صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

صدای معلم در نشست رسانه ای : چرا فقط کلاس های آموزش دهندگانی که در تجمعات و اعتراضات شرکت کرده اند را منحل کرده اید ؟ چرا به منشور حقوق شهروندی و مطالبات قانونی آموزش دهندگان سوادآموزی بی توجه و بی اعتنا هستید ؟

باقرزاده : نکاتی که شما فرمودید حرف های آموزش دهندگان است که خیلی نظم و نسق ندارد ! من قصدم پاسخ گویی به شخص " جنابعالی " نیست .دارم سیاست های سازمان را عرض می کنم !

 گروه گزارش/

امروز شنبه به مناسبت " هفته سوادآموزی " نشست رسانه ای با حضور «  علی باقرزاده » معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی برگزار گردید .

در این نشست که در ساختمان شماره 1 این سازمان برگزار شد رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در مورد روز شمار این هفته و نیز عملکرد آن توضیحاتی ارائه کرد .

پس از آن نمایندگان رسانه ها پرسش های خود را مطرح کردند .

متن کامل  پرسش و پاسخ صدای معلم با رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به شرح زیر است:

صدای معلم : تشکر می کنم از آقای باقرزاده که روز اول را با " رسانه ها " را شروع کردند  و 48 دقیقه و 48 ثانیه صحبت کردند . سوال من تستی نیست بلکه تشریحی است ؛ اخبار و گزارش های رسیده به صدای معلم حاکی است که در هفته های  اخیر کلاس های تعدادی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی را که در تجمعات اخیر شرکت داشته اند توسط " سازمان نهضت سواد آموزی " منحل شده اند؛ پس از اننشار این جوابیه بسیاری از  این آموزش دهندگان ضمن تماس های مکرر با صدای معلم عنوان کردند که شامل هیچ یک از موارد عنوان شده در این اطلاعیه نیستند و کلاس های آن ها فقط و فقط به خاطر شرکت در اعتراضات و تجمعات منحل شده است؛ آقای باقرزاده ! شما با این روند چگونه می خواهید حتی راهبردها و سیاست های اجرایی سازمان نهضت سواد آموزی در سال 96 مصوب جلسه مورخ 16 / 12 / 95 را اجرایی کنید چه برسد به منشور حقوق شهروندی / باقرزاده : شما اگر از بخش های مختلف وزارتخانه سوال کنید همه سازمان را مدافع حقوق آموزش دهندگان می دانند . می توانید از مجلس هم سوال کنید/ علی القاعده این حق برای سازمان محفوظ است که هر جا تشخیص داد یک کسی در انجام رسالت و کارش کوتاهی می کند از آن موسسه بخواهد یک آموزش دهنده  واجد شرایط دیگری جایگزین کند/ قبلا هم در آن پاسخ عرض کردم و گفتم شما کد ملی آن آموزش دهنده هایی را ادعا کردند به خاطر تجمع کلاس های ما را منحل کردند بدهید/ آن آموزش دهندگانی که آن جا با شما صحبت کردند آمدند این جا و نهار مهمان ما بودند ! ما آن ها می شناسیم . نمایندگان آن ها می شناسیم/ ما این آموزش دهنده را حذفش می کنیم/ جناب آقای دکتر باقرزاده ا زجمله مسئولینی هستند که ما داریم دنبال ایشان می دویم . یعنی خیلی وقت ها خود خبرنگاران محترم ارتباط می گیرند بعدا ما می فهمیم که مصاحبه شده است...

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

صدای معلم :

تشکر می کنم از آقای باقرزاده که روز اول را با " رسانه ها " را شروع کردند  و 48 دقیقه و 48 ثانیه صحبت کردند .

سوال من تستی نیست بلکه تشریحی است !

اگر اطاله کلام شد پیشاپیش عذرخواهی می کنم .

« صدای معلم " گفت و گویی با آموزش دهندگان سوادآموزی که در تاریخ 11 آذرماه در برابر وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده بودند انجام داد .

 آن ها چنین عنوان کردند :

" از سال 95 تبصره ای که برای 4 گروه از طریق مجلس تصویب شده است اجرا کرده اند و یک الحاقیه به آن اضافه کرده اند .

بعد از افزودن الحاقیه در پاییز به جای آن که بیایند مصوبه را اجرا کنند از 3 گروه استفاده کرده و از گروه چهارم استفاده نکرده اند .

بچه های نهضت سابقه های طولانی از 7 سال تا 13 سال حتی تا 16 سال سابقه دارند و همچنین مدارک بالا مانند دکتری ، فوق لیسانس و... مرتبط با آموزش و پرورش دارند اما در حق شان کم لطفی شده است .

وزارت آموزش و پرورش تفسیرهای مختلفی دارد مثلا می گوید تجمیع معنی نشده است و توپ را به زمین مجلس می اندازد و می گوید باید پی گیر " تجمیع " باشد و یا وقتی دوباره پی گیری می کنیم که چرا استخدام نمی شویم می گویند ما آیین نامه نداریم در صورتی که وقتی پی گیری و تحقیق می کنیم می بینیم هیچ یک از 4 گروه آیین نامه ندارند .

در شهرستان ها از 3 گروه استفاده شده است و از گروه چهارم که نهضت سوادآموزی باشد اصلا استفاده نشده است ....

آن ها تاکید می کردند :

می خواهند آزمون بگیرند اشکالی ندارد . آن هایی که 3 گروه بودند و حق التدریس شدند یک امتیاز خاص دارند .

ما را هم " حق التدریس " کنند. هم زمان با این 4 گروه در صورتی که " حق التدریس" شدیم و " کد " ما آمد مانند 3 گروه دیگر رفتار شود .

چرا بین ما و آن ها تبعیض گذاشته اند ؟

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

اگر می خواهند سهمیه دار بگیرند تعدادی را بگذارند ، سنوات ما را حساب کنند ، برای ما بیمه رد نشده است و سابقه های ما را حساب کنند . "

اخبار و گزارش های رسیده به صدای معلم حاکی است که در هفته های  اخیر کلاس های تعدادی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی را که در تجمعات اخیر شرکت داشته اند توسط " سازمان نهضت سواد آموزی " منحل شده اند ....

سازمان نهضت سوادآموزی با ارسال جوابیه ای در 6 بند برای صدای معلم عنوان کرد :

هیچ نشانه ای از برخورد سلیقه ای سازمان با آموزش دهندگان مطرح نبوده است ...

پس از اننشار این جوابیه بسیاری از  این آموزش دهندگان ضمن تماس های مکرر با صدای معلم عنوان کردند که شامل هیچ یک از موارد عنوان شده در این اطلاعیه نیستند و کلاس های آن ها فقط و فقط به خاطر شرکت در اعتراضات و تجمعات منحل شده است .

از سوی دیگر مسئولان سازمان نهضت سواد آموزی حاضر به پاسخ گویی شفاف در این مورد نیستند و کار را به یکدیگر پاس می دهند .

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

آقای باقر زاده !

پرسش بنده این است که چرا انحلال کلاس های آموزش دهندگان فقط باید منحصر به کسانی باشد که در تجمعات و اعتراضات شرکت کرده اند ؟

چرا شما به عنوان یک " مقام مسئول " از مطالبات قانونی این معلمان مانند آن چه گفته شد و نیز بحث " بیمه و سوابق آموزش دهندگان دفاع منطقی و شفاف انجام نمی دهید ؟

چرا « منشور حقوق شهروندی » توسط شما و مجموعه شما رعایت نمی شود ؟

 

آقای باقرزاده !

طبق قانون مصوب مجلس در تاریخ 19 /11 /1393 مبنی بر اتخاذ مجوز واگذاری نهضت سوادآموزی برای برون سپاری به بخش خصوصی و غیردولتی ، این حق را به ادرات آموزش و پرورش داد تا طی گذاشتن مناقصه آموزش دهندگان را به پیمانکار بسپارد و دیگر از بار حقوقی و استخدامی آنان شانه خالی کند.

در مناقصاتی که از طرف ادارات آموزش و پرورش برای واگذاری و عقد قرارداد با آموزش دهندگان ترتیب داده می شود ، مطالبی عنوان می شود که در سخنرانی های تریبونی شیرین ست و در واقعیت هیچ کدام اجرا نمی شود.

آموزش دهنده متضرر ترین فرد در این قراردادست. البته ناگفته نماند که هیچ کدام از آموزش دهندگان نسخه ای از قرارداد خود را نمی توانند داشته باشند و چه بسا امضای قرارداد را بایستی در کمترین فوت وقت بدون اعتراض انجام دهند.

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

مسئول روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی :

آقای پورسلیمان !

عذرخواهی می کنم !

هم سوال می کنید ، هم جواب می دهید ، هم محکوم می کنید !

این که نمی شود !

 متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

صدای معلم :

کارگزار بیمه می گوید اگر در هر دوره شما برای دو ماه 17.5 تا 18.5 درصد هزینه بیمه پرداخت می کنید خود یک پیمانکارید پس چرا قرارداد را با موسسه می بندید؟

تا قبل از سال 1395 اکثر آموزش دهندگان بیمه ندارند و برخی موسسات برای خالی نبودن عریضه از سر منت و افتخار دو سه ماه ایشان را بیمه کرده اند.

آموزش دهندگانی هستند که سرپرست خانواده اند و این تنها شغل آن هاست. با توجه به سختی کاری که دارند ، این هزینه ها کفاف زندگی را نمی دهد.

طبق پاسخگویی اخیر سازمان در آبانماه 1395 حداکثر زمان پرداخت حق الزحمه ها 45 روز ست ولی تاکنون زیر نه ماه تا یک سال و نیم پس از اتمام کلاس و تحویل کارنامه به سوادآموزان حقوقی دریافت نکرده اند .

 

آقای باقرزاده !

شما با این روند چگونه می خواهید حتی راهبردها و سیاست های اجرایی سازمان نهضت سواد آموزی در سال 96 مصوب جلسه مورخ 16 / 12 / 95 را اجرایی کنید چه برسد به منشور حقوق شهروندی !

با تشکر .

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

باقرزاده :

من ممنونم اما نمی دانم چیزی را که خواندید چقدر به آن اشراف دارید .

یک وقت متنی را شما می خوانید ، یک وقت مساله بودن آن را واقعا لمس کرده اید .

اولا تجمع وزارتخانه جلوی سازمان نبوده است که ما برخورد کنیم .مشاوران و همکاران من رفتند بیرون و ایستاده بودند و توضیح دادند و  نهار دادند و رفتند .

اگر قرار بود با کسی برخورد کنیم ... این رویه دائمی ماست .

شما اگر از بخش های مختلف وزارتخانه سوال کنید همه سازمان را مدافع حقوق آموزش دهندگان می دانند . می توانید از مجلس هم سوال کنید .

بروید از نمایندگان سوال کنید که سازمان نهضت سوادآموزی موضعش  در برابر استخدام آموزش دهندگان چیست ؟

نکاتی که شما فرمودید حرف های آموزش دهندگان است که خیلی نظم و نسق ندارد !

ببینید ....

4 گروهی که فرمودند من هم گفتم .

منتهی اصلاح تبصره 10 یک بار در سال 94 داشته  است که فقط از مربیان پیش دبستانی اسم برده است و نیروهای خرید خدمات .

آموزش و پرورش اگر مربی پیش دبستانی را " تبدیل وضعیت " کرده است به خاطر تبصره 10 سال 94 است .

سال 95 آموزش دهندگان اضافه شد با عبارت " آموزش دهنده های تجمیعی " .

سوال این بود که آموزش دهنده تجمیعی چه کسی است ؟

ما چنین چیزی نداشتیم .

این عبارت را مجلس در قانون وضع کرد .

از ما سوال کرد ؛ آموزش دهنده تجمیعی چه کسی است . گفتیم این متن قانون است اما برداشت این است کسی که بیش از یک نفر را تحت پوشش بیرد تجمیعی است .

بعد در گفت و گوها این در 5 نفر جمع بندی شد .

پس این گونه نیست .

اولا از 3 گروه دیگر فقط پیش دبستانی ها تبدیل وضعیت شده است ؛ فقط از پیش دبستانی ها آن هم به استناد قانون مصوب سال 94 نه 95 .

الحاقیه ای که عرض کردم  هنوز تصویب نشده است . فرآیندش را الان برای شما توضیح دادم .

هنوز تفسیر نشده است و هنوز هیچ کسی با استناد به آن قانون تصویب نشده است .

می گویید شما پاسخ گویی شفاف ندارید ؛ هر سوال مشخصی را بپرسید من موظف هستم به آن پاسخ دهم .

ما در سایت مان حداقل 200 سوال و جواب تکرار آموزش دهندگان را به فواصل مختلف گرفته ایم و پاسخ داده ایم .

در سایت قابل دسترسی است .

یعنی هر آموزش دهنده ای  یا هر رسانه ای به خودش زحمت بدهد و برود این سوالات را بخواند تمام سوالات ریز و درشتش پاسخ داده شده است .

حقوق شهروندی ؛ من که عرض کردم آموزش دهندگان متخلف تنها " شهروندان  " ما که نیستند !

اصلا فلسفه وجودی بند آن موسسه و یا  آموزش دهنده خدمت به آن سوادآموز است . حالا اگر هر عاملی خدمت به آن را دچار اختلال کند حق آن فرد به حقوق صنفی که عارضی هست اولویت دارد .

ما شانه خالی از استخدام نکردیم برای آن که مسئول استخدام ما نیستیم .

قانون می گوید آموزش دهندگان در کجا استخدام شوند ... وزارت آموزش و پرورش .

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

سازمان که مسئول استخدام نیست .

منتهی با چه نظامی ؟ نظامی که مجلس شورای اسلامی تصویب می کند و سهیمه ای که دولت و سازمان امور اداری و استخدامی به آموزش و پرورش می دهد .

پس خیلی در اختیار من نیست که من شانه خالی کنم .

مساله " برون سپاری " جزء مصوبات دولت  و شورای عالی آموزش و پرورش است .  از سال 90 دارد اجرا می شود .

از امروز که نیست ما با موسسات قرارداد می بندیم .

ده ها با در این جلسات آمدند و توضیح دادیم که آقا ! ما طرف حساب آموزش دهنده نیستیم .

یک موسسه ای طرف قرارداد است ، او هست که این ها را سازمان دهی می کند .

علی القاعده این حق برای سازمان محفوظ است که هر جا تشخیص داد یک کسی در انجام رسالت و کارش کوتاهی می کند از آن موسسه بخواهد یک آموزش دهنده  واجد شرایط دیگری جایگزین کند .

من خواهشم این است که بالاخره رسانه مطالبه گر حقوق و مطالبات شهروندان است .

الان عرض می کنم . قبلا هم در آن پاسخ عرض کردم و گفتم شما کد ملی آن آموزش دهنده هایی را ادعا کردند به خاطر تجمع کلاس های ما را منحل کردند بدهید .

بگویید : این ! این فرد !

سیستم هست . آقای دکتر ... بررسی می کند و می گوید کدام آموزش دهنده ؟

ما که نمی توانیم بیائیم این جا و بگوییم انبوهی از آموزش دهندگان .

آن آموزش دهندگانی که آن جا با شما صحبت کردند آمدند این جا و نهار مهمان ما بودند !

ما آن ها می شناسیم . نمایندگان آن ها می شناسیم .

ببینید یک نکته من داخل پرانتز بگویم .

آموزش دهندگانی داریم که بالاخره به عنوان " نمایندگان استان " می آیند و 20 روز در استان می مانند و در تهران می مانند .

امروز می آیند سازمان ، فردا می روند وزارتخانه و بعد می روند مجلس . دوباره می آیند این جا و بعد می روند جای دیگر .

هزینه های اقامت شان را آموزش دهندگان دیگر تهیه می کنند .

ما این آموزش دهنده را حذفش می کنیم !

این سر کلاس نمی رود . کلاسش را هم داده است به یکی دیگر .

عرض کردم هر آموزش دهنده ای سر کلاس نرود ، کلاسش را حذف می کنیم .

این طبیعی است .

این مال امروز نیست ، ربطی هم به تجمعات ندارد .

این در آیین نامه ما هست که از سال 92 تصویب شده است .

خواهش من این است ... من قصدم پاسخ گویی به شخص " جنابعالی " نیست .

دارم سیاست های سازمان را عرض می کنم . قبل از آن حتی شما سوال بپرسید قبلا این نکات را خدمت دوستان عرض کردم .

 

مسئول روابط عمومی :

خیلی مچکرم .

فقط یک موضوع را خدمت عزیزان اعلام کنم . همه بزرگوارانی که این جا هستند عرض بنده را تایید خواهند کرد که جناب آقای دکتر باقرزاده ا زجمله مسئولینی هستند که ما داریم دنبال ایشان می دویم . یعنی خیلی وقت ها خود خبرنگاران محترم ارتباط می گیرند بعدا ما می فهمیم که مصاحبه شده است .

یعنی این اذعان نشود که ایشان از جواب گویی و پاسخ گویی سر باز می زنند و همه عزیزان این را مطلع هستند و قطعا آن را اعلام خواهند کرد .

متن نشست رسانه ای علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

پایان گزارش/

شنبه, 02 دی 1396 ساعت 17:57 خوانده شده: 1257 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
حراست 1396/10/02 - 19:20
♡ ♡:
من سر سفره پدرم بزرگ شدم و به من یاد داده شده که خصوصا در سفر شکمت را نگه دار تا کمتر مریض شوی.
ناهار سازمان را کسانی خوردند که نمک پروده بودند.مشکلی هم به وجود نیامده است.
الحمدلله طعامی همراه خود داشتیم و خوردیم.
هر بار برای پیگیری به تهران رفتم هرگز و هرگز هزینه های سفرم را کسی جز خانواده تامین نکرده است و بیشتر از یک روز هم در تهران نمانده ام و این را از شرکت های مسافربری می توانم اثبات کنم.
برای آن روزهایی هم که به تهران آمده ام یا کلاس نداشته ام و یا رسما مرخصی رد کرده ام.
این حق در قانون کار هم وجود دارد.
دلیل تخلف را چیزی عنوان نکنید که نتوانید روزی برای پاسخ دادنش با سر زیر و صدای آهسته جواب دهید.
اکثر آموزش دهندگان شاید مزالعه و پیگیریشان به خاطر ترسشان زیاد باشد ولی همه بی نظم و نسق حرف نمی زنند.
شما هیچ گاه نخواستید حرفهایشان را درست بشنوید. کمای آنکه طی این ده روز با تهدید و سند سازی قصد سر جا نشاندن داستید.
پاسخ + 0 0 --
م _ع 1396/10/02 - 21:59
باسلام .افرادی که میشناسم برای منحل کردن کلاسهایشان هیچ صورت جلسه مبنی بر تخلف ارایه نشده وحتی به صورت کتبی تخلفی را گرارش ندادند وحتی به نطر کارشناس مربوطه کلاسها قانونی دایر شده بود واز گفتن بهانه انحلال کلاس سر باز میزنند ومرتب اعلام میکنند پی گیری نکنید کلاس منحل شده ..بدون هیچ تخلفی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/02 - 22:10
من سر سفره پدرم بزرگ شدم و به من یاد داده شده که خصوصا در سفر شکمت را نگه دار تا کمتر مریض شوی.
ناهار سازمان را کسانی خوردند که نمک پروده بودند.مشکلی هم به وجود نیامده است.
الحمدلله طعامی همراه خود داشتیم و خوردیم.
هر بار برای پیگیری به تهران رفتم هرگز و هرگز هزینه های سفرم را کسی جز خانواده تامین نکرده است و بیشتر از یک روز هم در تهران نمانده ام و این را از شرکت های مسافربری می توانم اثبات کنم.
برای آن روزهایی هم که به تهران آمده ام یا کلاس نداشته ام و یا رسما مرخصی رد کرده ام.
این حق در قانون کار هم وجود دارد.
دلیل تخلف را چیزی عنوان نکنید که نتوانید روزی برای پاسخ دادنش با سر زیر و صدای آهسته جواب دهید.
شاید اکثر آموزش دهندگان اطلاعات و مطالعه زیادشان از سر ترس است ولی همه در گفتارشان بی نظمی و نسق وجود ندارد.
سازمان هیچ گاه نخواسته است که بشنود. فقط همانند این ده روز با عملکرد خود در استان ها و شهرستان ها تهدید را برای سر جا نشاندن پیش گرفته است.
پاسخ + +1 0 --
ویدا 1396/10/02 - 22:18
اصلا این پاسخ ها صحت ندارد
در استان ها بیایید ببینید چه وضعی هست.
این همه بدبختی ها را کجا باید بگیم؟؟؟؟

ما تهران نیامدیم ولی اونایی اومدند با بدختی اومدتد.
من بچه کوچک دارم وگرنه می آمدم.

این پاسخ ها اصلا انصاف نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/02 - 22:19
سلام تشکر ویژه ازحمایت فراوان شما
پاسخ + 0 0 --
رضایی 1396/10/02 - 22:22
ما هر وقت اومدیم تهران نهایت دو روز موندیم.
اونم توی مرقد امام
کجا یک هفته موندیم و این ور اون ور
همونایی که پا میشن یک هفته میان تهران و یه لنگه پا توی سازمانند برای اومدنشون تهران بپرسید از کجا پول می گیرند.

اگر آموزش دهنده ها کمک میکنند به هم که برند پیگیری به خاطر اینه که نذارند خون همکار شهیدشون به خاطر بی پولی هدر بره
پاسخ + 0 0 --
ایرانی ام 1396/10/02 - 22:24
اصلا مگه یه عده گذاشتند پای کسی به سازمان برای اعتراض برسه
16خرداد را همه یادشون هست که به عده چطوری پا کوبیدند که تو را خدا نرید سازمان
برای همه بد میشه برید مجلس
فکرشو بکنید 17خرداد به جای سازمان اون تعداد می رفتند مجلس
چقدر کشته می دادیم؟
پاسخ + 0 0 --
ش.دامیار 1396/10/02 - 22:32
الان دو سال است حقوق نگرفتیم
گفتید از امسال بیمه میشیم نشدیم
سالهای قبلم که پولمونو کم کردند و خوردند به آبم روش

قراردادهای ما کجاست که ما خبر نداریم؟
خب اگه کسی قرارداد داره بذاره ببینیم.


من همیشه سکوت کردم گفتم شاید بچه ها اشتباه می کنند سازمان دفاع می کند.ولی از اقوام من در مجلس ست
گفتند سازمانتان آمار درست نداده.

من همت دو سه نفر از فعالان را از نزدیک از شهریورماه دیدم.

بودجه نداشتن هم باعث شده دنبال راهی برای دور زدنتون بشن
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/10/02 - 22:43
با سلام
ای کاش مسئولین قدری به فکر ساعات عمر و جوانی هدر رفته هزاران جوان می بودن و هرچه زودتر تکلیف این همه انتظار و استرس رو مشخص میکردن...
آیا گوشی برای شنیدن هست؟؟
معطل گذاشتن و عدم تکلیف این همه نیروی زحمتکش، حق الناس نیست؟!
پاسخ + +1 0 --
ز.شه 1396/10/02 - 22:43
دست اونایی که دارند صدای ما را می رسونند بی بلا


چقدر گریه کردم وقتی دیدم هر چه قدر بیشتر تلاش می کیم اینطوری جوابمونو میدن.

بله در پرسش و پاسخ سازمان همیشه حرفهای شیرین هیت.ولی کو واقعیت!
ما که ندیدیم.
یه کلاسو با نکبت و منت بهمون میدن اونقدر توهین می شندیم که حد نداره.از اداره بگیر تا سوادآموزان


اگر واقعا همکارانی نبودند که برن و بیان و صداها را برسونند تا الان قانونی هم برامون نبود که بخوایم امید داسته باشیم.

همیشه ما در ادارات تحقیر شدیم
پاسخ + 0 0 --
.......... 1396/10/02 - 22:53
یعنی چی این صحبت؟

نکاتی که شما فرمودید حرف های آموزش دهندگان است که خیلی نظم و نسق ندارد ! من قصدم پاسخ گویی به شخص " جنابعالی " نیست .دارم سیاست های سازمان را عرض می کنم !
یعنی سازمان می گوید آموزش دهندگان سوادندارند؟


کیا قرارداد دارند؟
کیا سر 45 روز حقوق گرفتند ؟
پاسخ + 0 0 --
بصیری 1396/10/02 - 22:56
اگر می گویند طرف حساب ما موسسات است چرا ثبت نام و کارهای ما در ادرات سوادآموزی ست؟
چرا حقوق ما باید از سازمان اداره ها و بعد به سازمان برسد؟

اصلا موسسه ما را نمی شناسه. ما توی اداره برگه های قرار داد را امضا می کنیم.

بهمونم میگن تا امضا نکنید بهتون کلاس نمیدیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/02 - 22:58
باتشکر فراوان از شما وگروه صدای معلم
پاسخ + 0 0 --
!ب! @ 1396/10/02 - 22:59
سلام
با سپاس از رییس سازمان سوادآموزی

امیدواریم وعده های که مرتب در مصاحبه ها گفته می شود را عملی کنید.
پاسخ + +3 -2 --
زهرا.م 1396/10/02 - 23:07
ما از چهار گروه مشمول بودیم همه جا گفتند نهضتی ها را نمیخوایم.
نه سوادتون معلومه
نه آمارتون
بیمه ندارید
کد ندارید مکافاتید
چرا ما بیمه نداریم؟
موسسات چرا ما رابیمه نکردند؟


تازه امسالم اونقدر سر این آزمون جهاد اذیت شدیم. نه از عید و بهار چیزی فهمیدیم نه از تابستون چیزی فهمیدیم.

هر چی هم سوادآموز بردیم اداره گفتند باسواد سیستمند و نشد کلاس تشکیل بدیم. بلاتکلیف تر از ما مگه هست؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/03 - 14:14
عجب، عجب!!
نه سوادتون معلومه ؟! اینایی که نمی تونن سواد کم بعضی از شما را میزان و معلوم و سنجش کنند ، چگونه با سوادند؟ و چگونه می تونن سواد افراد باسوادتر را سنجش کنند؟!
نه آمارتون!! چه ولوشویی!! و چه تعریف حقوق حقه ای در این بی نظمی؟!
از خدای رزّاق بیم داشته باشید، کفایت می کند که از بندۀ خدا بیمه نداشته باشید.
عجب! سواد آموزی تشکیلاتی و مؤسساتی بوده؟ مگه چه امتیازی داشته؟
آها! آزمون جهاد اذیت شدید؟ خیلی سخت و عالمانه بوده؟ همین آزمونی که در اسفند 95 بعضی از ذیحقان قانونی شما ، حتی سواد نام نویسی نداشتن؟! همین آزمونی که بعضی از با سوادترین ها حق شرکت نداشتند؟! همین آزمونی که دست بعضی ها منابع امتحانی از طریق اداره نرسید و به دست بعضی ها رسید؟ همین که بعضی از شرکت کننده ها از زمان آزمون بی خبر موندن؟!
بله، بلاتکلیف تر از شما کسی است که هر اداره نهضتی یه جور و گاهاً ضدو نقیض پاسخ بدهد و باز بدتر از این.
پاسخ + +2 -1 --
ل.ی 1396/10/02 - 23:16
تمام کسانی که در تجمعات بودند و شناخته شده استان ها یا بهشون کلاس ندادند یا کلاس هاشونو منحل کردند و بهشون گفتند و کلی تهدیدشون کردند
در استان های کشور هستند
اونقدر ترسیدند که پیگیرم نشدند
حداقل من پنج نفر را می شناسم.
نورچشمی ها را که منحل نمی کنند
اونا بقیه همکاران را به سازمان می فروختند
در همه تجمعات هم می رفتند و با همه دوست بودند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/03 - 13:56
پس ترسو هستند و مسلمون شجاع می خوان تربیت کنن!!
چه بد پس نور چشمی ها رو منحل نمی کنن یعنی پارتی بازی و شاگرد دزدی و دزدی قانونی وجود داره!! عجب عجب؛ تا حالا هم شریکشون نبودین؟
عجب پس آدم فروشی هم هست؟! شغل فروشی چطور؟! از چه زمانی این کارا بوده، خبر نداشتیم، جالبه. خوب حالا چارۀ کار چیه؟!
عجب! در همه تجمعات هم می رفتند و با همه دوست بودند؟!
رفیق قافله و شریک دزد !! چه جذب نیروی ضعیفی!!
احتمالاً ضعف نفسانی معلمان را می شود با قدرت بازوان جبران نمود؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/03 - 21:35
بازم خوبه نرفتیم یه فرم شش امضائه از اینور اونور جمع کنیم بشیم حق التدریس.مامان بابامونم مدیر نبودند که بیمه برامون رد کنند و ما تا دکتری بخونیم الان بشیم استاد .
خیلی از نهضتی ها با تمام زحمت ارشد گرفتند.
شماها که سازمان بی عدل ندارید که جوش بزنید؟
شما چه می دانید چه می کنند با ما؟
کدام حق التدریس را به خاطر اعتراض و تجمع تهدید و تعدیل کردند؟
شما بهتر هست یه کم چشمهاتونو بشویید!

ما ابن حرفها را گفتیم که همه بدانند در این سیستم با این همه دفتر و دستک چی میگذره.
نخواستیم بساط سوء استفاده تعدادی بی مغز را جور کنیم.
پاسخ + +1 0 --
یزدان 1396/10/02 - 23:20
کیا رفتند سازمان ناهار خوردند؟
پاسخ + +1 0 --
مدینه 1396/10/02 - 23:25
من دو تا بچه دارم
یکیشون شیرخواره
واقعا دلم می خواست همیشه همراه همکارام برای رسوندن صدام برم ولی به خاطر بچه هام نمی تونستم برم ولی کمک مالی می کردم که یکی جای من بره
لطف می کردند که مخاطرات سفر را قبول می کردند و می رفتند.
این درست نیست که با ما اینطور برخورد بشه.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/10/02 - 23:36
باسلام و عرض ادب

ضمن تشکر و قدردانی از زحمات صدای معلم , از مسئولین میخوام خودشونو جای یه اموزش دهنده ی معمولی بذارن و بعد از حق و حقوق اموزش دهندگان دفاع کنند
یه اموزش دهنده ی معمولی یعنی کسی که با کسر حق بیمه از حق الزحمه ای که به ازای قبولی بهش تعلق میگیره حتی یک دقیقه هم بیمه براش رد نشده و حق الزحمه ی سال ۹۵ را تا الان ریالی نگرفته و با وجود قانون لازم الاجرا همچنان در خیابانها بعد از ۷ سال دنبال شناسنامه برای ثبت سواداموز است .
باتشکر اموزش دهنده ی معمولی نهضت سوادآموزی
پاسخ + +1 0 --
صلوات 1396/10/02 - 23:38
هانیه اکبریانی از ما بود
در مجلس کشته شد

فریاد زد
که ایها الناس بیایید از حقتان دفاع کنید
پیام هایش را برخی دوستان هنوز دارند

اگر الان بود یا به او کلاس نمی دادند یا کلاسش را منحل می کردند
خوب شد رفت
پاسخ + +1 0 --
هفت دی ماه 1396/10/02 - 23:52
هفتم دی ماه هیچ وقت از ما تقدیر نمیشه
از مدیران نهضت تقدیر میشه
همونایی که ما را زجر میدن
کادو میگیرند که بیشتر ما را عذاب بدن

حتی از زحمات ما تقدیر و تشکر زبانی هم نمیشه
پاسخ + +1 0 --
برو بیا تهش هیچی 1396/10/03 - 00:13
اگر سازمان مدافع ما بود لااقل ور ادارات با ما اینگونه رفتار نمی کردند.
نهضت را بوسیدم گذاشتم کنار
جایی که کارمنداش ادب ندارند در شان من نیست.
آدم خجالت میکشه بگه با این افراد همکارم
ده سالم به خاطر امید به جذب تحمل کردم
پاسخ + +1 0 --
هنگامه 1396/10/03 - 07:51
سلام

جمله ای در جواب خبرنگار جواب دادید که جای تامل زیاد دارد
"یک وقت متنی را شما می خوانید ، یک وقت مساله بودن آن را واقعا لمس کرده اید ."
یعنی الان سازمان ما را درک کرده است و این همه مکافات و بدبختی داریم ؟


اولا تجمع وزارتخانه جلوی سازمان نبوده است که ما برخورد کنیم.

یعنی تجمع درب سازمان باشد شما چه برخوردی خواهید کرد؟

ادارات در استان ها می گویند پدرتونو در مباریم که نرید اعتراض کنید.

یا مقام معظم رهبری خبر دارد که چه به سر ما آمده و می آید؟
چگونه باید با رهبر عزیزمان این مسایل را در میان بگذاریم
اگر راه ارتباطی وجود دارد ممنون می شوم اطلاع دهید
پاسخ + +1 -1 --
اموزش دهنده 1396/10/03 - 19:42
من درتجمعات نبودم ولی مطمينم هییییچ وقت دولت نمیاد ناهار بده به تجمع کنندگان.اصلا چرا بی دلیل کلاس همکاران ما رو منحل کردن حالا اگه میخاستید اختلاس کنید خبری نبود چون برای دفاع از حقمون اومدیم باید این بلاها سر همکارانمون بیاد.لطفا علنی دروغ نگید دیگه کسی حرفاتونو باورنداره جناب اقای باقرزاده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/04 - 18:59
من نبودیم!! دستم بود تقصیر آستینم بود
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1396/10/03 - 21:59
جدا برخی افراد چقدر رو دارند.

آدم باید جوانمرد باشه.

این حرفها که از سازمان می شنوید فقط سیاست چرب و شیرینه.
ما اونقدر دلمون پره از ادارات سوادآموزی که حد نداره.

اگر همه آموزش دهندگان برای بیمه ها فقط برند شکایت کنند اون وقت معلوم میشه چه خبره.

این نشت های خبری را در حضور ما آموزش دهندگان بگذراید تا همون موقع مستندات بیاریم که بتونید پخش کنید.

جواب یکی از سوالات را هم منطقی ندادند برداشتید چاپ کردید؟
مرغ پخته خنده اش می گیره.
یعنی این جواب مسئولین یک سازمان به شما بوده؟
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1396/10/05 - 08:27
اولا تجمع وزارتخانه جلوی سازمان نبوده است که ما برخورد کنیم .مشاوران و همکاران من رفتند بیرون و ایستاده بودند و توضیح دادند و نهار دادند و رفتند .

اگر قرار بود با کسی برخورد کنیم ... این رویه دائمی ماست .شاید شما برخورد علنی نکردید ولی با بخشنامه هایی تفویض اختیار کردید که ادارت استان ها خوب برخورد کنند. رویه دائمی بودن را ما هم قبول داریم. آزار و اذیت کردن رویه دائمی نهضت بوده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/05 - 08:30
اگر سازمان از ما در وزارت دفاع کرده بود که منشی آقای چهاربند با بد و بیراه ما را مورد عنایت قرار نمی داد.

اگر در کمیسیون و مجلس از ما دفاع شده بود که وضع ما این نبود.

اگر در استان ها حامی ما بودند که وضع حقوق و بیمه ما این چنین نبود.


شما ما را چه فرض کرده اید؟
پاسخ + 0 0 --
ابراهیمی 1396/10/05 - 08:31
خدا ازتون راضی نباشه

چون ما راضی نیستیم.
پاسخ + 0 0 --
هاشمی 1396/10/07 - 17:35
:
با سلام
آموزش دهنده نهضت سواد آموزی هستم با سابقه ۷سال‌...
یازدهم مهرماه سال ۹۶نمایندگان با ۱۶۰ رأی موافق ۶۲رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از نماینده های حاضر در مجلس در کلیات طرح الحاق یک ماده ب قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزش دهندگان در وزارت
آموزش و پرورش رأی مثبت دادند وبر اساس این طرح دولت مکلف شد که مشمول قانون تبصره ۱۰ماده ۱۷ بدون آزمون و طی دوره ی شش ماهه ب اجرا در بیاید ولی متاسفانه بعد از چندین ماه هنوز ما آموزش دهنده ها بلاتکلیف مانده ایم.
متاسفانه نوع بیمه ما مستمر نمیباشد و مااز این بابت خیلی ناراحت هستیم متاسفانه امنیت و آینده شغلی ما آموزش دهنده ها کاملا ناراحت کنندس و مبهم و ناامید کننده ما فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و مدارک بالایی داریم آموزش بزرگسالان با امکانات کم و راه های صعب العبور و شرایط سخت را داریم و این بسیار نا به جا و بی عدالتی ست ک به این قشر زحمت کش توهین شود...و زحمت های ما نادیده گرفته شود
پاسخ + 0 0 --
هاشمی 1396/10/07 - 17:53
با سلام
آموزش دهنده نهضت سواد آموزی هستم با سابقه ۷سال‌...
یازدهم مهرماه سال ۹۶نمایندگان با ۱۶۰ رأی موافق ۶۲رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از نماینده های حاضر در مجلس در کلیات طرح الحاق یک ماده ب قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزش دهندگان در وزارت
آموزش و پرورش رأی مثبت دادند وبر اساس این طرح دولت مکلف شد که مشمول قانون تبصره ۱۰ماده ۱۷ بدون آزمون و طی دوره ی شش ماهه ب اجرا در بیاید ولی متاسفانه بعد از چندین ماه هنوز ما آموزش دهنده ها بلاتکلیف مانده ایم.
متاسفانه نوع بیمه ما مستمر نمیباشد و مااز این بابت خیلی ناراحت هستیم متاسفانه امنیت و آینده شغلی ما آموزش دهنده ها کاملا ناراحت کنندس و مبهم و ناامید کننده ما فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و مدارک بالایی داریم آموزش بزرگسالان با امکانات کم و راه های صعب العبور و شرایط سخت را داریم و این بسیار نا به جا و بی عدالتی ست ک به این قشر زحمت کش توهین شود...و زحمت های ما نادیده گرفته شود
پاسخ + 0 0 --
م 1396/10/09 - 16:52
بی عدالتی ست ک به این قشر زحمت کش توهین شود...و زحمت های ما نادیده گرفته شود
اولاً با پارتی بازی شاگرد برای خودت جور نکرده ای؟
ثانیاً قشری هستند که از شما زحمت کش تر هستند آیا از آنها هم دفاع می کنید؟
ثالثاً قشری هستند که زحمت های بیشتری کشیده اند آنها را می بینید؟
اگر نمیدانید یا نمی بینید که هیچ، ولی اگر میدانید یا می بینید چرا برای خود حق نسبی قائلید؟ چه قانون شما را همراهی کند و چه آنها را همراهی نکند؟!
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1396/10/09 - 14:52
ما با اتفاقاتی که افتاد از نهضت سوادآموزی و تمام مسئولینش بیزاریم.
تا این حد فریبکار!
که چی بشه
به کجا برسید
ما داریم تمام این زجرها را به چشم می بینیم اون وقت حاشا می کنید؟
انگاری از فضا اومدیم خبر نداریم.
نماینده های شما در استان ها از شما هستند.
احترامشان را دیدیم.زیاد تعریف نکنید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور