صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علیرضا کاشفی - معلم آموزش و پرورش

نامه یک معلم به رئیس جمهور ... ماهی هایی که در جویبار می مانند !

kashefididgah

یازده هزار و نهصد و نود و نه ماهی کوچولو شب بخیر گفتند و خوابیدند . . . اما
ماهی کوچولویی خوابش نبرد شب تا صبح همه اش در فکر دریا بود . . . (بهرنگی)


-  با تبریک و دست مریزاد بابت بیانیه موفقیت آمیز هسته ای به حضرت عالی. از هر کجای ضرر که برگردیم منفعت است.
سخن از دل برآمده بی مقدمه آغاز می شود و بی مؤخره به پایان می رسد.
زمان مطالعه در ایران بسیار ناچیز است ، به جز درآمد پایین خانوده ها دو دلیل مهم و مرتبط به هم برای مقاومت کردن در مقابل مطالعه عبارتند از :
1- بسط راحت طلبی در جامعه؛
ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست      عاشقی شیوۀ رندان بلا کش باشد   (حافظ)
2- ترس از تزلزل اعتقاداتِ بت شده در اذهان؛
ترسم که صرفه نبرد روز بازخواست      نان حلال شیخ ز آب حرام ما   (حافظ)
این ترس یک دلیل واهی در مقابل عدم مطالعه در اذهان متبادر می کند، می گویند در کتاب ها افکار ضد و نقیض وجود دارد لذا مطالعه آرام و قرار ما را بهم می زند.


آقای رئیس جمهور محترم،
نقش آموزش و پرورش در بت شدن اعتقادات و بسط راحت طلبی که به مادیگرا شدن جامعه انجامیده چیست؟
مافیایی در آموزش و پرورش چنبره زده و معلم نماها و دلالان آموزش از آن سو استفاده می کنند و با کور فهمی از معیشت پایین معلمان حرف می زنند. چون برای آنها عدالت اجتماعی به اندازۀ کباب خوردن با خانواده ارزش ندارد که به خاطرش با وزیر و رئیس در بیفتند. با قیافۀ روشنفکرانه می گویند شکم گرسنه ایمان ندارد و اسفند ماه به بهانۀ بسته شدن بودجه در مجلس در اتاق دبیران نشسته و سر کلاس نمی روند. 


وقتی صمیمی ترین وقت پدران و مادران و معلمان با « فاطما گل » و سریال های جِم بالیوود سپری می شود و تاریخ منطقه را از سریال « حریم سلطان » می آموزند و سپس در « واتس اپ » و « وایبر » و « لاین » و « بیتاک »  . . .  چت می کنند، چنین پدر و مادرها و معلمان ( به قول صمد بهرنگی « چوخ بختیارها » ) چه حرفی برای گفتن دارند؟

تربیت خانودگی بچه های ما در خانه و مدرسه اکثراً به دست چنین افرادی است. اعتراضات معلم نماها که صرفاً معیشت پایین معلم را هدف قرار داده با افزایش 10 تا 15درصدی حقوق معلم تا اسفند ماه بعدی فرو می نشیند.

خدا برکت بده به مؤلفان کتاب های درسی که خواسته یا ناخواسته به نفع مافیای آموزشی قلم زده اند. ( منظورم صرفاً کتاب های ریاضی و فیزیک است که تخصص اینجانب می باشد. ) صدها برابر این پول ها از قِبل کتابهای درسی و کم کاری و بدکاری معلم نماها ( سی دی های آموزشی ) از جیب خانواده ها درمی آید. طبیعتاً خانواده های چوخ بختیار هم این دزدی ها را درک نکرده و به انواع و اقسام کلاس های خصوصی تن می دهند.

به عنوان یک معلم فکر می کنم اگر نقش مافیای آموزشی را کم رنگ کرده و در بچه ها انگیزه و امید به آینده به وجود آوریم، بیش از 2 درصد بچه های ایران نیاز به کلاس های تکراری نخواهند داشت ولی امروز برای بیش از 95 درصد دانش آموزان شهری انواع و اقسام کلاس های فرا مدرسه ای تشکیل می دهند !

وای بر احوال بچه های معصوم روستایی با کتاب های درسی که به نفع مافیای آموزشی تنظیم شده است. این همه فوق برنامه دال بر گنگی دانش آموزان است یا غیر متعهد بودن معلمان شان و سوء استفاده مدیران؟

یک معلم نما خوب یاد گرفته که چگونه شاگردان را به کلاس های خصوصی خود یا آموزشگاه هایی که از آنها به طور مستقیم یا غیر مستقیم پورسانت می گیرد، بکشاند و اغلب مدیر هم با معلم نماها برای تشکیل کلاس های فوق برنامه هم پیاله می شود.

استیفای حقوق با ارتقاء سطح آگاهی ممکن خواهد شد نه کم کاری و لج بازی و سوار شدن بر گردۀ دانش آموز، که ناشی از راحت طلبی و کوچک بودن است. وقتی سریال های صد من یه غازِ شبکه های رنگارنگ و چت کردن محیط بر زندگی افراد است، کج فهمی در چگونگی استیفای حقوق مادی و معنوی نیز کاملاً نمایان می شود. هفتصد سال پیش مولوی فهمید ولی ما امروز با مدارک اسانس و فوق اسانس از دانشگاه های رنگارنگ و دکتراهای کابینۀ آن پرزیدنتی که ادعایش آسمان را سوراخ کرده و نظرات دنیا را کاغذ پاره ای بیش نمی خواند نفهمیدیم که :
تا نباشد راست کی باشد دروغ      این دروغ از راست می گیرد فروغ
آقای رئیس جمهور در نشر و بسط این ابتذال ها آموزش و پرورش و صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد اسلامی کجا ایستاده اند؟

برنامۀ شما در آموزش و پرورش برای شکل گیری و اعتلای ادراکات پنج گانه ( تصور، درایت، وهم، قضاوت و حافظه ) چیست؟
اعتیاد، طلاق و ساده لوحی از در و دیوار بالا می رود. خواسته و ناخواسته سلایق و علایق مردم ایران به بی راهه کشیده شده، روحیۀ آنها تضعیف شده و احساس مسئولیت در جامعه افت کرده است. اول انقلاب گفته می شد « تعهد مقدم بر تخصص است.» دربارۀ این جمله دو مورد مهم لازم به ذکر است :
1- تعهد به کی و چی؟ تعهد به بشریت و مملکت که هدف یک انقلاب مردمی باید باشد؟
2- کسی که تخصص کاری را ندارد و آن پست را می پذیرد بدون استثنا بی مسولیت بوده و آن مقام به فساد و ابتذال خواهد انجامید.


آقای رئیس جمهور محترم

در پایان یادآوری می کنم معلمی کاملاً یک کار حرفه ای و یک هنر است. طبیعتاً معلم نما ها خارج از این دسته بندی قرار می گیرند. اما دیگر کارکنان دولت که کارمندان آموزش و پرورش به جز معلمان را نیز شامل می شوند دارای اضافه کاری معادل چهار ماه حقوق و یک ماه مرخصی می باشند که برابر پنج ماه دریافتی بدون حضور در محل کار می باشد. خواهش می کنم تعطیلات تابستان را دائماً به رخ ما نکشید. اولاً یک ماه مرخصی حق ماست. ثانیاً در همه جای دنیا چنین وقت هایی به معلمان می دهند. ثالثاً در ایران طرف معلمان در یک کلاس، 30 تا 40 بچه ای می باشد که اکثراً  بی انگیزه بوده و به قول خود هدف شان اخذ مدرک و تصاحب یک میز است و نیز معلمان پاسخگوی اولیای چنین بچه هایی هستند که در شکل گیری هدف آنها بی تقصیر نمی باشند. اما مقصر اصلی نه اولیای خانه و نه اولیای مدرسه بلکه بی برنامگی و بد برنامگی دولت می باشد. تصحیح اوراق امتحانی و طراحی سوال و آمادگی قبل از ورود به کلاس را نیز به آنها اضافه کنید که این همه بدون کارمزد انجام می گیرد.

حال خود نتیجه بگیرید که حق و حقوق مادی و معنوی معلم چیست؟

والحمدالله تعالی شأنه


ارسال مطلب برای سخن معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

شنبه, 15 فروردين 1394 ساعت 13:33 خوانده شده: 4226 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +43 -2 --
هادي 1394/01/15 - 16:16
سلام
كشورهايي مانند آلمان و ژاپن روي آموزش و پرورش سرمايه گذاري نمودند و نتيجه لازم را گرفتند در كشور ما دولتمردان با بي توجهي يه معيشت معلمان كه تربيت كننده فرزندان ملت بزرگ ايران هستند به فرزندان ملت و در نتيجه به ملت بزرگ ايران خيانت كرده اند.
دوران حكومت شاه بود و در شهر نقده آموزگاري در حياط جلو منزل خود يك باب مغازه كوچك باز مي كند تا در بعد از مدرسه سرگرمي داشته باشد و كمك درآمدي پس از دوماه ساواك وي را احضار مي كند و به او مي گويد شما چه كاره هستيد ؟ اموزگار پاسخ مي دهد :معلم ساواك مي پرسد : حقوق معلمي كفاف زندگيت را مي دهد ؟ و او مي گويد: بله و پس اندازي هم برايم مي ماند. ساواك از او مي پرسد : پس اين مغازه چيست كه داير نموده اي ؟ و وي در جواب مي گويد فقط محض سرگرمي . ساواك در پاسخ مي گويد: يا معلم باش يا مغازه دار معلم نبايد بجز تعليم و تربيت مشغله ديگري داشته باشد ما فرزندان ملت ايران را به شما سپرده ايم. اين ديدگاه ساواك بود
حال دولتمردان كنوني ما بايد خجالت بكشند
دولتمردان ما بايد خجالت بكشند
پاسخ + +24 -6 --
معلم 1394/01/15 - 17:56
البته آن معلم هایی که شما با نام معلم نما از آنها یادکردید محصول همین تفکر غلط سیستمیک به آموزش و پرورش می باشد.
آنها هم راه برون رفت از ظلم و تبعیض در حق خودشون را در این دیده اند. بنابراین یادمان باشد معلم معلم است و هیچ نمایی از او به غیر از معلم بودن پذیرفته نیست.
بنابراین به جای اینکه به معلمان فداکار و ایثارگر و نجیب بتازیم به وزیر نماها، به وکیل نماها ، به مدیر نماها و به رئیس نماها بایدگفت چرا در این 35 سال نشستید و کاری برای عظمت معلم و فرهنگ این کشور برنداشتید.
چرا همیشه مظلوم را می کوبیم.
ظالمان باید هر روز به خاطر تعلل و ندانم کاری و بی کفایتی حساب پس دهند.
پاسخ + 0 0 --
علیرضا کاشفی 1394/01/16 - 00:41
سلام دوست عزیز که اسمتان را ننوشته اید. تمامی شغل ها خوب و بد دارند. شما حتماً یک معلم خوب و شریف هستید لذا از انتقاد علیه کسانی که کم کاری و بد کاری می کنند ناراحت نشوید. اگر به واسطۀ معلم بودنمان همۀ معلمان را خوب بدانیم ، پس همۀ مدیران مدرسه که اکثراً نه الفبای مدیریت ونه الفبای آموزش را بلدند نیز باید خوب بدانیم و نیز همۀ پزشکان و وزیران را. حق با شماست وزیر ما هم وزیر نماست. اگر موشکافانه بخوانید و نیز نامه های دیگر اینجانب را هم ببینید، انتقاد بیشتر متوجه مسولان است و طبیعتاً معلم نماها. دوست عزیز باید شیوۀ اعتراضات خود را تغییر دهیم. اعتراضاتی در شأن و مقام معلم. از 1340 تا امروز این شیوه اعتراضات به نتیجه نرسیده است.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/01/16 - 20:02
در فضای مجازی ایده ها مهمتر از نام ها هستند.
هر ایده ای که مردم پسند تر باشند خریداران زیادتری هم دارند.

در مقام قیاس باید گفت کارمند بد و خوب هم داریم. ولی در دیگر ادارات مگر اعتراضاتی شبیه اعتراض نجیبانه معلم می کنند که حقوق های آن چنانی می گیرند.
تمام معلمین شان بالایی دارند و اگر آن اندک به چشم شما خیلی آمده باید شما در نوشته هایتان اندک را لحاظ فرمایید تا پیام تان همه گیری نداشته باشد.
تمام راههای مدنی پیموده شده ولی دریغ از یک همراهی رسانه های ایرانی و ملی.
شما یک شیوه اعتراض پیشنهاد کنید تا اثر بخش بیشتری داشته باشد.

درود بر تمام معلمان سرزمینم ایران که دراین 35 سال استقامت و ایثار کردند و تا به امروز محض اعتلای کشور دم بر نیاوردند.
ولی کارد به استخوان رسیده و عرق شرم زندگی نجابتشان رو به انقلابی بودن تغییر داده است.
پاسخ + +6 -6 --
مریم 1394/01/15 - 18:13
میگم آقای پورسلیمان گرامی :
چهاربند حوب جواب سوالات دلسوزانه شمارو داد.
حتی نزاشت تعطیلات تموم بشه
همون اول عیدی با قیومی اومد منطقه 9 بازدید از مدرسه عاصمی
که جواب من وشما رو داده باشه .حرف مرد یکیه جانم.
پاسخ + 0 0 --
احد 1394/01/15 - 22:17
نزاشت نه.نذاشت یا نگذاشت.دقت کن
پاسخ + 0 0 --
مریم 1394/01/16 - 12:33
بله چشم .ممنون از تذکرتون
پاسخ + 0 0 --
معلمی از استان گلستان 1394/01/16 - 13:40
سلام بر آقای کاشفی بزرگوار
" اگر به واسطۀ معلم بودنمان همۀ معلمان را خوب بدانیم ، پس همۀ مدیران مدرسه که اکثراً نه الفبای مدیریت ونه الفبای آموزش را بلدند نیز باید خوب بدانیم "
این عین جمله جنابعالی است . من مدیرانی را می شناسم که شاید به قول شما الفبای آموزش و مدیریت را نشناسند ولی برای اعتلای علمی و اخلاقی فرزندان این سرزمین تلاش می کنند و حتی از جیب خودشان جهت پیشبرد امور مدرسه شان هزینه می کنند نگویید اکثر مدیران کاربلد نیستند
( ادعای جنابعالی نقل بر همین مضمون است )
برای شما موفقیت آرزو می کنم
پاسخ + +13 -3 --
سروی 1394/01/15 - 18:58
آفرین آفرین آفرین
عجب قلمی نفست نافذ باد.

اللهم انا نشکوا الیک فقد نبینا وغیبة ولینا وشدة الفتن بنا و تظاهرالزمان علینا...
کجاست پرچمدار عدالت؟
پاسخ + 0 0 --
محمد علیبخشی 1394/01/27 - 01:04
کمی انصاف خوب است علیرضاجان
پاسخ + 0 0 --
دانشور 1394/01/27 - 01:06
آقای کاشفی اهل عمل
پاسخ + 0 0 --
دانشور 1394/01/27 - 01:07
فقط جوّسازی
پاسخ + +7 -2 --
رحمان 1394/01/15 - 19:04
،همانطور که می دانید جریانی تکفیری وداعش مسلک در کشور ما وجود دارد که اقدامات ضد انسانی آنها مشهور است آخرین آن حمله به دکتر مطهری در شیراز است اگر چه این جریان بسیار کوچک ودر اقلیت است اما در آموزش وپرورش پست های زیادی را تصاحب کرده اند که همواره این پست ها را حتی در زمان دولت اصلاحات حفظ کردند ودر 8سال دوره احمدی نژاد قدرتمند شدند امروز یکی از همین جریان منحرف نورچشمی دائم المدیر که نه سواد درست دارد نه قیافه ونه اخلاق مرتب همسو با کیهان وشریعتمداری به آقای ظریف اهانت می نمود وخط ونشان می کشیدکه با برخور د اینجانب مواجه شد سوال این است این انصاف است فانی ودارودسته اش در وزارت برصندلی های خود لم بدهند و دنبال منافع خود باشند واین اوباش همواره پست های خود راداشته باشند ما معلمان آسیب پذیر هزینه دفاع از دولت تدبیر وامید را بدهیم؟تا کی اینها می خواهند در آموزش وپرورش پست ها را به ناحق داشته باشند؟مگر آقای روحانی نگفت هر کس به دولت تدبیر وامید اعتقاد ندارد نباید پست داشته باشد؟
پاسخ + 0 0 --
علی ف 1394/02/08 - 18:51
آقا رحماااااااااااااااااااااااااااااااان،!!!!!!!!!!!!!!!

ظاهراً اهل ادب هستی.!!!!
این غیر منصفانه است به راحتی مردان این مرز و بوم را تکفیری وداعش مسلک می دانی!!!
اگر کسی به دولت تدبیر وامید انتقادمی کند تکفیری است؟!!!
قیاس مع الفارق می کنی آقا رحمان !!!!!!!
عزیزانی را که نام بردی سال ها برای این نظام زحمت کشیدند .
اگر اشتباهی در کارشان بود دلیل بر بر چسب زدن شما به آن ها به عنوان داعش مسلک نیست.
کاکا ، در استخدام کلمات دقت بفرمایید.
فرمودی اوباششششششششششششش !!!!!!!!
اگر فانی وزیر شد این دست پخت نمایندگان این ملت است.
به چه کسی خرده می گیرید ؟
حمله به آقای مطهری اگر جه نادرست بود.ولی این را بدان هر عملی عکس العملی داردواین نتیجه اعمالش است.
شما را به خدا بی پروا به مردم برچسب بی مورد نزنید .
امروز داعش ننگ جهان است واین غده سرطانی را باید از بدنه
اسلام جدا کرد وبه نیستی سپرد تا برای همیشه دفن شود .
بدرود رحمان .
پاسخ + +8 -4 --
حداديان 1394/01/15 - 23:42
درود بر استاد كاشفي مقاله شما عالي بود اميدوارم دو لت تدبير واميد : به جملات شما تدبير كند.
پاسخ + +1 -3 --
ع.علیجانی 1394/01/16 - 00:39
با توجه به وضعیت جامعه فقط آموزش وپرورش مسئول نیست بلکه همه از رسانه ها گرفته و...
ماها خودمون به خودمون ظلم می کنیم مثلا خیلی اتفاق افتاده مثلا دوستان میان میگن فلانی بیا عضو شو همه تو اونجان وغافل خبر ندارند برا عضو شدن اطلاعات بعد از عکس ها تک بر می دارند و مثلا علی دوستم پنجم عکس انداختیم با حسن اینو حسن وقتی عضو میشه میاد عکس علی رو می بینه وعلی حسن رو. منظور ماها خودمون به خودمون ظلم می کنیم
پاسخ + +4 -1 --
امیر اینانلو 1394/01/16 - 01:31
ابتدا جا داره که تشکر کنم بابت این حس مسئولیت پذیری شما.. موضوعی که متاسفانه گریبانگیر جامعه ما شده اینه که همه افراد تو هر جایگاهی احساس میکنن حقشونو که خودشون باعث ضایع شدنش شدن باید از مردم بگیرن.. به عنوان مثال تو مدارس کشورمون که خودتون خیلی بهش توجه دارین بعضی از دبیران بخاطر میزان پایین بودن دستمزدشون یا دل بکار نمیدن یا عاملی شدن: برای پیشرفت مافیا ,فروش پرشمار کتابهای مثلا کمک آموزشی, پرشدن کلاس های خصوصیشون و... متاسفانه همه اینها درکنار هم انگیزه و روحیه وهدف رو از جوانان ما گرفته.. امیدوارم اتفاقات خوبی با رفع تحریم ها در راه باشه..
پاسخ + +3 -4 --
احمدی 1394/01/16 - 07:58
جناب آقای کاشفی دست مريزاد می گویم
پاسخ + +1 -3 --
زهرا ستوده 1394/01/16 - 09:47
گرچه راه رسیدن به دریا پر از فراز و فروده اما درود بر ماهی کوچولویی که به دریا فکر میکنه و تصویر دریا رو در قاب خیال ماهی ها نقش میزنه به امید روزی که این راه ناهموار با همراهی ماهی ها هموارتر و دریا دوستشان شود.....
پاسخ + +3 -2 --
علی عاشوری 1394/01/16 - 13:02
با عرض سلام خدمت استاد گرانقدر
نامه را خواندم اما نکته اینجاست که چگونه ممکن است که مردمی که قرن هاست که خود یا وارث از نسل هایشان بت های نو و تابو هایی جدید را ایجاد کرده اند و هر روز و هر لحظه عزت و جلال آنهارا اب و تاب میدهند انتظار داشت که حتی یک لحظه به پوچ ترین افکار که حالا مقدس ترین هستند فقط یک لحظه شک کنند؟!
فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه
پاسخ + +2 -3 --
شهامت 1394/01/16 - 15:13
سلام بر همه

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
وجود نازکت آزرده گزند مباد

نوروز و آغاز بهار را بر همه ایرانیان بلند اختر، شاد باش و فرخ باد می گویم.

امید آن دارم که سال 94 برای همه مردم ایران پر از شادکامی و تندرستی باشد. آغاز بهار امسال با خبرهای خوب و خوش همراه بود و همانطور که در ضرب المثل آمده که سالی که نکوست از بهارش پیداست.امیدوارم خبرهای خوش ادامه داشته باشد.
اما نمی توان حرف و سخن حق را قبول نداشت و با آن لجبازی یا آنرا نکوهش کرد. برای پیشرفت و ترقی می توان به کارها و برنامه های آموزشی دیگران (حتی دشمنانمان توجه و نگاه کرد و استفاده کرد. متاسفانه ما ایرانی ها از پتانسیل و زمان خوب استفاده نمی کنیم و البته شناگران ماهری در دریا هستیم. باید تفکرمان را در محیط کار عوض کنیم و کار زیاد و تلاش را بجای استراحت زیاد و خواب انجام دهیم.
در پایان از دوست بسیار گرانقدر جناب کاشفی تشکر می کنم.
حق نگهدارت
پاسخ + +4 -4 --
وحید عاشوری 1394/01/16 - 15:14
سلام استاد بزرگوار آقای کاشفی ..... ممنون از اینکه به فکر همه بچه های این سرزمین مقدس هستید.... اگر فقط نیمی از مسولان همانند شما دلسوز و آینده نگر و باسواد باشند دیگر غمی نخواهد بود.... امیدوارم
پاسخ + +4 -4 --
جواد خدادادی 1394/01/17 - 08:26
خیلی جالبه کسی که دیگه جوون نیست بیشتر از خودمون به فکر ماست چون دلش جوونه
ممنون آقای کاشفی
معلم واقعی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/01/17 - 11:33
آق رحمان ؟ اگر خدا را قبول داری ومی خواهی عدالت اجرا شود، لطفا خود نیز عادل باش ، واز از راه دور چشم و گوش بسته قضاوت ناحق نکن، در مورد تهمت هایی که می زنی تحقیق کن وراست یا کذب بودن آن ها را برای خودت مشخص کن وسپس هرچه فحش و ناسزا است نثارکسانی نما که لایقش باشند. اگر دوست داشتی یاد داشت امروز کیهان را بخوان ( 5هزار بیش تر است یا 19 هزار)، مواردی که در آن آورده شده است را با موارد مورد انتقاد کیهان مقایسه کن اگر دیدی عندالله آقای شریعتمداری خلاف می گوید هرچه دلت خواست به ایشان فحش بدهید.
پاسخ + 0 -1 --
باشناس 1394/01/17 - 18:14
آق ناشناس سلام
به رحمان گفتی که مقاله 5000و 19000داش حسین رو بخونه

منم بهت میگم شما مقاله 6 قطعنامه الزام آور و فصل هفت شورای امنیت و منشور ملل متحد رو بخون و آنرا با یک قطعنامه که اونهارا میخواد ملغی کنه مقایسه کن
و بعدا هرچی خواستی به باعث بانی تحریمهاواستاد دشمن تراشی ها بگو .
پاسخ + +1 -3 --
هادی 1394/01/18 - 11:00
باسلام و درود به استاد گرامی اقای کاشفی با توجه به مطلب شما که در بیشتر موارد آموزش و پرورش صدق میکند کاش ما درایران یک سیستم یا یک ارگان داشتیم که با برنامه ریزی ومدیریت در همین ضمیمه پیش میرفت تا ماهایی چند سال از عمر خود را صرف آموختن میکنم که درکاری تخصص داشته باشیم هدر نمیرفت که اخرش از بیکاری به افسردگی مبتلا می‌شوند
باتشکر ازشما که هستید تا ازما ومیهنمان درمقابل افراد فاسد ایستادگی میکنید
پاسخ + +3 -3 --
Samir Azary 1394/01/18 - 13:56
سلام،استاد کاشفی حرف حقیقت را بیان کردید،
پاسخ + +3 -2 --
Samir Azary 1394/01/18 - 13:58
سلام،استاد حرف حقیقت را بیان کردید،
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1394/01/18 - 23:43
آق ناشناس سلام
کشور های متخاصم دارای حق وتو شش قطعنامه الزام آور علیه ایران صادر کردند تا به قول آقای رئیس جمهور محترم ایران را تسلیم کنند . ایران نیز هیچکدام از این قطعنامه ها را که مستکبرانه و ظالمانه صادر شده بودند را نپذیرفت و به جز کشورهای متخاصم دیگر ملل جهان با این قطعنامه ها در بخش نظامی همراهی نکردند (به جز تحریم ها) اما اگر ایران فقط یک قطعنامه الزام آور که می خواهد جای شش قطعنامه مذکور رابگیرد بپذیرد به همه ی جهانیان اعلام کرده که در صورت مشکل از سوی آژانس که بازیچه همان کشورهای متخاصم است . وارد فاز جنگ شود دیگر کشورهای جهان از ایران حمایتی به عمل نخواهند آورد چون خود ایران امضاء کرده است . حال فهمیدی چرا برخی از دلسوزان کشور ،دلواپس هستند؟ شماها هم که می گویید مرغ یک پا دارد و خداوند حضرت ظریف را برای نجات قوم ایرانی در این فرستاده است.
پاسخ + +3 -3 --
محمد ع 1394/01/19 - 18:31
سلام بر عزیز ترین و دوست داشتنی ترین معلم دوران تحصیلم.

درود بر شما

حرف صحیح و کامل بیان کردید.

شاد و سلامت باشید
پاسخ + +4 -3 --
احسان 1394/01/20 - 09:31
از معلمان عزیز میخواهیم که پیگیر افزایش ضریب سنواتی معلمان ( ۸۰در صد عضو هیئت علمی دانشگاهها )باشند.

...
پاسخ + +1 -3 --
پویان بستان منش 1394/01/22 - 20:24
سلام
مشکل مردم کشور ما این هست که مردم کشورمون تعادل تو هیچ کاری ندارند.
یعنی مردم یا خیلی تو فضای بسته بزرگ میشن و با جامعه هیچ ارتباطی ندارند!
یا خیلی تو فضای آزاد بزرگ میشن و از اطلاعات روز دنیا عقب میمونن و هیچ مطالعه ای ندارند!
شما عده کمی از افراد رو میتونید پیدا کنید که در تعادل باشن...
تعدادی کمی از افراد هستند که هم (لاین /وایبر/واتس اپ و..)دارند هم فاطما گل نگاه میکنند و هم مطالعه خود را دارند.
(خودم به شخصه مخالف سرسخت فیلم های ماهواره ای هستم.
اما مشکل کار کجاست؟
ادامه در قسمت دوم...
پاسخ + +5 -3 --
پویان بستان منش 1394/01/22 - 20:24
قست دوم(پویان بستان منش)
از نظر من:
هر برنامه ای یا هر شبکه اجنماعی و ...
وقتی وارد جامعه میشه مردم نمیدونن این برنامه به چه دردی میخوره؟
چه کاربردی داره؟
چه سودی داره؟چه ضرری داره؟

_چرا قبل از این که این برنامه ها وارد کشور شه فرهنگ سازی صورت نمیگیره؟
اگر فرهنگ سازی شه حداقل مردم فرهنگ استفاده از یک برنامه یا یک وسیله رو دارند.که در اون صورت موجب تخریب جامعه نمیشه/جامعه به فساد کشیده نمیشه/
کاش کمی پایه کشور رو درست کنیم تا اینکه بخوایم مردمی که هیچ تغییری نمیکنند رو بازسازی کنیم!

خیلی ممنون از آقای کاشفی به خاطر نامه پر محتواشون.(برای شما آرزوی موفقیت می کنم)
پاسخ + 0 0 --
امین زمانی 1394/01/29 - 20:50
الکی میگه
پاسخ + 0 0 --
محمد 1394/03/09 - 20:02
در پاسخ باید بگم که اگه به این برنامه ها نگاه کنید متوجه میشید که اهداف اعتیاد آور در آنها چشمک میزند و جایگزین مناسبی برای مواد اعتیاد آور که منجبر به اعتیاد جسمی می شوند شده است و اعتیاد روانی را در جامعه رواج داده است.
محمد الله وردیان یک دانش آموز
پاسخ + +3 -3 --
حسین آقا 1394/01/23 - 21:08
در پاسخ به تبریک آقای کاشفی راجع به توافق هسته ای :
برخی از نتایج این توافق:
برچیدن13 هزار سانتریفیوژ،نابودی9700کیلو اورانیوم غنی شده،ممنوعیت غنی سازی بالای 3.5 درصد،تغییر کاربردی فوردو و نطنز،الزام به پذیرش پروتکل الحاقی و محدودیت بر موشک های بالستیک ذیل قطعنامه ی شورای امنیت
پاسخ + 0 -3 --
امیرحسین کریمی 1394/01/24 - 23:47
سلام آقای کاشفی
درمورد توافق هسته ای که تبریک گفتن معنی نداره چون ما در ازای یک سری وعده سر خرمن،کلی از تآسیساتمون رو که برای اونها خون دادیم رو نابود کردیم ازجمله مخزن رآکتور اراک.والبته که خوتون بهتر میدونید که اگر در ازای این وعده وعیدها ما مخزن رآکتور اراک رو برداریم دیگه برگشت پذیری برای اون وجود نداره ودر صورتی که آژانس انرژی اتمی به وعده های خود عمل نکنه،ما میمونیم و یه کلاه گشاد برسر ما...
معنی توافق اینه؟
وکلی اشکالات دیگه...
ولی درمورد معلمها
امیدوارم گوشی هم برای شنیدن این حرف ها باشه،البته که خودتون گفتید ما باید بگیم وبنویسیم تا زمانی که اعتراض های ما به ثمر بنشینه.
"پندها چه بسیارند و پندگیرندگان چه کم"
خیلی ممنون که فضای بازی برای نقد همدیگه باز کردید ممنون...
پاسخ + 0 0 --
همکار 1394/02/09 - 21:12
عزیزجان اگر این حدیث حضرت امیر علیه السلام رو این طور ترجمه کنید درست تر است :
ما اکثر العبر و اقل الاعتبار :
پندها چه بسیارند و پندگرفتن ها چه کم !
با عرض پوزش
پاسخ + +2 -2 --
علی تفتیان 1394/01/24 - 23:54
درود به این شرف و غیرت .
پاسخ + +1 -2 --
امین زمانی 1394/01/29 - 20:49
مولوی 700 سال پیش فهمید که :
مسلمانان مسلمانان مسلمانی ز سر گیرید
که کفر از شرم یار من مسلمان وار می آید
پاسخ + +2 0 --
حسین حقجو 1394/02/04 - 08:49
با سلام
با سلام آقای کاشفی عزیز نامه تان را خواندم از منظر دیگری به نگاه زیبای شما می نگرم
چند درصد پزشک و وکیل و پلیس و قاضی ومسئول به قسم و تعهد خویش پایبند هستند چند درصد دانش آموزان و والدین به وظیفه خویش عمل می کنند
هر درصدی را بفرمائید آنرا در در موضوعی که عرض کرده اید داخل بدانید

اینکه بعضی ها دکان باز کرده اند بدون حساب و کتاب و منطق چه کسی باید نظارت کند چه کسی باید شکایت کند ؟
چند درصد فقط می خواهند کاسبی کنند بقیه چی ؟حقی ندارند چند درصد دانش آموزان می خواهند درس بخوانند؟چند درصد دانش آموزان در کلاس حواسشان جمع است؟چند درصد گوشی برای شنیدن دارند؟
چند درصد خانواده ها با فرزندان خویش درست برخورد می کنند؟چند درصد فرزند طلاق یا قربانی معضلات بیکاری یا اعتیاد والدین هستند؟چند درصد شاکر و چاکر معلم دلسوزی چون شما هستند؟وقتی می رسیم به خانه نه رمق مانده نه نفس مانده اعصابمان را در کلاس پیاده کرده ایم
هیچ دقت کرده اید خطوط چهره شما و ما جند سال زودتر از کهنسالی به سراغمان آمده
شرایط کار خیلی سخت تر شده است
پاسخ + +2 0 --
حسین حقجو 1394/02/04 - 08:50
ادامه از حسین حقجو
برادر کاشفی عزیز
آن شنیدستی فرو دستی کهنسال . ...قوتش نان جو بود مثل هر سال
زمینش به وعده بارن خاک چاک چاک
...آن یکی زمینش پراز سبزه وهوای پاک پاک

آری برادر خود این شکاف ایجاد کرده اند ما باز هم مثل شمع می سوزیم چون عاشق سوختن هستیم
پس ماجرا این چنین است
ماجرا این جریان حق و باطل نیست ... ماجرا شرح حکم مقتول و قاتل نیست
ماجرا آن قابل و این قابل نیست ...... .....ماجرا شرح تدبیری است که برای دبیر حقی قائل نیست
انصاف کجا جا مانده شاید در فرنگ ... .....جواب ز بهارستان نظام هماهنگ است نه سنگ
صدای رسای ما هست اجرای نظام هماهنگ. ......... نه رتبه است نه وعده نه درنگ در درنگ
پاسخ + +2 0 --
اکبر 1394/02/05 - 23:37
وقتی مجلس به نجفی رأی اعتماد نداد مشخص بودکه مبارزه با فرهنگ شدّت گرفته
پاسخ + +1 0 --
معلم 1394/02/07 - 02:11
سلام بر معلمان واقعی و دلسوز
حواسمان باشد که از موضوع اصلی حاشیه نرویم موضوع اصلی این است:
1- برابری حقوق و مزایا با دیگر کارمندان دولت بر اساس مدرک تحصیلی و سنوات
2-طرح رتبه بندی یک برنامه ی تفرقه انداز و فریبکارانه و یا حداقل سود است و باید حذف شود.مگر کارمندان دیگر در طی سال از نظر تخصص و دیگر مهارت ها سنجیده می شوند که معلمها باید بشوند؟اگر بخواهد این گونه باشد پس باید به قول وزیر قبلی مان معلم بر کارمند ارجحیت داشته باد .
3- مواظب باشیم کسانی در داخل یا خارج ایران از این آب گل آلود ماهی اهداف سیاسی و... خود را نگیرند. و این تجمعات سکوت صرفا صنفی را منحرف نکنند و خودشان را به شکل نشناخته وارد جمع معلمان نکنند.
4- و از همه مهمتر این که کاملا در چهارچوب قوانین مملکت حرکت کنیم که فصل الخطاب قانون است.
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن ملت خودشان سرنوشت خود را تغییر دهند.(ترجمه و مفهوم آیه ی 11 از سوره ی رعد)
پاسخ + 0 -1 --
حسن 1394/02/10 - 06:50
به نطر من معلمی سختترین و کم در امدترین شغله و من که حتلا دارم باز نشست میشم تازه دارم متولد میشم
مقصر خودم بودم نباید دبیر میشدم
همش تحقیر وتحقیر وتجقیرو تحقیر
نه در آمد کافی بود ،برخ مواقع لباس بچه هایم را خانواده خانم تهیه می کردند
وهم مدیرا کمبود اقتصاد مدرسه و عدم توانایی و تخصص مدیریت به ما اسیب می زدند و همکارا هم با ورود فقر هم دین و هم فرهنگشون آسیب دیده بودو در اینطور محیطی ما انتظار شکوفایی ایران را داریم
پاسخ + +1 -1 --
مهسا دبیر فیزیک 1394/02/14 - 00:00
حداقل حقوق ماهانه معلم باید اینطوی باشه:
لیسانس=۴ میلیون تومان
فوق لیسانس=۵ میلیون تومان
دکتری=۷ میلیون تومان
اگرجزاین باشه ظلم فاحش در حق معلمان و دانش آموزان ایران زمین است.
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1394/02/17 - 15:21
کاش وزارت محترم هنگام بازنشستگی معلمان برگه نظر سنجی را به آنها تحویل می داد تا نظرشان را درباره خدمت در این نهاد بنویسند تا ببینند چند درصد از آنان به حال انتخاب غلط و صرفا بر اساس احساساتشان حسرت نمی خورند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/02/17 - 23:08
زهرا خانم گل گفتي افسوس بر اين عمر بر بادرفته در اين وزارتخانه گدا پرور و مسافر كش پرور.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1394/03/09 - 19:56
سلام
بسیار عالی بود
اینها حقایقی هستندکه باید بهشون توجه کرد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور