صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دکتر حسین افلاکی فرد رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس و نماینده اساتید دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور در نشست معلمان نمونه کشور :

آقای وزیر ! خیلی از مراکز این دانشگاه دچار تحلیل و تعطیلی شده است و خالی از دانشجو است ؛ چرا ظرفیت عظیم و زیبایی را که دانشگاه فرهنگیان دارد قدر نمی دانیم ؟

گروه گزارش/

دوشنبه 17 اردیبهشت ماه ساعت 17 نشست معلمان نمونه کشوری با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مدرسه دارالفنون برگزار شد .

در این مراسم معلمان نمونه از استان های مخنلف دیدگاه ها و مطالبات خود را مطرح کردند و در پایان وزیر آموزش و پرورش ضمن سخنرانی به برخی پرسش های این معلمان پاسخ داد .

« دکتر حسین افلاکی فرد » رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس و به نمایندگی از اساتید دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور به ارائه دیدگاه های خود می پردازد.

مشکلات دانشگاه فرهنگیان

با سلام و درود و صلوات بر پیشگاه مقدس یگانه منجی عالم و بشریت قطب امکان حضرت ولی عصر (عج) و درود بر روح پر فتوح شهدای اسلام، امام شهدا و فرزندان امام، شهدای والامقام معلم به ویژه استاد شهید مرتضی مطهری و با آرزوی صحت و سلامت و طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری و خادمین صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران.

هفته بزرگداشت مقام معلم و یکصدمین سال تاسیس دارالمعلمین را خدمت یکایک معلمان و اساتید میهن عزیزم تبریک و تهنیت عرض می کنم.

بنده دکتر حسین افلاکی فرد عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان به نمایندگی از اساتید بزرگوار دانشگاه شریف و با ارزش این دانشگاه توفیق حضور در این جمع صمیمی را دارم.

جناب آقای بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش ، ضمن پاسداشت زحمات جناب آقای دکتر مهرمحمدی سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان، سپاس ویژه اساتید محترم را به خاطر انتخاب شایسته برادر عزیز و ارزشمند جناب آقای دکتر خنیفر به سرپرستی دانشگاه و ان شاء الله که روزی تنفیذ حکم ریاست ایشان تقدیمتان می دارم. چرا که انتخابی از جنس تربیت معلم می باشد.

 

جناب آقای وزیر

 در این مجال و فرصت که به لطف خدا محقق گردیده نکاتی را پیرامون دانشگاه شریف فرهنگیان به استحضار می رسانم که خواسته همه پرسنل محترم دانشگاه به ویژه اساتید گرانقدر می باشد.

1- با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات معظم له مبنی بر آرایش درونی دانشگاه فرهنگیان بر لزوم حمایت و پشتیبانی وزارت محترم علوم از این دانشگاه و مصوبات سال 91 و 93 اساسنامه دانشگاه خواهشمند است دستور فرمایید و حرکت بسیار ارزشمند جناب آقای دکتر خنیفر را در تطبیق وضعیت 700 نفر مدرسین این دانشگاه به هیئت علمی را تسهیل و تکمیل نمایید. افرادی که با تمام وجود و سرمایه به این دانشگاه و فرزندان این مملکت خدمت کردند و عمر گرانمایه خود را در این مسیر سپری نمودند. این خواسته بر حق و اولیه اساتید بزرگوار می باشد.

2-جذب حداکثری دانشجویان متعهد خدمت در این دانشگاه و در تمام رشته های مصوب و در تمام استان ها و پرهیز از قطب بندی من درآوردی برخی مسئولین سابق دانشگاه .

رئیس محترم دانشگاه جذب حداقل بیست و پنج هزار نفر دانشجو را پیشنهاد دادند که امیدوارم با حمایت های حضرتعالی مورد موافقت قرار گیرد و محقق شود.

3-جناب آقای بطحایی عزیز این دانشگاه متشکل از 64 پردیس و 34 مرکز وابسته و 65 هزار دانشجو می باشد که بزرگترین دانشگاه کشور محسوب می شود و می طلبد با عنایت به کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های این دانشگاه استفاده گردد. خیلی از مراکز این دانشگاه دچار تحلیل و تعطیلی شده است و خالی از دانشجو است .

ما ظرفیت پذیرش 25 هزار دانشجو را در سال داریم . در حالی که تا 3 یا 4 سال آینده حدود 380  هزار از همکاران عزیز ما از بدنه آموزش و پرورش جدا و بازنشست خواهند شد .

چرا ظرفیت عظیم و زیبایی را که دانشگاه فرهنگیان دارد قدر نمی دانیم ؟

خواهش می کنم حمایت خود را از آقای دکتر خنیفر ادامه دهید و ان شاء الله شاهد تکمیل مراکزمان باشیم .

یک مصداق را خدمت دوستان عرض کنم .

مرکز بزرگ شهید مطهری شیراز که یکی از بزرگترین مراکز می باشد با وسعتی حدود 50 هکتار در فضایی بسیار دل انگیز حتی نیروی انسانی لازم جهت نگاهداشت این مجموعه را ندارد .

مرکزی که می تواند حداقل دو تا سه هزار دانشجو را پذیرا باشد ولی امروز کمتر از دویست نفر دانشجو علی رغم امکانات بسیار خوبی را که دارا است .

 

 آقای وزیر

به خاطر عدم تخصیص دانشجو در رشته های مصوب به استان های کشور خیلی از همکاران ما برای تکمیل ساعات موظفی خود چه بسا مجبور به کوچ به استان های دیگر هستند که این سزاوار اساتید بزرگوار نمی باشد.

این دانشگاه عظیم انسان ساز را دریابید و توسعه دهید که راه نجات هر ملت از آموزش و پرورش آن می گذرد.

4- کمک به رشد اعتبارات کلی دانشگاه به منظور مهیا نمودن زیرساخت ها و تجهیز آزمایشگاه ها و ساخت فضاهای آموزشی جدید و در خور شان معلمان عزیز ؛ جناب بطحایی حمایت کنید تا دانشگاه فرهنگیان توسعه یابد که راه ثبات آموزش و پرورش همین است.

ترمیم حقوق پرسنل دانشگاه به ویژه اساتید محترم که بسیار با حقوق سایر دانشگاه ها فاصله دارد.

بر هیچ کس پوشیده نیست که توسعه یافتگی هرکشور نتیجه توسعه آموزش و پرورش آن کشور است .

توسعه هر مملکتی نتیجه بالندگی آموزش و پرورش آن است .

5- کمک به جذب اعضاء هیئت علمی جدید و تکمیل هرم نیروی انسانی که حداقل علاوه بر اساتید حاضر که ان شاء الله تبدیل وضعیت خواهند شد به دو هزارو پانصد نفر هیئت علمی جدید نیاز هست که با عنایت به ماموریت محور بودن و تخصصی بودن دانشگاه پیشنهاد می شود از بین دارندگان مدارک دکتری همکاران شاغل در آموزش و پرورش انتخاب گردد.

انشاءالله که با حمایت های حضرتعالی و تلاش های قابل تحسین تیم مدیریتی دکتر خنیفر روز به روز شاهد بالندگی این دانشگاه و تعلیم و تربیت کشور باشیم.

پایان گزارش/

جمعه, 21 ارديبهشت 1397 ساعت 15:17 خوانده شده: 359 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
بازنشسته متنفر 1397/02/21 - 16:06
آنچه برداشت می شود بازهم فقط به قد وبالای رعنای مسولان آواز سر داده شده ویکی از آفات اولیه ی ۴۰ ساله انقلاب همین چاپلوسی و تمجید وتعریف های بی ربط مسولان بوده که لایق آن نبوده اند و روز به روز موجب اختلاس ودزدی و خیانت آنان شده لذا امیداست که منبعد این تمجیدها ی بی مورد تبدیل به انتقاد از عملکرد های ضعیف وخیانتی باشد
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/02/21 - 16:30
ذکرچندنکته فوق العاده مهم در خصوص این نوشتار لازم به نظر می رسد:اولا بطحایی دکترنیست؛دوماایشان نماینده مدیران است نه اساتید؛سوماانتخاب خنیفر یک اشتباه استراتژیک بود نه انتخابی شایسته؛چهارما ایشان اگر یک شبانه روز در دانشگاه فرهنگیان زندگی وتحصیل کنند پیشنهادتربیت۲۵هزارمعلم را نمیدهند؛پنجمااین جماعت افزایش دانشجو را صرفا برای منحل نشدن پردیس های تحت مدیریت خود می دانند و دلسوز آپ نیستند.؛ششما تیم مدیریتی خنیفر در حد یک دانشکده دانشگاه آزاد نیستند؛هفتما حالم از تملق به هم می خورد
پاسخ + 0 0 --
باید چشم ها را شست 1397/02/21 - 16:40
احسنتم . عالی بود.

هشتم : مسولین ما تا امکانات نیست برای مبرا ساختن
خود از کاهلی و قصور ، می گویند امکانات نیست.
و وقتی هم هست از تمامی پتانسیل استفاده نمی کنند.

نهم : تربیت معلم و استخدام ان ردیف بودجه ای می خواهد و افزایش
جمعیت ناراضی معلم را در بردارد. وقتی هررهگذری حاصر به
تدریس در کلاس است با کمترین حقوق و مزایا ، دیوانه اند معلم
تربیت کنند .

دهم : این جسته و گریخته گفتن هر مدیری درخصوص امر آموزش وپروش
کشور به زیان آموزش و پرورش است. گفتار شفاهی این چنینی
آفت هر نوع تغییر و تحول است.
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/02/21 - 16:33
به قول معروف : هر که به فکر خویش است ! تکروی سر انجامی نخواهد داشت .شما می بایست از جایگاه وپایگاه معلم دفاع می کردی ویا بهتر بگویم از علت وعلل عدم توجه به فرهنگیان کشور وعدم تخصیص بودجه کافی سوال می کردید ویا از چرایی اختلاس بزرگ از صندوق ذخیره فرهنگیان چه کسی باید جواب اعتماد ما فرهنگیان را پاسخگو باشد؟ نا گفته نماند همکارانی که با بند پ وارد دانشگاه فرهنگیان شدند و نه بر اساس شایسته سالاری الان هم به فکر برابری دریافتی های خود با اعضای هیئت علمی دانشگاهها هستند در واقع سنگ خودشان را به سینه می زنند !
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1397/02/21 - 17:13
دانشگاه به اصطلاح فرهنگیان یک بار اضافی بر تن نحیف اموزش و پرورش ننه مرده است.
وقتی میشه بهترین دانشجوها رو از برترین دانشگاهها با بهترین اساتید ، جذب کرد، چه اصراری بر این دانشگاه بی مایه است؟!!!
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/02/21 - 19:54
نقدهای زیادی به دکترمهرمحمدی وارد بود اما اگر واقع بینانه بنگریم مهرمحمدی ده بر هیچ از خنیفر جلو بود.ازتحصیلاتش گرفته تا دیسیپلین وشخصیتش.تایید نشدن حکم ریاست مهرمحمدی وتایید شدن حکم خنیفر در کمترازشش ماه گویای همه چیز است.این ها آدم باسواد و اهل ادراک نمی خواهند.خنیفر در خواب هم رسیدن به این جایگاه رانمیدیده است
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/02/21 - 21:24
احسنتم پر از خالی بود.
پاسخ + +1 -1 --
بازنشسته 1397/02/21 - 23:59
آقای افلاکی حقیقتا به مدرکت دکترایت باید شک کرد چون بیاناتت در حد مدرک سیکل (همان سوم راهنمایی قدیم ) می باشد ، چاپلوسی هم حدی دارد
پاسخ + +2 0 --
حاج طوسی عندالله 1397/02/22 - 05:56
هیات علمی این دانشگاه همه با باندبازی و ... وارد آن دانشگاه شده و بی سواد هستند. ما مایلیم حداقل لینک رزومه و مقالات و آثار خودشان را در اینجا در اختیار ما قرار دهند تا عکس ا دعای ما ثابت شود.
پاسخ + 0 0 --
حاج استاد عندالمومنز 1397/02/22 - 08:51
خودتم خوب میدونی که بر اساس شایسته سالاری اونجا پذیرش نشدی حاج استاد عندالمومنین سهمتو از سفره بردار
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/02/22 - 14:15
دانشگاه فرهنگیان باید تعطیل شود و نیروهای مورد نیاز آ.پ از طریق آزمون و از بین فارغ التحصیلان برتر دانشگاهها تامین شود.
چرا اتلاف سرمایه در این کشور نهادینه شده است؟
دانشگاه فرهنگیان باید تبدیل شود به مرکز پژوهش و آموزش های مداوم فرهنگیان.و فعالیت های آموزش ضمن خدمت و بدو خدمت و تحقیقات آموزشی و بررسی کتب درسی و ...در آنجا انجام شود
تربیت معلم زمانی لازم بود که هیچ تحصیلکرده ای سمت معلمی
نمی رفت و پایین ترین رتبه های کنکور آنجا را انتخاب می کردند.
پاسخ + +3 0 --
چغندربگ 1397/02/23 - 21:48
وقتی معلمان را حامی دانشگاه به اصطلاح فرهنگیان می بینم ناراحت میشم!اگر اینها قصد انتخاب و تربیت معلم خوب داشتند، چرا این همه لیسانس و فوق لیسانس و دکترای بیکار داریم از دانشگاههای خوب؟ اینها را می آوردند و استفاده می کردند و یا به دانشگاههای معتبر کشور سفارش تربیت معلم روزآمد می دادند، مگر دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر، علم و صنعت و .....بهتر و باتجربه تر و مجهزتره؟ اینها دکانی برای گرفتن بودجه و حیف و میل آن هستند و جا دادن نورچشمی ها در آن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور