چاپ کردن این صفحه

" برای پاسخگویی به افکار عمومی باید دقت به خرج داد و روابط عمومی‌ها هوشمندانه‌تر و به‌روزتر پاسخ گو باشند "

آموزش و پرورش هرمزگان به کجا می رود ؟

گروه  استان ها و شهرستان ها/

در روزهای اخیر یک دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی به نام "امیرحسن مسجدی" در "دبستان سعدی" واقع در محله‌ی کوی آیت‌اله غفاری (شهناز) بندرعباس به همراه چند دانش‌آموز دیگر، از سوی معاون این مدرسه با "کاشی" تنبیه شد.
از بین دانش‌آموزان، این تنبیه بدنی موجب خونریزی و آسیب‌دیدگی دست امیرحسن شد که برای درمان راهی بیمارستان‌ می‌شوند.

پدر این دانش‌آموز در گفت‌وگو با "تابناک هرمزگان" از پزشکان نقل کرده "تاندون‌"های دست این کودک دچار آسیب شده و پس از ۴۲ روز قرارگیری دست در گچ، باید درباره ادامه‌ی روند درمان نظر داد.
پدر این دانش‌آموز با گلایه از رفتار آموزش‌ و پرورش هرمزگان در این‌باره، خبر داد که در حال پیگیری این موضوع از مراجع قضایی است.

انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

خودکشی دو دانش‌آموز دختر در بندرعباس، مرگ یک دانش‌آموز پسر در سیریک، نامه جمعی از اولیا مدرسه مهدی موعود (ع) بندر خمیر به دلیل عدم تخصیص معلم در ماه مهر و همچنین گلایه از ضعف روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بخش‌هایی از انتقاد بر آموزش‌ و پرورش هرمزگان و مناطق آن در رسانه صدای معلم است که از سوی مسئولان نشنیده گرفته شد و بدون پاسخ  ماند.


اینک ویدیویی منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آسیب‌دیدگی یک دانش‌آموز براثر تنبیه بدنی معاون مدرسه در بندرعباس منتشر شده است که باز هم سکوت روابط عمومی اداره کل آموزش‌ و پرورش هرمزگان و چشم بستن بر حجم خبرها و انتقادها عجیب به نظر می‌رسد.


آنچه در ویدیو منتشرشده توسط خبرگزاری تابناک هرمزگان نشان می‌دهد یک دانش‌آموز کلاس چهارم ابتدایی به نام "امیر حسن مسجدی" در "دبستان سعدی" واقع در محله‌ی کوی آیت‌الله غفاری (شهناز) بندرعباس به همراه چند دانش‌آموز دیگر، از سوی معاون این مدرسه با "کاشی" تنبیه‌شده‌اند.
تنبیه امیرحسین با شدت بیشتری صورت گرفته و خونریزی و آسیب‌دیدگی دست امیرحسین را به دنبال داشته است.پدر این دانش‌آموز در گفت‌وگو با "تابناک هرمزگان" از پزشکان نقل کرده "تاندون‌"های دست این کودک دچار آسیب شده و پس از ۴۲ روز قرارگیری دست در گچ، باید درباره ادامه‌ی روند درمان نظر داد.
پدر این دانش‌آموز با گلایه از رفتار آموزش‌ و پرورش هرمزگان دراین‌باره، گفته است که در حال پیگیری این موضوع از مراجع قضایی است.

انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

هر چند بحث بر سر مقصر جلوه دادن آموزش‌ و پرورش هرمزگان در اتفاقات اعلام‌شده نیست اما شفاف‌سازی و اطلاع‌ رسانی می‌تواند اولین پله مبارزه با قضاوت‌های نادرست باشد.


همچنین در مطلبی پیش‌ از این  که به‌ عنوان جوابیه آموزش‌ و پرورش بندر خمیر هرمزگان نسبت به برخی ادعاهای و کم‌کاری مطرح‌ شده در صدای معلم انتشار یافت ( این جا ) نقدی ارسال‌شده است که باز هم نیازمند پاسخگویی دقیق‌ تر مدیران این منطقه است.


در جوابیه آموزش‌ و پرورش بندر خمیر ذکر شده بود که تنها دو مدرسه در این شهرستان به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود اما تصاویر ارسال‌شده به صدای معلم از راهپیمایی 13 آبان و مستندات ارائه‌ شده نشان می‌دهد مدرسه امام جعفر صادق ع همچنان علی‌رغم تصویب شورای آموزش‌ و پرورش این شهرستان به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود و از اولیا شهریه نیز دریافت می‌گردد.


همه این اتفاقات نشان از این دارد که برای پاسخگویی به افکار عمومی باید دقت به خرج داد و روابط عمومی‌ها هوشمندانه‌تر و به‌روزتر پاسخ گو باشند.


« صدای معلم » علی‌رغم اینکه همه دیدگاه‌های طرح‌ شده در گزارشات را تایید نمی‌کند آمادگی خود را برای توضیح بیشتر روابط عمومی آموزش‌ و پرورش هرمزگان اعلام می‌دارد.


نبشتن ز گفتن مهم‌تر شناس
به گاه نوشتن به جا آر هوش

پایان گزارش/

( کلیپ را بینید )


انتقاد از پاسخ گویی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان

جمعه, 18 آبان 1397 14:36 خوانده شده: 1058 دفعه

در همین زمینه بخوانید: