چاپ کردن این صفحه

« صدای معلم » همه مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش را به حرکت در جهت " قانون " ، " پاسخ گویی " و عمل به " منشور حقوق شهروندی " دعوت می کند

شکایت مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از یک رسانه : آیا فضای تهدید و شکایت در وزارت « سیدمحمد بطحایی » شدت گرفته است؟

در این ارتباط « صدای معلم »  در 10 / 10 / 96 پرسش های یک فرهنگی خوزستانی با عنوان " آیا جذب و به کارگیری و استخدام نیروها بدون هیچ آزمونی صحت دارد؟ " ( این جا ) را منتشر کرده و خواهان پاسخ گویی مسئولان شده بود/ اخبار شکایت مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان ، شکایت مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از معلمان و در آخرین مورد تهدید صدای معلم به شکایت در محاکم قضایی توسط « علی الهیار ترکمن » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بود که در پرتال وزارت آموزش و پرورش منتشر گردید

گروه استان ها و شهرستان ها/

شکایت مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از یک رسانه  نعیم حمید ،خبرنگار و مدیر سایت عصر خبر و نشعان آلبشو طنزنویس

خبر منتشر شده در کانال کانون صنفی معلمان حاکی است نعیم حمید ،خبرنگار و مدیر سایت عصر خبر و نشعان آلبشو طنزنویس به دلیل شکایت محمد تقی زاده، مدیر کل آموزش و پرورش در اهواز فردا دادگاهی می‌شوند.

شنیده ها حاکی است که موضوع در باب استخدام های حق التدریسی پاییز سال جاری بوده است .

در این ارتباط « صدای معلم »  در 10 / 10 / 96 پرسش های یک فرهنگی خوزستانی با عنوان " آیا جذب و به کارگیری و استخدام نیروها بدون هیچ آزمونی صحت دارد؟ " ( این جا ) را منتشر کرده و خواهان پاسخ گویی مسئولان شده بود .

پیش از آن شریعتی استاندار خوزستان گفته بود :

"تا من استاندار هستم هیچ مدیری حق شکایت علیه خبرنگاران را ندارد" اما در یکسال اخیر شاهد مراجعه بیش از 23 منتقد در قالب 79 شکایت از سوی مدیران و دستگاههای دولتی به دادگاه ها هستیم که سهم آموزش و پرورش  حدود 35 درصد از کل شکایت ها می باشد. "

 به نظر می رسد فضای تهدید و شکایت در وزارت « سیدمحمد بطحایی » شدت گرفته است .

شکایت مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از یک رسانه  نعیم حمید ،خبرنگار و مدیر سایت عصر خبر و نشعان آلبشو طنزنویس

اخبار شکایت مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان ، شکایت مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از معلمان و در آخرین مورد تهدید صدای معلم به شکایت در محاکم قضایی توسط « علی الهیار ترکمن » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بود که در پرتال وزارت آموزش و پرورش منتشر گردید . ( این جا )

در بخشی از این جوابیه چنین آمده بود :

" ... در پايان، ضمن تشكر از همراهي رسانه ها، همه فعالان عرصه مجازي و حوزه خبر را به دقت بيشتر به منظورحصول اطمينان از منابع خبري خود، قبل از انتشار هرگونه ادعا دعوت مي نمايد. بدون شك، هر فردي كه اندك تجربه اي در امر اطلاع رساني داشته باشد، بر اين موضوع واقف است كه آزادي رسانه به معني آزادي تخريب و تهمت نيست و هرگونه اتهامِ بدون ارائه مدارك مستند، نوعي تضييع حق فرد و قابل پيگيري در محاكم رسمي است، ليكن در اين مورد به احترام افكار عمومي فرهنگيان عزيز، به پاسخ فوق بسنده كرده و در صورت تكرار تهمت ها، ساير نكات به همراه مدارك مناسب در مراجع قضايي مطرح خواهد شد."

« صدای معلم » همه مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش را به حرکت در جهت " قانون " ، " پاسخ گویی " و عمل به " منشور حقوق شهروندی " دعوت می کند .

پایان گزارش/

دوشنبه, 16 بهمن 1396 16:26 خوانده شده: 1152 دفعه

در همین زمینه بخوانید: