صدای معلم

" تمام فعالیت‌هایی که ما در حوزه آموزش و پرورش انجام می‌دهیم از ایده و گفته‌های محققان و معلمان نشأت می‌گیرد. آنها کسانی هستند که تمام زندگی خود را برای آموزش و پرورش گذاشته‌اند. آنها به دنبال ارتقای سیستم‌ها هستند "

بیل و ملیندا گیتس : ما محور فعالیت‌های خود در ایالت متحده آمریکا را، آموزش قرار دادیم

مسعود پاشایی

میلیاردها دلار هزینه در حوزه آموزش در ایالت متحده آمریکا چه دست آوردهایی داشته‌است

«کلید داشتن یک آینده موفق برای جامعه و مردم آموزش است.»

بیل و ملیندا گیتس در گزارش سالانه خود در فوریه 2018 به چالش‌برانگیزترین سوالاتی که از ایشان پرسیده شده بود، پاسخ دادند:
* ما محور فعالیت‌های خود در ایالت متحده آمریکا را، آموزش قرار دادیم. متأسفانه، اگرچه در دهه اخیر پیشرفت‌هایی در این زمینه انجام شده‌است، اما مدارس دولتی آمریکا، به‌ویژه تحصیلات تکمیلی کالج، همچنان در معیارهای مهم از استانداردهای جهانی فاصله دارد. وضعیت در مورد دانش‌آموزان محروم بدتر است.


* ما آموخته‌ایم که انجام چه کارهایی در آموزش باعث موفقیت می‌شود و چه کارهایی موفقیتی در پی ندارد. در واقع مهم‌ترین مسئله این است که موفقیت را به طور گسترده تکرار کنیم.


* ما به مناطق مختلف در کشور کمک کردیم تا کیفیت تدریس‌شان را بالا ببرند. در نتیجه محققان متوجه می‌شوند که چگونه عملکرد معلمان را مشاهده کنند، عملکرد آنها را منصفانه ارزیابی کنند و به فعالیت‌های آنان بازخورد بدهند.


* برای رشد و ارتقای هر روش جدیدی، به سه چیز احتیاج است. اول از همه برای اطمینان از کارایی روش جدید، باید یک روش، مورد آزمایش قرار گیرد. سپس، باید درستی آن، تایید شود و در نهایت، باید بتوان روش ابداعی را در مکان‌های دیگر نیز گسترش داد و اجرا کرد.


* اخیرا، ما برخی از تغییرات ایجاد شده در پروژه‌های آموزشی‌مان را اعلام کردیم. این تغییرات برمبنای مطالب و تجربه‌های آموخته‌شده است. تمام فعالیت‌هایی که ما در حوزه آموزش و پرورش انجام می‌دهیم از ایده و گفته‌های محققان و معلمان نشأت می‌گیرد. آنها کسانی هستند که تمام زندگی خود را برای آموزش و پرورش گذاشته‌اند. آنها به دنبال ارتقای سیستم‌ها هستند.

میلیاردها دلار هزینه در حوزه آموزش در ایالت متحده آمریکا چه دست آوردهایی داشته‌است


* متأسفانه در سیستم آموزشی کنونی، اکثرا دانش‌آموزان، به ویژه گروه‌های اقلیت، شکست می‌خورند. به همین دلیل معلمان و محققان سعی دارند که این سیستم را بهبود بخشند.  تمام فعالیت‌هایی که ما در حوزه آموزش و پرورش انجام می‌دهیم از ایده و گفته‌های محققان و معلمان نشأت می‌گیرد. آنها کسانی هستند که تمام زندگی خود را برای آموزش و پرورش گذاشته‌اند. آنها به دنبال ارتقای سیستم‌ها هستند


نقش ما حمایت از مدارسی است که به دنبال تغییر هستند. به‌طور خاص، این مدارس تغییرات را طراحی می‌کنند، داده‌ها را تحلیل و جمع‌آوری می‌کنند و براساس آنچه که یادگرفته‌اند تنظیمات خود انجام می‌دهند.

سخنان فوق، فرازهایی از پاسخ بیل و ملیندا گیتس به این پرسش بود که «میلیاردها دلار هزینه در حوزه آموزش در ایالت متحده آمریکا چه دست آوردهایی داشته‌است؟»


کانال دکتر سعید صفایی موحد

 

* بنیاد بیل و مِلیندا گیتس، نام قدرتمندترین بنیاد خیریه خانوادگی در جهان است. این بنیاد در سال ۲۰۰۰ میلادی به‌دست بیل و ملیندا گیتس بنیانگذاری شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی به‌دست وارن بافت به دو برابر گسترش یافت. (  ویکی‌پدیا )
مدیر اجرایی: سوسن دزمیند هلمن (۱ مهٔ ۲۰۱۴–)
دفتر مرکزی: سیاتل، واشینگتن، واشینگتن، آمریکا
دارایی‌ها: ۳۶٫۷۹ میلیارد دلار آمریکا (۲۰۱۰)
درآمد: ۵۳ میلیارد دلار آمریکا (۲۰۱۰)
تعداد کارکنان: ۱٬۳۸۳
بنیانگذاران: ملیندا گیتس، بیل گیتس

یکشنبه, 21 مرداد 1397 10:08 خوانده شده: 296 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مهرپور 1397/05/21 - 14:29
درست مثل ایران که ایده ها و گفته های معلمان در هیچ زمینه ای ارزش ندارد و هنوز هم معلم ها اسیرانی در دست مدیران بی سواد و سفارشی مدارس،مسئولان اداری و رده های بالاتر هستند.
پاسخ + 0 0 --
بهمنی 1397/05/27 - 22:12
تنها پاسخ با عمق تاسف هق هق خنده و هر هر گریه ها و نابودی نسلها در دستان گرگهای میش لباس و مدیران ناکارآمد است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور