صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی / همکار گروه صدای معلم

ویدئوی شلاق خوردن دانش‌آموزان کرمانی به جرم بی‌پولی جعلی است !

دانش آموزان متنی تمرین شده با کُدهای یکسان  را جلوی دوربین از حفظ می خوانند/ گزارشگر با صدایی که به وضوح شنیده می شود به یکی از دانش آموزان می گوید : "بگو ما پول آرد نداریم! "/ گزارشگر باید روایت مدیر و معلمان مدرسه از ماجرا را هم در گزارش می آورد/ شورای اسلامی روستا و والدین دانش آموزان نیز ساختگی بودن مصاحبه  را تایید کرده اند/ در گزارش دوم سایت فردانیوز به جعلی بودن ویدئو به صورت غیر مستقیم اعتراف شده است/ فردا نیوز نوشت: ماجرای شلاق اصلا اگر دروغ باشد نشستن بچه های مستضعف این مملکت بر روی خاک حتما واقعیت دارد/ برخی از عکس های گزارش فردانیوز آرشیوی و مربوط به سه سال پیش است/ سایت فردا نیوز باید به خطای خود اعتراف و عذرخواهی کند/ مراجع ذی ربط استان کرمان در حال بررسی و تحقیق میدانی در خصوص انگیزه های تهیه این فیلم هستند/ در گزارش دوم سایت فردانیوز ، شلاق زدن و اخراج دانش آموزان زیرسبیلی رد شده است/ آموزش و پرورش کرمان یافته های خود را اعلام نمی کند/ در اطلاعیه  اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به نام فرد تهیه کننده ویدئو و خبر  و وابستگی های او اشاره ای نشده است/ خبرنگار فردانیوز به جای مدیر و معلمان مدرسه ، شورای روستا و والدین دانش آموزان ، سراغ نیروهای بسیجی رودبار رفته است/ منظور سایت فردا نیوز از نیروهای جهادی حاضر و فعال در صحنه چه کسانی است/ بر اساس اخبار غیر رسمی، این ویدئو توسط یک خواهر عضو یکی از نیروهای حاضر و فعال در  منطقه تهیه شده است/ آیا آموزش و پرورش کرمان به وعده خود برای اعلام نتایج بررسی و تحقیق میدانی عمل می کند

 جعلی بودن ویدئوی شلاق خوردن دانش‌آموزان کرمانی به جرم بی‌پولی گزارش خبری سایت فردا نیوزبا عنوان" 8 ضربه شلاق برای کودکان کرمانی به جرم فقر + فیلم" با این جمله آغاز شده بود :" این روزها که روضه می‌شنویم هر بار گُر می گیریم از شنیدن تازیانه زدن به دخترکان بی‌گناه کاروان امام حسین و تعجب می‌کنیم که چطور یک انسان می تواند بچه معصومی را بی‌هیچ جرمی کتک بزند.  اما حالا ۱۳۰۰ و اندی سال بعد در ایران در مهد تشیع سبوعیت دوباره جلوه کرده است."

 و پایین تر می نویسد : " البته عجیب نیست در دوره‌ای که گرفتن حقوق نجومی برداشتن حق از سفره انقلاب است و مسئولان ولی نعمت مردم می‌شوند پا برهنه ها وصله ناجور باشند."

نویسنده گزارش با این جملات ، آن هم در روزهای نزدیک به عاشورا قصد دارد روضه سوزناکی بخواند . این یک گزارش سوزناک و تحریک کننده است.   

گزارشگر هیچ تحقیقی در مورد صحت و سقم خبر نمی کند ، در حالی که اصول اولیه گزارش نویسی او را مکلف می کند که به مدرسه شهید چمران روستای مختارآباد که احتمالا در چند قدمی او بوده مراجعه کند و روایت آقای معین منصوری که در گزارش از او اسم می برد و او را متهم به شلاق زدن و اخراج دانش آموزان (دو فعل غیرقانونی م مستحق مجازات ) کرده و معلمان مدرسه را بشنود. گزارشگر ویدئویی هم از اظهارات دانش آموزان تهیه کرده که دانش آموزان ، بدون هیچ ترسی از مدیر مدرسه ، سرخوشانه از شلاق و اخراج و فقر خانواده های خود می گویند.

خبر همراه با ویدئو به صورت گسترده ای در رسانه های داخل و خارج و فضای مجازی منتشر شد و رسانه ها به ناهمساز بودن اجزای خبر و جنبه تبلیغاتی آن توجه نکردند.   

اگر ویدئوی اظهارات دانش آموزان را به دقت گوش کنیم متوجه می شویم که متنی "حفظ شده" با کُدهای یکسان  را بازگو می کنند. آقای منصوری ما را شلاق زده و بیرون کرده .... ما از کجا پول بیاریم ... ما پول آرد نداریم. همسایه ... فروش لوازم منزل .... ممکن است گفته شود که این دختران چون در موقعیت یکسانی بوده اند به همین دلیل جملاتشان مشابه است. این سخن تا حدودی موجه است ، اما وقتی دانش آموز سومی که آخرین نفر است ، حرفهایش را جلو دوربین می زند، گزارشگر با صدایی که به وضوح شنیده می شود می گویید : "بگو ما پول آرد نداریم! " در واقع همین تک جمله گزارشگر کل پروژه را لو می دهد . این داستان ربطی به کار خبری و اطلاع رسانی ندارد و سوء استفاده از کودکان به منظور تسویه حساب شخصی با مدیر و یا تسویه حساب سیاسی با دولت است. اما چه کسی پشت این خبر است؟

این خبر واکنش هایی را بر انگیخت ؛ اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در اطلاعیه ای نوشت : " این گفت و گو به سفارش عده ای ... و دادن وعده های عجیب به دانش آموزان توسط فردی که با مدیر مدرسه اغراض شخصی داشته، تهیه و منتشر شده است که نحوه صحبت کردن و حرکات دانش آموزان در برابر دوربین - که بازیگران حرفه ای نیستند و نمی توانند جلوی خنده خود را بگیرند- موید ساختگی بودن آن است و شورای اسلامی روستا و والدین دانش آموزان نیز ساختگی بودن آن را تایید کرده و بابت انتشار تصاویر فرزندانشان در این گفت و گو به شدت معترض هستند."

در ادامه  اطلاعیه آمده است : "مراجع ذی ربط در حال بررسی و تحقیق میدانی در خصوص انگیزه های تهیه این فیلم هستند که نتایج آن به زودی به افکار عمومی و ملت شریف ایران اطلاع رسانی خواهد شد." تجربه نشان داده که پیگیری این مسایل به جایی نمی رسد و بعد از مدت کوتاهی، موضوع زیر انبوه خبرها و اتفاقات جدید ، دفن و فراموش می شود. امیدوارم این بار خلاف قاعده عمل شود.

دو روز بعد سایت فردانیوز گزارش جدیدی منتشر کرد.

در این گزارش تمرکز را از کتک زدن و اخراج دانش آموزان روستای مختار آباد ، روی فقر در منطقه گذاشته و می نویسد : "حالا ماجرای شلاق زدن و خوردن بچه های مختار آبادی واقعیت باشد یا دروغ بحث دریافت و وجه و محرومیت به خاطر عدم پرداخت این وجوه اظهر و من الشمس است. ماجرای شلاق اصلا اگر دروغ باشد نشستن بچه های مستضعف این مملکت بر روی خاک و درس خواندن در مکان های نامناسب حتما واقعیت دارد."

در واقع ، سایت فردا نیوز بدون اعتراف به انتشار گزارش جعلی ، موضوع را در قالب جدیدی مطرح کرده است.

اهمیت گزارش اول و انتشار وسیع آن به خاطر خبر شلاق زدن دانش آموزان و اخراج آنها از مدرسه به خاطر پرداخت نکردن وجه درخواستی بود، اما در گزارش دوم تاکید روی نمایش فقر در منطقه محروم رودبار جنوبی است که هیچ کس منکر آن نیست و مسئولان آموزش و پرورش هم گفته اند که اغلب دانش آموزان توان پرداخت هزینه کتاب و بیمه را ندارند.

مساله اصلی این است که آیا آقای منصوری مدیر مدرسه شهید چمران رودبار جنوب ، بچه ها را شلاق زده و از مدرسه اخراج کرده یا نه ؟

مساله گزارش اول این است نه فقیر بودن مردم رودبار جنوب.

در اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به نام فرد تهیه کننده ویدئو و خبر  و وابستگی های او اشاره ای نشده است ، اما در گزارش دوم فردا نیوز تا حدودی و البته غیر مستقیم به مشخصات این فرد اشاره شده است.

در گزارش 21 مهر فردا نیوز می خوانیم : " پیگیری خبرنگار ما از برخی نیروهای بسیجی رودبار خبر از تهدید خانواده های دانش آموزان و نیروهای جهادی حاضر و فعال می دهد." معلوم نیست چرا خبرنگار فردانیوز به جای اینکه سراغ مدیر و معلمان مدرسه ، شورای روستای مختار آباد و والدین دانش آموزان برود ، از نیروهای بسیجی رودبار خبر تهدید خانواده های دانش آموزان را گرفته است؟

نیروهای جهادی حاضر و فعال در صحنه چه نقشی در تهیه این خبر و ویدئو داشته اند؟ اصلا منظور از نیروهای جهادی و فعال در صحنه کدام نیروها است؟ این نیروها چه ارتباطی با موضوع دارند ؟ چرا خبرنگار مستقیما تحقیق نمی کند ؟

به نظر می رسد در تهیه  گزارشِ اول و ویدئو و نیز در تهیه گزارش دوم هیچ خبرنگاری دخالت نداشته است و این دو گزارش در جای دیگری و توسط افراد غیر حرفه ای ، تهیه شده و به صورت سفارشی توسط سایت فردانیوز کار شده است.

عکس های گزارش دوم در باره فقر دانش آموزان و کمبود امکانات آموزشی هم آرشیوی و قدیمی  است. اگر این گزارش  توسط خبرنگار و عکاس سایت فردا نیوز تهیه می شد، از عکس های آرشیوی که تاریخ تهیه آنها به 34 ما پیش برمی گردد استفاده استفاده نمی شد!

جعلی بودن ویدئوی شلاق خوردن دانش‌آموزان کرمانی به جرم بی‌پولی

بر اساس برخی اخبار غیر رسمی ، ویدئو توسط یک خواهر عضو یکی از نهادهای منطقه تهیه و در اختیار سایت فردانیوز گذاشته شده است.

ظاهرا آموزش و پرورش کرمان نام تهیه کننده ویدئو و دلایل انتشار آن را می داند اما به جای طرح مساله برای افکار عمومی ، ترجیح می دهد موضوع را از کانالهای دیگری پیگیری کند.

من منکر وجود خشونت در مدارس نیستم و همواره از تنبیه بدنی دانش آموزان به هر بهانه ای شدیدا انتقاد کرده ام ، اما از بحث خشونت در مدارس نباید استفاده ابزاری و سیاسی کرد .

به نظر من در این ویدئو برای اهداف و اغراض سیاسی و شخصی  از موضوع تنبیه بدنی ، مایه گذاشته اند.

این گونه خبرسازی ها که به فاصله کوتاهی جعلی بودن آنها آشکار می شود ،  به تدریج قبح مساله را از بین می برد.  

پنج شنبه, 22 مهر 1395 ساعت 15:01 خوانده شده: 1415 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -3 --
بازنشسته 1395/07/22 - 15:45
ویدو دزدی اختلاس دست جمعی ودور همی رو که با هم مشارکت دارتد را نیز بگذارید
....
جراءت داری بنویس خاوری به دستور کی پول برد کانادا وبین چند تا جیب تقسیم کرد ودر حسابهای بچه های اقا وچوقا پر شده
بنویسس
تو هم فقط معلم را نشانه ,,چرا منتقد واقعی نیستی
فرهنگ وشعور ملت باید باز سازی شود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/07/22 - 21:19
یعنی اخبار بیست و سی یکماه پیش کرمان رو نشون داد رو زمین درس میخوندن دروغ و جعلی بود شیرزاد؟ ؟؟
پاسخ + 0 0 --
محمد 1395/07/22 - 22:01
مناطق جنوب کرمان و هرمزگان پر است از مدارس کپری
آقای وزیر که آمار میدهند مدارس کپری خیلی کم است اگر این آمار درصدی را فقط از دو استان کرمان و هرمزگان بگیریم 100 درصد مدارس کپری متعلق به این دو استان میشود !
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:32
برادر بازنشسته ، فرمایش شما ربطی به این نوشته ندارد . در این نوشته بر اساس شواهد گفته ام که ویدئوی تهیه شده توسط خواهران بسیج ، در باره 8 ضربه شلاق به دختران دانش آموز مدرسه چمران روستای مختار آباذ جعلی است. پراکنده گویی آفت تفکر است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:37
آقای معلم اولا اخبار بیست و سی ، اغلب سیاسی و جهت دار و از نظر رسانه ای فاقد اعتبار است . ثانیا موضوع این یادداشت فقر و محرومیت نیست، یک نفر به پشنوانه یک نهاد یک ویدئو تهیه کرده که آقای منصوری مدیر مدرسه چمران دانش آموزان را به خاطر کمک نکردن به مدرسه نفری 8 ضربه شلاق زده و از مدرسه اخراج کرده . من با دلیل و سند گفته ام این ویدئو جعلی است. نظر شما چیست؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:42
جناب محمدی مدارس کپری در جنوب استان کرمان و استان سیستان و بلوچستان بیشتر است اما در جاهای دیگر هم وجود دارد. تعداد مدارس کپری زیر 1000 مدرسه و کمتر از یک درصد مدارس ایراناست. تازه کپری بودن مدرسه نوعی انطباق با شرایط آب و هوایی و شرایط اجتماعی و اقتصادی منطقه است. وجود مدرسه کپری نه تنها ننگ نیست بلکه می تواند مایه افتخار باشد.
پاسخ + +5 -5 --
سلیمی 1395/07/22 - 16:05
حرف جناب عبدالهی کاملا درست و بجاست اما از طرف دیگر آموزش و پرورش باید تکلیف پول گرفتن از دانش آموزان را مشخص کند. از نظر قانونی مدارس دولتی حق ندارند مطالبه پول بکنند. بسیاری از مواقع دانش اموزان فقیر به هر حال تنبیه روحی و روانی می شوند که دست کمی از تنبیه بدنی ندارد. مدیر مدرسه ای که من آنجا خدمت می کردم به دانش آموزان می گفت اگر ندارید پاکت را خالی بیاورید و رویش بنویسید نداریم! این خودش یک تنبیه است. دانش آموزی که می فهمد از درد اینکه پاکت خالی را تحویل مدرسه دهد تا صبح زجر می کشد و خوابش نمی برد.
آموزش و پرورش هم برای گرفتن پول بیشتر، تقریبا تمام مدارس را به اصطلاح هیئت امنایی کرده است. هیئت امنایی یعنی فرار از قانون و دور زدن قانون اساسی. همه مسئولان آموزش و پرورش باید بفهمند تحصیل رایگان حق هر فرد است، داشتن مدرسه خوب، معلم باسواد و رفتار خوب هم همچنین.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:46
جناب سلیمی من با پاراگراف اول فرمایش شما موافقم. اما موضوع یادداشت من این نیست. در یک یادداشت نمی شود چندین موضوع را بررسی کرد. فقر در منطقه رودبار و اخذ پول زوری از دانش آموزان و خوب و بد بودن مدارس هیات امنایی موضوع یادداشت نیست. با این حال ممنون از نظر ارجمند شما .
پاسخ + +6 0 --
محمد باقر 1395/07/22 - 16:08
با توجه به عکس بعید به نظر میرسد مدیر در این مدرسه عشایری برای پول انها را زده باشد فکر نکنم هرچی هست باید خوب پیگیری شود.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:47
فعلا تا جایی که من پیگیری کردم، ویدئو و خبر جعلی است.
پاسخ + +5 -6 --
ناشناس 1395/07/22 - 16:29
اقای عبدالهی بنده عموما با دیدگاههای شما مخالف هستم ما دلیل نمیشود بی انصاف باشم و از شما بابت این یادداشت تشکر نکنم. امیدوارم همیشه به همین روشن بینی باشید
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:48
خدا را شکر و از شما ممنونم .
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1395/07/22 - 17:58
کدام فرهنگی حال شلاق زدن دارد؟ما اگر حال داشتیم
این روزوروزگار را نداشتیم.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:48
آدم های بی حال و مایوس و افسرده ، شلاق می زنند.
پاسخ + +1 -4 --
معلم ناجی ملت 1395/07/22 - 18:31
ضمن تشکر از آقای عبدالهی پیگیری نکردن آموزش و پرورش ورسوانکردن عاملین این ویدیو نه تنها بی عدالتی درحق مدیر مدرسه بلکه توهین به تمامی فرهنگیان میباشد واگرپیگیری نشود بی عرضه گی مسولین آموزش و پرورش را میرساند وهرننه قمری به خود اجازه میدهد باابروی فرهنگیان بازی کند صدای معلم لطفا تاروشن شدن موضوع پیگیر باشید
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:49
با نظر شما موافقم.
پاسخ + +4 0 --
محمد باقر 1395/07/22 - 18:33
در عکس خانه ها ان طرف جاده و چادر مدرسه این طرف جاده دیده میشود.من که اینطور میبینم. ایا برای بچه ها خطرزا نیست؟خوب چادر مدرسه هم برود ان طرف جاده که بهتر است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:51
نکته خوبی است. اما چرا این خانم سری به مدرسه نزده و از مدیر و ناظم و معلم مدرسه پرس و جو نکرده؟
پاسخ + +7 -1 --
جلیل 1395/07/22 - 20:26
بلاخره این فیلم جعلی باشه یا واقعیت مسئله مهم اخذ هزینه ثبت نام در مدارس دولتی است دولت تدبیر و امید سرانه مدارس را کاملا قطع کرده و مدیران هیچ چاره ای جز دریافت اجباری وجه ندارند خوب طبیعیست که مدیران برای دریافت این وجه متوسل به تمام شیوه ها از جمله تنبیه بدنی خواهند شد البته ادارات اموزش و پرورش از اجباری بودن اخذ وجه کاملا مطلعند چون تمام وجوهی که از دانش اموزان اخذ میشود به حساب مدرسه واریز میشود و ادارات کاملا از رقم دقیق دریافتی مطلعند به همین خاطر حتی اگر تنبیه بندی مدیر در این مدرسه درست باشد از نظر من مقصر استاد دانشمند و دوست شفیق جناب شیرزاد جناب دکتر فانی است البته جناب شیرزاد در این مقاله بیشتر از دولت دفاتع می کند تا مدیر مدرسه چون نیک می داند در صورت واقعی بودن فیلم ابروی دولت به دلیل تحت فشار گذاشتن مدیران برای دریافت وجه خواهد رفت و گرنه عمرا ایشان از معلمین دفاع کند
پاسخ + 0 0 --
علی 1395/07/22 - 22:07
رسیدگی به مناطق محروم و خصوصا این نواحی که از لحاظ اقتصادی کاملا بسته است و مردم با فقر دست و پنجه نرم میکنند باید در اولویت باشد . یکماه از سال گذشت اما خبری از توزیع شیر در مدارس نیست . توزیع کتاب ، لوازم التحریر و تغذیه رایگان را برای بعضی از مناطق محروم و کپر نشین میتوان اختصاص داد همانطور که در گذشته بود و حذف شد .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 12:59
جلیل جان شما هم که حرف فردانیوز را می زنی:" این فیلم جعلی باشه یا واقعیت مسئله مهم اخذ هزینه ثبت نام در مدارس دولتی است." این یادداشت روی این نکته متمرکز است که عضو بسیج جواهران دروغ گفته و ویدئوی جعلی تهیه کرده است.این کار با هر انگیزه ای غیر اخلاقی است. تابلو دروغ ممنوع را که فراموش نکرده ای ؟ شما در پای پستهای من به نفع دولت سابق و حاجی بابایی تبلیغ می کنی . از نظر من ایرادی ندارد اما یک معلم باید خیلی کوتاه فکر باشد که خودش را در حاجی بابایی یا فانی یا هر فرد دیگری ذوب کند. بر خلاف دید محدود شما دنیا در دو گروه طرفداران فانی و حاجی بابایی تقسیم نمی شود و دلیلی ندارد که اگر کسی منتقد حاجی بابایی باشد ، طرفدار فانی باشد. این دوآلیست گرایی نشانه کوتاهی فکر است.
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 13:01
علی آقا من هم با فرمایش شما موافقم.اما ای کاش در موضوع اظهار نظر می کردی . موضوع جعل و تهمت و استفاده ابزاری از دانش آموزان است.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1395/07/23 - 19:25
این خانه از پای بست ویران است خواجه دربند نقش ایوان است حضور در چنین کلاس مخروبه ای آسیبش کمتر از تنبیه مدیر مدرسه برفرض که صحیح باشد نیست چرا به آموزش وپرورش توجه نمی شود کلاس های 30 ،40 نفره آیا یک تنبیه محسوب نمی شود این دانش آموزان انسانند ونیاز به اکسیژن وفضای کافی برای درس خواندن دارند اگر این تبیه مدیر دروغ باشد به تنبیه پنهانی باید پرداخت که به دلیل تراکم بالای کلاس ها حجم بالای کتاب های درسی وفضاهای نامناسب آموزشی به دانش آموزان وارد می شود پرداخت اگر در چنین محل هایی حیوانات را نگهداری کنند حافظان حقوق حیوانات می خروشند ولی کسی حاضر نیست از حقوق بچه های مظلومی که در مدارس غیر استاندارد درس می خوانند دفاع کند
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 13:04
فرمایش شما خارج از موضوع یادداشت است. ما که نباید بر اساس سیال ذهن زیر هرپستی بدون توجه به محتوای پست اظهار نظر کنیم. آیا بهتر نیست در موضوع حرف بزنیم ؟
پاسخ + 0 -3 --
شهسوارزاده 1395/07/23 - 21:20
به تام دوست
استاد گرانقد جنا ب آقاي شيرزاد عبدالهي دستمريزاد
موشکافي و دقت شما ستودني است .
متأسفانه بجاي آنکه عزم ملي براي رفع چالش هاي آموزش و پرورش ايجاد شود . وسهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص ملي افزايش يابد ! چالش هاي آموزش و پرورش دستمايه اغراض شخصي يا سياسي مي شود !

عوام فريبان فرصت طلب( شخصي يا سياسي ) بهترين بهره را از چالش ها ي موجود مي برند !
اميد است با ايجاد عزم ملي براي اصلاح ساختار آموزش و پرورش ريشه هاي هر نوع عوام فريبي خشکانده شود!

با تقديم شايسته ترين احترامات اردتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/24 - 13:05
جناب شهسوار زاده با تشکر . من هم امیدوارم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/07/25 - 17:04
دیگ به دیگ میگه روت سفید حکایت شیرزاد و شهسواره
پاسخ + 0 0 --
شمس الدین 1395/07/24 - 13:18
به نظر شما این خبر هم ساختگی است ، جناب شیر زاد عبد اللهی

استعفای رئیس آموزش و پرورش بمپور/ تعلیق مدیر مدرسه/ احضار معلم
به گزارش خبرگزاری هشدار نیوز
پاسخ + +1 0 --
احمد 1395/07/24 - 14:01
شیرزاد جان سوالی که برای من پیش آمده اینه که جنابعالی
چطوری از فاصله هزاران کیلومتری شستت خبردار شده که در
کرمان :
ویدئوی شلاق خوردن دانش‌آموزان کرمانی به جرم بی‌پولی
جعلی است !
حتما ما؛ کر و کور و لالیم و جنابعالی هشیار و بینا و دانا هستی
و احتمالا با مرحوم " آلفرد هیچکاک " هم حشر و نشری داشتید و
توفیر فیلم و مستند رو با تراژدی عمیقا درک فرموده که بالنتیجه
ما و امثال ما از درک آن عاجزیم!
برادر من حداقل 1% هم احتمال بده که ویدئو جعلی نباشد!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/26 - 02:49
دلایل ساختگی بودن ویدئو را در متن گفته ام . مصاحبه کننده در ویدئو خودش را لو می دهد و و با صدایی آهسته که البته قابل شنیدن است خطاب به دانش آموز می گوید : "بگو ما پول آرد نداریم." در گزارش دوم سایت فردانیوز هم این ادعا تا حدود زیادی پس گرفته شده است.
پاسخ + +2 0 --
حسيني 1395/07/25 - 13:02
- جناب شيرازد دو زيست ، فيلم راست است ، اگر جعلي بود چرا استاندار كرمان فوري به منطقه روبار كرمان رفت.
- اگر جعلي بود روابط عمومي فوري واكنش نشان مي داد نه بعد از گذشت 2 الي 3 روز .
- اگر جعلي بود چرا وزير دستور رسيدگي فوري داده است.
- اگرجعلي بود با دانش آموز مصاحبه مي شد و تكذيب مي كرد.
- دانش آموز ر اين كليپ را تاييد كرده است.
- شيززاد ...درست تحليل كن .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/26 - 02:55
1- رفتن استاندار که دلیل رد یا قبول فیلم نیست. 2- یک روز قبل از تاسوعا فیلم منتشر شده و روز بعد از عاشورا تکذیب شد. 3- من چیزی در مورد دستور وزیر نشنیده ام . اگر هم دستور بررسی داده دلیلی بر رد یا قبول خبر نیست. 4- به نظرم به جای استفاده از دانش آموز، آموزش و پرورش کرمان باید پشت صحنه این عمل را فاش کند که احتمالا جراتش را ندارند. 5- استفاده ابزاری از دانش آموز ممنوع ! 6- چشم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/07/25 - 17:02
شیرزاد اون در آب که جنابعالی حضور داری هم معلمان زیر خط فقرند؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1395/07/26 - 03:07
جواب شما را با زبان طنز می دهم : همه جای دنیا معلمان در نازو نعمت بسر می برند بجز ایران که دولت از معلمان می ترسد و بهمین دلیل آنها را فقیر نگهداشته است. در همه جای دنیا حقوق معلمان دوبرابر پزشکان است. خودرو معلمان مثل آمبولانس پشت چراغ قرمز توقف نمی کند . ثروتمندان و سرمایه داری آرزو دارند ور محله اعیان نشین معلمان ساکن شوند. معلمان هفته ای 6 ساعت بیشتر کار نمی کنند . تمام مایحتاج زندگیشان با تی پاکس در خانه به صورت مجانی تحویل می دهند. معلم که توی خیابان راه می روند مردم دسته دسته در مقابل او زانو می زنند و خودروها در خیابان متوقف می شوند و راننده ها از خوشحالی بوق می زنند. اصلا چرا راه دور برویم در افغانستان یک معلم ماهی 3 هزار دالر حقوق می گیرد و شبها روی تشک پرقو می خوابد . در عراق به معلمها چک سفید امضا از بانک مرکزی می دهند و هر عددی بخواهند روی آن می نویسند . در پاکستان و هند سرماه علاوه بر حقوق به معلم یک شمش طلا به وزن یک کیلو می دهند. همه اش تقصیر روحانی است. من سه سال پیش به روحانی رای دادم سال آینده رای نمی دهم و پشیمانم .
پاسخ + 0 0 --
عبدالله حقگو 1395/07/26 - 00:57
سلام


میخواهیدبگوییدیروهای بسیجی برای تخریب دولت و آ،پ این ویدئوراجعلی ساخته وبدنبال مشکل آفرینی هستندومدیرکل هم بخاطروابستگی شفاف به روشنگری نمیپردازد؟
شاید
پس برای حفظ آبروی بسیجی هم که شده پیگری واقعی قضیه لازم است.
شایدهم تزویرسازان دولتی مثل صهیونیستها خودزنی وفریاد دادرس میکنند تارقیب را بخشکانند؟
پ دولت و آ،پ هم بایدبه جدپیگیرآبروی خودباشند.
فقط فراموش نشودبرا ی تحصیل رایگان پول مطالبه میکنند.
شایدهم مدیران منطقه ای سوءاستفاده شخصی میکنندونمیخواهندمردم پول گرفتن را درست بفهمند؟
پس مسئولان منطقه هم متهم وبایدمشخص شود.
شایدهم آماده سازیافکارعمومی برا پولی کردن تحیل رایگانند.؛؟
پ وزارتخانه شفافسازی ورفع اتهام کند.
شادهم
میخواهندخبرهای مهمتررا دراین جنجال مسکوت کنند؟
شایدهم مثل همه اتفاقات هیچکس گردن نگیرد؛
پس تشویش وجوسازی را حتمأ پیگیری میکنندربازان گمنام.
صحت وسم بزودی روشن خواهدشداناالله


یاحق
پاسخ + 0 0 --
حسيني 1395/07/26 - 10:44
جناب شيزاد كه در ايران نيستي ، شماره نامه كه وزير دستور پيگيري داده را برويد در آورد ، شما كه خوب از اخبار ستادي آگاه هسني - اين مديريت اميد و تدبير است - همه كليپ راست نه جعلي - وقتي روابط عمومي تكذيب مي كند يعني راست است ، ما خودمان در اصل ماجرا حضور داريم. ما كرماني هستيم ، شما خارج نيش توجيهه نكنيد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور