چاپ کردن این صفحه

" روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش مسائل را دقیق تر ببیند "

وزارت آموزش و پرورش در مورد عزل دو مسئول آموزش و پرورش یکی از شهرستان های استان تهران شفاف سازی کند

گروه استان ها و شهرستان ها/

عزل مدیران در شهرستان های استان تهران

وزارت آموزش و پرورش دیروز 25 تیرماه خبری در خروجی پرتال قرار داد .

در این خبر آمده بود :

" در پی بازدید سرزده ای که مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برخی مدارس یکی از شهرستان ها داشت با تخلف ثبت نامی و دریافت وجه غیر معمول از اولیای دانش آموزان مواجه شد.

پس از بررسی های صورت گرفته ، سهل انگاری معاون آموزش ابتدایی و مسئول ارزیابی عملکرد شهرستان، محرز و مدیرکل استان حکم عزل آنها را صادر کرد.

عبدالرضا فولادوند در این خصوص اظهار کرد: در رسیدگی به تخلفات ثبت نامی و احقاق حقوق شهروندان  تحت هیچ شرایطی با متخلفان مماشات نخواهد شد."

نخستین پرسش  « صدای معلم » از مدیر کل شهرستان های استان تهران آن است که چرا به نام شهرستانی که دو مدیر آموزش و پرورش آن عزل شده اند اشاره ای نشده است؟

مگر می شود شفاف سازی به صورت ناقص و یا گزینشی انجام شود ؟

ظاهر خبر مردمی و بی اشکال است ، اما خوب است رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش  پیش از ترویج رفتارهای پوپولیستی مدیران ، نسبت به اصل ماجرا نیز اطلاع اندکی کسب می کرد .

 بر اساس گزارش های رسیده به صدای معلم ؛ دو مدیر مدرسه علاوه بر پول کتاب و بیمه  که  معادل  30 هزار تومان است مبلغی را بابت فروش مجلات رشد که آن هم  تقریبا معادل همین مبلغ است از خانواده ها دریافت می کنند .

نکته قابل توجه آن است علی رغم اختیاری بودن فروش مجلات رشد در مدارس اما سیاست های غالب این وزارتخانه و نیز اداره کل متبوع " تشویقی " است یعنی هر چه درصد فروش بالاتر رود سودی که عاید اداره کل ، وزارتخانه و سایر عوامل می شود بیشتر خواهد بود .

در واقع این دو مدیر آموزش و پرورش به علت دریافت این وجه که البته رسمی است و در خیلی جاها گرفته می شود عزل شده اند .

( نظیر این سیاست در مورد موسسات کنکور نیز صادق است . وزارت آموزش و پرورش از یک سو شعار مبارزه با " مافیا " و " کوتاه کردن دست موسسات آموزشی - تجاری را می دهد اما از آن ها 5 درصد گردش مالی را نیز طلب می کند . )

دومین پرسش صدای معلم آن است که چگونه می شود مدیر این دو مدرسه برکنار نشوند اما دو مدیر در اداره از کار برکنار شوند ؟

آیا این موضوع احتمالا نوعی فضا سازی رسانه ای برای عزل رئیس آن منطقه آموزشی نبوده است ؟

عزل مدیران در شهرستان های استان تهران

« صدای معلم » در 17 مهرماه سال 1396 گزارشی را با عنوان " مدارس اجاره ای یک منبع بالقوه برای فساد و رانت خواری در وزارت آموزش و پرورش : دو مدرسه سادات و روح الله بومهن پردیس را به دبیرکل یک حزب سیاسی فرهنگیان اجاره دادند ! یک مدیر وقتی جسارت تخلف پیدا می کند که خیالش از بابت نهادهای بالادستی راحت باشد! " منتشر کرد . ( این جا )

برای وزارت آموزش و پرورشی که مو را از ماست بیرون می کشد موردی دیگر را جهت پی گیری معرفی می کنیم :

در مورد " هنرستان گلشنی کهریزک " چرا بدون رعایت تشریفات و شکست مناقصه ، راسا به ساخت سوله توسط استان و با دستور مستقیم مدیر کل اقدام شده است ؟ "

« صدای معلم » آماده دریافت پاسخ مسئولان در این موارد می باشد .

پایان گزارش/

سه شنبه, 26 تیر 1397 17:31 خوانده شده: 2859 دفعه

در همین زمینه بخوانید: