که دانش اموز است وقت خود را درفضای مجازی تلف نمیکند وبازیچه دست مافیای کنکور نمیشود احتمالا چنین افرادی برای تخلیه هیجان واسترس کنکور به معدل اعتراض میکنند ومدام در فضای مجازی فحاشی میکنند
پاسخ + 0 0 --
.... 1397/05/20 - 12:17
پژوهشگر اموزشی چطور؟پژوهشگر اموزشی شبانه روز پای برنامه های دلالان کنکور در تلویزیون نشسته است و چون انها با بازی تبلیغاتی خود ادعا میکنند با روشهای جادویی میشود رتبه شد پژوهشگر زود باور هم بر اساس صحبتهای انها مرتب مقاله می نویسد .و سند و مدرکش صحبتهای انهاست،پژوهشگر اموزشی مثل بچه ی لجباز در سایتها نظرات سیاه و بدبینانه خود را مینوسید و تخم سیاهی و نفرت نسبت به خود را در همه جا پخش میکند.پژوهشگر اموزشی به جای اینکارها بهتر است برود کتابهای خوب مطالعه کند و سطح فکر خود را بالا ببرد.شاید توانست با نگاه مثبت تری به دنیا نگاه کند.به پژوهشگر اموزشی بگو برو و بیش از این خودت را نماد نفرت بین یک ملت نکن.
پاسخ + 0 0 --
ابراهیم 1397/05/20 - 12:22
سعی نکنید با کلمات بازی کنید
دنیای تکنولوژیست
۴۰سال پیش نیست
هر کسی در فضای مجازیست بازیچه نیست
هر کسی هم دفاع میکنه در حق مظلوم دفاع میکنه در قلب همه دانش اموزان جا دارن شما بجای فکر کردن به متون با نویسنده مطلب چ کار دارید اصلا هویت خود را مشخص کنید
شما چ کاره ای
....
پاسخ + 0 0 --
سپهر 1397/05/20 - 16:24
من دانش اموزم و به زرس خوندنم مشغول بودم ولی این ماجراهایی که شما مافیاهای کنکور راه انداختین ارامش روانی منو بهم زده و نمیذاره درس بخونم
#نه_به_تاثیر_قطعی_معدل
پاسخ + 0 0 --
معصومه 1397/05/20 - 23:39
اره اما فقط یه دانش اموز میدونه قرار یک سال وقت خودشو بزاره زحمت بکشه اما یه مشت ادمه کوته فکر با دادن به مصوبه اونم با دلایلی که فقط خودشونو قانع میکنه همه ارزوهاش به باد بده یعنی چی،اره حق با شماست فقط یه همچین مصوبه بی منطقی میتونه یه دانش اموزو به جای کشیدن رو درسو مشقش و فکر کردن به اینده و هدفش به جایی برسونه که تو صفحه های مجازی سردرگم بگرده و از حقش دفاع کنه تا کسی صداشو بشنوه
پاسخ + +11 0 --
نیما 1397/05/20 - 10:30
متاسفم برای خودم و تمام بچه های کشورم (البته نه همشون) که دچار همچین آفت های بیماری زایی شدیم، من تمام متن و تک تک کامنت ها رو خوندم و کاملا متوجه شدم نود و نه درصد کامنتها ای مخالف این متن توسط یک نفر نوشته شدن با اسم های مختلف میاد نظر میده که کسی شک نکنه! عزیز کنی باهوش باش، نحوه ی پاسخ گویی و نوع نگارش متن هات همه یکسان هستن و من احتمال زیاد میدن ایشون خود آقای حج فروش هستن یا از طرف ایشون دارن هدایت میشن. متاسفم واقعا... متاسفم که اینقدر مثل یک بچه لجباز و شرور هستید جناب حج فروش، دنیا جای کوچیکه از خدا بترسید جناب حق فروش.
پاسخ + +12 0 --
فرزان ایرجی 1397/05/20 - 10:31
این چه عدالتی است که امتحاناتی که در سال 95 و94 و96 لو رفته والبته در 97 باید سرنوشت آینده را تامین کند تاثیر معدل ظلمی آشکار است
پاسخ + +7 0 --
نیما 1397/05/20 - 10:42
جناب حج فروش حتی اسم هایی هم که باشون داری کامنت های بچه ها رو جواب میدید کاملا اسامی دوران خودتون هست و مربوط به دهه های 50 و 60 و هیچ دانش آموزی اسم های اکبر و سوسن و کاظم و اینا نیست اسمش، من دانش آموز نیستم و دانشجوی پزشکی و حامی دانش آموزانم و جهت اطلاع شما ضریب هوشی بنده توی اکثر آزمون های روز جهانی سنجش هوش نمره 137 هست و خوشبختانه کمی از میانگین هوشی عموم باهوش‌ترم و خیلی راحت میتونم خیلی چیزا را تشخیص بدم. بهتره دست از این حرف ها بردارید و بیشتر از این ملت رو دشمن خودتون نکنید، تهش دور متر گور هست و خدایی که همین نزدیکی است. یا حق
پاسخ + +13 0 --
شایان محمدی 1397/05/20 - 10:46
نکته بسیار جالبی که وجود داره اینه که همه نظرات مخالف با نوشته بنده ، با فاصله های زمانی سه-چهار دقیقه ای از هم ارسال شدن و همه آن ها لحن یکسانی دارند که نشانه ناشی گری فرد پشت آن هاست. اما در جواب: میگویند این متن را دانش آموز ننوشته . اولا باید بگویم که دانش آموزان این دوره را دست کم نگیرید. ثانیا اگر ذهن شما در زمان دانش آموزی تان توانایی نوشتن یک یادداشت ساده را نداشت ، تقصیر از من نیست . ثالثا به قول شما که فارغ التحصیلان دانشگاهی هم که جز هنر تست زنی ، مهارت دیگری ندارند ، پس احتمالا این نوشته کار اجنه است ؟ میگویند تصمیم تاثیر قطعی در سطح بالا و توسط وزرا گرفته شده است و شما حق مخالفت ندارید. در جواب باید بگویم که وزرات بهداشت و علوم که پینشنهادشان تاثیر مثبت بود و 170 نماینده مجلس هم خواهان تاثیر مثبت اند، فعلا این شمایید که در حال مخالفت اید، البته در صورتی که فضا را مسموم نکنید ،این مخالفت تان اشکالی ندارد .
پاسخ + +13 0 --
شایان محمدی 1397/05/20 - 10:47
میگویند اگر سوالات نهایی سطحی است پس چرا مافیا در حال کسب درآمد از آن است؟باید بگویم که از اسمشان مشخص است . آنان از حرف های امثال شما استفاده میکنند و جوی به راه می اندازند که امتحانات نهایی ، شاخ غول است که برای شکستن آن باید به ما پناه بیاورید. هم چنین من مدارک آن را هم در پیوست سه و چهار قرار دادم البته که مدارک ما بسیار است این شمایید که بدون مدرک حرف میزنید.میگویند اگر میزان رای ملت بود پس چرا درباره حجاب اینگونه نیست و کارشناسان باید نظر بدهند. باید بگویم که امام نگفتند میزان رای ملت است در فلان موضوع خاص ، هم چنین مسائل شرعی مانند حجاب را با این موضوعات قاطی نکنید. میگویند به جای این کار ها معدلتان را بالا ببرید . نشان دادید کا متن را به طور دقیق نخواندید . همان طور که گفتم این مصوبه حتی به ضرر معدل های 20 است و این اشکال فنی وحشتناک توسط رییس مرکز آ و پ مورد علاقه شما هم تایید شده است. لطفا فضا را مسموم نکنید. در آخر باید بگویم که ما هم چنان منتظر ارائه سابقه و رزومه شما هستیم جناب آقای پژوهشگر
پاسخ + +9 0 --
علیرضا 1397/05/20 - 11:06
ما مخالف تاثیر قطعی هستیم ولی نمیدونم چرا ی عده میان مغز بچه ها رو شست شو میدن تا بیان بگن ما موافقیم بابا اینا مافیااااان
پاسخ + +9 0 --
محمد 1397/05/20 - 11:07
آقای حج فروش شما کار و زندگی نداری؟
قشنگ از طرف مافیای ترمیم معدل و امتحانات نهایی شمارو مسئول قرار دادن....شما به اینهمه نماینده اهمیت نمیدی اینهنه مخالف رو نمیبینی و مافیا میخونیشون اینهمه جمعیت رو مافیا میبینی اونوقت خودت و رییست رو بر حق؟ شما مافیایید که با وجود اینهمه مخالف رای خودتون رو به کرسی نشوندین...درضمن یه مصوبه که چیزی نیست قوانین مجلس لغو میشه اینکه مصوبست
شما بهتره با سند حرف بزنی اگر کنکور با تکنیک حل میشه بیا چند نمونه نشون بده
درضمن بگو کی هستی و از کجا اومدی و سوابقت چیه و رتبه کنکور و غیرت چنده تا بفهمیم آسیب روحی نداری که اینجور رو سر بچه ها خراب شدی
پاسخ + +8 0 --
علی 1397/05/20 - 11:08
تاثیر قطعی معدل یک فاجعه است چرا که:
سوالات در سال های گذشته لو رفته و چندین هزار فارغ التحصیل با همان سوالات لو رفته سوابق شان اعمال می شود
دارا بودن اشکالات ریاضی این قانون مثلا فردی با معدل 19 و با درصد های 90 نمی تواند رشته های پرطرفدار قبول شود
بازار میلیاردی جدید تشریحی برای آموزشگاه ها و موسسات و عدم توانایی پرداخت این هزینه توسط اکثریت به دلیل وضع اقتصادی موجود
تصحیح سلیقه ای امتحانات نهایی مثلا یک ورقه ممکن است از یک معلم 19 بگیرد در حالی که معلم دیگری ممکن است سخت گیر باشذ و 17/75 بدهد
طبق همه پرسی وزارت علوم بیش از 80 درصد داوطلبان مخالف تاثیر قطعی هستند. میزان رای ملت است
عدم اطلاع رسانی قبلی
پاسخ + 0 0 --
یک دلیل دیگر 1397/05/21 - 03:47
امتحان نهایی از سال 84 تا 97 سال سوم و چند درس پیش دانشگاهی نظام قدیم+سال دوازدهم نظام جدید است که این امتحانات از کتابهای مختلف بوده و بچه ها در امتحانات با سختی و اسانی متفاوت شرکت کرده اند امتحان ریاضی سال 84 همان امتحان ریاضی سال 97 نبوده است!!پس تراز اینها با هم متفاوت اند و نمیشود قیاس کرد.از طرفی بچه های قبل از سال 84 که اصلا امتحان نهایی نداشته اند.یا بچه های تغییر رشته ای با دیپلم متفاوت هم داریم.
پاسخ + +8 0 --
مهدی حسینی 1397/05/20 - 11:08
واقعا اینکه سوابق و پیشینه ی علمی اقای حج فروش چیشت خوب گفته واقعا فردی مجهول در سابقه و پیشینه و رتبه کنکور و مدرک دانشگاهی اصلا صلاحیت زدن همچین حرفهایی را ندارد
اصلا این اقا چکاره است؟ اما با کمی تامل میشود نسبت ایشان با وزارت آموزش پرورش را فهمید.
همه و همه میدانند تاثیر قطعی ظلم به همه است فقط امثال حج فروش دارند بصورت کبک مآبانه با اوردن ادله ی غیرمنطقی قضیه را وارونه جلوه میدهند.
با اطلاعات 100 در 100 غلط و غیر علمی
ممنونم از شایان جان عزیزم بابت این نقد به جا و حکیمانه
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 11:09
شدیداً درست میگن، آقای حج فروش نظراتشون پر از اشتباه هست و باتعصب به اونها تاکید میکنن واقعا با همچین آدمایی چه پیشرفتی حاصل میشه خستمون کردن لطفاً آینده روشن رو نگیرین از دانش آموزان حج فروش
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 11:09
شدیداً درست میگن، آقای حج فروش نظراتشون پر از اشتباه هست و باتعصب به اونها تاکید میکنن واقعا با همچین آدمایی چه پیشرفتی حاصل میشه خستمون کردن لطفاً آینده روشن رو نگیرین از دانش آموزان حج فروش
پاسخ + +8 0 --
مهدی نظری 1397/05/20 - 11:11
اقای حج فروش لطفا مدارک تحصیلی و پیشینه تحصیلی و داشنگاهی خود را منتشر کنید وگرنه واقعا مشخص میشود که آیا یک پزشک مافیاست یا شمایی که هیچ در کف نداری
پاسخ + +8 0 --
امیرعلی 1397/05/20 - 11:11
من خودم سال ۹۵ دیپلم گرفتم و یادمه تو حوزه ما کلاس بقلی صدای طبل و کف و رقص میامد از شدت تقلب و صمیمیت کلاس!!
سوالاتی که هرسال لو میرود...سلیقه ای تصحیح میشود هیچوقت نمیتواند ملاک سنجش ما باشد
اقای حج فروش با این کارها خودت را کوچک نکن چون شما هیچچچچچچچ اجازه ای برای تصمیم گیری راجب اینده ما جوانان نداری و بهتر است برای اخرت خود توشه ای فراهم کنید
ممنون
پاسخ + +11 0 --
رضا 1397/05/20 - 11:16
با تشکر از شایان عزیز
واقعا اونهایی که دارند از تاثیر قطعی دفاع میکنند مشخصه یا سود کلان میبرن یا واقعا بی اطلاعن
فقط صرفا جهت اطلاع بگم این داستان خیلی حیاتی و مهم هست
لطفا پشت سر خودتون آه و نفرین هزاران روستایی و بی بضاعت رو نکشونین. دارین به خودتون جفا میکنید هاااا
خود دانید
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 11:18
جناب حج فروش بازهم نمیخواین بفهمین اشتباه میکنین؟؟
بازم میگین ترمیم معدل؟؟
والله خیلیا ندارن 500 هزار بدن برا ترمیم خیلیا نون شب ندارن واقعا اونا نباید برن دانشگا دولتی؟ اصلا شما خودت مدرکت و داشنگاهت و سوادت چیه؟ بیا بگو دیگه
پاسخ + +10 0 --
خان رفعتی 1397/05/20 - 11:19
شایان جانم ازت ممنونم
اقای حج فروش بسیار بسیار برات متاسفم.
با سابقه ای کاملا پنهان بازم پشت مافیای کنکور پنهان شو. والله خدایی هم اون بالا هست. حداقل از سن و سالت خجالت بکش .
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 11:21
کاملاموافقم تاثیرقطعی معدل بااین همه تقلبی ک درش صورت میگیره بی عدالتیه بزرگیه.
پاسخ + +9 0 --
هادی 1397/05/20 - 11:22
نه به تاثیر قطعی معدل
به‌دلیل عدم وجود عدالت اموزشی
نمره فروشی درمدارس
تصحیح سلیقه ای امتحان نهایی
عدم اطلاع رسانی قبلی توسط اموزش پرورش
هزینه ترمیم معدل
عدم اصلاخ دیپلم مجدد
پاسخ + +9 0 --
حسین 1397/05/20 - 11:23
۱۷۵ نماینده عضو مافیا نیستند انها هم جز ملت هستند
نه به تاثیر قطعی معدل
پاسخ + +9 0 --
زهرا 1397/05/20 - 11:24
با سلام .. من یک فارغ تحصیل هستم و میخواهم در کنکور شرکت کنم ...من یک دانش اموزم نه مافیای کنکور .. اگر این قانون برای سال ۹۸ اجرا شود من باید تمام ارزوهامو به گور ببرم خدا لعنت کنه کسی رو که از این قانون حمایت میکنه جناب حج فروش خودت جلوی نفرین هزاران هزاران دانش اموز مثل من قرار نده من هر روز صبح که بیدار میشوم ونماز میخونم بعد ازنماز از خدا میخواهم که خدایا هر کسی که سنگ جلوی ارزوهای ما پرتاب کن نابودش کن ....... من نمیدانم از کجا بیارم ۵۰۰هزار هزینه کنم دوباره برم کتاب ترمیم معدل بخرم پول بدم به اموزش پرورش
پاسخ + +6 0 --
محمدحسین 1397/05/20 - 11:27
واقعا متاسفم برای امثال اقای حج فروش که چیزی که انقدر عبات و ظاهره رو نمیبینه
ایراد نداره ما هم خدایی داریم.
170 نماینده نمیفهمن اقای حج فروش میفهمه
85 درصد دانش اموزا نمیفهمن اقای حج فروش میفهمه
51 هزار نفر که میشه 87 درصد در برنامه مناظره رای دادت ، نمیفهمن اقای حج فروش میفهمه
الله اکبر :|
پاسخ + +8 0 --
مادر 1397/05/20 - 11:27
دخترم بخاطر این قانون اصرار شما بر این قانون خودکشی کرد ..شانس آوردیم به دادش رسیدیم..اگر این قانون لغو نشو جلوی سازمان سنجش ظالم خودم را آتشس میزنم
پاسخ + +4 0 --
موسوی 1397/05/20 - 11:29
مافیای کنکور امثال حج فروش اند که میخوان از اب گل الود ماهی بگبرند تاثیر قطعی معدل به نفع هیچ کس جز امثال حج فروش نیست مطمئن باشید ما به هر صورتی که هست حقمون رو میگیریم و اجازه نمیدیم یکی مثل حج فروش حقمون رو بگیره آقای حج فروش این نظرات مسخره رو از قول دانش اموزان ننویسید آقای حج فروش آقای به اصطلاح کارشناس
پاسخ + +3 0 --
حسینی 1397/05/20 - 11:32
تاثیر قطعی ظلم آشکار به دانش آموز هست آقای حج فروش چی گیرتون میاد از این مصوبه؟؟؟؟ دنبال پول ترمیم معدل هستین!!!تو اجیر شده کی هستی؟؟؟؟ والله همه چیز پول نیست کارشناس محترم از قول دانش آموز و معلم ها این چرت و پرت را نگو!!!!
پاسخ + +5 0 --
امیر 1397/05/20 - 11:38
صحبت های آقای حج فروش واقعا خنده داره. آقای حج فروش تا آیا امکانات اموزشی مناطق محروم با کلانشهر ها قابل مقایسه است؟ آیا تاثیر قطعی سوابق به ضرر نناطق محروم نیست؟آیا ندیدی که هرسال سوالات امتحانات نهایی دارن لو میرن؟آیا تو یک انسانی؟
پاسخ + +2 0 --
رها 1397/05/20 - 11:46
من یک داوطلب پشت کنکوری هستم
شمایی که میگی این مقاله رو یه دانش آموز ننوشته مثلا خودت دانش آموزی دیگه پس امتحان نهایی هم دادی میدونی که فقط کافبه یه روز کتاب رو بخونی و فردا بری بیست بگیری فقط باید حفظ کنی و روی برگه پیاده کنی حفضیاتت رو
این که دیگه کارشناسی هم نمیخواد من دانش آموز میدونم چه برسه به وزیر آموزش و پرورش
ولی دلیل اینکه با وجود این مشکل و مشکلات دیگه بازم این مصوبه رو تصویب کردن اینه که آموزش و پرورش کمبود بودجه داره میخواد از این راه هم پول ترمیم معدل رو بگیره که برای 10 تا کتاب تقریبا 500 تومن میشه یعنی هر دانش آموز 500 هزارتومن بخواد واسه ترمیم بده میدونید چقد میشه.....
و همینطور از چندتا از انتشارات و موسسه کنکوری رشوه گرفته که دو روز بعد این مصوبه کتاباشون تو بازار بود معلومه دیگه واقعا یه زره عقل داشته باشی میفهمی
پاسخ + +4 0 --
مبین ثروتمند 1397/05/20 - 11:47
آقای حج فروش که باید به شما می گفتند حق فروش!!! خوب دارید با عناوین و اسامی مختلف کامنت های مخالف با آن ادبیات وحشتناکتان میگذارید. شما مافیا هستید یا ما؟ .... که درک نمی کنید که 20 گرفتن در امتحان نهایی چقدر آسان است ولی 100 زدن یک درس در کنکور چقدر دشوارتر است! شما اسمتان را گذاشته اید کارشناس آموزشی ولی بهتر بود میذاشتید دلال آموزشی چون شما توسط موسسات کنکوری اجیر شده اید که لا حرف های بی منطق تان جلوی حذف این مصوبه و آجر شدن نان مافیای کنکور را بگیرید. یک مقدار از این دانش آموزان مظلوم که هر روز نفرتشان از شما دارد بیشتر میشود خجالت بکشید . حیف است که افرادی مثل شما اظهار نظر کنند. میگویند آنکه را که خوابیده است میشود بیدار کرد ولی حج فروش را که خودش را به خواب و نادانی زده است خیر. والسلام.
پاسخ + +3 0 --
meysam 1397/05/20 - 11:47
حج فروش کی باشه ؟
اینا فقط میخوان یه راهی پیدا کنن که از جیبه ملت پول در بیارن,به فکر ما دانش اموزا نیستن
پاسخ + +3 0 --
مبین ثروتمند 1397/05/20 - 11:54
آقای حج فروش که باید به شما می گفتند حق فروش!!! خوب دارید با عناوین و اسامی مختلف کامنت های مخالف با آن ادبیات وحشتناکتان میگذارید. شما مافیا هستید یا ما؟ آنقدر نفهم هستید که درک نمی کنید که 20 گرفتن در امتحان نهایی چقدر آسان است ولی 100 زدن یک درس در کنکور چقدر دشوارتر است! شما اسمتان را گذاشته اید کارشناس آموزشی ولی بهتر بود میذاشتید دلال آموزشی چون شما توسط موسسات کنکوری اجیر شده اید که لا حرف های بی منطق تان جلوی حذف این مصوبه و آجر شدن نان مافیای کنکور را بگیرید. یک مقدار از این دانش آموزان مظلوم که هر روز نفرتشان از شما دارد بیشتر میشود خجالت بکشید . حیف است که افرادی مثل شما اظهار نظر کنند. میگویند آنکه را که خوابیده است میشود بیدار کرد ولی حج فروش را که خودش را به خواب و نادانی زده است خیر. والسلام.
پاسخ + +3 0 --
کوثر 1397/05/20 - 12:01
جناب آقای حج فروش و دار و دسته محترم انگار تهدیدتون کردن مزایاتون رو حذف میکنن که اینطوری به آب و آتیش میزنین خودتونو؟به والله پولی که سر معامله زندگی و آینده چندمیلیون دانش آموز گیرتون میاد خوردن نداره.از خدا بترسین.ما تا حقمون رو نگیریم دست برنمیداریم.جناب حج فروش اگه شما یه تیم صد دویست نفره این ما چند میلیون دانش آموزیم مطمئنا این بی احترامیاتون بی جواب نمیمونه.شما حق ندارین مسائل و مشکلات درونی خودتون رو قاطی این مسائل کنین و زندگی ما رو نابود کنین.
پاسخ + +2 0 --
معصومه 1397/05/20 - 12:01
سلام نقدی بر سخنان اقای حج فروش مشکل دانش اموز ها تاثیر معدل نیست مشکل دانش اموز ها زیر ساخت هایی که برای این مصوبه وجود ندارد مخالفت این عده کثیر نه از روی از روی احساس نه از روی مافیای کنکور است بلکه از روی محاسبات و دلایل ریاضیست شما در این مدت که انقدر تلاش کردید صدای ما دانش اموز هارا خفه کنید تلاش نکردید دلیل قانع کننده ای برای ما بیاوری حتی برای دانش اموزهای رشته پزشکی که مخالف این مصوبه بودند، ما بر اساس کدام دلایل با شما موافقت کنیم فقط برای اینکه شما میخواهید ملاک قبولی دانش اموز پزشکی و مهندسی را از طریق فرستادن داخل یک کارخانه و پرسیدن اینکه در کارخانه هرچه دیده ای و ان را توصیف کن قرار دهید؟!! ایا این خیلی بهتر از هنر تست زنی است؟!،
پاسخ + +4 0 --
محمد مهدی 1397/05/20 - 12:02
معایب تاثیر قطعی : 1 تصحیح سلیقه ای سوالات نهایی 2 لو رفتن گسترده سوالات 3 درامد زایی به شدت کلان برای موسسات مختلف سود جو که مطمئنا بخشی از ان را به اموزش و پرورش می دهند 4 افزایش شدید استرس و ایجاد فشار روانی بسیار بر روی بچه ها برای 12 امتحان مهم 5 ایجاد اختلاف تراز شدید بین نمرات غیر از 20 در کنکور 5 عدم اطلاع رسانی به موقع برای نظام قدیم ها 6 عدم رعایت عدل و انصاف و اوج بی عدالتی در حق مناطق محروم 7 نظر سنجی سازمان سنجش که نشان میدهد 85 درصد دانش اموزان مخالف تاثیر قطعی معدل هستند
پاسخ + 0 0 --
گردش در کارخانه 1397/05/21 - 03:30
در شرایطی که جامعه کنکوری بسیار ملتهب ودرگیر یک موضوع جدی است یکی از پیشنهادهای شعار زده پژوهشگر اموزشی این است دانش اموزان را به بازدید از کارخانه ببرند و در امتحان تشریحی از انها بخواهند در یک صفحه بنویسند چه یادگرفتند!موضوعات انشای دوره ابتدایی بچه های دهه شصت یاد باد!!!
پاسخ + +7 0 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 12:03
ادامه نظر قبلی

8ایجاد رقابت شدید بین 400000 نفر پشت کنکوری 9 ناتوانی وزارت اموزش و پرورش در برگزاری امتحان عادلانه در سراسر کشور 10افزایش شدید خرید کتب کمک درسی که باز به نفع موسسات و مافیای 10 هزار میلیاردی کنکور میشود. در اخر بگذارید بگویم که کنکور تنها راه صحیح برای ورود به دانشگاه است چون سیستم اموزشی ما از بیخ و بن غلط است و با این قانون تاثیر قطعی معدل نه تنها دست سود جویان کنکور قطع نمیشود بلکه یک مافیا هم برای امتحان نهایی وترمیم معدل شکل می گیرد که بر خلاف شعارهایتان درباره عدالت اموزشی است و اینکه تاثیر مثبت تنها راه عادلانه ای است که هم به نفع دانش اموزان با معدل پایین است و هم به نفع دانش اموزان با معدل های بالاو بیست چرا که برای معدل بیستی ها باعث افزایش تراز شان در کنکور می شود و انهایی هم که نمره مناسبی درامتحان نهایی نگرفته اند هم می توانند با خیال راحت به کنکور بپردازند و سعی در قبولی از طریق رقابت در نمره ترازشان داشته باشند . خواهشا درباره تاثیر معدل تجدید نظر فرمایید .
پاسخ + +7 0 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 12:04
امید است که با ارئه این دلایل چشمهای مسئولین را نسبت به حقایق فاجعه تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 باز کرده باشیم .
پاسخ + +10 0 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 12:04
ما مافیا نیستیم مافیا ان درامد نزدیک به 500 هزار تومانی برا ی هر دانش اموز از طریق ترمیم معدل است. مافیا ان قلم چی است که یک و نیم میلیون پول می گیرد و خدا می داند چقدرش به جیب امثال شما می رود . مافیا ان ناشرانی هستند که بی توجه به وضعیت اشفته محیط زیست تند و تند کتا ب های مختلف چاپ می کنند و سودهای میلیاردی می برند . مافیا شمایید که چشمتان را به حقایق می بندید . مافیا شمایید که با رای این مردم به مجلس رفته اید اما به اعتراضات همین مردم اهمیتی نمی دهید . مافیا شمایید که بچه هایتان در امریکا و انگلیس و روسیه درس میخوانند اما حق تحصیل در یک دانشگاه بومی کشور را از ما می گیرید . نه به تاثیر قطعی معدل
پاسخ + +8 0 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 12:04
ما مافیا نیستیم مافیا ان درامد نزدیک به 500 هزار تومانی برا ی هر دانش اموز از طریق ترمیم معدل است. مافیا ان قلم چی است که یک و نیم میلیون پول می گیرد و خدا می داند چقدرش به جیب امثال شما می رود . مافیا ان ناشرانی هستند که بی توجه به وضعیت اشفته محیط زیست تند و تند کتا ب های مختلف چاپ می کنند و سودهای میلیاردی می برند . مافیا شمایید که چشمتان را به حقایق می بندید . مافیا شمایید که با رای این مردم به مجلس رفته اید اما به اعتراضات همین مردم اهمیتی نمی دهید . مافیا شمایید که بچه هایتان در امریکا و انگلیس و روسیه درس میخوانند اما حق تحصیل در یک دانشگاه بومی کشور را از ما می گیرید . نه به تاثیر قطعی معدل
پاسخ + +7 0 --
رضا کریمی 1397/05/20 - 12:07
خدمت حج فروش کاسب آموزشی عرض میکنم که آیا نحوه خواندن دروس تشریحی و تستی یکی است که ما را تشویق به دوباره خواندن به صورت تشریحی میکنید؟آیا استرس کنکور کم بود که استرس امتحانات نهایی به آن اضافه شود؟من از حج فروش میخواهم که مدرک تحصیلی خود را رو کند تا بر همگان روشن شود که مافیای تحصیلی چه کسی است؟چه کسی طرفدار دانش آموزان است و چه کسی با ادعای حمایت از حذف کنکور خواهان رسیدن به نقشه های شوم و پلید کسانی است که درآمدشان روز به روز در حال افزایش است؟حج فروش رتبه اش در کنکور را بگوید و بگوید در کدام دانشگاه معتبر درس خوانده است؟
پاسخ + +8 0 --
معصومه 1397/05/20 - 12:08
من نمیدانم منطق اموزشی شما بر اساس چیست اما هنری که شما اسم ان را گزاشتید تست زنی یا دوپینگ چرا پس بسیاری از معدل بیست های مدارس نمی توانند از پس ان برایند، اگر سطحیست و مفهومی نیست چرا من با چندین بار خواندن کتاب درسی هنوز نمیتوانم از پس سوال های مفهومی زیست برایم چون اصلا بحث حفظ کردن نیست، فقط دانش آموزی میتواند از پس آن براید که تسلط مامل بر مفاهیم داشتبه باشد همانند یک پزشک و یک مهندس که تسلط کامل بر کارش دارد.
پاسخ + +11 0 --
سیمین 1397/05/20 - 12:12
بهتر است که جناب آقای حج فروش به جای اینکه با اسم های مختلف کامنت بنویسد مدارک و سوابق تحصیلی و افتخارات خود را ارائه دهد . هر چند اگر ایشان سوابق تحصیلی درخشانی داشتند مدت ها پیش آن را ارائه داده بودند
پاسخ + +8 0 --
داود 1397/05/20 - 12:14
هرکس دبیرستان رفته باشد و هرکس برای امتحان و کنکور درس خوانده باشد میداند سوالات امتخانی بسیار ابکی و سطحی است در صورتی که تست های کنکور بسیار مفهومی و سخت است که دلیل بر این مدعی وجود پانزده هزار بیست در هر درس امتحان نهایی و وجود سه چهار نفر یا حتی صفر نفر که هر درس کنکور را صد در صد پاسخ میگویند حال اقایی که با تاثیر قطعی کنکور در پی اهداف تصحیح ورقه و سهم خواهی نابجا از اینده فرزندان این کشور هستید چگونه میخواهید تراز بندی کنید چگونه میخواهید هفت هزار معدل بیست را از هم جدا کنید همین عدالتی که در کنکور هست و از رانت و نمره فروشی...جلوگیری میکند مشکل شماست؟شما هرگز به دانش اموزان اهمیت نمیدهید هرگز اینده انها برای شما مهم نیست هدف شما قدرت طلبی و سهم خواهی از بازار و گردش مالی کنکور است چون شما میتوانید مافیایی عجیبتر و بزرگتر و قدرتمندتر از مافیای کنکور ایجاد کنید!
پاسخ + +4 0 --
نه به تاثیر قطعی 1397/05/20 - 12:22
چرا آقای حج فروش رزومه ی خودش رو رو نمیکنه.
که ماهم بشناسیمش.
پاسخ + +6 0 --
نه به تاثیر قطعی 1397/05/20 - 12:22
چرا آقای حج فروش رزومه ی خودش رو رو نمیکنه.
که ماهم بشناسیمش.
پاسخ + +8 0 --
سارا 1397/05/20 - 12:36
مطمئن هستم حتی یکی از اینهایی که کامنت موافق تاثیرقطعی گذاشتن امسال کنکوری نیستن
پاسخ + +8 -1 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 13:02
اقا جان من یکی جواب منو بده
چطور میخواهید 400 هزار دانش اموزی را که به انها درباره تاثیر قطعی معدل اطلاعی داده نشده را با دانش اموزان نظام جدیدی که از حالا برای امتحانات نهایی خوب میخوانند و اماده میشون و نمره کامل را می گیرند مقایسه کنید؟؟؟
من نمی دانم این اقای حج فروش ایران را با کره شمالی و امرکا و انگلستان مقایسه می کند که از همان ابتدا همه چیز مشخص و طبق روال منظم پیش میرود . نمیدانم چطور می تواند چنین مقایسه کوکورانه و مزخرفی را انجام دهد.
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/05/20 - 13:16
تنها راهش اینه که تاثیر رو برای داوطلبان قدیمی حذف کنند ولی برای انش آموزان سال بعد تاثر بدهند چون از قبل خبر دارند
پاسخ + 0 0 --
محمدمهدی 1397/05/20 - 13:23
خب یا باید برا همه تاثیر مثبت یا اینکاری که شما گفتید که البته این هم بی عدالتی هست . چرا ؟؟ فرض کن یک نفر اولین امتحان نهاییش دینی هست رو میده بعد دینی رو میشه 18 این یعنی نزدیک 6000 نفر ازش جلو می افتند خبحالا این شخص با افسردگی زیاد چطور میتونه برای 9 تا امتحان مهم بعدی اماده بشه ؟؟
چطور خودتون به خواب زدید ؟؟ بابا بهترین راه تاثیر مثبته به خدا من نه مافیام نه موسسه کنکو من یه دانش اموزم که حاضرم با هرکسی در این مورد یه بحث منطقی بکنم . هرکسی مخالف دلایل من هست بیاد اعلام کنه تا جوابشو بدم.
پاسخ + +9 0 --
احمدرضا 1397/05/20 - 13:03
خدایا آخه ما چه گناهی کردیم که تو این کشور و گیر این مسعولین و افراد نا آگاه افتادیم تو تمام کشورها به افراد نابغه مسئولیت میدن تو کشور ما به هرکی یقش بیشتر بسته باشه "دیگه واقعا نمیدونم در برابر این همه نفهمی،چی بگم "
من یک دانش آموزم
دانش آموزها را بیشعور فرض نکنید
پاسخ + +6 0 --
Zhra 1397/05/20 - 13:42
اين اصلا عادلانه نيس #نه_به_تاثير_قطعي_معدل
پاسخ + +6 0 --
Fatemeh 1397/05/20 - 13:53
Vahid:
#نمایندگانمان
#دکتر_هامون_سبطی
#اقای_دانیال_آقائی
#اقای_مهدی_خشنود

#مناظره_با_وزیر_بطحایی #چرا_بدقولی_؟
#نه_به_حق_کشی
پاسخ + +6 0 --
فاطمه 1397/05/20 - 13:54
+مسئول عزیز با زبان منطق حق را بپذیر:
پاسخ + +7 0 --
مجید 1397/05/20 - 13:55
خیلی نامردیههههه تاثیر قطعی معدل
چون یه نفر دانش اموز تجربی میاد با هزار بدبختی تلاش میکنه تا معدلش 19 بشهه و توی کنکور مثلا زیست رو 90 میزنه
بعد به نفر دیگه که رستش تجربی نیس( ریاضی یا انسانی یا ..) میاد و چون رشتش تجربی نیس معدل براش تاثیر نداره و مثلا زیست رو 80 میزنه و میاد از دانش امپزی که معدلش 19 و زیست رو 90 زده جلو میوفته
پاسخ + +1 0 --
am7500000 1397/05/20 - 14:10
اگه عدالت دست اقای حج فروش بود میگفت رستگاررحمانی باحقه رتبه یک کنکورشده اقای حج فروش چراخودتو به کوچه علی چپ زدی جوری میگه کنکور هیچی نیس انگار امتحانات نهایی سه سال اخر متوسطه بوده نه اقا این سوابق تحصیلی که میگی همش یه ساله اونم فوقش یه ماه براش وقت میذاری اونم تقلب کردنش اموزشو پرورش پذیرفته پس این سوابق تحصیلی اینه دیگه شاخوبال نداره جلوچشم همس چجوری برگزارمیشه اما کنکور بایدسالها زحمت کشید تاب رتبه دلخواهیکه میخوای برسی اینم شعاره که میگید کنکورترفند داره اگه ترفند داره بیاید به مام بگید
پاسخ + +2 0 --
am7500000 1397/05/20 - 14:10
اگه عدالت دست اقای حج فروش بود میگفت رستگاررحمانی باحقه رتبه یک کنکورشده اقای حج فروش چراخودتو به کوچه علی چپ زدی جوری میگه کنکور هیچی نیس انگار امتحانات نهایی سه سال اخر متوسطه بوده نه اقا این سوابق تحصیلی که میگی همش یه ساله اونم فوقش یه ماه براش وقت میذاری اونم تقلب کردنش اموزشو پرورش پذیرفته پس این سوابق تحصیلی اینه دیگه شاخوبال نداره جلوچشم همس چجوری برگزارمیشه اما کنکور بایدسالها زحمت کشید تاب رتبه دلخواهیکه میخوای برسی اینم شعاره که میگید کنکورترفند داره اگه ترفند داره بیاید به مام بگید
پاسخ + 0 -7 --
وشکا 1397/05/20 - 14:23
اری به تاثیر قطعی معدل....هامون سبطی حواست باشه با جوانان چه میکنی یک ماه از وقتشان را تلف کردی برای قانونی که در مجلس نهم تصویل شده
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/21 - 00:34
بهتر است به جای سخنان بیهوده و مضحک دلایل و مدارکی را که نشان میدهد تاثیر قطعی به ضرر دانش آموزان نیست را ارائه دهید
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/21 - 00:35
در ضمن اول نوشتن را یاد بگیرید بعد دیگران را خطاب قرار دهید
پاسخ + 0 0 --
وشکا پژوهشگر ناشناس 1397/05/21 - 03:06
تو لازم نکرده نگران جوانان باشی و زبان ما بشی و به جای ما صحبت کنی.ما خود بهتر میدونیم چه کسی به خود اجازه میدهد با زندگی دیگران بازی کند و این همه حق الناس به روی دوشش است..
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/05/21 - 03:24
تاثیر قطعی معدل قانون نیست و در بندهای قانون سنجش و پذیرش دانشجو نیامده
پاسخ + 0 0 --
الهه 1397/05/21 - 03:39
... تو برو درست رو بخون؛ به بقیه هم کار نداشته باش
پاسخ + 0 0 --
معصومه 1397/05/21 - 13:39
مواظب حرف زدنت باش شاید انگشا اشارت سمت ما دانش اموز ها بره چیزی بهت نگیم اما پای دکتر سبطیو وسط نکش تو خیلی دلت میسوزه میخای از حق ما دفاع کنی لطف کن الکی اظهار نظر نکن
پاسخ + +2 -1 --
رها 1397/05/20 - 14:33
این حج فروش هم همون وزیر آموزش و پرورش....
بیشترین سود با وجود این مصوبه به آموزش و پرورش و مافیای کنکور میرسه
انتشاراتی ها که دو نوع کتاب میزنن کنکور و ترمیم نونشون تو روغنه دیگه سودشون دو برابر میشه موسسه ها هم دوتا پکیج دارن پکیج کنکور و ترمیم معدل
خخخخخخ
واقعا ساده لوحانه است که بگی این مصوبه به ضرر مافیای کنکوره
پاسخ + +4 0 --
شاهین 1397/05/20 - 15:21
جناب آقای حج فروش این که فرزند شما با معدل بالای تقلبی نتوانسته در کنکور رتبه مناسب بدست بیاورد و فرزند شما رتبه نجومی کنکور شده است مشکل شخصی شماست. این که فرزند شما نتوانسته به پزشکی راه یاید مشکل شماست. چرا این عقده خودتان را میخواهید با قطعی کردن معدل تلافی کنید.
پاسخ + +3 0 --
شاهین 1397/05/20 - 15:23
آقای حج فروش کاملا مشخصه یا خودتون تو کنکور بد عمل کردید یا بچتون نتونسته از کنکور به جایی برسه حالا تقاص عملکرد ضعیف بچه هتون رو ما باید بدیم؟؟؟
پاسخ + +2 0 --
آتنا 1397/05/20 - 15:28
چرا مسولین کشور متوجه نیستند که راه از بین بردن مافیای کنکور تاثیر قطعی معدل نیست.چه کنکور چه معدل چه هر ازمونی رقابت قراره صورت بگیره و همه میخوان پزشک بشن . به خاطر این رقابت شدید همه به موسسات مراجعه میکنند. مشکل بی کفایتی مسولین در سایر حوزه ها و دستگاه ها است که نتونستند شغل ایجاد کنند و مشکلات اقتصادی برای سایر اقشار است در این میان فقط پزشکان هستند که درامود خوب داردند این بچه های بیگناه هم به خاطر فقر و بی کفایتی مسولین دارن هزینه میکنن که پزشکی قبول شوند.اگر مسولین عرضه داشتند درامد همه ی شغل هارا بالا و متعادل بود .این وضع نبود. الان هم با حذف کنکور میخوان گند خودشون رو جبران کنند.
پاسخ + +3 0 --
احمد 1397/05/20 - 16:14
حج فروش حق فروش
مــــافیای تـرمیم معدل
بچه متـوجه این توطئه شــــوم و نخبه کشی قـرن میشود
امـــا کسیکه منفـعتش در نفهـمیـدن باشــد تا ابد نخـواهد فهمیـــد
#نه به تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۸
#نه به نخبـــــه کشی
#نه به فـــرار مغــــزها
#خدا با ماست
پاسخ + +4 0 --
سپهر 1397/05/20 - 16:20
متن عالی و کاملی بود خوشحالم که بالاخره یکی پیدا شد جواب این مافیاها و حج فروش هارو بده
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1397/05/20 - 16:28
جالب اینه که همه ی نظرات مخالف این مطلب با اسم های مختلف ولی فاصله زمانی کوتاه ارسال شدن :)))
اقای حق فروش و سایر مافیاهای عزیز حداقل کمی خلاقیت برای ثبت نظرات فیک و تقلبی خرج میکردین تا اینقدر راحت لو نرین :)))
پاسخ + +5 -1 --
رضایی 1397/05/20 - 18:21
مرسی که حرف دل ما دانش اموزارو زدی
اقای حق(حج) فروش چجوری میخوای پیش خدا جواب این همه دانش اموز بی گناه رو بدی؟
با اینده ما بازی نکن لطفا
پاسخ + +6 -1 --
شیما 1397/05/20 - 18:56
واقعاً خنده دار است :))))
آقای حج فروش عده ای رو مامور کرده بیان زیر این متن کامنت اعتراضی بذارند
اصن من با حج فروش و سبطی کاری ندارم، اگر عقل دارین دوتا کارنامه با رتبه زیر مثلا 500 رو با معدل بین 19.70 به بالا رو بررسی کنید، نود درصد زده فاقد اثر مثبت!!!!!! این چه تاثیری هست که برای معدل بالاها هم فاقد تاثیر مثبت هست چه برسه زیر 19!؟؟؟؟
التماس تفکر
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/05/20 - 22:27
خیلی خلاصه و منطقی
احسنت
پاسخ + +4 -1 --
کنکوری 1397/05/21 - 03:27
این آقای حج فروش خود به یک آموزشگاه و مافیایی وابسته است و از اونجا خط میگیره و بهش اطلاعات میدن تا با تاثیر مثبت مخالفت کنه
مافیای بزرگی پشت تاثیر قطعی هستش که ایشالا با یاری خدا و دکتر سبطی عزیز شکست خواهند خورد و عدالت به آموزش برمیگرده
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/05/21 - 03:28
اصلا فک کنید تاثیر قطعی شد با اینهمه اعتراض چکار میکنید؟؟ میدونید چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟
نباید با مافیاتون امسال رو قطعی میکردین لااقل برای سال بعد رو قطعی میکردین چون هنوز کنکور نظام قدیم هستش و از سال 99 نظام جدید میشه
پاسخ + +3 -1 --
.... 1397/05/21 - 07:14
امام جمعه اسالم برای حج فروش و چند تن از دوستاش این خطابه رو گفته البته اگه حج فروش امامان جمعه رو هم مافیا ندونه:امام جمعه اسالم با بیان اینکه متاسفانه آنچه امروز خودم به عینه می بینم و می شنوم وجود مافیای عجیب و غریب برای کنکور است، گفت: از قانون تاثیر گذاری قطعی سوابق تحصیلی بوی مشمئز کننده تبعیض و بی عدالتی به مشام می رسد . این قانون جدید یا سفارش مافیای پنهان استعمار دانش آموزان است یا مولد مافیاهای جدید استعماری است، در هر حال به نظر می رسد در این قانون جدید همه جوانب در نظر گرفته نشده است.
پاسخ + +1 -5 --
رهگذر 1397/05/21 - 09:07
پیام نهفته در دل سیستم تستی کنکور برای کودکان و نوجوانان این است: "برای هر مسأله و مشکلی، تنها یک راه حل وجود دارد" و این، گزاره ای غیر واقعی است و گاه، بسیار ناامید کننده و مخرب.
زندگی تستی"، که در آن فکر می کنیم برای هر مشکلی تنها یک راه وجود دارد که باید آن را از قبل آموخت، منشأ بسیاری از مشکلات ماست.
بسیاری از کسب و کارها ، به این خاطر شکست خورده اند که صاحبان شان ، فکر می کردند که تنها یک راه برای موفقیت وجود دارد و آن راه هم همان راهی است که موفق های قبلی طی کرده اند. با این حال بعد از تقلید از راه موفقیت آمیز قبلی ها، چون به هدف شان نرسیده اند، کار و بارشان را تعطیل کرده اند.
فراموش نکنیم که دوران مطلق انگاری به پایان رسیده است و نسل جدید را باید برای عصری آماده کرد که در آن، باید یک پدیده را از زوایای گوناگون ببینند و برای رسیدن به یک مقصد راه های مختلفی را پیش روی خود ببینند و انتخاب کنند و حتی خود راه های جدیدی بسازند و بروند و پیشنهاد کنند. عصر جدید، زندگی تستی را بر نمی تابد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/21 - 11:49
واقعا شعارهای قشنگی بود ولی بهتره واقع گرا باشیم تا تخیل گرا
پاسخ + 0 0 --
هزیان گویی 1397/05/21 - 14:32
خداوند جامعه مارا از شر افکار فسیل شده،شعار زده،متوهم و هزیانی بدون راهکارهای واقعی و قابل اجرا نجات بده .با این نگاه به نظر تمام اختلاسها،نابودی محیط زیست،فساد،کودکان کار،ریزگردها،الودگی هوا،نبود اب،مشکلات اقتصادی و نبود اشتغال،تحریم،افزایش امار طلاق و و و ....هم به خاطر این بوده است که ما در کنکور امتحان تستی داشتیم!!!!خیر اصلا از این خبرها نیست که ما در تست فکر کنیم فقط یک راه حل وجود دارد..در کنکور دستت هم خیلی باز است الگو و شاه ماهی و کلید طلایی مفاهیم را یاد گرفتی هر چقدر شکل سوال عوض شود تو هزار راه داری برای پاسخ..انجا که کارخانه ماشین سازی است مدرسه است.در سالی که امتحان نهایی داشتیم مرتب ما را تهدید میکردن حتما از همین روش مساله را حل کنین واو به واو هم جا نندازین چون از نمره شما کم میشود!اگر روش دیگری حل میکردیم هر چقدر خلاقانه نمره ای نداشت
پاسخ + 0 0 --
سیمین 1397/05/21 - 23:13
ظاهرا شما اصلا در مورد سنجش دانش آموز و سوالات تستی و تشریحی اصلا اطلاعی ندارید و به جای نظرات کارشناسی و علمی فقط به نوشتن یک سری شعار که به ظاهر زیباست اما هیچ پایه و اساس علمی و واقع بینانه ای ندارد اکتفا کرده اید . خوب است بدانید که در سوالات تشریحی مبنا فقط کتاب درسی است و باید کلمه به کلمه ی کتاب را حفظ کرد و در سوالات ریاضی و محاسباتی هم به تمام مراحل حل سوال نمره داده میشود و روش حل هم باید بر اساس روشی باشد که در کتاب گفته شده است اما در سوالات تستی میتوان به هر روش دلخواه سوال را حل کرد و فقط مهم این است که دانش آموز به پاسخ درست برسد و به هیچ وجه بر مبنای حفضیات نیست به خصوص در کنکور سال های اخیر برای همین موضوع است که تعداد زیادی از دانش آموزانی که در مدارس نمره های بالا میگیرند به هیچ وجه در کنکور عملکرد موفقیت آمیزی ندارند
پاسخ + 0 0 --
قانون 1397/05/21 - 12:10
+میگه ببین هرجای دنیا واسه خودش یه قانونی داره
_میگم خب بله داره .
+میگه خب مملکت ماهم واسه خودش یه قوانینی داره
_میگم بله داره .
+میگه خب قبول داری که قانونِ مملکتم باید اجرا بشه
_میگم بله باید بشه .
+میگه پس دیگه حرف حسابت چیه ؟
میگم شماها همیشه تا اینجاش رو می گید بقیه اش رو نمی گید .
+میگه بقیه اش چیه ؟
_میگم عزیز دلم قانون باید اجرا بشه اما ، در هر جای دنیا اگر اکثریت جامعه ای با یک قانونی مشکل داشته باشن ، حالا اون قانونه که اشکال داره و باید عوض بشه و این خودش یه قانونِ مهمه .
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/05/21 - 18:12
اقای حج فروش با ارسال کامنت های مخالف در زیر این متن با نام هایی همچون سوسن و کاظم و اکبر و اصغر که همگی آن ها مربوط به دهه های چهل و پنجاه است ، ناخودآگاه حرف های نویسنده متن را تایید کردند و نشان دادند که ذهنیت شان علاوه بر کنکور ، در سایر مسائل هم مربوط چهل سال پیش است!
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/05/21 - 23:20
وزارت اطلاعات باید ریشه مافیایی را در این کشور ودر هر حوزه ای بخشکاند. زیبنده کشور اسلامی و امام زمان عج نیست که سودجویان و مفسدان به آسانی در آن جولان دهند .
پاسخ + +4 -8 --
رهگذر 1397/05/21 - 23:39
مردم اندر حسرت فهم درست
آنچه می گویم به قدر فهم توست
هرچی گفتیم که مجاب نشدید چرا که
با سیه دل چه سود گفتن وعظ
نرود میخ آهنین درسنگ
خفته را می شود بیدار کرد اما آنکه خود را به خواب زده نه
ای پزشکان و مهندسان و وکیلان پولکی بعد از این انچه شرط بلاغ بود را گفتیم برای مطالعه بیشتر می توانید عناوین مقالات و مطالب زیر را جستجو کنید
التماس تفکر

فیلم افشای پشت‌پرده مافیای کنکور در حالا خورشید
بررسی مافیای کنکور در مستند "قمار چهارگزینه ای
مافیای کنکور با گردش مالی میلیاردی
مافیای ٨هزار‌میلیاردی کنکور
آشفته‌بازار تجارت کنکور
نبود نظارت بر مافیای کنکور بیداد می‌کند
مافیای کنکور به دنبال تغییر قانون حذف کنکور
پشت‌پرده‌هایی از مافیای کنکور که دود از سرتان بلند می‌کند
پاسخ + 0 -3 --
رهگذر 1397/05/21 - 23:39
ادامه

درآمد میلیاردی صداوسیما از مافیای کنکور
افشاگری نفرات برتر کنکور از سوء استفاده مافیای آموزشی
مافیای کنکور کوتاه نمی‌آید
مافیای کنکور با اظطراب فرزندانمان دلالی می کند
مافیای کنکور بزرگ ترین سد در برابر حذف این آزمون بزرگ است
مافياي كنكور مانع جدي انحلال سازمان سنجش
نفوذ گسترده مافیای کنکور در سیستم آموزشی کشور
مافیای کنکور معادلات آموزش و پرورش را به هم ریخته است
,دودوتا چهارتای مافیای کنکور
مچ‌اندازی با مافیای کنکور
مافیای کنکور در موسسات رقم می خورد نه سازمان سنجش
مافیای کنکور بلای جان حذف کنکور
پشت پرده‌هایی از مافیای کنکور در «اردوهای نوروزی»
مافیا، سومین ‌ضلع سخت کنکور
بازار فروش مافیای کنکور در یک قدمی دانش آموزان!
....
....
....
پاسخ + 0 -4 --
رهگذر 1397/05/22 - 17:05
با عرض پوزش
مافیای کنکور با اضطراب فرزندانمان دلالی می کند
پاسخ + 0 0 --
امیرحسین 1397/05/24 - 20:41
ببین مافییای ترمیم چیکار میخواد بکنه
پاسخ + +2 0 --
علائی 1397/05/25 - 17:44
مافیای ترمیم معدل شکست خوردین
پاسخ + +1 0 --
مری نژاد 1397/07/03 - 12:11
سری به جلسات امتحان نهایی بزنید حالت دوربین مخفی به عمق فاجعه پی می برید ،تقلب ،آشنا بازی،یا سری به حوزه تصحیح بزنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور