صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" صدای معلم از مسئولیت شناسی فاطمه سعیدی و پروانه سلحشوری تشکر و قدردانی می کند "؛ " هنوز هم دیر نشده ، حاجی بابایی نظر خودش را درباره اتفاق بیستم اردیبهشت بیان کند "

چرا رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در برابر ضرب و شتم و بازداشت تعدادی از معلمان سکوت کرد؟

 گروه گزارش/

سکوت حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در برابر تجمع و ضرب و شتم معلمان

روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه تعدادی از معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه برای بیان مطالبات صنفی و حقوق قانونی خویش دست به تجمع مسالمت آمیز زدند .
اصل 27 قانون اساسی  صراحتا بر آزادی اجتماعات تاکید دارد .


در اصل نهم قانون اساسی هم آمده است :
" در جمهوری اسلامی ایران، آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت اراضی کشور از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه دولت و آحاد ملت است. هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی، به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کمترین خدشه‌ای وارد کند و هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادیهای مشروع را، هر چند با وضع قوانین و مقررات، سلب کند. "


متاسفانه بر خلاف انتظار این تجمع به خشونت کشیده شد و برخورد نامناسب و غیرفرهنگی و خلاف حقوق شهروندی با فرهنگیان جامعه صورت گرفت .
خوشبختانه برخی از نمایندگان آگاه و مسئولیت شناس مجلس مانند فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس ، نسبت به برخوردهای صورت گرفته واکنش اعتراضی نشان دادند .

سکوت حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در برابر تجمع و ضرب و شتم معلمان

سکوت حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در برابر تجمع و ضرب و شتم معلمان

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی این عزیزان تشکر و قدردانی می کند .


اما آن چه موجب تعجب و شگفتی ما است سکوت برخی دیگر از نمایندگان مجلس مدعی دفاع از حقوق معلمان به ویژه « حمیدرضا حاجی بابایی » رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی است .


حاجی بابایی که همیشه خود را مدافع سرسخت معلمان نشان می دهد و خود را معلم می نامد مشخص نیست که چرا در برابر این گونه حرمت شکنی ها و تعرض به کرامت معلمان سکوت کرده است ؟

سکوت حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در برابر تجمع و ضرب و شتم معلمان

« صدای معلم » انتظار دارد که نمایندگان مجلس در خانه ملت صدای رسای ملت و نگاهبان حقوق اساسی مردم و حقوق شهروندی آنان از جمله حق آزادی بیان و حق برگزاری تجمعات مسالمت آمیز باشند و در مقابل تعرض به این حقوق ساکت ننشینند.


پایان گزارش/

چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 ساعت 16:15 خوانده شده: 566 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -3 --
علی شیخی 1397/02/26 - 17:13
یکی از یکی دروغگو تر
پاسخ + 0 0 --
همکار 1397/02/26 - 19:36
چرا فید بک منفی برای این همکار گرامی میزنید؟ نسبت به انتظاری که مردم از یک مسئول جمهوری اسلامی دارند باید بسیاری از این مسئولین را دروغگو خواند چون حافظ ارزشهای مطرح شده در قانون اساسی نیستند و صادقانه خدمت نمی کنند. چه بسا بسیاری از همکاران ما هم به نوعی همین گونه باشند. راستگوها را مجموعه ملت و حاکمیت که خود زائیده ملت است به تدریج به انزوا بردند. البته گمان نمیکنم منظور این همکار فرهیخته فاطمه سعیدی و پروانه سلحشوری باشد اما حتی اگر هم باشد کسی که دلش از تبعیض دردمند است و صدایش به جایی نمیرسد به این صورت آه و ناله میکند.
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/02/27 - 13:35
«همکار» عزیزم درود بر شما
نمیدانم چرا برخی همکاران محترم ما نسبت به واقعیات موجود اینگونه عمل میکنند...
آیا در طول سنوات گذشته از مسئولین آ.پ آنچه که انتظار ما بوده را نمی گم!!!بلکه آنچه که خودشان وعده داده اند عمل کرده اند؟!؟!

باز هم از بینش والای جناب تان تشکر میکنم.
پاسخ + +14 -1 --
سید محمد حسن حسینی 1397/02/26 - 17:19
حاج بابایی را من تا حدودی میشناسم. چه بسا با مشاوره او با معلمان گاز انبری برخورد میکنند. در زمان وزارت او در یکی از دانشگاههای تهران کنفرانسی که درباره مسایل آموزش زبان در ایران بود و من برای ارایه یکی از مقالاتم دعوت شدم. بعد از سخنرانی ایشان من در حضور خبرنگاران از ایشان انتقاداتی داشتم که نتیجه اش این شد که وسایل خبرنگاری که گفته های من را ضبط کرد شکستندو....خبرنگار و حتی خود من را به نحو تحقیر کننده ای از کنفرانس اخراج کردند!؟!
پاسخ + 0 0 --
معلم بازنشسته96 1397/02/26 - 23:30
آقای شیخی درست فرمودند یکی از یکی دروغگوترند واین موضوع مربوط به این گروه و آن گروه نیست همه یکی هستند و اینکه چگونه به این نتیجه رسیده ام سی سال کار دراین سیستم بود که از روز اول ورود به کار شاهد آن بودم تا بازنشستگی و بعد از آن
حال اگر در بین ما و مردم هم دروغگو باشند نباید خرده گرفت چون مردم هر زمان به حاکمانشان نزدیک ترند و از آنها آموخته اند .
پاسخ + +7 -1 --
حسن درویشی 1397/02/26 - 17:24
داستان عقب افتادگی حقوق و معیشت معلمان از دیگر کارمندان در دوران وزارت ایشون اتفاق افتاد وقتی که تورم واقعی صد درصد بود ولی حقوق معلمان تنها هیجده درصد افزایش یافت
از چنین وزیری که در آن دوران در برابر این اجحاف آشکار به معلم اعتراضی نکرد در دوران نمایندگی اش هم نباید چندان انتظاری داشت
پاسخ + +4 -1 --
دبیرم 1397/02/26 - 17:28
اینجاست فرق اصولگرا و اصلاح طلب
یکی به اعتراض و تشکیلات صنفی و جامعه مدنی معتقد و دیگری مخالف این تشکیلات و...
پاسخ + 0 -9 --
ناشناس 1397/02/26 - 19:09
صدای معلم که وکیل و وصی معلمان شده چه احتیاجی به وکلای مجلس دارید
پاسخ + 0 -1 --
هما 1397/02/26 - 20:46
اگر نمایندگان مجلس سکوت کرده اند و در مقابل این هتک حرمت در برابر معلمان اعتنایی به خرج نداده اند حتم به یقین در کارشکنی علیه آنان پیشقدم هستند.از
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1397/02/26 - 22:40
ممنون از صدای معلم که بلند گو ی بی واسطه و شفاف جامعه معلمین است . تشکر از خانم های بزرگوا ر سعیدی و سلحشور که شجاعانه حمایت کرده و حقیقت را بیان کردند چیزی که نه تنها نمایندگان مجلس , اصناف و متولیان اموزش از بررسی شجاعانه , شفاف و منصفانه ان عاجزند. ممنون صدای معلم ممنون سعیدی و سلحشور عزیز . مستدام باشید. به سخنان یاوه کوتوله های فکری که بعضی از همین تریبون صدای معلم ظهور می یابند توجه نکنید و استوار قدم بردارید.
پاسخ + +3 -6 --
ناشناس 1397/02/27 - 15:29
با سلام
بعضی از نمایندگان فقط حرف می زنند.
دکتر حمید رضا حاج بابایی اهل حرف نیست.
ایشان عملا مصوبه دولت نزدیک به لیست امید را در مورد افزایش حقوق معلمان به چالش کشید.
انشالله با تصویب افزایش 1 تا 20 درصد عملاپاسخ می دهند نه فقط در حد شعار...
پاسخ + 0 0 --
مهدي 1397/02/27 - 17:33
سلام. بنده از خطه اقاي حاج بابايي هستم .خودم از نزديك اشراف كامل به تردد ها ، نقطه نظرات و اطرافيان و اهداف پشت پرده اشان هستم. با قاطعيت مي گويم اهل فقط حرف هستند و عمل ندارند. ايشان خيز براي انتخابات رييس جمهوري برداشته.
گول ظاهر و حرف هاي ايشان را نخوريد. يك بار زمان وزارت ايشان تجربه تلخ داشتيم ،تكرار نكنيم.
پاسخ + 0 0 --
غلامی 1397/02/27 - 22:10
حالا خوبه که ایشون هم امتحانشو پس داده وزمان وزارت ایشون بدترین دوره درتاریخ آموزش وپرورش بود شاهدعینی هم خودمن هستم
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1397/02/27 - 16:30
روزنامه جام جم در یادداشتی به قلم حمیدرضا حاجی بابایی آورده است:
مقرر شد حقوق کارمندان حداقل‌بگیر دولت حتماً 20 درصد افزایش یابد. در این میان صحبت‌هایی مطرح شد که این کار به دولت فشار مالی می‌آورد و چند صد میلیارد تومان هزینه به دولت تحمیل می‌کند. لازم به ذکر است مصوبه اصلاح شده به ماده 30 برنامه ششم توسعه که به متناسب سازی حقوق اشاره دارد نزدیک‌تر است و هیچ فشار مالی به دولت نمی‌آورد. اگر دولت پولی در اختیار ندارد که بتواند حقوق حداقل‌بگیران دولت را زیاد کند از افزایش حقوق افرادی که حقوقشان بالاست بکاهد و با این تناسب دیگر هیچ بار مالی به دولت اضافه نخواهد شد.
پولی که در اختیار دولت برای پرداخت حقوق است حدود 100‌هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و اگر از این منابع نتوانست حقوق حداقل‌بگیران را زیاد کند از افزایش حقوق افراد با حقوق بالا کاهش دهد که این کار هم به عدالت نزدیک‌تر خواهد بود و هم قانون را به درستی اجرا کرده است. حتی می‌تواند حقوق افرادی که بیشتر از 5 یا 6 میلیون تومان درآمد دارند را افزایش ندهد در آن صورت پول زیاد هم خواهد آورد.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/02/27 - 16:42
سلام

دوست عزیز ناشناس

به نظر می رسد شما پیام صدای معلم را نگرفته اید و یا نعل وارونه می زنید .

بحث بر سر افزایش حقوق و... نیست .

موضوع این است که حرمت معلمان شکسته شده است .

بحث این است که چرا باید عده ای به خود اجازه بدهند که حقوق اساسی و شهروندی افراد جامعه را زیر پا بگذارند و افرادی مانند حاجی بابایی که باید وکیل ملت باشند و صدای رسای آزادی خواهی ...در گوشه ای بنشینند و سکوت کنند و احتمالا به ریش دیگران هم بخندند ...

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/27 - 19:14
مشکل صدای معلم (بخوانید پور سلیمان ) سکوت حاجی بابایی نیست مشکل ایشون دشمنی دیرینه ای هست که با این نماینده دارد خصوصا از زمانی که ایشون کاندیدا شدن برای ریاست جمهوری
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/02/27 - 21:54
سلام

دوست محترم ناشناس

کسی که اندک سواد رسانه ای داشته ای باشد متوجه می شود که در رسانه مستقل این ادبیات جایگاه و شانی ندارد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
منوچهر 1397/02/28 - 00:21
مفهوم نشد صدای معلم چه زیانی ار رئیس جمهور شدن استاد حاجی بابایی پوپولیست میکند!!!!!خنده دار است؟؟؟؟کسی که سنگ رئیس فراکسیون فرهنگیان شدن را به سینه میزند باید مدافع معلمی باشد که به خاطر سختی زندگی اعتراض میکند نه روزه سکوت بگیرد.اموزش و پرورش در زمان ایشان بدترین دوران را سپری کرد پول ذخیره فرهنگیان را به دستور احمدی نژاد به بازنشستگان فولاد داد یکی از شاهکار ایشان در ان دوران ....
پاسخ + 0 0 --
نایینی 1397/02/31 - 21:46
سلام ازاین صحبت ها روشن شد که صدای معلم یه رسانه وابسته به دولته
پاسخ + +6 0 --
منوچهر 1397/02/28 - 00:12
از جیره خوار انتظار دفاع از حق معلمان نداشته باشیم.دکتری ایشان سهمیه است و یک بیسواد محض و بوته بستان که با چهار حهت ورزش باد سازگار است
پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1397/02/28 - 16:02
با سلام
نمی دانم چرا صدای معلم این همه از مدیران و نمایندگن خانم دفاع می کند.
نمونه اش مهاجرانی حکیم زاده و سعیدی و سلحشور...
راستی از فاطمه حسینی ذخیره انقلاب هم بنویسید.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1397/02/31 - 22:35
اقای پورسلیمان وزارت کشور دستور ضرب و شتم داده چه ربطی ب اقای حاج بابایی داره این موضوع .چرا اصل قضیه را ول کردی چسپیدی ب کینه و کدورت قبلی خودتون.جراعت داری اصل موضوع را مقاله کن بنویس و در اخر بقول خودتا پایدار باشید
پاسخ + +1 0 --
روح الله 1397/03/02 - 19:24
موافق نظر همکارمون هستم، وزارت کشور دستور برخورد دادند این چه ربطی به حاج بابایی و فلان و.. داره? به هیچ عنوان نمیخوام از حاج بابایی دفاع کنم ایشونم در زمان وزارتشون معلما رو بیچاره کرد. الان جناب روحانی کجاست که موضع بگیره در مقابل این بی حرمتی به معلمان? چجور برای رأی آوردن اون همه دروغ میگفت??? ....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور