صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

« صدای معلم » به این نشست دعوت نشد

خنیفر در نشست خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش : رسانه ها عملکرد او و دانشگاه فرهنگیان را نقد کنند و ما پذیرای نقد آنان خواهیم بود

گروه گزارش/

نشست حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان با خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش

امروز « حسین خنیفر » در مراسم افطاری دانشگاه فرهنگیان و پس از صدور حکم ریاست ایشان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی میزبان خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش بود .

یکی از خبرنگاران حاضر در این مراسم به « صدای معلم » گفت :

سرجمع نشست حدود 40 دقیقه شد . یک دور همی ماه رمضانی بود .

این خبرنگار در پاسخ به پرسش صدای معلم  در مورد محتوای سخنان رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت که آقای خنیفر از رسانه ها و خبرنگاران خواسته است که عملکرد او و دانشگاه فرهنگیان را نقد کنند و دانشگاه فرهنگیان پذیرای نقد آنان خواهد بود .

نشست حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان با خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش

این خبرنگار از قول خنیفر بیان کرد که خبرنگاران صدای مردم هستند .

 البته بیشتر حرف هایی که خنیفر زد کلی ، تکراری و کلیشه ای بود و چیزهایی را بیان کرد که قبلا شنیده بودیم .

 خنیفر در این مراسم عنوان کرده است که بانی این مراسم دانشگاه فرهنگیان نبوده و هزینه های آن را فرد دیگری متقبل شده است . او اشاره ای به نام و یا هویت این فرد نکرد .

در این مورد گفتنی است « صدای معلم » پیش تر گزارشی را با عنوان " اجلاس 4 روزه مدیران دانشگاه فرهنگیان در هتل ۵ ستاره ؟! "

( این جا ) منتشر کرد .

در بخشی از این گزارش چنین آمده بود :

" این جملات مهیج وصف مکانی است که این روزها میزبان اجلاس 4 روزه حدود 200 نفر از مدیران و مهمانان یکی از سازمان‌های دولتی است. شاید با توجه به هزینه تقریبا چهارصد میلیونی برگزاری این اجلاس تصور کنید مدیران ارشد وزارت نفت یا گمرک یا یکی از بانک‌های دولتی در این مکان رویایی در این فصل ویژه گردشگری بندرعباس گرد هم آمده‌اند.

دانشگاهی که به دلیل فقر شدید منابع مالی و بودجه‌ای نتواسته حق التدریس دوسال گذشته استادان مدعو و پرشمار خود را پرداخت کند و برای تامین هزینه‌های روزمره دست در جیب دانشجویان دارد و ماهانه 45 درصد حقوق دانشجویی آنها را کسر می‌کند و در قبال آن خدمات بسیار نازل و بی کیفیتی در عرصه رفاهی به آنها عرضه می‌کند و حدود 60 درصد این درآمد را در سازمان مرکزی خرج امور جاری می‌کند.

 بر اساس قوانین ؛  برگزاری جلسات دستگاه‌های دولتی در هتل های پنج ستاره ممنوع است و نیز هزینه کردن پول کسر شده از حقوق دانشجویان در غیر محل رفاهی آنها نیز ممنوع است.

چگونه است که نهادهای نظارتی دولت و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در برابر چنین قانون شکنی ها و اسراف  و تجمل گرایی سکوت کرده اند؟

مدیران دانشگاه چه پاسخی دارند؟.. "

علی رغم ادعاهای پر تعداد « حسین خنیفر » رئیس تاره منصوب شده دانشگاه فرهنگیان در مورد " پاسخ گویی "  ایشان هیچ گاه پاسخی به این گزارش نداد .

در مراسم امروز نام صدای معلم از لیست موعوین نشست خط خورده بود .

پایان گزارش/

سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 23:04 خوانده شده: 384 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1397/03/01 - 23:57
فرزادزیویار مشاور عالی خنیفر مسبب اصلی تمام ضعف هاونابسامانی های دانشگاه فرهنگیان است.زیویار در دولت احمدی نژاد معاون استانداراصفهان ومدیرحوزه ریاست دانشگاه تهران بود وبرای پیروزی رئیسی سنگ تمام گذاشت.برنامه زیویار وخنیفر حذف اساتید ومدیران خوشفکر وتحول خواه است.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/03/02 - 15:48
چرا راه برا ادامه تحصیل دبیران و معلمان تربیت معلمی قدیم که کاردان بودند بعد کارشناس شدند برا مقطع ارشد بسته شده و این دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد جذب دانشجو معلم ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/03/02 - 16:31
چون کسی نیست که بالاتر از لیسانس را آموزش دهد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/03 - 15:37
با سلام و احترام
یکی از زیباترین کارهایی که صدای معلم می تواند در این ماه مبارک اشاعه دهد فرهنگ احترام به دیگران است حتی اگر رقیب سیاسی و یا حتی مخالف فکری باشد.
آقای دکتر خنیفر انسانی محترم و با سواد هستند که تالیفات زیادی هم در حوزه مدیریت و دیگر حوزه ها دارند. دکتر زیویار هم دارای ویژگیهای بسیار خوبی هستند.
گرایش سیاسی ایشان ارتباطی با توانمندی علمی و مدیریت عریران ندارد.
در این ماه مبارک برای همه دوستی و اخلاص در عمل و اعتلای ایران اسلامی را خواستارم.
ممنونم
پاسخ + +3 0 --
معلم خسته از تبعیض 1397/03/02 - 00:00
جناب خنیفر عزیز، لطفاً مردانگی کرده و حق التدریس نیمسال دوم 96-95 و نیمسال اول 97-96 مدرسین غیر موظف را پرداخت کنید تا بعد، شایسته نیست که اساتید دانشگاه فرهنگیان ماه ها و سال ها منتظر دریافت مبالغ ناچیز تدریس خود باشند.
در هفته ی معلم امسال پردیس ها از دادن یک برگ تقدیرنامه ی خشک و خالی و حتی تشکر زبانی از اساتید مدعو هم خودداری کردند. راست می گویند که حرمت امامزاده به متولی آن است.........
پاسخ + +1 0 --
دانشجو 1397/03/02 - 09:22
با سلام به همه
این دست حرکت ها در این کشور امری کاملا طبیعی ست.چرا که هرگز فکر پشت هیچ کاری نیست.از کارهای کوچک گرفته تا کارهای بزرگ مملکت!
سوال و جواب ها در صدای معلم تا جایی که بنده مطالعه کرده ام فرمایشی نیست. بالاخره عنوان کردن برخی سوالات ولو اینکه جوابی هم به آن داده نشود اثر خود را می گذارد!
جلوه نمای ظاهری دانشگاه با داخل آن صد در صد متفاوت است.
حق همه هست که حقیقت را بدانند.
دانشجویان و اساتید اصلا مخالف گزارش رسانه ها از عملکرد دانشگاه نیستند.استقبال می کنیم.

ظرفیت کسانی که رسانه های روشنفکر را می خوانند بالاست.
خطاهای بزرگ را با دروغ های بزرگ نمی توان مخفی کرد.
چون دنیا گنجایش رازداری آن را ندارد.
صدا و سیمای فرمایشی به اندازه رسانه های آزاد مخاطب ندارد.
من هشت سال است تلویزیون را مطلقا نمی بینم.
نمرده ام.
اتفاقا عاقل تر شده ام. چون بیشتر مطالعه می کنم
پاسخ + +2 0 --
دانشجو 1397/03/02 - 09:23
جناب خنیفر چنان از نقد شدن خود گفته اید که گمان کردم یک ترم از دانشگاه را به آموزش فرهنگ انتقادی اختصاص داده اید و اکنون قصد مانور آن در بین دانشگاه های کشور و خاورمیانه را دارید.
دانشگاهی که بدون اسلوب بنا شده باشد چیزی بهتر از این نمی شود.
با تشکر از رسانه صدای معلم
پاسخ + +1 0 --
Agent of Change 1397/03/02 - 12:29
با شناختی که من از دانشگاه فرهنگیان و قوانین و مقررات و سیستم جذب هیات علمی و دانشجویان آن دارم، این دانشگاه یک "کارخانه تولید ایجنت های ...." بیش نیست. با وجود چنین دانشگاهی با چنان کادر مدیریتی و سیاست گذاری هرگز نمیتوان ایرانی آزاد و آباد را متصور شد. هرگز.
پاسخ + +1 0 --
سید محمد حسن حسینی 1397/03/02 - 12:58
آقای پور سلیمان عزیز! شما را دعوت نکردند چون شما اهل مداحی کردن نیستید که بماند به آنها این را هم یاد آوری کردید که اجازه ندارند بیت المال مردم ستمدیده و در منجلاب فقر غوطه ور شده ایران را حیف و میل کنند. از این موجودات تمامیت خواه ریاکار شیاد انتظار داشتید از شما بخاطر این یادآوری تان تشکر کنند؟!
پاسخ + +2 0 --
ابر ریاکاران 1397/03/02 - 16:24
باز هم دروغ آشکار از یک ریاکار دیگر: شما اگر پذیرای نقد رسانه ها بودید که صدای معلم رو بخاطر انتقادی که به شما کرد طرد نمی کردید حضرت همایونی!
پاسخ + 0 0 --
یک کارمند 1397/03/08 - 16:43
تحفه دکتر .... ... است که دکتر خنیفر در حق دانشگاه کرد. او به تمام معنا بیسواد و بی لیاقت است
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/03/09 - 13:20
....چه اگر قرار بود این اتفاق بیفتد دیگر نیازی نبود فرمان مدیریت این مجموعه هی دست به دست از آقای عطاران به جنابان عزتی و ربوشه وبعد اقای محسنی نسب بیفتد و نه برنامه تغییر کند ونه مسیر حرکت اصلاح شود ونه درمانی برای این همه درد پیداشود ...
البته تغییرهای پستهای بالا دستی هم مزید بر علت است که آقایان جدید المنتسب شاید هرگز فرصت اشراف وشناخت جامعی نسبت به مناطق پیدا نکنند...
از اینها که بگدریم وبا تجمیع نظرات خوانندگان درهمین صفحه متاسفانه انچه حاصل میشود این است که:گویا رفع این همه مشکل ودردو مصیبت در تغییر روسای مناطق چندان موضوعیت ندارد .وهمه این تغییرات ظاهری نه از سر دلسوزی که فقط جهت رفع تکلیف وظاهر سازی وعوام فریبی بوده وبس.
من باب مثال در مورد همین انتصاب جدید آنچه واضح است این است که: اقای محسنی نسب به جهت پدیرفته شدن خود وفرزندشان در رشته دکتری در تهران ،نیاز به پست داشته اند واز سوی دیگر دکتر ربوشه هم به سبب شکایات عدیده ارایشان ونا رصاستی های فراوان باید از منطقه 9 خارج
میشدند....
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/03/09 - 13:34
...پس بهترین وراحت ترین راه حل یک جا به جایی ساده بوده است تا هم صدای معترضان فروکش کند وهم جناب محسنی بلا تکلیف نمانند حال هر عادم عاقلی باید از خود بپرسد که :اگردکتر ربوشه کفایت ولیاقت ریاست را داشتند خوب چرا ایشان را از منطقه ای که سالهاست دران ساکن است وبه آن اشراف دارد خارج کردید؟! واگر ندارد وکفایت ایشان قابل تایید نیست پس چرا ایشان رادریک منطقه دیگر بر کرسی ریاست نشاندید؟نکند هدف اصلاح و بهینه سازی آن منطقه مطابق با اصول واستانداردهای آموزشی درست مانند منطقه 9 بوده است؟!!!
به عرض میرسانم که مشکل ادارات آموزش وپرورش مختص این مدیر وآن معاون نیست مشکل اصلی وزارتخانه و اداره کل و...است
موصوع نگاه کلان معیوبی است که به صورت سیستماتیک سالهاست در این وزارتخانه ریشه دارد...
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/03/09 - 13:42
......کدام آدم دانایی وجود دارد که باور کند وزارت اموزش وپرورش یک یوتوپیای کامل است وفقط ادارات بعضی مناطق ،کمیتشان لنگ است!!!!! درد این است که اصلا اراده ای برای به سامان شدن این وزارت در دولت ومجلس و......وجود ندارد ساختار این وزارتخانه از نظر اداره عملکرد مثل سازه ای فرسوده وبیمار ،با پی ها وتکیه گاههایی سست ودر حال فرو ریختن است که برای سرپا شدن باید فرو بریزد خراب شود آن نگاه های نمور وغیر آموزشی از بین برود ودوباره باتکیه بر علم ودانش وتقوا پایه ریزی شو، از نو وبدون سیاست بازیهای دغلکارانه وبدور از نگاه ونظر سیاست سازان ودسیسه گران وسوداگران آموزش .
اما چه کنیم که انقدر این مملکت چاه برای صرف هزینه دارد که چاله هابی مثل اموزش وپرورش در آن اصلا موضو عیتی نداند ...
پس تنها راه باقی مانده توسل به سیاستهایی موقتی وغیر اصولی رفوکارانه وبخیه ای مثل تعویض های پی در پی روسا ی مناطق است
وگرنه خداشاهد است اگر در آن وزارتخانه را تخته کنند ما معلمها وصعمان به مراتب بهتر از این میشود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور