صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" من هم از کنکور خوشم نمی آید اما در این شرایط تنها روش غربال گری دانش آموزان نخبه کنکور است "

انتقاد یک دانش آموز تبریزی از یادداشت " احمد حج فروش " در مورد تأثیر قطعی 60 درصدی سابقه تحصیلی در کنکور

علی/ آذربایجان شرقی

صدای معلم - گروه استان ها و شهرستان ها/

اننشار یادداشت « احمد حج فروش «در صدای معلم  » با عنوان :

" 170 نماینده مجلس در تله مافیای کنکور ؟!
شورای سنجش با تصویب تأثیر قطعی 60 درصدی سابقه تحصیلی، نمایندگان را از دام مافیا نجات دهد ! ( این جا ) واکنش های متفاوت و فراوانی داشته است .

ضمن تشکر ؛ « علی " دانش آموز تبریزی نقدی بر آن نگاشته است .

نظر دانش آموز در مورد ضریب سابقه تحصیلی در کنکور

سلام صدای معلم

از اینکه ایمیل مرا منتشر کردید کمال تشکر را دارم اما دلایل من خیلی ساده و واضح است  .من کارشناس نیستم و فقط 18سال دارم. اما سن و تحصیلات ربطی به شعورو درک و انصاف ندارد، تصویب این مصوبه کاملا غلط و غیر کارشناسی است کشور ما به کشور امتحان خطا مشهور است و این بار گوشت قربانی دانش آموزان مظلوم کشور هستند اما دلایل خیلی ساده ای است که من در چند سطر بیان می کنم که از پایه ویران است این مصوبه ...

1.ما خطای ریاضی داریم در این مصوبه از صدای معلم می خواهم از چند کارشناس ریاضی سوال بفرمایند.. حداقل 3000 معدل 20 داریم حال بماند معدل های خوب 19 به بالا که پراکندگی محاسبه ی پذیرش اینان بسیار مشکل اما قابل محاسبه اما ناعادلانه است چون معدل نوزده که معدل خوبی حساب می‌شود متضرر می‌شود.

2.من نمی‌گویم آزمون کنکور امنیت صدرصد دارد در دنیا هیچ چیز صدرصد نیست حتی مقیاس های اندازه گیری خطا دارند، اما امنیت امتحان نهایی به شدت پایین پراکندگی تقلب زیاد است ؛ از هر 10 حوزه امتحان نهایی سه مورد تقلب در آن اتفاق می افتد که در آزمون سنجش کنکور این‌ عدد نهایت در کل کشور به عدد 20 حوزه نمی‌رسد، پس آزمون کنکور پروسه دقیق تر و امنیت بالاتری دارد . نمی خواهم وارد بحث کیفیت سوالات کنکور و امتحان نهایی بشوم چون واقعا ننگی بر کارنامه آموزش و پرورش است و این عدالت نیست به طور مستقیم معدل تاثیر داده شود. 

3.نزدیک به 400000 پشت کنکوری 97داریم که می‌خواهند در 98 کنکور بدهند، آن ها با تاثیر مثبت امتحان نهایی داده اند والان آقایان می گویند تاثیر قطعی است در صورتی که قرار نبوده قطعی باشد و این ظلم است، و اینکه دیپلم های 84 به قبل معدل تاثیری برای آن ها ندارد، که تعداد آنان برای شرکت در کنکور به تقریب 6 هزار نفر است که راحت 1000 نفر آنان رتبه هستنند و این عدالت نیست .

4 . تفاوت کیفیت آموزشی در مدارس مختلف و تفاوت ميانگين معدل بین استان های مختلف متفاوت است که آموزش و پروش از اعلام صریح بی پرده آن فرار کرده که عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پروش در 16 دی ماه 94 در مصاحبه ای با که با ایسنا داشت که موجود است از گفتن آن ابا کرد و گفت علت اعلام نکردن آن است که افرادی آن را چماق می کنند می زنند بر سر مدیران آموزش و پرورش.

آیا آموزش اسلامی و علی وار، یا مدیریت انسانی جامعه ای بدون دین، حتی این حکم را قبول می‌کند ؟

5.من مشکلی با مافیا ندارم هر کسی با وجدانش روزی خود را در می آورد اما تصویب این مصوبه باعث تشنج و استرس بيشتر دانش آموزان و استرسی دیگر برای امتحان نهایی می‌شود .

آقای حج فروش می‌گوید 85 درصد تاثیر معدل را برای کنکور افزایش دهیم اما تاثیر معدل فرقی ندارد ؛ چون بازار عوض می‌شود ؛ آزمون های کنکور جایش را به امتحان نهایی می دهند، در زمانی هستیم واقعا برای متولد شدن در این زمان از خودم بیزار می شوم چون کارهای خرد را به مردان بزرگ و کارهای بزرگ را به مردان خرد می سپارند .

5. من هم هم از کنکور خوشم نمی آید اما در این شرایط تنها روش غربال گری دانش آموزان نخبه کنکور است .

سخن آقای حج فروش درست است اینکه کنکور برداشته شود و 100 درصد شود ملاک تحصیلی مثل تمام جهان اولی ها، اما ما جهان سوم هستیم این زمانی مهیا می‌شود که حداقل اندیشه جهان اولی یا حداقل فرهنگ آن راداشته باشیم و تازمانی که حج فروش ها هستند ما هیچ وقت پیشرفتی نخواهیم داشت، اما این حرف آقای حج فروش زمانی قابل اجرا است که هر سه سال دهم یازدهم دوازدهم نهایی شود و ارزیابی شود در این صورت است که حرف آقای حج فروش صحیح است ولی الان بیشتر شبیه جوک یا اینکه سودی برایش دارد چون گربه برای رضا خدا موش نمی‌گیرد ؛ اما قاضی خداست شاید حج فروش دوستی خاله خرسه را برای ما پیش گرفته، از محبت زیاد آینده مارا به تاراج می‌برد  .

 

صحبتی هم دارم به عنوان یک دانش آموز

آقای بطحایی شما نالایق ترین وزیر آموزش و پروش بودید.  از رئیس جمهور دروغگویتان معلوم است چه کابینه ای دارد ؛ اینجا تمام صحبت من با تمام مدیران و مسئولان است خشم ملت و جوانان را آزمایش نکنید که روزگارتان را سیاه می کنیم  .

لطفا وجدان خود را گواه قرار دهید و تصمیم بگیرید این نسلی نیست که با کسی شوخی داشته باشد به قول مولایم علی خشنودی عوام مخالف خواص را خنثی می کند .

خواهش می کنم خشم عوام را شعله ور نکنید و بر آن دامن نزنید یا حق اگر غلط املایی داشت ببخشید .

سر کار هستم و هوا گرم است .

علی 18 ساله از تبریز


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 22 مرداد 1397 ساعت 22:55 خوانده شده: 950 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +22 0 --
شایان 1397/05/22 - 23:21
تشکر از برادر عزیزم علی آقا. متاسفانه آقایان یا خواب اند یا خود را به خواب زده اند ، خواب غفلتی که گویی بیداری ندارد و امثال آقای حج فروش لالایی آن را میخوانند.
پاسخ + 0 0 --
نقایص فاحش 1397/05/23 - 10:08
اشتباهات قانون تاثیر معدل یکی دو تا نیستند.امتحانات نهایی از سال 84 تا 97 از سال سوم دبیرستان و چند درس پیش دانشگاهی بوده اند.و برای نظام جدید از سال دوازدهم به اضافه اینکه بچه های ترمیم معدلی و مردودی هم امتحانات جداگانه ای در همه این سالها داده اند این امتحانات از درسهای متفاوت و با سختی و اسانی متفاوت بوده اند بنابراین تراز انها با هم متفاوت است و قابل مقایسه نیست.اما کنکور یک امتحان واحد و در یک زمان برای داوطلبان همان سال است.برای متوجه شدن به نقص فاحش این امتحان اینطور فرض کنید که درصدهای داوطلب کنکور سال 97 را با داوطلب سال 84 مقایسه کنیم!!!!خوب معلوم است که اینکار خطاست هر سال سطح سوالات مخصوص خود را دارد و رتبه داوطلب را باید نسبت به داوطلبان همان سال سنجید نه با یک سال دیگر که سطح سوالاتش متفاوت بوده!!ارزش بیست امتحان سخت هم ارزش با بیست امتحان اسان تر نیست.
پاسخ + +3 -13 --
رضایی 1397/05/23 - 01:26
اگر عکس خودت رابالای صفحه گذاشته بودی ...........
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/05/23 - 08:47
سلام
آقا / خانم رضایی

آیا این انتظاری که شما دارید در خودتان هم تبلور یافته است ؟

این مشکل فرهنگی در جامعه ما است که افراد دوست دارند همیشه از پشت " نقاب " حرف بزنند .


لازم است تا محتوای یادداشت را هم نقد کنید .


پایدار باشید .
پاسخ + +17 0 --
ناشناس 1397/05/23 - 02:06
سلام ودرود .احسنت بر این فرزند ایران زمین .ایران را چنین فرزندانی سزاوار است .
آقای حج فروش با پزوهشگر بودنتان دنیای علم وپزوهش را به تاسف واداشتید.افسوس که چنین افراد نالایقی مدعی نجات فرزندان آگاه وشیرمردان سرزمینم هستند
آوخ از تاریکی هایی که مدعیان علم مسبب شان هستند.اگر ذره ایی آقای حج فروش منطق واستدلال علمی دارید رو نمایید وپاسخ گو باشید.
پاسخ + +15 0 --
نفس 1397/05/23 - 10:23
درشرایط فعلی کنکور بهترین معیار سنجش دانش اموزان است ومعدل بی عدالت ترین ظلم در حق دانش اموزان به خصوص نظام قدیمیاست امیدوارم مسولان بیدارشوند واین مشکل اساسی در طی سال های دیگربرطرف شود
پاسخ + +13 0 --
رضا 1397/05/23 - 10:26
ممنونم از این داداش گلم
واقعا حرفای منطقی همه جای دنیا خریداره
ولی این وزیر ما متاسفانه به پشتوانه ی امثال حج فروش گوشو بسته و هیچی نمیشنوه
ایشالا خدا جواب همه ی اونایی رو که یک ماهه دارن اذیتمون میکنن رو بده
پاسخ + +11 0 --
آیدا 1397/05/23 - 10:31
علی آقا از حرف هاتون بسیار ممنون و متشکرم. بسیار درست و دقیق همه چیز رو گفتید. یک جورایی دلم آروم گرفت.
پاسخ + +12 0 --
سهی 1397/05/23 - 10:56
احسنت به این انتقاد زیبا و تاسف برای وزیر اموزش و پرورش و شخصی مجهول الهویه به نام ح.ج که کاسه اشتر از داغ امروز شده است
پاسخ + +14 0 --
mohsen 1397/05/23 - 10:58
اره واقعا
يكي نيست به إينا بفهمونه كنكور خيلي هم عالي نيست
ولي توي أين شرائط كشور ما بهترينه
والله بهترينه
حج قروش ميفهمي?
پاسخ + +11 0 --
محمد 1397/05/23 - 11:16
سلام
درود به علی اقا.این پسر 18 ساله خیلی خیلی خیلی بهتر از بعضی مسئولان (وزیر اموزش پرورش و معاونش و ...) می فهمد.باز عرض می کنیم کسی با حدف کنکور مخالف نیست ولی از راه درست و عادلانه اش.لطفا اموزش پرورش کم کاری و ناتوانی خودش را گردن بچه ها نندازد و بپذیرد که مشکل اصلی حذف کنکور خودشان هستند که نتوانستند در سه سال و امنیت بالا امتحانات نهایی برگزار کنند و اعتماد عمومی را به دست بیاورند.به قول علی اقا ما را امتحان نکنید که روزگارتان را سیاه می کنیم.
پاسخ + +6 0 --
نیما 1397/05/23 - 12:00
سلام و تشکر از نقد زیبا و صحیح علی آقا این دانش آموز آگاه و فهیم. حرف های گفتنی خیلی بیشتر از یک نقد و دو نقد و چند نقد هست و همه دانش آموزان نقدهای درست و بجایی دارند که مجال گفتن تمام این نقدها نیست اما در یک ملال و به طور کلی عرض کنم جناب حج فروش ر.. ید. دیگه کمتر از این خودتون رو رسوا نکنید.این مصوبه لغو میشه و شماهم خجالت زده میشید و البته یکی از چهره ای منفور تاریخ کنکور ایران هم شدید تبریک میگم.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/05/23 - 12:11
احسنت علی اقا
امسال حج فروش ها مافیا نباشند مبنای دقیق عدم پیشرفت هستند
پاسخ + +6 0 --
امیرعلی 1397/05/23 - 12:23
امیدوارم حج فروش به خودش بیاید و دست از سواستفاده بردارد هرچند کسی که خود را به خواب زده را نمیتوان بیدار کرد
تاثیر قطعی باید لغو شود وگرنه اتشی به پا خواهد شد.
پاسخ + +6 0 --
دبیر بازنشسته 1397/05/23 - 13:05
درود بر شما واقعا نقد به جایی بود
پاسخ + +7 0 --
سارا 1397/05/23 - 13:07
ننگ بر آموزش و پرورش که چنین وزیر بی خرد و بی وجدانی داره و صد ننگ که امثالی مثل حج فروش که ذره ای علم و سواد نداره شده کارشناس اموزش و تربیت!!!!!داریم میریم به سمت دوره ساسانیان که فقط اشراف حق تحصیل دارن
پاسخ + +6 0 --
هستی 1397/05/23 - 13:44
تا زمانی که زیرساخت های لازم وجود ندارد اموزش پرورش حق نداره معدل رو تاثیر قطعی بده .ما دانش اموزان جلوی این ظلم بزرگ قد علم میکنیم و نمیذاریم و حقمان را میگیریم.
پاسخ + +6 0 --
مرگ بر مافیای ترمیم 1397/05/23 - 13:53
عالی بیستی داداش بیست
کاش درک و فهم شعور تو و من و امثال ماها توی سر این آدمای به اصطلاح پژوهشگر گنجونده میشد
پاسخ + +11 0 --
مهرپور 1397/05/23 - 14:20
با سلام.درود بر این دانش آموز عزیز.سال ها قبل که سالهای نخستین تدریسم بود و کلاهبرداری و دزدی هنوز تا این حد در کشور رواج نیافته بود،چند بار برای تصحیح اوراق امتحانات نهایی رفتم.آن جا در دست معلمین خودکارهای قرمزی دیدم که آبی می نوشتند و توسط آن ها ورقه های سفارشی نوشته می شدند!ورقه هایی را دیدم که در شهرستان های کوچک بارها دستکاری و تصحیح شده بودند و سرانجام برای مشخص شدن نمره اصلی به مرکز استان فرستاده شده بودند!بارها از من خواستند که فلان ورقه را به دستور مدیر ناحیه یا رده های بالاتر تجدید نظر کرده و چند نمره جهت قبولی اضافه کنم که البته هرگز این کار را نکردم.چه بسیار مدیران مدارسی که به این طریق در امتحانات نهایی خریده می شوند...
آموزش و پرورشی که قادر به برگزاری امتحانات نهایی به صورت ایمن از مرحله طرح سوال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج نیست چگونه از تاثیر سوابق تحصیلی حرف می زند؟؟
فکر می کنید معلم ها و دانش آموزان هم مثل شماها بی سواد هستند که از هیچی خبر نداشته باشند؟با این حرف ها و کارهای غیرکارشناسانه خودتان را مسخره همه کرده اید.
پاسخ + +3 0 --
حسین 1397/05/24 - 07:04
تاثیر قطعی معدل جایگزین مناسبی برای حذف کنکور نیست به دلایل زیر:1_عدم وجود ساعت اموزشی برابر درمدارس به طوریکه مدارس نمونه دولتی وسمپاد از دبیران ومعلمان زبده تری برای قبولی در امتحانات نهایی استفاده میکنند وساعت های فوق العاده بیشتری براشون میذارن2_تصحیح برگه ها کاملا سلیقه ای و بدون کامپیوتر وتوسط دبیران صورت میگیرد به طوری که نمره 12 اعتراض کرده پس ازبازبینی نمرش شده 19 دبیران به دلیل حقوق کم واسه تصحیح برگه خیلی عجله ای تصحیح میکنند ولی کامپیوتر ازدقت 100 درصدی برخوردار هست 3_قبل ازبرگزاری امتحان به بچه ها گفتن تاثیر مثبته اگر اعلام کرده بودند تاثیر قطعیه ومیتونه رتبه رو پایین تر بیاورد بچه ها تلاش بیشتری میکردند 4_قبل از برگزاری امتحانات سوالات لو میرفت وسوالات از محتوای بسیار بالایی که نزدیک به سوالات کنکور باشه برخوردار نبود به طوری که چند هزار معدل 20 داریم که برای تاثیر دادن درکنکور ممکنه مشکلات تراز ومشکلات فنی وریاضی به وجود بیاره 5_ اکثر سوالات امتحان نهایی تک گزینه ای وپاسخ کوتاه داره وخیلی هم که وزیر اموزش وپرورش میگوید شکل تشریحی به خود ندارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور