صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

صدای معلم : آیا بهتر نیست اول مسایل مربوط به اختلاس و فساد در صندوق روشن شود ؟ باید بدانیم در صندوق چه می گذرد و یک مرجعی باید پاسخ گو باشد

حصیری : انتخابات توسط صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار نمی شود ؛ نه از عملکرد صندوق دفاع می کنیم و نه می توانیم این جا آن را نقد کنیم

گروه گزارش /

امروز نشست  خبری « اصغر حصیری » رئیس ستاد راهبردی انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد .

بنا بر گفته این مسئول مرحله اول انتخابات به صورت الکترونیک است و سهمیه هر استان تعیین شده است که در نهایت 83 نفر به مرحله دوم راه خواهند یافت و یک روز فرصت تبلیغات به آنها در تهران داده می‌شود و انتخابات در مرحله دوم به صورت حضوری خواهد بود.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از 11 بهمن ماه ثبت نام کاندیداها شروع می‌شود و تا 17 بهمن ادامه دارد و در تاریخ 18 تا 20 بهمن انتخابات برگزار شده و در همان شب نتایج اعلام خواهد شد.

وی گفت: معلمانی که 12 سال سابقه کار دارند و افرادی که 5 سال عضو صندوق ذخیره و مدرک کارشناسی یا معادل آن داشته باشند می‌توانند ثبت‌نام کنند و معاونان وزیر, مدیران کل, معاونان آنها و روسای مناطق نمی‌توانند ثبت‌نام کنند.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: کاندیداها می‌توانند در سامانه و فضای مجازی ثبت‌نام کنند و اجازه تبلیغات محیطی ندارند.

حصیری گفت: آدرس سامانه انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان عبارت است از: entekhabat.medu.ir.

در این نشست « صدای معلم » پرسش هایی را خطاب به ایشان و نیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد که توجه شما را به مطالعه آن ها جلب می کنیم .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

ابتدا از آقای حصیری و مسئولان روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی تشکر می کنم که فرصتی را برای اصحاب رسانه جهت تنویر افکار عمومی ایجاد کردند .

مساله فساد و اختلاس در صندوق ذخیره  از همان آغاز مطرح بوده و سال گذشته منجر با بازداشت مدیرعامل سابق صندوق شد. اطلاعات منتشر شده در باره فساد در صندوق ضد و نقیض است.

واقعیت این است که صندوق به مرکزی برای تولید رانت تبدیل شده و سوء استفاده و اختلاس و فساد در آن ساختاری است و ربطی به این دولت و آن دولت و این مدیرعامل و آن مدیرعامل ندارد.

 ورود مجلس و تشکیل هیات تحقیق و تفحص هم ابهامات را روشن نکرد.

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

 این نگرانی وجود دارد ورود و حضور دوتن از نمایندگان معلمان در هیات امنا اقدامی نمایشی برای کاهش فشار برصندوق و استفاده از این دو نماینده به عنوان سپر بلا و توجیه افکار عمومی باشد.

 آیا بهتر نیست اول مسایل مربوط به اختلاس و فساد در صندوق روشن شود ؟

تجربه حضور افرادی مانند نجفی ، حاجی و مظفر در هیات امنا نشان داد که وجود یکی دونفر افراد موجه تغییری در عملکرد صندوق ایجاد نمی کند. از افراد موجه فقط برای توجیه افکار عمومی در شرایط بحرانی استفاده می شود.

  مشکل در ساختار تو در تو و بسیار گسترده صندوق و اختیارات بیش ار حد مدیرعامل و هیات مدیره است.

در واقع چنین صندوقی که بر اساس الگوی شرکت های مضاربه ای خصوصی دهه 70 شکل گرفته اصولا  نظارت پذیر نیست. شاید بهتر باشد قبل از اینکه پای معلمان را وارد این باتلاق  کنیم، در مورد ادامه حیات یا انحلال صندوق از معلمان نظرخواهی شود.

 بر اساس نظرسنجی صدای معلم 90 درصد معلمان از عملکرد صندوق ناراضی هستند.

 مزیت صندوق برای اعضا در تعهد دولت به  پرداخت حق السهمی معادل سهم پرداختی عضو به صندوق است. اگر این کمک را دولت به شکل دیگری به فرهنگیان ارائه دهد، موثر تر و مفیدتر خواهد بود.

صندوق الان تبدیل به کلافی سردرگم شده و هیچ کس دقیقا نمی داند و نخواهد دانست که در شرکت های تودر توی این صندوق چه می گذرد .

 پیشنهاد اول صدای معلم :

 گزارش رسمی و قانع کننده در مورد وضعیت موجود صندوق قبل از انتخابات .

 پیشنهاد دوم ایجاد فرصت برای اعضا که استدلال طرفداران انحلال صندوق را بشنوند و بعد از آن قرار دادن گزینه انحلال و تسویه حساب مطابق اساسنامه  پیش روی معلمان است.

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

حصیری :

من تشکر می کنم از جنای آقای پورسلیمان .

« صدای معلم » را می شنویم ، می خوانیم و از نظرات کارشناسی شما استفاده می کنیم .

عزیزان توجه بفرمایید ما صندوق ذخیره فرهنگیان نیستیم . انتخابات هم توسط صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار نمی شود .

بنا بر دستور جناب آقای وزیر ؛ وزارت آموزش و پرورش مسئول برگزاری انتخابات است و ما نه از عملکرد صندوق دفاع می کنیم و نه می توانیم این جا آن را نقد کنیم .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

حتما دستگاه های مرتبط با این امر که آقای پورسلیمان به آن اشاره کردند ورود کرده و منتظر گزارش دستگاه ها هستیم .

لذا بنده به عنوان " مشاور اقتصادی " وزیر آموزش و پرورش هیچ نقشی در رابطه با مسائل گذشته ، حال و بعد صندوق نخواهم داشت .

صرفا مسئول برگزاری انتخابات هستم .

ان شاء الله به کمک شما این انتخابات سالم و شفاف برگزار شود .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

صدای معلم :

اگر قرار است این گونه باشد مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان آقای نیکدل می آمدند و صحبت می کردند .

فکر می کنم این نوعی توهین به خبرنگاران و نمایندگان افکار عمومی و رسانه ها است که شما بخواهید ما را برای یک مار اجرایی دعوت کنید .

ما باید بدانیم در صندوق چه می گذرد و یک مرجعی باید پاسخ گو باشد .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

در نشسستی که اخیرا و با حضور معاونين و مديران كل آموزش وپرورش سراسر كشور با حضور آقای بطحایی انجام شد هیچ کدام از رسانه ها را برای آن نشست دعوت نکردید !

صحبت های مهمی و راهبردی مطرح شد اما چرا رسانه ها را دعوت نکردید ؟

آیا می خواهید رسانه ها را سرکار بگذارید ؟

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

حصیری :

من از آقای پورسلیمان تشکر می کنم . قطعا روابط عمومی مسئولان صندوق را دعوت خواهند کرد و جواب گو خواهند بود .

سوال شما را من رد نمی کنم . خدای ناخواسته بی احترامی نکردم .

بنده مسئول برگزاری انتخابات هستم و هر سوالی در این زمینه دارید سمع و طاعتا .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

خبرگزاری برنا :

در ادامه سوال همکار محترمم . یک کم صریح تر می خواهم سوال بپرسم .

می خواهم بدانم در حال حاضر پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان در چه مرحله ای قرار دارد ؟

و این که آیا قرار نیست پرونده آقای خاوری – متهم پرونده – فرار کند و پرونده مختومه شود .

برای این پرونده می خواهید چه کار کنید ؟

 

رضاخواه :

برای این که سوء تفاهم نشود آقای حصیری فرآیند انتخابات نمایندگان معلمان را در صندوق ذخیره دارند انجام می دهند و ایشان هیچ ورودی به صنذوق ندارند .

این که مجلس دارد بررسی می کند ، هیات حسابرسی دارد بررسی می کند .

ایشان در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارند .

چون ایشان در جریان این مسائل نیستند هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند .

ایشان در جریان فرآیند انتخابات هستند و این انتخابات برای معلمان شفاف شود . با چه مکانیزمی قرار است کار کند و این انتخابات برگزار شود .

می خواهیم این انتخابات شفاف سازی شود که دو نفر عضو هیات امنا انتخاب شوند .

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

پایان گزارش/

شنبه, 07 بهمن 1396 ساعت 21:45 خوانده شده: 834 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
معلم 1396/11/07 - 22:37
برگزاری انتخابات به بازی گرفتن فرهنگیان هست . اول قضیه اختلاس در صندوق می بایست روشن شود. فانی خیلی آب زیر کاه بود، گویا بطحایی بیشتر و معلمان را خیلی هالو فرض کرده اند.‌
پاسخ + +8 0 --
شهاب 1396/11/08 - 03:57
تشکیل این صندوق از ابتدا با هدف اختلاس صورت گرفته است که به همت فضای مجازی پرده برداری شد وادامه ی کار آن نیز سودی برای فرهنگیان نخواهد داشت انتخاب دونماینده از معلمان برای نظارت برعملکرد صندوق اقدامی جهت فریب فرهنگیان محترم است بهترین کار انحلال این صندوق وفروش کلیه دارایی های آن ورایز دارایی افراد ،سهم دولت ،سود حاصل از عملکرد صندوق وارزش افزده دارایی صندوق به حساب فرهنگیان عضو این صندوق است تمام این کارها با ید با حضور چند نماینده از معلمان صورت بگیرد
پاسخ + +5 0 --
معلم 1396/11/08 - 08:36
این انتخابات فرمالیته برای بستن دهان فرهنگیان است دزدیدن چاپیدن بردن معلوم نشده کی می‌بره کی می‌خوره همش سرپوش حالا هم افتزاحات بابا ول کنید تعطیلش کنید بره جلوضرر هروقت بگیری منفعت یه روزی بشه تمام نقدینگی ص را بگن یکی سه روز پیش برد مثلاً فکرمیکنید کسانی که سالها خوردن می‌زارن نماینده فرهنگی متوجه بشهچه خبره اختلاس هارا کی فهمید تفحص مجلس چی شد کی را گرفتن چقدر برگشت دادن کسی می‌دونه نه
پاسخ + +2 0 --
معلم 1396/11/08 - 08:42
مرد مومن مهربازنشسته شدیم الان بهمنه هنوز تکلیف پول ما مشخص نشده قول خودشون هفتاد روزه را عمل نکردن ماچه ساده ایم انتخابات
پاسخ + +3 0 --
امیر 1396/11/08 - 10:27
قبل از انتخابات باید نتیجه اختلاسها و دزدی ها در صندوق مشخص شود تا معلمان ببینند که آیا پول پرداختی انها در صندوق چه شده است و چه کسانی و با چه مسئولیتی عامل این دزدیها و غارت سرمایه فرهنگیان میباشند و انها به محاکمه
سپرده شوند و پولهای غارت شده به صندوق بازگردانده شود. تا پس از ان فرهنگیان برای ادامه حیات صندوق یا انحلال ان فکری بکنند. وقتی از سرنوشت پول قبلی فرهنگیان در صندوق خبری جز اختلاس ودزدی نیست فرهگیان با چه امیدی در رای گیری صندوق شرکت نمایند و ذوباره به عضویت خود در صندوق ادامه دهند در حالیکه نظر و رای دو نفر درمقابل نظر و رای پنج نفر در اقلیت قرار دارد و نمیتوانند در مقابل انها کاری بکنند مگر اینکه تعداد نمایندگان معلمان نیز به پنج نفر برسد.
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته بی زار 1396/11/08 - 12:38
در زبان کردی ضربالمثلی هست که می گویند اگر دزد و صاحب خانه یکی باشند گاو را از سوراخ کوچک پشت بام خانه بالا می کشند ، لذا متاسفانه اختلاس ودزدیها ی مملکت امروزه مشکلش همین است وهرچه دزدتر باشی بهتر و هرچه صادق ودرستکارتر باشی خیانت کارتر ودر مظان اتهامات بیشتر وتاقانون وقانونگذاران مملکلت نسبت به اجرایی صحیح قانون این چنین بی توجه باشند وضعیت مملکت بهتر ازاین نخواهد بود یعنی تا زمانی که به جای پیگیری شتر دزدها فقط دنبال تخم مرغ دزد های بیچاره باشند روز به روز دزدیها بی شرمانه تر خواهند بود.
وبا نحوه تعیین هیت مدیره ها ومدیر عامل ها رفع مشکل نخواهد شد
پاسخ + +3 0 --
جواد 1396/11/09 - 00:35
من عمیقا برای معلمانی مانند رضا خواه و بهرامی متاسفم که به جای حمایت از معلمانی که سرمایه شان به غارت رفته است در خدمت مشتی اختلاس گر اند و می خواهند با برگزاری انتخابات قلابی روی همه چیز ماله بکشند
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1396/11/11 - 08:18
از الان لشکرکشی انجمن اسلامی معلمان و گروه تجاری کمیجانی و شرکاء و ...جهت وارد کردن سهمیه خودشون به این جایگاه شروع شدو مثل همیشه معلمان هم که خوابند از نظر این حضرات زرنگ!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور