چاپ کردن این صفحه

معرفی کتاب ؛ جهان مملو از افرادی است که مایلند شما را بر حسب میل و سلیقه خود هدایت کنند

سر رشته ی زندگی خود را در دست گیرید

نرگس کارگری/ همکار صدای معلم

گروه رسانه- نرگس کارگری/

معرفی کتاب وین دایر سر رشته ی زندگی خود را در دست گیرید

نوشته : وین دایر
ترجمه: محمدرضا آل یاسین


فصل 1: جلوگیری از اعمال نفوذ و سوء استفاده
فصل 2: از موقع قدرت عمل کنید
فصل 3: رهایی از قید و بند گذشته
فصل 4: گریز از دام مقایسه
فصل 5: اثر بخشی پنهانی و عدم نیاز به جلب تایید و درک دیگران
فصل 6: به مردم بیاموزید آن طور که مایلید با شما رفتار کنند
فصل 7: اهمیت تعادل در کار و زندگی
فصل 8: قضاوت را از واقعیت تمیز دهید
فصل 9: خلاقه زیستن در هر زمان و در هر کجا
فصل 10: قدرت یا ضعف


یک عده از افراد مایلند خودکفا و مستقل باشند و مسئولیت زندگی خویش را به طور کامل به عهده بگیرند.کسانی که می خواهند خودشان تصمیم بگیرند ، به نتایج خود برسند و انگیزش و نظام خود را تجربه کنند.
البته باید گفت که اگر قصد دارید برای تفکر و عمل به شیوه های معین در برابر فشارهای اجتماعی تاب آورید، باید جسور بوده و به نیروهای باطنی خود اعتماد کنید. این را هم باید یادآوری کنم که اگر کنترل می شوید، باید بدانید که این طرز رفتار شما برای منابع کنترل کننده شما خوشایند نیست.
برای اینکه رفتار و احساسات تان برانگیخته از خودتان باشد و برای کسب رضایت به دیگران متکی نباشید ، باید به جهان و آنچه در آن وجود دارد بگویید:" من برای عقاید و ارزش ها و رفتارهایم به دیگران متکی نیستم. می خواهم به سویی بروم که خودم می خواهم ، آنچه را که دوست دارم انجام دهم و همان چیزی بشوم که می خواهم بشوم و در مقابل هر کسی که بخواهد مرا متوقف کند، ایستادگی خواهم کرد."


کتاب حاضر برای کسانی که تحت کنترل یک منبع خارج از خودشان هستند مناسب نیست.
کسانی که نمی خواهند آزادی عمل داشته باشند و برای این عمل با هیچ چیز معامله نمی کنند و هرگز مایل نیستند از لحاظ عاطفی به دیگران وابسته نباشند احتمالا قابل هضم نیست.
افرادی که در صددند با اتکاء به استعدادهای بالقوه و منابع درونی شان رشد کنند و رفتارشان حاصل انتخاب آگاهانه خودشان و مبتنی بر ارزش هایشان باشد همواره در فکر یافتن راهکار و رهایی از محرومیت ها و بحران های زندگی خویشند.


این نکته را از یاد نبرید که جهان مملو از افرادی است که مایلند شما را بر حسب میل و سلیقه خود هدایت کنند.بنابراین اگر زندگی تان معطوف به ارزش هایی است که به دقت به آن اندیشیده اید باید در مقابل کسانی که قصد دارند شما را تحت سیطره و کنترل خود درآورده رو در رو بایستید و در این زمینه محکم و نفوذ ناپذیر باشید.
به طور کلی انسان در هر وضعیتی در انتخاب عمل آزاد است.زمام امور زندگی خویش را به عقل و درایت خود بسپارند تا فرمان هدایت زندگی تان را به دست بگیرید و از کوره راه ها به سر منزل مقصود برسید.
در این کتاب کوشیده شده است تا به دام های متعددی که ممکن است برای سوء استفاده از شما فرا راهتان قرار گیرد تا با پیروی از تدابیر برشمرده در این کتاب جهت گیری تازه ای در زندگی حرفه ای و شخصی خود وضع کرده است. بدین ترتیب خودتان مالک شخصیت خویش بوده و مستقل از هنجارهای تجویز شده از سوی دیگران رفتار می کنید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پنج شنبه, 01 شهریور 1397 11:24 خوانده شده: 1429 دفعه

در همین زمینه بخوانید: