صدای معلم

مدیر صدای معلم : شما دقیق بفرمایید چند درصد آموزش دهندگان شامل بیمه شده اند ؟

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی : من جایی را که مسئول آن هستم باید پاسخگو باشم ؛ هیچ قراردادی در طول سال های 90 تا الآن وجود ندارد که وضعیت تامین اجتماعی آن قرارداد تکلیفش روشن نشده باشد

صدای معلم - گروه گزارش/

یکشنبه 4 شهریور نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم با حضور خبرنگاران ، وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ستادی و اداری در دبیرستان ماندگار البرز برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم « سید محمد بطحایی » به دفاع از عملکرد یک ساله خود به عنوان " وزیر آموزش و پرورش " پرداخت .

در این نمایشگاه معاونت ها و دوایر ستادی هر یک جداگانه به ارائه کارنامه و عملکرد خود پرداختند .

در بخش های پیشین گفت و گوی دانش آموزان البرزی و صدای معلم در مورد عملکرد وزیر آموزش و پرورش ، پرسش و پاسخ با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ، پرسش و پاسخ با رئیس آموزش و پرورش استثنایی ، متن کامل سخنان وزیر آموزش و پرورش و پرسش و پاسخ با رئیس دانشگاه فرهنگیان منتشر گردید .

در این قسمت پرسش و پاسخ مدیر صدای معلم با « علی باقر زاده » منتشر می گردد .

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در این نشست رسانه ای حدود 15 دقیقه تاخیر داشت .

کل زمان پرسش و پاسخ یک ساعت بود .

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی 19 دقیقه سخنرانی کرد .

ساعت شروع نشست 30 / 10 بود و نشست در ساعت 23 / 11 پایان یافت .

با این که بر خلاف اکثر خبرنگاران که پرسشی در این زمینه نداشتند « صدای معلم » 10 پرسش را که ماحصل مکاتبات و گفت و گو با آموزش دهندگان سواد آموزی بود را تدارک دیده بود .

مجری این مراسم که آقای نجات بهرامی بود فقط اجازه طرح یک پرسش را داد .

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نه بابت تاخیر خود از حاضران عذرخواهی کرد و نه معاون رسانه ای چنین کاری را انجام داد.

این نشست 7 دقیقه زودتر از موعد مقرر  هم به پایان رسید .

وضعیت بیمه آموزش دهندگان سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

صدای معلم :

چند سوال تهیه کرده ام .

امیدوارم که دقیق و کارشناسی پاسخ دهید .

1- شما به عنوان رییس نهضت سواد آموزی در مصاحبه خود در دهم شهریور سال 1391 عنوان کردید که در مدیریت نهضت سوادآموزی، وحدت و یکپارچگی ایجاد شده است و تمام واحدهای نهضت سوادآموزی را با آموزش و پرورش ادغام کرده اید و از آن زمان حداقل مدیرکل آموزش و پرورش استان ها مسئول نهضت سوادآموزی در استان ها هستند و باید مراحل چندگانه سوادآموزی از شناسایی ، جذب ،آموزش ، ارزیابی ، تحکیم و پشتیبانی را دنبال کنند که وظایف مدیران مدارس را وزیر آموزش و پرورش وقت ابلاغ کرده اند ، با این اوصاف حضور آموزش دهندگان در این بین چه معنایی پیدا می کند؟

وضعیت بیمه آموزش دهندگان سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

اگر برون سپاری صورت گرفته است که کاملا با بخش خصوصی این کار صورت می گیرد و نیاز به دخالت آموزش و پرورش نیست. ورود مدیران کل و مدیران مدارس دولتی در این مهم چگونه تعریف می شود؟

اگر مدیران کل استان ها ، مسئول در زمینه سوادآموزی هستند ، قاعدتا آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی نیز نیروهای ادارات هستند نه موسسات. این واگذاری و چرخش کار به دست موسسات با وجود حذف بیمه و سنوات و مزایای تامین اجتماعی برای آموزش دهندگان، ایجاد اختلال و حتی فساد اداری و مالی در سیستم را به وجود نیاورده است؟

 

باقر زاده :

خیلی متشکرم از جناب آقای پورسلیمان همان گونه که خودتان در سوال فرمودید فرایند شناسایی ، جذب، آموزش، ارزش یابی و خدمات پس از سواد و پشتیبانی . تمام فرایند شناسایی و جذب و سیستم یکپارچه ای که برای ثبت نام وجود دارد توسط ادارات سوادآموزی شهرستان ها و استان ها انجام می گیرد . ارزشیابی پایانی توسط خود ادارات و بخش های مربوطه اش انجام می گیرد و خدمات پس از سواد و پشتیبانی های مالی و تامین امکانات لازم و نظارت توسط واحدهای سوادآموزی انجام می گیرد . ما فقط بخش ارائه آموزش را از بخش غیر دولتی، خرید خدمت می کنیم که هیچ منافاتی ندارد. یعنی آن فرایند هیچ ربطی به ارزشیابی ندارد. کسی که آموزش می دهد نمی تواند ارزشیابی بکند و نمی تواند در مورد ثبت نام اظهار نظر بکند. سیستمی که یکپارچه ایجاد شده و توسط کاربران شهرستانی و استانی اداره می شود فرایند قبل از آموزش را مدیریت می کند. آموزش را به بخش غیر دولتی واگذار می کنیم. ارزشیابی، خدمات پس از سواد و پشتیبانی مالی و نظارتش توسط بخش ها و ساختارهای اداری انجام می گیرد. آموزش دهنده ها آن گونه نیست که بیمه و تامین اجتماعی نداشته باشند . اتفاقا از مهر سال گذشته جناب آقای دکتر بطحایی بخش نامه ای را ابلاغ کردند و آنجا تصریح شده است که آموزش دهنده هایی که با آموزش سوادآموزی همکاری می کنند حق بیمه شان را آموزش و پرورش به مؤسسه می پردازد و مؤسسه موظف است صرف نظر از اینکه این سوادآموزان قبول می شوند یا قبول نمی شوند حق بیمه شان را بپردازد. حق الزحمه شان به نسبت قبول شدگان پرداخت خواهد شد.

وضعیت بیمه آموزش دهندگان سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

صدای معلم :

آقای باقر زاده

با توجه به ارسال نامه های مکرر آموزش دهندگان به صدای معلم ، این موضوع قابل تامل است که اکثریت قریب به اتفاق آنان از سال 1390 تاکنون بیمه نشده اند و شامل قوانین اداره کار نیز قرار نگرفته اند.

اگر هزینه های بیمه تمام و کمال در اختیار موسسات قرار گرفته است چرا ایشان باید از اجرای تعهدهای خود سرباز بزنند؟

 

باقرزاده :

قانون تامین اجتماعی دو تا ماده متفاوت دارد. یک ماده 38 دارد که ناظر به مقاطعه کاری است. وقتی شما یک حجمی از کار را به یک مؤسسه ای واگذار می کنید آن مؤسسه می تواند به دو شکل مفاصاحساب از بیمه برای ما بیاورد. آن چه که قانون به ما تکلیف کرده این است که شما تکلیف بیمه این قرارداد را مشخص کنید . این مؤسسه یا به صورت ماه به ماه به نام خود آموزش دهنده گانش بیمه را پرداخت می کند و تسویه حساب تامین اجتماعی را می گیرد یا نگه می دارد بعد از این که قراردادش تصفیه شد شانزده و شصت و هفت دهم درصد مبلغ قرارداد را به تامین اجتماعی می پردازد و تسویه حساب تامین اجتماعی را برای ما می آورد. این بستگی به ماهیت کار دارد. یک موقعی کار استمرار دارد ، در یک کارگاه مشخص است ، دائمی است در آن موقع ماه به ماه باید بیمه اش را بپردازد. گاهی اوقات کار، مقاطعه کاری است یعنی مقطعی است و قانون برایش راهکار گذاشته است.

ما سال های 90 تا 95 تا نیمه اول 96 را تقریبا روی استناد ماده 38 به صورت مقاطعه کاری کار کردیم .

 از نیمه دوم 96 تا الآن هم امکان مقاطعه کاری وجود دارد و هم امکان وجود دارد که ماه به ماه متناسب با کاری که در کلاس دارند بیمه آموزش دهنده را بپردازند و کار آن را دنبال می کند.

وضعیت بیمه آموزش دهندگان سوادآموزی و پرسش های صدای معلم

صدای معلم :

شما  دقیق بفرمایید چند درصد آموزش دهندگان شامل بیمه شده اند ؟

 

باقرزاده :

این آموزش دهنده هایی که شما از آنها صحبت می کنید نیروهای مؤسسات غیردولتی هستند. اصلا ضرورتی برای من ندارد که چند درصدشان ماه به ماه می دهند یا چند درصدشان ... آنچه که مهم است صد در صد قراردادهایی که ما با بخش غیر دولتی بستیم حتما گواهی تامین اجتماعی را برای این که بیمه آنها را تعیین و تکلیف کرده باشند را آورده اند . ممکن است ماه به ماه به حساب آن فرد واریز نشده باشد ولی تسویه حساب آن را تامین اجتماعی برای ما ارسال کرده است. من جایی را که مسئول آن هستم باید پاسخگو باشم. این که قراردادی بسته شده یا تعیین تکلیفی باید بشود و وضعیت بیمه آن فرد با من است. هیچ قراردادی در طول سال های 90 تا الآن وجود ندارد که وضعیت تامین اجتماعی آن قرارداد تکلیفش روشن نشده باشد. این که تامین اجتماعی چگونه حق آموزش دهنده و کسی را که کار کرده ماه به ماه دریافت کرده یا یک جا دریافت کرده یا به حساب این فرد منظور کرده یا نکرده وظیفه تامین اجتماعی است که باید پاسخ بدهد که در قبال حقی که از مؤسسات غیر دولتی بابت تامین اجتماعی گرفته چگونه حقوق اجتماعی آن افراد را تضمین کرده است.

 سالانه پانصد مؤسسه با ادارات کل آموزش و پرورش قرارداد می بندند و تمام این مؤسسات در طول این سال ها باید وضعیت بیمه تامین اجتماعی و حتی تامین اجتماعی را تعیین تکلیف کرده باشند و الا عاملین ذیحساب دستگاه ها که نماینده وزارت امور اقتصاد و دارایی در آموزش و پرورش هستند امکان هیچ پرداختی را فراهم نمی کنند.

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

پایان گزارش/

جمعه, 23 شهریور 1397 11:53 خوانده شده: 1327 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
بهترین وزیر حاجی باب 1397/06/23 - 12:51
در ابتدای این مراسم « سید محمد بطحایی » به دفاع از عملکرد یک ساله خود به عنوان " وزیر آموزش و پرورش " پرداخت این وزیر خیلی پررو است بدترین کارنامه معیشتی که دراین تورم 200 درصدی سختی کار رو حذف کرد متعلق به بطحایی است بهترین وزیر تاریخ اموزش و پرورش حاجی بابایی بود حاجی بابایی باید به اپ بازگردد تا کشتی به گل نشسته اموزش و پرورش را نجات دهد
پاسخ + 0 0 --
ثقفی 1397/06/24 - 08:41
دولت بهار همیشه به تاریخ ایران گره خورده
اگر مغول ها را حذف کنند آن را می توانند جایگزین کنند
حاجی بابایی را هم اون وقت شما اونجا در صدر بندیسید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 09:28
حاجی بابایی برای نگهبانی درب وزارت آموزش و پرورش هم لیاقت ندارد چه برسد که وزیر باشد.
وزیر باید کاردان و عاقل باشد.
تاکنون چنین وزیری را آموزش و پرورش به خود ندیده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 09:41
حالا این بطحایی ارباب شما لیاقت داره؟ هرچند لیاقت افراذی مثل شما همین بطحایی است که سختی کارتون رو حذف کنه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 10:42
به دکتر بطحایی عزیزتان بگویید این تخلفات در ادارات را چگونه پاسخ می دهند!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 12:46
الان حاجی بابایی کجاست جواب بده که توی اون جلساتی که برای سوادآموزی برگزار میشد با آقایان چه تعهدی بسته شد ولی نتونستند جلوشونو بگیرند. اینا سد شکن دارند. این جوانان در به درند
حواسشون به استخدام و جذبشونه
نمی دونند در بطن کار چه خبره!
اینقدر حاجی بابایی حاجی بابایی نکن
بطحایی از اون ترسوتره
بدون اجازه از یه عده آبم نمیخوره که بخواد....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 14:29
حاجی بابایی در زمان وزارت خودش مشکل نهضتی ها رو حل کرده بود الان وزیر بطحایی است نه حاجی بابایی. مجلس حتی اگه تصویب هم کنه نهضتی ها استخدام بشن دولت قبول نمیکنه دولت همیشه زورش از مجلس بیشتره در کل لیاقت ما حاجی بابایی نیست لیاقت ما همین بطحایی است
پاسخ + +1 0 --
محمد 1397/06/23 - 16:25
جناب آقای باقرزاده عزیز در آموزش وپرورش شهرستان دلفان جدیدا تاکیید می کنن که از طرف سازمان نهضت سواد آموزی بخشنامه ای ارسال شده که آموزش دهندگانی که کلاس پیش دبستانی دارند باید یکی را انتخاب وهمکاری داشته باشند اگر پیش دبستانی را انتخاب کنند درصورت آزمون استخدامی حق شرکت درآزمون راندارند وبالعکس حال از حضرت عالی تقاضامندیم جواب قانع کننده ای را ارایه فرمایید . جمع کثیری از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی وپیش دبستانی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 20:30
من اهل دلفان نیستم ولی این شهرستان دلفان مگر جز آموزش و پرورش ایران نیست؟ هیچکی به حرف معلمان توجه ندارد انگار جزیره اسرار آمیز است که رئیس قبیله دارد که هی دستور میدهد البته باز جزیره هست
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/06/23 - 17:22
این دری وری ها چیه آقای باقرزاده جواب داده؟
یعنی ایشان نمی دانند در استان ها چه خبر است؟
پس راه فرار را خودتان به موسسات نشان دادید. آموزش دهندگان واقعا بر چه اساسی با حماقت برای این سازمان کار می کنند؟
مگه شما ناظر نیستید؟
چطور موسسات کل کشور باید یک خطا را اینگونه انجام دهند و به گوش و چشم شما نرسد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 01:48
کلا ا3ای باااقر زاده و آقا صمد از قدیم با هم در کلاس مشکل داشتند و ایشان در یک جو نمیرفت ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 09:33
دقیقا کاری که در بسته های حمایتی در شرف انجام است.
با این تفاوت که اون نیروها لااقل نه ماه بیمه می شوند.
من به عنوان یک نیروی رسمی در رفاه نیستم.
ولی این بندگان خدا دیگه واقعا در حقشان ظلم شد.
همه می دانیم مشکل از کجاست ولی گویا نمی توان بیان کرد.
البته خود سازمان نهضت سوادآموزی خیلی بهتر می داند که چه خبر است.
پانصد موسسه به گفته خود باقرزاده طرف قراردادند. هیچ کدام هم این نیروها را بیمه نکرده اند پس عقل سلیم میگه با هماهنگی خود این سازمان بوده است.
وگرنه این قدر هماهنگ که این اتفاق نمی افتاد.
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده خو 1397/06/23 - 17:37
در استان ما هیچ یک از آموزس دهنده ها از سال 90 تا الان بیمه ندارند.حتی یک روز.
حتما شما درست می گویید.
دست همه درد نکند.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/06/23 - 17:48
خدایا تو واقعا از این بنده خود راضی هستی وقتی این همه حق الناس گردنشه و اینقدر راحت جلوی دوربین میاد و اینا را تحویل میده؟
اگه تو راضی هستی ازش که ما هیچی نگیم.اگر هم که این نوع رفتار ایشان تقاص گناهانمان است اشارتی کن که متوجه شویم این عذاب برای همین است.


ما نه قراردادی داریم
و نه بیمه ای
حقمان را خوردند و تمام
خودت به فریادمان برس
یا غیاث المستغیثین
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/06/23 - 17:49
خدایا تو واقعا از این بنده خود راضی هستی وقتی این همه حق الناس گردنشه و اینقدر راحت جلوی دوربین میاد و اینا را تحویل میده؟
اگه تو راضی هستی ازش که ما هیچی نگیم.اگر هم که این نوع رفتار ایشان تقاص گناهانمان است اشارتی کن که متوجه شویم این عذاب برای همین است.


ما نه قراردادی داریم
و نه بیمه ای
هیچ چیز نزد ما نیست.به کجا شکایت ببریم که همه دستشان در یک کاسه است.
حقمان را خوردند و تمام
خودت به فریادمان برس
یا غیاث المستغیثین
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/06/23 - 17:55
آقای باقرزاده به عنوان ریاست محترم نهضت سوادآموزی بعرمایید جز سال ۹۵ و۹۶ کدام سالها بیمه واریز شده .
یعنی سازمان نهضت سواد آموزی هیچ بازرسی درمورد موسسات نداشتند که ببینند بیمه راواریز می کنند یاخیر
چقدر از سهمیه آموزش دهندگان را برداشت می کنند به بهانه مالیات وبیمه وحتی سهم مدیران و....‌
وچه مبلغ کمی را به دست آموزش دهنده می رسانند .گذشته از آن حالا بماند بیمه ها بلاتکلیف بود
حقوق یکسالونیم به بعد واریز می شد وبماند سختی کار نهضتی نسبت به بقیه بسیار زیاد ونیاز به توانمندی خاص بوده
فقط این مطلب را بفرمایید باوجود این همه حق کشی چرا همچنان مجلس ووزارت باکمال پررویی اعلام میکنند شما آمار دقیق ندادید تا آموزش دهندگان تعیین تکلیف شوند .چرابعداز دوسالو نیم از هرقشری حمایت شد وبا پارتی وارد آ.پ شد اما حتی یک نهضتی بکار گیری نشد
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/06/23 - 18:00
خدایا تو واقعا از این بنده خود راضی هستی وقتی این همه حق الناس گردنشه و اینقدر راحت جلوی دوربین میاد و اینا را تحویل میده؟
اگه تو راضی هستی ازش که ما هیچی نگیم.اگر هم که این نوع رفتار ایشان تقاص گناهانمان است اشارتی کن که متوجه شویم این عذاب برای همین است.


ما نه قراردادی داریم
و نه بیمه ای
حقمان را خوردند و تمام
خودت به فریادمان برس
یا غیاث المستغیثین
پاسخ + 0 0 --
سعید 1397/06/23 - 18:06
تا به امروز صحبت چیز دیگری بود. به لطف صدای معلم هست که متوجه شدیم چه خاکی بر سرمان شده است.
الان آیا همه آموزش دهندگان کل کشور از موسسات به صورت همگانی شکایت کنند اتفاق خاصی می افتد؟
از بلاتکلیفی بیرون می آییم؟
بیمه ده سال ما را پرداخت می کنند؟
تو را خدا این مسئولین را دعوت کنید و سوالات اساسی تری بپرسید.
موسسات خوب با چرب زبانی جواب ما را می دهند.من مجبورم برای امرار معاش سه جا پاره وقت کار کنم.بعد از ده سال الان این جواب من شد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/23 - 18:36
به اداره بیمه مراجعه کردیم
گفتند اگر برایتان بیمه وازیز کرده باشند در سوابق شما بیمه لحاظ می شود. سه ماه پیش رفتم پرینت سوابق بیمه ام را بگیرم.کاش لااقل بعد از هشت سال کار کردن یک ساعت بیمه داشتم.
این عدالت نیست.حق بیمه هم از من کم کردند .چهل درصد برای کسورات بیمه و عوامل و مالیات کم کردند.
پس این حق بیمه ها کجا رفته؟
مدیر موسسه میگه من بی تقصیرم.سازمان با ما اینگونه صحبت کرده است.
الان تکلیف ما چیه؟
نه تکلیف استخداممون مشخص شده نه پول هایی که برای بیمه از ما کم شده.
در بین هفتاد هشتاد نفر آموزش دهنده منطقه هیچ کسبیمه ندارد.مگر می شود چنین چیزی؟
این همه سال؟؟؟
قرار بود از مهر سال گذشته کاملا بیمه شویم پس کو؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/23 - 19:42
وای خدای بزرگ
ما از صبح تا عصر سر کلاسیم
مقاطعه کاری دیگه کجاشه؟
وقتی دو کلاس همزمان سوادآموزی و انتقال را داریم. چهار ساعت در روز دوره انتقال و سه ساعت دوده سوادآموزی در همان روز مقاطعه کاری چه معنی داره؟
من بعد از هفت سال کار کردن و هر سال دو دوره کلاس داشتن فقط دو ماه بیمه دارم.اونم فقط امسال را
دکتر چرا با این حرفها ما را زجرکش می کنید.موسسه الان با دمش گردو میشکنه برای ما
بگین تکلیف ما چیه
ما حتی از معلمان حق التدریس هم بیشتره ساعت کاریمون
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/06/23 - 20:53
سالانه پانصد مؤسسه با ادارات کل آموزش و پرورش قرارداد می بندند و تمام این مؤسسات در طول این سال ها باید وضعیت بیمه تامین اجتماعی و حتی تامین اجتماعی را تعیین تکلیف کرده باشند و الا عاملین ذیحساب دستگاه ها که نماینده وزارت امور اقتصاد و دارایی در آموزش و پرورش هستند امکان هیچ پرداختی را فراهم نمی کنند.

آقای باقرزاده یعنی تامین اجتماعی با سازمان و موسسات هماهنگ است؟
یعنی شما می دانید که ما بیمه نداریم؟
مفاصا حسابی که ادارات و موسسات به ذی حسابی ها می دهند با نظارت کیست؟
چرا وقتی 24درصد حق بیمه از حقوق ما کسر میشه در سابقه بیمه ما نیست؟
موسسه را ما اصلا نمی بینیم. اداره خودمون قراردادرا به ما می دهند و اگر امضا نکنیم به ما کلاس نمی دهند. این یعنی چی؟
لطفا توضیح دهید.
پاسخ + 0 0 --
ولی زاده 1397/06/23 - 21:34
وظیفه اصلی آقای باقرزاده در سازمان نهضت سواد آموزی چیست؟

این سازمان کلا کارش چیه؟
آموزش را که آموزشیاران انجام می دهند
قراردادها را هم موسسه می بندد
حق الزحمه را هم که ادارات باید به موسسه بدهند.
این همه تشریفات و تخت و پادشاهی این ساختمان هشت طبقه برای چیست؟
برای این سازمان در بودجه سالیانه سهم تخصیص داده میشه
دقیقا ما متوجه نشدیم توی این سازمان چه کاری انجام میشه
تاکنون هم صدا و سیما از درون این سازمان گزارش واقعی تهیه نکرده است.
پاسخ + 0 0 --
اداری 1397/06/23 - 22:42
ایشان و سایر مسئولین هم ترازشان سفرهای خارج از کشور را تقبل می کنند.
انگار سر شما هم به تنتان زیادی می کند!
این ساختمان ها باید باشد
زیاد خودتان را درگیر نکنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 08:55
همکار اداری تهدید در روز آشکار ؟!!!!!
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/06/23 - 22:18
من آموزش دهنده از سال ۸۹هستم
برید از تمام آموزش دهنده ها مصاحبه کنید چند درصد واز کی بیمه شدند ؟بیمه ما کجا رفته ؟چرااینهامه از حقوق ما کسر شد ۳۲درصد ۲۶درصد وحتی ۵۰درصد کجا رفت ؟حالا خوردید نووووووش جانتان
چرااز استخدام شدن ما جلوگیری می کنید ؟
حالا جلو گیری از استخدام هیچی چراباروح وروان ما با این همه دسیسه وبهانه های الکی بازی می کنید ؟چراجوانان مملکت را بابازی دادن وامید واری واهی هرروز زجر می دهید حق تمام آموزش دهندگان برگردن تک تک افراد ی که باعث استرس واضطراب وتمام شدن عمرمان در این راه شد هرکسی که فهمید وسکوت کرد وه کسی می توانست وکاری نکرد ودید چه برسر ما امد از مجلس ووزارت وسازمان نهصت سواد اموزی به حق همین شبها پاسخش با دستان حضرت ابوالفضل
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/06/24 - 06:44
بله نامم آموزش دهنده است در قاموس این نام زجر کشیدن و تحقیر کردن و حق خوردن واژه هایی ملموس اند.اصلا شاید درین کشور جواب مسئولین این باشد؛ما مسئول نیستیم با میل خود آمده اند نمیخواستند نبودند؛پس حقوقشان پایمال شد به آنها ظلم شد مورد تبعیض قرار گرفتند مهم نیست چون انتخاب خودشان است.اما سفر به پاریس به کشورهای دیگر از درامدهای جاری نظام حق مسئولین است اصلا باید به سفر خارج از کشور بروند و درکنار ایفل وضعیت سواد و بیسوادی را در دل و زیباایی های برج را از بیرون بررسی نمایند.اصلا چرا همکاری من باب حق الناس صحبت کرده اند؟حق الناس و تعریف آن از جانب جناب باقرزاده چیست؟اصلا لعن بر مجلسی که نام اموزشدهنده را آورد تا بیشتر ظلمها و تبعیضها و حق الناسها بر ملا شود
پاسخ + 0 0 --
مرادی 1397/06/24 - 07:37
از صدای معلم تشکر می کنیم.
ما با همین دو سوال و جواب هایی که داده شد واقعا به حال خودمان تاسف خوردیم.
حیف عمر و جوانی ما
حیف زحمت های ما
ما کاشتیم و دیگران خوردند
پاسخ + 0 0 --
همکار فرهنگی 1397/06/24 - 08:21
همان هایی که ایشان را از خراسان به سازمان آوردند بلند شوند و جواب دهند.جناب حاجی بابایی کجایی الان؟
این سمت ها را شما بذل و بخشش کردی ها!
ای وزیر معتمد و کار بلد.
ایشان برای کاری که آمدند انجام وظیفه نکردند.کنگر خوردند لنگر انداختند.
مگر قرار نبود خانم گرد جای ایشان بنشیند.هفت سال است این سازمان دست ایشان به کدام مقصد قرار است برسد
خجسته باشید
همیشه باشید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 10:29
کیا این جابجایی ها را انجام دادند؟
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/06/24 - 23:02
مقصد؟مگر قرار به رسیدن ها بوده است؟
پاسخ + 0 0 --
حسن نائب زاده 1397/06/24 - 08:29
آموزش دهندگان می توانند به ادارات کار و رفاه اجتماعی برای رسیدن به حقوق مادی خود شکایت کنند.
بالاخره کشور قانون دارد.شما اقدام کنید به شما جواب می دهند.
ناله نفرین می کنید که برایتان نان و آب نمی شود.هیچ کدام شکایتی نکرده اید که جوابی بشنوید.
با این سر و صداها نتیجه نمی گیرید. شما از کارفرمای خود شکایت کنید ایشان بایستی در قبال شما به دستگاه های بازرسی پاسخ دهند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 12:32
شکایت هم بکنیم دستمون به جایی نمی رسه. الان دارند جوابمون را میدن
شکایت کنیم دیگه اسممان را خط می زنند
پاسخ + 0 0 --
ب.د 1397/06/24 - 21:27
جناب نائب زاده
سلام
چرا بیهوده آدرس می دهید؟
کارفرماها فقط همراه سازمانند.درست است درصدی از این هزینه به موسسه داده می شود ولی آنقدر مشکلات برای ما دارد که این مسائل ما را آزار می دهد.موسس طبق قاعده کار انجام می دهد. دست و پای ما هم در خیلی از موارد بسته است.
لطفا بدون اطلاع موج به سمت ما نفرستید. آموزش دهنده ها باید از ادارات سوادآموزی توضیح بخواهند نه موسسه. ما این نیروها را نمی شناسیم.
پاسخ + 0 0 --
حسن نائب زاده 1397/06/26 - 17:24
ممکن است شما درست بگویید ولی در حال حاضر شما کارفرما هستید و آموزش دهندگان کارگر
طبق حقوقی که هر دو دارید می توانید در هیات های رسیدگی به شکایات طرح دعوا کنید.
کارفرما موظف است طبق ضوابط کارگر را بیمه کند.این امری مبرهن است. حال اگر آموزش دهندگان از حقوق خود بی خبرند ، گمان نمی کنم شمای موسس که سابقه کارتان بیشتر باشد نیز از این امور ناآگاه باشید!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 09:39
ما سال های 90 تا 95 تا نیمه اول 96 را تقریبا روی استناد ماده 38 به صورت مقاطعه کاری کار کردیم .

از نیمه دوم 96 تا الآن هم امکان مقاطعه کاری وجود دارد و هم امکان وجود دارد که ماه به ماه متناسب با کاری که در کلاس دارند بیمه آموزش دهنده را بپردازند و کار آن را دنبال می کند.

این مورد را در کجا گفتید آقای دکتر ما پیگیر بشیم؟
ادارات مگن نمیدونن اینو
استرس گرفتند نمی تونند جواب ما را بدن
مگن شما قبول کردین اینظوری کار کنین
ما کجا قبول کردیم
وقتی خود شما مگن قرار داد نداریم کجا به ما اعلام کردین؟
مدیر موسسه تلفنش خاموش کرده
پاسخ + 0 0 --
ایزدی 1397/06/24 - 09:52
آقای باقرزاده
سلام
ما که کلا قراردادی نداریم
شما کدام قرادادها ر تعیین تکلیف کردید از سال 90
موسسه جای امضا و اثر انگشت می زند و سند می گیرد
اون وقت ما که بعد از 15 ماه حقوق می گیریم کی متوجه بشیم که موسسه چکار کرده
بیشتر کارها را اداره انجام میده
ما فقط سال گدشته را 21 روز بیمه داریم.
حتی اونایی که بیمه قالی بافی دارند را هم ازشون بیمه کم می کنند و میگن باید کم کنیم. قانونه!

همکارمان راست می گوید ما اصلا موسس را نمی بینیم. برگه هایی را می آورند زوری به ما می گویند امضا کنید
کپی آن ر هم به ما نمی دهند. اصلا اجازه نمی دهند ما چیزی که امضا می کنیم را بخوانیم. اگه اعتراض کنیم سوادآموزانمان را ثبت نمی کنند. می زنند به نام دیگران
پاسخ + 0 0 --
رجبی 1397/06/24 - 10:28
مگر می شود شما بدون قرارداد کار کنید؟
حتما خودتان نخواستید بیمه شوید.
یا جایی بیمه بوده اید
پاسخ + 0 0 --
ایزدی 1397/06/24 - 14:46
چرا باید غیر این بگم
توی همه اداره ها سوادآموزی هست از توی پرونده های ما پیدا کنید. ما قرارداد نداریم. موسس هیچ چیز به ما نمی دهد.یه معرفی نامه را هم روی مدارک ما نیست.
پاسخ + 0 0 --
آموزشیار 1397/06/24 - 10:19
بیش از این دکتر باقرزاده رانتراحت نکنید چراکه ایشان در شرایط عادی از شما حمایت نمیکند ودرهر جوی یک تصمیم میگیرد چه رسد به اینکه عصبانی شود وتصمیمات بدتر بگیرد مثلا اماررا ۱۴۰هزار معرفی کند که کسی جذب نشود .
هرجند به گفته مجلس ووزارتاماردقیقی از شما نبوده هرکارشناس وهر معاونتی از اقوام خود وارد کرده واز کلاس اموزش دهنده حقیقی برداشته وبه نام پارتی خودش زده اینطوری کلاسهای واقعی مشخص نمیشه .
اقای بیرانوند پیام صوتی دادند که دکتر باثرزاده امار رو ۱۴۰هزار معرفی کرده .
فکر کنم مارو هم حساب کردن
پاسخ + 0 0 --
آذر 1397/06/24 - 12:37
امروز رفتیم اداره صحبت های آقای باقرزاده را نشونشون
میگن ناراحت نباشید ما داریم دنبال رفع مشکل شما می گردیم. شاید بیمه هاتون درست بشه.
یکی از کارمندای اداره گفت دوباره از خودتون پولشو می گیرند تا خسارت بیمه هاتونو بدن.
آقای باقرزاده به خدا ما نداریم که بتونیم دوباره بیمه ها را بپردازیم.توی این وضع اقتصادی چکار کنیم؟
به خدا نداریم.
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/06/24 - 16:25
از خود ما بگیرند .....
مگر میشود اگر ماهزینه داشتیم وپارتی پس در نهضت چه میکردیم باسختی زیاد نیروی بیسواد را جذب کنیم آموزش بدهیم منت بیسواد وخانواده ومدیر مدرسه وکارشناس و...که باماهمکاری کنند رابکشیم بعداز ۱۵ ماه حقوق بدن نصفه نیمه وکسر بیمه ومالیات وسهم آموزش وهمه حساب شده باشد دوباره بیمه هارا خودمان بدهیم موسسات خوردندوبردند
اگر درشرایط خوب استخدام شویم هزینه ای می ماند که بیمه هارا اقساطی بدهیم اگر وضعیت حق التدریس باشد هیچ هزینه ای نخواهد ماند
پاسخ + 0 0 --
مریم بانو 1397/06/24 - 21:04
خب یکی بگه تکلیف ما چیه؟
سازمان که هر وقت زنگ می زنیم میگن داریم تلاش می کنیم. برای چی تلاش می کنید؟
با این گزارش که ما بدبختیم.
سازمان سرمان را کلاه گذاشته
موسس سرمان را کلاه گذاشته
ادارات کم به ما بی احترامی کردند حالا هم بیاییم سر این موضوع بحث کنیم. فقط کافی هست صدامون در بیاد کلاسمان را ثبت نمی کنند.
اگر کسی راهکاری دارد بگوید تا اقدام کنیم. هشت سال تلاش چی میشه؟
شورای نگهبان کلیات طرح را تایید کرد ولی الان همه چیز باز دست سازمان و وزارته. توی این وهله اعتراض کنیم سازمان به راحتی ما را حذف می کند.
پاسخ + 0 0 --
رحمانی 1397/06/24 - 21:07
این خفت بزرگی هست برای ما که بخواهند دوبار دوبار از ما حق بیمه بگیرند.
متاسفانه چون بیت رهبری پشت این سازمان و نهاد هست و با وجود این همه نامه و درخواست هیچ جوابی به ما ندادند. مسلما به زور هم شده این پول را از ما خواهند گرفت. خیلی ظلم است. رهبری هم از این فاجعه خبر دارند و گفتند به ما مربوط نیست.
پاسخ + 0 0 --
آرش 1397/06/24 - 21:39
شرکتهای پیمانکار میبایست آخر دوره درصدی از قرارداد را به حساب تامین اجتماعی بریزند. ترفند آنها اینگونه است که افرادی را پیدا میکنند که خودشان شغل دارند مثلا در مغازه خودشان هستند و بیمه نیستند از این افراد مبلغی توافقی میگیرند و بیمه آنها را به جای کسانی که براین کار میکنند رد میکنند. به این صورت هم فیش پرداختی به بیمه را جور میکنند و هم مقداری از پول را که ریختند دوباره از این طریق بدست میآورند.
پاسخ + 0 0 --
امینی 1397/06/24 - 22:01
بله درست است. حتی این باج را به خود آموزش دهندگان می دهند.
برای این موارد مستندات خوبی هم هست. موسسات اگر غیر از این است ثابت کنند.
شاید زمانی رسیده باشد که اسنادی منتشر شود. در کارهای خدا همیشه حکمتی هست.همین که این گزارش ها منتشر می شود یعنی راهی باز می شود که فساد درون سازمانی اگر حل نمی شود لااقل رسوا شود.
پاسخ + 0 0 --
حسن نائب زاده 1397/06/26 - 17:30
سازمان نهضت سوادآموزی با توجه به بودجه ای که برای بیمه و حق الزحمه آموزش دهندگان می گرفته است در صورت شکایت قضایی آموزش دهندگان باید پاسخگوی استنکاف و اجحاف حاصله باشد.
لیکن بهترین راهکار برای نتیجه گرفتن آموزش دهندگان داشتن کارگروه در بین خودشان هست.
تا وقتی آموزش دهندگان ادعای خسارت نکنند هیچ مرجعی نمی تواند به جای آنان اقدام کند. ابتدا بایستی شکایتی صورت بگیرد تا مراجع ذی صلاح وارد عمل شوند.
متاسفانه این معلمان جوان به جیغ و داد و ناله و نفرین بسنده کرده اند.
در دیوان عدالت اداری بهتر است فردی اقدام کنید. ولی اگر مشکل شما برای اکثریت است به دادگستری شکایت کتید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 21:46
مسئول امور حقوقی سازمان کیه؟
باید بتوانند این قراردادها که میاد به سازمان را قانونا به ما نشان دهند...
ما هیچ قراردادی نداریم...یکی از این قراردادها را منتشر کنید... ما هم ببینیم رنگش را
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده 1397/06/24 - 23:58
خدایا از کی باید به کی شکایت بکنیم ، مگر میشود موسسه سر خود باشه و ناظری نداشته باشد که بر کار موسسه نظارت کند .
ما آموزش دهندگان نمی دانیم به چه زبانی بگوییم رئیس محترم سازمان آموزش دهندگان از سال 90تا پارسال حداقل در استان ما ثانیه ای بیمه ندارند با این که حق بیمه از حق الزحمه کم شده و سایر همکاران در استان های دیگر هم خیلی خیلی کم و پراکنده بیمه شدند شاید شاید دو ماه در هفت سال !!!!!!!!!!! چطور سازمان پول بدست موسسه میدهد اما نظارت نمیکند مگر میشود مگر داریم!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
GOLROKH 1397/06/26 - 17:40
آقای باقرزاده
از حمایت های شما سپاسگزاریم ولی اگر به این راحتی بگویید که ما قرارداد ها را تععین تکلیف کردیم ما به سایر حرفهای شما شک می کنیم.
چون در استان ما هیچ کس تا قبل از سال 96 که آن هم 14روز بیمه رد شده است هیچ کس بیمه ندارد ولی پولش را از حقوقمان کم کردند. دیروز مفصل با موسس صحبت کردیم کلی اراجیف تحویل ما داد و دست آخر با داد و بیداد گفت به من مربوط نیست. از نهضت بخواهید. ما کارمان قانونی بوده.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور