صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

باراک اوباما / رئیس جمهور ابالات متحده آمریکا

آموزش و پرورش و حقوق معلمان آمریکایی

آموزش و پرورش و حقوق معلمان آمریکایی

در 2005 به دیدار از دبیرستانی از محله های جنوبی شیکاگو رفتم که بیشترین دانش آموزان آن سیاهپوست بودند. کارکنان من با دبیران آنجا دیدار کرده و از آنها خواسته بودند که همایشی را با شاگردان در تالار دبیرستان ترتیب دهند. نمایندگان هر کلاس هفته ها وقت صرف کرده نتیجه گرفته بودند همشاگردی هاشان دوست دارند چه مسایلی از من به صورت یک رشته سوال پرسیده شود. 
وقتی دور هم نشستیم آنها از خشونت در محلات گفتند، از کمبود کامپیوتر در کلاس هاشان صحبت کردند. اما گلایه اصلی شان این بود:" چون در ناحیه کمبود معلم است، معلم ها نیم روزه به این مدرسه می آیند و مدرسه ساعت 1:30 تعطیل می شود و چون وقت کافی نیست آزمایشگاه علوم و ساعت های زبان خارجه حذف شده اند. "
همه از من پرسیدند که چرا باید مدرسه ما نصفه و نیمه باشد؟

شاید کسی دوست ندارد که ما اصلا به کالج برویم! آنها مدرسه های بیشتر می خواهند.
ما دیگر عادت کرده ایم که بچه های سیاهپوست و لاتین تبار از چنان آموزشی برخوردار نشوند که بتوانند در میدان اقتصادی کهنه رقابت کنند، چه رسد به رقابت در عصر اطلاعات. اما مشکل آموزشی ما به محله های کم درآمد محدود نمی شود. میزان ترک تحصیل در دبیرستان های آمریکا از هر کشور دیگر در جهان صنعتی بیشتر است. وقتی در سال های بالاتر می روند، دبیرستانی های آمریکا در درس های ریاضیات و علوم نمره های بسیار پایین تری از همتایانشان در کشورهای خارجی می گیرند. نیمی از نوجوانان ما حساب ساده برخه و کسر را نمی توانند درک کنند. نیمی از بچه های 9 ساله ما عمل های ضرب و بخش را نمی دانند. و اگرچه امروزه بیش از هر زمان دیگری داوطلب کنکور ورود به کالج داریم، فقط 22 درصد آنها دانشی در حد کالج برای انگلیسی و ریاضیات و علوم دارند.
هیچ باور ندارم که وظیفه تغییر این آمار فقط و فقط به عهده دولت است، پدران و مادران هم وظیفه دارند که شوق علم آموزی و کوشش بسیار را در وجود فرزندانشان بریزند. اما پدران و مادران از دولت توقع دارند که دولت هم در امر آموزش و پرورش از نقش پدری و نقش مادری خود غافل نباشد و مدارس دولتی کار را با معلمان خوب در اختیار شهروندانش بگذارد.
متاسفانه، به جای نوسازی و اصلاحات متهورانه در مدارس، اصلاحات از آن نوع که شاگرد سیاهپوست مدرسه شیکاگو را چنان قابلیت دهد که بتواند برای گرفتن شغلی در گوگل با دیگران رقابت کند، نزدیک به دو دهه است که دولت ها رنگی به در و دیوار زده اند و از لک و لک کردن بچه ها در مدارس اظهار رضایت کرده اند.

این بی اعتنایی ها بخشی به دلیل جنگی است ایدئولوژیک که به دلیل کهنگی زمان نبردشان سپری شده، ولی هنوز میان دو حزب جریان دارد. بسیاری از محافظه کاران در مدارس دولتی را دیوان سالاری های ناخوشایند و اتحادیه های معلمان باعث شده اند؛ و تنها راه این است که انحصار دولت بر آموزش و پرورش را از میان برداشت و کالابرگ یارانه توزیع کرد. در همین زمان آنها که در جناح چپ قرار دارند از وضع موجوع دفاع ناپذیر دفاع می کنند و عقیده دارند که صرف پول بیشتر به بهبود نتیجه آموزش کمک خواهد کرد.
این دو تصور هر دو نادرست اند. البته پول در آموزش اهمیت دارد، که اگر جز این بود خانواده ها برای سکونت در مناطق با مدارس خوب سر و دست نمی شکستند و اجاره های گزاف نمی دادند. پول می تواند به جای کتاب های تاریخ مصرف گذشته، کتاب های به روز در اختیار دانش آموزان بگذارد، کلاس های جدید بسازد که ازدحام شاگرد در کلاس کمتر شود و معلمان بیشتر و باسوادتر استخدام کند. انکار نمی توان کرد که مشکل بیشتر مدارس امروز به بودجه آنها بستگی دارد.
در نتیجه ما باید بفهمیم به چه اصلاحاتی باید دست بزنیم که از رهگذر آن بیشترین سود به شاگردان برسد، باید بودجه کافی گذاشت و باید طراحی برنامه ای آموزشی که فراگیر و منسجم و جذاب باشد که بر ریاضیات، علوم و ادبیات و ساعت های طولانی تر و روزهایی بیشتر در هفته تاکید داشته باشد تا فهم و فراگیری درس ها برای شاگردان امکان پذیر شود؛ باید هر کودک از آموزش پیش دبستانی برخوردار باشد، تا در نخستین روز درس دبستانی از دیگران عقب نباشد. برنامه هایی برای ارزیابی که بر اساس آن بتوان چگونگی فراگیری هر شاگرد را بررسی کرد؛ و استخدام معلمان با کفایت، و آموزش مواد درسی به آنها برای انتقال به شاگردان.
در نکته آخر، یعنی استخدام معلمان با کفایت، باید دقت بسیار کرد.

بررسی های اخیر نشان داده اند که مهمترین عاملی که در موفقیت شاگردان تاثیر دارد نه رنگ پوست آنهاست و نه این که از چه نژاد و کشوری اند، مهم ترین عامل یادگیری، معلم خوب است.

متاسفانه امروزه در بسیاری از مدارس ما معلمان بی تجربه مشغول کارند، و برای تدریس موادی که درس می دهند آموزش لازم را نگرفته اند، و گاه این نوع معلمان تمامی کادر آموزش مدرسه ای را تشکیل می دهند و باید گفت که این وضع روز به روز بدتر می شود: هر ساله اداره های آموزش هزاران معلم کارآزموده را بازنشسته می کنند و معلمان جدید و بی تجره را به مدارس می فرستند.
من نمی خواهم بگویم که برای معلمی شوقی و دل بستگی ای وجود ندارد؛ بسیار می بینم جوانانی را که از کالج های معتبر فارغ التحصیل شده اند و تا پیدا کردن کاری مناسب دو سال قرارداد بسته اند که رشته خود را در دبیرستان ها تدریس کنند و اغلب هم به دبیرستان های پایین شهر رفته اند. این گونه جوانانی را که دیده ام همه از تدریس لذت برده آن را شغلی با پاداش نیک توصیف کرده اند. شاگردان شان از خلاقیت و شوق بسیار آنان سود می برند؛ اما در پایان دو سال یا شغلی دیگر یافته اند و یا به دبیرستان های بالا شهری منتقل شده اند- که این نتیجه دستمزد پایین است؛ این نتیجه نبود پشتیبانی از دیوان سالاری آموزش است؛ این، القاء احساس کناره گیری و تنهایی است.
اگر ما برای ساختن سامانه مدرسه قرن بیست و یکم جدی هستیم، باید که شغل معلمی را جدی بگیریم.

برای این کار باید پیچ و خم اداری یا فرایند صدور گواهی نامه ها را تغییر بدهیم؛ باید به دانشجویی که مثلا، شیمی می خواند و می خواهد دبیری کند تا برای اتمام رشته اش پولی تهیه کند، اجازه این کار را بدهیم؛ باید این گونه تازه استخدام شده ها را در کنار معلمان قدیمی تر بگذریم تا احساس تنهایی از میان برود؛ و باید به معلمان آزموده فرصت بدهیم که با قدرت بیشتری کلاسشان را اداره کنند.
این به معنای آن است که به معلمان دستمزدی بدهیم که واقعا شایستگی دریافتش را دارند. هیچ دلیلی ندارد که معلمی تجربه اندوخته و توانا دستمزد سالیانه اش به یکصد هزار دلار نرسد. معلمان با تجربه و توانای رشته های حیاتی آموزش مانند علوم و ریاضیات که در شادترین سالهای جوانی اند و آماده اند تا در دور افتاده ترین مدارس درس بدهند، دستمزد سالیانه شان باید حتی از یکصد هزار دلار هم بیشتر باشد.
فقط یک شرط وجود دارد، در ازاء دستمزد خود، معلمان باید مسوولیت چگونگی تدریس شان را بپذیرند و ادرات آموزش نواحی هم باید برای اخراج معلمان بی کفایت اختیارات بیشتری داشته باشند.
تا این زمان اتحادیه معلمان تفکر دستمزد بر اساس شایستگی را نپذیرفته است و استدلال شان این است که این کار ممکن است تعیین میزان دستمزد به حب و بغض مدیران مدارس ارتباط بدهد. اتحادیه معلمان همچنین استدلال می کنند که بیشترینه اداره های آموزش نواحی، تست ممکن است وابستگی بسیار به عواملی خارج از کنترل معلم داشته باشد، مثلا به شاگردان فقیر یا نیازمند در کلاس های درس شان- و من با این استدلال موافقم.
اما این ها مسایل غیرقابل حلی نیستند. همکاری اتحادیه معلمان، با ادارات آموزش ایالتی و محلی می تواند به ابداع شیوه ای بینجامد که بر اساس آن بتوان چگونگی آموزش معلمان را سنجید، شیوه ای که اطلاعات برگرفته از تست را با شواهد در هم بیامیزد (بیشتر معلمان با دقت بسیار می توانند به شما بگویند که در مدرسه شان کدام معلم خوب است و کدام معلم بد). و از این طریق معلمان بی کفایت را به شاگردانی که شیفته یاد گرفتن اند تحمیل نمی کنیم.


در واقع، اگر ما عزم آن را داریم که برای تحول مدارس مان سرمایه لازم را هزینه کنیم، قبلا باید خود را بیازماییم و از خود بپرسیم که آیا باور داریم که:

هر بچه ای می تواند بیاموزد؟

اخیرا فرصتی دست داد و من از دبستانی در شیکاگو دیدار کردم. این دبستان تا چندی پیش از هر لحاظ نسبت به دبستان های دیگر در پله آخر نردبان، یا پایین ترین رتبه، قرار داشت و اکنون می کوشید که وضع را دیگرگون کند. به هنگام صحبت با یکی از معلمان جوان، آن خانم، به اصطلاح "این بچه ها" اشاره کرد، اصطلاحی که مانند عوارض یک بیماری مهلک از آن نام برده می شود و جامعه هر مشکل لاعلاجی دارد به گردن "این بچه ها" می اندازد. "این بچه ها" چیز یاد بگیر نیستند، "این بچه ها"درس خوان نمی شوند، "این بچه ها با خصلت خشونت بزرگ شده اند"، "این بچه ها خیلی عقب مانده هستند".
"وقتی این اصطلاح رو می شنوم، دیوانه می شم،" خانم معلم جوان گفت، "به اینها نباید گفت این بچه ها، باید گفت، بچه های ما."
اگر ما همه بچه های دیگران را بچه های خودمان بدانیم عملکرد اقتصاد آمریکا در آینده بهتر خواهد شد.

باراک اوباما/ جسارت امید
ترجمه ابوالحسن تهامی
انتشارات نگاه


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش  و پررورش ایران و جهان در سایت سخن معلم
با گروه سخن معلم باشید .https://telegram.me/sokhanmoallem

جمعه, 24 مهر 1394 ساعت 23:37 خوانده شده: 6514 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +24 -4 --
فرخنده قربانی 1394/07/25 - 14:06
آقای اولا ما واقعا نشان داده اند هم ازنظردیپلماسی وهم فرهنگی انسانی مسئول و آگاه هستند. د
پاسخ + 0 0 --
امیر 1394/08/06 - 23:43
تحریم داروی مریض های سرطانی توسط ایشان که فشار را ب. خانواده من وارد کرده است هم از سر فرهنگی و انسان بودن ایشونه؟!
پاسخ + +25 -2 --
غیاثی فراهانی 1394/07/25 - 16:47
آموزش و پرورش در کشورهای غربی جزء اولویت های درجه یک آن ها قرار دارد . آن ها باور دارند که برای پرورش نسل آینده هیچ گونه کوتاهی نباید کرد و با نوین ترین روش ها و ابزارها به این مهم می پردازند
پاسخ + +22 -1 --
ناشناس 1394/07/29 - 15:23
در کشور ژاپن بیشترین حقوق را در میان کارمندانمعلمان میگیرن و باز در این میان بیشتر از همه معلم پایه اول ابتدایی. چون انسان میسازن متأسفانه در ایران کم ترین حقوق را معلمان میگیرن چون انسان سازی براشون مهم نیست!!!
پاسخ + +7 -17 --
اشسسشد 1394/08/04 - 03:07
شما بگوید کدام معلم معلمی که 90درصد انها از دانش اموزان
ضعیف مدارس و دانشگاه بوده ا ند.

البته مدارس دولتی است و این معلم ها را دولت جذب کرد مقصران جای دیگر هستند
معلم ذلیل ممکن نیست عزت بیاموزد
معلم یا بهتر بگویم مدرسه های من بد ترین جایی بود که من در ان زندگی کردم من زندگی و ادم بودن را از کارتن های غیر وطنی
ودر ارامش بودن را از تحلیل های معنوی نویسنده های غیر وطنی اموختم
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1394/08/11 - 22:14
غلط کردی که 90 درصد معلمان از دانش آموزان ضعیف بودند من بهترین دانش آموز بودم و 7 ترم لیسانس شیمی گرفتم و فوق لیسانس با معدل نزدیک 19 یعنی 18.86
پاسخ + 0 0 --
هنرآموز 1394/08/20 - 19:46
بله اینگونه صحبت کردن را قطعا از معلم یاد نگرفتی
اگه معلم بالاسرت بود اینگونه صحبت نمی کردی
یه نمونه مثال برایت بزنم شاید کافی باشد:
من معلمم و معدل سوم دبیرستانم 19.87 بود
بهتر است در مورد معلم، مدرسه، وطنی، ... صحبت نکنی
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/08/23 - 19:18
سلام معلم های با ادب شما که با سواد هستید روشنفکر هستید هیچ عیب و نقصی هم ندارید در یک کلام معصوم هستید شما چرا توهین میکنید غلط کردی یعنی چی؟ گیریم این بنده خدا بی اد به شما که با ادب و همه چی تمام هستید چرا توهین میکنید
البته این بنده خدا چیزی نگفت گفت 90 درصد یعنی 10 در صد با سواد هستن شاید شاید شاید شما جزء 10 درصد باشید
مدیر پایگاه اطلاع رسانی معلمان چرا این کانت توهین آمیز این معلم باسواد را منتشر میکند این مشخص میکنه که فقط شما هم شعار قشنگ میدید
همین دو سال پیش بود که آموزش و پرورش مستخدمان خود را یک شبه معلم کرد نزدیک به 150 هزار نفر حالا این عزیزان خدماتی چطوری باسواد هستن فاجعه اس فاجعه
پاسخ + 0 0 --
محمد 1394/09/03 - 23:01
من بهترين دانش اموز کلاس بودم
پاسخ + 0 0 --
محمد رضا 1394/09/03 - 23:04
فقط چشت بترکه من بهترين دانش اموز کلاس بودم
پاسخ + 0 0 --
jdjdjdjdj 1394/09/21 - 22:34
حقيقت تلخه
ولي معلمي كه هيچي از درسي كه ميده سرش نميشه و مطالب كتاب رو فقط حفظ كرده و وقتي يه سوال جزئي ازش ميپرسي كلا قاطي ميكنه و نميتونه جواب بده ، يا بله خيلي از معلما نمرش خوب بوده ، و به خاطر همين تنها چيزي كه بهش اهميت ميدن نمرس نه ياد گيري ، و....
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1394/08/09 - 19:49
مشكل اينجا اينه كه همه از ضغير و كبير از اين سازمان تا اون ارگان همه چه با صلاحيت و چه بي صلاحيت ميخوان در آموزش و پرورش دخالت و برنامه بدهند.و براي برنامه هاشون چه با خاصيت چه بي خاصيت پول و بودجه هم لازم دارند و خودشونو به چهارچرخ آموزش و پرورش آويزون كنند.و فقط تنها كساني حق اظهارنظر و انتقاد و پيشنهاد نداره معلمان هستند كه بدنه ي اصلي را تشكيل مي دهند.نمونه ي به روز آن رفتن مديران و معاون به 6 ساعت كلاس اجباري و مشت نمونه ي خرواريك ساعت از زنگ ورزش پايه سوم متوسطه دوم كم كردند و ..........و.............و...............و......... ......و.............حذف پيش دانشگاهي معلوم نيست چرا آوردند چرا مي خواهند ببرندو.............آخرش ابتدايي توصيفي باشه يا نمره اي و...............و................و................ همچنان و...............و................كارت سرمايه را عشقه و...............مقرري ماه اول و ماليات از جيب كارمند بخت برگشته را ايول و................و....................
پاسخ + 0 -13 --
حسین 1394/08/14 - 19:01
سلام نتیجه آموزش و پرورش در آمریکا منجر شده به انجام انواع جنایات به مردم مستضعف جهان و یا سکوت در قبال شرارت کنندگان و کودک کشها ، اندکی هم مخالف این مشی هستند که در جمع کاری از آنها بر نمی آید ،اینقدر آمریکا را بزک نکنید .با صدا ی بلند میگوئیم ....مرگ بر آمریکا .....مرگ بر اسرائیل.......
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1394/08/14 - 23:39
اقای عزیز،فقط کافیه یه مقدار چشماتو باز کنی وفقط جلوی بینیت رو نبینی ،از خودت فکر داشته باش وتحقیق کن وخوب وبد را تشخیص بده.
پاسخ + 0 0 --
مصطفي 1394/08/21 - 12:17
آمريكا به اندازه ي خودش بزرگ هست.
آيا ايران هم به اندازه توانايى هايي كه دارد بزرگ هست؟
حقيقت تلخ است . چندين سال است كه با مرگ بر فلان مرگ بر فلان داريم به اصطلاح با شرك مبارزه ميكنيم . اينها افكار كوتاه فكراني چون شما است. براي مبارزه بايد خودمان را قوي كنيم ، ضعف هاي خودمان را ببينيم اما... .
پاسخ + +1 -1 --
مهرداد 1394/08/30 - 15:34
با سلام در نگاهی به درون متوچه می شویم تو اموزش و پرورش ما هم افرادی معلم شدن که با گرایش های باندی و جناحی اصلا به درد سرایه داری هم نمی خورن چه برسد که بخواهند به بچه های من و شما درس بدن ...پس تو ایران دور تسلسل بی سواد پروری داره غوغا می کنه مثلا لیسانس ادبیات تو هنرستان درس میده که حتی شناختی از دیود و ترانزیستور نداره ....و یا لیسانس فقه و معارف اسلامی تو سازمان استثنایی داره کار میکنه که هنوز واژه کانا و کالیو و کودن رو درک نکرده و یه تست ساده گودیناف رو نمی تونه اجرا کنه.....بیسواد پروری و این دور تسلسل بی سواد پروری رو خودمان دامن زده و می زنیم .....اون هم با جذب افرادی بیسوادی که بر اثر نبود شغل دست به ظاهر سازی زدن افرادی رو از زن و مرد بیسواد استخدام کردیم که فقط ریش گذاشتن و یا از کار و تدریس فقط چادر گذاشتن و ظاهر بازی و تظاهر رو یاد گرفتن ...به حال خودمون باید گریه کنیم چنین بیسوادان ظاهر باز باید به بچه های من و شما درس بده همین ..حالا بماند مقاله دزدی و پایان نامه های جعلی و کلاس های ضمن خدمت تقلبی که دارن ......با تشکر یک فرهنگی بدون اعتقادات خطی و باندی و جناحی
پاسخ + +1 -1 --
علي 1394/09/03 - 04:12
خدمت همه عزيزان آموزش و پرورشي كه خواننده اين سايت هستن عرض سلام دارم ...راستش قريب به 7 سال بواسطه فرزندان افتخار همكاري و و مشاركت در سطوح مختلف آموزش و پرورش رو بواسطه عضويت در انجمن اولياء و مربيان داشته و چندين هزار نفر ساعت وقف تحقيق و مطالعه و هوشمند سازي مدارس را قبل از فراگير شدن آن بصورت كشوري (البته ) دركنار شغل خود كه دانشگاهي هستم داشته ام ..
پاسخ + +1 -1 --
علي 1394/09/03 - 04:14
.اين مقدمه را گفتم تا دوستان بدانند با مسائل آنها آشنا بوده و هستم ...مشكل امروز آموزش و پرورش ما تنها مسئله افزايش حقوق نيست ...مشكل مشكلي كلان تر يعني مديريتي است ...چه در سطح ارزيابي هاي دوره اي آموزشي ...مديريتي و صد البته رتبه بندي واقعي آنهاست .... ارتقاء و افزايش به موقع جايگاه آموزشي آنهاست ... آن دوستي كه فرمودند كسي نبايد در مورد آموزش و پرورش نظر بده ...هرگز نميتونه جانب حق و صحيح اين مطلب رو رعايت كرده باشه ... سيستم دگم و بسته آموزشي كتاب محوري كه اخيرا در حد شعار مدعي است به سمت پروژه و پژوهش محوري در حركته و داعيه بهبود داره ولي كما في السابق در رشته هاي مرتبط و گاه بدون نياز سنجي دبير فارغ التحصيل ميكنه ...مشكل برنامه ريزي و مديريتي داره ...!!!
پاسخ + 0 -1 --
علي 1394/09/03 - 04:16
سيستم دگم و بسته آموزشي كتاب محوري كه اخيرا در حد شعار مدعي است به سمت پروژه و پژوهش محوري در حركته و داعيه بهبود داره ولي كما في السابق در رشته هاي مرتبط و گاه بدون نياز سنجي دبير فارغ التحصيل ميكنه ...مشكل برنامه ريزي و مديريتي داره ...!!! معلومه معلم رو در جايگاه غير مرتبط با رشته تحصيليش به كار ميگيره ..!!؟ معلومه ..در نياز سنجي ، ارزيابي هاي ادواري و سازماني و تشكيلاتي .هزار و يك مشكل و خطا داره ...معلومه معلم كاربلد در كنار معلم تازه از گرد راه رسيده و يا امتحان پس نداده به يك چشم ديده ميشه ..!!؟؟ معلومه حق به حق دار نميرسه ...اي كاش اول دبيران محترم خواهان ساماندهي و اصلاح ساختار سازماني و رتبه بندي هاي دقيق مي بودند ..و بعد در كنار آن به فراخور جايگاه و نه به صورت در هم و غير ارزيابي شده درخواست مطالبات ميكردند..اي كاش براي رفتن و رسيدن به جاده حق و عدالت يك نظر سنجي از دانش آموختان دبيرستاني نسبت به مزايا و معايب اجرائي و عملي و نظري تدريس دبيران ميداشتند ...
پاسخ + 0 -1 --
علي 1394/09/03 - 04:17
گرچه هيچكدام از اين نكات نميتونه مؤيد اين مسئله باشه كه هر مملكتي زماني به شكوه و عظمت اجتماعي ميرسه كه آموزش و پرورش و به تبع اون دبيراني كارآمد و موفق كه عناصر اصلي و تشكيل دهنده اون هستند داشته باشه .....( امان از مديريت ناكارآمد)چندين سال رو صرف تحقيق و مطالعه مدارس بيش از 22 كشور كردم از جمله فرانسه ..انگليس ..مالزي ...آمريكا ...و بيش از 1000 صفحه مطلب ترجمه كردم ...ولي تفاوت از زمين تا آسمان است ...وقتي ميخواستيم مدارس مرتبط رو هوشمند سازي كنيم كه هرگز اين طرح در كشور بصورت علمي دنبال نشده و هر چه ميبينيم سايه اي از يك شعار دهان پر كن بيش نيست ...و اجراي آن حداقل 4 فاز سه تا پنج ساله نياز داره !! شايد بگيد چرا ...وقتي در سطح مديران ارشد هنوز در كار با كامپيوتر مشكلات عديده و آموزشي داريم ...حتما به جاي همكاري سنگ اندازي ميشه ..
پاسخ + 0 0 --
علي 1394/09/03 - 04:18
حتما در قسمت هاي ديگه كار مشاركت دلسوزانه نميشه ...معلمي كه هنوز بلد نيست جداول حقوقي مندرج در حكم كارگزيني خودش رو محاسبه و ايرادات اون رو در بياره ...افزايش يا كاستي در حقوق رو طبق كدوم دليل و مدرك عنوان ميكنه ...!!؟؟ اينكه چهار نفر جلو بيفتن و در مورد همان چيزي كه نه از قوانين و نه از آئين نامه هاي اجرائي و نه از شرايط رتبه بندي اون باخبرن چطور ميتونن در جائي كه صد در صد حقشون هست هم حرف بزنن ...!!؟ اون آقائي كه ادعاي فيض و كمال و مدرك ميكنه انگار توي همون دانشگاه آزادي كه مدرك گرفته و حتي ديگر دانشگاهها خبر از سطح و شيوه فارغ التحصيلي نداره ...!!!؟تمام اين موارد رو كه هر كدوم بحثي جداگانه مي طلبه رو گفتم كه بگم ..آموزش و پرورش به جاي روش مكتب و ميرزائي قجري بايد چشمهاش رو بشوره و از تمام زوايا يعني از بدو جذب دانشجو تا مرحله گزينش و جذب و استخدام ..جور ديگر نگاه كنه ..بايد در يك غربالگري منطقي ، روزآمد و علمي ..معلمان رو طبقه بندي درجه يك و دو و سه كنه و بر اون مبنا حقوق و مزاياي اونها رو افزايش بده ..
پاسخ + +1 0 --
علي 1394/09/03 - 04:19
..تا مثل الان يك آموزش و پرورشي مثل دوستان بنده با مدرك دكتري به زور كمي بيش از دو تومن نگيره و يكي ديكه كه فقط رابطه اي بالا اومده با مدرك ، سابقه و رتبه علمي پائين تر بيشتر از اون حقوق بگيره ....مشكل شما عزيزان سازماني ..تشكيلاتي و مديريتيه ..كه اگر اين بخش درست و اصلاح بشه حتما بخش هاي ديگر اصلاح شده و موجبات رضايتمندي شما رو فراهم مياره ...كه هر كشوري ميخواد به عظمت برسه ...حتما بايد پله هاي اون رو از آموزش و پرورشش بچينه و بره بالا و بيشترين حقوق هم حتما سهم اين بخش بايد باشه مشروط به اصلاحات ساختاري و ارزيابي هاي دقيق ادواري و روزآمد سازي اركان آموزش.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/09/04 - 04:00
سلام
علی آقا
مدیریت دراینا براساس لیاقت وتخصص نیست.
رابطه هابیش ازضابطه وکارآمدی است.
فقط به این دلیل که عدهای نمیخواندنامحرم دربینشان باشدوموقعیت خودشان متزلزل نشود اجازه حضورکآرآمدها وجودندارد.
زمان سازندگی باوزیرکشورزیردیپلم که یادتان هست؟
متأسفانه برخی ملت راصاحب مملکت ومنابع آن نمیدانندوفرصتهای ناپاک اقتصادی را ارث خودازانقلاب میدانند.پس فرصت ابرازوجودبه مدیران شایسته رانمیدهند.
این دوربسته به انهدام کشور می انجامد.
بنظرشما
ازکجامیبایست این دیوارفروبریزدتاحاصل خون شهدا(انقلاب)ازاین بن بست خارج وبه پویائی برسد.
دردمعلومست
درمان رابایدبفرمائیدشایدازامثال بهشتیهاوباهنرهاکسانی مانده باشندتاگوش بحرف حق وحساب دهند.
پاسخ + +2 -1 --
علی اقا خان 1394/09/18 - 14:15
شما که نظرت اینه که معلمها سواد کم دارند /لطف کن بچه های خود را بجای مدرسه بفرستید خونه نه نه جونت در ضمن اگه جونت شما بالا بیاد ما بیشتر از این کار نمیکنیم
پاسخ + +2 0 --
محمد 1394/09/21 - 00:10
علی آقا چطوره با این همه سواد کاندیدای ریاست جمهوری شوید شما که خودتان را بحرالعلوم میدانید ودیگران را بی سواد لطفا راه کارتان را به مسولین بدهید که چرا اینهمه دانشگا ههای بی خاصیت ایجاد کرده اند وجوانان مردم را برا ی چند سال سر کار میزارن ودر ادامه میببنیم که با موج فزاینده جوانان بیکار وسر خورده ومجرد روبرو هستیم که هر کدام از این جوانان تبدیل به سو هان روح خانوادهها شده اند
پاسخ + 0 0 --
ایران سربلند 1394/09/23 - 22:48
محمد آقا حرف شما چه ربطی به گفته های علی آقا داره دقیقا بخون و پاسخ بده شماعزیزان ناسلامتی باسواد و تحصیل کرده هستید
اون میگه لیلی زن بود یا مرد بود؟ شما می‌فرمائید حافظ شیرازی شاعر خوبی بود
پاسخ + 0 -3 --
ایران سربلند 1394/09/23 - 22:44
معلمان بزرگوار و باسواد با گذراندن چند ساعت دوره ضمن خدمت مدرک معادل لیسانس میگیرند و هفته گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرد با این مدرک میتوان ادامه تحصیل کرد این خیلی فاجعه اس دانش اموزامونو دست چه کسانی می‌سپاریم
البته مردم عزیز ایران این افراد رو شناختن دیگه گوله ژست روشنفکرانه اونا رو نمی‌خورن
تنبیه دانش آموزانم یک موضوع جدایی هست فیلم شم توی تلگرام پخش شد
پاسخ + 0 0 --
شهلا 1394/09/27 - 17:17
در کشور آمریکا آموزش وپرورش کودکان ودانش آموزان در اهم کارها واقدامات مسئولین کشورهایشان قرار گرفته است . زیرا به خوبی دریافته اند که تمامی افرادی که روزی مدیر . رئیس . نخست وزیر ورئیس جمهور دکتر ومکانیک ومهندس می شوند . ابتدا از همین مدارس شروع کرده اند اگر حس وطن پرستی وکارو فعالیت را در جامعه آموزش وپرورش ایرا ن پویا کینم ماهم زمانی خواهد شد که آموزش ما حرف اول را در جهان بزند . چون دانش آموزان با استعداد وتوانمندی داریم . با تشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور