صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" در این سال ها چه میزان از بودجه کشور در راستای ایمن سازی فضای فیزیکی مدارس، استاندارد سازی وسایل گرمایشی و سرمایشی و توسعه و تجهیز مدارس ایران هزینه شده است؟ "

"صادقانه ترین تسلیت به خانواده های کودکان زاهدانی: استعفای بطحایی"

بهمن ویسی/ معلم نمونه کشوری

آتش سوزی مدرسه در زاهدان و عملکرد وزیر آموزش و پرورش

در انتظار شب یلدا بودند تا قصه های شیرین پدر بزرگ و مادر بزرگ بر سفره این آیین باستانی، سرگرم شان کند.اما پیش از فرا رسیدن شبی که ایرانیان به فرخندگی پیروزی خورشید بر تاریکی، به بزم شبانه می نشینند؛ خورشید عمر کودکان پاک زاهدانی در آسمان سیستان غروب کرد و همه آرزوها و خاطرات خوش شب های یلدای کودکان مدرسه رنگ خون گرفت. صدور پیام تسلیت و اعزام هیات بررسی، تاکنون چه گرهی از گره کور مشکلات آموزش و پرورش کشور گشوده است؟

برای من که تمام لحظات زندگی ام در هیاهوی مستانه نوگلان ایران زمین سپری شده است؛ غمی گران تر از داغ فراق کودکان این سرزمین نیست.

مونس شب و روزم، خاطره لبخندها، شیطنت ها،بازی ها و جست و خیزهای دانش آموزانی است که جوابشان به بیداد و تنگنای زمانه،همواره خنده و محبت معصومانه بود.

این روزها "مرگ نویسی"، سیاهه بی پایان هر دفتر و تسلیت و همدردی آشناترین واژه ها برای هر ایرانی است.

آتش سوزی مدرسه در زاهدان و عملکرد وزیر آموزش و پرورش

هنوز داغ سفیلان، درود زن و شین آباد را بر سینه داریم، تصاویر پیکرهای سوخته و پوست های مچاله شده در ذهن مان رژه می رود و فریادهای دردآلود کودکان محصور آتش در گوش مان طنین انداز است که ناگهان شعله های بی تدبیری و بی مسئولیتی، در گوشه ای دیگر از کشور،آتش بر خرمن جان طفلانی رعنا زد.

چند معلم و دانش آموز در حوادث سریالی آتش سوزی مدارس، مرگ و سوختگی را باید تجربه کنند تا مسئولان بی درد، ایمن سازی مدارس را در اولویت برنامه های خود قرار دهند؟

بودجه عمومی کشور به قول جناب جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، گوشت قربانی وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای متعدد است.

آتش سوزی مدرسه در زاهدان و عملکرد وزیر آموزش و پرورش

سهم بزرگ ترین و پر عائله ترین نهاد تعلیم و تربیت کشور از این گوشت قربانی چقدر است؟

در این سال ها چه میزان از بودجه کشور در راستای ایمن سازی فضای فیزیکی مدارس، استاندارد سازی وسایل گرمایشی و سرمایشی و توسعه و تجهیز مدارس ایران هزینه شده است؟

اگر واقعه ای  با این ابعاد در مدارس کشورهای توسعه یافته روی دهد؛ مسئولان مربوطه در احترام به افکار عمومی استعفا را بر ماندن ترجیح می دهند اما در این جا،حفظ میز ریاست به هر بهایی، تنها گزینه پیش روی مقامات است! این جا همه "احساس تکلیف"می کنند برای ماندن و نه"احساس مسئولیت" برای پاسخ گویی!

آتش سوزی مدرسه در زاهدان و عملکرد وزیر آموزش و پرورش

صدور پیام تسلیت و اعزام هیات بررسی، تاکنون چه گرهی از گره کور مشکلات آموزش و پرورش کشور گشوده است؟ سهم بزرگ ترین و پر عائله ترین نهاد تعلیم و تربیت کشور از این گوشت قربانی چقدر است؟

زمانی "آن مرد" متوهمانه ادعا می کرد که مقامات دول بیگانه برای کسب تجارب مدیریتی ما زنبیل به دست به صف ایستاده اند و وزیرش هم در مجلس، با پوزخند و کنایه پاسخگوی نمایندگانی بود که به یک عذرخواهی ساده در قبال حادثه شین آباد رضایت داده بودند.

کجایند آنان که بر توهم و جسارت چنین مدیرانی چشم فرو بستند و حتی با  سوت و کف، از ایده و تفکرشان دفاع کردند؟

پس از واقعه جانسوز و تکان دهنده زاهدان باید پرسید فردی که در پرونده وزارت خود، ضعیف ترین عملکرد را به ثبت رسانده است چگونه با وجدان آسوده و آرام راهی ساختمان خیابان سمیه شده و بر صندلی وزارت آموزش و پرورش تکیه خواهد زد؟!
در حالی که جامعه آموزش و پرورش، در عزای غنچه های پرپر زاهدان به سوگ نشسته است؛ استعفا یا عزل بطحایی، ابراز همدردی با خانواده های داغدار و احترام به خواسته فرهنگیان کشور محسوب می شود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

آتش سوزی مدرسه در زاهدان و عملکرد وزیر آموزش و پرورش

جمعه, 30 آذر 1397 ساعت 15:29 خوانده شده: 440 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -8 --
ali 1397/09/30 - 18:08
سلام
حاجي متن غلط املايي داره، تفاوت فراغ و فراق خيلي زياده لطفا املا تو درست كن
پاسخ
ناشناس 1397/10/01 - 10:28
متن غلط املایی نداره.البته به حدی مطلب زیبا و
شیواست که اگه صد غلط املایی هم داشته باشه؛
ارزش خواندن داره.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/01 - 19:23
موافقم انشاا...وجدان بطحایی بیدار و استعفا دهد اگر لیاقت و مدیریت کلان و قوی ندارد
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/09/30 - 18:10
چقدر خوار و خفیف اند مسوولینی که حفظ میز ریاست به هر بهایی را به جان می خرند!! همکاران اگر دقت کنند متوجه می شوند هرکس از فرآیندی دفاع میکنه در سیستم آموزش و پرورش برای حفظ منافعشه...الان چرا امثال آقایان مرتضی نظری،نجات بهرامی،مهدی بهلولی ونیک نژاد و برخی دیگر از فعالان مدنی خودخوانده که در تمام جلسات وزارتخانه سر سفره حاضر هستند و منصوبین وبرخورداران امروز که دیروز منتقد بوده اند!! هیچ مطلبی در مورد اخیر و موضوع دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ننوشته اند؟!!اندکی تأمل!!اما چرا در موضوع نجات بهرامی بلافاصله دست به قلم میشوند که ایشان گزینه مورد حمایت جامعه مدنی در سیستم آموزش و پرورش هستند؟!اصل موضوع دخالت سایر نهادها بود نه نجات بهرامی!!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/09/30 - 21:11
سلام

آقا / خانم شاکی

از محبت شما سپاسگزاریم .


اتفاقا موضوع آقای نجات بهرامی را نخستین بار صدای معلم رسانه ای کرد .

نخستبن باز صدای معلم در این مورد مواضع خویش را بیان کرد .


اعتراض به موضوع و دخالت های غیرتخصصی و سهم جویانه از سوی صدای معلم استمرار خواهد داشت .


این رسانه با اقتدار و مستمر از کیان و حرمت رسانه دفاع خواهد کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/01 - 00:06
درود بر صدای معلم آگاه و شفاف...پایدار باشید...
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1397/09/30 - 19:35
وزبرآ.پ جناب بطحایی باید محاکمه شود استعفا برای اتفاقات پیش پاافتاده است جان هرانسان بالاترین عطیه الهی به اوست وزیر باید به درون آتش افکند شود تابداند سوختن یک انسان چقدر سخت وآزاردهنده است چراکسی که نمی تواند مسئولیت خودرابه درستی انجام دهد مسئولیت قبول می کند اگر مسئولان به دلیل قصوردر وظایف محاکمه مجازات شوند دیگر هر کسی به دنبال مدیریت نخواهد بود وافرادشایسته ورود پیدا خواهند کرد امیدوارم دستگاه قضایی کشور از کنار این اتفاقات فاجعه بار بی تفاوت عبور نکند ومسببان این حادثه را از صدر تاذیل محاکمه ومجازات نماید
همانگونه که به حساب معلمان خاطی توسط وزیر ودستگاه قضایی رسیدگی می شود به حساب وزیر اهمال کارنیز بایدرسیدگی شود
پاسخ
ساداتی 1397/09/30 - 20:05
متشکریم خیلی زیبا و دردمندانه
پاسخ + +3 0 --
منوچهر حسين نژاد 1397/09/30 - 20:36
اگر لياقت وزيري داشت حتما استعفا ميداد ولي افسوس كه (اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست عرض خود ميبري و زحمت برما ميذاري)مصداق حالش است استعفا نخواهد داد حتي خداي ناكرده صدها معلم و دانش آموز از دست برود.
پاسخ + +4 0 --
علیرضا 1397/09/30 - 21:52
در مملکتی که مجلسش برای دفاع از یک نماینده هتاک جلسه غیر علنی تشکیل می دهند اما برای سوختن و پرپر شدن جگر گوشه های این سرزمین حتی بیانیه و تسلیت هم نگفتند چه امیدی به اصلاح باید داشت؟
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/09/30 - 22:47
استعفای وزیر و مدیر و معاون و ... مشکلی را حل نمیکند این وزیر برود یکی دیگر میاید در طول 40 سال بعد انقلاب تاکنون ا پ چند وزیر امده و رفته کدامیک کار شاقی انجام داده اند کسی دلسوز ا پ نیست خانه از پای بست ویران است حالا وزیر امروز رفته زاهدان قول داده مقصر را پیدا کند باید به او گفت اقای وزیر مقصر خود شما هستید دنبال چه کسی میگردی !!!
پاسخ + +5 0 --
درخشانی 1397/10/01 - 08:47
آقای الهیار سوئد تشریف دارند فعلاً جهت بررسی سیستم گرمایشی مدارس سوئد و حتماً در بلاد خارجه همدردی میکنند با خانواده های جان باختگان!!مسوول پشتیبانی رو چه به وسایل گرمایشی مدارس خیلی دور!!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/10/06 - 11:44
بسیار متین و شیوا جناب استاد ویسی
اما کو گوش شنوا

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور