صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" انتظار صدای معلم برخورد قاطع با مدیران و مسئولان متخلف است "

هشدار صدای معلم به وزارت آموزش و پرورش در مورد تکرار فاجعه سال 89 : در مورد آمار و وضعیت معلمان راه یافته به آزمون استخدامی " شفاف سازی " کنید!

همه ما سال 89 را به یاد داریم، سالی فاجعه آمیز برای نظام آموزشی کشور/ پیامدهای این اقدام غیرکارشناسی شده  سال ها بر پیکر نحیف و رنجور نظام آموزشی کشور سنگینی خواهد کرد/ اخبار و گزارش های رسیده به « صدای معلم » حاکی از آن است که این آمار واقعی نبوده و تعداد قابل توجهی از این جمعیت صرفا به جهت آشنایی با مسئولان و...  و یا اصطلاحا " پارتی " توانسته اند جواز شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش را کسب کنند/ نخستین پرسش صدای معلم از مسئولان وزارت آموزش و پرورش آن است که  چرا آموزشیاران نهضت سوادآموزی از این لیست خط خورده اند / اگر معیار برای شرکت در آزمون " سواد " ؛  " تخصص " و " رقابت " است ؛  چرا باید این گروه از این " فرصت " محروم شوند و اجازه شرکت در آزمون مانند  3 گروه دیگر به آن ها داده نشود/ اگر " سازمان نهضت سوادآموزی " از دستگاه های " اقماری " وزارت آموزش و پرورش است به چه دلیل و یا استناد به کدامین شواهد این آموزشیاران را " حق التدریس " نکرده و برای آنان " کد پرسنلی " همانند سایر " معلمان حق التدریس " صادر نکرده اند/ چرا وزارت آموزش و پرورش از ارائه آمار واقعی " معلمان حق التدریس " با توجه به داشتن " کد پرسنلی " به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و افکار عمومی خودداری کرده است/ پرسش صدای معلم این است که آمار 121 هزار نفر چگونه و طی چه پروسه ای قطعی شده و اعلام گردیده است/ بر اساس اخباری که داریم ؛ « کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس » چندین بار برای اعلام آمار قطعی و واقعی " معلمان حق التدریس " از سوی وزارت آموزش و پرورش نامه نگاری کرده است اما متاسفانه وزارتخانه از ارائه آمار درست خودداری کرده است/ وزارتخانه ای که توانایی احصا و استخراج آمار واقعی و درست تعدادی از معلمان حق التدریس را ندارد و مدیران آن هر گونه که می خواهند رفتار می کنند ؛ چگونه و با چه منطقی عهده دار گزینش و تربیت معلمان شده است/ « صدای معلم » بارها  بر تشکیل " سازمان نظام معلمی " تاکید کرده است/ « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا هر چه سریع تر نسبت به تشکیل " سازمان نطام معلمی " که در برنامه و سخنان خود در  زمان " رای اعتماد مجلس " اشاره کره بود اقدام لازم و کافی به عمل آورد

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم به وزارت آموزش و پرورش در مورد آزمون استخدامی معلمان و پارتی بازی در گزینش

همه ما سال 89 را به یاد داریم، سالی فاجعه آمیز برای نظام آموزشی کشور !

سالی که هزاران نفر را به اسم حق التدریسی ، آموزشیار و ... به استخدام " بنگاه کارآفرینی آموزش و پرورش " درآوردند.

اگر آماری از استخدامی های سال 89 تهیه شود، به راحتی می توان پی برد که چه تعداد از این افراد صرفا به خاطر روابط فامیلی ؛ آشنا بودن و... توانستند در یک سیکل معیوب و بیمار و توام با رانت وارد چرخه آموزشی کشور شوند .

پیامدهای این اقدام غیرکارشناسی شده  سال ها بر پیکر نحیف و رنجور نظام آموزشی کشور سنگینی خواهد کرد .

چندی پیش مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه با آب و تاب آماری از تعداد معلمان حق التدریس ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی را ارائه دادند که قرار است وارد آموزش و پرورش شوند .

مطابق آخرین تصمیم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار است  از این تعداد " آزمون " گرفته شود .

اخبار و گزارش های رسیده به « صدای معلم » حاکی از آن است که این آمار واقعی نبوده و تعداد قابل توجهی از این جمعیت صرفا به جهت آشنایی با مسئولان و...  و یا اصطلاحا " پارتی " توانسته اند جواز شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش را کسب کنند .

« صدای معلم » بر این باور است که آمار کسانی که واجد شرایط  در این آزمون هستند بسیار کم تر از تعدادی است که قبلا اعلام شده است .

نخستین پرسش صدای معلم از مسئولان وزارت آموزش و پرورش آن است که  چرا آموزشیاران نهضت سوادآموزی از این لیست خط خورده اند ؟

اگر معیار برای شرکت در آزمون " سواد " ؛  " تخصص " و " رقابت " است ؛  چرا باید این گروه از این " فرصت " محروم شوند و اجازه شرکت در آزمون مانند  3 گروه دیگر به آن ها داده نشود ؟

اگر " سازمان نهضت سوادآموزی " از دستگاه های " اقماری " وزارت آموزش و پرورش است به چه دلیل و یا استناد به کدامین شواهد این آموزشیاران را " حق التدریس " نکرده و برای آنان " کد پرسنلی " همانند سایر " معلمان حق التدریس " صادر نکرده اند ؟

و اما چرا وزارت آموزش و پرورش از ارائه آمار واقعی " معلمان حق التدریس " با توجه به داشتن " کد پرسنلی " به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و افکار عمومی خودداری کرده است ؟

آمار " معلمان حق التدریس " در سامانه پرسنلی وزارت آموزش و پرورش موجود می باشد .

پرسش صدای معلم این است که آمار 121 هزار نفر چگونه و طی چه پروسه ای قطعی شده و اعلام گردیده است ؟

بر اساس اخباری که داریم ؛ « کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس » چندین بار برای اعلام آمار قطعی و واقعی " معلمان حق التدریس " از سوی وزارت آموزش و پرورش نامه نگاری کرده است اما متاسفانه وزارتخانه از ارائه آمار درست خودداری کرده است .

چه افراد و چه مدیرانی دست اندرکار این فرآیند " غیرشفاف " بوده اند ؟

" مدیران غیر پاسخ گو " چه کسانی هستند ؟

چرا وزارت آموزش و پرورش در آزمون استخدامی سال 96 رتبه را اعلام نکرده و فقط نمره را اعلام کرده در حالی که در آزمون دو دور قبل رتبه را هم اعلام کرده بودند ؟

وزارتخانه ای که توانایی احصا و استخراج آمار واقعی و درست تعدادی از معلمان حق التدریس را ندارد و مدیران آن هر گونه که می خواهند رفتار می کنند ؛  چگونه و با چه منطقی عهده دار گزینش و تربیت معلمان شده است ؟

« صدای معلم » بارها  بر تشکیل " سازمان نظام معلمی " تاکید کرده است .

انتقاد صدای معلم به وزارت آموزش و پرورش در مورد آزمون استخدامی معلمان و پارتی بازی در گزینش

در برنامه پیشنهادی که " دانش آشتیانی " به مجلس ارائه کرد و مهر " تایید " گرفت تشکیل این سازمان مورد تصریح و تاکید قرار گرفته بود .

با گذشت بیش از 2 سال از زمزمه تاسیس سازمان نظام معلمی هنوز اقدام خاصی در این مورد صورت نگرفته است و مسئولان وزارت آموزش و پرورش در این مورد " پاسخ گو " نیستند .

« صدای معلم » به جد از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا  در اسرع وقت با مدیرانی که در این مورد " تخلف " کرده اند برخورد " قاطع " و " جدی " نماید .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا هر چه سریع تر نسبت به تشکیل " سازمان نطام معلمی " که در برنامه و سخنان خود در  زمان " رای اعتماد مجلس " اشاره کره بود اقدام لازم و کافی به عمل آورد .

پایان گزارش/

دوشنبه, 13 آذر 1396 ساعت 21:36 خوانده شده: 1004 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 -9 --
بیاتی فرد 1396/09/13 - 22:41
من در ازمون استخدامی ۸۹ شرکت کردم وپذیرفته شدم ۰تعداد متقاضی(ثبت نام)۷۵۰ هزار نفر بود(بزرگترین رقابت استخدامی کشور)ازین تعداد ۱۲۰هزار نفر بعنوان سه برابر ظرفیت برای گزینش معرفی شدند که ازاین تعداد ۴۰هزار نفر استخدام شدند که همه ان ها کارشناسی وکارشناسی ارشد بودند...
بله یکسری هم با سهمیه ورشته وجنسیت غیر مرتبط وارد شدند که طبیعی وهمیشه هم هست.
از مشخصات مهم این ازمون استخدام ۲۰ هزار نفر معلم ورزش متخصص بو د که واقعا اقدامی بی سابقه بود.ما اشکالی به لحاظ فنی واجرایی به این ازمون وارد نمی دانیم...
ازمون های استخدامی بهترین روش جذب نیرو دراموزش وپرورش می باشد چون مجال ورود دانش اموخته های دانشگاه های د رجه یک هم فراهم می شود ونیاز به تحمیل هزینه ی سنگین ۳هزار میلیاردی به اسم دانشگاه فرهنگیان که اساتیدش از کارمندان سابقه بالا ودارای قدرت نفوذ وبیسواد اداری مناطق اموزش وپرورش اتخاب میشود بهتر است .....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/09/13 - 22:59
مث این ندید بدیدآ....
تو یه آزمون قبول شدی...
حالا کارشناس شدی...
چپ و راست ام میاد نظر می ده...
انگار فقط این ازمون داده...
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1396/09/13 - 23:14
سلام

آقای بیاتی فرد

خوشحالیم که فردی متخصص و کارآزموده در یک رقابت برابر وارد دستگاه آموزش و پرورش گردیده است .

استدعای ما این است که کارنامه آزمون استخدامی خود را جهت اطلاع دوستان و همکاران در این رسانه منتشر کنید .


آمارهایی که مسئولان در مورد معلمان ورزش ارائه می دهند با آمار شما مطابقت ندارد .


ما هم معتقدیم که باید بهترین ها و برترین ها وارد آموزش و پرورش شوند اما در یک شرایط رقابتی برابر و آن هم توسط " سازمان نظام معلمی " به دور از هر گونه رانت و پارتی بازی و...

حتی یک نفر هم خارج از این شرایط پذیرفته نیست .

قبلا در مورد این نظریه به تفصیل در صدای معلم گفته شده است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
بیاتی فرد 1396/09/14 - 00:49
همکار گرامی جناب اقای پور سلیمان از حسن توجه جنابعالی متشکرم.البته که ما نه در تخصص ونه در قدرت تاثیر گذاری نسبت به حضرتعالی خود را قطره ای هم نمی بینیم.مدارک ازمون استخدامی را هم به حضورتان ارسال خواهم کرد .اما یک نکته! اموزش پرورش هیچکدام از مولفه های یک سازمان موفق برای جذب ونگهداشت نیروی نخبه را ندارد وچاره ان هم نظام معلمی نیست.اموزش وپرورش ملک شخصی نیست اجازه بدهیم هرکس در چها رچوب قانونی وارد وبه مردم کشورش خدمت کند تنگ نظری خوب نیست...
پاسخ ناشناس راهم در صورت جرات اعلام هویتش خواهم داد
پایدار باشید
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/09/14 - 00:59
آقای بیاتی فرد

مشکل ما در آموزش و پررورش این است که اولا نیروهای نخبه خیلی جذب آموزش و پرورش نمی شوند و اگر هم می شوند از ناچاری معلم می شوند .

پس از مدتی هم استحاله شده و رنگ سیستم را به خود می گیرند ...

هر دو گروه به درد کار معلمی نمی خورند !

پس از گذشت 4 دهه دیگر وقت آزمون و خطا نیست !

تجارب ما و نیز جوامع توسعه یافته نشان می دهند که این روش ها دیگر جوابگو نیست .

در ضمن اکثریت افرادی که در این جا نظر می گذارند ناشناس هستند .

دنبال هویت نباشید چون اساسا در نظام آموزشی ما " هویت معلمی " تعریف نشده است و هر کس از ظن خود یار این دستگاه بی در و پیکر می شود !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/09/14 - 06:26
کو گوش شنوا و...؟؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/09/17 - 20:44
اینکه گفتی همه آنها کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند اشتباه است در برخی جاها اکثریت کاردانی بودند.
و اینکه گفتی یکسری هم با رشته غیر مرتبط وارد شدند که طبیعی و همیشه هم هست. جای تاسف دارد برای آ.پ. یعنی شایسته تر حق امتحان و آزمون نداشته است و این عیب بسیار بسیار بزرگی است و یعنی در آ.پ کارشناسی ضعیف است و مشکلاتی هست بزرگتر از این مطلب.
اینکه گفتی اشکالی به لحاظ فنی و اجرایی به این آزمون وارد نمی دانیم... حرف پر از اشتباهی است. کمترین آن اعتراف خودتان به رشته های غیر مرتبط که معنای دیگر آن غیبت رشته های مفیدتر است، می باشد. و یکی از اشکالات اجرایی ندادن کارنامۀ آزمون بود.
آزمون های استخدامی در صورتی بهترین روش جذب است که اولاً خود آزمون اشکال و ایراد کارشناسی نداشته باشد و دوماً برخی از قوانین استخدامی مصّر بر بقای بر جهل اعظم نباشد.
این قبیل اشتباهات پدیدۀ غصب شغل را به وجود می آورد!!!
پاسخ + +10 -9 --
ناشناس 1396/09/14 - 07:10
اگر استخدامی های 89 نبودند هنرستانها حالا تعطیل شده بودند از بس که معلمین قدیمی ماشا الله از سواد بالایی برخوردار هستند.سری به هنرستانهای بزنید ببینید چه خبر است بعد از این حرفها بزنید.
همین الان هم بازنشستگانی که به اسم دیگران ابلاغ گرفته و درس میدهند به اندازه سه نفر تازه استخدام هزینه دارند اما به اندازه یک نفر هم بازده ندارند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/09/14 - 13:01
با سلام خدمت همه همکاران محترم ،
بزرگواران همه نیک می دانیم که مثل تمامی مشاغل
معلم خوب و بد هم داریم.
هر قدر غربالگری هم بنماییم ، باز چنین است . چون
فقط شغل معلمی یا خود معلم مقصرنیست ، جامعه در کل
خلاء وجدان و تعهد و فرهنگ شناور دارد. اما باز داشتن
اعتقاد مبنی بر قطعیت شغل معلمی از لحاظ دانش و توانایی
تدریس سرآمد ، دور از واقعیت است. فقط از کانالهای متعارف
جذب معلم را انجام دهند . یک دیوانه سنگی به چاه انداخته که هزار
عاقل از در آوردن آن عاجزند. با احساسات عمل کردن یک درد، با قاطعیت
عمل کردن چندین درد. وزیر محترم برای حل این معضل باید خودشان
عاقلانه عمل نمایند و به دیگران اجازه دخول ندهند حتی مجلس. با تشکر
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1396/09/14 - 14:48
سلام
بسیار عالی! می بینم که در سطری عین نظر فردی را وارد کرده اید.
متن را سریع خوندم . کلا مثبت و مفید است.
یک نکته: بله می تونستن از نهضتی ها هم امتحان بگیرن و لیکن همین نهضتی ها آیا اجازه دادن افرادی که سابقه نهضت ندارند در اسفند ماه در جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند؟ در حالی که شاید اکثریتشون با شگردهای پارتی بازی و انحصار شاگرد سابقه دار شدن و خیلی از افراد شایسته تر از خودشون را پس زدند. بی مثال و نمونه نیست.
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1396/09/14 - 17:10
من چند نفر را می شناسم که دارای مدرک لیسانس بودند بدون آزمون و با پارتی به عنوان مستخدم وارد آموزش و پرورش منطقه 9 شدند و در ابتدا به کسانی پول می دادند که جایشان سر کار بروند و بعد از مدتی به عنوان معلم خودشون مشغول شدند. چون خواهرشون تو اداره پارتی شون بود.
پاسخ + 0 0 --
آفرین 1396/09/14 - 22:18
من هم وضعیت مشابهی رو چند جا دیدم
یکی از دوستان هم در چند سطر بالا اشاره به وضعیت ثبت نهضت توسط جهاد دانشگاهی در اسفند 95 داشت که احتمالا متاسفانه به زودی وضعیت مشابهی در جای دیگر پیش خواهد آمد
اگر بگم که گوشی رو دادم بر اصرار
و اگر نگم پس از نوش دارویی در آینده بیانش بکنم!؟ یعنی از اشتباهی بر اشتباه پیشاپیش سخن بگویم اسم طرحشم مشخص شده است.
پاسخ + +10 -1 --
سقز 1396/09/14 - 18:27
در شهر من با نام استخدامی هنرستان هر فک و فامیل و ....مسولین بودند را از راهنمایی و نیروی ازاد وووووو اوردند استخدام کردند بذون لیسانس یا اکر داشتن برای دانشگاه ازاد سقز بوده و حین استخدامی گرفتن و یا .........حالا همشان مازد شدن و یک کلاس 18 نفره 3 معلم دارد یکیشان زن شورای شهر است یکیشان زن فلان استاد دانشگاه و یکیشان فامیا نماینده و ......
معاون اموزشی هنرستان هم پاره وقت ریاضی راهنمایی بوده 12 سال ودر طی این 12 سال اصلا در هیچ ازمون استخدامی ا.پ پدیرفته نشد ولی در سال 89 استخدام شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و حالا 16 سال سابقه کار داره و بالاترین امتیاز همکاراناقایان ادعا دارصدای معلم و وزارت و .....
اگر این سایت را کسی مطالعه میکنه و شعور داره بیاد بررسی کنه استخدامی بوده یا سند سازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
مظلوم 89 1396/09/24 - 23:01
برادر سقزی
همین که در آن سال کارنامه ندادند مشکوک است.
کسی که با لیسانس فنی، در حین آزمون هی از این و آن بپرسد رایکال 2 چند می شود؛ چگونه قبول می شود؟
پاسخ + +11 -6 --
سلام 1396/09/14 - 20:36
حالا شماهایی که حق التدریس نبودید چه گلی به سر اموزش و پرورش زده اید واقعا برای شما متاسفم .اکثر معلمان سال 89 شهر ما از موفق ترین معلمان هستند انشاالله تمام این دوستان زحمت کش هم استخدام رسمی میشوند .
پاسخ + 0 0 --
آفرین 1396/09/14 - 22:35
اگر شما چند تا برحق بودی بدان که شاید اکثریت بر حق نبودند چون در تاریخ 26 تیر 89 قرار بود کارنامه بدن که هیچگاه ندادند
مسلماً در یک ول وشو بهتر میشه تقلب و پارتی بازی کرد
الانم فکر نمی کنم بهتره چون پارتی بازی در وجه قانون گروهی داره خودشو نشون میده
جناب سلام ؛ لیسانسیه فنی که تو آزمون 89 از بغل دستیش بپرسه رادیکال 2 چند میشه چه جوری استخدام میشه ؛ به دعای مالیات دهندگان استخدام رسمی حرومش باشه!! اونوقت شاگرد اول تو درس ریاضی و ... تو یکی از دانشگاه های معتبر بین تمام دانشجویان مهندسی و ... نمره نیاره!!
پاسخ + +7 0 --
شهروند 1396/09/15 - 12:31
در مسجدسلیمان بیش از دویست نفر مهر ماه امسال بدون آزمون جذب شدن دوزیست بیرون اومد بعد از دو ماه یک لیست هم طایفه نماینده مجلس ولیست دیگر هم طایفه رییس آپ شهر است .زن معاون پرورشی .دوخواهر معاون ابتدایی .وبقیه کادر اداری دو تا ویکی سهمیه دارند .خانم چهل سال به بالا رو هم استخدام کردند .این شکلاتی بود توسط وزیر آپ به نمایندگان مجلس در جهت رای اعتماد.فردی با مدرک اقتصاد کشاورزی استخدام شده است.وسایر مدارک غیر مرتبط.بعد با مدرک شیمی فرستادن در دبیرستان دختر انه ریاضی پیش درس بدهد.اینم مدیریت آپ شهر .افتضاح شده آپ از بالا تا پایین
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1396/09/15 - 13:25
گویا سال 89 در همدان فردی پس از سه سال دوندگی توانسته بود اثبات کند که در مصاحبه به او خیانت شده پس فردی اخراج و او جایگزین می شود
پاسخ + 0 0 --
شیران راه 1396/09/17 - 14:10
یا صاحب الزمان؛ ای ذکر و ای امان
زخم است دیده ام از تیر این کمان
بند است این گلو از نالۀ غمان
این هم شقی شقی است یک گوشه از همان
آن خوش چریدگان حیّان و لمان
ما در چه عالمیم اینان به صد گمان
هی می کنند فغان از سرّ یک نهان
دعوا سر چه بود؟ بازم برای نان؟
ای هم بشر سلام بر این نظر بمان
مظلوم کند دعا زلزال شود جهان!
فرصت طلب جلو، در پی، مؤمنان
بز رمز گلّه بود، در وصف جمکران
یک حرف در عیان یا صاحب الزمان
امید جز تو نیست مشتاق سرمه دان

از طرف یکی از شرکت کنندگان در آزمونهای استخدامی فول تاپ آپ(شیخ مهندس ایکس نامیان پرپری آخوند)
پاسخ + +9 0 --
چغندربگ 1396/09/16 - 18:01
چند سال پیش بخشنامه ای آمد مبنب بر استخدام فرزند معلمان به جای آنان ظاهرا ظرفیت هم محدود بوده! چون رئیس منطقه ما عابدینی( ترمیناتور منطقه ۱۹) و معتونانش همه فرزندان خود را استخدام کردند!! کارهای مقدماتی را کردند و مدارک را فرستادند و سپس در آخرین روز اسفند بهشنامه را به مدارس فرستادند که تقریبا هیچکس تا بعد از عید ک کار از کار گذشته بود آنرا ندید و طبعا کاری هم نتوانست بکند! جالب است بدانید عابدینی پسر و عروسش را به عنوان خدمتگزار استخدام کرد ولی بعدا او را به عنوان معاون به مدیران نزدیک خودشون چپاندند!! و بقیه معاونین نیز و .....
پاسخ + 0 0 --
معلمزاده مستخدم نشده 1396/09/16 - 22:18
زهی جای افسوس و تأسف، چه کارها یاد دارند!!
ولی یاد ندارند در سال 89 کارنامه بدهند.
یاد ندارند هر سال آزمون بگیرند.
یاد ندارند قوانین استخدامی را به درستی تغییر دهند.
یاد ندارند به جای بدبینی، در گزینش دقیق تر باشند.
یاد ندارند ارزش علمی را با ترازوی آجر و ماسه نسنجند.
یاد داشتند ولی یاد ندارند در آزمون 96 رتبه را اعلام کنند.
یاد دارند احسان به پدر و مادر را بگویند ولی یاد ندارن برای رعایت کنندگان آن ارزش قائل شوند.
یاد دارند کسر سن را برای کسیکه 1 سال آنطرف مرز پدرش اسارت داشته به مدت 5 سال لحاظ کنند ولی یاد ندارند کسر سن را برای کسی که خودش یا پدرش به اشتباه چند سال این طرف مرز در زندان اسارت داشته و پس از اثبات حقانیت زندان طلبکار شده حساب کنند.
یاد ندارند ارزش را به بهره وری دهند، تمام وقت ارزشمند و پاره وقت بی ارزش است.
و .....
با مرور بیشتر تاریخ گذشته و معاصر سرم سوت کشید که چه چیزها یاد دارند و چه چیزها یاد ندارند، ادامه با دیگران.
امروزه درد شناس ترند ولی فکر بیهوده می کنند که درمانگر ترند چون از اصول غافلند.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1396/09/17 - 21:11
یا صاحب الزمان؛ ای ذکر و ای امان
زخم است دیده ام از تیر این کمان
بند است این گلو از نالۀ غمان
این هم شقی شقی است یک گوشه از همان
آن خوش چریدگان حیّان و لمان
ما در چه عالمیم اینان به صد گمان
هی می کنند فغان از سرّ یک نهان
دعوا سر چه بود؟ بازم برای نان؟
ای هم بشر سلام بر این نظر بمان
مظلوم کند دعا زلزال شود جهان!
فرصت طلب جلو، در پی، مؤمنان
بز رمز گلّه بود، در وصف جمکران
یک حرف در عیان یا صاحب الزمان
امید جز تو نیست مشتاق سرمه دان

از طرف یکی از شرکت کنندگان در آزمونهای استخدامی فول تاپ آپ (شیخ مهندس ایکس نامیان پرپری آخوند)

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور