صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

صدای معلم گزارش می کند : آیا وقت آن نرسیده است که واحدهای آموزشی در نظام آموزش و پرورش ایران نگاه خود را از " اقتصاد بازار " به سوی " آموزش " متمرکز کرده و دست از دکان داری و کسب و کار بردارند ؟

تاسیس شرکت تعاونی تأمین نیاز مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش و چند پرسش ؟

تقوی به نقش مهم زینی وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی اشاره می کند و زمان انتخابات را برای این تعاونی فروردین سال بعد ذکر می کند/ حوزه کار این تعاونی قرار است شامل سرویس مدارس ، غذای مدارس ، تورهای مدارس ، لباس مدارس و...باشد/ این پرسش مطرح است با وجود آن که ماده 18 از قانون تاسیس و اداره مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی بر نظارت و بازرسی بر کلیه درآمدها و هزینه های مدارس و مراکز غیردولتی تاکید دارد اما بررسی ها نشان می دهند که تاکنون گزارش مدونی در این مورد از سوی مسئولان و مراجع ذی صلاح در اختیار افکار عمومی قرار نگرفته است/ با توجه به اینکه هنوز روند اجرایی شدن صندوق حمایت از موسسان که در قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی هم مطرح بوده به اتمام نرسیده است وجود صندوقی جدید چه ضرورتی پیدا می‌کند/ با توجه به تجارب ناموفق فعالیت مراکز و موسسات اقتصادی در آموزش و پرورش که مهم ترین آن‌ها " صندوق ذخیره فرهنگیان " می‌باشد ؛ آیا همچنان باید در آینده شاهد معضلات و یا سوء استفاده هایی از این دست در غیاب بازرسی های دقیق و علمی باشیم/ آیا تاکنون روند نظارت بر شهریه و پیش ثبت‌نام ها که قوانین  مدون برای آن وجود داشته است و به زعم مسئولان مربوطه  نظارت‌های جدی بر کار مدارس وجود داشته به ثمر رسیده و رضایت بخش بوده است که حال تعاونی  در حال شکل گیری است و راهکارهای نظارتی مشخصی برای آن  ذکر نشده است

گروه گزارش/

تاسیس شرکت تعاونی تأمین نیاز مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش

اخیرا اطلاعیه ای از سوی رؤسای شوراهای مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی کشور در مورد تاسیس شرکت تعاونی تأمین نیاز مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش منتشر شده است .
در این اطلاعیه آمده است :
" با سلام. پیرو اطلاع رسانی در جلسه مشترک رؤسای شوراهای مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی کشور با توجه به دستور ریاست محترم سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی در راستای حمایت از مدارس و مراکز غیر دولتی در استانهای کشور شرکت تعاونی تأمین نیاز مدارس و مراکز (در شرف تأسیس) تشکیل گردیده و شماره حساب آن نزد بانک توسعه تعاون-شعبه عقیل تهران می باشد. لذا مؤسسین محترم می توانند سریعا با پرداخت حداقل مبلغ یک میلیون تومان (ده میلیون ریال) به حساب شماره .... تقاضای عضویت نمایند.
مراحل بعدی اقدامات متعاقبا اعلام خواهد شد.
لطفا فیش مربوطه را در جلسه مجمع تحویل فرمایید.

با احترام   

سید کرامت اله تقوی بهبهانی
 نماینده هیأت مؤسس."

« تقوی » به « صدای معلم » می گوید :
ما یک تعاونی تحت عنوان تامین نیاز مدارس و مراکز غیردولتی  کشور داریم تشکیل می دهیم .هر کسی می تواند در این تعاونی عضو شود .
این نماینده  هیات موسس در پاسخ به این سوال که اهداف این شرکت تعاونی چیست می گوید : تامین نیازهای مدارس غیردولتی و چیزهایی که آن ها نیاز دارند این شرکت تعاونی تامین می کند .
ایشان در پاسخ به سوالی در  مورد وجود مراکزی مشابه آن در وزارت آموزش و پرورش مانند توسعه و تجهیز مدارس و سایر شرکت های تعاونی و... تصریح می کند که  آن مراکز حالتی دولتی و یا شبه دولتی دارند ولی این جا متعلق به مردم است .


تقوی می گوید که این تعاونی است و کارهای مراکز غیردولتی را انجام می دهد .

وی در مورد مجوز این تعاونی به صدای معلم می گوید موافقت نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون در سال 92 و در زمان وزارت آقای فانی با آقای ربیعی امضا شد و تعهداتی بین آن ها برای تامین نیاز مدارس دولتی و غیردولتی منعقد شد و البته کسی پی گیر هم نشد .

تقوی به نقش مهم زینی وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی اشاره می کند و زمان انتخابات را برای این تعاونی فروردین سال بعد ذکر می کند.
حوزه کار این تعاونی قرار است شامل سرویس مدارس ، غذای مدارس ، تورهای مدارس ، لباس مدارس و...باشد .
قرار است هیات موسس مقدمات برگزاری هیات مدیره را فراهم کند .


حال این پرسش مطرح است با وجود آن که ماده 18 از قانون تاسیس و اداره مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی بر نظارت و بازرسی بر کلیه درآمدها و هزینه های مدارس و مراکز غیردولتی تاکید دارد اما بررسی ها نشان می دهند که تاکنون گزارش مدونی در این مورد از سوی مسئولان و مراجع ذی صلاح در اختیار افکار عمومی قرار نگرفته است .
همچنین تاکنون گزارش شفافی در مورد عملکرد شورای موسسان منتشر نشده است .


علاوه بر  مسائل یادشده با توجه به اینکه هنوز روند اجرایی شدن صندوق حمایت از موسسان که در قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی هم مطرح بوده به اتمام نرسیده است وجود صندوقی جدید چه ضرورتی پیدا می‌کند؟

همچنین چرا شفاف سازی از مراحل تشکیل تعاونی تاکنون وجود نداشته  است؟

از سوی دیگر با توجه به تجارب ناموفق فعالیت مراکز و موسسات اقتصادی در آموزش و پرورش که مهم ترین آن‌ها " صندوق ذخیره فرهنگیان " می‌باشد ؛ آیا همچنان باید در آینده شاهد معضلات و یا سوء استفاده هایی از این دست در غیاب بازرسی های دقیق و علمی باشیم ؟

تاسیس شرکت تعاونی تأمین نیاز مدارس و مراکز غیر دولتی آموزش و پرورش

آیا تاکنون روند نظارت بر شهریه و پیش ثبت‌نام ها که قوانین  مدون برای آن وجود داشته است و به زعم مسئولان مربوطه  نظارت‌های جدی بر کار مدارس وجود داشته به ثمر رسیده و رضایت بخش بوده است که حال تعاونی  در حال شکل گیری است و راهکارهای نظارتی مشخصی برای آن  ذکر نشده است؟

مبلغ دریافتی از این تعاونی با توجه به تعداد بالای مدارس غیردولتی سرمایه هنگفتی خواهد شد که معلوم نیست چه سازوکاری برای ساماندهی آن وجود خواهد داشت؟

آیا وقت آن نرسیده است که واحدهای آموزشی در نظام آموزش و پرورش ایران نگاه خود را از " اقتصاد بازار " به سوی " آموزش " متمرکز کرده و دست از دکان داری و کسب و کار بردارند ؟
« صدای معلم » آماده دریافت پاسخ مسئولان می باشد .
پایان گزارش/

یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 22:43 خوانده شده: 441 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1396/12/07 - 12:39
از قدیم گفته اند آزموده را آزمودن خطاست ولی متاسفانه نه ما فرهنگیان ونه مسولان ودر کل ملت ما از خطاهای خود درس عبرت نمی گیرند وتا بحال مگر ندیدیم که همین آقایان موسس و هیئت مدیره ها از بانک ها گرفته تا صندوق های بیچاره که با سرمایه ی یک ریال یک ریال مردم بدبخت تأسیس شدند وچه ها که بر سر اعضای آنها نیاوردند نمونه نزدیکش هم همین صندوق ذخیره ما که آن را فندوق تبدیل کردند و وضعیت شرکت های تعاونی مصرف و مسکن ما فرهنگیان شدند منبع درآمد برای آقایان هیئت مدیره ها خصوصا مدیران عامل و کسی هم توانایی مقابله با آنها را ندارد و هرکس هم در مقابلشان بایستد برای حسابرسی چشم وگوش اورا با یک شیرینی پر چرب ونرم ویا یک قطعه زمین پر میکنند وبدبختی آن هم برای اعضا می ماند با کوله باری از بدبختی وتا آخر عمر هم گرفتار بدهی ،لذا تاسیس این تعاونی ها فقط به کام تعداد محدودی بنام هیئت مدیره ومدیران عامل خواهد بود و به بدبختی اعضا ، بنابراین جا دارد صدای وزین معلم در این رابطه و حسابرسی به شرکت های موجود اذعان عمومی وفرهنگیان را روشنگری دهد که خود یک خدمت خواهد بود
پاسخ + 0 -1 --
محمد 1396/12/07 - 12:57
سلام جناب مدیر سایت ودوستان عزیز یه راهنمایی بکنید خانمم کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی ترویج آموزش و باغبانی هست میخواد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کند و پدرش جانباز بوده ولی رشته اش رو نزدند در سایت باید چه کار کنیم ؟؟میتوانیم نامه بزنیم به وزارت خانه؟
پاسخ + 0 -1 --
محمد 1396/12/07 - 20:41
یه سوال کردیم کسی جواب نداد فقط به دنبال مادیات هستند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور