صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

نمایندگان ملت در مورد فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان شفاف سازی و اعتماد سازی کنند

نادر فتوره‌ چی مترجم و فعال مدنی آزاد شد

گروه  گزارش/

آزادی نادر فتوره‌ چی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان

نادر فتوره‌ چی مترجم و فعال مدنی که به سبب عجز در سپردن وثیقه بازداشت شده بود، آزاد شد.

 او در رابطه با شکایت محمد امامی، سرمایه‌گذار سریال شهرزاد بازداشت شد. امامی علت این شکایت را «ردشدن از مرز نقد و رسیدن به تهمت و افترا و تشویش» عنوان کرده بود.

« محمود صادقی » نماینده مجلس تاکید کرده بود اگر  محمد امامی شکایت‌اش را از فتوره‌چی پس‌ نگیرد، جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر می‌کند.

این نماینده مجلس به وعده خود عمل کرد و جزئیاتی از فساد و اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر کرد . ( این جا )

فعالیت کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از آذر ماه 1395 آغاز به کار کرده بود

آزادی نادر فتوره‌ چی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان 

نماینده مردم رشت در مجلس درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود  تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از لحاظ حجم فساد، انحرافات و تخلفات موجود به یکی از بزرگترین تحقیق و تفحص‌های تاریخ کشور تبدیل شده است

  زاهدی دیگر عضو کمیسیون آموزش و عضو این کمیته  در آذر ماه 96  اعلام کرده بود در بانک سرمایه 13 هزار میلیارد تومان وام داده شده که نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان مجهول‌الوصول بوده و نام‌ها شناسایی شده است.

گزارش تحقیق و تفحص از بانک سرمایه، قبلا در مجلس خوانده شده‌  و پرونده تخلفات به قوه‌ قضاییه ارسال شده‌‌ بود .

به نظر می رسد گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و نیز عملکرد قوه قضائیه نتوانسته است رضایت معلمان را جلب کند .

« صدای معلم » ضمن تشکر از محمود صادقی نماینده مجلس که به جزئیاتی در مورد فساد در این صندوق اشاره کرده است از ایشان و همه نمایندگان مرتبط با این پرونده انتظار دارد تا منافع معلمان احتمالا دست مایه و وجه المصالحه بازی های سیاسی و ملاحظات جناحی قرار نگیرد و شفاف سازی لازم و کامل در مورد ابعاد مختلف  فساد در این صندوق و نیز اقدامات صورت گرفته به معلمان اعلام شود .

پایان گزارش/

سه شنبه, 30 مرداد 1397 ساعت 11:34 خوانده شده: 329 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
محمدی 1397/05/30 - 16:36
نمایندگان فاسد و رانت خوار چگونه میتوانند به تفحص در خصوص فساد جای دیگری بپردازند؟
نمایندگان اگر عرضه داشتند باقری مدیرکل کاسب شهرتهران را تغییر می دادند.
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/30 - 23:14
اگر واقعا دشمنی با امریکا و اسرائیل و داعش و ... در مملکت صحت دارد ، لازم نیست با آنها مبارزه وبرنامه ریزی شود بلکه با این شیطان صفتان و دزدان و اختلاس گران که درمیان مردم ومملکت تیشه به ریشه مردم وکشور زده اند مبارزه شود ومتأسفانه این خیانت همچو غده ی سرطانی در نظام و حاکمیت ریشه دوانده وبا هیچ شیمی درمانی هم قابل علاج نیست ودر این بین فقط باید مردم بدبخت تاوان را بدهد و هر روزشان بدتر از روز قبل
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/05/31 - 00:12
این «ردشدن از مرز نقد و رسیدن به تشویش»دست مایه آزار واذیت کنشگران مدنی شده هر طهارت نگرفته ای!! اینومیگه و پرونده سازی میکنه ....با همین اتهامات یک کارشناس اداره انجمن اولیاء و مربیان یک اداره کل رو 6ماهه که اضافه کار اداریش رو قطع کردند و به انحاءمختلف سعی دارند مجبوربه استعفا و رفتن به مدرسه اش کنند...چون مدرسه روسیاهچال و دار مکافات منتقدین خودشون می بینند...این ماحصل دستپخت آقای کمرئی و برخی ازانتصابات غلط ایشونه!!
پاسخ + +2 0 --
پارسا 1397/05/31 - 01:16
بد نیست ما معلمان هم به نوعی شفاف سازی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را مطالبه کنیم.مثلا با راه اندازی یک پویش، یا مثلا در اقدامی هماهنگ ، عکس پروفایل مان را در تلگرام یا ... تا زمان مقتضی،عنوان " شفاف سازی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان " قرار دهیم.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/05/31 - 16:10
جناب رئیس جمهور که مورد حمایت جناب محمودی است فرمودند در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاس نشده بلکه افرادی که به آنها اتهام اختلاس زده شده وام گرفته اند ، جناب محمودی تا به حال چرا از وظیفه ی نمایندگی اش شانه خالی کرده واختلاس و دزدی را در بانک سرمایه وصندوق ذخیره فرهنگیان را افشاء ننموده است؟ جناب محمودی نماینده ی فوتوره چی است یا مردم ؟ با رای کدام یک وارد مجلس شده است؟ گیرم که به فوتوره چی ظلم شده باشد به جناب فوتوره چی چه مربوط است تشخیص ظلم و عدم ظلم با قوه ی قضاییه است به یک نماینده چه مربوط است که وارد این قضایا می شود؟ اگر این نمایندگان واقعا طرفدار مردم هستند کاری برای مردم بکنند که تورم کمر آن ها را شکننده است ، چرا محمودی وامثالهم به داد فرهنگیان نمی رسند که به آنها ظلم شده است؟ چرا محمودی نمی گوید اگر برای معیشت فرهنگیان کاری نکنید فلان فساد را که ازش خبر دارم وچیزی نمی گم افشاءمی کنم؟ نزدیک به سه سال است که در صندوق ذخیره فرهنگیان دزدی و اختلاس شده است اما جناب محمودی که اطلاع داشته تا حالا دم نزده است.
پاسخ + 0 0 --
سید جمالدین 1397/05/31 - 18:47
بجای .... من بروید جلوی غارت گران را بگیرید حاج آقا!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور