صدای معلم

" آموزش و پرورش اطمینان می دهد تاکنون هیچ اعتباری برای تخریب و بازسازی مدرسه مورد نظر تخصیص داده نشده است"

سرانجام اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به صدای معلم پاسخ داد

گروه استان ها و شهرستان ها/

چندی پیش مطلبی با عنوان :
پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟! ( مدرسه ای غیر دولتی که در حال ثبت نام از دانش آموزان هست ولی محل و مکان مشخصی ندارد ) از سوی  جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب در صدای معلم  منتشر شد . ( این جا )

این نخستین بار است که اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به صدای معلم پاسخ می دهد و رویه این اداره کل تاکنون سکوت ، شکایت از منتقدان و... بوده است .

این اداره جوابیه را در پرتال خود منتشر کرده است ( این جا ) در حالی که مطابق ماده 23 قانون مطبوعات ، پاسخ باید کتبا و برای همان رسانه ( نشریه ) ارسال گردد .

با این حال صدای معلم از پاسخ گویی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و اداره آموزش و پرورش بناب تشکر و قدردانی می کند .

جوابیه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به صدای معلم

مدیر آموزش و پرورش بناب در جوابیه ای نسبت به گزارش خبری با عنوان «پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟! تاکید کرد:

این خبر بر اساس شنیده های مردمی بوده و هیچ مستندات قانونی ارائه نشده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب، جوابیه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بناب در خصوص مطلب مندرج در خبرگزاری صدای معلم

عطف به مطلب مندرج در آن خبرگزاری، به تاریخ 19 شهریور 97 با عنوان «پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟! (مدرسه ای غیر دولتی که در حال ثبت نام از دانش آموزان هست ولی محل و مکان مشخصی ندارد)» روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان موارد زیر را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

1- در سال های گذشته ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بر اساس آیین نامه نحوه تعیین قیمت فروش و اجاره و شرایط واگذاری ساختمان ها و اراضی موضوع ماده (12) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و دستور العمل وزارتی شماره 89178  به استناد بخش مشارکت با غیر دولتی این دستورالعمل، جهت استفاده مناسب و کافی از اماکن و اموال آموزش و پرورش و جبران کمبود شدید نیروی انسانی در دوره ابتدایی، شیفت های خالی مدارس و ساختمان های بلا استفاده به موسسین فعال و موثر آموزشگاه های غیر دولتی اجاره داده شده و اجاره بهای آنها به خزانه داری کل کشور واریز می شود تا از اتلاف بیت المال جلوگیری به عمل آید.


2-  رویکرد فعلی آموزش و پرورش، ساماندهی فضا و نیروی انسانی بر مبنای تحقق اهداف مقدس نظام تعلیم و تربیت کشور و نهادینه سازی عدالت آموزشی در شهرستان هست.


3-  در گزارش مذکور که بر پایه شنیده ­های مردمی تنظیم شده، هیچ ­گونه مدرک مستند ومشخصی که قابل راستی آزمایی باشد، ارائه نشده است.


4- آموزش و پرورش و فرهنگیان کشور بیش از هر زمان دیگری به دور از جنجال های فضای مجازی و رسانه ای، به وظیفه خطیر خود می پردازند. امید است همه دلسوزان و نقادان حوزه تعلیم و تربیت کشور و شهروندان بزرگوار، ضمن نقد منصفانه و کارشناسی، با حمایت واقعی خود به تحول و ارتقای نظام آموزش و پرورش در سایه سیاست های تحول بنیادین، منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، بیش از پیش کمک نمایند.


5- لازم به ذکر است مدرسه مذکور در تاریخ 27 خرداد 97 تخلیه شده و اکنون دبستان جدیدالتأسیس امام رضا(ع) در آن مستقر گردیده است و موسس مدرسه غیرانتفاعی در مکان دیگیری از اماکن اداره اوقاف، آموزشگاه خود را فعال نگه می دارد و تا پایان سالتحصیلی 96-97 به انجام امور اداری خود در مدرسه سابق ادامه می دهد.


6-  آموزش و پرورش اطمینان می دهد تاکنون هیچ اعتباری برای تخریب و بازسازی مدرسه مورد نظر تخصیص داده نشده است.


7-  خواهشمند است طبق ماده 23 قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه این مدیریت در همان صفحه و ستون و با همان قلم اقدام لازم صورت گیرد.

جمعه, 30 شهریور 1397 12:28 خوانده شده: 555 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور