صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

"« صدای معلم » بار دیگر مسئولان سازمان نهضت سوادآموزی را به پاسخ گویی شفاف ، رعایت قانون و منشور حقوق شهروندی فرا می خواند "

نامه یک آموزش دهنده سوادآموزی که کلاسش توسط سازمان نهضت سوادآموزی منحل شده است

گروه گزارش/

نامه یک آموزش دهنده سوادآموزی به صدای معلم در مورد انحلال کلاس ها

1- اعتراضات و تجمعات آموزش دهندگان پس از تصویب و ابلاغ قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی شروع شده و تاکنون گروههای مختلفی برای پیگیری مطالبات خود به وزارت و سازمان مراجعه کرده اند و همواره با پاسخگویی دوستانه و منطقی مدیران سازمان نهضت سواداموزی مواجه بوده و هیچ نشانه ای از برخورد سلیقه ای سازمان با آموزش دهندگان مطرح نبوده است.

۵- برخورد با ثبت نام های کاذب و تعداد اندکی از افراد که طبق آیین نامه آموزشی سازمان در کلاسها حضور نمی یابند ؛ یک رویه ثابت و معمول است و نباید اجرای این مقررات به منزله برخورد با معترضین تلقی شود.
۶- لازم است کد ملی و مشخصات آموزش دهندگانی که مدعی حذف کلاس خود به دلیل تجمع در جلو مجلس یا وزارت شده اند اعلام تا بررسی لازم صورت پذیرد....

این ها بخش هایی از جوابیه ای است که « سازمان نهضت سوادآموزی » در پاسخ به انتقاد صدای معلم در مورد نوع و نحوه برخورد با آموزش دهندگان منتقد ارسال کرده است . ( این جا )

در نشست رسانه ای رئیس این سازمان که در دوم دی ماه در محل این سازمان برگزار گردید ( این جا ) صدای معلم خطاب به « باقرزاده » رئیس سازمان نهضت سوادآموزی چنین عنوان کرد :

" اخبار و گزارش های رسیده به صدای معلم حاکی است که در هفته های  اخیر کلاس های تعدادی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی را که در تجمعات اخیر شرکت داشته اند توسط " سازمان نهضت سواد آموزی " منحل شده اند ....

سازمان نهضت سوادآموزی با ارسال جوابیه ای در 6 بند برای صدای معلم عنوان کرد :

هیچ نشانه ای از برخورد سلیقه ای سازمان با آموزش دهندگان مطرح نبوده است ...

پس از اننشار این جوابیه بسیاری از  این آموزش دهندگان ضمن تماس های مکرر با صدای معلم عنوان کردند که شامل هیچ یک از موارد عنوان شده در این اطلاعیه نیستند و کلاس های آن ها فقط و فقط به خاطر شرکت در اعتراضات و تجمعات منحل شده است .

از سوی دیگر مسئولان سازمان نهضت سواد آموزی حاضر به پاسخ گویی شفاف در این مورد نیستند و کار را به یکدیگر پاس می دهند پرسش بنده این است که چرا انحلال کلاس های آموزش دهندگان فقط باید منحصر به کسانی باشد که در تجمعات و اعتراضات شرکت کرده اند ؟

چرا شما به عنوان یک " مقام مسئول " از مطالبات قانونی این معلمان مانند آن چه گفته شد و نیز بحث " بیمه و سوابق آموزش دهندگان دفاع منطقی و شفاف انجام نمی دهید ؟

چرا « منشور حقوق شهروندی » توسط شما و مجموعه شما رعایت نمی شود ؟

شما با این روند چگونه می خواهید حتی راهبردها و سیاست های اجرایی سازمان نهضت سواد آموزی در سال 96 مصوب جلسه مورخ 16 / 12 / 95 را اجرایی کنید چه برسد به منشور حقوق شهروندی !"

پاسخ  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به پرسش های صدای معلم ضمن تاکید بر مواضع قبلی این بود :

" علی القاعده این حق برای سازمان محفوظ است که هر جا تشخیص داد یک کسی در انجام رسالت و کارش کوتاهی می کند از آن موسسه بخواهد یک آموزش دهنده  واجد شرایط دیگری جایگزین کند .

من خواهشم این است که بالاخره رسانه مطالبه گر حقوق و مطالبات شهروندان است .

الان عرض می کنم . قبلا هم در آن پاسخ عرض کردم و گفتم شما کد ملی آن آموزش دهنده هایی را ادعا کردند به خاطر تجمع کلاس های ما را منحل کردند بدهید .

بگویید : این ! این فرد !

سیستم هست . آقای دکتر ... بررسی می کند و می گوید کدام آموزش دهنده ؟

ما که نمی توانیم بیائیم این جا و بگوییم انبوهی از آموزش دهندگان ...."

خانم«  کارگری » از آموزش دهندگان سوادآموزی است که در نامه ای به صدای معلم خواهان شفافیت ، پاسخ گویی و احترام به قانون از سوی مسئولان این سازمان گردیده است .

« صدای معلم » آمادگی خود را برای پاسخ گویی مسئولان سازمان نهضت سوادآموزی اعلام می کند .

 

 


نامه یک آموزش دهنده سوادآموزی به صدای معلم در مورد انحلال کلاس ها

بسمه تعالی

با سلام و احترام

کارگری از آموزش دهندگان مشمول قانون مصوب 3 / 6 / 1395 نهضت سوادآموزی استان اصفهان هستم.

کلاسم را در تاریخ 22 آذرماه 1396 روز بعد از تجمع درب مجلس به دستور آقای باقرزاده رییس سازمان نهضت سوادآموزی منحل کردند و بعد از گذشت یک ماه هنوز پاسخی کتبی ارائه نکرده اند.

 با توجه به تمام بازرسی ها تاکنون نتوانستند هیچ تخلف آموزشی به صورت کتبی ارائه کنند.

کلاس دوره انتقال اتباع طرح کمیساریا در تاریخ 13 تیرماه 1396 ثبت و جاری شد و در 5 دی ماه 1396 پایان می پذیرفت. با هماهنگی که بین سازمان نهضت سوادآموزی و معاونت سوادآموزی استان اصفهان صورت گرفت تصمیم گرفتند که کلاس را بدون دلیل منحل و به آموزش دهنده دیگری واگذار نمایند و این قائله را ختم کنند.

این کلاس در زمان امتحانات پایانی منحل شد و شش ماه آموزش این کلاس بر عهده من بوده است.(استشهادیه سوادآموزان با امضا و اثر انگشت موجود است.)

من تمام تلاشم را برای دفاع از حق خود در حیطه قوانین تا این لحظه انجام داده ام و با وجود آنکه حق الزحمه سال گذشته خود را هنوز نگرفته ام باز هم شش ماه برای این کلاس تدریس مناسب را تا آخرین لحظه بر طبق ضوابط انجام دادم.

با تمام این اوصاف در کمال بی انصافی نه تنها وضعیت نابه سامان ما مشخص نشد بلکه با انحلال کلاسهایمان  ما را در دریا غرق کردند و از نم دار شدن ترسانند. این هم نمونه پیگیری و داشتن حقوق شهروندی است.

نامه یک آموزش دهنده سوادآموزی به صدای معلم در مورد انحلال کلاس ها

با سپاس از رسانه صدای معلم

جمعه, 22 دی 1396 ساعت 14:17 خوانده شده: 879 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -2 --
شیخ مهندس 1396/10/22 - 15:04
یا صاحب الزمان؛ ای ذکر و ای امان
زخم است دیده ام از تیر این کمان
بند است این گلو از نالۀ غمان
این هم شقی شقی است یک گوشه از همان
آن خوش چریدگان حیّان و لمان
ما در چه عالمیم اینان به صد گمان
هی می کنند فغان از سرّ یک نهان
دعوا سر چه بود؟ بازم برای نان؟
ای هم بشر سلام بر این نظر بمان
مظلوم کند دعا زلزال شود جهان!
فرصت طلب جلو، در پی، مؤمنان
بز رمز گلّه بود، در وصف جمکران!!!
یک حرف در عیان یا صاحب الزمان
امید جز تو نیست مشتاق سرمه دان!!
دائم جام جم، اینان به صد مظان
امروز چل چلی، معیارشان جوان

از طرف یکی از شرکت کنندگان در آزمونهای استخدامی فول تاپ آپ (شیخ مهندس ایکس نامیان)
پاسخ + 0 0 --
عباس 1396/10/23 - 06:17
عباس توبه کن از غدر دیگران

قدر ت حسین شناخت پس صاحب الزمان
پاسخ + 0 0 --
سلام به امیرالمؤمنین 1396/10/24 - 04:22
مثال گریه و توبه هر دو خوبند.
غدر در فرهنگ لغت هم به معنی خیانت آمده و هم به معنی بی وفایی، عرفاً بار معنایی این دو کلمه کمی با هم متفاوت است و گاهی اوقات در مقام عمل است و گاهی اوقات در مقام عکس العمل؛ نمونه ای از تفاوت ترجمه آن را در ترجمۀ کلمات قصار نهج البلاغه توسط مرحوم آقای دشتی که به معنی خیانت گرفته یا مرحوم آقای سید جعفر شهیدی که به معنی بی وفایی گرفته را می توانید بیابید.
به جای لغت دیگران می توانید از لغت هایی مثل صاحبان، حاکمان، این و آن و شاید ده ها لغت شایسته تر استفاده کنید و به جای پس از یک یا دو یا ....
عباس گریه کن از غدر حاکمان
قدرت حسین شناخت یک صاحب الزمان
یا مثلاً اگر فقط به جرم عبور از 40 سالگی نتوانی معرفی نامه در آزمون استخدامی 96 آ.پ بگیری می توانی اینگونه بنویسی: قدرت حسین شناخت ای عضو سرمه دان!
یا مثلاً اگر سید جمال الدین اسد آبادی باشی که به جرم فقط مجرد بودن نتوانی مجوز تدریس از نهاد رهبری دریافت کنی، می توانی به گونه ای دیگر مصرع را عوض کنی و ده ها یا مثلاً دیگر....
پاسخ + +2 -1 --
علوی 1396/10/22 - 18:10
با تقدیم سلام و ادای احترام

همونطور که جناب دکتر باقرزاده، در کنفرانس خبری فرمودند؛ دلیل انحلال کلاس تجمعات صنفی نبوده، چون بغیر ایشون آموزش دهنده های فعال پیگیر مطالبات حقوقی دیگری هم حضور داشتند و همچنان با سازمان نهضت سوادآموزی در حال همکاری هستند!

آموزش دهنده نهضت سوادآموزی
پاسخ + 0 0 --
زینب 1396/10/22 - 19:47
پس اطلاع ندارید که کلاس های دیگری هم منحل شده.ایشان یکی از این تعداد بودند
احتمالا اگر ایشان را تهدید نکرده بودند شاید اینجا گفته نمیشد
پاسخ + 0 0 --
بهاره 1396/10/22 - 19:54
یک ماه می گویند طول کشیده و با تمام پیگیری ها هنوز پاسخ کتبی ندادند.وقتی دلیل آموزشی وجود داشته باشد قبل از انحلال کلاس در صورت جلسه واقعی عنوان شده است.پس چرا کتبا اعلام نکردند که ایشان بدانند؟
ما به خانم کارگری زنگ زدیم
می گویند هر دلیل شفاهی آوردند با مدرک جواب دادم ولی دیت آخر گفتند این دسنور شخص ریاست هست و گفته اند تحت هیچ شرایطی کلاس را بر نمی گردانند و پاسخ کتبی نمی دهند.
به ایشان ایشان گفته اند اگر این موضوع را رسانه ای کنید در رسانه پاسخ می دهیم.
ما خانم کارگری را می شناسیم.نوچه های سازمان کم دشمن همه ما نبودند انتظار می رفت زهرشان را به پاس طرفداری از سازمان در مقابل هر اعتراضی بریزند.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/10/22 - 19:58
چرا کاسه داغ تر از آش شدید ؟
خودتان دکتر باقرزاده اید یا وکیلشان؟
پاسخ + 0 0 --
f.kh 1396/10/22 - 20:21
وای خدا
اینا دیگه کین؟!!!!
خدا به دادت برسه خانم کارگری.
تو نمی تونی حقتو از اینا بگیری. ولش کن. بیخیال.
پاسخ + 0 0 --
@@@@ 1396/10/22 - 20:23
یه خانم بسیار جدی
خوش برخورد. پر تلاش. واقع بین.
زودتر از موعد تصمیمات کمیسیون تحلیل هات حرف نداشت.
ولی حیف که فدای 60000 نفر شدی!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/22 - 21:05
کی تا حالا حرفهای آقای باقرزاده درست بوده که حالا این درست باشه. الان ما ماهیانه داریم بیمه میشیم. طبق قانون هم حق التدریس شدیم!!!!
حقوق پارسال ما را هم که حتما قراره عیدی بهمون بدند.
در به در ما
پاسخ + 0 0 --
لیلا 1396/10/23 - 00:33
میشه اسم هاشونو نام ببری این فعالان ماندگار در عرضه سوادآموزی را ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/23 - 15:20
کاش می شد هزار حرف بار امثال شما کرد. خدا به ما صبر بده بازم صبور باشیم. امثال شما میرند سر سفره سازمان و وزارت میشینند . بعد یه عده مثل این خانم باید در زبان بازی های شما حرام شوند.
بس کنید.دنیا را کثیف تر از اینی که هست نکنید. بوی گند حرفهاتون را در مرقد امام یادمون نمیره.همه در گریه غرق بودند و شماها قهقهه می زدید.
پاسخ + +1 -2 --
آموزشدهنده 1396/10/22 - 19:38
کلاسهای منحل شده جز برای انتقام گرفتن ازاشخاص خاص برای انتقادهای صورت گرفته بوده واین نشان گر نقد پذیر نبودن مسیولین میباشد
پاسخ + +1 -2 --
سعیده 1396/10/22 - 20:11
من همشهری خانم کارگری نیستم. شمالی ام .ولی ایشان را از نزدیک دیده ام. ایشان در کارشان صداقت دارند.حیف این هوش و استعدادی که این دختر دارد. کاش توی نهضت نمی آمد.
پاسخ + +1 -2 --
محمدی 1396/10/22 - 20:18
آخر نوچه های سازمان زهرشان را ریختند. خدا ازتون نگذره .
با چه ترفندهایی در بین آموزش دهنده ها نفوذ کردید و همه ما را بدبخت کردید.کارگری را فدا کردید که به اهدافتان برسید؟
چه وعده ای از سازمان گرفته اید که تا این حد پیش رفتید؟
پشتکاری که کارگری داشت اگر همه نهضتی ها داشتند وضعمون این نبود. وای به روزگارتان.
دکتر باقرزاده اگر کمی دو دو تا چهارتا کرده بود از افرادی مثل کارگری و ... و .... و .... استفاده می کرد بهتر از این بود که با این حرکات با آینده اینا بازی کنه.
خانم کارگری خدا می دونه بعد از این پیام چه نقشه هایی برات بکشند.
پاسخ + +2 -2 --
آموزش دهنده 1396/10/22 - 20:32
مخبران که کلاسهاشون منحل نمیشه!!! اینا هر هفته تهران بودند. همینا طرح و پیشنهاد بر می داشتند می بردند و سعی داشتند قالب مجلس و کمیسون نمایند. خانم کارگری با کلی مکافات یک روز را به تهران آمد. سخت بیمار هم بود. با التماس همکاران آمد. آموزش دهنده ها حتی لیدرها منطقش را قبول دارند.
امان از حسادت. در کشور ما نمی توان ببینند با استعدادها کار کنند. حتی فن بیان ایشونو ندارند.
پاسخ + +1 -2 --
نسیم 1396/10/22 - 20:45
خیلی حرف دارم با اونایی بزنم که باعث تمام این بدبختی ها برای همه آموزش دهنده ها شدند. چه مسئولین و چه معدودی از آموزش دهندگان.
اگر ما هم رفتارهای سخیف ازمون سر می زد سازمان و ادارات برایمان گلستان بود. اگر بادمجان دور قابچین بودیم و با حرف های چرب و شیرین با مسئولین حرف زده بودیم الان به جای آنکه در به در برای ثبت 12 سوادآموز چانه می زدیم 45 سوادآموز به راحتی برایمان ثبت می شد. کلاس شما هم منحل نمیشد.
خانم کارگری عزیز خدا عاقبتتو به خیر کنه. من نگران خودتم.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1396/10/22 - 20:51
وای خانم کارگری من خیلی نارحت شدم.
اصفهانی ها اگر می دانستند خانم کارگری چقدر برایشان تلاش کرد الان در آن شهر ساکت نمی نشستند.
ما نمی دانیم کلاس چند نفر منحل شده.ولی شما را خوب می شناسم. صداقتتان را تحسین می کنم. با وجود آنکه می دانید چه کسانی در حق آموزش دهندگان قبل نود و بعد نود خیانت کردند باز هم در هر کلامتان گفتید از حواشی فاصله بگیرید و با جدیت سواد و تواناییتان را با عملکردتان ثابت کنید.
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1396/10/22 - 20:56
خانم کارگری حق بده به همکاران همه ترسیدند. کلی تهدیدمون کردند که اعتراض کنید کلاس هاتونو ازتون می گیریم.اگه بخوایم ازتون دفاع کنیم کلاس های ما را هم منحل می کنند. من شخصا شجاعت شما را ندارم. برای هزینه های خودم و خواهرم مجبورم کار کنم.
ولی دعا می کنم مشکل حل بشه. خدا بهترین قاضی هست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/23 - 16:17
زنگ بزن بهشون باهاشون حرف بزن ببین مشکل کجاست.
پاسخ + +1 -2 --
استکی 1396/10/22 - 21:03
مگه آدم کشتی که نمی تونند دلیل انحلال کلاست را بگویند؟
اول اعدام می کنند بعد محاکمه می کنند؟
این مسخره بازی ها چیه؟
باید طبق قانون ایشان در جریان اهم موضوع و نحوه انحلال کلاسشون باشند نه اینکه مخفی و محرمانه این کار را انجام بدید و بذارید کف دستش.
حق الناس را متوجه می شوید؟
مگه توی آن سازمان چه خبره که با نقد و پیگیری چند تا مثل ایشون دیوارهاش لرزیده؟
اگه مشکل شخصی هم دارید حق ندارید با زور و مقامی که دارید در حق ایشان اجحاف کنید.
معاونت استان اصفهان یعنی اونقدر بی عرضه بوده که نتونسته از آموزش دهنده فعالی مثل ایشان دفاع کنه؟
پاسخ + +1 -2 --
آموزشدهنده 1396/10/22 - 21:22
از کارشناسی سوادآموزی شنیدم که اولا هیچ استخدامی برای شما رقم نخورده برید دنبال کارو زندگیتون وهمچنین کسانی را که کلاسشان را منحل کردند طبق شرایطی که برای قبل از ۹۲ در نظر گرفته شده دیگه نمیتونن باشن چون دیگه امسال به لطف سازمان کلاسهاشون منحل شده واسامیشون کلا از لیست اصلی که قراره فرستاده بشه حذف میشه .من به خوبی دیدم که چه تعدادی کلاس رو منحل کردند تا بتونن اونهارو به پارتیهاشون بدن کسانی که حتی عرضه یک کلاس گذاری وجمع کردن بیسوادو نداشتن کلاس حاضر وآماده رو برمیدارند یعنی آقای باقرزاده واقعا در جریان این مسائل ومشکلات واین حق الناسها وحذف کلاسها نیست ؟!ایشون حامی آموزشدهندگان هستند
پاسخ + +1 -2 --
میلاد نو 1396/10/22 - 21:49
خانم کارگری
امیدوارم خون هانیه عزیز حامی تو و تمام کسانی که صادقانه فعالیت کردید باشد.
ما تلاش شما را دیدیم.
شاهد صحبت های شما با مسئولین بودیم. به فکر همه بودید ولی جالب هست که الان همه از ترس نمی توانند کنار شما باشند. راست می گفتید نهضتی ها باید در نهضت بمانند. اعتماد به نفس بالایی داری.شما از ما بعد نود و دویی ها سوء استفاده نکردید. مثل اون 17 نفری که همیشه ما را دور می زدند نبودید.
کاش می تونستیم براتون کاری انجام بدیم.
پاسخ + +1 -2 --
فارس 1396/10/22 - 21:53
با تشکر و سپاس فراوان از صدای معلم
کاش به واسطه این رسانه حقیقت هایی مشخص بشه که به خاطرش ما اسیریم.
این خانم و تمام اونایی که کلاسشون منحل شد را می شناسم. از فعالان پر تلاش برای همه همکاران بودند.
نامی ازشون نمی برم چون ممکنه راضی نباشند
پاسخ + +1 -2 --
ناصری 1396/10/22 - 22:02
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
خدا کند پرده از خیلی مسایل در نهضت برداشته شود.
یه عده تلاش نکنند یه عده مفت بخورند.
توی گروه اخبار گفتند دروغ محضه که اصلا کلاس کسی منحل شده باشه .ولی ما خانم کارگری را می شناسیم. دروغ گو نیست. خیلی هم قرص و محکم و جدی.
معلومه که سازمان باید افراد فعال و پیگیری چون ایشان را ساکت کنه.اونایی که مخبر سازمان بودند و مثل منافق با ده جور نقاب می آمدند به اسم آموزش دهنده خودشان را جا می زدند جاشون امنه. این چند نفر که هم آگاه و با سواد بودند باید فدا بشن؟
پاسخ + +2 -2 --
امیرحسین 1396/10/22 - 22:06
همکار عزیز
فکر می کنی اینا میان از خیر میز و صندلی و پست و مقامشون بگذرند بیان حرف شما را بشنوند؟
باید گوسفند می بودی و بله قربان گو
رییستون هر چی میگه حتی غلط باید بگی چشم.
آموزش و پرورش نقد نمی پذیرد.
حالا هم جونتو بردار برو دنبال زندگیت.
می دونم چقدر سخته که این ظلم ها را ببینی و در حقت هم بشه ولی برو بشین توی خونه. با اینا در بیفتی تهش معلومه!
نصیحت برادرانه منو بپذیر.
پاسخ + +1 -2 --
. 1396/10/22 - 22:07
توی سازمان همیشه می گفتند مراقب باشید اینجا تجمع نکنید.
سازمان همیشه کارهاش شفاف و مشخصه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/22 - 22:39
شاید یکی از دلیل های حذف کارگری همین بود
پاسخ + 0 0 --
ترابی 1396/10/25 - 19:58
مگر خانم کارگری چه چیزی را می دانند که اینقدر سازمان را حرفهایشان ناراحت کرده؟
دکتر باقرزاده در ظاهر همیشه موافق آموزش دهنده ها بودند ولی نمی دانم چرا در خفا دلشان نمی خواهد سر به تن آن ها باشد؟
خانم کارگری من شما را تاکنون ندیدم ولی وصفتان را از همکاران شنیده ام. پیش بینی های شما از سال گذشته همه درست بود.
.... نگذاشتند همکاران با شما همراه شوند. شما مسایلی را می دانید که بقیه نمی دانند.
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1396/10/22 - 22:11
روز 17 خرداد یادم نمیره
رفتیم سازمان برای اعتراض بر سر اینکه چرا آمار و تجمیعی را درست تحویل مجلس نمی دهید.با تیراندازی مجلس ما را بردند بالا توی نمازخونه
آقای عباسی مشهدی اومد سر ما را گرم کرد و تمام. چقدر عصبانی بودند که ما تصمیم داشتیم درب سازمان تجمع کنیم. زوری ما را بردند داخل سازمان.
کاش هممون رفته بودیم مجلس مثل هانیه کشته می شدیم این روزها را نمی دیدیم.
پاسخ + 0 -2 --
شیران 1396/10/22 - 22:22
کاش لااقل مثل خیلی ها یه چیزی توی صورتت کشیده بودی. عینکی زده بودی.
از بس خودشونو پیچیده بودند که معلومه کسی جز تو را نمی دید عزیزم. حیف جوانی و زیبایی هات نیست برای این جماعت هدر دادی؟
توی این کشور بخوای صادق باشی باید خونه نشین باشی.
الان تمام زحماتتو نابود می کنند.
محافظه کارهای استان خودت همه استخدام میشن الا تو.
نوچه ها را ندیدی چطور فعالیت می کردند. ما دستمون جایی بند نمیشه. تا اینا هستند.
تو برای این پیگیری ها کلی مطالعه کردی فکر می کنی چند تا آموزش دهنده قوانینی که تو حفظی را اصلا تا حالا شنیده باشند؟
عزیزم اینا انصاف ندارند. بیخیال شو. به جهنم که کلاستو منحل کردند.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1396/10/22 - 22:23
خانم کارگری کوتاه نیا. از حقت دفاع کن.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/22 - 22:40
یک دست صدا نداره کارگری وامثال اون دارن فدای همه آموزشدهنده های راحت طلب میشن
پاسخ + 0 -2 --
ایرانی ام 1396/10/22 - 22:28
اگه سازمان نهضت سوادآموزی به جای منحل کردن کلاسها وحذف افرادی که در پاسخ سوالاتشان به بن بست خوردند وسردرگم از نحوه برخورد ادارات وسازمان ووزارت ومجلس بودند از آنها حمایت می کرد مطمینا هیچ کس به خودش اجازه توهین به سازمان یا آموزشدهنده ای را نمیداد.چه اتفاقی افتاده که سازمان نهضت سواد آموزی وآموزشدهندگان هیچ اتحادی ندارندودر پیامهاگفته شده که از بیان آن واهمه دارند
پاسخ + 0 -2 --
رفیعی 1396/10/22 - 22:33
انگار نه انگار که توی نهضت کار کردی.
از این سازمان نمی تونی جوابی بگیری. تازه یه دردسر بزرگتر برات درست می کنند. تا حالا کی از اینا جواب گرفته که تو دومیش باشی. فکر کردی ما هم که در آموزش و پرورشیم خیلی خوش به حالمونه. پیام های همکارت را خوندم. تو که این همه پرتلاشی و استعداد داری در کشور دیگری این توانایی هاتو خرج کن.
پاسخ + 0 0 --
بی تا 1396/10/23 - 16:07
اره بابا. با اینا در نیفت. خطرناکند. از ناکجا آباد سر در میاری. کی تا حالا تونسته از نهضت سوادآموزی شکایت کنه ؟
خودت دیدی که چطور نوچه های سازمان قسم می دادند که تو را خدا نرید درب سازمان تجمع کنید برای آقای باقرزاده بد میشه.
پاسخ + 0 -2 --
اردشیر 1396/10/22 - 23:14
سازمان منتظر تعریف و تمجید ست.انتقاد و بیان خطاهای نهضت برایشان گران تمام می شود.
خانم کارگری اگر تعریف و تمجیدشان را کرده بودی کلاست را منحل نمی کردند.
الان روزگارتو سیاه می کنند.عصبانیشون کردی.مثل شیر خشمگین اند.
تو هم مثل بقیه متملق باش.بلد نباشی که نمی تونی توی این سیستم دوام بیاری.نمی دونم چند سالته ولی جوانی.بدان این افراد تاب بیان حقیقت را از زبان شما ندارند.دنبال جواب نباش.رها کن.بیشتر اذیتت می کنند.
پاسخ + 0 -2 --
بیگی 1396/10/23 - 00:13
با سلام
همکار گرامی
در سامانه شکایات وزارت آموزش و پرورش درخواستتان را بنویسید.رسیدگی می شود.
پاسخ + 0 -2 --
قدرت یگانه 1396/10/23 - 08:34
نهضت سواد اموزی متاسفانه نظارتی روی ان صورت نمی گیره.وبرای خودش هر کاری خواست انجام می ده وبه همکاران واموزش دهنده ها بطور سیستمی دروغ می گه.وبنوعی ایجاد نارضایتی در بین مردم ایجاد کرده.چند تا مدیر کل هم در سازمان مرکزی داره که مردمی فکر نمی کننئ ونیاز به تعغییر در این سازمان حتمی است.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1396/10/23 - 09:36
تغییر چه سودب داره زمانی که هیچ برنامه ای برای اموزشدهندگان در نظر نگرفتند وهنوز کمافی سابق بلا تکلیفند اول تکلیف اموزشدهندگان که مطالبات قانونی دارند مشخص کنند بعد هر تصمیمی خواستند بگیرند
پاسخ + 0 -2 --
نعیمه 1396/10/23 - 15:04
چه قدر بی انصافیه . خدا هم یعنی یادش میره این همه ظلم را؟
بالاخره شش ماه با تمام خوب و بد این بنده خدا معلم این کلاس بوده. حالا سوادآموزان در به درش هم تحت فشار میذارند که ما ازتون امتحان می گیریم. چکار به معلمتون دارید؟ شما درس خوندید که امتحان بدید و کارنامه بگیرید. چکار به کار معلمتان دارید؟
اونا هم که افغان هستند. از ویزا نشدن کارتهاشون می ترسند. مجبورند امتحان بدن.
این ادارات را خدا می شناسه.برای دختر خاله من کلاس را واگذار کردند. البته ده روز بعد از ثبت. قبل از کلاس برای اینکه پیش بیفته دو ماه باهاشون کار کرده بود.ایرانی هم بودند. بعد که کلاسو ازش گرفتند به سوادآموزاش گفته بودند اگر نیاین یارانه هاتون قطع میشه اونا هم ترسیده بودند رفتند سر کلاس یکی دیگه.
پاسخ + 0 -2 --
سلام 1396/10/23 - 15:07
حالا که قراره ریاست سازمان تغییر کنه
شاید جواب منطقی بدهند.
کاش خانم گرد منطق داشته باشند و حال آموزش دهندگان را درک کنند و از افراد پر توان و با اطلاعات استفاده کنند نه اینکه خاموششان کنند.
پاسخ + 0 -2 --
فریده 1396/10/23 - 15:14
الویت در استخدام باید از نیروهای حق التدریس باشه. چون هم تجربه بیشتری دارند و هم رسما آموزش را در مدارس شروع کردند. تعدادشان هم مشخص است و این قانون هم در ابتدا برای آنان نوشته شد. این را اعضای کمیسیون و وزارت هم قبول دارند. ولی در بین نهضتی ها کارگری و ... واقعا حیفند. من در گروه های نهضتی ها هستم.
خانم کارگری حرفتو باید پس بگیری. همش نگو باید با هم دوست باشیم. ما قراره محبت را به بچه های مردم یاد بدیم.
الان در حق خودت محبت شد؟
قانون کد و بیمه و سابقه را می شناسه. با حرف کار نداره.
پاسخ + 0 0 --
سرفراز 1396/10/24 - 18:41
آموزش دهنده اگر موسسات در حقشان ظلم نمی کردند که همه این ها هم با هماهنگی ادارات سوادآموزی برای نفع بردن از سود پولهاست الان بیمه داشتند.در هیچ دو استانی موسسات یکسان عمل نکردند.مثل پیش دبستانی ها اگر هر ماه به ما بیمه و حقوق می دادند وضع این نبود.
پاسخ + 0 0 --
نائب زاده 1396/10/24 - 18:45
تلاش کنید بیمه هایتان را بگیرید.بعد از بیست سال کار کردن کردن و استخدام ما در آموزش و پرورش ما را بدهکار کرده اند که برای سوابقتان باید ده تا دوازده میلیون پرداخت کنید.همکارانی هستند که بیش از این هم باید پرداخت کنند.اگر استخدام هم شوید باید خسارت این مدت کارکردتان را از جیبتان مجدد بگذارید.
پاسخ + 0 -2 --
اسماعیلی 1396/10/23 - 15:22
ما می فهمیم وقتی گفته میشه یک ساله حقوق نگرفتید و باز هم کلاسی را شروع می کنید. خیلی دلم سوخت به خدا.
پاسخ + 0 -2 --
ققنوس 1396/10/23 - 15:26
اگه کلاستو ازت گرفته باشند تحت هیچ شرایطی بر نمی گردانند. یه دلیل سر هم می کنند و می پیچونند. حتما یکی را دارند که کلاس را به نامش بزنند. کلاس یکی از همکاران ما را با 12سوادآموز لغو کردند و چون گفته بود چرا بی عدالتی می کنید در ثبت سواد آموز و تقسیم درست سهمیه نگذاشتند پارسال کلاس بگیره.
پاسخ + 0 -2 --
امیر 1396/10/23 - 15:29
همکار عزیز
فرض هم که این جواب را به شما بدهند کاری از دستت بر نیاد.
وقتو انرژیتو بیخود صرف نکن. کلاس خصوصی گرفته بودی و برای خودت کار کرده بودی بعض کار در نهضت بود.
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1396/10/23 - 15:46
ازشون باید شکایت بشه. مگه این کشور اینقدر بی قانونه که این مسئولین هر کاری دلشون بخواد انجام بدن . یه آبم روش.
خیلی این سازمان را دست بالا گرفتند.چقدر این همه سال همه چیز را تحمل کردیم که این طوری حقمون ضایع بشه؟
با تجمیعی کلی با آینده ما بازی شد.
پاسخ + 0 -2 --
لسانی 1396/10/23 - 16:14
یعنی بعد از یک ماه سازمان دلیل انحلال کلاست را نگفته؟
پس دکتر باقرزاده که گفتند کلاسی منحل نکردند!
اگه انحلال کلاست مشکل آموزشی داشت که قبل از انحلال بهت باید می گفتند. چرا روز بعد از تجمع کلاستو منحل کردند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/23 - 18:56
واقعا متاسفم حق الناسها هرروز بیشتر شده وبرای مسئولین این امر تکراری شده حتی افرادی که در این ادارات وسازمانها کارمیکنند با اینکه اصل موضوع را میدانند وازتمام این ماجرا وحق الناسها باخبرند اما سکوت کرده وحتی با این امرهمکاری میکنند متاسفانه حق کارگری وامثال ان بر گردن تمام افرادی هست که سکوت کردند وترسیدند وبا وجودی که میتوانستند کاری کنند صلاح دیدند چشمهاشان را ببندند تا مبادا کارشان وحقوقهاشان در خطر نیوفتد جای مهر روی پیشانیشان بسیار نمایان است وسر وقت نماز میخوانند وجانمازهاشان همیشه پهن بوده سخنران عالی هستند اما در عمل به مثال زنبور بی عسل هستند
پاسخ + 0 0 --
میلاد نو 1396/10/23 - 22:20
همه فقط مجری این گونه رفتارها هستند. هر چه به آنان دستور دهند را انجام می دهند. حتی اگر حکم قتل کسی را بدهند چون دستور ست باید انجام دهند ولی اگر بگویند گره از کار کسی با کن انگار که دست بر گردنشان گذاشته ای و خفه می کنی.
پاسخ + 0 -2 --
ملکی 1396/10/23 - 22:29
حقوق شهروندی و مدنی و کوفت و زهر مار همه بهانه ست. صدا نکنید . فقط بگید بله چشم.
مگه چقدر عمر می کنیم که همش سر قیل و قال بره.
اونایی که همه بر سر آزادی و عدالت مردند برگردند صداشون در نمیاد.حیف جوانیتون نیست؟
ول کن دنبال این موضوع را.سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندند. یه جوابی بهت میدن که دیگه این ور به درد نخوره.
پاسخ + 0 -2 --
انصاری 1396/10/24 - 07:41
یا خدا یعنی اینقدر این کشور بی قانون شده که یکی نتونه حقشو بگیره؟
این چه حرفیه.مگه الکیه که سر یکی را زیر آب کنند.
خانم نامه بنویس به بیت رهبری.بگو اینگونه رفتار شده.
سازمان باید یا جواب بدند که چرا کلاستو منحل کردند یا کلاستو بهت برگردونند.دیگه راه سوم نداره که.
پاسخ + 0 -1 --
طاهر 1396/10/24 - 14:52
قرارست از سوادآموزان شما امتحان بگیرند.
آموزش دهنده ای هم برای کلاس شما معرفی کردند.کلاس جاری شده.سوادآموزان شما خیلی ناراحتند و گفته اند اگر معلممان نیاید ما امتحان نمی دهیم.اونا هم دوستت دارند.
چقدر راحت توانستند حق الناس کنند.
ناراحت نباشید.خدا در همین نزدیکی هاست.همه چیز را می بیند.من در اداره شنیدم که کلاست را منحل کردند.خیلی ناراحت شدم.
پاسخ + 0 0 --
ر.بیگدلی 1396/10/24 - 18:36
هنوز آمار آموزش دهنده ها را نتوانستند مشخص کنند.چون سوابقی ندارند که بتوانند به قطعیت بگویند آمار این ست.
هر روز هم یه طرح تازه می ریزند.الان مجدد بخشنامه ای زدند که آموزشیارانی که حکم آموزشیاری دارند و مدارکشون راکد مونده را بفرستند.مگه ما چقدر آموزشیار گمنام داریم آقای مونسان؟
چرا در قالب این نامه ها باعث میشید یه عده سند سازی کنند؟
بایگانی ادارات را شخم می زنید که چی پیدا کنید؟
چرا بیخود بهانه تراشی می کنید؟
میخواین توی این آشفته بازار برای چه کسانی راه باز کنید؟اگر هنر دارید همین جوانانی که زنده اند و دارند بال بال می زنند که تکلیفشون معلوم بشه را تعیین وضعیت کنید؟
حالا به بهانه نبش قبر مبخواین یه عده عزیز دردانه را به اسم آموزشیار وارد سیستم حق التدریس کنید بماند.دیگه همه را به سخره نگیرید.راحت نامه بزنید این اسامی که مد نظر هست را آموزشیار اعلام کنید برامون بفرستید.دیگه چرا با قلم و کاغذ بازی می کنید؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/25 - 09:52
پس وقتی نمایندگان ووزارت مرتب بهانه امار وکلمه تجمیعی آوردند این بود که سازمان بتونه با بخشنامه های نامفهوم تعدادی از سفارشیهاوکسانی که فقط ادعا کردند که اموزشیارند بدون مدرک بیمه بانام آموزشیار سابق جذب کنه مثل حق التدریسانی که با پرونده سازی ادارات با فرم ۶امضا تونستند حق التدریس بشن وکد بگیرند وهیچ بازرسی رسیدگی نکرد ونخواست پیگیری کنه الان نیروهای معرفی شده وبا پارتی از همین روشها جذب شدند وکد پرسنلی وبرای استخدامی قرار میگیرند چوندبراشون ردیف وبودجه در نطر گرفتند اما اگه بعداز ان اموزشدهنده ها بخوان جذب بشن به قول اقای بیرانوند در مصاحبه تلوزیونی باید به صورت حق التدریس چندین سال مشغول باشند عجب برنامه خوبی که هیچ کس با خبر نمیشود .همیچی آرومه ....
پاسخ + 0 -2 --
عرب 1396/10/24 - 19:12
حرفهای تو به سازمان گران تمام شد.
تو باید حامی سازمان می بودی و در همه حال حتی اشتباه هم می گفتندشما می گفتید درست است. دکتر باقرزاده تاب سوال پیچ شدن را نداشتند.افراد کنجکاوی چون شما موی دماغ باشی سخت ست. مشاوران ایشان هم کم بی تقصیر نیستند. آن قدر در گوششان خواندند تا این کار را انجام دهند. الان نمی توانند در مقابل یک آموزش دهنده از موضع خود پایین بیایند. باید این حقیقت را بپذیری.
پاسخ + +2 0 --
علوی 1396/10/28 - 19:38
با سلام

همکاران محترم، پیاماتونو خوندم؛ بسی جای تاسف داره، سازمان افرادی را به خدمت گرفته که اعتمادی بهش ندارن؛ در صورتی که از سالیان قبل همه اطلاعات بصورت سیستمی ثبت شده و آقای دکتر باقرزاده هم شخصیتی بسیار قانونمند هستند، ما بارها برای پیگیری مطالباتمون سازمان رفتیم و با گرمی از ما استقبال و پذیرایی کردند، کلاس ما منحل نشد و در حال همکاری هستیم!

با سپاس
پاسخ + 0 0 --
دنیا بیوفا 1397/03/13 - 11:13
خدا ازشون نگزره بیچارمون کردن بدبختمون کردن دربه در خیابوناو اداره ها شدیم واسه استخدام بد کردیم هم خواستیم علممون هدر نره باسواد بیشتر بشه بعدم از گرسنگی نمیریم حالا چی از جونمون میخان هر روز یه تصمیمی گرفتند ما رو مث گوسفند قربانی منافع خودشون کردن ای خدا پس چی شداین همه اهداف ارزشمند نهضت.ما رو همگی تیر بارون کنید راحت شید خستمون کردید اززندگی خدا رو خوش میاد ادعا دارید شیعه هم هستید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور