صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" در آن 8 سال فعالیت تشکل های فرهنگیان با محدودیت ها و موانع بسیاری رو به رو شد و برای بسیاری از فعالان صنفی و تشکل ها پرونده های مختلفی در حراست ها و هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده و احکام صادر گردید "

کنایه سایت محمود فرشیدی به تشکیل هیات های اندیشه ورز و یا خانه تشکل ها در آموزش و پرورش !

گروه رسانه/

سایت « رسانه معلم » که اخبار و دیدگاه های محمود فرشیدی و اعضای کانون تربیت اسلامی را منتشر می کند در یادداشتی از تشکیل هیات های  اندیشه ورز و با به عبارت دیگر « خانه تشکل ها » با عنوان " آموزش و پرورش در تقویت خانه احزاب از وزارت کشور سبقت گرفت " انتقاد نموده است .

شنبه هفدهم شهریور ماه هیات های اندیشه ورز در محل "  ساختمان قدیمی دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش  "  با سخنرانی وزیر آموزش و پرورش و فعالان تشکل ها افتتاح گردید . ( این جا )

گفتنی است در دولت های نهم و دهم و وزارت فرشیدی ، حاجی بابایی و علی احمدی پست « مشاور وزیر در امور تشکل ها » که از زمان وزارت « مرتضی حاجی » شکل گرفته بود به حالت تعلیق درآمد .

همچنین در آن 8 سال ؛ فعالیت تشکل های فرهنگیان با محدودیت ها و موانع بسیاری رو به رو شد و برای بسیاری از فعالان صنفی و تشکل ها پرونده های مختلفی در حراست ها و هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده و احکام صادر گردید .

« صدای معلم » تاکنون  انتقادات قابل توجهی را نسبت به عملکرد و رویکرد تشکل های فرهنگیان داشته است اما این حرکت وزیر آموزش و پرورش گامی رو به جلو محسوب می گردد .

انتقاد محمود فرشیدی از تشکیل خانه تشکل ها و یا هیات های اندیشه ورز در آموزش و پرورش

چند وقتی است که وزیر آموزش و پرورش از تشکل های قانونی وغیر قانونی آموزش و پرورش دارای انگیزه های سیاسی با نقاب صنفی در اتاق کارش دعوت می کندو حقوق تشكل های بدون پشتوانه فرهنگی، بلكه دارای پشتوانه ی رجال سیاسی را به زعم خود استیفا می كند تا مدیون كسی نشود!
شاید قضای نشنیدن حرف معلمان  در كف مدرسه را به جا آورد، گویا این جلسات چنان با ثمر بوده است كه مقام عالی  را به وجد آورده و برای تثبیت و افزایش تعامل آنان و سیاسی زایی دستگاه آموزش و پرورش ساختمان احزاب تحت عنوان هیات های اندیشه ورز در خیابان سمنان ساختمان تكنولوژی سازمان پژوهش به آنان اختصاص دهد،  تا دخالت این تشكل های متكی به دولت مردان نظام مند و مستمر گردد؛  در حالی كه همكاران ساختمان تكنولوژی هر كدام دو  یا  سه نفر در اتاق های چند متری تمشیت امور می كنند و شاید اندیشه ورزی پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش!
انجمن های علمی معلمان و گروه های آموزشی، خوراك  مدیریت آموزشی وزیر را پاسخ نمی شود و توسل و تمكن به این تشكل ها، راه برون رفت از انتصاب شایسته سالاری به  تشكل سالاری باشد.
با این همه ضرورت دارد چند صباحی جناب رحمانی فضلی در جلسات صبحانه كاری، جام توسعه ی احزاب را با جناب بطحایی بنوشد تا شاید افاقه كند...

انتقاد محمود فرشیدی از تشکیل خانه تشکل ها و یا هیات های اندیشه ورز در آموزش و پرورش

سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 22:11 خوانده شده: 169 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
حسن 1397/06/21 - 08:28
نيرو ها مديريتي را در حال حاضر كحميجاني ريس تشكل مجمع فرهنگيان مي چنيند نيروهاي كه به درد انبار داري هم نمي خورند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس..1 1397/06/21 - 16:57
در شوشتر بیشتر مدیران از چند فامیل خاص هستند در مقطع ابتدایی باور کنید در دفتر اداره شهر شوشتر چهار نفر در دفتر آموزش ابتدایی منجزی ار یک فامیل بودند چراغی چراغ همه دوستان و فک و فامیل را روشن کرده
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1397/06/21 - 08:59
البته پر بیراه هم گفته نشده...حرف حقی است از زبان باطل!!تشکل های منحصر شده به چند اسم تکراری و کلیشه ای که واقعا نماینده معلمان و جماعت فرهنگی نیستند بلکه شرکت تعاونی خدمات پست و منصب هستند که باهتمام چند نفری شکل می گیرند و رایزنی می کنندو امتیاز می گیرند و مهره چینی می کنند و در بورس اوراق بهادار مناصب سرمایه گذاری می کنند یکی مثل کمیجانی هم میشه سلطان منصب!!
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/06/21 - 23:40
بکی از شعارهای انقلاب این بود که حزب فقط حزب الله ، لذا آنچه در این ۴ دهه ی هم که گذشت این بوده که مردم که بخواهند و نخواهند باید مطیع باشند و ایراد و گلابه هم مساوی با براندازی و باید طاوان آنرا پس دهند چه با اخراج یا زندانی ویا حتی مفسد فی الارضی ، لذا این تشکل ها هم که صورت گرفته اند یا بدستور مقامات بوده و اطاعت وواجب الامری مسولان بوده واگر گاهگاهی هم مخالفت های انجام گرفته با انواع تهدیدها مواجهه شده اند ، همچنین تا این ایده ونظر حاکمان این باشد که‌ ما دشمنانی داریم وهر حرکتی و نظری را نظرات بیگانگان فرض کنند معنا ومفهوم تشکل ها و انجمن ها معنا ی واقعی پیدا نمیکنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/22 - 20:33
شرمند باد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور