صدای معلم

نامه ی ولی یک دانش آموز به صدای معلم :

چیزی جز تکرار و تقلیدی بودن دروس نمی بینم و فقط ذهن بچه ها را داریم خسته می کنیم ،مدرسه های ایران ذره ای بازدهی ندارند !

حمیده/ تهران

نامه ی ولی یک دانش آموز به صدای معلم :

من الان برای اولین بار با سایت و کانال تلگرامی شما آشنا شدم و وقتی مطالب تان را خواندم باید خداقوت بگویم به خاطر تلاشهای باارزشی که در این مسیر می دارید.

 
من معلم نیستم بلکه به عنوان یک مادری که باتوجه به این سیستمی که در آموزش و پرورش داریم تمام همّ و غمم شده فرزندم و مدام در تلاش هستم تا حد توانایی ام به روز پیش بروم البته شاید موفقیتم خیلی نباشد ولی این تنها راهیست که به من آرامش می دهد .
من پسرم اول ابتدایی هست و سعی کردم مدرسه ی خوبی را انتخاب کنم و خداییش مدیر مدرسه و تمام کارمنداش هم عزم شان راسخ کردند به روز پیش بروند تا بتوانند آینده ی خوبی را برای بچه ها رقم بزنند و من الان ایرادی آسیب زننده در عملکرد مدرسه نمی بینم بلکه همان محدودیت ها و قوانین دست و پاگیر در نهایت اجازه نمی دهند دستشان باز باشد و درنهایت آن استعداد کشی را شاهد هستیم.
من به عنوان یک مادر می خواهم بچه ام خوشحال باشد و به استقلال برسد و مسئولیت پذیر بشود .
 من فکر می کنم باید به مدرسه فقط بااین دید نگاه کنم که  بچه ها بالاخره قانونا باید این مسیر را طی کنند و مدرک دستشان باشد و از طرفی برای  اجتماعی شدن بچه ها نیاز هست این دوره های مدرسه را بگذرانند و در نهایت معیارهای انتخاب مدرسه از نظر من در ایران محدود می شود ، به همین موارد و اینکه مدیر و کارمندهای آن مدرسه تا حد امکان منصف و دلسوزانه عمل کنند.
 
 نامه ی ولی یک دانش آموز به صدای معلم :
 
و من نوع نگرشم نسبت به مدرسه از لحاظ علمی این است که چیزی جز تکرار و تقلیدی بودن دروس نمی بینم و فقط ذهن بچه ها را داریم خسته می کنیم .
 
در نتیجه نظرم این است که آن مهارت های لازم را باید خود والدین پیگیر باشند و باهزینه ی خودشان در بیرون از مدرسه کسب کنند.
و این جای بسی تاسف دارد که در یک کشور اسلامی فقط باید دنبال مدرسه ی امن بگردیم و از لحاظ  مهارت و استعداد اگر چیزی از بچه باقی بماند باید کلاهمان را هزار قد بالا بندازیم و با شادی تمام جیب مان را شل کنیم تا بتونیم مهارت ها را به بچه هایمان بیاموزیم.
مدرسه های ایران ذره ای بازدهی ندارند جز ضرر مگر معدود مدارس غیرانتفاعی که فقط می شود امنیت و مربی دلسوز از لحاظ اخلاقی و اجتماعی شدن بچه ها در جمعی که همه ی والدین دلسوزانه دنبال خوشحالی و خوشبختی بچه هایشان هستند بگردیم.
 
من عذر می خواهم به خاطر اینکه  زیاد صحبت کردم .
واقعا ناراحتم ازاین اوضاع و سرگردانم سرنوشت بچه هایمان چطور خواهد شد .
با تشکر
مادر یک دانش آموز

ارسال مطلب برای صدای معلم
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شنبه, 31 فروردين 1398 18:59 خوانده شده: 495 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -2 --
ALIREZA 1398/01/31 - 19:44
خیلی عالی حق مطلب را ادا کردین. یک جمله تون را های لایت می کنم
«من به عنوان یک مادر می خوام بچه ام خوشحال باشد و به استقلال برسد و مسئولیت پذیر بشود.»
چیزی که آموزش و پروش دنیار امروز دنبالش است و سفت و سخت تعقیبش می کن.

تبریک می گم تحلیل و درک فوق العاده ای از مدارس ما دارین. ما مهارتی به دانش آموزان یاد نمیدیم با کوچکترین مشکل مثلا عاطفی تسلیم میشن و نمیدونند جطور هندلش کنند.

تنها مهارت حفظ کردن طوطی وار مطالب و گوشه اتاق خرخوانی و پزشک شدن را یاد میدیم به بچه ها. پزشکی که در عرض دو ماه طلاق می گیره و مهارت ارتباط با مریض را نمی دونه و ...
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/01 - 16:42
اول توجه به معیشت و منزلت معلم بعد بازیابی اهمیتنمره و ارزشیابی و در پایان اصلاح حجم کتب درسی و...
پاسخ + 0 -2 --
ALIREZA 1398/01/31 - 19:51
مجددا ابن مطلب را خوندم. نکات قابل تاملی داره.
مشکل نیروی انسانی را هم که یک اصل اساسی است باید یادآوری کنیم. برای آموزش مهارت ها به آدم متخصص و کاردان نیاز داریم. مثال واضح مربیان پرورشی است چقدر در طول این سالها موثر بوده اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 16:13
این بخاطر خجم کتابهای درسی و بعضی کتابهای غیر ضروری است که راه معلم را سد میکند همچنین مدیران و معاونان دوست و رفیق و باند باز که با روحیه معلمان بازی میکنند و اجازه هیچگونه فعالیت شادی بخش به معلم و دانش اموز نمیدهند و مولفان کتابهای درسی با راه حل های مسخره و چاپ صفحات بیشتر جهت گرفتن پول بیشتر است
پاسخ + +1 -2 --
علیرضا 1398/01/31 - 20:01
درود بر شما
دغدغه شما به عنوان ولی دانش‌آموز، اندیشه و رفتار بسیاری از فرهنگیان اصیل و دل‌سوز را مدت‌هاست که به خود مشغول کرده‌است؛ نگران استند و از بد حادثه، تنها و بدون پشتیبان شده‌اند.
مدتهاست اولیا به گونه‌ای، سفره خود را از معلمان جدا کرده‌اند؛ گویی سرنوشت دانش و رفتار فرزندانشان، بدون معلم و مدرسه، ساخته و پرداخته می‌شود. نکته دیگر و با اهمیت، این‌که، عملکرد اولیا در هزینه‌کردهایی است که برای پیش‌رفت علمی و عملی فرزندانشان دارند. خرج از جیب اولیا و اداره مدارس با پول دانش‌آموزان، موجب شد تا دولت نقش مالی خود در اداره مدرسه را به تدریج و به عمد از یاد ببرد و عملا مدارس را با پول و درآمد اولیا درجه‌بندی کنند.
اگر اولیا نقش حمایتی خود را از معلم فرزندش به صورت عام، به خاطر آورد و معلم پاسخی درخور به این حمایت‌ها بدهد؛ آن روز مدرسه شاداب، خلاق و عمل‌گرا، سوای تکرار و روزمرگی، ساخته خواهد شد.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/01/31 - 21:23
سلام جا داره همین جا از اولیا دعوت کنیم تا در اعتراضات مدنی وحقوقی و اجتماعی به معلم ها بپیوندند و همراه بشن درود بر شما ......دغدغه‌های واقعی محیط آموزشی ناکارآمد و آموزش ضعیف و ...........است بیایید تا دست به دست هم بدهیم و طرحی نو در اندازیم ..........
پاسخ + +1 -1 --
... 1398/01/31 - 23:44
ولی محترم نوشته اید که فرزند شما اول ابتدائی است حالا آرام آرام پیش برو و بعد ببین که چه خبر است؟ فکر می کنید این نا امنی در مدارس تصادفی است؟ فکر می کنید بجای آموزش زندگی و آموزش تفکر به بچه ها این همه مطالب به درد نخور به خورد بچه ها دادن تصادفی است؟ فکر می کنید اینهمه گرفتاری و گرداب های هلاک کننده در این مملکت( پراید آدم کش،مواد مخدر،قوه ی قضائیه ی ناکارآمد، سرطان، سیل، مرگ مدرسه، عدم توانائی در مردم برای پرداختن به علت ها و فقط تعریف معلول ها، درماندگی، فرار مغزها و... تصادفی است؟ نه عزیزم هیچ کدام از این ها تصادفی نیست بلکه کاملاً طراحی شده است. چرا که برای غارت منابع انسان ها کافی است بزرگترین ابزار تشخیص و تجزیه و تحلیل آنها ( وجه تمایز انسان و حیوان) را که فکرشان باشد از دستشان بگیری و بجای اندیشه، خرافات را به خورد آن ها بدهی و بعد انواع سناریوهای نابود کننده را برایشان اعمال کنی تا مادام العمر نتوانند کمر راست کنند.امان از جهل امان از جهل امان از جهل. تنها راه شکار انسان ها و به بردگی کشیدن آنها توسط انسان های دیگر،پیدا کردن نقاط ضعف و به جهل کشاندن آنهاست.
پاسخ + +2 -1 --
... 1398/01/31 - 23:54
شرم وزیری باد که زیر پرچمی بنام دین و قرآن و شهدا،فرزند مردم در کلاس شاهد مسائل و شوخی های غیر اخلاقی هستند و وقتی این مسائل با مدیر مدرسه در جریان گذاشته می شود مدیر این مشکلات را به حساب حساسیت اولیا می گذارد و مردم باید در به در به دنبال مکان امن برای فرزندانشان بگردند. و شرمشان باد که بجای اذعان به ضعف و عدم نظارت و بی عرضگی خود با فرافکنی این مسائل را براحتی به حساب دشمن و فضای مجازی می گذارند و از کنار مسائل رد می شوند و بی وجدان ها هیچ از خود نمی پرسند که اگر قرار است آموزش دشمن قوی تر از ما باشد و فرزندان ما را به نابودی بکشد پس ما در این میان چه کاره ایم و چه غلطی می کنیم و ماهی سه میلیون حقوق را برای چه می گیریم؟
پاسخ + +2 -1 --
مادردانش آموز 1398/02/01 - 00:15
عرض سلام،بااینکه موافق آموزش وپرورش رایگان برای همه هستم ووظیفه دولت هست که نیروی متخصص وکارآزموده برای مدارس آموزش دهدولی درشرایط کنونی مدارس غیرانتفاعی ازلحاظ آرامش بهترین جابرای بچه هاهست لااقل تحمل نقدرودارن وازلحاظ مالی دستشون بازهست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 10:52
البته توچه داشته باشید که این وضعیت از شهری به شهری و از منطقه ای به منطقه ای فرق می کند. مثلا تو شهر ما بیشتر مدارس غیرانتفاعی دوره دوم میزبان شاگردان تنبل و بازمانده از تحصیل است و خیلی بدنام شده است. بعضی والدین حچالت می کشند بگویند بچه شان در مدارس غیراتفاعی بر خلاف شهرهایی مثل تهران که والدین با افتخار می گن فرزند ما در مدارس غیر انتفاعی است.
پاسخ + +1 -1 --
مادردانش آموز 1398/02/01 - 00:27
بنده ازابتدایی تاپایان سوم راهنمایی فرزندم درمدارس غیرانتفاعی درس خواند،چهارسال دبیرستان رفت نمونه دولتی،شایدازنظرعلمی کمی سطح مدرسه بالاتربودولی به روح وروان بچه هادرمعرض آسیب بود،همیشه بابت این ۴سال پشیمانم،البته درسال چهارم دببرستان بخاطربی قانونی وفشارهای بیجاازمدیرمدرسه فرزندم شکایت کردم ومدیریت ایشون لغوشد،همچنان قدردان دبیران ومعلمان دلسوزی هستم که موفقیتهای فرزندم حاصل تلاش دبیران وزحمات خودش بوده،البته این موردتجربه شخصی بنده وتعدادزیادی ازاولیابوده وقطعاشامل همه مدارس نیست،معتقدم موفقیت وشادابی دانش آموزان درگرومحیط خانواده ومدیران مدارس هست مااولیاهرچقدرتلاش کنیم فقط یک نیمه آرامش فرزندانمان هستیم.
پاسخ + +4 0 --
حسن 1398/02/01 - 05:21
مدارس ما بیشترین بازدهی را دارند و همین باعث سرامد شدن ایران در بسیاری از زمینه ها مانند آمار طلاق , ساخت و ساز در کف رودخانه ها , تمیز بودن مدارس و خیابانها , خصولتی سازی شرکتها , مدیریت بانکها و اختلاص , باند بازی و پارتی بازی و غیره در جهان شده است و این هم مدیون وجود مدیران بسیار فهمیده و دلسوزی همچون خانم حکیم زده با چندین مدرک جور با جور دانشگاهی و با آن چهره خندان در راس معاون آموزش ابتدایی می باشند که به جای برگزاری کلاسهای جبرانی ریاضی و علوم برای بچه ها در روزهای پنجشنبه کلاسهای چگونگی برخورد با بزرگترها و پدر و مادر و احترام به دیگران , مسعولیت پذیری , آموزش مسایل دینی مثل نماز و عبادت و غیره برگزار می نمایند و ما امیدواریم که این راه را همانند قبل ادامه دهند تا ببینیم که بالاخره به ناکجا آباد خواهیم رسید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 10:48
هنوز بازار مهر بپیشانی ها، تسبیج بدست ها بدون یقه ها با مغز های تو خالی رونق داره ...
پاسخ + 0 0 --
سیکل 1398/02/03 - 23:22
حسن با خصلت حالصانه اختلاس کرد تا معلمی را به مسلخ نکشد
پاسخ + +1 -1 --
شهاب 1398/02/01 - 06:18
امروز همکاری اولیا وفرهنگیان بسیار ضرورت داردتاآ.پ کشور ارتقا پیدا کند وسرمایه های اصلی واساسی کشور درست پرورش یابند تا بتوانیم شاهدکشوری باثبات باشیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 10:47
توجه داشته باشید که در بعضی کشورها دخالت والدین را محدود می کنند. یعنی وقتی تشخیص می دهند که والدین تاثیری ندارند و عدم سراکتشان بهتر از شراکتشان است. این گزینه هم مد نظر داشته باشید. و بیشتر دعوت ما زا اولیا برای پول گرفتن است. و رییس انچمن هم ماشین امضازنی است و موقعی بهش موفق می گن که موفق بشه بشتر والدین یا سایرین را بچاپه و به مدرسه بده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/01 - 16:15
وزیر که این باشه یهتر از این نمیشه
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1398/02/01 - 14:08
در مدارس دانش اموزان کار غیر اخلاقی انجام می دهند واولیای مدرسه مهر سکوت بر لبانشان است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/02 - 02:53
.... وزیری را که جای مهر بر پیشان دارد ولی از این که کودکان معصوم خلق این گونه پرپر می شوند مهر سکوت بر لب دارد و در صورت اعتراض، این بی عرضگی خودشان را که از آموزش صحیح مسائل دوران بلوغ بر دانش آموزان عاجزند را به حساب دژمن می گذارند و میگ میگ گویان از کنار قضیه رد می شوند. بیچاره اولیا چکار کنند چون پای آبرو درمیان است هرکس به این وضع اعتراض کند این مردمی که حاصل همین آموزش و پرورش هستند بجای کنارهم بودن و دفع شر می گویند ببین سر بچه اش چه بلائی آورده اند که اعتراض می کند، غافل از این که فرزند خودشان در این آتش می سورد و خبر ندارد.
پاسخ + +1 -2 --
اولیا 1398/02/02 - 02:41
شاید اخیراً نامه ی منتر شده در فضای مجازی توسط یک معلم از آذربایجانشرقی را دیده باشید که نوشته بود در مدرسه ی محل خدمت ایشان حتی دانش آموز را در کلاس آزار جنسی می دهند و عوامل بدون اطلاع به خانواده ی قربانی از کنار قضیه رد می شوند و مدیر مدرسه علاوه بر این به انواع تخلفات و دست کاری ریز نمرات و آمارسازی دروغین هم دست می زند و مدیر و عوامل مدرسه معلم معترض به این وضعیت را مورد ضرب و شتم و توهین قرار می دهند. و وقتی مدیرکل استان در جریان قرار می گیرد معلم معترض را تهدید می کند و می گوید می دم حراست کتکت بزند و مدیر متخلف را ارتقاء پست می دهد. خواستم عرض کنم که دیگر کار از کار گذشته است و این همه در مورد بهبود وضعیت مدرسه به خودتان فشار نیارید. با این اوضاع اونایی که در بالا نشسته اند بهتر از من و تو وضعیت دستشان هست و وضعیت مدارس را بهتر از من و تو می دانند و قرار نیست وضعیت مدارس بهبود یابد وبا این فهم های ضعیف مردم و حیله های سیاست مداران برای سوار شدن بر مردم و غارت کشور چاره ای جز بالا بردن اندیشه و فکر و تصمیم گیری درست و دعا به درگاه حضرت احدیت برای خلق نمانده است.
پاسخ + +1 0 --
حاج طوسی عندالله 1398/02/02 - 21:47
موافقم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/03 - 23:27
الحمدلله

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور