چاپ کردن این صفحه

کم تر از یک ماه از جان باختن دانش آموز سیریکی در مدرسه ؛

خودکشی دو دانش آموز بندرعباسی در مدرسه و سکوت مسئولان آموزش و پرورش !

گروه گزارش/

انتشار گزارش صدای معلم در مورد جان باختن یک دانش آموز 18 ساله در اثر سقوط پایه تیر بسکتبال در یکی از مدارس شهرستان سیریک هیچ گونه واکنشی از سوی اداره آموزش و پرورش این منطقه و نیز اداره کل استان را در برنداشت . ( این جا )

حتی مقامات آموزش و پرورش از دادن یک پیام تسلیت رسمی نیز به خانواده دانش آموز مرحوم خودداری کردند .

این هفته خبر خودکشی دو دانش آموز دختر در بندرعباس به گوش می رسد .

مطابق معمول واکنش مسئولان این استان تاکنون سکوت بوده است .

خودکشی دو دانش آموز بندرعباسی در مدرسه و سکوت مسئولان آموزش و پرورش

به گزارش صدای معلم ؛ یک دانش‌آموز نوجوان 16 ساله بندرعباسی که روز یکشنبه ششم آبان به‌قصد خودکشی خود را از طبقه سوم مدرسه‌شان به زمین پرتاب کرده بود با حضور به‌موقع مادرش از مرگ نجات یافت.
هرچند روابط عمومی ناحیه یک آموزش‌ و پرورش بندرعباس و همچنین مسئولان اداره کل آموزش‌ و پرورش استان هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی نداشته‌اند اما شنیده‌ها حاکی است این دانش‌آموز نوجوانی به نام «نگار فینی قشمی» در مدرسه شهید آوینی بندرعباس درس می‌خوانده است.
به دلیل مشکلات روحی در همان روز خودکشی مادر دانش‌آموز نیز در مدرسه حضور داشته است که با اقدام مناسب مانع از برخورد مستقیم وی به سطح زمین می‌شود.
به گفته شاهدان این دانش‌آموز که از ناحیه لگن و مهره کمر آسیب‌دیده بود توسط اورژانس از مدرسه به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل‌شده است.
متأسفانه تمام ماجرا این نیست و خبر دیگری مبنی بر خودکشی یک دانش‌آموز دختر دیگر در مدرسه نمونه رشد بندرعباس منتشر شده است که خود را در کلاس درس حلق‌آویز کرده است.


بازهم در این زمینه منابع رسمی هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی مبنی بر واقعیت یا تکذیب این خبر نداشته‌اند!


سؤال اینجاست که وقتی اتفاقاتی چون خودکشی دانش آموزان، تصادف و مرگ در سرویس‌های مدارس، تصادفات موتوری دانش آموزان پسر در هنگام رفت‌وبرگشت به مدارس، سقوط دیوار و یا پایه بسکتبال!، برق گرفتی و دیگر اتفاقاتی از این‌ دست رخ می‌دهد وظیفه روابط عمومی و مسئولان پاسخ‌گو چیست؟


آیا به این دانش‌آموز دختری که از لحاظ روحی مشکل داشته است و مدیر و معلمان نیز در جریان بوده‌اند مشاوره‌ای داده‌ شده است؟

آیا مشکلات زندگی این دانش‌آموز آن‌ قدر بزرگ بوده است که راهی جز خودکشی برای آن نیافته است؟ آیا مدارس فقط حضور سر ساعت 7 صبح و خروج ساعت 12 ظهر است؟


شگفتا که فعالیت‌های خبری و اطلاع‌رسانی تنها مختص تعریف و تمجید و بزرگ‌نمایی جلسات کم خاصیتی است که مدیران کت‌ و شلوار پوش را راضی نگه می‌دارد.


سایت‌های اطلاع‌ رسانی ادارات آموزش‌ و پرورش پر از تصریح و تأکید کردهای فراوانی است که خود مدیر هم در جریان نیست و دل‌خوشی همین بس که سایت به‌روز است، حالا این خبر ممکن است تمام کپی باشد یا اینکه روابط عمومی هر خط از جایی به هم چسبانده باشد.


این بی‌توجهی‌ها در مسئولیت قرار است سرنوشت زندگی افرادی را رقم بزند که اگر آینده‌ساز این سرزمین هم نباشند دل‌خوشی‌های خاص خود را با اندک حقی که از جامعه سهم می‌برند می‌توانستند ادامه دهند.

پایان گزارش/


خودکشی دو دانش آموز بندرعباسی در مدرسه و سکوت مسئولان آموزش و پرورش

پنج شنبه, 10 آبان 1397 15:14 خوانده شده: 1419 دفعه

در همین زمینه بخوانید: