صدای معلم

" پرسش آن است که اگر دانش آموزان به خاطر روز دوشنبه تعطیل شده و امتحان روز سه شنبه هم لغو شده است ؛ کشاندن دانش آموزان به مدرسه و برگزاری کلاس در این روز که ظاهرا برای جبران کسر زمان آموزش صورت می گیرد چقدر منطقی و اثربخش بوده و می تواند در جریان آموزش کارایی داشته باشد ؟ "

انتقاد دانش آموزان از سیاست های مبهم وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه دانش آموزی/

انتقاد دانش آموزان از سیاست های مبهم وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس

تعطیلی مدارس و بی برنامگی وزارت آموزش و پرورش در این گونه موارد و تصمیماتی که به دلایل مختلف مانند آلودگی هوا و.... اتخاذ می شود موجب سردرگمی دانش آموزان ، خانواده ها و معلمان شده است .

« زمان آموزش » که یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین و ارتقای کیفیت آموزشی است روز به روز کوتاه تر شده و از اثربخشی و کارایی فرآیند آموزش کاسته است .

یکی از مواردی که دانش آموزان به آن انتقاد می کنند نحوه برخورد وزارت آموزش و پرورش با برگزار نشدن امتحانات دانش آموزان در روز سه شنبه 17 دی ماه است .

انتقاد دانش آموزان از سیاست های مبهم وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگوی تلفنی با شبکه خبر ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: به اطلاع دانش‌آموزان و همکاران می‌رسانم که برای تسهیل حضور دانش‌آموزان در مراسم تشییع  و مجالس ترحیم مجاهد فی سبیل الله و الگوی تمام عیار  هویت اسلامی ، ایرانی و انقلابی، امتحانات نهایی و غیرنهایی دانش‌آموزان در روزهای دوشنبه ۱۶ دی و سه‌شنبه ۱۷دی برگزار نمی‌شود.

وی افزود: امتحانات نهایی دانش‌آموزان که قرار بود در این روزها برگزار شود، به ۲۴ و ۲۵ دی موکول خواهد شد و زمان برگزاری امتحانات غیرنهایی از سوی مدیران مدارس به اطلاع دانش‌آموزان خواهد رسید.

در این زمینه و بر اساس اخبار و گزارش ها  برخی مدیران مدارس به دانش آموزان اعلام کرده اند چون روز سه شنبه امتحان برگزار نمی شود آن ها باید در مدرسه و در کلاس درس حضور پیدا کنند .

« ایلیا علی حسینی » به صدای معلم می گوید : " چرا چنین کاری کردند؟ ما وسط امتحانات ترم  هستیم . آیا ما وقت کافی برای  مطالعه درس روز بعد را خواهیم داشت در حالی که قانونا باید حداقل تا 30 / 14 در مدرسه حضور داشته باشیم ؟

« حسین مهاجری » ضمن انتقاد از این تصمیم می گوید : " الان فصل امتحانات است نه فصل درس . باور کنید من تازه کتاب کورل را  پس از ماه ها گرفتم . وقت نمی کنم برای چهارشنبه آن را بخوانم !

مهاجری در پاسخ به این پرسش  « صدای معلم » که چرا این انتقادات را به شورای دانش آموزی مدرسه منتقل نمی کنید و از آنان پاسخ نمی خواهید گفت : " بنده نفر پنجم شورا هستم و مثل همتاهای خودم راضی نیستیم به مدرسه بیایم . ما امروز در مراسم تشییع شهید سردار قاسم سلیمانی بودیم و خیلی هم خسته ایم . "

انتقاد دانش آموزان از سیاست های مبهم وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس

« مهدی » دانش آموز پایه دهم هنرستان کار و دانش می گوید : " کسی صدای دانش آموز را نمی شنود . در مدرسه دانش آموز جایگاهی ندارد . "

این گونه تصمیمات در حالی اتخاذ می شوند که ادارات آموزش و پرورش معمولا مجوز کتبی برای تعطیلات مدارس جهت امتحانات را حسب درخواست مدارس صادر می کنند و این گونه امر و نهی ها و دستورات اساسا با اصل « مدرسه محوری » تناسب و هم خوانی ندارد .

پرسش «» صدای معلم »  آن است که اگر دانش آموزان به خاطر روز دوشنبه تعطیل شده و امتحان روز سه شنبه هم لغو شده است ؛ کشاندن دانش آموزان به مدرسه و برگزاری کلاس در این روز که ظاهرا برای جبران کسر زمان آموزش صورت می گیرد چقدر منطقی و اثربخش بوده و می تواند در جریان آموزش کارایی داشته باشد ؟

مدرسه ای که همه چیز حتی تصمیم گیری برای " یک روز " از بالا دیکته شود چه خلاقیتی در سیستم آموزشی خواهد داشت ؟

پایان گزارش/

 


انتقاد دانش آموزان از سیاست های مبهم وزارت آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس

دوشنبه, 16 دی 1398 21:51 خوانده شده: 492 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
بازنشسته 1398/10/16 - 23:32
آموزشو پرورش ما متأسفانه سالهاست به روزمرگی دچار شده ‌سطح سواد دانش آموزان ما فقط در سطح یک میرزا بنویس قدیمی هاست ( یک فارغ التحصیل به اصطلاح دیپلم ) وحتی از این هم مصیبت تر حتی سطح علمی دانشگاهها کشور هم بدتر وکسی به کیفیت توجه نمیکند و فقط کمیت مدنظر است
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/10/17 - 12:44
آفرین به این دانش آموزان فهیم.
احسنت و فتبارک ا......
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/10/17 - 17:54
چیکار باید کنیم تا این عربی رو از درسا بردارید بابا این عربی رو نه کسی میفهمه نه کسی دوست داره تو منطقه ما که انجوریه
پاسخ + +1 0 --
Alireza 1398/10/17 - 17:56
چه خبره واسه دین سه تا کتاب گذاشتید همینه که همه رو زده کرده اید یدونه عربی یدونه قران یدونه دینی من دارم اینو از زبان همه هم مدرسه ای هام و همه هم منطقه ایهام میگم ما از عربی متنفریم
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/10/17 - 17:57
بخدا اون سال های قدیم بود که عربی به دردت میخورد الان اگه 1 درصدم لازم بشه میزنی تو گوشیت مترجم عربی به فارسی یا به عکس
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/10/17 - 17:59
اگه زبان قرانه که فقط کلمات مربوط به قرانو یاد بدید اگه هم زبان دینه میتونیم با یه مترجم کارو راحت کنیم اگه احیانا گوشیمونم شارژ نداشت پاور بانکو برای همین موقع ها گذاشتن
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/10/17 - 18:01
عربی واسه ما که نه بهش علاقه داریم نه هدف هامون به عربی ربطی نداره یه درسیه که مارو از ادامه تحصیل وا میداره و مارو از درس زده میکنه
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/10/17 - 18:08
میانگین نمره ریاضی علوم اجتماعی زبان فارسی من بیست است اما عربی رو پنج ساعت دارم میخونم ولی هنوز چیزی یاد نگرفتم این عربی چرا باید برای همه باشد من که در ریاضی استعداد بالایی دارم چرا باید با عربی تجدید بشم
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1398/11/06 - 23:49
سردرگمی دانش آموزان ، خانواده ها و معلمان؟
ما معلما هیچ مشکلی با تعطیلی نداریم. تا میتونید تعطیل کنید. در مورد تعطیلات همه جوره پشتیبان دولت و مجلس و استانداری ها و آلودگی هوا و ویروسهای عزیز و ... هستیم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور