صدای معلم

در آیین گرامی داشت بیستمین سالگرد تأسیس سازمان دانش‌آموزی مطرح شد ؛

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از سازمان‌ها، شهرداری‌ها و ارگان ها

گروه دانش آموزی/

« سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش امروز و در آیین گرامی داشت بیستمین سالگرد تأسیس سازمان دانش‌آموزی در سخنانی از سازمان‌ها، شهرداری‌ها و ارگان ها انتقاد کرده و گفته است :

" سازمان‌ها، شهرداری‌ها و ارگان ها امکانات را برای خودشان نگه داشته اند و باید درب سالن‌های ورزشی و اردوگاه‌هایشان  باز شود تا مربیان از این امکانات برای جامعه پذیری دانش آموزان استفاده کنند. "

این سخنان در حالی بیان می شود که وزارت آموزش و پرورش خود دارای اردوگاه ها و مراکز تفریحی متعددی در سراسر کشور است .

« صدای معلم » هفته معلم سال جاری گزارشی  از اردوگاه میرزاکوچک خان جنگلی رامسر  منتشر کرد . ( این جا )

در این گزارش آمده است :

" این مجتمع وابسته به وزارت آموزش و پرورش با مساحتی بالغ بر 45 هکتار در 5 کیلومتری غرب شهرستان رامسر واقع گردیده است .

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش این اردوگاه همزمان قابلیت پذیرش 800 نفر را دارد.

 برخلاف آن چه در سایت ها و  برخی پایگاه های خبری در مورد این اردوگاه منتشر کرده اند اما با کمی اقامت متوجه می شوید که در این جا نیز همانند سایر مکان ها و مراکز تفریحی و اقامتی وزارت آموزش و پرورش ناکارآمدی و سوء مدیریت به حد وفور مشاهده می شود .... "

پیش تر این رسانه گزارشی از مجتمع کلک چال وابسته به اردوگاه منظریه ( شهید باهنر تهران ) منتشر کرد . ( این جا ) منتشر کرد .

شاید بهتر باشد وزیر آموزش و پرورش قبل از این گونه سخنان و استمداد از دیگران نگاهی به وضعیت مدیریت و مدیران خود داشته باشد .

انتقاد وزیر آموزش و پرورش از سازمان‌هاو شهرداری‌ها و ارگان ها در مورد اردوهای دانش آموزی

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در آیین گرامیداشت بیستمین سالگرد تأسیس سازمان دانش‌آموزی و تجلیل از مربیان برتر با اشاره به اینکه سازمان دانش‌آموزی در کنار سایر تشکل‌های حوزه آموزش‌وپرورش برای خدمت به دانش آموزان شکل‌گرفته است، اظهارکرد: یکی از مهم‌ترین کارکردهای آموزش‌وپرورش، آموزش مهارت‌های اجتماعی، شناختی و جامعه‌پذیری است و برخی از صاحب‌نظران معتقد هستند که جامعه‌پذیر کردن یعنی دانش آموزان در طی دوران رشد خود  با ارزش‌ها و باورهای اجتماع خود آشنا و آن را تعمیق ببخشند.

بطحایی تصریح کرد: سازمان دانش‌آموزی یکی از خطیرترین وظایف وزارت آموزش‌وپرورش را بر عهده دارد و برای همین در دولت دوازدهم فعالیت‌های پرورشی جدی‌تر گرفته‌شده است چرا که یکی از مهم‌ترین اهداف پرورش دانش آموزان است.

وی در ادامه اضافه کرد: دانش آموزان باید بامهارت مختلف آشنا شوند و مؤلفه‌های تربیتی را بشناسند و یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های اجتماعی در معرض خطر قرار  گرفتن  هویت فرزندان ما و باورهایی که ریشه در تمدن ایرانی و اسلامی دارد، است.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: سازمان دانش‌آموزی از مهم‌ترین تشکل‌های دانش آموزی است که مأموریت اصلی‌اش ترویج مداوم جامعه‌پذیری به دانش آموزان است و مهم‌ترین بستر این مأموریت، فعالیت‌های اردویی است که دانش آموزان در کنار همدیگر یاد می‌گیرند که چگونه بهتر زندگی کنند.

بطحایی بابیان اینکه این همان حلقه مفقوده‌ای است که در آموزش‌وپرورش به آن کم‌ توجه شده است، گفت: سازمان دانش‌آموزی باید به‌صورت جدی تقویت شود و در گرامیداشت هفته مقام معلم مقام معظم رهبری مجدداً تأکید بر این موضوع داشتند.

وی با اشاره به اینکه جامعه ای موفق است که هویت خودش را باور دارد، افزود: متأسفانه وقت دانش آموزان را صرف کارهایی می‌کنیم که وظیفه اصلی آموزش‌وپرورش نیست و جامعه‌ای که می‌خواهد به هدف تربیت دانش آموزان با هویت برسد باید تمام داشته‌های خود را صرف این مسیر کند.

وزیر آموزش‌وپرورش اذعان کرد: متأسفانه سازمان‌ها، شهرداری‌ها و ارگان ها امکانات را برای خودشان نگه داشتند که در بسیاری از فصول سال استفاده‌ای هم نمی‌کنند.

بطحایی در ادامه گفت: امروز باید برای این موضوع سرمایه‌گذاری انجام بگیرد و درب سالن‌های ورزشی و اردوگاه‌ها باز شود تا مربیان از این امکانات استفاده کنند.

وی بابیان اینکه فضای مجازی زمان زیادی از انسان امروزی را می‌گیرد، گفت: فضای مجازی فرصت‌های خوبی دارد که باعث پیشرفت، خلاقیت و شناخت بیشتر از مسائل می‌شود که در کنار این موارد خطراتی هم دارد و نه‌تنها دانش آموزان بلکه بزرگ‌ترها هم در معرض خطر و تهدیدهای فضای مجازی هستند و باید با این خطرات آشنا شویم و مکانی که می‌توانیم دانش آموزان را با این خطرات آشنا کنیم سازمان دانش‌آموزی و تشکل‌ها است.

بطحایی گفت: تمام برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی باید تقویت‌کننده هویت ایرانی و اسلامی باشد و این علت وجودی تشکل‌های دانش‌آموزی است که آن‌ها را با هویت خود آشنا کنند و آنان این سرمایه ارزشمند را بشناسند البته این ارزش‌ها را بازور هم نمی‌توانیم به آنان تحمیل کنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: دانش آموزان اگر زیبایی‌های این سرمایه را بدانند حتماً از آن محافظت می‌کنند و جامعه‌ای در دنیا موفق است که چنین سرمایه‌ای داشته باشد.

شایان‌ذکر است این مراسم با حضور ۶٠٠تن از مربیان و دانش‌آموزان پیشتاز در تالار فرهنگ برگزار شد .

پایان پیام/

یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 17:48 خوانده شده: 161 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/23 - 01:53
کاش به اردوگاه منتظری وابسته به شهرستانهای استان تهران بیاندازید با ۱۶۰۰۰۰ متر که بیش از ۶۰۰ میلیارد ارزش دارد اما شهر اموات است و حتی دانش آموزان شهریار هم استفاده بهینه ندارند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور