صدای معلم

" برای پاسخگویی به افکار عمومی باید دقت به خرج داد و روابط عمومی‌ها هوشمندانه‌تر و به‌روزتر پاسخ گو باشند "

آموزش و پرورش هرمزگان به کجا می رود ؟

گروه  استان ها و شهرستان ها/

در روزهای اخیر یک دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی به نام "امیرحسن مسجدی" در "دبستان سعدی" واقع در محله‌ی کوی آیت‌اله غفاری (شهناز) بندرعباس به همراه چند دانش‌آموز دیگر، از سوی معاون این مدرسه با "کاشی" تنبیه شد.
از بین دانش‌آموزان، این تنبیه بدنی موجب خونریزی و آسیب‌دیدگی دست امیرحسن شد که برای درمان راهی بیمارستان‌ می‌شوند.

پدر این دانش‌آموز در گفت‌وگو با "تابناک هرمزگان" از پزشکان نقل کرده "تاندون‌"های دست این کودک دچار آسیب شده و پس از ۴۲ روز قرارگیری دست در گچ، باید درباره ادامه‌ی روند درمان نظر داد.
پدر این دانش‌آموز با گلایه از رفتار آموزش‌ و پرورش هرمزگان در این‌باره، خبر داد که در حال پیگیری این موضوع از مراجع قضایی است.

انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

خودکشی دو دانش‌آموز دختر در بندرعباس، مرگ یک دانش‌آموز پسر در سیریک، نامه جمعی از اولیا مدرسه مهدی موعود (ع) بندر خمیر به دلیل عدم تخصیص معلم در ماه مهر و همچنین گلایه از ضعف روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بخش‌هایی از انتقاد بر آموزش‌ و پرورش هرمزگان و مناطق آن در رسانه صدای معلم است که از سوی مسئولان نشنیده گرفته شد و بدون پاسخ  ماند.


اینک ویدیویی منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آسیب‌دیدگی یک دانش‌آموز براثر تنبیه بدنی معاون مدرسه در بندرعباس منتشر شده است که باز هم سکوت روابط عمومی اداره کل آموزش‌ و پرورش هرمزگان و چشم بستن بر حجم خبرها و انتقادها عجیب به نظر می‌رسد.


آنچه در ویدیو منتشرشده توسط خبرگزاری تابناک هرمزگان نشان می‌دهد یک دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی به نام "امیر حسن مسجدی" در "دبستان سعدی" واقع در محله‌ی کوی آیت‌الله غفاری (شهناز) بندرعباس به همراه چند دانش‌آموز دیگر، از سوی معاون این مدرسه با "کاشی" تنبیه‌شده‌اند.
تنبیه امیرحسین با شدت بیشتری صورت گرفته و خونریزی و آسیب‌دیدگی دست امیرحسین را به دنبال داشته است.پدر این دانش‌آموز در گفت‌وگو با "تابناک هرمزگان" از پزشکان نقل کرده "تاندون‌"های دست این کودک دچار آسیب شده و پس از ۴۲ روز قرارگیری دست در گچ، باید درباره ادامه‌ی روند درمان نظر داد.
پدر این دانش‌آموز با گلایه از رفتار آموزش‌ و پرورش هرمزگان دراین‌باره، گفته است که در حال پیگیری این موضوع از مراجع قضایی است.

انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

هر چند بحث بر سر مقصر جلوه دادن آموزش‌ و پرورش هرمزگان در اتفاقات اعلام‌شده نیست اما شفاف‌سازی و اطلاع‌ رسانی می‌تواند اولین پله مبارزه با قضاوت‌های نادرست باشد.


همچنین در مطلبی پیش‌ از این  که به‌ عنوان جوابیه آموزش‌ و پرورش بندر خمیر هرمزگان نسبت به برخی ادعاهای و کم‌کاری مطرح‌ شده در صدای معلم انتشار یافت ( این جا ) نقدی ارسال‌شده است که باز هم نیازمند پاسخگویی دقیق‌ تر مدیران این منطقه است.


در جوابیه آموزش‌ و پرورش بندر خمیر ذکر شده بود که تنها دو مدرسه در این شهرستان به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود اما تصاویر ارسال‌شده به صدای معلم از راهپیمایی 13 آبان و مستندات ارائه‌ شده نشان می‌دهد مدرسه امام جعفر صادق ع همچنان علی‌رغم تصویب شورای آموزش‌ و پرورش این شهرستان به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود و از اولیا شهریه نیز دریافت می‌گردد.


همه این اتفاقات نشان از این دارد که برای پاسخگویی به افکار عمومی باید دقت به خرج داد و روابط عمومی‌ها هوشمندانه‌تر و به‌روزتر پاسخ گو باشند.


« صدای معلم » علی‌رغم اینکه همه دیدگاه‌های طرح‌ شده در گزارشات را تایید نمی‌کند آمادگی خود را برای توضیح بیشتر روابط عمومی آموزش‌ و پرورش هرمزگان اعلام می‌دارد.


نبشتن ز گفتن مهم‌تر شناس
به گاه نوشتن به جا آر هوش

پایان گزارش/

( کلیپ را بینید )


انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

جمعه, 18 آبان 1397 14:36 خوانده شده: 1005 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
جواد 1397/08/18 - 23:24
پرسیده اید آموزش و پرورش هرمزگان به کجا می رود ؟ به همان جایی وحشتناکی که بقیه مدارس و مناطق می روند
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/08/18 - 23:58
تنبیه کار غلطی است ولی اگر همین دانش آموز با خوردن داروی اشتباهی توسط یک پزشک خدایی نکرده طوریش میشد آیا این همه سر و صدا میکردند ؟؟؟؟اصلا کاری میتوانستند بکنند ؟؟؟؟عقط میتوانند به معلمان بیچاره گیر بدهند و ول کن جریان هم نیستند میگوید ببینیم بعد چهل روز چه میشود یعنی ول کن این معلم نیستیم هر کسی میرسد زورش به معلم میرسد در شوشتر خانواده از معلم شکایت کرده یازده میلیون پول گرفته انگار دیواری کوتاه تر از معلم نیست تنبیه کار غلطی است به شرطی که خانواده ها فرهنگ داشته باشند و بچه با فرهنگ تحویل اجتماع بدهند نه بچه موبایل به دست کمی از خانواده ها و کودکان ژاپن یاد بگیرید
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1397/08/19 - 01:34
این معلم تنبیه بیجا و افراطی رو انجام داده و باید تاوان پس بده، ربطی به دیوار کوتاه فرهنگیان نداره، اشتباه کرده باید پاسخگو باشه
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/08/19 - 10:24
سلام
اگر به دنبال تنبیهات بدنی دانش آموزان که عقل سلیم آن را
تایید نمی کند 11 میلیون و یا کمتر و بیشتر به نسبت آسیب
وارده ، دریافت شود ، به مرور زمان همانند قانون دیه در ابتدا
که عده ای برای دریافت مبلغ آن به عمد خود را جلوی اتومبیل ها
می انداختند تا خانواده شان تامین گردد ، عده ای سو استفاده
کرده و شرایط عصبانیت و تنبیه معلم را فراهم خواهند ساخت.
لذا پیشنهاد مناسب آن است به تناسب لطمات وارده یک سوم
حقوق ایشان برای چند ماه قطع گردد تا زندگی خانواده اش،
حداقل ضرر را ببیند.
راستی مسولان به چرایی افزایش خشنونت معلمان بیشتر
بیندیشند ،محرومیت و ناتوانی در برآوردسازی نیازهای حیاتی ،
میزان خشنونت را می افزاید. رضایت از زندگی و برخورداری از
رفاه نسبی ، اخلاقیات را تعدیل می بخشد. خشنونت حاصل یک
دهه اخیر است ، مسولان لطفا پرونده کاری خود را در این یک دهه
بررسی کنید.
پاسخ + +4 0 --
عسکری زاده 1397/08/19 - 12:15
قطعا نمی توان معلم را تنها مقصر در اتفاقات آموزش و پرورش دانست. نکته مهم این است که مدیران آموزش و پرورش معلم را وارد میدان می کنند تا کم کاری های خود به گردن آنها بیندازند.
معلمی خط اول نبرد با بیسوادی، مشکلات مدرسه ،دانش آموز و اولیا است و در این بین آنها که باید پاسخگو باشند یا دفاع کنند سکوت می کنند.
روابط عمومی ها فقط مختص تعریف و تمجید از مدیران یاد گرفتن
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/08/20 - 00:35
تا وقتی فرهنگ خانه و خانواده و تربیت مناسب در خانواده ها بصورت بنیادین اجرایی نشود و دانش آموزان ادب و اخلاق و انضباط و رعایت قوانین و احترام به حریم خود و دیگران را فرا نگیرند کاری از دست آموزش و و معلم بر نمی آید تا ریشه درخت سالم نباشد انتظار میوه سالم و رسیده نباید داشت
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/08/20 - 00:35
تا وقتی فرهنگ خانه و خانواده و تربیت مناسب در خانواده ها بصورت بنیادین اجرایی نشود و دانش آموزان ادب و اخلاق و انضباط و رعایت قوانین و احترام به حریم خود و دیگران را فرا نگیرند کاری از دست آموزش و و معلم بر نمی آید تا ریشه درخت سالم نباشد انتظار میوه سالم و رسیده نباید داشت
پاسخ + 0 0 --
مهناز 1397/08/25 - 05:59
برادر من تنبیه درد سر و مشکل برای معلم درست می کنه وظیفه وجدانی واخلاقی خودت را انجام بده می خواد درس بخونه یانخونه یک صدم نمره هم الکی نده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور