صدای معلم

" قدرت مافیای کنکور به حدی است که با مشارکت آگاهانه یا نا آگاه عضو مؤثری در مجلس هر زمان منافع این مافیا به خطر بیفتد او مأموریت می یابد طرحی دوفوریتی (ولو بسیار ضعیف و سخیف) در جهت بر اندازی قانون موجود تهیه کند و امضای 170-140 نماینده مجلس را روی چنین طرحی بگیرد "

مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

احمد حج فروش/ پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت

مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

قبل از ورود به کنکور و جایگاه مافیای کنکور در ایران، بهتر است، چکیده ای از تعریف، هدف و تاریخچه قدرت های مافیائی در جهان و ایران را مرور کنیم. 

مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

تعریف و هدف

از تعاریف مختلف می توان استنباط کرد: «مافیا، به سازمان ها، مؤسسات و ‌گروه‌هایی گفته می شود که بر اقتصاد، تجارت، صنعت، فرهنگ و...و یا هر یک از این بخش ها درکشور ها نفوذ کرده و از راه های نامشروع در جهت خلاف منافع عمومی و تنها برای خود درآمد کسب می کنند.هدف آنها کسب ثروت است؛ که از این راه به قدرت هم می رسند. نمونه آن«سیلویو برلوسکونی» رهبر مافیای ایتالیا، مالک سابق باشگاه میلان، رئیس حزب «به‌پیش ایتالیا» و یکی از ثروتمندترین شخصیت های سیاسی جهان است که سه دوره در سال‌های ۱۹۹۴–۱۹۹۵،۲۰۰۱– ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸–۲۰۱۱ نخست وزیر این کشور بوده است.

نتیجه عملکرد مافیا در همه کشورهای جهان جز آسیب و خسارت همه جانبه به سرمایه های مادی و اجتماعی عایدی نداشته است. مافیای سیسیلی و آمریکائی با داشتن افراد نفوذی در بخش های مختلف دولت بیشترین درآمد خود را از تولید و فروش مواد مخدر کسب می کردند.

 

تاریخچه پیدایش مافیا در جهان و ایران

مافیا انجمن مخفی خلافکاران سیسیل بود. این گروه در اواسط قرن ۱۹ میلادی به دلیل بی اعتمادی مردم به حکومت و سیستم قانونی و وابستگی مردم به افراد محلی قدرتمند در سیسیل به وجود آمد و بعدها در شرق ایالات متحده آمریکا گسترش یافت.معروف‌ترین نمونه مافیا پنج خانواده‌ تبهکار در شهر نیویورک می‌باشد.تمام فعالیتهای مافیا برای پول سازی است (خبر آنلاین، ۹-۸-۹۱).

افکار نیوز(۲- ۸-۹۵)، مبدأ مافیا در ایران را خاندان شاه سابق و اشرف پهلوی خواهر دوقلوی شاه معرفی کرده، به گونه ای که باندهای قاچاق مواد مخدر و انحصار اصلی آن در دستان اشرف بود و این مافیا در سراسر کشور و همچنین بسیاری از نقاط جهان گسترش و نفوذ داشت.مافیای زیر نظر خواهر شاه به سبب رانت و ارتباطات سلطنتی به قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل شده بود.

پس از پیروزی انقلاب و با سرنگونی شاه، تقریبا مافیا در این ابعاد از بین رفت اما در چند سال گذشته برخی افراد سودجو با تشکیل باندهائی تبدیل به مافیا در زمینه های: دستفروشی، تکدی گری، زباله جمع کنی و ... شدند و به کسب درآمد و ثروت پرداخته و در این راه از هیچ تلاش و کارهای خلاف فروگذار نمی کنند.معمولا مافیا با برخورداری از ثروت بی‌حد و حصر سعی می‌کنند با حمایت از برخی از افراد جامعه، گروه های سیاسی و... اراده و خواست خود را به آنان تحمیل کرده و ثروت بیشتری کسب کنند (همان).

متاسفانه در چند سال گذشته گروه ها و باندهای مختلفی در زمینه فروش اجناس بی کیفیت، جمع آوری زباله های قابل بازیافت ، تکدی گری و استفاده از کودکان و نوزادان ، سوء استفاده از کودکان کار و خیابان، زمین خواری، محیط زیست، اقتصاد، صنعت، تجارت، واردات و ... فعال هستند اما تاکنون نه شهرداری، نه دولت و نه نیروی انتظامی و ... نتوانسته اند با این باندها مقابله کنند و روسای باندها معمولا با استخدام افرادی به عنوان نوچه و یا کارگزار توانسته اند به حیات خود در دنیای اقتصاد زیر زمینی ادامه دهند(همان).

اما در گزارش هائی که تا کنون در باره سابقه مافیا منتشر شده،«مافیای کنکور» در کشور ما با این که از همه مافیا های دیگر خطرناک تر است و آسیب های بیشتری در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و علمی– آموزشی بر کشور وارد کرده، مغفول واقع شده است.

 

مافیای کنکور در ایران قدرت این مافیا به قدری است که توانسته دو قانون مصوب مجلس را وتو و زیر پایش لِه کند و هرچه قانون تصریح کرده در جهت معکوس آن عمل کند

1- تعریف، هدف و پیامدها

مافیای کنکور در ایران را می توان مافیای نَرم توصیف کرد، که با مافیا های دیگر تفاوت هائی دارد، هرچند شبکه ای نیست و در قالب جزیره های کوچک و بزرگ نهادینه شده است و ظاهرا عوامل این مافیا تا کنون کسی را ترور فیزیکی نکرده اند؛ اما فعالیت های به ظاهر آموزشی و فرهنگی آنها ، در عمل فریب کارانه و مخرب است.همه سازمانها، مؤسسات و گروه هائی که اعضای مافیای کنکور را تشکیل می دهند مثل انواع مافیای دیگر یک هدف مشترک دارند و آن رسیدن به ثروت است.

با این که مافیاهای سخت با دشواری های زیاد به هدف شان می رسند،اما مافیای نرم در کشور ما از طریق تبلیغ در انواع رسانه ها (به ویژه از طریق پخش مستمر آگهی و انواع شوهای تبلیغاتی و گول زننده در سیمای جمهوری اسلامی ایران) و حمایت های عوامل قدرت، به راحتی به هدف خود می رسند و هر مانع، ولو بزرگ که از طریق مراجع تصمیم گیری در راه آنان قرار گیرد، خیلی ساده و سریع با جمع کردن امضای170-140 نماینده مجلس از پیش روی بر می دارند.

در حالی که تأثیر مخرب این مافیای نرم بر سرنوشت جوانان و نظام تعلیم و تربیت و سایر نظام های جامعه به مراتب،  از تأثیر مخرب مافیای سیسیلی- آمریکائی شدید تر است؛ زیرا مواد سمی (مخدری) که از طریق آزمون های چهار گزینه ای (سئوالات تستی) تولید و در سراسر کشور توزیع می شود، ذهن و مغز اغلب جوانان ما را از دانائی (شامل: تفکر، دانش فراشناختی، خلاقیت، فناوری، نوآوری و کار آفرینی) تهی کرده است؛ که پیامد های آن (برای کشوری که قرار بوده با اتکای جوانان، روی پای خود به ایستد)، به مراتب از ترور فیزیکی (جنایت) و مواد مخدر زیان بار تر است؛ زیرا دامنه فراگیری خسارت های آن در 37 سال گذشته (که کنکور – محوری حاکم بوده است) میلیون ها جوان ما را تحت تأثیر قرار داده است.

 

2- پیامدهای سنجش صحیح آموزش ( با استفاده از سئوالات تشریحی )

اگر به جای سئوالات چهارگزینه ای (تستی) باز دارندهِ پیشرفت،سئوالات تشریحیِ پیش برندهِ پیشرفت، معیار سنجش پیشرفت تحصیلی بود؛ داوطلبان به جای انتخاب از میان چهار گزینه به اتکای ترفندها؛ می توانستند پاسخ سئوالات تشریحی را با اتکاء به یادگیری عمیق محتوای کتاب های درسی خود خلق کنند.جوانان ما برای خلق پاسخ صحیح سئوالات تشریحی (که هر سال الزاما در سطوح پیشرفته تر یادگیری طراحی خواهد شد) و برای دسترسی به صندلی رشته/ دانشگاه های برتر، موفق خواهند شد بر همه مفاهیم در سطوح: «دانش فراشناختی، تحلیلی، کاربردی، ارزیابی، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی» تسلط یابند و به جای کسب مهارت تست زنی در آزمون های چهار گزینه ای متکی بر دانش حافظه ای و ترفند های آن، افراد ماهر و آگاه و مستعد در ابعاد گوناگون علم و فناوری تربیت شوند و آنها که دارای استعداد برتر هستند در رشته/ دانشگاه های برتر ادامه تحصیل دهند (نه هر که رتبه تست زنی بالاتر آورده)و در این صورت کشور به جای انگشت شمار دانشمند تراز جهانی، امروز چند 10 هزار دانشمند برجسته جهانی می داشت. می توانستیم چند 10 هزار اقتصاد دان مسئله حل کن داشته باشیم، می توانستیم چند 10 هزار پزشک حاذق داشته باشیم که این همه با خطاهای پزشکی مواجه نباشیم و بیمارانمان را نکشند و یا حالشان را بد تر کنند. وقتی داوطلب معدل 10 تا 13 را به صِرف داشتن مهارت در حقه های تست زنی و کسب رتبه دو رقمی روی صندلی دانشگاه دولتی در رشته پزشکی می نشانیم و داوطلبانی که در پی ترفندهای کنکور نبوده اند با داشتن معدل های 18 و 19 و 20 از ادامه تحصیل در رشته- دانشگاه های برتر محروم می کنیم باید انتظار پزشکان دوپینگ گرده فاقد مهارت های حرفه ای کافی را در بیمارستان ها داشته باشیم.

نظام جمهوری اسلامی ایران می توانست چند 10 هزار مهندس کار بلد داشته باشد که صنعت مان به این فلاکت نیفتد. می توانستیم چند 10 هزار شهروند خلاق، نوآور و کارآفرین داشته باشیم که در بحران های اقتصادی ناجی کشور باشند، نه این که برای چند قطعه، کارخانه را تعطیل کنیم.

این دست آورد پژوهشی اغراق آمیز نیست که: تغییر رویکرد سنجش آموزش کشور که در تار و پود و ارکان و اجزاء همه نظام های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی رسوخ کرده می تواند تا این اندازه اثر بخش باشد، مشروط بر آن که قانون گذاران و مجریان عزم خود را جزم و شرایط تحقق آن را فراهم کنند. هرچند که آموزشگاه های آزاد کنکور از بین نمی روند و از ثروت آنها کاسته نمی شود ولی دسترسی آنها به ثروت مثل گذشته راحت نخواهد بود و نقش منفی و مخرب آنها در تهیه تست های مسموم به نقش مثبت و سازنده تهیه سئوالات پیشرفته در سطوح مختلف یادگیری و سئوالات المپیادی تغییر خواهد یافت  و از آنجا که سئوالات تشریحی ترفند ناپذیر است، دیگر مافیای کنکوری وجود نخواهد داشت.

مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

3- مهم ترین عوامل بازدارنده و پیش برنده پیشرفت کشور ما چیست؟

به نظر شما ضریب انواع هوش و استعداد جوانان ما از ضریب هوش و استعداد جوانان کشورهای هند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور (که در مهم ترین نیازمندی ها، خودکفا و صادر کننده هستند) کمتر است؟

اگر پاسخ شما به این سئوال خیر است، چه چیز مانع به کارگیری هوش و رشد استعدادهای کودک و نو جوان و جوان ما می شود؟

بدون تردید عوامل متعددی در فقر کشور از این چند 10 هزار ها نقش دارند، اما آنچه را که نگارنده در پژوهش های متعدد انجام شده ظرف 17 سال گذشته در نظام سنجش آموزش و پذیرش دانشجو به دست آورده ، حاکی از آن است که تأثیر گذار ترین عامل بازدارنده پیشرفت همه جانبه کشور،نظام سنجش غلط است و روز برگزاری کنکور، اولین روز و آغاز بزرگترین خطای استراتژیک در کشور ما است. زیرا در این روز حدود یک میلیون جوان در یک مسابقه ناهنجار 4 ساعته که دلهره و اضطراب و استرس همه وجودشان را فرا گرفته مشغول خارج کردن دانش اتمستیک شده از انبار حافظه خود می شوند تا به سئوالات چهار گزینه ای ضد ارزش پاسخ دهند و بدین ترتیب سرنوشت و آینده کشور رقم بخورد . در حالی که تعداد ناچیزی از آنها در آینده در جایگاهی که استعداد و علاقه داشتند قرار می گیرند؛ بقیه ناگزیر به انتخاب اجباری هستند، زیرا به عکس همه جای دنیا؛ نظام سنجش و ارزشیابی است، که برای نظام تعلیم تعلیم و تربیت ما تعیین تکلیف می کند که چه آموزش دهد؟ چگونه آموزش دهد؟ و برای چه آموزش دهد؟

ظاهر امر این است که سئوالات از کتاب های درسی است؛ اما  این ماهیت سئوالات تستی کنکور است که فاجعه می آفریند و برای یادگیری در مدارس و دانشگاه ها تعیین تکلیف می کند که چگونه آموزش دهند؟ و برای چه آموزش دهند؟و این چرخه سبب می شود محتوای کتاب درسی نیز،از آنچه کنکور می خواهد تأثیر بپذیرد، نتیجه این که: چه چیز آموزش داده شود؟ را هم کنکور تعیین می کند. لذا اولین خطای استراتژیک در روش سنجشِ آموزش در کنکور، 4 سال بعد یا 6 سال بعد و یا 10 سال بعد که ماشین دانشگاه، لیسانس و فوق لیسانس و دکتر تحویل جامعه می دهد، خطاهای بعدی از طریق ناکارآمدی فارغ التحصیلان رخ می دهد و عقب ماندگی ما را در کشور رقم می زند، لذا اولین خطای استراتژیک ما تأثیر گذار ترین عامل و اساس همه خطا هائی است که در کشور ما اتفاق می افتد.

بنابر آنچه گفته شد، ساده انگاری است که تصور کنیم معدود جوانان نخبه و کار آفرین و پزشک ماهر، توانائی و کارآمدی و مهارت های خود را از نظام مدرسه ای و دانشگاهی کشور کسب کرده اند؛ غافل از آنکه نظامی که توسط سندرم کنکور و بیماری شیوع یافته تست زنی، نا کارآمد شده قادر به تربیت این گونه دانش آموختگان نیست. آنها به برکت هوش و استعداد ذاتی و سخت کوشی خود به موقعیتی رسیده اند، که به طور نسبی به دیگران برتری دارند، که اگر سنجش ما غلط نبود و آموزش ما مبتنی بر سنجش غلط نبود، این نخبگان، نقش مؤثرتر و بیشتری در جامعه داشتند.

همچنین اغراق آمیز نیست اگر بشنوید که مهم ترین عامل بازدارنده پیشرفت کشور ما همین نظام سنجش غلط (کنکور و سئوالات چهار گزینه ای) و قدرتمندتر شدن روزانه مافیای کنکور است و تردید نباید کرد که اگر تنها سئوالات چهار گزینه ای (تستی) جای خود را به سئوالات تشریحی بدهد، نظام سنجش پوسیده و غلط ما به نظام سنجش مدرن و صحیح و مهم ترین عامل پیش برنده پیشرفت کشور تغییر خواهد کرد.

دلایل دیگر بر گواهی خسارت های کیفی کنکور حافظه–محور و ناکارآمدی فارغ التحصیلان دانشگاه ها کم نیستند؛ یک نمونه آن این است که: فارغ التحصیلان ما در برابر 800 مقاله علمی  یک پتنت (اختراع) ثبت می کنند در حالی که فارغ التحصیلان ژاپنی به ازای هر مقاله علمی یک پتنت دارند(کاتب ، 12-5-97).

این بدین معنی است که 800 مقاله علمی ژاپنی 800  مسئله کاربردی را حل می کند و یا سبب نوآوری و اختراعات و اکتشافات جدید می شود؛ اما 800 مقاله علمی متخصصان ما تنها یک دستاورد کاربردی دارد. این آمارها شواهد غیر قابل انکاری است که از نظام تعلیم و تربیت تست – محور ما ناشی می شود. جالب این است که امروز مافیای کنکور با شعار ظاهری علیه مافیای کنکور، افزایش ضریب تأثیر سابقه تحصیلی (که خواست قانون، مردم و داوطلبان دارای معدل 17، 18 ،19 و 20 است) را،  خواست مافیای کنکور معرفی می کنند؛ که مانع اجرای قانون شوند

 

4- کنکور با سئوالات چهار گزینه ای (تستی)، سم (مخدر) یا داروی (شفا بخش و سنجش دانائی)

قبلا یاد آور می شود،کنکور با سئوالات چهار گزینه ای  طی حدود 70 سال قبل از انقلاب اسلامی وجود نداشت و اگر آزمونی به وسیله مؤسسات آموزش عالی به طور غیر متمرکز برگزار می شد با سئوالات تشریحی و یا کوته جواب بود و تأثیر تعیین کننده در پذیرش دانشجو نداشت،  لذا در این مدت سابقه تحصیلی محور اصلی پذیرش در مراکز آموزش عالی بود. بیشترین سهم تأثیر کنکور در پذیرش دانشجو در سه سال آخر رژیم پیشین «ضریب 2» در برابر «ضریب 5» معدل سال آخر دبیرستان بوده است.

متأسفانه پس از انقلاب اسلامی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مثل 11 سال گذشته ضعیف عمل کردند و سبب گردید وزارت علوم، ضریب 60 درصدی سابقه تحصیلی (شامل: معدل امتحانات نهائی با سئوالات تشریحیِ با ارزش، در ابعاد گوناگونِ یادگیری فقط در سال آخر دبیرستان) را که در سال های 54 تا 56 اعمال می شد، نادیده گرفته و در حد صفر تحدید، تضعیف و تخریب کنند؛ در حالی که طی 37 سال سازمان مافیائی کنکور، به کم ارزش ترین نوع آزمون (کنکور با سئوالات چهار گزینه ای یا تستی متکی به دانش حفظ کردنی و ترفند های تست زنی) به طور کاذب ارزش100  درصدی داده و این ضد ارزش را تنها معیار مطلق تعیین کننده سرنوشت کشور قرار داده که جز نا کار آمدی فارغ التحصیلان و تضعیف همه نظام های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی- آموزشی عایدی برای کشور نداشته است.

علاوه بر این، مشابه کنکور به سبک کنونی (با سئوالات چهار گزینه ای مشهور به تستی) که در کشور ما معیار اصلی پذیرش دانشجو است در هیچ جای دنیا سابقه ندارد و اصولا- به خاطر آثار زیان بار سئوالات تستی، محوریت این نوع سئوالات بیش از 50 سال است که از اکثر قریب به اتفاق نظام های آموزشی و پذیرش دانشجو در جهان حذف شده است. حتی اکثر آزمون های ورودی کشور چین در سال های اخیر که  بیش از 10 میلیون شرکت کننده داشته،  با استفاده از سئوالات تشریحی برگزار می شود. 

هر یک یا چند آسیب کنکور در آثار پژوهشی و مقالات و یادداشت های پژوهشگران و یا در سخنان و مصاحبه های مسئولانی که نسبت به  رنج جوانان کشور و خانواده های آنان در اثر کنکور و سئوالات تستی آگاه بودند و ساکت نماندند، موج می زند، پژوهشگرانی: چون: دکتر کاردان، علي محمد (1351). دکتر كاظمي، محمود (1379)، دکتر رجالي، علي و خرد پژوه، سارا (1380)، دکترگويا، زهرا؛ دکتر زنگنه، بيژن (1381)، دکتر جعفرپور، عبدالجواد (1381)، دکترتلگيني، محمود و همکاران (1381)، دکتر کيوانفر، محمدرضا (1381)، مقالات محققان در سمينار بررسي روش‌ها و مسائل آزمون ورودي دانشگاه ها، منتشر شده در سال 1381، دکتر محمدرضا شجاعی و دیگران (1384)، نتایج پژوهش های مرکز پژوهش‌هاي مجلس (84-1383)،دکتر يار محمديان و همکاران (بهار و تابستان ،1484) وحج فروش، احمد (1386-1381). نتایج این پژوهش هاکه طی سال های 81 تا 86  منتشر شد زمینه ساز اولین قانون حذف کنکور در سال1386، گردید. ادامه پژوهش ها توسط: دکتر سبحاني، عبدالرضا و شهيدي، مهرداد (1386)، امانی‌طهرانی، محمود (1391)، دکتر کریمی، غلامرضا، استاد عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی (1391)، دکتر پاکتچی (2003)، دکتر خلاقی، علی‌اصغر و حج‌فروش، احمد (97-1387) و سخنان و مصاحبه های منتشر شده مسئولان: دکتر لاریجانی، علی، رئیس قوه مقننه (96-1390)،بطحائی، سید محمد، وزیر آموزش و پرورش (1396-97)، دکتر مخبر دزفولی، محمد رضا، دبیر کل شورای عالی انقلاب فرهنگی (96-1395)، دکتر نوید ادهم، مهدی دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش(97-1393)، دکتر عباس پور تهرانی فرد نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی و رئیس اسبق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس (92-1384)،دکتر قانعی‌راد، سیدمحمد امین،رئیس سابق انجمن جامعه شناسی و عضو هیات علمی سابق مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور (1391)، دکتر زاهدی، محمد، مهدی  وزیر اسبق علوم، رئیس اسبق کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مجلس در دودوره مجلس (1397)، کوچکی نژاد، جبار نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی، (97 - 1396)، سید حمایت میرزاده نماینده مجلس شورای اسلامی (1397)،دکتر فاضلی، محمد،عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی(1397)، دکتر حسینی، سید مجید،عضو هیئت علمی دانشگاه تهران(1397)، آمده است. 

چون شرح همه پژوهش ها و نظرات را (که فراتر از 2000 صفحه است) نمی توان اینجا ارائه کرد، چکیده نظرات معدودی  از پژوهشگران و مسئولان درباره کنکور و بزرگ ترین سازمان مافیایی کنکور در این بخشِ این مقاله، ارائه می شود: 

رئیس مجلس ، کنکور را بلا و عامل رکود و ایستائی در آموزش عقلانی توصیف کرده و از رئیس دفتر رئیس جمهور می خواهد بانی شود سازمان سنجش را منحل کنند چرا که تا آنها هستند مشکل حل نخواهد شد.

خانه ملت (14 / 5 / 97 )، لاریجانی: کنکور، کارآفرینی را به صفر رسانده، باید حذف شود. چراکه مردم حتی از مقطع ابتدایی برای کنکور دغدغه دارند، چرا ما باید به دنبال کنکور باشیم؟.

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش (1391) در گفت‌وگو باخبرگزاری فارس، می گوید: پذیرش دانشجو به شیوه کنونی سمّ مهلک است و  در جای دیگر کنکور را  به عنوان یک عامل مداخله‌گر جدی، که روند فعالیت آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش را دچار اختلال کرده است و اجازه تحقق اهداف آموزش و پرورشی را نمی‌دهد معرفی می کند و می گوید: به دلیل فشار کنکور، آموزش در سطح دانش، محفوظات و اطلاعات سطحی متوقف شده و به لایه‌های تحقیق، تامل و خلاقیت نرسیده است.آسیب زا بودن کنکور، مانع اجرای سند تحول (که مورد تأکید مقام معظم رهبری است) و مانع عدالت آموزشی است.

سيد محمد بطحايي (وزیر آموزش و پرورش)روش اجرای کنکور به شدت به کیفیت آموزش و پرورش صدمه می زند.بایدپیشینه تحصیلی دانش آموزان بدون هیچ قید و شرطی در کنکور تاثیر موثر و مستقیم داشته باشد (4/10/96).

مخبر د‌زفولی (دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی) نیز از کنکور به‌ عنوان: مصیبتی د‌ر امر آموزش یاد‌ کرد‌ و گفت: «کنکور حافظه ‌محور است نه خلاقیت‌ محور، آموزش و پرورش نیز د‌ر همین راستا حرکت می ‌کند‌ و این امر صد ‌د‌ر صد‌ مغایر با سند‌ تحول آموزشی کشور است که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را تصویب کرد‌ه است (خبرگزاری فارس، 31/5/95).

حجت‌الاسلام دکتر محی‌الدین بهرام‌محمدیان، معاون سابق وزیر آموزش و پرورش:حذف کنکور ضروری و مقدور است اما برخی جریان‌ها که در ادامه کنکور منافع بسیاری دارند اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود. وقتی قانونی در مجلس تصویب شده، قانون است خوب یا بد آن باید در مرحله اجرا مشخص شود( همشهری، 29بهمن1391)

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس نیز درباره نشست 14 / 5 / 97 گفت:

رئیس مجلس معتقد است برگزاری کنکور به شکل فعلی استرس‌زا است بسیاری از دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها دچار مشکل می‌شوند؛ لذا نیاز است که کمیسیون آموزش برنامه‌ای برای حذف کنکور تا پایان دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

میرزاده با بیان اینکه وضعیت فعلی برگزاری کنکور به هیچ عنوان مطلوب نیست، افزود: سال‌ها است که قانون حذف کنکور به تصویب رسیده است ولی هنوز اضطراب خانواده‌ها سر جای خود است(14/5/97).وی اردیبهشت ماه گفته بود: دولت تا پایان سال ۹۷ باید زمینه حذف کنکور را فراهم کند.

زاهدی، محمد مهدی (وزیر اسبق علوم و رئیس سابق کمیسیون آموزش و نماینده کنونی مجلس): کنکور واقعا مضر است. کنکور خلاقیت و نوآوری را از جوانان می‌گیرد و وقتی آنها وارد دانشگاه می‌شوند متأسفانه نمی‌توانند خودشان را با دانشگاه تطبیق بدهند به خصوص در ترم‌های اول و دوم با یک افت تحصیلی مواجه می‌شوند، ما می بینیم کسی که با یک معدل خوب وارد دانشگاه شده است، در دانشگاه نمی‌تواند موفق شود.

پیشنهاد این است که ضریب تآثیر قطعی سابقه تحصیلی در سال 98 به میزان 60 درصد و این ضریب برای سال 99 به میزان 85 درصد افزایش یابد تا تبصره های 4 و 5 ماده 5 قانون پس از 12 سال بی اعتنائی و تأخیر در سال های 98 و 99 جامه عمل بپوشد  قانعی راد، سید محمد امین (1391) [1]در گفت و گو با نشریه تحلیلی پژواک با عنوان:" کنکور و جسد مثله شده علم " به آسیب های کنکور بر علم پرداخته و بر این باور است که از طریق کنکور ما دانش را، که منظومه اي کلان و داراي روح و کليت است، مي کُشيم،  کالبدش را مي شکافيم، آناتومي اش را به کوچک ترين اجزاء مي شکنيم و به بچه هایمان تکنيک هايي مي آموزيم تا با اين عناصر(اجزاء) کار کنند، آنها را به ذهن بسپارند و گزينه بهتر را انتخاب کنند. بي آنکه روحيه علمي داشته باشند، بدون آنکه درکي کلي از فيزيک، شيمي، علوم انساني و يا درکي از انسان و يا کمترين بينش جامعه شناختي داشته باشند. اما پس از موفقیت در کنکور، شاهد نوعی دل زدگی از علم هستیم. ارتباط با درس، سطحی و ابزاری می شود. گرفتن مدرک اهمیت می یابد، بی آنکه سر سپردگی، تعلق و ایمانی به علم وجود داشته باشد. و این بلايي است که برسر علم مي آيد.

غلامرضا کریمی (استاد دانشگاه خوارزمی، 29 بهمن 91، همشهری) مسلما با حاکم‌شدن غول کنکور بر آموزش‌ و پرورش امکان پرداختن صحیح به حوزه مهارت‌ها و نگرش‌ها فراهم نمی‌شود و فقط تاکید عمده بر حوزه دانش است وامکان فراگیر کردن آموزه های اخلاقی در بین دانش‌آموزان فراهم نخواهد شد و خلاقیت و پرسشگری قربانی مهارت تست زنی می‌‌شود (همان).

جبار رحمانی استاد دانشگاه (۲۵ خرداد۱۳۹۴)غول کنکور برای سیر و سیراب شدن،‌عمر جوان را می طلبد و سوء مدیریت های دولتی و سوء استفاده های نهادهای کنکوری، سبب شده کهاین سندرم بخش مهمی را در ناخودآگاه ایرانی پیدا کند و تجربه کنکور به جایی رسید که شخصیت جوان ایرانی ساخته یا تخریب می شود.کنکور پل صراط کاذبی شد که هرکس مهارت تست زنی بالایی می داشت، می توانست به بهشت تخیلی و توهمی انسوی آن برسد، ودر غیر اینصورت وارد قعر جهنمی از سرکوفت ها و بی هویتی های بعد از پشت کنکور ماندن می شد.

  •  کنکور به مکانیسمی مناسکی تبدیل شده که از یکسو نابرابری ها ی آموزشی را تشدید می کند (هرکس که پول داشته باشد تا کلاس کنکور برود و کتابهای آموزشی بخرد، می تواند شانس موفقیت در کنکور داشته باشد)، و از سوی دیگر مکانیسمی شد برای بازتولید قدرت و مشروعیت بخشی نامشروع به آن. به طوری که بواسطه محوریت یافتن کنکور، مسئله مهارتهای تست زنی آنقدر اهمیت یافته است که به تدریج کل ساختار اموزشی مدرسه را در برگرفته و در برخی موارد از دوره ابتدایی، معطوف به مهارتهای تست زنی شدند. گویی کل نظام آموزشی مدرسه طراحی و تنظیم شده است تا شهروند تستی یا شهروند تست زن تربیت کند.

در مقاطع بالاتر هم کنکور عامل اصلی تشخیص سره از ناسره، یا خوب از بد شد. همه چیز در فرمالیسم تکنیکال کنکوری فرو رفت. نظام آموزشی توسط غول چراغ کنکور بلیعده شد.

اما مسئله اصلی آن است که این غول بی شاخ و دم و متعفن، به وسیله همانهایی که با تقلب، رانت یا حتی جهش های فریبکارانه از مرزهای کنکور گذشتند و به مدارج عالی دست یافتند، و امروزه هیات علمی های متشخص و عالی مقام شده اند، بذرهای فساد و فروپاشی را در آموزش عالی کاشته است

نتايج پژوهش محمدرضا يوسف زاده چوسري و همکاران (1390)،نشان داد كه از ديدگاه دبيران و دانشآموزان، طرح حذف كنكور به ميزان زياد منجر به جذب دانشجويان مستعد، تعميق يادگيري،كاهش فشارهاي رواني و استرس و اضطراب و كاهش هزينههاي اقتصادي داوطلبان ميشود و از ديدگاه دبيران و دانشآموزان جايگزيني سوابق تحصيلي عادلانه است.

 

1-4- چکیده صفات کنکور از دیدگاه چند تن از آگاهان کشور، از نظر آنها کنکور برابر است با:

1-   بلا 2- عامل رکود و ایستائی در آموزش عقلانی  3- عامل دغدغه مردم 4- به صفر رساننده کارآفرینی 5- سم مهلک 6- مانع تحقق اهداف تعلیم و تربیت 7- مختل کننده فعالیت های آموزشی و تربیتی 8- توقف دهنده آموزش در سطح دانش و محفوظات 9- آسیب زا بودن 10- مانع اجرای سند تحول 11- مانع عدالت آموزشی 12- عامل صدمه به کیفیت آموزش 13- مصیبتی د‌ر امر آموزش 14-  حافظه ‌محور است نه خلاقیت‌ محور 15- صد درصد مغایر با سند‌ تحول 16- تأمین کننده منافع مافیای کنکور 17- استرس‌زا است 18- عامل اضطراب خانواده ها 19-خلاقیت و نوآوری را از جوانان می‌گیرد20- واقعا مضر است 21- بلايي است که برسر علم می آورد 22- علم را می کشد و جسد آن را مثله می کند23-   سندرم 24-غول25- هیولا26-مافیا27- غول بی شاخ و دم و متعفن 28- مسبب دل زدگی از علم29- قربانگاه اخلاق، خلاقیت و پرسشگری 30- ‌عمر جوان را می طلبد 31- پل صراط کاذب 32- مکانیسمی مناسکی 33- تشدید کننده نابرابری ها ی آموزشی34- شانس موفقیت پولدارها 35- مشروعیت بخشی به نامشروع 36- تربیت کننده شهروند تست زن 37- بذر فساد و فروپاشی 38- جايگزين عادلانه سوابق تحصيلي 39- مانع جذب دانشجويان مستعد 40- عامل اضطراب و استرس و فشارهاي رواني 41- عامل افزایش هزينههاي اقتصادي داوطلبان 42- عقیم کننده برنامه های درسی 43- کاهنده تعامل و گفتگو 44-ماشین تولید آلزایمر فرهنگی و انسانیو...

 مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

5- قدرت مافیای کنکور، سازمان مافیائی و سرکرده آن

در باره قدرت مافیای کنکور در ایران، همین بس که با گذشت 11 سال از تصویب و ابلاغ دو قانون در زمینه حذف و کاهش حد اکثری  کنکور، نه تنها به مفاد این قوانین عمل نشده بلکه در جهت معکوس هدف، روح و متن قانون، اقدام شده است. هر سال به جای این که بر اساس متن صریح قانون از درصد تأثیر قطعی کنکور کاسته و به درصد تأثیر قطعی سابقه تحصیلی افزوده شود؛ در جهت عکس، از تأثیر قطعی سابقه تحصیلی کاسته و به تأثیر قطعی کنکور اضافه شده است.

قدرت مافیای کنکور به حدی است که با مشارکت آگاهانه یا نا آگاه عضو مؤثری در مجلس هر زمان منافع این مافیا به خطر بیفتد او مأموریت می یابد طرحی دوفوریتی (ولو بسیار ضعیف و سخیف) در جهت بر اندازی قانون موجود تهیه کند و امضای  170-140 نماینده مجلس را روی چنین طرحی بگیرد.

از نماینده مجلس که خود قانون را تصویب و برای اجرا به مجری ابلاغ کرده، انتظار می رود حامی اجرای قانون باشد و مجری متمرد و وزرایی که 11 سال از اجرای قانون تخلف کرده اند را مؤاخذه و استیضاح کند.  در حالی که با شگفتی باید گفت: این نماینده (که رفتارش نشان می دهد با مافیا همراهی دارد) به عکس آنچه در قانون آمده، با جمع کردن امضای نمایندگان از مجری می خواهدکه «قانون» را اجرا نکند.

جالب این است که امروز مافیای کنکور با شعار ظاهری علیه مافیای کنکور، افزایش ضریب تأثیر سابقه تحصیلی (که خواست قانون، مردم و داوطلبان دارای معدل 17، 18 ،19 و 20 است) را،  خواست مافیای کنکور معرفی می کنند؛ که مانع اجرای قانون شوند.

سازمان مخوف مافیای کنکور که از طریق آزمون های آزمایشی و فروش مجموعه کتاب های تست طبقه بندی شده در همه دوره های تحصیلی درآمدهای چند صد میلیاردی نصیب کارکنانش و همه اعضای مافیای کنکور در مؤسسات کوچک و بزرگ در سراسر کشور می شود، حاضر نیستند حتی 10 درصد از ضریب تأثیر قطعی کنکور در پذیرش دانشجو کسر شود و به ضریب تأثیر قطعی سابقه تحصیلی اضافه شود. در این راه سرکرده مافیای کنکور طی 11 سال گذشته با تفسیرهای سوء و غلط از قانون و سیاه نمائی نمرات امتحانات نهائی داوطلبان، شورای تصمیم گیر در قانون، نمایندگان مجلس و همه مردم را فریب داده است.

سرکرده مافیای کنکور کسی است که با مدرک دیپلم و پارتی بازی از حدود 29 سال قبل وارد مهم ترین سازمان مافیائی کنکور می شود و در حین اشتغال در محلی که مهم ترین سئوالات کنکور در همه دوره های تحصیلی تولید و توزیع می شود، لیسانس می گیرد، در حین اشتغال در همان سازمان فوق لیسانس می گیرد، در پست معاونت و ریاست آن سازمان دکترا می گیرد، عضو هیئت علمی می شود و با رانت حاصل از پست ریاست سازمان، چند سال پیش با حفظ سمت به مهم ترین دانشگاه کشور (دانشگاه تهران) انتقال می یابد؛ در حالی که استادان بسیاری واجد شرایط بالاتر برای انتقال به آن دانشگاه بودند.

طی 29 سال گذشته به ویژه در مدت  11 سالی که دو قانون در جهت حذف و کاهش حد اکثری تأثیر (85 درصد) کنکور برای اجرا ابلاغ شد سرکرده مافیای کنکور مسئولیت معاونت و ریاست آن سازمان و فعال مایشاء در کنکور بوده است؛ هر کلام و عمل او کاملا در جهت خلاف روح، هدف و متن صریح دو قانون (که تأکید قوانینبر تحدید و تضعیف و حذف کنکور) بوده است.

به عبارت دیگر همه تفسیرها، توضیحات، گزارش ها، آمار سازی ها، سفید نمائی های کنکور، سیاه نمائی های سابقه تحصیلی، به طور غیر واقعی خود را حامی عدالت آموزشی و جوانان مناطق محروم معرفی کردن ها و ... همه و همه در جهت  تثبیت، تقویت و گسترش هرچه بیشتر کنکور و تحدید و تهدید و تضعیف و تخریب سابقه تحصیلی بوده است. لذا هر گامی که سرکرده مافیای کنکور در این 11 سال (و حتی قبل از ان در مسئولیت های کلیدی) برداشته،  اعضای مافیای کنکور در سراسر کشور خوشحال تر و از لحاظ اقتصادی فربه تر و حالِ نظام تعلیم و تربیت و سایر نظام های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علم و فناوری رنجور تر و ناکارآمد تر شده اند.

قدرت این مافیا به قدری است که توانسته دو قانون مصوب مجلس را وتو و زیر پایش لِه کند و هرچه قانون تصریح کرده در جهت معکوس آن عمل کند.

قدرت این مافیا به اندازه ای است که سخن جدی و آگاهانه رئیس قوه مقننه مبنی بر انحلال سازمان را شوخی توصیف کند.

عجیب تر آن که سازمان مخوف مافیای کنکور که با تقویت همه جانبه کنکور و آزمون های چهار گزینه ای و تضعیف سابقه تحصیلی همه ساله سم مهلکی را به جامعه جوان کشور تزریق می کند و سبب ناکارآمدی فارغ التحصیلان و همه نظام های کشور شده است و به عبارت دیگر یک سازمان آسیب رسان و مخل تعلیم و تربیت پویاست و به طور کلی می توان گفت فعالیت های این سازمان جز تأمین منافع اقتصادی کارکنانش و کمک مالی به وزارت متبوعش ، همواره مروج نا هنجاری و در جهت خلاف منافع عمومی است،  یک سازمان ضد ارزش محسوب می شود با این حال قدرت مافیائی اش سبب می شود در هفته دولت جزو سازمان های برتر معرفی شود و جایزه هم بگیرد . بدین ترتیب باید به حال کشورمان خون گریست که ضد ارزش ها به عنوان ارزش معرفی می شود و به رئیس سازمانی که 11 سال قانون گریزی و قانون ستیزی کرده جایزه هم می دهند.

 

6- بهانه های مافیای کنکور برای مخالفت با تأثیر قطعی سابقه تحصیلی

1-6- یکی از بهانه های این نماینده فعال مایشاء این است که افزایش تأثیر قطعی سابقه تحصیلی به ضرر داوطلبان دارای معدل پائین است. به ضرر داوطلبانی که با کمک آموزشگاه های کنکور (مافیا های جزیره ای) و با استفاده از ترفندهای تست زنی رتبه بالا  در کنکور کسب کرده اند و به دلیل سواد علمی کم معدل نمرات امتحانات نهائی آنها پائین است؛لذا تأثیر قطعی سابقه تحصیلی سبب کاهش رتبه آنها خواهد شد.

از طرفی، اعضای مافیای کنکور به همین افرادی که معدل پائین آورده اند، ضمانت داده اند که آنها را به رتبه بالای کنکور برسانند و علی رغم معدل پائین، صندلی های رشته های  پزشکی  و مهندسی بهترین دانشگاه های دولتی کشور به آنها وعده داده اند و نماینده هماهنگ شده آنها در مجلس برای جمع کردن امضای سایر نمایندگان علیه تأثیر قطعی سابقه تحصیلی آنقدر با شتاب تلاش می کند که گوئی می خواهد به فتح الفتوح دست یابد، در حالی که تخریب قانون کاملا مردمی،اقدامی کاملا ضد مردمی است.

2-6-  بهانه دیگر مافیای کنکور این است که سابقه تحصیلی تنها پایه دوازدهم را در بر می گیرد و خوشحالند که در طرح جدید دو فوریتی نمایندگان قطعی شدن تأثیر سابقه تحصیلی را مشروط به پوشش سه سال تحصیلی کرده اند، در حالی که در ماده واحده اصلاحی قانون  در سال 95 قید سه سال حذف شده است.

3-6- بهانه دیگر استاندارد نبودن سئوالات امتحانات نهائی است که در این باره نگارنده قبلا با دلایل علمی توضیح داده ام که ویژگی های استاندارد سئوالات امتحانات نهائی به مراتب بالاتر از سئوالات کنکور است که متکی به دانش حفظ کردنی و ترفند های تست زنی است و بعضا بدون خواندن سئوال می توان پاسخ صحیح را از میان چهار گزینه تشخیص داد.

4-6- از نظر تدابیر امنیتی سئوالات و تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی و کاستن از تعدد نمرات مشابه قبلا راهکارها ارائه شده و آموزش و پرورش می تواند با پشتیبانی مالی نمایندگان به سادگی شرایط مناسب را تأمین کند و بهانه جوئی را از مافیای کنکور و طرف دارانش سلب نماید.

 

7- یادآوری

لازم به یادآوری است که 77 سال قبل از پیدایش کنکور تستی، تنها نمرات امتحانات نهائی سال آخر دوره متوسطه معیار اصلی پذیرش دانشجو در مراکز آموزش عالی کشور بوده است و به گواهی بسیاری از دانشگاهیان، علی رغم توسعه علم و فناوری در دنیا، فارغ التحصیلان دانشگاهی گذشته (که بسیاری از آنان جزو دانشمندان و نخبگان کنونی داخل و یا خارج از کشور بوده و هستند)  نسبت به فارغ التحصیلان امروز از سواد علم و فناوری بیشتری با توجه به زمان خود برخوردار بوده اند.

اما این نماینده و سایر نمایندگانی که تقاضای اجرا نشدن قانون را دارند، به این موضوع مهم اهمیت نمی دهند که:دارندگان معدل های 18 تا 20 که از سواد علمی بالاتری نسبت به افراد دارای معدل پائین (10 تا 13) بر خوردارند، برای تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی دانشگاه های برتر ، در اولویت هستند.

متأسفانه بر اساس حمایت های غلط نمایندگان مجلس از مافیای کنکور، سال ها است داوطلبان کم استعداد جای داوطلبان با استعداد را در رشته / دانشگاه های برتر اشغال کرده اند و این بدان معناست که تصدی امور نظام سلامت و سایر نظام های کشور مدت هاست از افرادی که شایستگی های لازم  را دارند، سلب شده است. جای شگفتی است که چگونه نماینده ای پیدا شود که در جهت حفظ منافع مافیای کنکور اینهمه از اعتبار نمایندگی خود هزینه کند.این بدین معنی است که 800 مقاله علمی ژاپنی 800  مسئله کاربردی را حل می کند و یا سبب نوآوری و اختراعات و اکتشافات جدید می شود؛ اما 800 مقاله علمی متخصصان ما تنها یک دستاورد کاربردی دارد

 

8- دو سئوال و یک پیشنهاد

مجری قانون، همان سازمان مافیائی است که حذف و کاهش ضریب تأثیر قطعی کنکور و افزایش ضریب تأثیر سابقه تحصیلی با منافع و درآمدهای چند 100 میلیاردی اش از کنکور در تضاد است؛ آیا توقع دارید که این سازمان در جهت قطع شاهرگ حیاتی و منبع اقتصادی خود قدم بردارد؟

آیا به نظر نمایندگان محترم  امضاء کننده طرح جدید (که به ظاهر و در عنوان  اصلاحی و در واقع تخریب کننده مفاد  قانون و منطبق بر خواست مافیای کنکور است)،  صحیح و عادلانه است داوطلبانی با حد اقل سواد علمی و سطح تحصیلی نازل که معدل9 تا 13 در امتحانات نهائی کسب کرده اند، تنها به اتکای داشتن پول، دانش حافظه ای و ترفندهای تست زنی مثل 37 سال گذشته وارد رشته های پر طرف دار (مثل پزشکی و مهندسی و حقوق و امثالهم) در بهترین دانشگاه های روزانه دولتی کشور شوند ولی داوطلبانی با حد اکثر سواد علمی و سطح تحصیلی بالا که معدل17 تا 20 را در امتحانات نهائی کسب کرده اند، تنها به خاطر بضاعت مالی کم،  به دنبال ترفندهای تست زنی نرفتند و رتبه بالا در کنکور کسب نکردند، وارد رشته های کم طرف دار دانشگاه های غیر دولتی شوند و یا به علت نا توانی در پرداخت شهریه این دانشگاه ها، از ادامه تحصیل منصرف شوند؟!

پیشنهاد این است که ضریب تآثیر قطعی سابقه تحصیلی در سال 98 به میزان 60 درصد و این ضریب برای سال 99 به میزان 85 درصد افزایش یابد تا تبصره های 4 و 5 ماده 5 قانون پس از 12 سال بی اعتنائی و تأخیر در سال های 98 و 99 جامه عمل بپوشد.

امید است نمایندگان مجلس تسلیم فشار مافیای کنکور نشوند و در جهت تقویت تأثیر قطعی سابقه تحصیلی تصمیمی عادلانه و مردمی بگیرند.


[1]- رئيس سابق انجمن جامعه شناسي ايران و عضو هيئت علمي سابق مرکز تحقيقات سياست علمي کشور (ره).


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مافیای کنکور در ایران و سرکرده و اعضای آن

پنج شنبه, 26 مهر 1397 15:02 خوانده شده: 5002 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +44 -3 --
معلم 1397/07/26 - 15:56
چنین مافیایی وجود خارجی ندارد . کنکور بازاری است که عده ای مانند هر زمینه اقتصادی دیگری از آن بهره می برند . مافیا تراشی پوشش و بهانه ای است برای توجیه حضور عده ای مسئول بی کفایت و بی برنامه در آموزش و پرورش .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 16:51
احسنتم
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز 1397/07/27 - 17:09
درود
پاسخ + +40 -2 --
Ali 1397/07/26 - 16:10
سلام آقای حج فروش بس خسته نشدی اینقدر چرندیات میگی میگی قانون که مجلس قبلا با همین نماینده ها تصویب شده کارشناسیه بعد همین نماینده میخوان قانون رو اصلاح ونه حذف کنن گول خوردن اونم ۱۷۰ ۱۸۰ تا باهم مردک مواجب بگیر اوناییه که بهت حتی اطلاعات درست نمیدن بهت نگفتن طرح به طور عادی اعلام وصول شده هنوز اینم نمیدونی در اخر از این سایت میخوام سوابق افرادی که خودشون رو کارشناس معرفی میکنن اعلام کنه و براشون پروفایل درست کنه منظورم این آقای مواجب بگیر نیست کسانی است که از روی منطق و عدل صحبت میکنن نه کسانی که تا دیروز فقط دوصفحه در مجله آموزشی نوشته اند حرف قشر دانش آموز مشخص است ما کاسه داغ تر از آش نمیخواهم.و من الله توفیق.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/21 - 08:50
این ... Ali مشخصه خودش مزدور درجه یک مافیاست. من امروز 97/9/21 این نوشته پژوهش را خواندم و چون دو تا بچه دارم هر روز فشل بودن آموزش و پرورش را و اینکه خون خود و بچه هام هر روز توسط ....چون اربابان همین مردک مکیده می شود هستم, دائم این حوزه را حداقل راجع بهش فکر می کنم. روند پیشرفت نوع و سطح سواد بچه ام را می سنجم . به یمن سوالات چهارگزینه ای که معلم گرامی اینقدر می پیچوند که خود نیز جواب صحیحی را نمی یابد سواد بچه هایمان شده نکته ای مقطعی فرار و تک فاز . بدون تحلیل و تفکر . شگرد تست زدن . کتابهای مزخرف گاج و خیلی سبز و ... . یک عده طراح سوال و متخصص بازی با مثلا ریاضی . بشینند سوال طرح کنند بعد نحوه جواب دادنش را دوستانشان در کلاسهای کنکور یا لابلای کتابچه ها و پکیج های آموزشی مثل پرش با هزینه گزاف مثلا به دانش آموزان یاد بدند. حالا ببین تو مردک هستی یا این بنده خدا که وجدانش وضعیت موجود را برنتابیده و دو کلمه حرف علمی و حق زده. چه تهیدیی هم میکنه ....
پاسخ + +36 -2 --
Ali 1397/07/26 - 16:14
بعد عضو موثر کیه یا یک نفر منظورته یا ۵۰ نفر که امضا کردن یا ۱۸۰ نفر که بیانیه دادن میخوام ببینم مردانگی داری بیای اسم ببری ....یاعلی
پاسخ + +14 -2 --
ناشناس 1397/07/26 - 16:53
سلام
راستی بجز مقوله کنکور ، تخصص دیگری ندارید؟
پاسخ + +5 -3 --
نو آموز دکتر حسینی 1397/07/26 - 18:34
هفته قبل از دکتر پرسیدم: آقای دکتر تا زمان ما کنکور رو حذف میکنن انشاا...؟
دکتر گفت: نه پوپکم! دوستم نقی پرسید چرا؟! گفت چون حذف کنکور یعنی حذف نظام! تاجبخش - که دکتر بهش میگه سوپر مخ کلاس - پرسید میشه توضیح بدید؟! دکتر گفت مقاله من رو مطالعه کنید:

آموزش و پرورش و آموزش عالی؛ بازوان اجرایی کاپیتالیسم در ایران
پاسخ + 0 0 --
Ali 1397/07/27 - 09:16
.... یعنی از توی درب داغون بهتر نداشتن تو رو فرستادن آقا رییس هر جایی ضمن این که رییس محترم هرجایی انتخابی نمابندگان و هر نماینده ای ولو مخالف نظر شما فردا شاید رییس بشه اون موقع هم میومدی بگی بله وقتی منم کلیات رو بدونم نظرم منفی باید جزیات روهم در موردش تحقیق کنم من میگم آب برات بده خب این یعنی از فردا ....
پاسخ + +16 -1 --
دبیر 1397/07/26 - 18:54
اکنون که معیار و میزان مشخصی مانند کنکور برای تشخیص باسواد از بی سواد وجود دارد وضع پذیرش دانشگاه ها این قدر اسفبار است و عده ای با سهمیه های ناعادلانه و تحمیلی، حق دانش آموزان زحمتکش را غصب می کنند.
وای به روزی که همین معیار و میزان مشخص هم برداشته شود. آن وقت دیگر فقط و فقط قدرت و نفوذ آقازاده ها خواهد بود که آن ها را بر صندلی بهترین دانشگاه های کشور خواهد نشاند.

این قدرت تبلیغات است که حق را باطل می نمایاند و باطل را حق!
پاسخ + +18 -1 --
علی 1397/07/26 - 19:06
اگه فرزند خودت هم کنکوری بود ببینم اینطوری حرف میزدی یا نه اصن کی تو رو پژوهشگر کرده
پاسخ + +23 -2 --
وحید محمدی 1397/07/26 - 19:06
کل دنیا مافیا هستن و فقط شما و آقای کاتب که مدرک دانشگاهی جعلی داره راست میگین
پاسخ + 0 0 --
سه گانه رفوزه 1397/07/29 - 11:38
بطحایی رو جا انداختی که خودش معدل زمان تحصیلش 16 چه بسا کمترم بوده خودش میگه شاگرد درس خونیم نبوده و هرهر میخنده میگه بچه ها نگران نباشن با معدل 16 هم میشه وزیر شد!!اره ژن خوبا با 16 وزیر میشن!ژن بدا با معدل 19 هم به هدفشون نمیرسن!!کلا سه گانه( حجفروش/ کاتب / بطحایی) پدیده جالبی رو به وجود اوردند
پاسخ + +17 -1 --
فرهاد 1397/07/26 - 19:09
جناب آقای حج فروش! این سخنان بی اساس رو تموم کنید
همه ما و شما هم میدونیم مافیای آموزشی از تاثیر قطعی خوشحال هست. کتب ترمیم معدل ، آزمون تشریحی ، دی‌وی‌دی ترمیم معدل ، فروش برنامه ترمیم معدل و ... همه از نتایج تاثیر قطعی هست! شما با تاثیر قطعی مافیای آموزشی رو قوی تر و گردش مالیشون رو دو برابر میکنید! اجازه بدید شک کنم که این مافیا شما رو حمایت می‌کنه که چنین سخنان سخیف و کودکانه ای به زبون بیارید! بس کنید...
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 16:58
مشخصه که می‌دونه داداش
ایشون سربازه
سربازه که فرستادنش جلو تا با هوچی گری نزاره به وزیر به حق بی کفایت تیر بخوره
پاسخ + +20 -1 --
massum 1397/07/26 - 19:11
سلام
چقد زشت وافسوس آورکه بی کفایتی یک سازمان ونهاددولتی(اموزش وپروش )نادیده گرفته شود وفرزندان یک کشور را که برای احقاق حق خودتلاش میکنند مافیا نامید!وبه قول دکتر حاجی بابایی:راه حل مبارزه با کنکور علم کردن مافیا نیست!
چقدرتاسف آور که جوانان بیست ساله ای که برای آینده ی کشورشان درس میخوانند هم سنگ وتراز اشرف پهلوی وتبه کاران ایتالیای و...دانست!
اینکه مبنای سنجش سوالات تشریحی باشد خوب است!اینکه کنکور باید اصلاح شود عالی است!اما سوالات تشریحی که وزن داشته باشند!قدرت تمییز وتفکیک داشته باشند!!!
بدا به حال کشوری که فرزندانش باید تاوان کوتاهی وبی کفایتی وزارت ا.پ را برهند!
سوالی داشتم!
برچه اساسی وباتوجه با کدام رزومه اقای حج فروش پژوهشگر معرفی شده اند؟لطفا مدیر سایت پاسخ دهد.
پاسخ + +20 0 --
ساناز 1397/07/26 - 19:13
کافر همه رو به کیش خود پندارد آقای حج فروش مافیا شما و امثال شما هستید که با مصوبه تاثیر قطعی به نون و نوا میرسید هم آموزش وپرورشی که دنبال پول ترمیم معدله بدون اینکه زیر ساختای لازمو واسه تاثیر قطعی داشته باشه اگه شما واقعا پژوهشگر هستید لطفا مدرک تحصیلیتون ودانشگاه و حتی رتبه کنکورتونو بگید....
پاسخ + +24 -1 --
ناشناس 1397/07/26 - 19:13
سلام کنکور در حال حاضربهترین راه عدالت محور برای گزینش افراد است. شما با انتشار مقاله این ادم بیسواد فقط به اعتبار خودتان لطمه میزنید
پاسخ + +22 0 --
samaneh 1397/07/26 - 19:18
میشه بگید اقای حج فروش مدرک تحصیلتون چیه شما از دانشگاه ازاد اخراج شدید حتی مدرکش هم اومده بیرون لازم نیست از مافیا حرف بزنید و داستان های تاریخی مافیا را تعریف کنید شماحتی تشخیص نمیدید مافیا کیه؟؟ این همه دانش معترض به قانون ظالمانه ی معدل که دنبال حق خودشون اند میگید مافیا
پاسخ + +22 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 19:20
سلام اقای به ظاهر پژوهشگر
....کی به شما ااین اجازه رو داده بشینی درمورد کنکور اظهار نظر کنی !!
اینطور ک پیداس شما 170نماینده مجلسو کودن فرض کردی و خودتو عقل کل !!!درصورتی که این برعکسه
اگه این طرح تاثیر مثبت ایراد داشت برا 170نماینده عیان بود و لازم نبود این خزعبلاتو شما بازگو کنی
شما بهتره بری تو چیزی ک تخصص دارید اظهار نظر کنید
پاسخ + +22 0 --
حامد 1397/07/26 - 19:22
اقایه حج فروش شما دقیقا کی هستین ؟چه نفعی دارین در اینک ۹۰ درصده ما دانش اموزا نتونیم وارد رشته هایی بشیم ک حقشو داریم؟؟ ما با دلایل و مدارک بسیار معقول و اماری میتونیم ثابت کنیم مصوبه 20 درصدیه قطعیه معدل ب ضرر منافع ما دانش اموزا هست و همه ما آسیب میبینیم د ، واقعا عجیبه ک فقط ۱ روز بعد از اعتراضه مجلس ب مصوبه، شما و امثال شما وارد صحنه شدین و بر منافع شخصیه خودتون اصرار دارید ؛ سوال ما اینه ک شما دقیقا چ سودی میبرید اگر ۹۰ درصده آینده سازان ایران آسیب ببینن ؟ ایا ...... شما دقیقا کی هستین؟؟
پاسخ + +20 -1 --
samaneh 1397/07/26 - 19:24
ازسایت صدای مردم در مورد مدرک اقای حج فروش شفاف سازی کنند
پاسخ + +16 0 --
صادق 1397/07/26 - 19:24
دانش آموزان و مجلس مخالف حذف کنکور نیستند، اما در حال حاضر زیر ساخت های آموزش و پرورش کامل نیست و نقص دارد.
امتحانات نهایی حداقل باید در سه مقطع متوسطه بصورت استاندارد و با امنیت بالا برگزار شوند تا بتوان تاثیر قطعی معدل را اعمال کرد. در حال حاضر فقط می توان تاثیر مثبت معدل را اعمال کرد.
پاسخ + +17 0 --
زهرا 1397/07/26 - 19:25
آقای حج فروش ..... بسه دیگه تا کی میخوای به نفع خودت و مافیا کنکور حرف رو عوض کنی... ترمیم معدل به نفع مافیاس.....نکنه می‌ترسی به زبون بیاری..... آیا ترمیم معدل ایجاد بازاری دیگر برای کنکور و مافیا نیس..... جناب حج فروش امیدوارم که حرفهای بی اساس و پایه را بتوانید اثبات کنید.... دانش آموزی که صبح و شب و چیزی بالغ بر روزی 18ساعت مطالعه انجام می‌دهد فقط هنر تست زنی دارد؟؟؟ آیا حل یک تست جز با دانستن مفهوم آن سوال، غیر قابل حل خواهد بود.... آیا دانش آموزانی که در مناطق محروم کشور زندگی می‌کنند و امکانات کسب معدل بالا را نداشته اند باید از تحصیل در رشته های برتر محروم شوند..... جناب حج فروش اصرار شما برای شرکت تمام داوطلبان در طرح ترمیم معدل چیست.؟؟آیا جز اینکه نفع مالی برای شما دارد چیز دیگری است.... جناب حج فروش هیچ یک از فارغ التحصیلان رشته های پرطرفدار که برای بدست آوردن رتبه عالی تلاش های شبانه روزی انجام داده اند بیکار نمانده اند..... بیکاری در میان فارغ التحصیلان به دلیل اوضاع خوب اقتصادی کشور است... آقای حج فروش رابطه شما با مافیا چیست؟؟؟ تلاش شما فس می‌
پاسخ + +18 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 19:25
لطفا سایت صدای معلم هویت علمی این فرد رو اعلام کنه بر چه اساسی از این فرد به عنوان کارشناس یا پژوهشگر مطلب میذارید ؟؟ چه پژوهش ارزنده ای داشته که بهش این ارزش و عیار رو بده که بیاد توی همچین موضوعی اظهار نظر کنه ؟؟ کدوم مشکل کشور بر پایه ی علم این فرد برطرف شده ؟؟ آیا متر و معیار و فیلتری برای اظهار نظر و متن نوشتن توی این سایت وجود داره یا هرکی اومد گفت من پژوهشگر آموزشیم بدون هیچ سوالی مطالبش منتشر میشه ؟؟ راه تماسی هست که ما با این فرد در تماس باشیم ؟ چرا هیچ اثری از این فرد هیچ جای فضای مجازی و حتی حقیقی وجود نداره و همه چیز نشات گرفته از سایت های وابسته به آموزش و پرورشیه که این روز ها علمدار مافیای کنکور شده ؟ چرا این فرد بدون مدرک حرف میزنه ؟ حرفایی که هم معلمان و هم دانش آموزان قبول دارند و هم آمار و اسنادش موجوده رو ایشون قبول نداره و از طرف خودش میگه ؟ امتحاناتی که زمین و زمان از لو رفتنشون خبر دارند چرا باید معیار انتخاب پزشکانی بشه که فردا روز جان عزیزان ما در دستان اون هاست ؟ (ادامه در&&&€)
پاسخ + +17 0 --
زهرا 1397/07/26 - 19:26
آقای حج فروش کنکور خود را چگونه گذرانده؟اصلا چه تحصیلاتی دارد و رتبه ی کنکورش چند است؟چه موفقیت تحصیلی دارد؟لطفا اول رزومه خود را بگویند بعد درباره ی نخبگان این کشور و ما دانش آموزان مناطق محروم که با حداقل امکانات درس میخوانیم نظری بدهد تا ما مطمئن شویم صلاحمان را میخواهد نه اینکه دست هایی پشت پرده داشته باشد،لطفا رزومه ی تحصیلی خود را شفاف سازی کنید بعد درباره آینده ی دانش آموزان بی بضاعت نظری دهید که آینده شان را نابود میکند،متشکرم
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز 1397/07/27 - 17:11
هنر خوار شد جادویی ارجمن نهان راستی آشکارا گزند
پاسخ + +17 0 --
علی 1397/07/26 - 19:26
اقای حج فروش بنده یک انتقادی نسبت به دیدگاه شما در رابطه با مافیا دارم....اساسا هر چیزی که پشتش منافع زیادی برای مصرف کننده(تقاضا کننده) باشد عرضه کننده را وارد جریان مافیایی میکند....اگر ما کنکور را حذف کنیم شک نکنید همین مافیای کنکور در قالب مافیای امتحان نهایی رنگ عوض خواهد کرد (گرچه همین الان هم بسته های امتحان نهایی عرضه شده است)و چه بسا سود بیشتری هم نسیبش میشود چون که در کنکور همه سال اخر رو به این مافیا میاوند اما در امتحان نهایی مجبورند سه سال پیاپی این کار را انجام دهند....
۲_اما انتقاد دوم من به شما این است که در شرایط فعلی که ۵ هزار معدل بیست در تجربی داریم چگونه قرار است این هارو تفکیک کنیم ؟؟؟ در نهایت به ازمون جامع و تستی نیاز خواهید داشت پس تلاش بیهوده نکنید .این راه کج مقصدش جهنمه..
پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 19:26
(&&&€) رمان نوشتن و از تخیلات حرف زدن آسونه ! مستند و مستدل حرف زدنه که مهمه و این فرد مجهول الهویه فاقد این خصوصیته !!! خواهشا به عنوان یک رسانه پاسخگو باشید و نظر منو هم منتشر کنید ! ضمنا #ما_مافیا_نیستیم_آیندگان_کشوریم
پاسخ + +13 0 --
سمیه 1397/07/26 - 19:26
کجا سطح امنیتی امتحانات نهایی بالا رفته که تلویزیون هنگام امتحانات سطح تقلب را نشان میدهد چطور صد هزار نفر معدل بین 19 الی 20 رو دارند که 99.99 در صد از آن ها با خریداری سوالات این معدل های نجومی رو کسب کردند که این افراد حتی در درس های ساده قادر به کسب این نمره نیستند
پاسخ + +14 0 --
زینب 1397/07/26 - 19:27
متخصص منصف!!!! منظورتون از متخصص اقای حج فروش بودند دیگه، بله؟تخصصشون چیه اونوقت؟تخصص با زندگی 3 میلیون جوان و خانواده هاشون بازی کردن؟مافیای کنکورم لابد باالای 85 درصد داوطلبان کنکور هستند..مافیای کنکور خودمون بودیم و خبر نداشتیم عجب عجب..نیست که تو عصر ارتباطات زندگی میکنیم دوران جهالت تموم شده که مافیا خیالی بیاد بقیه رو فریب بده همه هشیار هشیارن دایه مهربان تر از مادر لازم نداریم.
پاسخ + +15 0 --
Hadi 1397/07/26 - 19:29
آقای حج فروش میشه بی خیال شی ، میشه بس کنی ، میشه بگی این مافیا کیه ....میشه با حرفات اعصاب سه میلیون دانش آموز و خراب نڪنی.
نمیدونم دقیقن مافیای کنکور کیه ....
پاسخ + +17 0 --
مصطفی 1397/07/26 - 19:29
تاثیر قطعی در حال حاضر فاجعه ی ملی محسوب میشه،چون دانش اموزای نظام قدیم از قبل مطلع نبودن،در ضمن امتحانات نهایی به هیچ وجه استاندارد نیست و جنبه رقابتی نداره و امنیت پایینی هم داره،علاوه بر اینها شرایط اموزشی کشور یکسان و عدالت محور نیست،کسی که در مدرسه دولتی درس می خواند نمی تواند به اندازه کسی که در مدارس غیر دولتی ست نمره کسب کند
پاسخ + +14 0 --
ugd\ 1397/07/26 - 19:29
از سایت معتبر صدای معلم در خواست داریم خود جناب حج فروش معدل دیپلمشون رو اعلام کنن ببینیم سطح سوادشون چطوریه
یا اگر دوست ندارن بیان کنکور بدن ببینیم با روش های تست زنی میتونن یه تست کنکور رو بزنن؟؟
یه کم وجدان خوب چیزیه
پاسخ + +16 0 --
ugd\ 1397/07/26 - 19:31
رستگار رحمانی با معدل یازده سه تا رتبه یک اورد و الان بهترین رزیدنت مغز اعصابه
از دید اقای حج فروش ایشون یه بی سوادن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/28 - 13:41
اینقدر ما عزت نفس پایینی داریم که نگو. آخه عزیز دل . کجای دنیا اینهمه مردم به کنکور وابسته اند؟؟؟ ایران یک رستگار رحمانی داره همین پاکستان 500 تا داره. ایران یک پروفسور حسابی داره همین هند و مالزی هزارتاداره. آخه ما چرا اینقد خودشیفته ایم؟؟؟
پاسخ + +17 0 --
سهراب 1397/07/26 - 19:31
ما از سردبیر،مدیرسایت صدای معلم درخواست داریم مدارک پژوهشی و علمی جناب اقای حج فروش رو ارائه بفرمایند مابدونیم چه کسی این نظرات کارشناسی رو میگه جناب حج فروش دست از سر دانش اموزای بردار چرا آینده مارو به بازی میگیری با این مطالب کاملا غیرکارشناسی و اشتباه با هدف خاص، جنابعالی که برای همه شناخته شده هستید و میدونیم از کجا خط میگیری جناب حج فروش مرد باش بیا مدارک تحصیلیت رتبه کنکورت مدارک پژوهشیت رو به نشان بده ببینیم چه کسی هستید که این حرفا رو میزنی
پاسخ + +13 0 --
ugd\ 1397/07/26 - 19:34
هم اکنون ناشران کتاب درسی کتابهایی با عنوان امتحانت را بیست بگیر منتشر کردند
ازمونهای تشریحی ایجاد شده
موسسات کنکوری شهریه رو دو برابر کردن بخاطر معدل
.....
پاسخ + +11 0 --
فرشته 1397/07/26 - 19:41
میشه رزومه ی این اقا رو بگید تا ببینیم کی هستن این اقای حج فروش که دارن درباره ی اینده ی این همه دانش اموز ....
پاسخ + +14 0 --
سهراب 1397/07/26 - 19:42
جناب؛ شما نظر سنجی سازمان سنجش،برنامه تلویزیونی که اتفاقا جنابعالی(کاسه از آش داغتر)هم درآن برنامه حضور داشتید بالای ۸۵درصد دانش آموزا مخالف تاثیر قطعی معدلن شما چه کاره هستی میای میگی باید امسال ۶۰درصد قطعی باشه....جناب کاتب برای ما شناخته شدیدنظر ۹۰درصد دانش آموزا رو زیر پا میزاری....
پاسخ + +14 0 --
امین 1397/07/26 - 19:53
لطفا شما اول خودتونو معرفی کنید مدرک تحصیلی و عکس کارنامتون.دوم اینکه مافیای ترمیم معدل هم استرس کنکوریارو دوبرابر میکنه هم جیب خودشو پرتر
پاسخ + +12 0 --
س 1397/07/26 - 19:53
این اقا دارن به شعور 180نماینده که اکثرا از نخبگان هستند که نماینده مجلس شدن توهین میکنند یعنی اون ها هیچ کدام نمیفهمند فقط ایشون میفهمن
پاسخ + +15 0 --
طاهری 1397/07/26 - 19:54
این .... بگن این سایت صاحب نداره ..این فرد کیه که به عنوان کارشناس اعلام شده مدرکش چیه ؟معدل دیپلمش چنده؟
رتبه کنکورش چند بوده؟
مدرکش چیه؟
هرجا یکی رسید اسم خودشو گذاشت کارشناس اومد نظر داد ..
پاسخ + +11 0 --
امین 1397/07/26 - 19:55
اول که شما خودتو معرفی کن مدرک تحصیلی و عکس کارنامتو .دوم اینکه مافیای ترمیم معدل استرس بچه هارو دوبرابرمیکنه همچینین جیب مافیارو
پاسخ + +12 0 --
آب نار 1397/07/26 - 19:55
انگار آقای حج فروش متوجه نیستند میشه در زمینه ای که اطلاعات نداری حرف نزنی شما خودت مافیایی عزیزم اگه نمیدونستی بدون
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 20:00
....اگه تو راست میگی بیاببینیم معدل خودت چند بوده؟همینجور که نمیشه برای از بین بردن استرس و... این مشکلات رو چندین برابر کنید حتی برای چند سال
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 20:10
جناب حج فروش مافیا خود شما هستی که از تاثیر قطعی معدل حمایت میکنی واز جانب اشخاصی در آموزش و پرورش ماموریت یافته ای که به واسطه تاثیر قطعی،.....مافیا خود خود شما هستی
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 20:11
ما مافیا نیستیم ما همگی دانش آموزانی هستیم که نگران آینده خود هستیم ما با مصوبه ظالمانه تاثیر قطعی معدل مخالفیم!
مافیا کسانی هستند که از این مصوبه سود میبرند ما که جز زیان چیزی نصیبمان نخواهد شد!
از مدیریت محترم سایت میخواهیم مدارک این فرد به اصطلاح کارشناس را نشان دهد تا بدانیم مدارکش را از کجا آورده و اینگونه ادعای کارشناسی دارد!
پاسخ + +13 0 --
massum 1397/07/26 - 20:11
به چه جرمی ۱۸۰ نماینده مجلس به نااگاهی متهم میشوند؟؟؟ایا این توهین نیست؟ایشون اصلا چه کسی هستند؟مدرکشان چیست؟رتبه ی کنکورشان چنداست؟معدل دیپلم؟باچه پیشینه ای کارشناس نامیده شده اند؟شفاف سازی کنید
پاسخ + +11 0 --
نیما 1397/07/26 - 20:12
مافیا!!ما فقط دانش آموز کنکوریم ک از شانس خوبمون قبل جمع کردن گوشیمون متوجه این قانون ظالمانتون شدین وگرنا میخواستیم درسمون رو بخونیم . آقای کارشناس شما کی باشی که رای نماینده های مردم رو زیر سوال ببری؟!ینی تمام نماینده ها از نظر شما احمق هستند و فقط شما عاقل؟!!واقعا متاسفم برات . خواهشا مدارک تحصیلی این آقا رو بزارین توی سایت ببینیم سوابق تحثیلی کسی رو که برای آینده ی ۳ میلیون جوون نظر میده
پاسخ + +11 0 --
رضا کریمی 1397/07/26 - 20:15
با سلام واقعا متاسفم که فردی خود را بدون پیشینه تحصیلی،مشاور و کارشناس آموزشی معرفی کرده و هر از چند گاهی با سخنان سخیف خود سعی در پوشاندن حقیقت دارد.چنین شخصی که فقط به منافع شخصی خود می پردازد و از یک مصوبه ظالمانه حمایت میکند،باید بداند که دستش برای ما دانش آموزان رو شده است و لازم نیست که بیش از این با خدعه و نیرنگ سعی در حق به جانب نشان دادن خود کند.تاثیر قطعی معدل باعث تقویت مافیای کنکور خواهد شد و عملا بازار دومی بنام امتحانات تشریحی در کنار بازار اول کنکور برای موسسات ایجاد خواهد کرد و فقط استرس و هزینه های دانش آموزان را اضافه خواهد کرد.#نه_به_تاثیر_قطعی_معدل
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 20:17
اقای حج فروش واقعا بس نیست مافیا چ کسی است ؟علاوه برکنکورمافیای دیگری ب اسم ترمیم معدل امده است که فقط ب فکر این هستند که جیب ملت روخالی کنن .سوالات امتحانات نهایی حفظی است و نمیتواند با سوالات سخت و مفهومی کنکور مقایسه شود .مدرک تحصیلی ورتبه ی کنکور ومعدل دپیلمتان را نشانمان دهید.
پاسخ + +9 -1 --
امید علی زاده 1397/07/26 - 20:17
بحث از مافیا شود همین خود شخص جناب حج فروش هم محسوب میشه، چون ایشون با اصرار به تصویب تاثیر قطعی باعث درآمد کلان موسسات و خود آموزش و پروش از این مصوبه و ترمیم معدل خواهد شد
به خداوند بزرگ میسپارمتان که جلوی حق ما و آینده ما تمام قد ایستاده اید.
جناب حج فروش شما به لطف همین مردم این سمت و مقام رو دارید
خداوند جوابتونو بده
جناب ادمین لطفا مدرک و رتبه جناب حج فروش را مورد بررسی قرار دهید
چون ما میدانیم که کسانی برای ما تصمیم میگیرند که حتی رنگ و بویی از کارشناسی ندیده اند.
لطفا منتشر کنید
پاسخ + +8 0 --
Ali 1397/07/26 - 20:19
بعد عضو موثر تویی در طول سال کجا بودی مدرکت چیه سابقه آموزشیت چیه خاله زنک مجازی حیف این اسم محترم که تورو باهاش صدا میکنن من دانش آموزم شماره دانش آموزی و محل زندگی و سابقه تحصیلیم مشخصه .... تو مناظره لیوانی خودتو از بقیه تشخیص نمیدی یه سند با دلیل ریاضی نداری که رو کنی فقط میگی این گفته اون گفته مگه تو رادییویی روزنامه ای تو کیستی و چی هستی تو چی تو چنته داری تو از این وسط چی میخوای تو تو تو تو تو ....
پاسخ + +9 0 --
Mobina 1397/07/26 - 20:21
اقای حج فروش خودتون که با مافیا شریک هستین لازم نیست چیزهای الکی بگین دارین باتصویب این قانون اینده چند هز دانش اموز رو به خاک سیاه میکشین
پاسخ + +11 0 --
Ali 1397/07/26 - 20:22
آقای حج فروش دیگه نمیخوام چیزی راجبت بگم بسه دیگه ....
پاسخ + +10 0 --
هاشمی 1397/07/26 - 20:26
لطفا آقای حج فروش را به ما معرفی کنید.این فرد چطور به خودش اجازه میدهد درمورد نمایندگان عاقل و بالغ این مملکت اینطور نظر دهد؟اگر نماینده ای امضایی کرده است حتما برای امضایش مطالعه کرده است حتما تحقیق داشته است حتما آگاهانه نظر داده است.چطور بچه های این سرزمین را مافیا مینامد؟؟!!چرا نمیروند تحقیقات میدانی بکنند و ببینند اینها واقعا خود بچه ها هستن.این آدم کیست؟تحصیلاتش چیست؟آیا صلاحیت ارائه ی مطلب دارد؟آیا خود خود خود مافیا نیست؟خواهش میکنم نزارید هر کس بیاد و با اعتبار شما و اعصاب ملت اینگونه بازی کند.
پاسخ + +10 0 --
سید حسن 1397/07/26 - 20:31
با سلام خدمت عوامل پشتیبان سایت از شما خواهش دارم .... اقای حج فروش را که بدون هیچ مدرکی گفته شده بردارید و هویت این فرد را مشخص کنید نمیشود که هر که از راه برسی و خود را کارشناس معرفی کند شما هم هم گفته های او را که تهمت محض به نمایندگان مجلس است در سایت بگزارید تا عده ای بخوانند و گمراه شوند.از شما خواهش دارم هویت این فرد را مشخص کنید.مدرک.رتبه کنکور.معدل....
پاسخ + +10 0 --
sarv 1397/07/26 - 20:32
منظورتون چیه چرازطرف ما دانش اموزا نظر میدین چنین مافیایی ک شمامیگین اصن وجود نداره ینی وقتی کسی برای بهترشدن تلاش کنه مافیاس لطفا بس کنین و آینده هزاران دانش اموزو خراب نکنین حداقل یخورده چشماتونو بازکنین این نحوه ی حرف زدن درست نیست بس کنین.
پاسخ + +10 0 --
رضا عباسی 1397/07/26 - 20:36
چرا به این آقا اجازه داده میشه به همه دانش آموزان و نمایندگان محترم مجلس توهین کند؟
لطفا هویت علمی این فرد را اعلام کنید:
معدل کتبی دیپلم
رتبه آزمون سراسری
محل تحصیل درمقطع کارشناسی
آخرین مدرک تحصیلی
آقای به ظاهر محترم جناب حج فروش مافیا تو و امثال تو هستند که میخواهند آینده ما را تباه کنند.
کجای قانون آمده فرد با معدل 19 در هیچ از رشته های ددولتی قبول نشود؟
چرا فرصت جبران را از همه ما میگیرید.این قانون ایرادات ریاضی بسیاری دارد که فکر نمیکنم سواد شما به آن برسد.
خون دل بیشتر از 5 ماه که به دادید کم بوده که باز هم تلاش میکنی.دست بکش خدا با ما است
پاسخ + +10 0 --
سید حسن 1397/07/26 - 20:38
با سلام
از مدیر سایت تقاضا دارم هویت و مدارک تحصیلی(معدل دیپلم.محل تحصیل در مقطع کارشناسی..مدرک...و رتبه در ازمون سراسری)این فرد را مشخص کند....فردی که خود را کارشناس خطاب کرده و بدون کم ترین اگاهی در این موارد سخن گفته و تهمت زه است.
پاسخ + +10 0 --
حامد 1397/07/26 - 20:39
از نظر اين اقا كسي كه معدل پايين داره حق نداره بره دانشگاه و اوني كه ژن خوب داره و سوالات نهايي رو ميخره بايد بره ؟؟؟؟ اين اقا كي هست اصلا ؟ مدركش چيه؟ ربطه كنكورش چنده ؟ چند سال با دانش اموزان بوده ؟ چجوري به خودش حق ميده بجاي ٨٥ درصد دانش اموزان تصميم گيري كنه ؟.
۸
پاسخ + +13 0 --
محسن 1397/07/26 - 20:41
۱۱:۲۳:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
نمیدونم حج فروش از کجا دستور میگیره که اینطور پافشاری و سماجت میکنه و هیچ نظری رو غیر خودش قبول نداره بله کنکور بد است باید حذف شود اما زیر ساخت چی داریم؟ چون میخوایم به هر قیمتی کنکور حذف شود باید عدالت قربانی شود؟ آینده دانش آموزان تباه شود؟ ۸۵ درصد داوطلبان مخالف تاثیر معدل هستن
پاسخ + +14 0 --
ریحانه 1397/07/26 - 20:42
اقاي حج فروش من هرچي تو اينترنت جستجو كردم مطلبي از شما پيدا نكردم، نميدونم تو اين ٢ ماه شما از كجا تشريف آورديد؟ كدوم مافيا احساس خطر كرده كه يه فرد معمولي و بدون شهرتو فرستاده جلو تا منافعشو حفظ كنيد، هوشيار باشيد لطفأ،
پاسخ + +13 0 --
امیر 1397/07/26 - 20:43
ن از شما سوال دارم *چطور بدون خوندن سوال قرابت معنایی ادبیات میشه اون رو زد؟ چطور بدون بلد بودن شکل صحیح کلمه میشه فهمید کدوم اشتباهه و..... *چطور بدون بلد بودن لغات زبان و گرامر میشه به تست هاش پاسخ داد؟ *چطور یک نفر بدون خواندن دینی و با روش تستی میتونه تست هاشو درست بزنه!!! *چطور میشه بدون خواندن شیمی تست های محلول و استکیومتر و ... رو زد؟ *چطور میشه که شما همچین نظری دارید!!!!!!!!!!!!؟ اگه واقعا میشه با یاد گرفتن تست زنی و درس خوندن این کارو کرد بگید ما به خودمون زحمت ندیم .
پاسخ + +13 0 --
امین 1397/07/26 - 20:44
استاد دانشجو فقط بلده تست بزنه ؟؟ کسی که تشریحی کار میکنه هم فقط بلده مطالبو حفظ کنه بدون اینکه مفهومشو درک کنه . ولی کنکوری و امتحان تستی باید 10 .20 دور کتابو بخونی مفهموش رو باید درک کنی یه سال از وقتتو صرفش کنی جون بکنی ولی امتحان نهایی 10 روز قبلش شروع کنی میتونی معدلت بالا 19 بشه و این ینی فاجعه و این ینی بالارفتن تعداد کسانی که معدلشون 19 و 20 هستش ... فهمیدی؟؟ کورکورانه نظر ندیم ... تعداد ما خیلی خیلی بیشتر از شما و حج فروش هاست و در اخر هم برنده ماهستین
پاسخ + +9 0 --
mahdi mkh 1397/07/26 - 20:46
ما دانش آموزان هم می گوییم کنکور بد است ولی با وجود اینکه سوالات امتحانات نهایی در سال های 95،96و97 لو رفته و امسال حدود 400000 پشت کنکوری داریم که دیپلمشان را در این سال ها گرفته اند نمی توان تاثیر معدل رو قطعی کرد و همچنین طبق اعلام سازمان سنجش امسال حدود 60 هزار نفر دیپلمه قبل از سال 84 داشتیم که به دلیل اعمال نشدن تاثیر معدل از معدل 20 ها هم جلوترن
محل تحصیل مقطع کارشناسی،آخرین مدرک تحصیلی،رتبه آزمون سراسری و معدل کتبی این فرد رو اعلام کنید
بر چه اساسی از این فرد به عنوان کارشناس یا پژوهشگر مطلب میذارید؟
پاسخ + +10 0 --
عباس 1397/07/26 - 20:47
اقای حج فروش شما فقط به حذف کنکور معتقدید. متاسفانه به عدالت اعتقادی ندارید.
پاسخ + +10 0 --
کنکوری 1397/07/26 - 20:48
سلام .من نمیدونم شما چرا انقدر به یه قانون مشکل دار پافشاری می کنید ایا عقل ۸۷ درصد از بچه های کنکوری ناقص است یا عقل....
۱۷
پاسخ + +10 0 --
النا 1397/07/26 - 20:48
نه به تاثير قطعي معدل..تاثيرقطعي ظلمي بيش نيست چه معدل بيست باشدچه نباشد به ضرر همه است و مضرات اين مصوبه براي همه روشن است.با روحيه و اهداف و اينده دانش اموزان بازي نكنيد و تاثير معدل مثبت بماند.
#نه_به_مافياى_تاثير_قطعي_معدل
#نه_به_تاثير_قطعي_معدل
پاسخ + +11 0 --
فاطمه 1397/07/26 - 20:50
آقای حج فروش شما لطف کن اول بیا معدل دبیرستان و دانشگاه و رتبه ی کنکور خودتو اعلام کن و بعد بگو در حال حاضر شغلت چیه و تو کدوم اداره یا موسسه مشغول به کاری تا اونوقت بقیه هم به صداقت شما اعتماد کنن.
پاسخ + +11 0 --
علیرضا 1397/07/26 - 20:50
چندنکته لطفا منتشرکنید.

1_حدود ۶۰ هزار داوطلب فارغ التحصیل سالهای ماقبل ۸۴ هستند که تاثیر معدل برای آنان وجود ندارد حتی از نفراتی که معدلشان ۲۰ هم هست جلومی افتند کارنامه هایی وجوددارد که با وجود معدل بیست برایشان نوشته شده فاقد تاثیر معدل !!! يعني اگراین تاثیر لحاظ می شد با وجود معدل بیست ضررمیکرد.

2_ازتاثیرقطعی معدل، موسسات وآموزش وپرورش سودمیبرند،آ پ ازترمیم معدل/موسسات ازچاپ کتاب ترمیم معدل، موسسات
درکنارآزمون تستی،تشریحی هم میگیرندباتاثیرقطعی مافیای کنکورچاق ترمیشوند.
3_ضمن سوالات امتحان نهایی سه سال پی درپی لومیرود،چرابایدحق دانش آموزان خورده شود،چراباگذشت زمان، گناه تقلب درامتحان نهایی ازبین میروداگرهم بتواننددرسال 98امنیت کامل امتحان نهایی رابرقرارکنندبازهم تاثیرتقلب سال های قبل ازبین نمیرود.


ایشون حتی نمیدونن که طرح اصلاح سنجش وپذیرش،بصورت عادی اعلام وصول شده نه به صورت دوفوریت.
از مدیرت سایت میخوام که هویت علمی این فرد رو اعلام کنه تا مشخص بشه بر چه اساسی از این فرد به عنوان کارشناس یا پژوهشگر مطلب میذاره ؟؟
پاسخ + +12 0 --
سیمبن 1397/07/26 - 20:51
اين اقاي حج فروش كي هستند چه سابقه ي درخشاني براي خودشون دارند كا اين طور راجب اينده ي فرزندانمون اظهار نظر مي كنند با اين صحبت هاي بي اساس و منطق و جدولي كه هيچ منبعي نداره و كذب...
۱۷۰
پاسخ + +12 0 --
میلاد 1397/07/26 - 20:52
آخه حج فروش کی گفنه که کسانی که رفتن دانشگاه فقط مهارت تست زنی داشتند...چرا آقای رستگار رحمانی با معدل 11 رتبه یک شد و در آزمون بسیار دشوار رزیدنتی هم رتبه یک شد...تو اصلا میدونی امتحانات نهایی چقدر ساده طرح میشه ولی هر تست کنکور به اندازه 10 سوال تشریحیه؟؟؟؟؟تو خودت از نزدیک دفترچه کنکور رو دیدی که اینقد. حرف....
پاسخ + +10 0 --
فرشته 1397/07/26 - 20:52
نه به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی
پاسخ + +10 0 --
حمید 1397/07/26 - 20:52
اقای حج فروش شما .... که با علم بر اینکه تاثیر قطعی به ضرر همه دانش آموزان هس موافقت میکنید.....شما که دم از عدالت واقعی میزنین دانش آموزی که تو سال معلم نداره و یا ۳تا معلم عوض کرده قطعا معدلش از دانش آموزی که همه امکانات داره کمتره....اونی که با معدل پایین میاد میره پزشکی بهترین دانشگاه خودش نشسته خونده و زحمت کشیده اما اونی که شما میگی معدل ۲۰،هزار تا آموزشگاه و ...متفاوت رفته..... میزان رای ملت است به گفته رهبر انقلاب.....به رای ۸۵درصد دانش آموزان احترام بذارید.....
۱۲۰
پاسخ + +10 0 --
رضا 1397/07/26 - 20:53
به نظرم آقاي حج فروش هم با سابقه تحصيلي وارد دانشگاه شدن كه انقدر طرفدار سابقه تحصيلي هستن، تو اينترنت كه سوابق تمام اشخاص صاحب نظر در چشم به هم زدني ظاهر ميشه از ايشون جز هياهوي ايجاد شده مخالفت با ٨٧٪؜ بچه ها و موافقت با تاثير قطعيه معدل به چشم ميخوره فقط، راستي آقاي حج فروش رتبه كنكورتون چند بوده؟؟؟؟؟
پاسخ + +9 0 --
Mohi 1397/07/26 - 20:53
اینکه کنکور سراسری پر از اشکال بحثش کاملا جداست و دلیلی بر این نمیشه که تاثیر قطعی معدل رو تو این برهه زمانی لحاظ بدیم هر موقع اموزش و پرورش تونست امتحان هایی با امنیت ودر سه سال متوالی برگزار کنه اونموقع است که باید تاثیر معدل قطعی باشه آقای حج فروش بهتر است دیگه خودشو خراب تر نکنه از اینی که هست...
پاسخ + +9 0 --
مهین 1397/07/26 - 20:54
حج فروش اصلا مدرک تحصیلیت چیه؟تا حالا تونستی رتبه برتر بشی ؟توی دانشگاه رتبه برتر بودی؟چطوری میتونی جلوی راه نخبه ها سنگ بندازی؟تو اصلا میدونی ما بچه های مناطق محروم با چه وضعی درس میخونیم. وامیدمون به کنکوره تا بتونیم خودمون بخونیم و موفق بشیم...یه خدایی هم هست ..فقط به فکر منافع ....نباش
پاسخ + +9 0 --
فردین 1397/07/26 - 20:54
ایشون چه کار مثبتی کردن؟؟ که حالا صاحب نظر شدن ؟؟ دارن ظلمی در حق نظام اموزشی و کنکوریها میکنن که اون سرش ناپیدا . ایشون بیان بگن معدلشون مدرکشون چیه که نظر همه رو بد میدونن و حرف خودشونو میزنن . خدا جای حق نشسته با حرف این امثال ایشون نیس که .
پاسخ + +8 0 --
ایرانی 1397/07/26 - 20:54
مدیر محترم سایت لطفا اطلاعات کامل این اقا رو بذارید اعم از معدل کتبی دیپلم مدرک شغل و .....تا ببینیم....برای نابود کردن اینده چندین میلیون نفر به کی دادن این اقا و موسساتی ک پشت تاثیر قطعی ان مافیان ن مای دانش اموز حیف سایتتون نیست چرندیات این بیسواد رو میزارید؟ وباعث میشد بازدید کننده ازتون زده بشه؟بذار اینو
پاسخ + +10 0 --
مهدی 1397/07/26 - 20:54
قای حج فروش الان اواخر دهه نود هست و وضع و شرایط با دهه شصت و هفتاد و هشتاد خیلی فرق کرده سازمان سنجش بسیار قوی تر از سالهای قبل، سوال طرح میکنه که به هیچ وجه نمیشه با ترفند و تکنیک بهشون جواب داد و باید عمیقا روی دروس مسلط شد، ولی آموزش و پروش همون سوالات نخ نمای چند سال پیش رو طرح میکنه که همون رو هم بچه ها به راحتی با تقلب کردن میتونند جواب بدن ، شما چه جور پژوهشگری هستی که اینا رو نمیدونی ، واقعا از مسائل و شرایط روز عقبی
پاسخ + +7 0 --
علی بخشی 1397/07/26 - 20:59
مافیا کسانی هستن که باطرح تاثیر قطعی با ادامه دادن چاپ کتاب های کنکوری درپی سود مضاعف از بازارجدید امتحانات نهایی هستن خدابین ماوشما قضاوت کند.
پاسخ + +9 0 --
سلامی 1397/07/26 - 21:02
کنکور اگه استرس زاست،تاثیرقطعی فوقِ فوق استرس زا است چون باتاثیرقطعی ماباید هم استرس امتحان نهایی رو داشته باشیم،هم کنکور و هم باید تشریحی بخونیم هم تستی که این دوگانگی اضطراب رو دو‌چندان میکنه،کنکور برای مناطق محروم سهمیه داره ولی تاثیر قطعی هییییچ تبعیضی بین مناطق مختلف قائل نشده و همه‌رو دریک‌سطح می بینه،این کجاش عادلانه ست؟؟؟؟؟والا اگه بدون خوندن سوال و با حفظ کردن ترفند می شد تو کنکور قبول شد که من سه سال پشت کنکور نمی موندم،اتفاقا سوالات کنکور کاملا مفهومیه وهیچ ترفند خاصی راهگشا نیست،چین و ژاپن سوالای تشریحی شون لو میره؟؟اونجا هم میشه‌با پول سوالا رو‌خرید؟؟؟ اصلا گیریم سال های بعد برقراری امتخانات امنیت داشته باشند ،پس تکلیف ما نظام قدیمی ها(که در زمان ما خیلی ها سوال ها رو خریدن)چه میشود؟!تنها راه حل پیشنهادی ترمیم معدله که به شخصه قسم میخورم توان پرداخت هزینه ی زیادش رو ندارم و بنده به عنوان شخص بی بضاعت و کم‌برخوردار (کنکور)را به(کنکور+امتحان نهایی) ترجیح میدم،بدیهی و آشکارست که در حالت دوم هزینه ها برایم ۲برابر میشه!!!
پاسخ + +7 0 --
مجتبی 1397/07/26 - 21:02
اقای حجج فروش با نهایت احترام بفرمایین رتبه کنکور و نمره دیپلم شخص شما چند هست؟ دقیقا با چه مدرک و سابقه پژوهشی درباره مصوبه ای که ناعادلانه بودنش از منظر هر عقل سلیمی کاملا روشنه اینطور عجیب و غیر منطقی اظهار نظر میکنین؟اقای عزیز تقلب در امتحانات نهایی و لو رفتن سوالات دیگه بر همه مشخصه حتی این موضوع تو خود صدا و سیما ملی این کشورم خبرش منتشر شد بعد شما میگین با تاثیر ۶۰ درصد دانشجویان رو بر این اساس گزینش کنیم؟
واقعا جای تعجبه که سایت معتبری مثل صدای معلم اجازه ی انتشار چنین مقاله مضحکی رو میده
پاسخ + +7 0 --
نازنین 1397/07/26 - 21:03
سلام
معدل کتبی دیپلم،آخرین مدرک تحصیلی و محل تحصیل در مقطع کارشناسی و رتبه در آزمون سراسری آقای کاتب چیه؟
میخوام بدونم به عنوان کسی که این همه نظرات کارشناسی میدن چقد سواد علمی دارن
پاسخ + +7 0 --
qazal 1397/07/26 - 21:05
آقای حج فروش سال ۹۴ تاثیر قطعی معدل برای دانش اموزان نظام قدیم لغو شد چون متناسب با قانون حذف کنکور نبود اون تاثیر میشه با بگید ببینیم چه تفاوت شاقی از سال ۹۴ تا به آخرین امتحان نهایی نظام قدیمیا ایجاد شد که تاثیر معدل براشون قطعی بشه؟ ضمن اینکه از شما میخوایم اخرین مدرکتون به علاوه معدل کتبیتون رو شفاف اعلام بفرمایید!
پاسخ + +7 0 --
Mehran 1397/07/26 - 21:06
سلام : اقای حج فروش از وقتی تاثیر قطعی معدل اعلام شده چندین موسسه کتاب و dvdهای اموزشی ترمیم معدل تولید کردن این مافیاست مافیایی کع پنج ماهه خون بچه ها و خانواده ها رو کردن تو شیشه اخه کجا عدالت وجود داره یه سری با بهترین معلم ها و مدارس و یکی در محروم ترین مناطق درس میخونه مساوی است ؟؟؟
کنکور با بدی هاش عادلانه ترین سیستم هست
پاسخ + +8 0 --
حمید 1397/07/26 - 21:07
سلام
سردبیر محترم
بااحترام از شما خواهشمندیم رزومه این فرد به اصطلاح کارشناس را با ذکر مستندات بذارید توی سایت تا ببینیم این آقای حج فروش آیا فقط فقط حج فروشه یا شرف فروش
باید معلوم بشود که از کجا خط میگیرد که نمایندگان این ملت را مافیا میخواند
باید معلوم شود ....که خلاف شرع حرف بزند و خلاف امنیت ملی و نسل آینده کشور حرف بزند
هرآدم عاقل و دلسوزی میداند که تاثیر قطعی معدل ظالمانه ترین مصوبه ای است که در حق تمام دانش آموزان است مگر اینکه سودی مادی در جیب داشته باشد که قطعا آقای حج فروش جزو مافیای کنکور است چون علاوه بر بازار داغ کنکور بازار داغ ترمیم معدل هم اضافه میکند تا ....
ما دانش آموزان این کشور قاطعانه در برابر این ظلم این مافیای کثیف می ایستیم حتی اگر لازم باشد از آنها به اتهام تشویش اذهان عمومی و اتهام به دانش آموزان و نمایندگان به دادگاه شکایت میکنیم تا معلوم شود از کجا خط میگیرد تا آینده یک نسل را نابود کند
والسلام
پاسخ + +9 0 --
نسرین 1397/07/26 - 21:08
الان ما دانش آموزان مافیا هستیم که مخالف چنین طرحی هستیم؟طرح تاثیر قطعی واسه ما دانش آموزان کنکوریه اونوقت شما میای نظر میدی که خوبه یا بد!!!!
یعنی افرادی که در کمیسیون آموزش هستن سواد اینو ندارن که شما نظر میدی؟آیندمونو به بازی نگیرید...
#نه_به_تاثیر_قطعی_معدل
پاسخ + +7 0 --
Mehran 1397/07/26 - 21:09
سلام من یه تقاضا دارم از سایت صدای معلم که سابقه ی علمی اقای حج فروش رو اعلام کنه
پاسخ + +9 0 --
نازنین 1397/07/26 - 21:10
سلام
معدل کتبی دیپلم،آخرین مدرک تحصیلی و محل تحصیل در مقطع کارشناسی و رتبه در آزمون سراسری آقای حجه فروش چیه؟
میخوام بدونم به عنوان کسی که این همه نظرات کارشناسی میدن چقد سواد علمی دارن
پاسخ + +7 0 --
علیرضا 1397/07/26 - 21:11
چندنکته لطفا منتشرکنید.

1_حدود ۶۰ هزار داوطلب فارغ التحصیل سالهای ماقبل ۸۴ هستند که تاثیر معدل برای آنان وجود ندارد حتی از نفراتی که معدلشان ۲۰ هم هست جلومی افتند کارنامه هایی وجوددارد که با وجود معدل بیست برایشان نوشته شده فاقد تاثیر معدل !!! يعني اگراین تاثیر لحاظ می شد با وجود معدل بیست ضررمیکرد.

2_ازتاثیرقطعی معدل، موسسات وآموزش وپرورش سودمیبرند،آ پ ازترمیم معدل/موسسات ازچاپ کتاب ترمیم معدل، موسسات
درکنارآزمون تستی،تشریحی هم میگیرندباتاثیرقطعی مافیای کنکورچاق ترمیشوند.
3_ضمن سوالات امتحان نهایی سه سال پی درپی لومیرود،چرابایدحق دانش آموزان خورده شود،چراباگذشت زمان، گناه تقلب درامتحان نهایی ازبین میروداگرهم بتواننددرسال 98امنیت کامل امتحان نهایی رابرقرارکنندبازهم تاثیرتقلب سال های قبل ازبین نمیرود.


ایشون حتی نمیدونن که طرح اصلاح سنجش وپذیرش،بصورت عادی اعلام وصول شده نه به صورت دوفوریت.
از مدیرت سایت میخوام که هویت علمی این فرد رو اعلام کنه تا مشخص بشه بر چه اساسی از این فرد به عنوان کارشناس یا پژوهشگر مطلب میذاره ؟
پاسخ + +7 0 --
رضا 1397/07/26 - 21:20
سلام.اقای حج فروش یهو ظاهر میشی . اموزش پرورش یازده سال و هر سال در سه نوبت وقت داشته که امتحانات نهایی را در سه سال و استاندارد برگزار کند ولی همیشه به بهانه های مختلف از زیر بار مسئولیت شونه خالی کرده.چرا تو این همه سال نیومدی مقاله ای در مورد کوتاهی اموزش پرورش ارائه بدی؟؟؟اگر اموزش پرورش امتحانات را استاندارد و در سه سال و با اعلام قبلی برگزار میکرد امروز هیچ کس نمی تونست در مقابل این تصمیم حرفی بزند و همه ما از تاثیر قطعی حمایت می کردیم.اموزش پرورش مثل همیشه میخواهد ناتوانی خود را گردن مافیا بندازد و چون نمیتواند با مافیای واقعی روبرو شود (یا اینکه خود نیز با انها همراه است) ما دانش اموزان را مافیا معرفی می کند.
اقای حج فروش اگر میبینید که 170 نماینده و کلی خبرگزاری و کلی کمپین با ما همراه هستند فقط یک دلیل دارد و ان این است که حرف ما منطقی و و با دلایل روشن است و شفاف صحبت میکنیم ولی شما و امثال شما فقط حرف از مافیا می زنید و شفاف صحبت نمی کنید. مافیایی که هر روز یک میلیارد فقط هزینه تبلیغ صدا و سیما دارد هیچ وقت نمی اید وقت خودش را با مبارزه با شما هدر بدهد کند.
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 21:33
چرا اینقدر مزخرف میگی حج فروش خسته نشدی از این همه چرندیاتی که داری میگی
پاسخ + +7 0 --
رضا 1397/07/26 - 21:47
اقای حج فروش این ملت هر چی میکشن از دست ادمهای لج بازی مثل شماست که میدونن درست و عادلانه چیه ولی منافعشون در اینه که بر حرف و عمل نا حق خودشون پافشاری کنن.
اقای حج فروش م هم موافق حذف کنکوریم ، ولی ولی سوابق تحصیلی فعلی شایستگی ورود به نظام سنجش رو ندارن، به دهها دلیل که خود شما نیز دلایلشو میدونی اما دوست ندارید قبول کنید.
لطفا حرف حق و بپذیرید و اینقدر لجباز نباشید.
ما سخنان بی منطق شما رو در مناظره شبکه یک دیدیم ، جایی که وقتی از مقابله با دلایل منطقی مخالفان تاثیر قطعی ، عاجز شدید ، شروع کردید به توهین. متاسفیم که امثال شما پژوهشگر اموزش و پرورش این مملکتند.
پاسخ + +6 0 --
محمدعلی 1397/07/26 - 21:53
جناب حج فروش تا کی میخواین به خاطر منافع شخصی عده ای خود را به خطر بیاندازید...از این بازی ها خسته نشدید....طبق قانون سال 92 سنجش و پذیرش دانشجو مقرر شد تا زمانیکه امتحانات سه سال آخر پایانی به صورت کشوری و نهایی برگزار نشود حق ندارند معدل را در کنکور تاثیر دهند که با همین قانون تاثیر قطعی در سال 94لغو شد...جناب حج فروش شما که هیچ هویتی ندارید اصلا نمیدانیم چه مدرکی دارید کجا درس خوانده اید و هدفتان چیست ،بهتر است به فکر دور زدن قانون نباشید...تاثیر قطعی معدل امری در جهت نابود سازی نخبگان کشور و منفعتی کلان برای جیب سودجویانیست که شما به حمایت از آنها برخواسته اید......متاسفم برای کشوری که آدم های بی هویتی مثل شما را کارشناس معرفی کرده و با انتشار چنین مقاله های بی اساسی سعی در گمراه کردن افکار عمومی دارد.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 22:06
ما دانش آموزان از مدیریت سایت معلم خواستاریم که بیوگرافی آقای حج فروش اعم از مدرک تحصیلی و رتبه کنکور و معدل دیپلم این شخص را برای ما دانش آموزان شفاف سازی کند ....
پاسخ + +6 0 --
محدثه 1397/07/26 - 22:17
ببخشید این آقای حج فروش رو میشه به ما معرفی کنید؟دقیقا کی هستند؟کجا مشغول به کارند؟سوابق تحصیلی خودشون چی هست اصلا؟از مافیایی صحبت میکنند که در تلویزیون تبلیغ میکنند...کی هستند این مافیا؟گاج..قلمچی..کنکور آسان است..مافیایی که خیلی هم خوشحالند از این مصوبه!!و هیچ نقشی هم در اعتراضات ندارن..چون در حال برگزاری آزمون های جدید تشریحی و انتشار پکیج های ترمیم معدلشون هستند!آموزش پرورش هم که به دنبال پول ترمیم هست و..
آقای عمادی هم که گفته بودن استدلال موافقین درسته!
خب اگر میخواید کنکور حذف بشه خب برنامه ریزی کنید باید از قبل اطلاع بدید!!باید زیر ساختشو فراهم کنید!!اونم نه با مصوبه ای که درش افرادی باشن که از قانون استثنا شدن!اونم نه با این همه اشکال ریاضی که مایی هم که معدلمون بالای نوزده هست و تعدادمون حدود صدهزار نفرهه!!وضعمون این باشه...امیدوارم مجلس جلوی این ظلم بزرگ رو بگیره..در ضمن همین الان هم نزدیک به نود درصد پذیرش با سوابق تحصیلی هست اگه نمیدونید بدونید و این به معنای اجرای قانون هست!!
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 22:29
واقعاا براتون تاسف میخورم خجالت داره خسته نشدی از این حرفهای مزخرف گفتن
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 22:30
حج فروش مدارک تحصیلیت چیه معدل دیپلم و رتبه ی کنکورت ؟؟؟
پاسخ + +4 0 --
صادق 1397/07/26 - 22:33
متاسفانه این مطلب بسیار خلاف واقع و کذب بود لطفا سردبیر دقت و بررسی بیشتری انجام دهند .
پاسخ + +6 0 --
morteza 1397/07/26 - 22:36
بیوگرافی و سوابق اقای حج فروش رو بررسی کنید و در اختیار ما بزارید تا صلاحیت ایشون در نوشتن چنین مطالبی تایید شود .
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 22:36
ازهمون روزمناظره که باعصبانیت تمام قادربه شنیدن حرفای منطقی آقای هامون سبطی ودکترلاشکی نبودیدواشاره کردید که دانش آموزبامعدل 11استحقاق نشستن برصندلی بهترین دانشگاه وبهترین رشته رانداردمشخص شدکه نیت شما رساندن بجه های مردم به آرامش نیست بلکه رسیدن خودتان به آرامش است
پاسخ + +8 0 --
نیلوفر 1397/07/26 - 22:48
ما کنکوریا داریم از استرس میمیریم بسه دیگه همه میدونن تاثیر قطعی معدل اشکال ریاضی دارد خدایا ما رو از شر ادمای ظالم حفظ کن
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/26 - 22:55
شما دروهله اول لطف کن مدارک دانشگاهی و سوابق پژوهشی و اجراییتونو در انظار عموم قرار بدید تا برسیم به بعدش جناب مثلا پژوهشگر
پاسخ + +6 -1 --
کنکوری 1397/07/26 - 23:19
شما وقتی خودت یه سر مافیای ترمیم معدلی اظهار نظر به قول خودمون یه چیزی نخور من کنکوری الان بدبخت شدم باید برم ترمیم و ....
پاسخ + +7 -3 --
صادق 1397/07/26 - 23:42
آقای حج فروش کیست؟ مدرکش چیست ؟ چه کسی به ایشان صلاحیت داده کارشناسی کند ؟ چرا سایت صدای معلم هویت این فرد را پیگیری نمی کند؟ ۱۷۰ نماینده مجلس از نظر این اقا مافیا هستند!!!!!؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/07/26 - 23:57
سلام

دوست عزیز

شما چه کار به مدرک ایشان دارید ؟

مگر ایشان در معرفی خود از درجه تحصیلی استفاده کرده است ؟

مگر هویت شما مشخص است که از ما تقاضای شفاف شدن هویت ایشان را می کنید ؟

اکثر نظراتی که در این جا بیان می شوند حرف جدیدی برای گفتن ندارند و فقط تکرار مکررات می کنند !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
سجاد 1397/07/27 - 01:13
ما باید بدانیم این کیه که برای اکثر جامعه تکلیف روشن میکنه
پاسخ + 0 0 --
در جواب به صدای معلم 1397/07/27 - 02:29
در جواب به صدای معلم

میپرسید شما چه کار به مدرک ایشان دارید! کسی که اظهار نظر تخصصی میکند باید مدرک تخصصی داشته باشد! اگر انیگونه نبدی بنده نیز میتونم از این تریبون صدای معلم به نفع خود حرف بزنم!!

وقتی بدون مشخص بودن مدرک حرف میزند چه اعتباری به حرفش است؟ و صدای معلم چرا باید حرف کسی را که مشخص نیست کیست بازتاب میکند؟!!

هویت کسی که اظهار نظر تخصصی میکند بله باید مشخص باشد !!

اکثر حرفایی که گفته میشد تکرار مکررات نیست مگر شما با یک بار گفتن حرفی آگاه میشوید که ما دانش آموزان بدبخت تکرار نکنیم! حالا خوب است این همه تکرار میکنیم و صدایمان بازتاب داشته! اگر این همه عیب و ایراد را تکرار نمیردیم چها که نمیکردند و نمیکردید!

کمی انصاف هم خوب چیزیست!
پاسخ + 0 0 --
در جواب صدای حج فروش 1397/07/27 - 14:08
شما صدای حج فروشید یا معلم ؟؟ برید از چنتا معلم درست حسابی که شهره ی شهر هستن توی حرفه شون بپرسید (البته نه جهت دار بلکه رندوم) چنتا معلم ریاضی و آمار ! ببینید اونا میگن این تاثیر معدل به نفع دانش آموزانه یا به ضررشون ؟؟ شما دارین از یه آدم بی هویت که فقط از سایت شما و سرمشق نیوز مزخرفاتش منتشر میشه حرف میزنید ! رسانه وقتی رسانه است که بی طرف باشه ! نه که چوووون حج فروش نامی خوب مینویسه بدون اینکه ببینه چه مزخرفاتی گفته بیاد و منتشر کنه ... الان این مقاله ی شما توهین صریح به نماینده ی مجلس بوده که مافیا خونده شده !!! ایشون هم قطعا شکایتش رو میکنه که هر بی سوادی نیاد و بهش تهمت نزنه ... دکتر لاشکی صدای میلیون ها دانش آموز کشور هستن و کسی حق نداره بهشون توهین کنه ! ضمنا شما یه جا گفتین ما داریم با یه شناسه و تکرار مکررات و... اصلا شما فکر کن ما فیک ! نظرسنجی سازمان سنجش و تلویزیون و سایتا و... هم فیکه ؟؟
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 16:54
بزرگوار
شما که نمیدونی ایشون کیه و چیکاره س و چه سوابقی داره چرا ندیده و نشناخته مطلب میزاری ازش

آیا همین قدر که به این جناب میدان برای جولان داده اید برای ما هم فضا و زمان را آماده میکنید تا دلایل و مستندات خودمون رو ارائه بدیم؟؟

یا رییس ناراحت میشه ؟
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 17:08
حاجی باز تایید نکردی مال ما رو

.....پرسیدم اونقدر شرف و مردانگی داری که همون قدر که به این آقای ... فرصت در فرشانی و چرند بافی دادی به من دانش آموز هم بدی
نه بی نام و نشان ( با مدرک از خودم)

به آقای حج فروش بفرمایید اون طرح دوفوریتی نیست گلم
یه کم بیشتر تحقیق کن قبل از ایراد پترات


امیدوارم نترسی و چاپ کنی
پاسخ + 0 0 --
Ali 1397/07/27 - 17:31
شما پشت اسم این آقا پژوهشگر حوزه آموزش گذاشتید پس از این به بعد به همه افرادی هم که نظر میدهند بگویید فلان پژوهشگر جواب حج فروش رو داد چون مثل این که شما مدرک نمیخواید چون پژوهشگر به کسی میگن که اول ثابت کرده باشه پژوهشگره و سابقه کارشناسی و علمی داره شما بگید با چه مبنایی به ایشون پژوهشگر حوزه آموزش میگید ماهم دیگه سوالی نداریم
پاسخ + 0 0 --
Ali 1397/07/27 - 17:35
درضمن هویت هرکس رو هم لازمه بدونید بپرسید من که ابایی ندارم اگر بدونم اطلاعاتم رو محفوظ نگه میدارید من در اختیارتون میزارم
پاسخ + 0 0 --
صادق 1397/07/27 - 18:19
سایت شما عنوانش صدای معلم هست،اما شما بجای بازتاب صدای معلمان، صدای مافیای کنکور و یک فردی که معلوم نیست چه تخصصی دارد رو بازتاب می دهید، واقعا خسته نباشید
پاسخ + 0 0 --
صادق 1397/07/27 - 20:10
من از این که اینجا مدرک و هویت خودم رو منتشر کنم ترسی ندارم، اما جناب حج فروش اگر ادعای حق بودن می کنند مدرک و سابقه خود را منتشر کنند، من صادق کلی وند هستم دانشجوی مدیریت دولتی و داوطلب کنکور سراسری ۹۸، می توانم مدارک را هم برایتان ایمیل کنم، اما جناب حج فروش اگر می توانند مدرک خود را ارائه دهند
پاسخ + 0 0 --
به صدای معلم 1397/07/29 - 12:17
ایشان خودش رو کارشناس اموزش یا پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت معرفی میکند.ما خودمان را با همچین عناوینی معرفی نکرده ایم!!کسی که دایه دار سابقه تحصیلی است و مغرضانه در تلویزیون میگفتند کسی که معدل پایینی دارد حق ورود به رشته و دانشگاه خوب ندارد حال باید معلوم شود سابقه تحصیلی درخشان خودش چیست؟؟وزیر اموزش و پرورش خودش معدلش 16 بوده و دانش اموز درسخوانی نبوده الان که به سمت وزارت رسیده قانونی تصویب کرده که معدل 19 از کنار دانشگاه و رشته تاپ هم نتواند عبور کند!!همچین وارونگی برای ما شگفت انگیز است!!اصولا رسم بر این است کسی که که مقاله و پژوهش در سایتها میگزارد مشخصات خودش رو اعلام کند کامنت گزاران که بیوگرافی اعلام نمیکنند!!!
پاسخ + +4 0 --
مهدی 1397/07/26 - 23:49
مطلب به این سادگیها نیست. در گذشته کنکور با ضریب بسیار بالایی نشانگر هوش و سواد بوده است و اگر هم دانش آموزی ماههای قبل از کنکور خودش را سریع به سطح بالاتری رسانده نشانگر همتش بوده است. ولی دخیل کردن سابقه درسی در موفقیت کنکور کار بسیار بسیار خطرناک و بدی هست. حالا من همین الان میگم ببیند ۳ سال دیگه چه اتفاقلتی میفته. تمام معلم ها را پولدارها با پول میخرند که به بچه هاشون نمره بالا بدهند. بازار رشوه و رشوه بازی به اوج خودش میرسه. فشار درسی روی دانش اموزی و استرس بسیار زیاد میشه و مطمئن باشین هیچ نتیجه مثبتی هم در ارتقاء علمی دانش اموزها نداره. حال ما گفته باشیم
۵۹۱۱
پاسخ + 0 0 --
Saji 1397/07/27 - 00:58
ما نباید بدونیم کسی که اینطوری مطلب میزاره و توهین می کنه مدرک تحصیلیش چیه!!!!!پس منم مطلب میزارم به عنوان کارشناس شمام لطف کنین بزارین اینجا اگه اینقدر بی در و پیکره
پاسخ + 0 0 --
Z.esmaili 1397/07/27 - 01:01
مدرک ایشون باید برای ما دانش آموزان شفاف سازی بشه
شما خودتون رو با تهمت زنی های ایشون قاطی نکنید و الا لطف کنید اسم سایت رو به صدای مافیا تغیبر بدید
پاسخ + +6 0 --
ریحانه 1397/07/26 - 23:49
دونم حج فروش از کجا دستور میگیره که اینطور پافشاری و سماجت میکنه و هیچ نظری رو غیر خودش قبول نداره بله کنکور بد است باید حذف شود اما زیر ساخت چی داریم؟ چون میخوایم به هر قیمتی کنکور حذف شود باید عدالت قربانی شود؟ آینده دانش آموزان تباه شود؟ ۸۵ درصد داوطلبان مخالف تاثیر معدل هستن
پاسخ + 0 0 --
Ali 1397/07/27 - 17:38
مدرک این آقا رو شفاف سازی کنید وزارت اطلاعات قوانین صریحی برای سایت هایی مثل شما داره مگر میشود عین روزنامه های زرد مطلب درج کنید و تهمت به نماینده محترم شهر مازندران بزنید این مطلب از سایت شما نشر شده احمدی لاشکی خط قرمز ماست پس بدانید عبور کردید.یاحق
پاسخ + +5 0 --
منیژه 1397/07/26 - 23:51
جناب ظاهرا اطلاعاتتون خیلی سطحی، کنکور های اخیر انقد تو مباحث فیزیک زیست و شیمی ترکیبی شده که بدون خوندن عمقی نمیشه از پسشون بر اومد، اقای#حج_فروش_....._ترمیم_معدل هستن، و دارم علاوه ب. کنکور به این مافیا هم پر و بال میدن، ضمنا لطفا با اگاهی سطحی حرف نزنین چون سابقه ی اماری 93 و 94 نشون داده که حتی معدل 20 هم دچار افت تراز میشه و حتی معدل 19/50 هم نمیتونه 3 رشته ی برتر تجربی رو قبول شه، مگه 19/50 چقد با 20 فرق داره که تبعیض اموزشی ایجاد شه؟
پاسخ + +7 0 --
محسن 1397/07/26 - 23:51
من از شما سوال دارم *چطور بدون خوندن سوال قرابت معنایی ادبیات میشه اون رو زد؟ چطور بدون بلد بودن شکل صحیح کلمه میشه فهمید کدوم اشتباهه و..... *چطور بدون بلد بودن لغات زبان و گرامر میشه به تست هاش پاسخ داد؟ *چطور یک نفر بدون خواندن دینی و با روش تستی میتونه تست هاشو درست بزنه!!! *چطور میشه بدون خواندن شیمی تست های محلول و استکیومتر و ... رو زد؟ *چطور میشه که شما همچین نظری دارید!!!!!!!!!!!!؟ اگه واقعا میشه با یاد گرفتن تست زنی و درس خوندن این کارو کرد بگید ما به خودمون زحمت ندیم
پاسخ + +7 0 --
آنسان نااگاهم 1397/07/26 - 23:52
اگر شناختی از کنکور داشتین میدونستین که امکان نداره کسی بتونه بدون درک عمیق مفاهیم در کنکور به درصدهای بالا و رتبه های خوب برسه.کسی وقتی در کنکور در درسی درصد بالا میاره انقدر در اون درس مسلطه که میتونه مثل یک دبیر تدریس کنه..هرکس بلده با روش های رمالی و جادوگری در کنکور نتیجه بگیره لطفا به ماهم اکسیر جادوییش رو معرفی کنه تا مجبور نشیم انقدر زحمت بکشیم
پاسخ + +6 0 --
سجاد 1397/07/26 - 23:53
گه کنکور راحت بود و با چندتا تکنیک میشد رتبه اورد که الان چند ده هزار تا رتبه یک باید میداشتیم، معلومه ازون بچه تنبلایی که هیچ‌وقت توی کنکور هم همینطوری الکی رسیدی به دانشگاه
پاسخ + +8 0 --
صادق 1397/07/26 - 23:53
طفا بس کن تمامش کن اینقدر با سرنوشت ما بازی نکن ۸۵درصد مخالف تاثیر قطعی هستن چرا داری اینکار میکنی اینقدر حرفای بی .... نزن.
پاسخ + +8 0 --
مهراوه 1397/07/26 - 23:54
چرا واقعا مشکلات امتحانات نهایی رو نمی بینید سوالات کنکور مفهومی شدن ولی نهایی صرفا حفظیه کنکور خیلی بده ولی نهایی از اون بدتره درضمن کانادا و آمریکا هم صرفا سوابق تحصیلی نیست و آزمون برای برخی رشته ها دارن لطفا اطلاعاتتون رو چه راجب سایر کشور ها و چه درباره مشکلات امتحانات نهایی درست کنید بعد اظهار نظر کنید
پاسخ + +7 0 --
ملیکا 1397/07/26 - 23:55
آخه حج فروش کی گفنه که کسانی که رفتن دانشگاه فقط مهارت تست زنی داشتند...چرا آقای رستگار رحمانی با معدل 11 رتبه یک شد و در آزمون بسیار دشوار رزیدنتی هم رتبه یک شد...تو اصلا میدونی امتحانات نهایی چقدر ساده طرح میشه ولی هر تست کنکور به اندازه 10 سوال تشریحیه؟؟؟؟؟تو خودت از نزدیک دفترچه کنکور رو دیدی که اینقد. حرف....
۲۲۰۰
پاسخ + +9 0 --
سهیل 1397/07/26 - 23:57
شما از کجا خط میگیری؟ کی هستی؟ شما اگر جرات داری مدارک خودتو بده بیرون ببینیم چه کاره ای که شب و روز داری از تاثیر قطعی حرف میزنی زندگی هم داری؟؟ در قانون سنجش و پذیرش چیزی از حذف کنکور نیومده جناب طبق ماده ۱۱ این قانون ملغی شده بعد شما داری اینجارو با آمریکا میسنجی؟ در مدارس ایران تمام استعداد و توانایی یک نفر رو از بین میبرید معلم های شما توانایی افراد رو کور میکنند و اونارو افرادی یک بعدی میکنند چیه ما شبیه آمریکاست که اینا بخواد باشه؟؟؟ استعدادیابی دارین؟ اقتصاد درست دارین؟؟ چرا از نظر شما کسی که معدلش پایین حق دانشگاههای خوب رو نداره؟ بخاطر گذشته باید آینده رو از فرد بگیریم؟ شما چه کاره ای مگه؟ خدا با اون بزرگیش راه توبه رو همیشه باز گذاشته تو که بندشی مگر الان کنکور دهه ۴۰ که با تکنیک تستی بشه کاری کرد؟ مردی خودت بیا با تکنیک تستی کنکور بده ببینم یدونه هم میتونی بزنی؟ سوالات کنکور کاملا مفهومی هستن و هیچوقت با هیچ تکنیکی قابل حل نیستن سند مفهومی بودن اینه که شما در کنکور کتاب ببرید نمیتونید سوالات رو جواب بدین ولی در امتحانات نهایی میتونید
پاسخ + +5 0 --
وحید محمدی 1397/07/26 - 23:58
#شفافیت_مدارک_تحصیلی_مخالفان_تاثیر_مثبت_معدل
#مدرک_حج_فروش؟؟؟
#مدرک_کاتب؟؟؟؟
پاسخ + +4 0 --
فتحی 1397/07/27 - 00:52
جناب کاسه از آش داغتر تو اصلا نمیدونی کنکور چیه وگرنه این حرفا رو نمیزدی مهارت های تست زنی یعنی چی مگه تست های کنکور رو با این روشا جواب میشه داد سوالات کنکور بع شدت مفهمومی اند و باید تمام مطالب مفهومی و دقیق خوانده شود این چرندیات چیه بر چه اساسی این حرفا رو میزتی ماخواستار شفافیقت مدارک تحصیلی این فرد هستیم که مشخصه اجین شده ی کدوم موسسات کنکوری و چه افرادی است
پاسخ + +6 0 --
Saji 1397/07/27 - 00:56
سابقه ی تحصیلی این اقا رو بزارین ما هم ببینیم. کارشون فقط اینه...تهمت ...دروغ...فرافکنی
کارشناسی تهمت زدن و دروغ گفتن دارن ایشون
پاسخ + +1 0 --
ادم منطقی 1397/07/27 - 01:11
جالبه ! این همه فیدبک منفی گرفتید ، بازم به چند تا از کامنت ها طوری جواب دادید که انگار ما هم از همون مافیا هستیم !
جهت اطلاع اقای حج فروش و سایت صدای مردم
مافیا همیشه در اقلیت هست و تعداد کمتری داره .
ولی به نظر شما بزرگواران 90% دانش اموزان این مملکت مافیا هستند .

#قلم_فروش
پاسخ + +1 0 --
سجاد 1397/07/27 - 01:12
در سوال شما که گفتید چی کار به مدرکش دارید توجه کنید این آقا کی هست که راجب ما تصمیم میگیره هیچ مشخص نداره بد بگو چرا مدرک دو میخوای
پاسخ + +1 0 --
ادم منطقی2 1397/07/27 - 01:14
"پیشنهاد این است که ضریب تآثیر قطعی سابقه تحصیلی در سال 98 به میزان 60 درصد و این ضریب برای سال 99 به میزان 85 درصد افزایش یابد تا تبصره های 4 و 5 ماده 5 قانون پس از 12 سال بی اعتنائی و تأخیر در سال های 98 و 99 جامه عمل بپوشد"


فقط یک بیسواد (!) همچین مضخرفی میتونه تو تریبونی که بهش دادن بیان کنه .
واقعا متاسفم برای مملکتی که کارشناس حوزه تربیتش شما باشی !

#قلم_فروش
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:19
چرا کسی که معدل 10داره باید گفته بشه بار علمی کنی داره.من بعنوان داشن اموزی با معدل 19.60دو سال پشت کنکورم سوالات کنکور مفهومیه پس کسی که با معدل 10در کنکور قبول میش مطمئن باشید با علمی بالایی داره فقط در امتحانات موفق نبود چون امتحان نهایی خیلی سطحی.من به شخص با یک شب درس خوندن 20میگرفتم اما کنکور یک سال باید درست درس بخونی تا بتونی پاسخگو باشی.اول زیرساخت های امتحانات باید درست بشه بعد حرف از قطعی شدن بزنید.بدونید شما .....کنکورید که بجای در نظر گرفتن منافع دانش اموزان بنفع موسسات کنکوری حرف میزنید.بدانید خدا همیشه همراه حق است.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:19
جناب آقای حج فروش ؛سوالات کنکو ردر دهه جدید ازحالت دوپینگی بیرون آمده ؛سوالات مفهومی شده با فرمول حفظ کردن جواب نمیده ؛باید مطلب رو خیلی دقیق یادگرفت .اگراینطوری باشه پس مابای ۲۰۰نفر فقط رتبه یک داشته باشیم .این همه رتبه خوب ازشهرستان ها داریم که اصلا آموزشگاه نمیرن دخترم در تیزهوشان درس مبخونه واصلا کلاس خصوصی نمیره ولی همیشه تونفرات برتره است . ولی درعوض سوالات امتحان نهایی فدق العاده آسون است .همش هم دنبال بخش حافظه دانش اموز است . آخر چه معنی میده صدهزارنفر معدل ۱۹تا ۲۰ بیارند دریک سال این یعنی معدل ۱۹ به پایین ناامید بشوند دیگه چون ما چند نفر رشته خوب پذیرش داریم ازمون تیزهوشان امسال شما درپایه هفتم اعتمادمارو کمتر می کند .
۹۰۰
پاسخ + +1 0 --
اغطم 1397/07/27 - 01:20
ای حج فروش مدرکش مدیریت دولتیه.هیچوقت معلم نبوزت و حتا دغدغه ی آموزشی یه دانش آموزو ....... نمیدونه سیستم آموزشی ما تا چه حد از بقیه کشورتا عقب هست.از وضعیت دانش آموزای مناطق محروم و نمرات بسیار متفاوتشون با بالانشینا و شهرنشینا بیخبره...ولی خوشم اومد خوب کمپین رو پیگیری میکنه و از زحماتی که بچه ها برای رسیدن به آرزوهاشون میکشن خبر داره:)) دوستان.ما با تاثیر قطعی فقط وقتی موافقیم که قبل از تصویبش دانش آموزا رو در جریون این تصمیم بزرگ بزارن..نه اینکه شب کنکور قانون وضع کنن.این واقعا ظالمانه ست.آینده و امید ۹۸یا رو ازشون نگیرید..
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:21
ای حج فروش ... حق کشی تاثیر قطعی سوابق تحصیلی بر کسی پوشیده نیست... ما دانش اموزان نه عضو هیچ حزبیم نه سیاسیم ما فقط دانش اموزیم... مارو وارد لجاجت ها و کینه های دیرینه خود نکنید... چرا با دلیل و برهان حرف نمیزنید حرف های مضحک در شان یک پژوهشگر نیست... شما از تعصبات کورکورانه خود دفاع میکنید.بهتر نیست به خود بیایید و دانش اموزان رو هدف کینه و قصاوت خود قرار ندهید... ما فقط دانش اموز هستیم ،ما فقط دانش اموز هستیم... ما دانش اموزان خواهان حقمان هستیم .وسلام
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:21
شما برای ترمیم معدل چیست؟؟؟ جناب حج فروش ما مخالف این مصوبه ظالمانه هستیم... و تا آخرین نفس می‌جنگیم.... بدانید که حق پیروز میدان است.... وگرنه جناب کاتب نظرات را روی پست های اینستاگرام خود محدود نمی‌کردند.... اینها همه نشانه حمایت شما از مافیای کنکور است.... امیدوارم که خداوند شما را به سزای اعمالتان برساند... هر چند که سزای این کارتان رسوایی است...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:22
سلام به عنوان فردی که حدودا ۸ سال پیش تجربه ی کنکور را داشته ام به نظر می رسد جناب آقای حج فروش با اینکه خود را به عنوان پژوهشگر معرفی میکنند(که بسیار از ایشان ممنون میشویم اگر رتبه کنکور ،سوابق تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل و سابقه ی کار پژوهشی خود را شفاف سازی کنند)مدت طولانی قریب به ۱۵ سال و یا حتی بیشتر می شود که به سوالات کنکور رجوع نکرده اند و آن ها را بررسی نکرده اند.در تعجبم که چگونه همچین اظهار نظری کرده اند که سوالات کنکور صرفا با روش های تست زنی قابل پاسخ گویی هستند شیوه ای که شاید در زمان پدر بزرگان ما کارایی نسبی داشته است.همچنین موفقیت سالانه ی بسیاری از دانش آموزان مناطق محروم در کنکور سراسری و تحصیل ایشان در بهترین دانشگاه های کشور دلیلی دیگر بر رد ادعای ایشان در مورد “ دانش آموزانی که پول آموزشگاه کنکور را ندارند”است. کاش افراد صرفا به دلیل عناد یا منافع شخصی چشمان خود را بر حقیقت نبندند. با تشکر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:23
سلام آقای حج فروش شما خودتون رتبه تون تو کنکور چند شده؟چند سال به بچه آموزش دادی؟معدلتون چند بوده؟اصلا ببینم از کجا اومدید؟من که به شخصه اولین بارم بود که حتی اسمتون رو شنیدم. بعدشم آیا شما میخواهید ما رو از چاله بندازی تو چاه؟آقا ما همه راضی هستیم ۸۷درصد از داوطلبان ۱۸۷ نفر از نمایندگان مگه میزان رای ملت نیست پس کو؟اگه شما باعث تاثیرقطعی و بیچارگی ما بچه شید به خداوندی خدا نمی بخشیمتون. بعدشم این کنکور چه فشاری به شما آورده یا نه اینکه پای ... در میونه؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:24
آقای حج فروش......... پژوهشگر من یه بار ترمیم معدل شرکت کردم و هزینه تمام دروس رو دادم ولی فقط تونستم دو تا امتحان اولم رو سر جلسه حاضر بشم و نمراتش رو ترمیم کنم ولی بقیه 8 تا درس رو به خاطر مشکل و بیماری ام نتونستم حاضر بشم الان هم دیگه به من اجازه نمیدهند که امتحان ترمیم شرکت کنم، ولی پولش رو از من گرفتند، آموزش و پروش خودش مافیای بزرگه که پولم رو خورد و نمیگذاره من بقیه درسهام رو ترمیم کنم، مرگ بر قوانین ظالمانه و محدود... وزارتخونه ای که پولمو ...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:25
آقای احمد حج‌فروش که خود را پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت معرفی کرده اند باید مدارکی از سوابق تحصیلی خود ارائه دهند تا شفاف‌سازی شود. بسیاری از نظرات و حرف های ایشان .... است !!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:25
حث قطعی شدن سوابق تحصیلی در صورتی ممکن است که : 1.طبق قانون از هر سه پایه تحصیلی (10 -11 -12) باشد 2.سطح اموزش در تمام نقاط ایران یکسان و برابر باشد که امروزه تنها شهر های بزرگ از آن برخوردارند 3.با اطلاع قبلی دانش اموزان از تاثیر قطعی اتحانات نهایی برگذار شود.(در ازمون 98 دانش اموزانی هستند که دیپلم خود را در سال 95 به بعد گرفته اند و بدون اطلاع از چنین قانونی بوده اند) 4. امتحانات همچون کنکور با نظارت و امنیت فوق العاده بالا برگزار شود(در چند سال گذشته مکررا سوالات به بیرون درز کرده و تقلب گسترده وجود داشته) 5.سقف نمرات بالا تر از 20 (100) باشد تا تفکیک پذیری دانش اموزان بهتر و عادلانه تر باشد. و در پایان کدام یک از موارد بالا رعایت شده که شمایی که خود را پژوهشگر میدانید دم از 85 درصد تاثیر قطعی میزنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:26
همه حق تحصیل کردن دارند چه معدل ۱۰ چه معدل ۲۰...شاید یکی تو دبیرستان به هردلیلی درس خون نبوده اما تصمیم گرفته ک برا کنکور بخونه رتبه خوب بیاره و وارد دانشگاه بشه...خداهم با اون عظمتش همیشه به بندهاش فرصت میده شما که دیگه از خدا بالاتر نیستید نمیتونید این فرصت رو از معدل پایین‌ها بگیرید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:27
تو همه جای دنیا مهمترین آزمونها تستی برگزار میشه بعد آقای حج فروش میگه کنکور سطحی.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:28
وقتی حدود نود در صد داوطلبین از کنکور راضی واز معدل ناراضیند حتما دلیل داره و اون عدالت کنکور وبی عدالتی محض معدله اقای حق فروش خودتو به .ما.بگید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:30
طمه۴۸۴۲۹۲۱۳:۴۱:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
سلام.اولا اینكه واقعا دوست دارم بدانم تحصیلات جناب حج فروش و رتبه ی كنكور و معدل دبيرستانشان چیست.دوما آیا ایشان تا به حال با سوالات كنكور چند سال اخیر مواجه شده اند؟خبر دارند چه عده ی قلیل و اندكی توانایی این را دارند كه يك درس از درس های كنكور را بالای 90 درصد جواب بدهند؟تست های چندسال اخیر به قدری عميق و مفهومی شده اند كه تا يك دانش آموز درس را به صورت خوب و كامل و جدی مطالعه نكرده باشد ابدا توانایی پاسخگویی به سوالات آن را ندارد و من احتمال می دهم ایشان هرگز در جریان كار يك دانش آموز كنكوری نبوده اند و نحوه ی درس خواندن او را از نزديك نديده اند.حال ایشان می خواهند چنین سوالات استانداردی را كنار بگذارند و امتحانات نهایی را جایگزین كنند كه حداقل 5000دانش آموز معدشان در آن بيست شده است و اگر كسی معدلش بيست نشود بايد فاتحه خونده است
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:30
الف لطفا به آقای حج فروش بگین ما دانش آموزا از شما چند مورد میخوایم که اصلا بدونیم شما کی هستین.اول از همه ....اگر جسارت نباشه چون شما دارین در مورد چند میلیون دانش آموز نظر میدین پس این حق ماست از سلامت شما مطمئن بشیم.دوما ریزنمرات دیپلم، نتیجه کنکورشون،مدارک دانشگاهی و سوابق تدریس و مقالاتی که به عنوان یک پژوهشگر ازشون چاپ شده در اختیار عموم قرار بدهند.سوما میخوایم بدونیم هدفشون از دفاع از مصوبه تاثیر قطعی سابقه تحصیلی در نتایج کنکور چی هست؟اگر بحث دلسوزی هست ایشون حداقل باید به نظر ۸۷درصد دانش آموزان که مخالف این مصوبه هستن توجه میکردن و از موضعشون کوتاه میومدن.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/07/27 - 11:06
سلام

دوست عزیز ناشناس

به نظر ما اگر کسی قرار است تست روانی شود شما باید باشید که با اسامی مختلف و شناسه واحد نظر می گذارید !


اگر نقد جدی و منطقی دارید مشخص و شفاف ارائه فرمایید .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 20:30
حاج آقا
من که با یه اکانت واحد دارم بهتون میگم
چرا چاپ نمیکنی؟
رییس نمیزاره؟
خلاف سیاست هاتونه؟

شما که حرف این آقای متخصص رو درج کردی
مقاله ما رو هم درج کن
مگه نمیگن نباید صدای مخالف رو برید؟
مگه نه اینجا آزادی بیانه؟
ما قول می‌دهیم فقط نگیم اگه اینطور بشه اگه اونطور بشه
با سند و مدرک و دلایل منطقی ریاضی
و صد البته با معرفی کامل خودمون

امیدواریم که مثل پیام های قبلی رد صلاحیت نشه
پاسخ + 0 0 --
به صدای معلم 1397/07/29 - 12:30
صدای معلم که خیلی خوب پیگیر شناسه ها هستی مگه نقد این دوست عزیز شوخی و طنز بود؟میگن رزومه شخصی که خود را کارشناس و پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت اعلام میکنن رو بزارین!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/29 - 12:46
سلام

دوست عزیز ناشناس

مشخص نیست معدود افرادی که دائما نظرات یکسان می گذارند واقعا به دنبال چه چیزی هستند ؟
پاسخ + +1 0 --
.... 1397/07/27 - 01:31
آقای حج فروش یعنی شما از اکثریت دانش آموزانی که توی مدارس بودند و مسائل و مشکلات خودشان و دیگران را لمس کردند بیشتر می فهمید؟ این چه استدلال بی منطقی هست که میگید کنکور رو عسل کردند و برای همین بچه ها بهش رای دادند، بچه ها اگر معدل نهایی رو عادلانه میدیدند، با صدای بلند داد میزدند که کنکور نمیخواهیم و سوابق تحصیلی رو میخواهم و درخواست تاثیر بیشتر آن را داشتند، اصلا شما می خواهید کنکور رو حذف کنید؟ شما که میگید کنکور و سوابق تحصیلی در کنار هم باشه، اون هم سوابق تحصیلی که بدون آگاهی بچه ها از قبل الان قراره تاثیرش بدهند، سوابقی که در واقع برای یک ساله و اصلا نمیتونه بچه ها رو رتبه بندی کنه ، اصلا تا حال به حرف چند درصد از بچه ها گوش کردید؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:32
از اقای حج فروش میخواییم سابقه اموزشی و معدل دیپلمشون چنده؟تکنیک های تست زنی مال دهه شصت و هفتاد و اوایل هشتاد بود الان تست های به شدت مفهومی هستن و رتبه های برتر معدل های بالایی دارن
۱۵۰۰
پاسخ + +2 0 --
.... 1397/07/27 - 01:34
ن خودم با تقلب معدل نهاییم ۲۰ شد با این که میگفتن توی حوضه تقلب نمیشه کرد این حرفا رو بزارید کنار چه حرفیه این اخه نظر بدون پایه و اساس ندید لطفا
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:34
((به گفته بسیاری از استادان دانشگاه، فارغ التحصیلان آن سه سال و حتی دانشجویان ورودی سال های 93 و 94 (که ضریب تأثیر سابقه تحصیلی آنان به طور قطعی و به میزان 30 درصد اعمال شد)، با سواد تر و کارآمد تر از فارغ التحصیلان و ورودی های سال های دیگر بوده اند.))) می شودلطف كنند منبع بدهند كه كدام اساتید و مدرس كدام دانشگاه چنین حرفی زده اند و این به اصلاح "باسوادتر"و"كارآمدتر"بودن به چه صورتی سنجیده شده است؟؟؟!!!!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:35
عید۴۸۴۳۴۲۱۳:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۸
چرا خود آقای حج فروش نمیگن رتبه کنکور و معدلشون چند بوده؟ چرا در تمام این چند سال این دغدغه وجود نداشت و درست با آمدن بسته های ترمیم معدل آموزشگاه های خصوصی ایشون شروع به اعتراض کردند!!؟ مگر میشود بدون هماهنگی قبلی و تنها در دو روز بعد از خبر قطعی شدن سوابق تحصیلی چنین بسته هایی آن هم از چنین آموزشگاه هایی که جز سود خود به چیزی فکر نمیکنند منتشر شود؟ آقای حج فروش شما چگونه پژوهشگری هستید که یکباره و بدون اطلاع دادن به دانش اموز به دنبال چنین قانونی هستید؟ آقای پژوهشگر شما از آثار مخرب آن و اعتراضات و استرسی که به خانواده و دانش اموزان میدهید مطلع هستید ؟ شما از نظر من تنها به سود خود رفتار و عمل میکنید
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:38
نقدی بر صحبت های جناب اقای حج فروش مدافع مصوبه تاثیر قطعی معدل امیدوار هستم که این صحبت ها رسانه ای شود من به عنوان یک دانش آموز خدمت شما عرض میکنم یکی از همین مردم در موردی با شما صحبت میکنم که در آن فعالیت دارم نام من مشخص است عنوانم دانش آموز است و آگاه از هر موضوعی مربوط به این موضوع، تاثیر قطعی معدل بزرگترین خیانت به که به خاطر عدم آموزش مناسب و نبود معیار درستی برای سنجش که حالا شما میخواهید همین کاستی ها را بر کرسی قضاوت دانش بگزارید موفق شوند همانند رستگار رحمانی با معدل کم و اراده قوی و کجا بودند معدل بیست ها زمانی که این آقا رتبه یک کنکور شد پس بیایید به جای بیان های سطحی و فریب افکار عمومی به واقعیت بپردازیم و در آخر درباره مقایسه ای که با دیگر کشورها کردید از شما میپرسم آیا آموزش های که ما به کار میبریم با این کشور ها یکسان بوده است که حالا معیار سنجش ما یکسان باشد و هزاران مشکل و نقص دیگر که اگر فرصت آن به من یا هر دانش آموز دیگر داده شود آن را بازگو خواهیم کرد.. ارادتمند دانش آموخته سپهر خسرو
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:39
اگر فارغ التحصیلان ما هنری جز تست زدن ندارن پس لابد این اختراعات و اکتشافات و جراحی ها و و....اینا همه کار شماس.حرفهای شما بی احترامی به شعور یه ملته.لااقل ... سکوت کن
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:39
قای حج فروش که بهتره بگم حق فروش بیا بگو رتبه ات تو کنکور چند شده چند سال درس دادی چند دانش آموز نخبه داشتیه بعد بیا از حق نخبه ها دفاع کن ما سند شفافیت شما را میخواهیم حرف های شما شعار میباشد هیچ پایه و اساسی ندارد فقط حرف میزنید راستی آموزش پرورش آلمان با ایران یکی نگیر یه دور برو آلمان آموزش پرورششان را ببین بعد بیا حرف بزن
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:40
خیلی خنده داره ایران رو با اروپا و انگلیس مقایسه میکنه اخه خنده دار تر اینه که شما این اطلاعات رو از اینترنت در اوردی و هیچی درباره انگلیس نمیدونی حج فروش گرامی کمی فکر و تامل خوب است تا اگاه شوی انگلیس دانشجویان را بر اساس سوابق سطحی به نام ALEVEL که دارای سه سال تحصیلی است به همراه آزمون ورودی انتخاب میکند اطلاعاتتون کمه برادر عزیز متاسفم که شخصی مثل شما اظهار نظر میکنه مطمئنم اگر با بنده مناظره کنید کم میارید خدا همه ما را هدایت کند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:41
هر كدام از نوشته های آقای حج فروش را كه می خوانم درباره ی "فريب خوردگان"حرف می زنند.87درصد دانش آموزان+175نماینده+جناب توكلی از نظر ايشان "فريب خورده اند" يا كسانی‌ سعی كرده اند كه آنها را فريب دهند.نمی دانم چرا ايشان تصور می كنند هیچ كس جز "خود ايشان"توانايي تشخيص خوب از بد را ندارد و لازم است به جای ما تصمیم بگیرند! چنین تلاش فراوانی در جهت خلاف نظر این همه آدم جدا آدم را به فكر می اندازد كه احتمالا تاثیر قطعی معدل برای ایشان"سود بسيار فراوان"به همراه دارد و اين اعتراضات "منافع جدی"ایشان را به خطر انداخته است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:42
دا میدونه از سر در اوردی...که الان داری برای 87درصد از داوطلبان تعیین تکلیف میکنی...همین وزیری که شما سنگشو به سینه میزنید(بطحایی)پارسال همین موقع گفتن ک تاثیر سابقه تحصیلی تا دوسال اینده مثبته...ولی به فاصله فقط چن روز تصمیم ایشون عوض شد...معلومه دست های پشت پرده ای تو کاره...تاثیر قطعی معدل خیلی خیلی کارشناسی نشده است...برای هر قانون یه زیرساخت های درنظر گرفته میشه نه اینکه شما بخواین با بدبخت کردن عده زیادی از دانش اموزان به هدفتون برسین...ولی به عنوان یه داوطلب کنکور هیچ وقت نه شما و............. رو حلال نمیکنم به خاطر این یه ماهی که با ترس وناامیدی خوابیدم و داشتم به آینده ام فک میکردم ک چطور قراره جلوم نابود بشه...از خدا میخوام که هدایت شما رو در صف اول مصوباتش قرار بده..یاحق
۳
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:43
اقای حج فروش چرا فکر میکنید نظر 85 درصد دانش اموزان غیر منطقیه و نظر شما درسته شما تا حالا سر کلاسای درس بودید ؟ میدونید اصلا خواسته ی بچه ها چیه؟ فقط دارید مخالفت میکنید بدون دلایل منطقی همونطور که در مناظره بودید
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:45
لطفا در رابطه با رشته و دانشگاه و شغل اقای حج فروش اطلاعات بیشتری بزارین و رتبه کنکورشون؟ به احتمال .. ایشون به علت رتبه بد کنکورشون از کنکور تنفر شخصی دارند
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:46
اقای حج فروش حتی انیشتن ۷ سال کلاس اولو خوند حتی از مد رسه بیرونش کردن ولی با تلاش مادرش ایشون به این جایگاه رسیدند شما به چه دلیلی وبه چه حقی این فرصت واز بچه ها می خواید بگیریدازخدا بترسید ....
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:46
ای حج فروش شما وامثال شمایی که ادعای پاک ومنزه بودن آموزش وپرورش رو داری، کار رو به جایی رسانده ایدکه حتی به مقالات خود شما هم باید با دیده ي شک نگاه کرد* که به فرض حقیقی بودن* آیا نوشته خودتونه یا برای یه دانشجوی بدبختیه که برای تامین مخارج تحصیلی و زندگی مجبور شده علمش رو به شما بفروشد، به شما پیشنهاد میکنم حتما کتاب *مزرعه حیوانات* رو بخوانید و ما رو گوسفند فرض نکنید، الان دیگه همه کشور از نمره فروشی در مدارس دولتی وغیر دولتی خبر دارند. با اخلاق ترین ها هم به اجبار به بچه ها جزوه های خودشون رو میفروشند و رفتن به کلاسهای خصوصی خود را شرط نمره گیری اعلام میکنند. وااسفا که کسی که خودش را به خواب زده به هیچ عنوان نمیتوان بیدار کرد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:47
حج فروش فقط یه مشت امار بی هویت رو ارائه داده ... در شرایط فعلی تاثیر معدل ظلمه ظلم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:48
سلام آقای حج فروش شما ه احترام به نظر ما نمیزارین و میگین نظر سنجی از دانش آموزان غیرقانونی هست ولی لطف کنین بفرمایین کی هستین مدرکتون چیه کنکور چه رتبه ای آوردین سابقه آموزشیتون چیه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:49
قای حج فروش بهتره یه نگاهی به سوالات کنکور امسال بندازید‌.سوالات شیمی امسال برای پاسخ داداشون نیاز بو همه ی کتابو خونده باشی تا بتونی پاسخ بدی.سوالاتی بسیار مفهومی از دل کتاب و بسیار عمیق.اگر شما تونستی به اصطلاح خودتون سوالات شیمی رو باترفند جواب بدی ما حرف شمارو میپذیریم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:50
آقای حج فروش شما ادعا دارید که ۱۷۵ نماینده و ۸۵ درصد دانش آموزان و امامان جمعه و رئیس دیوان عدالت و شفافیت و پدر و مادر داوطلبان کنکور همگی متوجه امر نیستند و همگی مافیای کنکور هستند و در طرف دیگر شما به تنهایی حق هستید و خیر ما دانش آموزان را میخواهید بنده از شما یک سوال دارم مگر غیر این است تصویب قانون برای آسایش مردم و راحت بودن مردمه حالا همین مردم میگن ما تاثیر قطعی کنکور را نیمخواهیم به خدا قسم شما و امثال شما کاری کرده اید که دانش آموزان زیادی که تنها راه نجات خود را کنکور دیده اند از زندگی نا امید شوند نه به مافیای ترمیم معدل. نه به بی عدالتی. نه به ستم به محرومان
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:51
واقعا چطور می تونن با اینده جوانان با این حرفاشون بازی کنن من قصد توهین ندارم ولی به نظر می رسه این اقا از این موضوع نفع می برن و اینکه با دانش اموزان مطمئنا در ارتباط نیستن و تحصیلاتشون معلوم نیست
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:52
شما اصل مافیایی میدونستی بدون ک کارت تمومه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:53
حج فروش کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده نه انصافا حق فروش هستید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:54
آقای حق فروش لطفا پیشینه تحصیلی و دست آوردهای پژوهشی آموزشی اگر دارید که (بعید میدانم )رو کنید بعد در مورد نخبه های آینده ی این کشور اظهار نظر فرمایید...لعنت به کسانی که به اجبار وقت وانرژی مارا صرف حق خواهی میکنند به جای آموزش....
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:55
آقای حق فروش لطفا پیشینه تحصیلی و دست آوردهای پژوهشی آموزشی اگر دارید که (بعید میدانم )رو کنید بعد در مورد نخبه های آینده ی این کشور اظهار نظر فرمایید...لعنت به کسانی که به اجبار وقت وانرژی مارا صرف حق خواهی میکنند به جای آموزش
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:56
باسلام 85 درصد داوطلبان سال 95 و 96 در نظر سنجی سازمان سنجش خواهان تاثیر مثبت+ سوابق تحصیلی بوده اند و همینطور برای سال 98 .آموزش و پرورش هیچ زیر ساختی برای تاثیر قطعی فراهم نکرده!همین امسال 3 تادرس سوالاتش لو رفت!در تصحیح اوراق اجحاف میشود چون رای انسانی دخیل است!بالای چند هزار معدل بالا داریم که تفکیک آنها در فرمول بندی ها دچار مشکل است وتراز ها را نمیتواند تفکیک دهد!قانون ترمیم به میان آمده و فقط این روشی است برای کسری بودجه آموزش و پرورش این را خودشان اعلام کردند!وقتی اینهمه اعتراض وجود دارد حتما باید جنبه امنیتی بگیرد!قانونی که گفته شد 85 درصد داوطلبا با سوابق پذیرش شوند که این اتفاق افتاده!وقتی به صلاح مردم قانونی نیست آقایان وحی منزل که نیست لطفا اصلاحش کنین.شما فاجعه کنکور 93 و 94 را مشاهده فرمایید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:57
من از حضار در خواست دریل برای سوراخ کردن مغز بعضی ها دارم تا با عمق وجودشون این مساله رو درک کنند ادمها تغییر میکنند.گویا اقای حج فروش فکر میکنند یک دانش اموزی امسال معدلش کم شده تا اخر عمرش در همین وضعیت می ماند و نمیتوانند درک کنند ان شخص میتونه تغییر کنه و طوری درس بخواند که در کنکور رتبه شود
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:58
ن فقط دوتا سوال دارم از آقای حج فروش... میشه شما بگین که رتبه کنکورتون چند بوده؟؟ آیا اصلا تاحالا سرکلاس حاضر بودید؟؟ آیا تدریس کردید؟؟ آیا خود شما معدل نهاییتون بیست است؟؟ اگه میشه خودتون رو جای دانش آموزی که پدرش بسختی هزینه خانواده را تامین میکنه و خود دانش آموز مجبوره که در سال نهاییش کارکنه تا کمک خرج خانواده بشه و نمیتونه از جزوات امتحان نهایی و اون جزوات برای هر درس کلی هزینه اضافی بر دوش خانواده اش قرار میده و کل امیدش به کنکوره ... حالا اون دانش اموز باید قربانی مافیا بشه ؟؟اگه خودتون در این شرایط یا حتی فرزندتون در این شرایط بود این حرفارو میزدید ... واقعا متاسفم... همه چی پول نیست ...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 01:59
به نظر من کنکور را حذف نکنید نمرهای مدرسه هاخیلی قابل اعتماد نیستند سهمیه شهرستانها را بردارید سهمیهای دیگر را بردارید انتقال بچه های اساتید از شهرستانها رابه تهران ممنوع کنید تا دانش اموزان مستعد وارد دانشگاه شوند در دانشگاههای مادر انتقال از خارج از کشور را ممنوع کنید تا دانشگاهای مادر بتوانند کارشان را با یک عده دانشجوی با هوش شروع کنند زرنگه وتنبلها را کنار هم چیدن به هردو اسیب است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:00
آقای حج فروش کنکور بد است و شکی در آن وجود ندارد.....ولی اینکه بدی جایگزین بدتری شود واقعا جای تأمل و تأسف دارد......شما با این نظردادن ها و اظهار وجود کردن دارید بار استرس و نا امیدی را در بین دانش آموزان افزایش میدهید...همچنین چطوری میتوان کنکور را فقط ترفند تست زنی دانست؟؟؟کنکوری که نیازمند خواندن مفاهیم به صورت عمقی، تسلط کامل بر دروس ،تلاش های شبانه روزی یک فرد است....جناب حج فروش شما که ادعای کارشناس بودن دارید خوب میدانید که اکثر آزمونهای مهم دنیا به صورت تستی برگزار میشوند....چه بسا که آزمون تستی نیازمند تسلط بیشتر و بهتر بر مطالب برای پاسخگویی به مطلب است...ترمیم معدل باعث ایجاد بازار دوم برای مافیا میشود پس ابداً به نفع منافع ملی نیس.......این اقدام موج جدیدی برای ایجاد بازارهای جدید شیادان است....لطفا اگر توان انجام کاری برای دانش آموزان را ندارید با اظهار وجود کردنتان بار دانش آموزان را سنگین تر نکنید...ما همه مخالف این مصوبه ناعادلانه هستیم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:02
آقای حج فروش لطفا اول سوابق تحصیلی خودشون رو به طور کامل اعلام کنن از جمله رتبه ی کنکور نمره ی معدل در مدرسه و دانشگاه مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل و همچنین بگن در حال حاضر شغلشون دقیقا چیه و در کدوم اداره یا موسسه مشغول کار هستن اینطوری میزان صداقتشون برای بقیه معلوم میشه و معلوم میشه ایا واقعا به فکر دانش آموزا هستن. دو.این که آقای حج فروش دارندگان معدل های پایین رو لایق رفتن به دانشگاه نمی دونن بی انصافیه هرکسی حق داره اشتباهاتش رو جبران کنه و با تلاش و درس خوندن به هدفش برسه.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:03
این که آقای حج فروش دارندگان معدل های پایین رو لایق رفتن به دانشگاه نمی دونن بی انصافیه هرکسی حق داره اشتباهاتش رو جبران کنه و با تلاش و درس خوندن به هدفش برسه.این که این آقا مدام از ترفندهای کنکور حرف میزنن نشون میده چقدر از مرحله پرتن و چقدر تحت تاثیر تبلیغات دروغین موسسات سودجو قرار گرفتن کنکور الان کاملا مفهومی و ترکیبی شده طوریکه برای موفقیت در اون باید خیلی تلاش کرد در حالیکه برخی از این موسسات کلاهبردار میگن محصولات مارو بخرین مثلا تو پنج روز فلان درس رو صد بزنین در صورتی که اگه این تبلیغات واقعیت داشت هر سال نصف داوطلبا همه ی درسارو صددرصد جواب میدادن با این حال در سال های اخیر تعداد افرادی که مثلا درس زیست رو در کنکور صد زدن انگشت شمار بوده و حتی سال هایی بوده که در کل کشور هیچ کس نتونسته زیست رو صد بزنه اونوقت این آقا میگه سوالات کنکور آسونه و میشه با ترفند همشو جواب داد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:05
آقا میگه سوالات امتحان نهایی مفهومیه و سوالات کنکور ترفندی و سطحی این نشون میده هیچ آگاهی از سطح سوالات دو آزمون ندارن و رو هوا حرف میزنن سوالات امتحان نهایی همش کپی کتاب درسیه و طوطیوار حفظ کردنی درحالیکه کنکور در سال های اخیر بشدت مفهومی شده مثلا در درس ادبیات همه ی ابیات سوالات خارج از کتاب هستن و دانش آموز باید واقعا آرایه های ادبی و قرابت های معنایی رو یاد گرفته باشه تا جواب بده در درس دینی نه از حفظیات کتاب بلکه از مفاهیم ایات و احادیث سوال میاد در درس زیست به قدری سوالات مفهومی و ترکیبی طرح میشن که جواب دادن به اونا حتی از روی کتاب درسی هم ساده نیست حتی در دروس شیمی فیزیک و ریاضی هم طراحان طوری سوالات کنکور رو طرح میکنن که بدون تسلط به مفهوم درس و صرفا با تکیه بر ترفندهای بازاری نمیشه به اونا جواب داد. .این فرد در حالی رییس سازمان سنجش رو متهم میکنه که آقای خدایی به عنوان رییس سازمان سنجش فردیه که بیشترین تسلط رو به مقوله ی کنکور و امتحان نهایی و ترازبندی و رتبه بندی و آمار قبولی ها و... داره
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:07
کلی منطق و استدلال ریاضی و آماری هست نه این که مثل آقای حج فروش بدون سند حرف بزنه. شش.این آقا تهمت میزنه این که نزدیک نود درصد داوطلبا بدون کنکور میرن دانشگاه کذبه محضه باید گفت بر اساس امار این مطلب کذب نیست و حقیقت داره نزدیک نود درصد ظرفیت دانشگاه ها ورودیشون بدون کنکوره حالا این که چرا یک میلیون نفر کنکور شرکت میکنن میل خودشونه چون نود درصدشون در اخر میرن رشته محلی که گزینشش بدون کنکور بوده و اصلا نیازی نداشتن که به خاطرش سر جلسه ی کنکور حاضر بشن. میگن که از تاثیر سوابق تحصیلی موسسات کمک اموزشی سود نمیبرن پس این همه کتاب های رنگارنگ مخصوص امتحان نهایی که چاپ کردن چیه این همه پکیج مخصوص امتحان نهایی که تولید کردن چیه همون موسساتی که الان ترفندهای دروغین تستی عرضه میکنن مطمئن باشید کارشون رو بلدن و یه ماه مونده به امتحانات میان میگن پکیج تولید کردیم از خلاصه ی درس و نمونه سوالات احتمالی اگه این پکیج هارو بگیرید همه ی سوالات امتحانتون توش هست بیست میگیرین.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:08
.چرا این اقا خیلی راحت به جامعه ی بزرگ دانش آموزان کشور تهمت مافیا میزنن مگه طبق نظرسنجی رسمی سازمان سنجش از حدود یک میلیون داوطلب سر جلسه ی کنکور هشتادوپنج درصدشون مخالف تاثیر قطعی نبودن ایا اون چندصد هزار نفر همشون مافیا بودن؟ نه.آقای حج فروش دانش آموزا رو به ترمیم معدل تشویق میکنن جدا از این که این طرح خودش اشکالات خیلی زیادی داره باید گفت کسی که هزینه ی چندصد هزارتومنی ترمیم رو نداره چکار کنه آیا این عدالت اموزشیه؟ ده.میگن سوالات امتحان نهایی و شیوه ی برگزاریش کاملا استاندارده درصورتیکه امتحان نهایی کلی ایراد ناعادلانه داره یکیش اینه که مثلا دو نفر یه سوال تشریحی رو که سه چهار خط جوابشه کاملا یکسان مینویسن اما دو مصحح متفاوت اینارو تصحیح میکنن که دو نمره ی مختلف میدن و این کاملا ناعادلانست.
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:36
اینا هوچی گرن رفیق
چمیدونن مدرک و سند چیه
اینا سرباز شطرنجن که میفرستن جلو تا به وزیر (تاکید میکنم وزیر) تیر نخوره


مشکل اونجاست که چجوری چاپ شده

که مطمنم اونیکه میخاد این کامنت من رو تایید کنه خوب می‌دونه

روی سخنم با شماست

اخرتت رو گذاشتی پای این کار
خدا کنه بیارزه ، وگرنه بد باختی رفیق ،بد

همین مقاله که تو چاپ کردی ممکن آینده یه نفر رو نابود کنه
به خودت بیا
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:09
چه مبنایی میگن کنکوریای نودوسه و نودوچهار که تاثیر معدل قطعی بوده بهتر هستن اینا که اصلا هنوز فارغ التحصیل هم نشدن بر اساس کدوم امار این حرفو میزنن؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:10
جالب اینجاست اون سابق تحصیلی که حج فروشان ازش دفاع میکنن مربوط به سوم و یا پیش دانشگاهی است!! و بعد جالبتر اینکه از سوم و پیش که حذف شده باز در کنکور سوال هست؟؟؟؟ خنده دار نیست!! حج فروش تو خودت تکی اگر تونستی با 30بار خوندن زیست این آزمون و 100 بزنی اونوقت بیا ببینم چند کیلویی ؟؟ ولی امتحان نهایی به به فقط حفظ کن و سوالات پر تکرار و کم تکرار قلم چی و بخونی 20 گرفتی مثل 5000 نمره بیست .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:10
خه آقای عزیز شما میگید کنکور سطحی نگر و تشریحی عمقی نگر . این نشون میده شما جز مافیا ترمیم معدل هستید تا موسسات کنکور علاوه بر تست از تشریحی هم پول به دست بیارن تو امتحان تشریحی یه خورده از خودت بنویسی ربطی هم نداشته باشه حداقل ۲۵صدم تا نیم نمره میدن ولی تست باید عین موضوع را بدونی پس خواهشا دیگ بحث نکنید.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:11
میخوام از شما یه سوالی داشته باشم اگه یه دانش آموز بد بختی در دوران دبیرستان نه به علت درس نخواندن بلکه به علت مشکلات روحی روانی نتونسته باشه معدل بالای ۱۷ کسب کنه و امسال بهبود پیدا کرده باشه و بخواد با روحیه بالا درس بخون و کنکور بده باید بر بمیره و ارزوی پزشک شدن رو به گور ببره؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:12
همچنین به آقای حج فروش پیشنهاد میدم یک مطالعه اسنادی از سال 90 به بعد روی نوع و کیفیت آموزش هزار نفر برتر رشته های علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی (مجزا) انجام بده و منتشر کنه که چند درصد آنها در مدارس دولتی و مدارس عادی بوده اند و معدل آنها بالای 17 بوده !!! اصولا اگر ده تا مدرسه دولتی رو به صورت رندوم در تهران و یه شهر محروم بردارید مطمئن باشید تنها 20% دانش آموزان مدرسه عادی تهران و زیر 5% دانش آموزان مدارس عادی شهرستان، معدل بالای 17 دارند.چون کیفیت آموزش برابر نیست و طراح سوالات امتحان نهایی هم این رو در نظر نمی گیرند. اساسا تنها ابزاری که در کشور ما ، شکاف طبقاتی در بحث تحصیل رو کاهش داده کنکور هست که سه سطح سوال سخت، آسان و متوسط داره.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:12
خود آقای بطحایی چند ماه پیش توی مصاحبه شون گفتن که تاثیر سوابق در کنکور حداقل تا دو سال آینده مثبت خواهد بود ، الان چطور به این نتیجه رسیدن که امسال تاثیر باید قطعی باشه؟؟؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:13
اولا استرس یکساله خانواده به ۴ سال میرسه. دوما تاثیر مثبت واقعا عادلانه است. سوما اگر کنکور که تعداد افراد درگیرش کم هستند فروخته میشود امتحان نهایی که از طراحی تا تصحیح چند ده برابر افراد درگیرش هستند امکان رشوه خیلی خیلی بیشتر است‌.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:14
برا اونایی که هوش بالایی دارن ولی وضعیت اقتصادی نابسامانی دارن،باعث میشه هرگز دیگه نتونن درس بخونن.اگه یکسال باشه با هزار مکافات شاید بتونن خودشونو برسونن،یعنی در حال حاضر مناطق محروم و بچه های آدم های فقیرتر از صد درصدشون،شاید یکصدم درصدشونم پاشون به صندلی پزشکی و ... نرسه چه انصافی دارید وقتی میگید تاثیر معدل ۸۵ درصد باشه،عملا مناطق محروم و آدمای فقیر هرگز بچه هاشون به هیچ جا نرسن فقط خاص مایه دارها میشه با برداشتن کنکور،اسم پذیرش دانشگاه‌ها رو بهتره بذارن،پذیرش بر اساس مایه نه بر اساس سوابق تحصیلی
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:15
بزارید با ارامش درسمونو بخونیم چرا با این تاثیر قطعی معدل ما رو از اینده ناامید میکنید فرضا که اقای حج فروش متخصص باشه و...ایا ۸۷درصد دانش اموزا عقلشون از اون کم تره؟!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:16
جناب آقای حج فروش نظرات شما کارشناسانه نیست و یک کلی گویی مبهم است لطفا با ادله و مستندات کافی سخن بگویید من مخالف آقای حج فروش هستم.این فرد ما دانش آموزان و خانواده ما را مافیا می نامد درحالیکه ما از این مصوبه دچار فشار روانی چند برابری شدیم.
۸
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:17
میشه اقای حج فروش معدل کتبی نهایی خودشو بذاره ببینیم با معدل چن وارد دانشگاه شده؟معدلش20بوده؟اصلا با این نظرات غیرمنطقی ایشون دانشگاهم رفتن؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:18
با سلام یک نمونه از انتقادات بی پایه و اساس اقای حج فروش انتقاداتش اصلا از لحاظ علمی ارزشی نداره چون خودش یک چیزی میگوید بعد ضد ان را میگوید مثلا میگوید اگر سوال تشریحی شود از درامد مافیای کنکور کاسته میشود و اصلا اموزشگاه ها نمیتوانند به این سمت برند بعدش خودش میگه بهتر آموزشگاه ها به این سمت برند و هزینه شونم بگیرند
۶۱۱
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:19
اقای حج فروش سیستم اموزشی امریکا المان و کشورهای غربی با ما خیلی تفاوت داره و مقایسه اون کشورها با ما خنده داره سوالای امتحان نهایی نمیتونه دانش اموزانو از هم تفکیک کنه
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 02:19
با سلام یک نمونه از انتقادات بی پایه و اساس اقای حج فروش انتقاداتش اصلا از لحاظ علمی ارزشی نداره چون خودش یک چیزی میگوید بعد ضد ان را میگوید مثلا میگوید اگر سوال تشریحی شود از درامد مافیای کنکور کاسته میشود و اصلا اموزشگاه ها نمیتوانند به این سمت برند بعدش خودش میگه بهتر آموزشگاه ها به این سمت برند و هزینه شونم بگیرند
پاسخ + 0 0 --
ترکمن زاده 1397/07/27 - 05:28
دوستان. دلایل "عدم حذف" کنکور را در این مقاله دکتر بخوانید:

آموزش و پرورش و آموزش عالی؛ بازوان اجرایی کاپیتالیسم در ایران
پاسخ + +1 -3 --
علی 1397/07/27 - 08:10
من همه تلاش خودمو گذاشتم روی معدل و معدل 20 آوردم نه سئوال لو رفته داشتم نه تقلب کردم. زحمت زیاد کشیدم. در تمام آزمون های آزمایشی سازمان سنجش و کانون شرکت کردم و بهترین رتبه ها رو آوردم ولی متأسفانه استرس روز کنکور باعث شد رتب کنکورم خوب نشه . اگه تأثیر قطعی سابقه تصویب بشه من در رشته دلخواهم قبول میشم . حالا بنظر شما یک معدل 11 با رتبه بالا بیاد جای منو بگیره این عدالته؟
پاسخ + 0 0 --
مصطفی 1397/07/27 - 15:37
از کجا معلوم‌۲۰ خودت باشه بیا باز امتحان بده ببینم اگه میتونستی ک لیاقت داشتی کنکور هم قبول میشدی حتما اون ۱۱ لیاقت رفتن به دانشگاه رو از تو بهتر داره خلایق هر چه لایق
پاسخ + 0 0 --
به علی 1397/07/29 - 12:50
اونی که سر جلسه کنکور به خاطر تسلط عمیق و صد در صدریش روی دروس دچار استرس نمیشه و نتیجه خوب میگیره پس اسم اون چیه؟عدالت اینه شما به جای اون بری دانشگاه؟؟مشکل تو میدونی چیه؟فکر میکنی خیلی زرنگ و نخبه ای فقط خودت 20 گرفتی ولی متاسفانه تنها تو نبودی که 20 گرفتی چند هزار نفر دیگه ام بودن که 20 شدن
پاسخ + 0 0 --
به علی 1397/07/29 - 12:52
در ضمن اگر کسی با معدل 11 تونسته رتبه خوبی بیاره قطعا و صد درصد لیاقتشو داره که در رشته و دانشگاه تاپ مشغول تحصیل شه!و ایشان جای شما رو نگرفتن بلکه به جایگاه خودشون دست یافتن!!دست از نگاه قربانی بودن بردارین و مسئولیت زندگی خودتون رو به عهده بگیرین
پاسخ + +1 -4 --
کارشناس آموزش 1397/07/27 - 08:21
عجیبه که همه کامنت گذارا دنبال سابقه آقای حج فروش هستن حضرت علی (ع) می فرماید: اُنْظُرْ الی مَا قَالَ، و لا تَنْظُر إِلَی مَنْ قَالَ به گفته بنگر نه به گوینده، به فرض که معلوم شد ایشان دیپلم هم نداره که چی؟ مهم حرفاشه. مگه این همه پیامبران و امامان و علمای بزرگ ما که حرف و عملشان الگو ست دیپلم با معدل 20 دارن یا رتبه دو رقمی در کنکور، بنظر می رسه کامنت های احساسی و کینه توزانه نسبت به یک مقاله علمی و مستند که متکی به نظرات ده ها استاد دانشگاه و شخصیت سیاسی کشور است کسی را قانع نمی کند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 13:57
به فرض که مشخص شد دیپلم نداره و جعل کرده مشخص میکنه که ایشون صلاحت حرف زدن نداره !

میتونه نظرشو بده ولی نه به عنوان کارشناس بلکه به عنوان یه فرد عادی ! شما که خودتو کارشناس میدونی بفهم که هر بی سوادی حق نداره خودشو کارشناس آموزشی معرفی کنه ...
پاسخ + 0 0 --
مصطفی 1397/07/27 - 15:36
کارشناس اسلام‌هیچ وقت نگفته زود بگید چیزی که ناحق است
پاسخ + 0 0 --
به کارشناس مسائل حج 1397/07/29 - 11:03
دلیل حساسیت کامنت گزارن به سابقه تحصیلی جناب حج فروش این است که خود ایشان دایه دار سوابق تحصیلی هستند ،بسیار غضبناک و کینه توزانه در برنامه تلویزیونی میفرمودند که دانشگاه جای معدل پایینا نیست!!خوب طبیعی است داوطلبا کنجکاو شدند ببینند کسی که خواهان سوابق تحصیلی است،سوابق تحصیلی درخشان خودش چیست؟مثلا بطحایی وزیر اموزش و پرورش خودش میگه معدلش در زمان تحصیل 16 بود و دانش اموز درس خونی نبوده اما وزیر شده!!!الان مسبب قانونی است که معدل 19 هم نتواند در رشته و دانشگاه تاپ قبول شه!!
پاسخ + 0 -2 --
کارشناس آموزش 1397/07/27 - 08:37
من فکر می کنم همه اونائی که معدلشون پائینه و رتبه کنکورشون بالاست حق دارن که از مقاله آقای حج فروش ناراحت بشن. اما مطالب ایشون حقیقت تلخ است. تست ها واقعا آموزش کشور را ویران کرده . همانطور که ایشان نوشتن تقریبا همه کشورهای دنیا بخاطر نقش تخریبی تست، این نوع آزمون را کنار گذاشتن. تا کی باید ما ادامه بدیم . بالاخره اجرای قانونی که مجلس تصویب کرده 11 ساله با همین مقاومت ها به تأخیر افتاده، هر سال می خواد اجرا بشه این همه غوغا سالاری میشه، شما هر قانونی که در هر جای دنیا اجرا میشه عده ای از آن سود و عده ای ضرر می کنن. مهم این است که اونائی که قانون رو تصویب میکنن منافع کشور ، آینده و عموم مردم را در نظر می گیرند نه خواسته های مقطعی و احساسی رو
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 13:55
خب توی کااااااارشناس بیا بگو مردم از این مصوبه چه سودی میبرن ؟؟ بدبختی ما اینه که....
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:32
هیشکی نمیگه نظر نده
نظر بده
ولی جان هر کی میپرسته اسم کارشناس رو خودش نزاره
پاسخ + 0 0 --
به کارشناس مسائل حج 1397/07/29 - 11:07
اطلاعاتت غلطه گلم همه کشورهای دنیا ازمون تستی رو کنار نزاشتن،همین الان امریکا ازمونهای ورودی مهمی رو به صورت تستی برگزار میکنه،اره دیگه یک قانونی تصویب شده که یک عده قلیل ژن خوب منفعت میکنند بالای 85 درصد داوطلبا هم ضرر میکنند،نباید به خاطر بالای 85 درصد افراد معمولی قانون رو عوض کرد که مهم اون ژن خوبان،11 سال که هیچی که از زمان تولد ادم و حوا میگفتن میخوان کنکور رو حذف کنند اما حرف مفت میزدند چیزیم که ارزونه حرف مفته
پاسخ + 0 -4 --
کارشناس آموزش 1397/07/27 - 08:38
مطمئنا دانش آموزانی که تونستن رتبه های خوب در کنکور به دست بیارن میتونن در امتحانات نهائی بعدی هم معدل پائین شون رو بالا ببرن جای نگرانی نداره . ضمنا مافیای کنکور هیچوقت از اینکه 10 برابر تست وقت
و هزینه صرف بسته سئوال و آزمون های تشریحی کنه و عایدی خیلی کمی داشته باشه خوشحال نیست و ترجیح میده فقط آزمون های تستی برگزار کنه و تست های طبقه بندی شده هزاران بار چاپ شده رو دو باره چاپ کنه . بنابر این بزرگترین گروه مخالف تأثیر قطعی سابقه تحصیلی مافیای کنکور است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 13:53
....از راه میرسه اسم خودشو میذاره کاارشناس آموزش !!....کارشناس ؟ خخ
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:31
راضیم ازت
مشخصه همه معایب این طرح رو می‌دونی و دقیقا خلافش میگی

تنهات میزاریم با وجدانت رفیقفقط جان عزیزت نظر کارشناسی نده که خندم میگیره از نظراتت خداوکیلی
پاسخ + +2 -1 --
رهگذر 1397/07/27 - 08:45
ضمن تشکر از جنابعالی به پاس دغدغه و طرح موضوع مافیای کنکور و موسسات آموزشی باید متذکر شد که این موسسات مجوز اولیه را از وزارت آموزش و پرورش می گیرند حالا خود وزیر مدعی است زوش به آن ها نمی رسد و دانش آموزان گروگان آنها هستند. مگر می شود وزارت های آموزش و پرورش و اطلاعات وقوه قضائیه نتوانند به این مافیا پایان دهند. به نظر می رسد وزیر آموزش و پرورش با طرح این موضوع در صدد سهم خواهی بیشتر خود است تا پایان دادن به آن. در ضمن رشد این موسسات و انتشارات کمک آموزشی خود معلول هستند وعلت آن را دفتر تالیف کتب درسی وزارت خانه جستجو کرد و به جرأت می توان گفت دانش آموزان گروگان دفتر تالیف هستند تا این موسسات و انتشارات
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:28
ما بچه های مظلوم این خاک خوشحالیم
خوشحالیم که آنقدر پافشاری کردیم که مخالفان تاثیر مثبت (مافیای واقعی) دست به دامن اکانت های فیک شده
این یعنی راه ما درسته
یعنی ما بر حقیم

امید به اون روزی که خورشید از پشت ابر درآید
پاسخ + +1 0 --
رهگذر 1397/07/27 - 08:46
وقتی کتاب درسی به دلیل تعدد موضوعات و سرفصل ها چنان گنگ و مجمل نگاشته می شود که حتی درک آن ها هم برای معلم مشکل هست وقتی اعتراض به حجم کتاب می شود به جای کاهش موضوعات وسرفصل ها ار همان توضیحات حداقلی می زنند. طبیعتاً چنین تالیفی راه را برای کلاس های خصوصی و موسسات آموزشی و انتشارات کمک درسی باز خواهد کرد. شاید به خطا نباشد اگر بگوییم سردسته و ریشه مافیا در دفتر تالیف وزارت خانه نهفته است
پاسخ + +1 0 --
رهگذر 1397/07/27 - 08:54
برنامه تبلیغاتی موسسات کنکور رد در صدا و سیما ببیند چطور گنجشک رو رنگ میکنه جای قناری می فروشه

دوستان مسیر پیشرفت صحیح علم را باید پله پله طی کرد استفاده از آسانسور و و دوپینیگ در آن معنا ندارد.
استفاده از دوپینگ های آموزشی نتیجه اش شده پزشک بیسواد و بی رحم که خاک خطاهای آنان را می پوشاند و مهندس بیسواد که با کوچکترین زلزله و بارندگی خانه ها و پل ها خراب می شوند با احترام به پزشکان و مهندسانی که مسیر علم را با وسواس و گام به گام طی کرده اند و جامعه از خدمات آنها منتفع. اما در حداقلند این عزیزان
پاسخ + +1 0 --
massum 1397/07/27 - 08:58
اگر درحال حاضر برای کنکور درکشور ما مافیا اینجاد شده است وعده ای کنکور را به تجارت تبدیل کرده اند فقط وفقط یک دلیل دارد!بی کفایتی آموزش وپروش!!!
چرا که اگر کتاب های درسی،وسیستم آموزشی آموزش وپرورش کافی بود وبه نیازهای دانش اموزان پاسخ میداد نیازی به استفاده از آزمون ها وکلاسات کنکوری احساس نمیشد!
راه حل این مشکل نیز اصلاح پایه ای وریشه ای سیستم آموزشی است!و با تاثیر قطعی حل نمیشود بلکه بدتر هم خواهد شد!چون درین میان هم کنکور وجود دارد وهم مافیای امتحانات نهایی!
واز طرفی امتحانات نهایی آنقدر ازنظر استاندار سوالی پایین هستندوضریب تمییز پایینی دارند که ۵۰۰۰معدل ۲۰وجود دارد!مثل اینکه ما درکنکور ۵۰۰۰رتبه ی یک داشته باشیم!!!سوالم این است چگونه این ۵۰۰۰نفر ازهم تفکیک باید شوند؟؟؟
ودر آخر!اقای حج فروش ما که نفهمیدیم شما چه تحصیلاتی دارید وایا اصلا دارید یا نه!!!اما سخیف ترازین وجود ندارد که به طمع پول ترمیم معدل اینکونه آبروی خودرا به حراج بگذاریدو اینده ی یک دانش اموز با معدل ۱۹را خراب کنید!
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:25
درود
حالا من این مصوبه رو که مطمنم در موردش هیچ اطلاعی نداری برات باز میکنم

این مصوبه ینی همه اونایی که منطقه محروم بودن
سرباز معلم درسشون داده سال دیپلمشون
تقلب نکردن سوالاتی رو که شب قبل همه داشتن چون حلال و حروم حالیشونه رو نابود می‌کنه
و نتیجش میشه صندلی پزشکی و مهندسی پولی
بورسیه آقا زاده
دکترهای آقازاده

نگم برات از سهمیه ایثارگران و شهدا و هییت علمیو بسیج
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 10:57
مردم با این طرح تاثیر قطعی مخالفند شما چرا کاسه داغ تر از آش میشی
مگر این که یه پولی گرفته باشی از این مافیا هفت خط که کتاب هایی که چاپ کرند به اسم ترمیم معدل بفروشن
یا کلا کنکور برداشته بشه و فقط ترمیم معدل بمونه
یا فقط کنکور باشه بدون تاثیر قطعی
هردو با هم یعنی مافیای دو کله کنکور
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/29 - 11:12
همینو بگو کلا کنکور رو بردار فقط ترمیم معدل و امتحان نهایی بمونه اما اگه نتونستی با معدل بچه ها رو بفرستی یونی ..میایم چوب تو استینت میکنیما تا دیگه بدون فکر حرف نزنی
پاسخ + +2 0 --
علی محمد 1397/07/27 - 11:29
سلام من پدر معلم هست و در منطقه ای محروم کلاسی چند پایه رو اداره میکنه، من هم یکی از کسانی هستم که از نماینده منطقمون خواستم طرح لغو این مصوبه رو امضا کنه ، بله شما به من گفتید مافیا ، باید بگم که مافیا کسی است که از هر اتفاقی در کنکور سود میبره و با قطعی شدن کنکور خودتون میتونید بفهمید که هیچ دانش آموزی سود نمیبره و فقط بازار ترمیم معدل و خرید سوالات امتحان نهایی داغ شده و امتحانات تشریحی قلمچی مافیا دقیقا همین ها هستند
پاسخ + 0 -4 --
مسعود دانشجوی معماری 1397/07/27 - 12:03
برای من عجیبه که اگه اینا که معدلشون پائینه ولی رتبه بالای کنکور رو آوردن چرا تو این سه سال (95 و 96 و 97) که تأثیر معدل مثبت بوده دانشگاه نرفتن و میخوان سال 98 برن دانشگاه و ماتم ترمیم معدل گرفتن. شک ندارم که اکثر این کامنت ها مربوط به نوچه های کلاس های کنکوره چون این مافیا براش خیلی سخته در آینده از فریب خوردگانش آزمون با سئوال های تشریحی بگیره چه جوری این همه معلم گیر بیاره که ورقه های آزمون های تشریحی شو تصحیح کنن تازه همون بلایی که میگن تو آموزش وپرورش هست و هر معلمی یه جور تصحیح می کنه پیش میاد. از اون گذشته اونا در آینده دیگه با سئوال تستی سرو کار نخواهند داشت و سئوال تشریحی هم ترفند بردار نیست چه طوری قول رتبه بالا رو به داوطلباشون بدن. اینا همه دلیل اینه که اکثر مخالفای تأثیر قطعی سابقه تحصیلی مافیای کنکور است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 13:50
....

آمریکا و عربستان به ایران میگن تروریست ... دقیقا مشابه همین که مافیای کنکور به دانش آموزا میگه نوچه و مافیا :)
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/07/27 - 18:54
دوست عزیز این قانون اشکالات پر از اشکالات ریاضی بهتون پیشنهاد میکنم یه تحقیقی بکنید و بعد دانش آموزای کشورو مافیا بخونید
پاسخ + 0 0 --
مسعود دانشجوی حج 1397/07/29 - 11:15
اونجا که میگی سوالات تشریحی ترفند بردار نیست و در کل ادبیات صحبت کردنت سرریع لو میده کی هستی
پاسخ + +4 0 --
عضو هیات علمی 1397/07/27 - 13:39
کسی که به دروغ خود را پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت معرفی می کند و در لابلای نوشته اش ده ها دروغ سرهم بندی می کند، دغدغه ملی و انسانی ندارد.حج فروش سالها مدیر کل حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش بوده که در دوره مدیریتش سفره ای برای عده ای پهن کرده بود. این حمله ها به کنکور توسط او نوعی تلاش برای خروج از انزوا و مطرح کردن خود است.چون صداقتی ندارد، کسی به گفته او توجهی نخواهد کرد. جدی نگیرید.
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:21
نوچه؟!؟!
ما کسایی هستیم که یاد گرفتیم زیر بار زور نریم و واسه ارزوهامون بجنگیم
حاضرم مدارک دانش آموزی ارائه بدم و نشونی دبیرستانم رو بهت بگم تا بری ببینی وضعش رو
تا بری ببینی سرباز معلمی که سال دیپلم به من درس

آیا جرات این رو داری که خودتو معرفی کنی؟
پاسخ + 0 0 --
به عضو هیات علمی 1397/07/29 - 12:56
خیلی ممنون از شفاف سازی شما
پاسخ + +1 0 --
جواتی 1397/07/27 - 15:16
با تمام وجود.... که این مقاله رو چاپ کرده

حاجی دست حج فروش دیگه رو شده
پاسخ + +1 0 --
نغمه 1397/07/27 - 16:20
سلام وقت بخیر. آقای حج فروش باید درمورد مدرک تحصیلی شان و اینکه از کجا و از چه کسی عنوان پژوهشگر را دریافت کرده اند و اینکه تا به حال چه پژوهش هایی انجام داده اند ، شفاف سازی کنند. این حق مردم است که وقتی یک نفر در همچین حیطه ی خطیری اظهار نظر میکند ، بدانند که چه کسی است و از کجا آمده و برای چه کسی کار میکند و مدرک تحصیلی و سطح سوادش چقدر است.
پاسخ + +2 0 --
یه روستایی 1397/07/27 - 16:48
در جواب صدای معلم
ما باید بدانیم مدرک ایشون چیه کسی که میاد این همه در مورد کنکور صحبت می‌کنه حداقل خودش باید یه رتبه برتر باشه و معدل بالای ۱۹/۵ باشه
ایران که امروز این همه مشکل داره مربوط به کسایی است که در مورد چیزی که تخصص ندارند صحبت میکنن
پاسخ + +1 0 --
دانش آموز 1397/07/27 - 17:08
تا جایی که من خبر دارم مافیا شمایی جناب حج فروش با حمایتت از تاثیر قطعی
پاسخ + 0 0 --
جواتی 1397/07/27 - 17:15
داداش تویی که تایید می‌کنی
خواستم بگم خاک بر سرت
خاک بر سر اون وجدان کاری که تو داری

اخرتتو رو خیلی کم فروختی
خیلی ارزون


وعده ما پل صراط
دو روز دنیا رو خوش بگذرون

نمیخاد چاپ کنی
فقط بخون
پاسخ + +2 -1 --
سهراب 1397/07/27 - 17:19
متاسفم برای سایت صدای معلم مثله این که مافیای کنکور شماروهم خریدن که شدید صدای حج فروش شما صدای معلمید واقعا؟؟؟؟؟حج فروش کیه؟؟؟مدارک تحصیلی؟؟؟؟رتبه کنکور؟؟؟مدارک پژوهشی اصلا میدونه کنکور چیه میاد این چرندیاتو میگه شما اگه میخوای بدونی تاثیر معدل یعنی چی چرا از معلما و دبیرا کنکور سوال نمیکنید چرا حج فروش؟؟؟اقای حج فروش دست از سرما بردار مارو بیچاره کردین با این تاثیر معدل
پاسخ + +1 -1 --
على 1397/07/27 - 18:51
سلام و درود.اين مقاله هاى آقاى حج فروش ،دقيق ترين و صحيح ترين و جامع ترين مقاله ها در معرفى ذات واقعى كنكور است.اميدوارم مسؤولان توجه بفرمايند.
پاسخ + 0 0 --
به حج علی 1397/07/29 - 11:20
اره میدونیم ،چرت و پرت ترین، هزیانگو ترین، حاشیه گو ترین، حرفهای بی منطقی و غیر قابل اعتبار(نه مقاله)در مورد کنکور است!
پاسخ + +2 0 --
جواتی 1397/07/27 - 19:34
پیشنهاد این است که ضریب تآثیر قطعی سابقه تحصیلی در سال 98 به میزان 60 درصد و این ضریب برای سال 99 به میزان 85 درصد افزایش یابد تا تبصره های 4 و 5 ماده 5 قانون پس از 12 سال بی اعتنائی و تأخیر در سال های 98 و 99 جامه عمل بپوشد"


اینو ببری آلمان نشون آنگلا مرکل بدی و بهش بگی کارشناس وارسته تعلیم و تربیت ایران این نطق رو ایراد کرده
خودش پناهندگیت رو امضا می‌کنه

ناموسا تا حالا مدرسه های سیستان و بلوچستان رو از نزدیک دیدی؟!؟!؟


جان عزیزت از عدالت آموزشی حرف نزن
از برابری امکانات حرف نزن

دیگه داره حالمون از این بازی مسخره که شما راه انداختید واسه کسری بودجه تون بهم میخوره
پاسخ + 0 0 --
سوپر مخ کلاس دکتر 1397/07/27 - 19:53
علاقه مندان این مقاله دکتر رو هم سرچ کنید و بخونید:

کنکور؛ ابزاری برای استعمار و غارت مردم / حسینی
پاسخ + 0 0 --
سوپر مخ 2 کلاس دکتر 1397/07/27 - 20:24
ای مافیای کنکور شیطون! 350 میلیارد تومان!!!! به صدا و سیما .... دادید تا ..... ای شیطونا این ویدیو رو ببینید:

https://melliun.org/iran/184258
پاسخ + 0 0 --
سوپر مخ 2 کلاس دکتر 1397/07/28 - 06:26
پس بگو چرا اربابان شما به استاد ما - دکتر سید محمد حسن حسینی - که بخاطر انتقاد کردنش مجبورش کردن به ما الفبای زبان درس بده مجوز تاسیس موسسه آموزش زبان هم نمیدن! حالا فهمیدم چرا سازمان ملل ایران را .... کشور دنیا اعلام کرد.
پاسخ + +1 -2 --
موافق تأثیر قطعی 1397/07/27 - 20:50
از استاد حج فروش متشکرم که مافیای کنکور و عملکرد پلید آنها را شفاف سازی کردند. این مقاله با ارزش در تاریخ نظام سنجش و پذیرش دانشجو ثبت خواهد شد مطمئن هستم تعداد اندکی از کامنت گذاران داوطلبان واقعی کنکور 98 هستند و بقیه اعضای مافیای کنکور و کارکنان سازمان اصلی این مافیای برانداز یادگیری خلاق اهستند که با افزایش ضریب تأثیر قطعی سابقه تحصیلی در سال های آینده سایر آزمون های ارشد و دکتری و آزمون های استخدامی این سازمان هم همین بلا سرشون میاد و نظر رئیس مجلس که فرمود: این سازمان باید منحل شود جامه عمل می پوشد و کشور و مردم از بلاهائی که این سازمان بر سر آنها آورده راحت خواهند شد.
پاسخ + 0 0 --
به موافق تاثیر حج 1397/07/29 - 11:26
عذر خواه هستم جناب حج فروش استاد چی هستن؟که الکی و مثل نقل و نبات این واژه رو خیرات میکنید!!گویا عده کثیری در این جامعه عقده این القاب رو دارند!!این حرفهای بی سند و بی منطق(نه مقاله)درذهن داوطلبهای کنکور ثبت خواهد شد!!شما از کجا میدونی کسانی که کامنت میزارن کیا هستن عضو موساد یا سیا هستی؟؟
پاسخ + 0 -2 --
سید محمد حسن حسینی 1397/07/28 - 18:11
به نظر من "غالب" مخالفان حذف کنکور در فضای مجازی و رسانه ها و حتی در همین جا مدیران کل و خود وزیر و معاونانش هستند چون - همانطور که در مقالات متعدد تشریح کرده ام و دوستان به دو مورد آنها در کامنتهای بالا اشاره کرده اند- نفع "هنگفتی" از کنکور و موسسات و مدارس و کلاسها و .... که در جهت بهره برداری از کنکور سازماندهی کرده اند می برند. این هم راه حل من بعنوان جایگزین کنکور بود که باعث شد ابلاغ من را امسال برای تدریس در مدرسه "راهنمایی" بزنند تا دیگر وارد خطوط قرمزشان نشوم:

http://melliun.org/iran/170757
پاسخ + 0 0 --
به حسینی 1397/07/29 - 11:29
نه حسینی جان زیادی با اونا دشمن شدی بالای 85 درصد داوطلبها رو هم فکر میکنی همونا هستن که دارن توطئه میکنند!!طبق همه پرسی رسمی سازمان سنجش هر سال سر جلسه کنکور بالای 85 درصد داوطلبا مخالف تاثیر قطعی معدل هستند چون با اگاهی از اینکه کنکور ازمون سخت و پراسترسی هست راه عادلانه تر و بهتری در شرایط فعلی برای تفکیک افراد نمیبینند
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1397/07/30 - 06:20
سلام همکار گرامی. "راه حل" بی نظیر من کاملا علمی و منطقی و حساب شده و موثر هست که در رساله دکترایم به آن پرداختم. انتظار داشتم که وزارت آموزش و پرورش ج.ا. حداقل یه همایش برا حل معضل کنکور بذاره تا حداقل در اونجا این فرصت رو داشته باشم که راجع به فواید و جامع بودن راه حلم از زوایای متفاوت به بحث با کارشناساشون بپردازم. ضمن اینکه اگه راه حل من به داوطلبان کنکور و دانش آموزان و سیاست گذاران آموزشی "درست" معرفی بشه - در یه برنامه تلویزیونی با حضور من - اونا هم با طرح من موافق خواهند بود.
پاسخ + 0 -2 --
حامی تأثیر قطعی معدل 1397/07/29 - 13:21
اگر شما که ادبیات کامنت هاتون نشون میده 12-10 نفر بیشتر نیستید واقعا راست میگید و دانش آموز هستید و در کنکور گذشته رتبه خوب آوردید و معدلتون پائینه چرا اینقدر از ضریب تأثیر قطعی معدل می ترسید؟ شما که تونستین رتبه بالا بیارین و میگین سوالای کنکور مفهومی و نابغه ها میتونن از کنکور رتبه بالا بیارن و سوالای امتحانات نهائی حفظی است و با یکماه خوندن میشه معدل 20 آورد پس نابغه ها چرا نگرانید. تا تیرماه 98 بیش از 20 ماه مونده میتونین در امتحانات مختلف شرکت کنین و 20 بار معدل 20 بیارین و اینقدر هم به نویسنده محترم مقاله فحش و ناسزا نگین . حالا دست کی رو شد ؟
پاسخ + 0 0 --
حامی حج 1397/07/29 - 14:34
بازهم که حرفهای بی ربط و بی سرو ته زدی!!!مگه تمام این 20 ماه هر وقت که داوطلبا دلشون بخواد بهشون فرصت ترمیم معدل میدن؟؟داوطلبا فقط یکبار حق ترمیم معدل دارند!!چرا داوطلبا باید زمان طلایی کنکورشون برای امتحان پوچ و حافظه محور نهایی هدر بدن؟؟چرا در سال کنکور باید درگیر دو امتحان دو گانه بشن؟؟چرا باید هزینه چند گانه بهشون تحمیل بشه برن کتابهای امتحان نهایی رو بخرن و هزینه ترمیم معدل کنند؟؟در امتحان نهایی هر نمره ای غیر از 20 یعنی چند هزار نفر جا به شدن...و کلی اشکالات اماری و ریاضی بزرگ که از بس تکرارشون کردیم دیگه خسته شدیم حوصله ندارم برای ادمهایی که منفعتشون در نفهمیدنه توضیح بدم!!!لازم نیست اینجا کسی خودش رو به شما اثبات کنه نظرسنجیهای رسمی میگه بالای 85 درصد داوطلبا با این قانون مخالفن صدبار دیگه ام نظر سنجی تکرار بشه نتیجه همینه..شماهم به حمایتت از تاثیر قطعی ادامه بده..اینقدر کمین که اصلا دیده نمیشین
پاسخ + 0 -2 --
حامی تأثیر قطعی معدل 1397/07/29 - 16:48
یا هیچ فکر کرده اید که این متقاضیان که ظاهرا همه شان ادعا دارند قبلا رتبه بالای کنکور را کسب کرده اند و میگویند معدلشان پایین است و قطعی شدن ضریب سابقه تحصیلی به ضرر آنهاست چرا طی سال های 95 تا 97 که سابقه تحصیلی تأثیر قطعی نداشته با رتبه بالا انتخاب رشته نکرده اند و میخواهند پشت کنکوری باقی بمانند؟ با توجه به این که 32 سال سابقه تحصیلی هیچ نقشی نداشته و در این مدت افراد زیادی با معدل های 10 و 11 و 12 و دو پینگ ترفند های تست زنی به رشته / دانشگاه های برتر راه یافته اند، چرا آنها از این فرصت ها استفاده نکردند و در سال هائی که رتبه بالا در کنکور کسب کردند و معدل پائین آنها تأثیر منفی نداشت، چرا انتخاب رشته نکردند. آیا ممکن نیست اینها هویت های جعلی مافیای کنکور باشند؟
مطالب بیشتر در لینک زیرhttps://www.khabaronline.ir/detail/813768/socie ty/education
پاسخ + 0 0 --
حامی حج 1397/07/29 - 17:53
چه سوالهای پیش و پا افتاده ای میکنی کی گفته طی سالهای 95 تا 97 رتبه های بالا انتخاب رشته نکرده اند و میخواهند پشت کنکور بمونند؟؟ خب اگر کسی رتبه خوب اورده باشه و به هدفش رسیده باشه انتخاب رشته کرده رفته یونی!!اصلا کی به تو همچین حرفی گفته همه فارغ التحصیلا در سالهای 95 تا 97 کنکور دادند؟؟ خیلیاشون به هر دلیلی که به خودشون مربوطه اصلا نه کنکور دادند نه درس خوندند الان تصمیم دارند درس بخونند و کنکور بدند حقشونه!!این از بدیهی ترین حقوق انسانی در هر جامعه ای که فرصت تحصیل همیشه برای همگان باز باشه جای تورو که تنگ نکردند...برو به زندگی خودت برس برای زندگی دیگران تکلیف روشن نکن سال 98 که هیچی شاید ما تا ده سال دیگه ام خواستیم پشت کنکور بمونیم این حق و انتخاب ماست
پاسخ + 0 -2 --
حامی تأثیر قطعی معدل 1397/07/29 - 17:12
آقای نابغه مگه نمیگی همکاران مافیائی ت بسته های ترمیم آماده کردن. به دوستات بگو این بسته ها رو ماهانه کنن که داوطلبای کلاساتون 20 ماه آزمایشی ترمیم معدل کنن اونوقت 20 ماه معدل 20 دارن که آخریش همون امتحان نهائی ترمیمی آموزش و پرورشه. اما میگی «چرا باید چند گانه بهشون تحمیل بشه برن کتابهای امتحان نهایی رو بخرن و هزینه ترمیم معدل کنند»؟ خب مگه این همه مدت که بیشتر از 30 ساله بی سوادائی که معدل 10 و 11 داشتن جای معدل های 18 تا 20 رو در دانشگاه های دولتی و رشته های تاپ نگرفتن . حالا نوبت اونا نشده که در حد 20 درصد شانس انتخاب این رشه و دانشگاه ها رو داشته باشن. اینه که به قول خودتون به نفع شما اعضای مافیای کنکوره هم کنکوری پول در میارین هم ترمیمی. دیگه چی میخواین.
پاسخ + 0 0 --
حامی حج 1397/07/29 - 17:48
نابغه ی جاده حج چه کسی به تو گفته است من اقا هستم؟و من کی گفتم همکاران مافیایی ام بسته ترمیم معدل اماده کردن؟؟اخ اخ که وجود تو پر از بغض و کینه و نفرت و حسادت و سیاهی است....من اصلا حرفهای بی سر وته تورو نمیفهمم 20 ماه ازمایشی ترمیم معدل کنند!!چی میگی؟؟ما معدل 15 16 سراغ داریم که الان وزیر اموزش و پروشه اسمشم بطحایی..حج فروش سراغ داریم خودش هیچ سوابق تحصیلی معتبری نداره حالا برای ما دفاع از سوابق تحصیلی میکنه!!اینا ژن خوبای مملکت هستن دیگه..والا اگه معدل 10 ای که با سختکوشی خودش تو کنکور رتبه اورده نوش جونش که رفته دانشگاه تاپ معلومه که از هر معدل 20 قلابی ارجج تره...
پاسخ + 0 0 --
قابل توجه عمو حجی 1397/07/29 - 17:55
رييس دانشكده برق دانشگاه صنعتي شريف با انتقاد نسبت به نحوه پذيرش دانشجو در كنكور امسال، گفت: 15 نفر از كساني كه امسال در رشته مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف پذيرفته شده‌اند داراي رتبه بالاي 3000 هستند.

به گزارش ایسنا، دكتر محمود فتوحي تصريح كرد: از 15پذيرفته شده بالاي رتبه 3000 رشته مهندسي برق شريف، 6 نفر داراي رتبه بالاي 10 هزار هستند.

وي با بيان اينكه سال گذشته از 100 نفر اول كنكور بيش از 70 نفر در دانشكده برق شريف پذيرفته شدند، گفت: اين در حالي است كه امسال تنها 44 نفر از 100 نفر اول كنكور به رشته برق شريف راه يافتند.

به گفته دكتر فتوحي رتبه آخرين فرد پذيرفته شده در رشته مهندسي برق شريف از طريق كنكور امسال 16 هزار است.
پاسخ + 0 0 --
قابل توجه عمو حجی 1397/07/29 - 17:58
عمو حجی خوب اینارو بخون با سهمیه ژن خوبا با رتبه 16 هزار میرن صندلی برق شریف میشینن جایی که برای رتبه های دو رقمی کنکور هست!!!عمو حجی که خیلی نگرانی بی سوادا وارد دانشگاه نشن نظرت در این مورد چیه؟؟وجودشو داری اینجا صحبت کنی ؟یا فقط معدل 10 ای که اینقدر تواناست با سختکوشی خودش میتونه در کنکور رتبه خوب بیاره اذیتت میکنه؟برات قابل هضم نیست یک ادم اینقدر توانا باشه؟مجبور میشی حرفهای بی ربط بزنی که طرف دوپینگ کرده در کنکور رتبه اورده!!!!
پاسخ + +1 -2 --
حامی تأثیر قطعی معدل 1397/07/29 - 17:27
ضمنا این آمار 85 درصدی که دائم شما اعضای مافیای کنکور تکرار میکنین همون آمار سازی های رئیستون سرکرده مافیای کنکوره که حتی اگه درست هم باشه هیچ ارزشی نداره چون جناب استاد حج فروش خیلی خوب در مناظره شبکه یک گفت در جلسه کنکور جلوی بچه های خسته از تست های سمی دو تا ظرف عسل دروغین و زهر مار ساخته و پرداخته سرکرده مافیا رو گذاشتن جلوشون اونوقت میگن انتخاب کنین خب معلومه کدوم عاقلی ظرف زهر مار رو انتخاب میکنه . تو شبکه یک هم یه کلیپ پخش میکنن که تماما در بدی های قطعی شدن سابقه تحصیلی صحبت میشه انتظار داری به سابقه تحصیلی رأی بدن؟ شما اعضای مافیای کنکور خودتون هم میدونین دارین مردم رو گول میزنین . عیبی نداره تا زمانی که نماینده ها گول شما رو میخورن کسب و کارتون رونق داره ولی بالاخره یه روز دستتون رو میشه و مردم از دستتون راحت میشن. این کامنت بجای 100 تا کامنتی که شما ها گذاشتین . فکرشو بکن ما موافقای سوابق قطعی به همین یک کامنت قانع هستیم . پول مافیا رو هم نداریم که 100 تا نوچه داشته باشیم و زیر چنین مقاله های ارزشمندی فحش و در وری بنویسن.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/22 - 10:34
بررسی نحوه انعکاس نظرات نشان می دهد که پایگاه خبری معلم هم یکی از جیره خواران سفره حرام مافیای کنکور و درواقع ارگان این مافیاست. هر کسی هر چی شایسته خودش و خانواده اش بوده نثار نویسنده بیچاره کرده بویژه آنهایی که از این لقمه حرام به نان و نوایی رسیده اند
پاسخ + +1 0 --
sana 1398/02/20 - 17:14
واقعا 90 درصد نظراتی که بیان شده است گویای این است که توسط یک یا دو نفر با اسامی مختلف نوشته شده است. از طرفی میگویند که این آقا خودش مافیا است و از طرف دیگر می گویند که اصلا ایشان کیست و مدرکش چیست و..... اگر مدارک و سوابق ایشان را نمی دانند از کجا تشخیص دادند که ایشان مافیا است . البته ادبیات نظراتی که در اینجا آمده است هم آشناست . دانش آموزی که با مطالعه در کنکور و در مناطق محروم موفق به کسب رتبه برتر میشود نشان دهنده ی این است که با تلاش در امتحانات نهایی هم موفق به کسب نمره ی خوب میشود و نشان دهنده ی این است که در زمان امتحانات نهایی تلاش کافی نکرده است چون میداند سوابق تحصیلی او هیچ تاثیری در ورود به دانشگاه ندارد .اما اگر قرار است عدالت رعایت شود باید بین دانش آموزی که در زمان مدرسه و امتحانات تلاش کرده است و سوابق تحصیلی درخشانی دارد با یک دانش آموز با معدل 10 تفاوت وجود داشته باشد.
پاسخ + 0 0 --
snake 1398/02/23 - 12:44
اگر دقت کرده باشید رقابت اصلی در رشته تجربی و سه رشته معروف پزشکی و داروسازی و دندانپزشکیه و عمده فعالیت موسسات بیشتر روی رشته تجربی متمرکزه انحصار این سه رشته باید شکسته بشه و استارتش خورده و شرایط اقتصادی و اجتماعی تغییر کنه و این تفکر که فقط پزشکها منزلت اجتماعی دارند باید از بین بره همه مشاغل مهم و منزلت دارند طرف فوق از شریف داره رفته داره پزشکی میخونه در حالی که جاهای دیگه دنیا به این صورت نیست چون بین عرضه و تقاضا تعادل است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/29 - 19:35
کی به کیه اینام از اب گل الود ماهی بگیرن
پاسخ + 0 0 --
رضا 1398/03/30 - 19:38
به خدا بی سواد تر و بی کفایت تر از تو نیست
پاسخ + 0 0 --
امیر 1398/06/01 - 15:03
به زودی به لطف خدا کار مافیا در ایران تمام هست....
پاسخ + 0 0 --
مهسا 1398/06/05 - 01:31
خواهش می کنم برای این مافیای کنکور یه راه حلی پیدا کنید بچههای ایران رو بد بخت نکنید دانش آموزا رو بدبخت نکنید اگه مافیا نباشن و کتاب های درسی پربار باشن ما عمیق می خونیم درک می کنیم و هدف آموزش و پرورش محقق می شه بزارین درک کنیم بدون هیچ حاشیه ای و چشم هم چشمی ای

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور